Opinie o Rödl & Partner w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Rödl & Partner. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Rödl & Partner na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rödl & Partner w Warszawa

Byly pracownik

Pracowalem w rydlu niespelna rok. Tak jak napisal ktos wczesniej na poczatku firma wydaje sie byc przyjaznym miejscem, gdzie wszyscy sie znaja i panuje atmosfera odmienna niz w typowych korporacjach. Niestety po czasie okazuje sie, ze firma pomimo odpowiednich srodkow (brak organizacji, scislych procedur komunikacyjnych, odpowiedniej kadry) stara sie kreowac na nowoczesna firme z zajawka na korpo. Niestety porazka totalna. Na takie starania marnuje sie czas pracownikow, ktorzy dwoja sie i troja zeby ogarnac codzienne obowiazki. Pracuja tylko najwytrwalsi i z najdluzszym starzem. Mlodzi, zdolni i ambitni szybko uciekaja do pracodawcy, ktory oferuje realny rozwoj zawodowy i odpowiednie pieniadze. Szkoda bo sa w tej firmie nadal (o dziwo!) prawdziwi specjalisci ktorych nikt nie docenia. Faktem sa rowniez, nagle "znikniecia" wieloletnich pracownkow. Skoro nikt nie liczy sie znosobami ktore budowaly marke firmy w Polsce to nie nalezy spodziewac sis szacunku do mlodego pracownika. Pieniadze kiepskie, organizacja fatalna, uklady i ukladziki. Strach usta otwierac, zeby nie znalazl sie zyczliwy, ktory na Ciebie doniesie. Jednym slowem zmarnowaly potencjal firmy, ktora nieco nie nadaza za obcnymi realiami a kierownicgwo zatrzymalo sie w glebokich latach '90

Aneta

Czytaliście już wywiad z HR Manager firmy Rödl & Partner? Zapoznać się z nim możecie klikając na link: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,8888,wywiad-zofia-kurek Która z informacji zawarta w artykule była dla Ciebie najbardziej przydatna?

Radek

Super firma i do tego daje pracownikom możliwości rozwoju. Podwójna satysfakcja bo zarobki też są całkiem dobre. Jak człowiek trafi na dobrą robotę to jest ok.

MariuszMarczyk

Ja również polecam wszystkim niezdecydowanym - nie ma się czego bać - Rodl & Partner to dobry pracodawca.

Praktykant

Rozmowa prowadzona bardzo profesjonalnie co bardzo przypadło mi do gustu. Małe sprawdzenie wiedzy i umiejętności, podczas których było trochę stresu ale ostatecznie wszystko poszło po mojej myśli.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Radosny

Firma która daje możliwości rozwoju dla pracownika to super firma. Być może jest dużo pracy ale tak już jest.

MarcinmM

Również nie mogę złego słowa powiedzieć o tej firmie. Pracowałem w oddziale gdańskim przez rok i nie powiem, wymagają dużo, ale kto nie wymaga ?

MartynaK

Potwierdzam to, o czym pisze Karcia7. Pracowałam w dziale podatkowym w oddziale warszawskim i nauczyłam się tam naprawdę sporo. Możliwości rozwoju są ogromne.

Karcia7

Pracowałam 2 lata przed wylotem na stałe do stanów w warszawskim oddziale i byłam bardzo zadowolona. Doświadczenie zawodowe, które zdobyłam, uważam za bezcenne.

mini

Widziałem, że na stronie internetowej Rödl & Partner jest opisany cały proces rekrutacyjny. Miałem szereg pytań co do niego, ale fajnie, że to jest to część z nich została rozwiana. Mam jednak kilka wątpliwości. Napisano, że na niektóre stanowiska organizują dodatkowo całodzienną sesję ćwiczeń. Jakie to stanowiska?

pentapol

z takim pisaniem to Ty dosyć dobrze nie zarobisz z tego co widze tak naparwde

pentapol

z takim pisaniem to Ty dosyć dobrze nie zarobisz z tego co widze tak naparwde

Stażysta

W Rödl & Partner nazywa się to tak na prawdę praktykom, a nie koniecznie stażem. Jest się zatrudnionym wstępnie na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia jeśli podoba się współpraca. Za moich czasów niektóre osoby po roku praktyk/stażu i zakończeniu studiów otrzymywały umowy o pracę, z tego co wiem dalej się to w firmie praktykuje i jeśli jest tylko taka możliwość zatrudnia się praktykantów. Wymiar godziny to powinno być minimum 20/25 godzin, maksimum pełen etat.

Risc

Ze względu na to, że jest to firma międzynarodowa kontakt z klientami w języku obcym jest na porządku dziennym zarówno telefoniczny jak i mailowy. Znajomość języka niemieckiego i angielskiego na poziomie B2 umożliwi na pewno swobodna komunikację.

Vick

Niestety czasem lepiej "pomęczyć się" w polskim biurze rachunkowym niż w zagranicznym korpo. Sam awans jest kwestią dyskusyjną, kilka osób po awansie podziękowało za współpracę bogatsi w nowe doświadczenia. Niemniej jednak jak ktoś wcześniej zauważył na pewno tego typu firmy dają cenne doświadczenia i wiedzę.

byly pracownik

Atmosfera raczej ciężka co czuć już po pierwszych dniach pracy, praca po jakimś czasie przytłaczająca, dla typowych korpo szczurów, trzeba zrobić swoje i iść dalej. Zależy na kogo się trafi ale generalnie polecam góra na rok na zdobycie trochę doswiadczenia przy spółkach z kapitałem zagranicznym i nic na siłę. Firma zabija osobowości bo sama ma nijaki charakter, jak za dużo wiesz lub rozumiesz chętnie się pozbędą takich pracowników aby tańszym kosztem zatrudnić kolejnych asystentów.

Stażysta

Staż jest płatny, stawka godzinowa, ile przepracujesz tyle zarobisz :)

Olga :-)

Podzielę się swoją opinią na temat działu marketingu w warszawskim R&P. Odbywałam tam praktyki i jestem zadowolona :) . Firma zapewnia bardzo dobry start osobom, pragnącym poszerzyć zakres swoich umiejętności w tym obszarze – szczególnie, jeżeli komuś zależy na zdobyciu wiedzy z SEO – mają tam naprawdę świetnego specjalistę. Nie było żadnego problemu z uzyskaniem informacji branżowych czy pomocy ze strony opiekuna. Dodatkowym atutem są rozmowy podsumowujące każdy miesiąc, na których omawiane są popełniane błędy – bardziej na zasadzie wskazówek - jak można podnieść swoje kompetencje. Miło mi się również współpracowało z innym oddziałami w Polsce. Wszyscy byli życzliwi i wyrozumiali oraz chętni do pomocy :) - Podsumowując oceniam przygotowanie praktyczne do zawodu w tym zakresie pozytywnie.

aaaa

Częste wyjazdy, nadzorowanie zespołu, praktycznie odpowiedzialność za pełne badanie. Fajne doświadczenie, można dużo się nauczyć, poznać ciekawych ludzi i poszerzyć swoją wiedzę pod nadzorem doświadczonych biegłych.

Anty

Nie polecam . zależy do jakiego działu się trafi, ja mam negatywne doświadczenie z działu HR - ale jest to niestety typowe "korpo", które nie liczy się z ludźmi - szczególnie z praktykantami. nie ma dla nich żadnych programów mentorskich, integracji - NIC. praktykant jest tylko od odwalania czarnej roboty. najlepiej żeby w ogóle się nie odzywał i o nic nie pytał bo pracownikom to "przeszkadza" (co tam że praktykant jest w firmie właśnie po to żeby się czegoś nauczyć, lepiej nic mu nie mówić, niech sam się domyśla - w końcu będą mieć mniej problemów na głowie). niestety stosunek do człowieka w tym dziale jest uzależniony od zajmowanego stanowiska: póki jesteś praktykantem mają cię gdzieś, awansujesz i nagle stajesz się dobrym kolegą "na równi". żałosne podejście dorosłych ludzi. i przede wszystkim przykre. jest naprawdę wiele ofert praktyk i staży w działach HR więc do tej firmy pchać się nie warto - przede wszystkim ze względu na chorą atmosferę, która potrafi tylko zdołować i utwierdzić człowieka, że jest się dla stałych pracowników "nikim". olewanie i traktowanie praktykanta jak powietrze to chleb powszedni. nauczyć się czegoś można, ale jeżeli nie było się obrotnym i wszystko-wiedzącym od samego początku to zlecane zadania będą nudne i nierozwijające i niestety stopień trudności nie będzie się zwiększał wraz ze stażem pracy... ogólnie rzecz biorąc SŁABO. lepiej rozwijać się i zdobywać doświadczenie gdzieś indziej.

Zadowolona
@Anty

Jestem bardzo zdziwiona tą opinią, sama odbywałam praktyki w tym zespole w zeszłym roku i wspominam je bardzo pozytywnie. Dziewczyny może faktycznie nie zawsze miały wystarczająco czasu żeby coś dokładnie tłumaczyć dlatego informowały gdzie coś można znaleźć. Dało mi to dużą możliwość samodzielności, kiedy coś było nie tak to mnie poprawiały i musiałam na bieżąco wyciągać konsekwencje, wówczas tego nie doceniałam, jednak tak wygląda praca w dużej międzynarodowej firmie. Praktyki odbywają się na aktualnych projektach które są różne w zależności od aktualnego czasu dlatego też trudno wymagać ułożonego programu "mentoringowego" o którym wspominasz. Takie programy mają jedynie miejsce w ogromnych korporacjach gdzie można pracować na innych projektach niż aktualne. W moim przypadku praktyki polegały na pomocy w aktualnych projektach, oraz w kwestiach administracyjnych. Układanie dokumentów, wówczas nie wydawało się to wyjątkowo ekscytującym zadaniem, jednak od tamtego okresu miałam możliwość odbycia innych praktyk i rozpoczęcia pracy, i niestety segregowanie i archiwizacja, robienie zestawień i tworzenie exceli towarzyszy każdemu, niezależnie od doświadczenia zawodowego. Ja miałam możliwość przeprowadzenia pod okiem doświadczonej rekruterki, całego projektu rekrutacyjnego na praktyki do innego działu i wiele mi to dało. Z tego miejsca w opozycji do koleżanki w pełni namawiam na praktyki w tym dziale, ponieważ jeśli się chce to można się wiele nauczyć.

ktokolwiek

nie polecam, słaba firma. atmosfera na recepcji chora.

Mazzi

Cześć. Chciałabym się dowiedzieć jak wyglądają warunki pracy w audy cie zewnętrznym w firmie? Czy w sezonie praca w każdy weekend a w tygodniu do 1-2 w nocy jak w big4? Oraz na jakie zarobki można liczyć na stanowisku asystenta?

Zostaw merytoryczną opinię o Rödl & Partner - Warszawa

• Jak się pracuje w Rödl & Partner?

Zobacz opinie na temat firmy Rödl & Partner tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rödl & Partner?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rödl & Partner?

Kandydaci do pracy w Rödl & Partner napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rödl & Partner