Opinie o Rödl & Partner w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Rödl & Partner. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Rödl & Partner na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rödl & Partner w Warszawa

abcd

Czy 5500 brutto na młodszym doradcy podatkowym to stawka możliwa do uzyskania w tej firmie? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna?

Rödl & Partner w Polsce

Nazwa stanowiska podana w komentarzu nie istnieje w naszej organizacji. Ścieżka kariery w dziale doradztwa podatkowego wygląda następująco: młodszy konsultant podatkowy--> konsultant podatkowy (2 poziomy) --> starszy konsultant podatkowy (2 poziomy) --> ekspert/kierownik projektu. Następnie rozpoczyna się ścieżka managerska związana z budowaniem swojego zespołu. Rekrutacje na praktyki prowadzimy regularnie przez cały rok. Natomiast to, kiedy wystawiamy ogłoszenie jest uzależnione od zgłoszenia potrzeby zatrudnienia nowej osoby przez managera. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń w zakładce kariera na stronie internetowej www.roedl.pl Można zaaplikować też na nasze ogólne ogłoszenie na praktyki bądź pracę, jeśli żadna z obecnie opublikowanych ofert nie odpowiada posiadanym kompetencjom lub doświadczeniu. Wysokość wynagrodzenia na każdym stanowisku jest ustalana indywidualnie przed rozpoczęciem zatrudnienia i jest uzależniona od posiadanych kompetencji. Awanse stanowiskowe i finansowe są wynikiem realizacji celów, które zostały ustalone podczas spotkań rozwojowych pracownika z przełożonym.

Czy jest tu może ktoś z działu księgowości? Wiem, że teraz asysta do niego jest poszukiwana i nie wiem co o tym myśleć. Aplikować czy nie? jak się ustosunkujecie do warunków? mam alternatywę, dlatego się upewniam. Jaka karierę potem się robi?

@@Anetka

Wytycznych wcale nie było? ale co w przypadku gdy ktoś dopytuje o nie wprost? jaka może być odpowiedź? Co do kwestii finansowych czy istnieje pole na ich poprawę czy raczej nie bardzo?

Weronika Nowy wpis

Czy doświadczenie wpływa na oferowane zarobki? ktoś teraz niedawno spytał o wariant z rocznym doświadczeniem. Zastanawiam się czy jak szukają teraz SAP BI / Auth Admina i nie jest wprost wpisane ile trzeba mieć tego doświadczenia to każdy rok w przód może gwarantować wyższa stawkę godzinowa?

Leszek Nowy wpis

Ile aktualnie zarabia audytor z rocznym doświadczeniem?

Zdecydowana

Jako były pracownik działu księgowości w Krakowie zachęcam do podjęcia pracy w innym miejscu. Roedl nie oferuje konkurencyjnych zarobków, brak rocznych premii, awans mocno uzależniony od relacji interpersonalnych, benefity ogrqniczone do absolutneho minimum. Na stanowisku asystenta już lata temy były częste rotacje i jak widzę nic się nie zmieniłi

Dom
@Zdecydowana

Nie tylko w Krk tak było, w innych oddziałach również. Wynagrodzenia mooocno poniżej stawek rynkowych...

@Dom

Na stanowisko asystenta w dziale księgowości finansowej nie wymagamy doświadczenia. Mile widziane są pierwsze praktyki lub staże odbyte w tym obszarze. Wynagrodzenie, które ustalamy przed rozpoczęciem zatrudnienia, uwzględnia także posiadane przez pracownika kompetencje. Poszukujemy przede wszystkim osób zaangażowanych i chętnych do nauki, a w zamian oferujemy szerokie pole do rozwoju. Nasi specjaliści są w stanie nauczyć zawodu księgowego/księgowej od podstaw. Pracujemy z międzynarodowymi klientami, dla których prowadzimy pełną księgowość, przez co początkująca osoba jest w stanie kompleksowo zapoznać się z wieloma procesami księgowymi. Może to być kluczowy element decydujący o przyjęciu naszej oferty dla osoby zaczynającej swoją karierę, której zależy na zdobyciu profesjonalnej wiedzy i doświadczenia. Stanowisko asystenta to dopiero początek. Kolejne stanowiska w ścieżce kariery to młodszy/a księgowy/a  księgowy/a starszy/a księgowy/a  kierownik projektu oraz kolejno stanowiska związane z budowaniem i zarządzaniem zespołem. Osiąganie kolejnych szczebli kariery wspiera proces rozmów rozwojowych. Podczas spotkań z managerem wyznaczamy cele oraz planujemy działania, które pomogą w ich realizacji np. szkolenia merytoryczne wewnętrzne i zewnętrze oraz szkolenia językowe. Już od pierwszego dnia zatrudnienia nasi pracownicy mogą korzystać z opieki medycznej oraz platformy kafeteryjnej, finansowanych przez pracodawcę. Poza tym oferujemy także pracownikom dostęp do platformy EAP24, będącej źródłem profesjonalnego oraz anonimowego wsparcia psychologicznego a także dwa dodatkowe dni wolne w roku (Wielki Piątek oraz Wigilię), co jest naszym wyróżnikiem na rynku. Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniające się otoczenie, nasza organizacja uważnie analizuje sytuację rynkową i wprowadza usprawnienia, na przykład w kwestii benefitów. Niebawem nasi pracownicy będą mogli korzystać również z kart lunchowych. Elastycznie podchodzimy do godzin rozpoczęcia pracy oraz pracy hybrydowej. Biorąc po uwagę sugestie i potrzeby pracowników badane w ramach ankiet oraz rozmów bezpośrednich, od 2024 roku zwiększyliśmy liczbę dni pracy zdalnej z 2 na 3. Nasi pracownicy mogą także wykorzystać pulę dodatkowych dni pracy zdalnej w najbardziej dogodnym dla siebie czasie. Wszelkie interesujące kwestie chętnie omówimy podczas spotkań rekrutacyjnych. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń i aplikowania: https://www.roedl.pl/pl/kariera/oferty-pracy

Anetka
@Zdecydowana

Jest to opis odradzający prace ze względu na warunki finansowe bądź pozapłacowe benefity? co natomiast z ścieżka kariery i dalszym rozwojem? Ciekawi mnie ile ta kariera trwała w tym konkretnym biurze? odejście wynikało jedynie z zarobków?

@Anetka Nowy wpis
@Anetka

Jak napisalam, awanse były uzależnione od relacji pomiędzy pracownikami pomiędzy oddziałami. I to nie tylko w dziale finansów. Niestety dołączam do innych wypowiedzi na tym forum, (usunięte przez administratora) Awanse poziome są możliwe, ale zdarzało się, że były blokowane pomimo wolnego etatu. W moim przypadku decyzja o odejściu nastąpiła ze względu na finanse, brak konkretnych wytycznych do spełnienia w przypadku starania się o zmianę stanowiska/awans, niespotykane we wcześniejszych oraz póżniejszym miejscu pracy(usunięte przez administratora)

@@Anetka

Joe

Opinia odnosi się do biura w Poznaniu. Bardzo nieprofesjonalne podejście w rekrutacji. Sama rozmowa w kiepskiej atmosferze, można odnieść wrażenie, że zupełnie nie zależy im na zachęceniu kandydatów jakkolwiek. Po rozmowie brak feedbacku co do rozpatrzenia kandydatury. Masakra, nie dziwię się, że non stop rekrutują. Dziwi tym bardziej, że przecież jest tam rozbudowany dział HR.

@Joe

Bardzo zależy nam, aby proces rekrutacyjny w naszej organizacji był przeprowadzany na najwyższym poziomie. Chcielibyśmy zweryfikować, dlaczego nie otrzymał/a Pan/Pani odpowiedzi zwrotnej. W oddziale w Poznaniu prowadzimy w tym momencie kilka różnych procesów, którymi zajmują się różni rekruterzy. Będziemy wdzięczni za informację mailową (gdpr.rekrutacja@roedl.com), w jakim procesie rekrutacyjnym bierze Pan/Pani aktualne udział. Pozwoli nam to na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz usprawnienie naszych procesów.

Praktykant

Rozmowa prowadzona bardzo profesjonalnie co bardzo przypadło mi do gustu. Małe sprawdzenie wiedzy i umiejętności, podczas których było trochę stresu ale ostatecznie wszystko poszło po mojej myśli.

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Jak wygląda rozmowa w Rödl & Partner na stanowisko Prawnik? Z iloma osobami się rozmawia? 28 grudnia pojawiło się ogłoszenie.

Rödl & Partner w Polsce

Pierwszym etapem rekrutacji jest telefoniczna weryfikacja znajomości języka angielskiego lub niemieckiego (wymagania dotyczące języków różnią się w zależności od projektu). Następnie umawiamy spotkanie online lub stacjonarne z managerem zespołu prawnego, aby mógł lepiej poznać dotychczasowe doświadczenia kandydata, a także opowiedzieć o tym, kogo poszukuje do zespołu i jakie zadania będą czekały na nową osobę. W rozmowie bierze udział zazwyczaj 1 lub 2 osoby, a kandydat zostaje poinformowany o tym kto będzie uczestniczył w spotkaniu. Podczas spotkania kandydat może zostać poproszony o rozwiązanie zadania prawnego oraz przejść krótką weryfikację języka obcego pod względem znajomości terminologii prawniczej. W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: gdpr.rekrutacja@roedl.com

A młodszy konsultant podatkowy? W ostatnim wątku podkreślano, że na stanowisku asystenta bywały spore rotacje i faktycznie tez takie oferty widzę. Mnie jednak dziedzina podatków by interesowała. Możecie się ustosunkować do pracy osób stawiających pierwsze kroki? I czy macie porady co do samej rozmowy?

taxspecjalista

Generalnie pracując w dziale nie zauważyłem jakiejś nadmiernej rotacji, jest naprawdę spora grupa pracowników, i to nie mówię tylko o tych na stanowiskach koordynacyjnych czy managerskich, które są tutaj już sporo czasu (co rozumiem jako minimum 2 lata). Ilość ofert pracy wynika obecnie raczej z rozbudowy zespołów, bo pracy jest sporo i po prostu się trudno wyrobić, niezależnie czy w zespołach VATowskich czy CITowskich. Jasne, że są osoby też, które pracują po zaledwie kilka miesięcy, ale to bym powiedział raczej wyjątek niż reguła (a znałem firmy, gdzie było odwrotnie, to jest osoba z powiedzmy 5-letnim stażem była traktowana jak dinozaur). W końcu nie każdemu każde miejsce pracy przypasuje - życie. Trudno mi mówić jak jest w innych oddziałach poza Warszawą, ale to chyba nie tego pytanie dotyczy. Co do pracy na tym stanowisku to zaczyna się od mniej skomplikowanych zadań, często żmudnych i technicznych (ale zawsze potrzebnych!), by stopniowo dostawać coraz trudniejsze. Na początku więc np. projekty rozliczeń np. VAT, CIT czy PIT + zadania wspierające (np. researche czy pisanie fragmentów stanowisk), potem już opinie i stanowiska w całości, a dalej to i komunikacja z Klientami. Co istotne, tu mamy wsparcie przełożonego, jak i kolegów na podobnych lub lekko wyższych stanowiskach, bo mamy często pracę w parach młodszy-starszy pracownik, a nie taki "pool", że manager idzie na open space i zgarnia do roboty kogo leci (a potem kłóci z innymi managerami, o to kto tu ma dla niego robić). Tzw. zasada dwóch oczu też jest traktowana naprawdę serio,. A jak się pokaże z dobrej strony, solidnie pracując, to naprawdę można dostać fajne zadania, nawet na poziomie młodszego konsultanta / konsultanta. Co do rozmowy to zalecałbym pokazanie jak najlepszych stron osobowościowych (bo na tym etapie to jeszcze bogatym doświadczeniem praktycznym raczej się nie pochwalimy), pokazując to co się umie i czego nie, grając w otwarte karty. Cenione jest np. odważne pokazanie, że czegoś jak nawet nie wiemy, to chociaż pokazać, jaką by się wybrało ścieżkę do celu (przy pytaniach merytorycznych) - czyli systemowo coś o podatkach warto wiedzieć na wstępie. Szczegóły są w opisach stanowisk w ofertach pracy. No i zachować luz, osoby które prowadzą te rozmowy też kiedyś tam zaczynały przygodę z podatkami, więc same wiedzą ile umiały na początku i będą potrafiły ocenić co dalej, serio. A - no i nie zrażać się negatywnymi opiniami nadmiernie - każde miejsce pracy ma wady i zalety, ale demonizowanie jak to niby tutaj źle, to też bym puścił naprawdę przez filtr. Jest po prostu normalnie, a to w tej branży - tu od razu też z własnego doświadczenia powiem - wcale nie jest zawsze aż takie oczywiste.

abcd

svfgd
@abcd

Nie ma szans. Prawdopodobnie nawet 4k Ci nie zaoferują.

Krycha
@svfgd

No zero zaoferują bo nie ma takiego stanowiska jak mlodszy DP. :)

@Krycha

To prawda, nie mamy w naszych ścieżkach karier stanowiska młodszego doradcy podatkowego. Zapraszamy do śledzenia naszych aktualnych ogłoszeń oraz aplikowania: https://roedl.elevato.net/pl/oferty-pracy,j. Podczas spotkania chcemy jak najlepiej poznać dotychczasowe doświadczenia kandydatów. Mogą zostać także sprawdzone kompetencje merytoryczne oraz znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego. Chętnie dzielimy się także informacjami na temat stanowiska oraz naszej organizacji, w tym na przykład przybliżając ścieżkę kariery. Bardzo ważna jest dla nas partnerska atmosfera spotkań oraz umożliwienie przestrzeni kandydatom do zadawania pytań, do czego zachęcamy.

@Rödl & Partner w Polsce

Z jakich przyczyn takie stanowisko w ofercie wcale nie jest dostępne? upewnię się tylko – nigdy nie było utworzone? Jeśli tak to dlaczego? co obecnie z ewentualnym stażem chociażby? Czy są one prowadzone?

Matt

W firmie nie ma stanowiska "młodszy doradca podatkowy", zdarzają się oferty pracy na stanowisko "młodszy konsultant podatkowy".

Matt
@abcd

jako junior poniżej 4 brutto dostaniesz

@Matt

A jakie są konkretne różnice pomiędzy tymi wspomnianymi stanowiskami? Prócz nazewnictwa rzecz jasna? Do tego pisali tu cos o czwórce z przodu w kontekście wynagrodzenia, a co potem? Po jakim czasie tu podwyżki mogą wpadać?

Rödl & Partner w Polsce

Jako młodszy specjalista ds. rozwoju też dostanę umowę na 5 miesięcy tak jak tu jest napisane w jednym wpisie, ze robią? Jestem zainteresowany tą ofertą z ich strony, tylko chce bliżej poznać warunki. Po jakim czasie można przejść na umowę bezterminową, w ogóle jest taka opcja?

@Gość

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Proces rekrutacyjny na to stanowisko został już zakończony, natomiast serdecznie zachęcamy do zapoznania się z innymi ofertami na naszej stronie internetowej www.roedl.pl Pierwszą umowę w przypadku tego stanowiska zawieramy na okres 5 miesięcy. Po tym czasie możliwe jest przejście na umowę na czas nieokreślony, ale ostateczną decyzję w tej kwestii pozostawiamy przełożonemu.

@Rödl & Partner w Polsce

Witam, jak praca na tym stanowisku wygląda właśnie przez tych piec miesięcy? Należy ten czas uznać jako okres próbny? Czy wszystkie benefity i tym podobne które są docelowo oferowane będą przysługiwać w tym okresie czy dopiero po podpisaniu umowy na stale? Warunki jakkolwiek wtedy się zmieniają?

Rödl & Partner w Polsce

Jak już pisaliśmy wyżej proces rekrutacyjny na to stanowisko został zakończony, ale zachęcamy do śledzenia aktualnych ogłoszeń na naszej stronie internetowej www.roedl.pl Pierwsza umowa na okres minimum 5 miesięcy jest umową na czas określony. W tym czasie pracownik przechodzi wdrożenie w obowiązki według planu wdrożenia przygotowanego przez przełożonego oraz przy wsparciu zespołu i dedykowanego opiekuna Buddy’ego. Nowy pracownik ma też szanse lepiej poznać naszą organizację. Dla osób zatrudnionych na umowy o pracę benefity takie, jak opieka medyczna i platforma kafeteryjna, przysługują od początku zatrudnienia. Warunki przedłużenia współpracy ustalane są z pracownikami indywidualnie.

Nie wiem jak często wychodzi z tym feedbackiem po rozmowie, że nie ma po nim zwrotki tak jak ktoś już pisał jakiś czas temu, ale jak już komuś tu obecnych udało się przez to przebrnąć i pracuje jako Konsultant podatkowy - PIT do może podzielić się opinią? Wiem, że mam jeszcze z 20 dni na podesłanie dokumentów, czy temat widełek płacowych będzie możliwy do poruszenia? Atmosfera na dziale także by mnie interesowała.

Rödl & Partner w Polsce

Dziękujemy za zainteresowanie procesem rekrutacyjnym. Ogłoszenie na stanowisko Konsultanta podatkowego PIT jest nadal aktualne https://roedl.elevato.net/pl/konsultant-podatkowy-pit,j,3115, więc zachęcamy do aplikowania. Przekazywanie feedbacku jest dla nas bardzo ważne. Jeśli kandydaci biorący udział w rekrutacji mają pytania, zawsze mogą skontaktować się z rekruterką odpowiedzialną za dany proces lub napisać na nasz ogólny adres gdpr.rekrutacja@roedl.com. Kwestia wynagrodzenia poruszana jest podczas spotkania rekrutacyjnego. Atmosfera pracy jest dla nas bardzo ważna i cieszy nas, że jest również jednym z elementów, które nasi pracownicy najbardziej doceniają w organizacji. Przekonać się o tym można jedynie dołączając do naszego zespołu, dlatego zachęcamy do spróbowania swoich sił w procesie rekrutacyjnym.

Kogoś zaprosili na rozmowę na młodszego specjalistę ds. administracji? Wiem, że teraz mają nabór, bardzo by mi odpowiadała taka praca. O co pytają, co ich interesuje? Ciekawe, czy mi odpowiedzą, jak wyślę, bo tu ktoś pisał, że problem z tym feedbackiem.

Rödl & Partner w Polsce

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej organizacji. Nadal poszukujemy Asystenta/Młodszego specjalisty ds. Administracji do naszego biura w Krakowie. Jeśli jest to lokalizacja, która Panu/Pani odpowiada, to zachęcam do aplikowania, ponieważ proces rekrutacyjny jest dalej aktywny. Na to stanowisko nie wymagamy doświadczenia. Podczas rozmowy chcemy lepiej poznać kandydatów oraz opowiedzieć więcej o pracy na danym stanowisku i w naszej firmie. https://roedl.elevato.net/pl/asystent-mlodszy-specjalista-ds-administracji,j,3107

Nieprofesjonalna rekrutacja

Bardzo nieprofesjonalny proces rekrutacyjny. Pytałem zarówno rekrutera jak i managerów na rozmowie czy i kiedy dostanę feedback. Zostałem zapewniony, że firma się odezwie do miesiąca. Od rozmowy minęło już sporo czasu a feedbacku brak. W dzisiejszych czasach to chyba standard, że po rozmowie dostaje się odpowiedź…

@Nieprofesjonalna rekrutacja

Bardzo zależy nam, aby proces rekrutacyjny w naszej organizacji był przeprowadzany na najwyższym poziomie. Chcielibyśmy zweryfikować, dlaczego nie otrzymał/a Pan/Pani odpowiedzi zwrotnej. Będę wdzięczna za informację mailową (gdpr.rekrutacja@roedl.com), którego stanowiska oraz oddziału dotyczyła rekrutacja. Pozwoli nam to na usprawnienie naszych procesów.

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Rödl & Partner na Prawnik? 17 września ogłoszenie na Pracuj.pl.

Koniczyna

Czy w Roedl pracownicy otrzymują karty lunchowe ? U poprzedniego pracodawcy dostawałem kasę na jedzenie w tej formie i chyba to najciekawszy benefit jak do tej pory. Jest tutaj coś takiego ?

@Koniczyna

W zakresie naszych benefitów nie mamy kart lunchowych. Oferujemy jednak naszym pracownikom szereg innych benefitów, takich jak m. in. dostęp do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia grupowego oraz opieki psychologicznej i wsparcia managerskiego 24/7 na dedykowanej platformie. Dodatkowo, w ramach platformy kafeteryjnej możemy wykorzystać otrzymywane co miesiąc środki na kartę MultiSport albo innego rodzaju bony towarowe czy bilety do kina. Nasi pracownicy doceniają możliwość pracy w modelu hybrydowym. Oferujemy także 2 dni dodatkowo wolne w skali roku – są to Wielki Piątek i Wigilia. Zachęcamy do zaaplikowania na wybrane stanowisko. Podczas spotkania rekrutacyjnego opowiemy więcej o dodatkowych świadczeniach dla pracowników, a także przedstawimy możliwości rozwojowe w organizacji.

Czy oferta pracy na stanowisku Młodszy specjalista / Specjalista ds. kadr i płac w biurze w Gliwicach jest nadal aktualna?

@Zainteresowany

Bardzo dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy. Proces rekrutacyjny jest nadal otwarty więc zapraszamy do przesłania swojej aplikacji. https://roedl.elevato.net/pl/mlodszy-specjalista-specjalista-ds-kadr-i-plac,j,3038

Czy w Rödl & Partner zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Rödl & Partner w Polsce

W naszej organizacji pracownicy otrzymują umowę o pracę na czas określony, która zawierana jest na minimum 5 miesięcy (ostateczna decyzja co do długości pierwszej umowy należy do przełożonego) Biorąc pod uwagę, że pierwsze miesiące pracy wiążą się głównie z wdrożeniem w obowiązki, umowa na minimum 5 miesięcy daje nam możliwość lepszego poznania nowego pracownika niż 3-miesięczna umowa o pracę na okres próbny. Również pracownik ma szanse dowiedzieć się więcej o naszej organizacji. Umowy zlecenie zasadniczo są oferowane studentom, którzy odbywają w Rödl & Partner praktyki.

Jako były pracownik R&P w oddziale poznańskim w dziale administracji, wspominam okropnie pracę. Po pierwsze uważaja pracownika administracyjnego tylko jako generatora kosztów, który nie może chorować, ma siedzieć być miłym i robić wszystko co powie przełożony. (usunięte przez administratora) Co chwilę zmieniają się pracownicy w administracji bo nikt nie może wytrzymać presji, ciągłego wmawiania że osoby takie tylko generują koszty i niech się cieszą ze mogą pracować w takim miejscu jak R&P..

Znam to

Wiem kogo masz na mysli... Tak sie koncza wieloletnie uklady osobiste i brak swiadomosci, ze rynek pracy zmienil sie w przeciagu 25 lat. Ja mam za soba prace w administracji w oddziale krakowskim i podobne wrazenia. Przeciez tylko siedzisz i popijasz kawke ????

@Znam to

tak, zgada się i tak się cieszę że poszłam po rozum do głowy i rzuciłam tą cholerną firmę.

xxx

z tego co wiem, to na recepcji jest osoba pracująca już wiele lat.. wiec twoja opinia mija się trochę z prawda

Xyz
@xxx

Dział administracji to nie tylko recepcja

Łucja
@Xyz

I coś więcej niż picie kawki, ale ludzie nie wiedzą i nie doceniają takiej pracy.

@xxx

nie mija się z prawdą.. doskonale znam sytuację , wszyscy uciekają jak najdalej z Rödl& Partner. A owszem jest jedna osoba pracująca przez x lat - tylko nie wiem czy gdzie indziej znalazłaby pracę z wiecznym nadęciem , natomiast już 2 osoba rotuje się cały czas bo widzi i słyszy co się tam dzieje..

Zaciekawiona
@pracownik

Interesujące. Możesz napisać cos więcej?

@Zaciekawiona

wszystko jak wyżej.. Osoby pracujące w administracji są traktowane przedmiotowo, nie należy im się zdaniem kierowników L4, broń Boże opieka na dziecko, mają być i koniec kropka. A jeżeli nie to najczęściej wymawianymi słowami były: wiesz, jak uważasz że nie jesteś dyspozycyjna/y to może zawsze zmienić pracę. Żadnego poszanowania.. Traktowanie obcesowe jako generatora kosztów.. Jeżeli ktoś się zastanawia nad złożeniem aplikacji do oddziału w Poznaniu szczerze odradzam..

Zaciekawiona
@pracownik

I wlasnie to dzieje sie w firmie, ktora twierdzi ze pracownik i jelacje miedzyludzkie sa na pierwszym miejscu. Kiedy zatrudnialam sie pozostale osoby z dzialu administracji zapewniqly mnie o fantastycznych warunkach dla mlodych mam. Ze tak wiele kobiet po urlopie macierzynskim wraca do firmy... Nie widac tego. Ani w postawie przelozonych ani w pakietach benefitow oferowanych przez firme.

na recepcji
@xxx

zakres obowiązków pracy na recepcji a administracji nieco odbiega od zakresów obowiązków , sorry

P.

Zgodzę się z tą opinią. Panuje tam obłędna presja na wynik i produktywność każdej godziny pracy. Nawet pracownicy, którzy generują ponad przeciętne zyski muszą raportować i tłumaczyć się z każdej minuty pracy. Pracownicy administracyjni czy asystenci często słyszą, że są bezproduktywni, ponieważ nie generują bezpośrednio przychodu. Świadczy to oczywiście o braku zrozumienia specyfiki stanowiska przez przełożonych. Kwestia tego, że wyżsi przełożeni też nie generują bezpośrednio zysku oczywiście nie jest podnoszona. Moja opinia jest taka, że ogólnie firma nie jest dramatyczna, ale stosunek ilości pracy, odpowiedzialności i wymaganej wiedzy jest zupełnie nieadekwatny do zarobków. Dlatego nie polecam, chyba, że tylko na chwilę, żeby zdobyć doświadczenie.

Teresa
@P.

A co składa się na to właśnie całe doświadczenie, które tu od firmy wprost polecasz? I mówiąc krótko jakby kasa była lepsza można zostać na lata? Co do tego zrozumienia specyfiki ciekawa jestem czy to faktycznie prawda i czy kiedyś zostanie to w firmie zauważone

Kinia
@P.

Hej, z ciekawości zapytam - mowa o stanowisku mida/seniora i o jakim dziale: tax/legal/audyt? Jeśli chodzi o zarobki, to znajomy potwierdza, że stawki niższe niż w przeciętnej warszawskiej kancelarii (o dużej czwórce nie wspominając)

P.
@Teresa

Można zdobyć duże doświadczenie, ponieważ jest bardzo dużo pracy i jest to praca na zróżnicowanych klientach. Z tego powodu można nauczyć się o wiele więcej w krótszym czasie niż pracując w jednej firmie wewnętrznej. To czy możnaby zostać na lata jeśli byłaby większa pensja to oczywiście już kwestia indywidualna.

Pracowałem 5 lat w tej firmie, więc TAKA opinia mnie nie dziwi...

Teresa
@P.

Aha no dzięki za odp. Opowiesz z ciekawości coś więcej o tych klientach? Chciałabym poznać jakieś przykładowe umiejętności i doświadczenie, które mogłabym podczas pracy tutaj nabyć

@Teresa

Obsługujemy klientów z różnych branż w naszych Service Line. Szczegóły dotyczące zakresów obowiązków na poszukiwane przez nas stanowiska można znaleźć w publikowanych ofertach pracy: https://roedl.elevato.net/pl/

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Rödl & Partner? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Rödl & Partner w Polsce

Przebieg procesu rekrutacyjnego jest uzależniony od indywidualnych ustaleń dotyczących poszczególnych projektów. Spotkania odbywają się zazwyczaj w formie on-line i uczestniczy w nich hiring manager co pozwala skrócić proces decyzyjny. W przypadku niektórych rekrutacji kluczowa jest dla nas znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, dlatego pierwszym etapem może być krótka telefoniczna weryfikacja poziomu znajomości języka obcego. Jeśli podczas procesu manager chce sprawdzić wiedze merytoryczną kandydata za pomocą testu, wtedy zapraszamy na spotkania stacjonarne do naszych biur. Do podjęcia ostatecznej decyzji zazwyczaj wystarczające jest jedno spotkanie. Podczas pierwszego kontaktu kandydat jest informowany o przebiegu procesu rekrutacyjnego.

Zainteresowana

Jakie benefity oferuje firma i czy są one dostępne dla pracownika od 1 dnia pracy?

@Zainteresowana

Nowi pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę od 1 dnia pracy otrzymują możliwość przystąpienia do opieki medycznej oraz do platformy kafeteryjnej. Są to podstawowe benefity opłacane przez pracodawcę. Z dodatkowych benefitów mamy w ciągu roku dwa dodatkowe dni wolne Wielki Piątek i Wigilię oraz możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie. Posiadamy również bardzo szeroki wachlarz szkoleń. O wszystkich benefitach opowiadamy podczas spotkana rekrutacyjnego, dlatego zachęcamy do aplikowania na nasze ogłoszenia.

Danuta
@Zainteresowana

Oj benefity ważna rzecz. Ja widziałam że jakiś czas temu że poszukiwali Sekretarki. Mam pytanie o awans z tej pozycji. Można jakoś wyżej awansować z Sekretarki i też dostać lepsza pensję? Firma ma rekrutacje wewnętrzne na lepsze pozycje?

@Danuta

Obecnie poszukujemy Asystentki administracyjnej w dziale prawnym. Kwestia awansu stanowiskowego i finansowego jest uzależniona od realizacji celów rozwojowych i biznesowych. Umożliwiamy naszym pracownikom stałe poszerzanie kompetencji zawodowych poprzez ciekawe zadania i szkolenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ogłoszeniami: https://roedl.elevato.net/pl/

Barbara
@Rödl & Partner w Polsce

Nie mogę znaleźć ogłoszenia na to stanowisko, o którym Państwo piszą. Czy odpowiednia osoba została już znaleziona, stąd ten brak ogłoszenia? Jeśli nie, czy mogłabym dowiedzieć się np. jakie doświadczenie jest wymagane?

Ala
@Danuta

Nie jest to niemożliwe, ale były przypadki, gdy awanse z poziomu administracji były w danym momencie blokowane.

@Barbara

Zakończyliśmy już proces rekrutacyjny na to stanowisko. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń. Zamieszczamy w nich zakres obowiązków i opis kompetencji, które są niezbędne oraz mile widziane na danym stanowisku. Jeśli jest Pani zainteresowana konkretną ofertą zapraszamy do kontaktu: gdpr.rekrutacja@roedl.com

@Ala

Koleżanki i koledzy z działów administracji w każdej z naszych lokalizacji bardzo mocno wspierają pracowników ze wszystkich Service Line. W organizacji mamy wiele przypadków osób, które zaczynały prace w administracji, a następnie w zależności od zapotrzebowania i własnej chęci rozwoju przechodziły do innych działów.

Rozczarowany

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Brak organizacji i jasnych zasad pracy. Pseudopartnerskie relacje. W efekcie brak perspektyw na rozwój. Bardzo ograniczona i skostniała struktura. Twierdzą, że nie są korpo a zadań więcej niż w big4 (braki kadrowe), tylko pensje nie te.. i koło się zamyka.

CiekawskaKandydatka
@Rozczarowany

Cześć, prośba - czy mógłbyś sprecyzować o jaki dział chodzi (audyt, tax, legal)? Zastanawiam się czy nie aplikować do Rodl.

Qlaudia
@Rozczarowany

Czesc, rowniez bede wdzieczna za doprecyzowanie o ktory dzial lub oddzial chodzi

@Qlaudia

Zachęcamy do aplikowania na wybrane stanowisko. Podczas rozmowy rekrutacyjnej chętnie przekażemy więcej szczegółów dotyczących pracy w naszej firmie oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Atmosfera pracy oraz możliwość rozwoju są aspektami docenianymi przez naszych pracowników w badaniach wewnętrznych.

Olga
@Rozczarowany

Ciekawa jestem, jak ty sobie wyobrażasz dobrą pracę, że tutaj ci nie pasuje. Co jest nie tak z tą strukturą niby?

ABC
@Olga

Wątek mielony już 100 razy, nadal nic nie zmienilo się. Nie pracuję od 10 lat a skostniała struktura wciąż jak widać istnieje: nepotyzm, wszechobecne znajomości, roszady wedle uznania góry a nie konkretnych osiągnięć zawodowych, rotacja którą góra traktuje jako tabelka w excelu a refleksji i wniosków brak. Dobrze pracuje się tym, którzy mają zażyłości na gruncie prywatnym z szefostwem

@Olga

Z przykrością odbieramy wyżej powołane zarzuty względem naszej firmy. W naszej ocenie w ostatnich 10 latach w naszej firmie zaszło bardzo wiele pozytywnych zmian i wciąż się zmieniamy, w odpowiedzi na to, co się dzieje na rynku. Jeżeli jednak nasi pracownicy mieliby uwagi co do zasad pracy u nas, posiadamy wewnętrzny system zgłoszeń także w tym zakresie. Nie polecamy opierać się na opiniach o pracy sprzed 10 lat i. Naszych przyszłych pracowników zachęcamy do kontaktu. Chętnie opowiemy, jak wygląda praca w naszej firmie i odpowiemy na pytania.

Renegat
@Rozczarowany

To, że coś „twierdzą”, to czysta manipulacja, która niestety działa. Jednak praktyka weryfikuje, jak jest naprawdę.

Dawid
@Renegat

Dla czego od razu tak to nazywasz, chyba mają prawo określać się, jak im się podoba? Podstawowa w moim odczuciu sprawa, to stosunek ilości obowiązków do wynagrodzenia. Znasz obecnie obowiązujące kwoty?

@ABC

Tyyyyle lat, i jak widzę, raczej nic się nie zmieniło...

Magdalena

Ja mogę podzielić się wrażeniami z rozmowy rekrutacyjnej. Bardzo profesjonalna, konkretna, ale w miłej atmosferze, bez "nadęcia i napięcia". Nie zakwalifikowałam się do następnego etapu, ale zrobiło na mnie wrażenie podejście HR - dostałam (!) konstruktywną informację zwrotną, a nawet odpowiedź na dodatkowe pytanie o feedback. Więc w zakresie mojego doświadczenia - firma zachowała się z dużą klasą i przyjaźnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Rödl & Partner - Warszawa

• Jak się pracuje w Rödl & Partner?

Zobacz opinie na temat firmy Rödl & Partner tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rödl & Partner?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rödl & Partner?

Kandydaci do pracy w Rödl & Partner napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rödl & Partner