Opinie o Rödl & Partner w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Rödl & Partner. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Rödl & Partner na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rödl & Partner w Warszawa

pytanie

na jakie zarobki może liczyć starszy konsultant podatkowy w roedl? Oczywiście w przybliżeniu

Danuta
@pytanie

Niestety nie posiadam odpowiedzi na Twoje pytanie jednak będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się tu z nami tą informacją jeśli otrzymasz na nią odpowiedź. Może niedługo zamierzasz udać się na rozmowę rekrutacyjną do Rödl & Partner?

Pracownik obecny
@pytanie

Wszystko zależy od tego czy masz uprawnienia zawodowe, poziomu znajomości języków i ogólnie kompetencji, w tym miękkich. Nie ma oczywistych widelek, ale wynagrodzenia są w porządku i jak się ma coś od siebie do zaoferowania to jest naprawdę nieźle - biorąc szczególnie pod uwagę racjonalną ilość czasu spedzaną w pracy, dalece niższą niż w b4 czy niektorych innych znanych mi podmiotach z tzw. "second-tier".

arek
@Pracownik obecny

Racjonalna ilość czasu, no bardzo zabawne. Tam nie ma czegoś takiego

Pracownik obecny
@arek

No nie wiem, ja tam pracuję jako starszy konsultant co do zasady 8 godzin, przeważnie między 8 a 16. Czasami muszę posiedzieć dłużej, no ale to przy VAT-ach czy przy innych terminowych projektach chyba nic nadzwyczajnego. Po innych pracownikach na podobnych stanowiskach też nie widzę by siedzieli nadzwyczajnie długo. Pewnie będzie spiętrzenie niedługo przy CIT-ach, ale pracy po nocach bym się nie spodziewał - może trzeba będzie od wielkiego dzwonu posiedzieć do 18. Myślę, że dużo tez zależy od efektywności i organizacji własnej pracy.

Agata

Na FB firmy można znaleźć informacje o licznych konferencjach, w jakich biorą udział pracownicy Rödl & Partner. Ostatnio braliście udział między innymi w TOB i RODO Summit, stąd moje pytanie - czy tego typu konferencje są rozwijające? I jak wybierani są pracownicy, którzy mogą brać w nich udział?

Aldona

Ile może zarobić starsza/samodzielna księgowa? Mgr, 5 lat doświadczenia w biurach rachunkowych, angielski biegły. Czy w Warszawie są wyższe zarobki niż w innych miastach?

Grzegorz
@Aldona

Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/rodl-partner,7001 widziałem sporo aktualnych ofert pracy i jest poszukiwana także księgowa. Będziesz składała CV? Niestety nie znam wysokości zarobków, ale jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną rekruterzy na pewno przedstawią Ci warunki wynagrodzenia. Napisz jak decyzję podejmiesz.

Aneta

Nie wiem, czy pamiętacie, ale jedną z fundamentalnych reguł, którymi kieruje się Rödl & Partner jest zapewnienie równych szans w zatrudnieniu wszystkim pracownikom bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, obywatelstwo, wyznanie. Jednym z najważniejszych obszarów jest kwestia równouprawnienia płci. Firma zapewnia zatem jednakowe możliwości rozwoju zawodowego, w tym awansu i wynagrodzeń. Brzmi interesująco? Jeśli tak, bardzo serdecznie zachęcam Was do odwiedzenia ich strony, na której są aktualne oferty pracy: http://www.roedl.net/pl/pl/praca/kariera_w_roedl_partner/ogloszenia_o_prace.html Co o tym sądzicie? Czekam na Wasze komentarze!

Praktykant

Rozmowa prowadzona bardzo profesjonalnie co bardzo przypadło mi do gustu. Małe sprawdzenie wiedzy i umiejętności, podczas których było trochę stresu ale ostatecznie wszystko poszło po mojej myśli.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Również były pracownik

Wszystko co piszę @Byly pracownik o Rödl & Partner jest prawdą. Z początku firma wydaje się dobrym pracodawcą, z szerokimi możliwościami rozwoju. Po tygodniu pracy zaczynasz orientować się że fasada na początku jest głównie na pokaz. atmosfera w firmie jest mocno napięta, panuje wszechobecne kolesiostwo i nepotyzm. Pensie bardzo słabe , możliwości awansu i rozwoju również nikłe. Zachowanie przełożonych karygodne. Brak jakiegokolwiek zainteresowania kierownictwa prowadzonych przez podwładnych prac. Starsi pracownicy na korytarzach żartują że pracują w Rödl więc zarabiają mało. wiele osób odchodzi z firmy. Niestety nie obywa to się bez szykanowania ze strony przełożonych. Wszystkim serdecznie odradzam prace w tej firmie.

rocky
@Również były pracownik

To nie ta firma i napewno nie w Waszawie

Radosny

@Byly pracownik Już niejedna firma oszukała się na tych młodych i zdolnych, dla których tylko kasa się liczy.

Byly pracownik
@Radosny

Oddzial w ktorym ja pracowalem przechodzil w tym czasie masowe odejscia mlodych pracownikow, ktorzy bez problemu dostawali bardziej prestizowe i lepiej platne stanowiska. Pracownicy starsi stazem zas wprost przyznawali, ze sami chetnie odeszliby gdyby nie zobowiazania finansowe (edukacja dzieci, kredyty). Tak wiec kasa nie zawsze jest najwazniejsza. Sam zaczalem prace w rydlu na gorszych warunkach finansowych niz mialem w poprzedniej pracy, ale zdecydowala obietnica stabilnego zatrudnienia, kameralnej atmosfery i braku korporacyjnych procedur. Poza tym zachowanie kadry zarzadzajacej tak mnie zniechecilo do firmy, ze jedynym wyjsciem bylo znalezienie nowej pracy, bo dla mnie jednak jest wazne , zeby o ile sie nie lubi, to chociaz szanowac ludzi z ktorymi sie pracuje. A jezeli nie ma sie ani szacunku ani dobrej kasy (a jednak praca jest z ym zwiazana, chyba ze preferujesz wolontariat), to wniosek jest chyba prosty. Poza tym przyklad idzie z gory. Zwalnianie pracownikow w niewyjasnionych dla nikogo okolicznosciach i potem budowanie wlasnej wersji wydarzen jest po prostu nesmaczne... A wiadomo, ze zwolnienia sa zazwyczaj powodowane checia oszczednosci, wiec zastanawialabym sie dla kogobtak napraqde kasa jest najwazniejsza: dla pracownika czy szefa z wezem w kieszeni, ktory woli dac bonusa swojemu pupilkowi :)

revo
@Radosny

Przepraszam ale padłem ze śmiechu, typowo januszowe gadanie - ,,tylko kasa się liczy''. A od czego jest praca i dlaczego do Niej chodzimy? Bo głównym , podstawowym, najważniejszym celem pracy jest ZAROBEK. Z A R O B E K - K A S A. PO to wstaje dzień w dzień by iść do pracy i jak sama nazwa mówi, pracować BY ZARABIAĆ KASĘ. Bo ambicjami i aspiracjami ,czy innymi bzdurami wymyślonymi przez coach'ów i innych nawijaczy bawełny, nie zapłacę rachunków, nie wykarmię dziecka i nie zapewnię sobie godnego życia . TAK WIĘC KASA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

@revo

Powyższe posty, w tym i ten Twój, w sposób dosyć znaczący odbiegają od tego, na czym powinny być właściwie skupione. Rödl & Partner świadczy profesjonalne usługi w zakresie audytu, consultingu, księgowości finansowo-płacowej, podatków i prawa oraz doradztwa personalnego. Dlatego też na pewno znajdzie się kilka osób, które będą chciały podjąć pracę w tej firmie. Czy - Twoim zdaniem - stwarza ona jakieś ciekawe możliwości rozwoju zawodowego? Co o tym sądzisz?

Aneta

Na stronie internetowej Rödl & Partner, znalazłam informację, że aktualnie trwa w Warszawie rekrutacja na wiele stanowisk: Asystent/ka ds. procesów księgowych z językiem niemieckim Legal Tech Biegły rewident Młodszy konsultant w dziale audytu Księgowy/a Starszy konsultant podatkowy Asystent/ka administracyjna w dziale prawno - podatkowym Konsultant podatkowy z językiem niemieckim Młodszy księgowy/wa Starszy konsultant podatkowy ds. cen transferowych Senior w dziale audytu/Kierownik projektu Doradca podatkowy Asystentka w dziale księgowości finansowej Młodszy konsultant/Praktykant w dziale podatkowym Wszystkie szczegóły ogłoszeń, znajdują się pod linkiem: http://www.roedl.net/pl/pl/praca/kariera_w_roedl_partner/ogloszenia_o_prace.html Planujecie spróbować swoich sił w aktualnej rekrutacji? Jeśli tak i odbędziecie rozmowę kwalifikacyjną, napiszcie później na forum jak wyglądała. Będzie to ważna wskazówka dla osób aplikujących do tej firmy w przyszłości.

Kamil

Szacunek jest wskazany dla obu stron. Od tego bardzo zależy atmosfera w pracy i w konsekwencji chęć do pracy!!!

Aneta

@Michał88, ile osób tyle opinii, każdy chce też dobrze czuć się w miejscu pracy. Jedynym zapewnia to poczucie plotkowania innym co innego, tego nie zmienimy. Co do tych zarobków bo dyskusja na ich temat toczy się już jakiś czas. Możesz je do czegoś porównać i napisać jakie są do niego konkretne dodatki?

Baśka
@Aneta

Pani Aneto rozumim, że musi być Pani lojalna wobec pracodawcy, ale zarzucanie osobom, które mają inne zdanie na temat firmy z które, chęci rozsiewania plotek nie jest sprawiedliwe. Niestety również mam podobne, a więc kiepskie doświadczenia z Rödl & Partne, jak wcześniejszy autorzy wpisów. Na moją decyzję o odejściu wpływ miała fatalna organizacja wewnętrzna, brak perspektyw rozwoju (awanse poziome nie są możliwe, kadra zarządzająca woli rozstać się z pracownikiem niż dać mu możliwość zmiany stanowiska) oraz niestety nepotyzm i kolesiostwo.

Radosny

Rödl & Partner to profesjonalista i z pewnością nie pozwoliłby sobie na podstawowe błędy. To zespół ludzi znających się na tematyce. Zastanawiam się w jakim celu ludzie piszą na tym wątku jakieś dziwne komentarze, o małych wynagrodzeniach. To powazna firma.

Aneta

@Malwina najlepiej udać się z takim pytaniem bezpośrednio do Rödl & Partner - może w jakiejś rekrutacji? Warunki pracy w każdej firmie z czasem ulegają zmianie, a też oferty dla pracowników są indywidualne.

Malwina

jak kształtują się wynagrodzenia konsultantów podatkowych? czy mając kilka lat doświadczenia, ukończone studia podyplomowe z zakresu cen transferowych można liczyć na zarobki rzędu 7500-8500 zł brutto? Pytam, bo jeśli takich zarobków nie ma, to zupełnie nie opłaca mi się relokacja do Wawy, gdyż pogorszyłabym swoją obecną sytuację.

Aneta

@Ja czyli według Twojej wiedzy, na każdym stanowisku w firmie, warunki zatrudnienia są podobne? Jak to dokładniej wygląda - wysokość wynagrodzenia na danym stanowisku (niezależnie od stażu pracy) jest zawsze taka sama?

Radek

Firma ma bardzo wysoką pozycję w branży i wiele nagród. Może dobrze wspomnieć, żę to firma prorodzinna?

Popieram negatywną opinię obu kolegów. Pensje są po prostu żartem, przy przedłużaniu umowy oferują marne grosze, a wszędzie słyszy się. że żeby dostać więcej trzeba było dostać się po znajomości. Najlepsi pracownicy są niedoceniani i uciekają jeden po drugim. Wydają masę pieniędzy na próby upodobnienia się do dużych korporacji, a w pracowników inwestycji brak. Kadra menadżerska dobrana chyba na zasadzie przypadku, fatalne podejście do podwładnych. Nie polecam, bez względu na stanowisko.

Aneta

@Również były pracownik mógłbyś napisać na jakim stanowisku byłeś zatrudniony? Jednak Rödl & Partner to dość duża firma o wielu działach, więc dobrze dla innych osób zainteresowanych pracą, gdyby wiedzieli o czym dokładnie piszesz. Ze względu na to, że ofert pracy do firmy jest teraz wiele dopytam jeszcze o możliwość rozwoju w firmie. Pisałeś, że jest nikła, natomiast w wielu ofertach można na pierwszym miejscu przeczytać o awansach i szkoleniach. Jak to jest dokładnie?

Irek

Rödl & Partner to jest firma na tyle dobra, że nie wszyscy mogą tu pracować.

Aneta

@Koleśrozumiem, że Tobie odpowiada praca w firmie. A co możesz powiedzieć na temat tego co lubisz w swojej pracy? Chętnie dowiemy się również więcej o tym jak wygląda praca poszczególnych działów firmy, w tym tego, w którym pracujesz. @Byly pracownik piszesz, że w pracując w Rödl & Partner nie czułeś, że przełożeni mieli szacunek do pracowników. W czym ten odczuwany przez Ciebie brak szacunku się objawiał?

Koleś

Pracuje w Rödl & Partner i mogę powiedzieć że to dobra firma. Jeśli komuś coś nie odpowiada to ma dwa wyjścia, przyzwyczaić się lub odejść. Nigdzie nie jest idealnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Rödl & Partner - Warszawa

• Jak się pracuje w Rödl & Partner?

Zobacz opinie na temat firmy Rödl & Partner tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rödl & Partner?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rödl & Partner?

Kandydaci do pracy w Rödl & Partner napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rödl & Partner