Opinie o Codilime Sp. z o.o. w Warszawa

CodiLime specjalizuje się w rozwiązaniach sieciowych, analityce danych, designie i tworzeniu oprogramowania na różnych poziomach. Jesteśmy strategicznym partnerem dla wielu międzynarodowych firm technologicznych. Nasi klienci to m.in. Cisco, Palo Alto Networks, Juniper Networks i Nutanix. CodiLime to przestrzeń, w której dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniami, stawiamy czoła ciekawym wyzwaniom technologicznym i wierzymy w moc zespołu :-)

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Codilime Sp. z o.o. w Warszawa

Bardzo słaba firma, już lepiej iść do daftcodu i prać z nimi hajs

kilkuletni pracownik

Praca w tej firmie do najłatwiejszych nie należy, przede wszystkim ze względu na współpracę z firmami z innej strefy czasowej, co często oznacza konieczność uczestniczenia w telekonferencjach w godzinach wieczornych, natomiast same projekty są mniej lub bardziej ciekawe. Z drugiej strony firma podchodzi do pracownika bardzo dobrze, są benefity (m. in. darmowe obiady), fun room, integracje, bardzo fajni współpracownicy, są też warsztaty programistyczne i tech talki, elastyczne godziny pracy. Jest to też bardzo dobre miejsce dla osób, które chciałyby się rozwijać zarówno w ścieżkach technicznych, jak i nietechnicznych.

Wanda
@kilkuletni pracownik

Ciekawa opinia o pracy w Codilime - dziękuję, że zdecydowałeś się zamieścić ją na naszym forum! Piszesz, że firma daje możliwości rozwoju swoim pracownikom - czy masz tu na myśli oferowanie uczestnictwa w ciekawych szkoleniach, także zewnętrznych?

PracownikDEV

Firma jest naprawdę ok

Byłam na rozmowie rekrutacyjnej na stanowisko księgowa. Moje CV jest bardzo szczegółowe - wypisałam w nim bardzo dokładnie czynności którymi zajmowałam się wcześniej oraz zaznaczyłam urlop macierzyński i wychowawczy obecnie. W trakcie rozmowy dołączyła(usunięte przez administratora)powiedziała że nie spełniam jej wymagań bo nie robiłam sprawozdań finansowych i za długa jest przerwa od urodzenia dziecka i że da mi radę na przyszłość abym aplikowała na stanowiska młodszej księgowej. Nadmieniam że przyjechałam specjalnie do nich ponad 60 km w jedną stronę. W takim razie ja również daje firmie CodiLime radę na przyszłość - szanujcie czas innych, i nie zapraszajcie osób na rozmowę losowo, czytanie CV ze zrozumieniem naprawdę nie boli. (usunięte przez administratora)

podzielam zdanie
@Marta

Ja również specjalnie wzięłam jeden dzień urlopu, aby uczestniczyć w rekrutacji, szczegółowo opisałam w CV moje obowiązki, po czym na rozmowie nagłe zaskoczenie, że ja tego nie robiłam... a wystarczyło wcześniej wczytać się bardziej w CV i zaoszczędzić wszystkim czasu i pieniędzy. Brak profesjonalizmu.

Jerzy
@podzielam zdanie

Możesz bardziej szczegółowo opisać proces kwalifikacyjny do pracy w firmie Codilime? Zastanawia mnie, czy pracodawca w trakcie rozmowy zadawał trudne pytania, które wymagały specjalistycznej wiedzy, czy raczej była to rozmowa ogólna o tym, jak wygląda praca w tej firmie. Odpowiedz proszę.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Hubert

Byłem w procesie rekrutacyjnym. Rozmowa na miejscu wypadła bardzo dobrze. A mimo wszystko osoba odpowiadająca za zatrudnienie do projektu stwierdziła, że jest słabo, przez co zaoferowała śmiesznie małe wynagrodzenie :). Podziękowałem grzecznie. Nie polecam, szkoda czasu.

kandydat

Najdziwniejsza rekrutacja z jaką miałem do czynienia. Najpierw HRy pytały mnie o to jaka praca mnie interesuje (kandydowałem na DevOpsa), jakie warunki pracy mnie interesują, jak widzę dobre warunki pracy i jeszcze kilka innych pytań, które nie wiem co miały na celu ani jaka była ich przyczyna - pytania zupełnie z doopy bo nie miały związku z prowadzoną rekrutacją. Po czym miałem rozmowę techniczną (nadal mówimy o stanowisku DevOpsa) w której zadano mi jedynie pytania związane ze stanowiskiem sysadmina. Po kilku dniach otrzymałem maila o odrzuceniu mojej kandydatury, bo nie są w stanie, cytuję, "dostosować się do mojego profilu ani wymagań" - tak jakbym miał czegokolwiek takiego oczekiwać. Ogólnie porażka tak jak widać w innych opiniach tutaj. Polecam poszukać mniejszego (usunięte przez administratora) w innej firmie.

Sysadmin
@kandydat

"Po czym miałem rozmowę techniczną (nadal mówimy o stanowisku DevOpsa) w której zadano mi jedynie pytania związane ze stanowiskiem sysadmina." Może po prostu dlatego, że nie ma takiego zawodu jak "DevOps" i jest to tylko nowe modne określenie na sysadminów? XD

gocha
@Sysadmin

w sumie to jest takie stanowisko jak devops :P Ale spoko, juz widze ze lepiej do Was nie kandydować, skoro takie opinie tu się pojawiają xD

rEguLamIn

Firma naprawdę nie jest warta zachodu, z powodu: - słaby proces rekrutacyjny i najdłuższy na jaki trafiłem, regular rekrutował seniora. Nie było o czym rozmawiać - bardzo slaby managment, kultura firmy kręci się wokół nieproduktywnych spotkań, pm deleguje wszystkie zadania na zespół od spotkań z klientem po plany na przyszłość projektu - bardzo mało seniorów a jak już ktoś dobije do tego poziomu to najczęściej odchodzi - toksyczna atmosfera, ciągła rywalizacja, losowe wyciąganie ludzi z jednego projektu do innego aby załatać dziurę bo „klient” się wkurzył i nie sporadycznie a standardowo - bardzo słaba komunikacja , manager albo odwołuje spotkanie albo w trakcie rozmowy przysypia, rozmowa o problemach to klepanie po ramieniu i mówienie "musisz dać radę" - brak możliwości rozwoju – firma ma 2 klientów ze stanów i na tym koniec, brak wewnętrznych projektów. Z dobrych rzeczy to darmowe obiady dla każdego, płatne urlopy na B2B.

Bartek

Firma potrzebuje aktualnie człowieka na stanowisko Development Manager. Może ktoś podpowie coś w temacie?

kandydat
@Bartek

Hej, Aplikowałem do firmy na to stanowisko. Praca nie wiąże się z zarządzaniem zespołem a z rozwojem biznesu firmy. Codilime pracuje w dużymi graczami na rynku - możesz sobie podejrzeć na stronie kogo mają w swoim portfolio. Bardzo dobra merytoryczna rozmowa z HRem, terez czekam na spotkanie z Headem BizDevu. To zdecydowanie stanowisko dla doświadczonej osoby w sprzedaży B2B, która chce współtworzyć firmę.

DONEK

Miałem złożyć do nich aplikację ale po komentarzach wnioskuje że to jakaś polska Januszolandia.Moze jednak dam sobie spokój.

Dominika

@Sysadmin, czyli dobrze rozumiem, że stanowiska opisanego przez użytkownika @kandydat, nie ma? Jak fachowo nazywa się to stanowisko pracy w firmie Codilime? Sprecyzuj, proszę, komentarz dodany przez tego użytkownika.

Sysadmin
@Dominika

Z tego, co napisał @kandydat, wynika, że nazywa się "DevOps". Tylko, że nazywanie tak stanowiska jest głupie, bo to jest nazwa metodyki pracy, a nie stanowiska. Jest faktem, że wielu pracodawców nazywa sysadminów "DevOpsami" po to, żeby zabrzmieć bardziej "trendy". Zdziwienie @kandydata, że dostał pytania dla sysadmina jest w tym kontekście absurdalne. To trochę tak jakby ktoś zaaplikował na stanowisko "Account Manager" i się dziwił, że dostaje pytania dla sprzedażowca.

Megan

Dzień dobry, mam pytanie jak by tu był ktoś z pracowników codilime. Aplikowałam do firmy, ale miałam bardzo nie przyjemną rozmową z panią od codilime. Powiedziała mi że moje rozwiązanie rekrutacyjne to plagiat i u nich w firmie to jest nie dopuszczalne. Front-end developerzy, czy korzystacie w prace w codilime z google? Czy to jest plagiat ?

Zawiedziony

Szkoda czasu na 2.5h rekrutację w tej firmie. Chyba, że od razu po studiach serio :)

Dominika

@Czupakabra, czy mógłbyś napisać coś więcej na temat swojej opinii odnośnie pracy w firmie Codilime? W chwili obecnej Twój wpis jest bardzo ogólny i mało mówi o szczegółach pracy u tego pracodawcy. Opisz proszę swoją opinię o tym miejscu pracy w sposób bardziej szczegółowy. @kandydat, czy Twoje wymagania w sposób znaczący odbiegały od tego co oferowała firma Codilime na stanowiskach, które opisałeś w swoim komentarzu? Próbowałeś w jakiś sposób wyjaśnić tą sytuację?

Czupakabra

Moja najlepsza praca :)

Just Visiting

Niestety wszystko wskazuje na to, że Prezes firmy przez swoje rozbuchane ego torpeduje ciekawe pomysły na jej rozwój i swoimi poczynaniami niszczy jej reputację na rynku. Wypowiada na przykład umowę z kontrahentem mimo braku przesłanek czy prawnej możliwości wypowiedzenia, po to, żeby nie płacić faktur. Potem unika windykatorów. Smutne, bo firma ma bardzo duży potencjał i jeśli nie liczyć CEO to czy to Wiceprezes, czy osoby opracowujące strategię, to perspektywicznie myślący ludzie.

Powietrzezy
@Just Visiting

Juz pisano nizej, ze jak nie umieja prowadzic firmy, to zeby ja zamkneli, ale widac, ze ida w zaparte. No to komentarze tez beda szly w swiat w zaparte.

CodiLime

Dziękujemy za Wasze komentarze. Każda opinia, nawet ta negatywna, jest dla nas cenną informacją na temat tego, jak jest postrzegana nasza firma oraz osoby w niej pracujące. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami o CodiLime oraz stanowiskiem w sprawie komentarzy współzałożyciela firmy - Piotra Niedźwiedzia: http://www.codilime.com/filozofia/nasze-stanowisko-w-sprawie-komentarzy

do zarzadu Codilime
@CodiLime

ale jaka informacja ? o czym wy w ogole piszecie. caly czas wklejacie ta sama odpowiedz pod negatywnymi komentarzami. moze wartoby sie zastanowic nad zamknieciem firmy, skoro tyle negatywow jest, a wy dalej nic sobie z tego nie robicie ? moze wartoby przestac oklamywac kandydatow, ze beda robic to, skoro robia tamto ? zamiast tylko pisac, ze kazda kolejna opinia jest "cenna informacja". stajecie sie (juz prawie jestescie) powoli Januszami IT/biznesu ale widac, ze dalej wam to nie przeszkadza i idziecie w zaparte.

zarząd
@do zarzadu Codilime

No spoko, zastanowiliśmy się i zamykamy firmę, bo już faktycznie za dużo tych negatywów. Dzięki za sugestię.

Daniel

Czy jest jakiś powód, że tak dawno nikt nie pisał?

Janusz
@Daniel

Pewnie już ta firma jednodniówka nie istnieje

Dominika

@ppp już rozumiem, co masz na myśli. Z jednej strony to naprawdę duży plus, że CodiLime daje możliwość pracy i jednocześnie kredyt zaufania takim młodym pracownikom. Z drugiej jednak - może generować to różne problemy. Czy takie osoby po skończeniu studiów zostawały w firmie?

ppp

Nie uwazam ze wiek przeklada sie na umiejetnosci. Sa technologie ktore osoby bedace na studiach lepiej ogarniaja, niz osoby starsze. Ale osoba mlodszym brak poprostu doswiadczenia. Nie mowiac ze jak masz wiekszosc zespolu studentow to oni poprostu studiuja i nie ma w sumie zadnej chwili zeby wszyscy byli na miejscu. Czesto sie zdarzalo ze byl problem z spotkaniami albo kogos brakowalo na planingach, retrospektywach itp. Bo zajecia. Albo np. w piatki przychodzili czasem na 15 do pracy. Rozumiem jedna - dwie osoby w takim projekcie. Ale tam jest odwrotnie. Masz jedna, dwie osoby ktore pracuja normalnie. To nie jest dobre zarzadzanie projektem.

Dominika

@ppp, dziękuję za wyjaśnienie. Na pewno dobrze wiedzieć, przy czym będzie się pracować od początku i rzeczywiście CodiLime powinien Cię poinformować od początku. Co do średniej wieku, nie zawsze jest tak, że młode osoby wiedzą mniej od tych starszych stażem, to nie powinien być wyznacznik oceny firmy pod tym względem.

Zostaw merytoryczną opinię o Codilime Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Codilime Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Codilime Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Codilime Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Codilime Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Codilime Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Codilime Sp. z o.o.
  • Krańcowa 5