Opinie o Renz Sp. z o.o. w Gadki

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Renz Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Renz Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Renz Sp. z o.o. w Gadki

Ktoś

Szanowna pani kierownik nie pozwala pracownikom na oddanie krwi, a dlaczego? „Bo nie” argument po prostu nie do podważenia.

@Ktoś

Bo nie ma ludzi. Mało kto chce się zatrudnić. A ci już zatrudnieni nie będą za te sama kasę robić cały czas za dwóch Fakt argument jak rodzic do dziecka, ale to nie zmienia faktu że i tak jest najbardziej z nich tam ogarnięta

Aaa

Nadgodziny jako nagroda haha, człowiekowi odechciewa się zostawać na nadgodzinach, kiedy widzisz jak policjant zostaje. starszy operator człowiek który nie ma pojęcia co sam robi w tej firmie, umie tylko grac na telefonie kłamac i nic wiecej. Nawet nie chce chodzić na mierzenie temperatury, bo w końcu jest do tego wyznaczony, to wysyła pracowników, aby zrobili najprostszą rzecz za niego. dobrze ze nie ma tych nadgodzin kiedy wiesz ze jedni zostają i coś robią, a ten zostaje i nic nie robi i masz go za plecami.

Tentyp
@Aaa

Czasem chodzi na temperaturę ale to tylko że względu na to że może wtedy posiedzieć na telefonie.

Ugotowani

Ile jest teraz stopni na hali? Gdzie są wentylatory na każde stanowisko pracy? Ile jest w klimatyzowanych biurach? Czekamy aż ktoś zejdzie i karetka przyjedzie?

@Ugotowani

Zaprosić Bhp-ca na hale niech posiedzi lub zadzwonić i nasłać inspekcje pracy na kontrole .

Jak długo pracujesz już w Renz i czy ewentualne kłopoty z temperaturą na hali zdarzały się już wcześniej? Jeśli tak, to w jaki sposób reagowała na to firma? Liczę na Twoją odpowiedź, mam nadzieję że niedługo dasz znać.

Tentyp
@Piotr

Są duże wiatraki, które wieją ciepłym powietrzem

...nic

Bhpowiec nic nie zdziała. Ale inspekcja hmmm

A
@Piotr

Problem z temperaturą jest zawsze od końca wiosny do jesieni. Żeby wytrzymać najlepiej mieć wiatrak skierowany na siebie. A firma nie reaguje można prosić o dodatkowe wiatraki... Prosić można. Prosić nikt nie zabrania Na hali są teraz dwie malarnie proszkowe W sezonie może będą w końcu pierwsze zemdlenia

Zatrudniony w renz

Wszystkim potencjalnym pracownikom szczerze odradzam Z dnia na dzień bez powodu odebrano nam możliwość nadgodzin Żadnego wyjaśnienia ani słowa jaki powód Kompletny brak szacunku i liczenia się z pracownikiem Na rekrutacji kadrową gada słodkie bzdury a później to wszystko nic nie jest warte. Chcesz nerwów i kłopotów - zapraszamy

Rozczarowany
@Zatrudniony w renz

Dziękuję za uczciwą opinię o tej firmie. Właśnie jutro miałem kontaktować sie w sprawie pracy , odpuszczam sobie bo widzę że nie warto i szkoda mojego czasu

@Zatrudniony w renz

A nadgodziny Wam się należą bo jeszcze o czymś takim nie słyszałem?

Pracuś

W głowach się co niektórym pomieszało :)

Hhh

Nadgodziny to nagroda, przychodzą tylko wybrani. To ze nie było nadgodzin to nic wielkiego, dobrze ze są, czasami po prostu nie jesteś potrzebny.

@Zatrudniony w renz

Ok, nie podano Wam powodu ale czy rozmawialiście na ten temat? Próbowaliście jako zespół porozmawiać o tym z pracodawcą i zapytać skąd taka decyzja? :P

JeszczeTupracuje
@Teresa

Zarząd szukał oszczędności i po prostu je znalazł. Nie ma nockek i nadgodzin bo szefowi nie pasowało że ludzie chcą wynagrodzenie za swoje nadgodziny.

Pracuuacy
@Teresa

Ktokolwiek to pisze doskonale zdaje sobie sprawę z tego że to zwykle kłamstwa. Kadrowa to pisze? Córka dyrektora? Z kim tam rozmawiać? Przecież odpowiedź jest zawsze jedna - decyzja szefa. Przestańcie bredzić udając że to normalna firma...

Ale informacja że ich nie będzie i że dyrektor chce je zlikwidować to już się chyba należy?? Czy też nie?

@Hhh

Brak nadgodzin to nic wielkiego? Jak się jest (usunięte przez administratora)leaderem to nadgodzin nie potrzeba. Ale normalny człowiek z rodziną bez nadgodzin długo nie wytrzyma. Inna sprawa że nikt nie ma odwagi powiedzieć ludziom oficjalnie o zmniejszaniu nadgodzin. Żenada...

@Pracuś

Jeszcze trzeba mieć głowę w przeciwieństwie do ciebie lizusie... Nie chodzi o likwidację nadgodzin bo pracodawca ma prawo robić w swojej firmie zmiany. Chodzi o to jak to jest załatwiane. Jesteś w stanie pojąć takie niuanse?

"wam" bo przecież nie "nam" od razu widać że to pisze osoba oderwana od produkcyjnej rzeczywistości

Pracujący
@Teresa

A to my mamy jeszcze iść pytać co pan dyrektor z bożej niełaski zmienia? Nie on sam nie leader tylko "zespół" ??? Jak ma czas robić zdjęcia bo papierek leży to porozmawiać chyba też A jak odwagi nie ma to niech kartkę wywiesi na tablicy ogłoszeń Tylko trzeba widzieć potrzebę i pracowników traktować jak ludzi a nie jak (usunięte przez administratora)

Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Renz Sp. z o.o.. Jakich pytań powinien spodziewać się kandydat na stanowisko Przedstawiciel Handlowy / Doradca Techniczno-Handlowy?
Praca

Witam, jak wyglada płaca w firmie na stanowisku pracownika produkcji? Jak wyglada atmosfera w firmie? Sa nadgodziny ? Weekendy ?

...nic
@Praca

Tyle ile wynegocjujess tyle dostaniesz. W granicach rozsądku oczywiście. Są tu ludzie którzy robią za najniższą A są tacy którzy nie narzekają. Jednakże na produkcji (monraz, pakowanie) bliżej do tych pierwszych oczywiście z wyjątkami

JeszczeTupracuje

Witam, Stawke negocjujesz sobie indywidualnie, umowę tak samo, jeden dostanie odrazu na stałe drugi nie. Jeżeli chodzi o kierownictwo to niekompetentni lenie i plotkarze/kłamcy. Purchawa z gięcia(robi kawke liderowi hahaha)na ludzi kabluje, kłamie przy tym oczywiście na różne tematy. Jest odpowiedzialny za maszyny na dziale, a żadnej nie umie dobrze ustawić. Zostaje sovie na nadgodzinach i siedzi na nich w telefonie, tfu. Lider też do swietych nie należy ale jego zostawię.. Kierowniczki z pcfu to kobiety którym fuksem udało się awansować. Dali im trochę władzy i się poprzewracało. Nie umieją robotą zarządzić, praca się dla nich kończy jak liderka wychodzi z pracy, od 20stej siedzą w telefonach. Ogolnie we firmie ile byś nie zrobił i tak za mało i za wolno. O 21stej pierwszej potrafią panikowac bo o czymś im się przypomniało, każą ludziom (usunięte przez administratora) po czym wracają za biurko i siedzą na allegro albo Facebooku w telefonie. We firmie sa świete krowy, możesz na któregoś się wyżalić bo całymi dniami siedzi w kiblu albo w paletach na hali z telefonem(starszy pan z dockingu) A w odpowiedzi usłyszysz "patrz na siebie" Drugi raz bym się tu nie zatrudnił. Człowiek uczciwie pracujący jest traktowany jak ściemniacz ale to tylko dzięki kierownictwu które nie potrafi ludźmi zarządzić i pracą(tak powtarzam się)

Xyvz

Brak wody pitnej dla pracowników przy panującej temperaturze na hali do 30stopni..

Czy Renz Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

bb8

Z tego co pamiętam to jest to chyba karta OK System, nie Multisport.

Kadrowa

W firmie mamy kartę OKSYSTEM.

@Kadrowa

Czy jest ona bezpłatna czy coś trzeba za nią płacić? Ile? Jak wygląda kwestia pozostałych benefitów w Renzie? Czy jeszcze jakieś inne obowiązują?

@Teresa

karta Oksystem jest odpłatna: • Karnet GoFit 2x w tygodniu dla pracownika – 59 PLN • Karnet GoFit open dla pracownika – 99 PLN • Karnet Fit&More 2x w tygodniu dla pracownika – 69 PLN • Karnet Fit&More open dla pracownika – 109 PLN poza tym mamy bezpłatna opiekę medyczną przy wykupieniu ubezpieczenie grupowego PZU za kwotę ok 50 PLN w zależności od wariantu

Wytrwały

Witam,jak na dzień dzisiejszy wygląda płaca firmie ?

@Wytrwały

Na jakim stanowisku?

Jak jest z pakietem medycznym w Renz Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Kadrowa

W firmie obowiązuje ubezpieczenie grupowe PZU. Ubezpieczyć można Małżonka/Małżonkę, Partnera/Partnerkę oraz Dorosłe Dziecko.

Czy można liczyć w Renz Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Kadrowa

Tak. w firmie obowiązuje ubezpieczenie grupowe PZU (za które płaci Pracownik), natomiast opieka medyczna opłacana jest przez Pracodawcę.

Pra

Nie polecam, miały być podwyżki to wciąż ktoś w Niemczech jest chory albo ma 20 dni urlopu i decydować nie ma komu. Gdyby produkcja zwolniła to brak podwyżek jest do zrozumienia, a roboty jak to zostało określone "jest w ch**". Nowi dostają na dzień dobry lepsze pieniądze niż wieloletni pracownicy.

@Pra

Hmm.. jak w takim razie wygląda stawka nowych pracowników a jak osób pracujących już parę lat w firmie Renz? Mógłbyś napisać?

Xyz
@Teresa

Osoba pracująca ponad 4lata nie ma nawet 3tys brutto osoba pracująca nie cały rok ma 3500-3700brutto. Gdzie tu szanowanie starych pracowników

Aplikant - Dział Handlowy

Niemiecka firma tylko z nazwy. Komiczna HR Manager, prowadząca proces rekrutacyjny przez smsy. Podczas video konferencji, pytania zadawałem sobie sam - Pani wstydziła się odezwać. Informację o propozycji zatrudnienia otrzymałem, a jakże - smsem :))) Zaproponowałem 6000 zł na rękę, na co firma przystała - nie miałem niestety świadomości o komicznym systemie premiowym - mniej więcej 1000 zł na kwartał, przy (między innymi) realizacji planów sprzedażowych. Dopełnieniem komizmu był samochód służbowy. Na teren całego południa Polski - Skoda Rapid w gazie :))) Na propozycję wykorzystywania własnego, kilka klas lepszego, samochodu prywatnego do celów służbowych, firma się obraziła i propozycję pracy cofnęła. W jaki sposób przekazano mi tę informację? Chyba nie muszę pisać :))))))

Aplikant na dth

Dzień dobry, Nie polecam ze względu na brak profesjonalizmu i szacunku do potencjalnego pracownika wynikające z braku odpowiedzi nt procesu rekrutacji mimo zapewnień o odpowiedzi pozytywnej lub negatywnej. Pokazuje obraz firmy na samym początku.

TEŻ CZEKAM NA ODPOWIEDŹ
@Aplikant na dth

BRAK KULTURY NIE BYLO ODPOWIEDZI PO ROZMOWIE. WSZYSCY BĘDĄ ODCHODZIĆ DO KONKURECJI ZA TAKUE POSTĘPOWANIE

Marzena
@Aplikant na dth

Niestety, brak informacji zwrotnej o przebiegu rekrutacji w firmie to częsty problem. A może mógłbyś napisać, na jakie stanowisko aplikowałeś do Renz i jak przebiegła rekrutacja? Byłoby to bardzo pomocne, dziękuję.

HR
@Aplikant na dth

dzień dobry, tak się składa, że wszyscy kandydaci, którzy uczestniczyli w rozmowach kwalifikacyjnych otrzymują odpowiedź zwrotną w formie e-mail w sprawie statusu rekrutacji, maksymalnie w ciągu miesiąca (czasem proces się przedłuża). Może warto sprawdzić spam? pozdrawiam serdecznie

Kierowca

Dwa tygodnie temu bylem w tej firmie z dostawą stali. (usunięte przez administratora) Po zapytaniu czy to firma Renz odpowiedzial ze nie.Wiec pojechalem szukac dalej. Trafilem w końcu do biura i potwierdzono mi adres rozladunku.Po tym co potem uslyszalem od Pana który mnie rozladowywał to jestem w szoku że ktoś taki może tak psuć wizerunek firmy.Nie polecam nikomu spotkania z tym Panem.

Były robol
@Kierowca

Panie kierowco, proszę zachować spokój i harmonię przyjeżdżając w to miejsce ponieważ niestety właśnie tak w tej firmie wygląda magazyn. Pieski z magazynu nie mają kultury osobistej i jedyne co w życiu jako tako (nie można powiedzieć że dobrze) robią to jeżdżenie wózkiem, dlatego też firma z łaski i współczucia ich się nie pozbędzie. Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :)

Byzybylytzyf

Pandemia po polsku/niemiecku: 80% etatu w kwietniu - ok Zaraz podawania rąk i nakaz zachowania dystansu - ok Płyny do dezynfekcji rąk - ok Nakaz stosowania przyłbic na PCF-ie - ok Ale tydzień w tej samej jednorazowej maseczce to już przegięcie...

Zeszły

Więc tak: pieniądze terminowo, atmosfera (przynajmniej tam gdzie ja sobie memlałem) była w miarę spoko jeśli chodzi o ludzi na produkcji. Wiadomo, trzeba robić swoje, aczkolwiek pot na czole pojawiał się kiedy było coś bardzo pilnego. Tak to normalne tempo pracy, jak wszędzie. Pracodawca nie jest zły moim skromnym zdaniem ale jak w każdej pracy trzeba uważać na początku z kim się rozmawia bo ludzie są różni i niektórzy mają, nazwijmy to "ambicje" podsumowując fajerwerków nie ma ale tragedi też nie. Takie 7/10

Genek

Nie polecam to co wyprawia biuro i dyrekcja to istne nieporozumienie. Pracownicy juz maja dość, zero juz jakiejkolwiek wspolpracy

Julia

Ile zarabia logistyk? Wymagają doswiadczenia na podobnym stanowisku?

Irka

@bb8 ale jest w pełni finansowana czy trzeba dopłacić?

Keraj
@Irka

Samemu trzeba opłacić

Zostaw merytoryczną opinię o Renz Sp. z o.o. - Gadki

• Jak się pracuje w Renz Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Renz Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Renz Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 5 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Renz Sp. z o.o.