Opinie o Hamar w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Hamar. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Hamar o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hamar w Gdynia

Jak wygląda ścieżka awansu w Hamar?

Janka

Czego? Nie rozśmieszajcie ludzi..(czyt. nie wprowadzajcie w błąd). Jaki awans? Zasówać za miskę ryżu i uściechać się codziennie bo inaczej w "ryj"...

trol

Brak jakich kolwiek szans. Uciekać z Hamaru jak najszybciej.

zbigniew

Zarząd i niektórzy pracownicy bez masek czy rękawiczek, natomiast osoba z zewnątrz już ma je mieć. To albo wszyscy albo nikt. To już daje do myślenia jakie jest podejście do człowieka. Klimat ciężki.

@janka to nie ma awansu ?

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie Hamar? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Mag

Różnie bywa zależy jak wypadnie.

Urszula
@Mag

Jasne, to zrozumiałe. Korzystając już z okazji chciałabym Cię o coś zapytać. W Hamar zatrudniają teraz Magazynierów - ogłoszenie jest dostępne na znanym portalu z ofertami pracy. Co ciekawe, wymagają doświadczenia w pracy na tym stanowisku minimum 3 lata. Czy zatem taka osoba, już ze sporym doświadczeniem, może liczyć na nieco atrakcyjniejsze zarobki? W tym też premie?

Roki
@Urszula

Czytałaś/łeś wcześniejsze opinie? Jeśli nie, to poczytaj. Jeśli tak........to sado maso? "Dostaniesz przez kręgosłup" to zrozumiesz....

Księgowa

Ha, ha, ha Hamar - po dwóch rozmowach telefonicznych i jednej na miejscu w firmie (dwa testy - z angielskiego i z wiedzy merytorycznej) otrzymałam niezbyt profesjonalny telefon od pani z HR, która z wyraźnie złośliwą satysfakcją w głosie stwierdziła: "A wie pani, że my jednak nie akceptujemy tej pani kandydatury na to stanowisko - proponuję szukać dalej". Nawet jej nie przyszło do głowy, że już nie muszę szukać.

Rozmowa jak rozmowa, ale forma odpowiedzi - pani z HR zaszalała

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
Roki

Heloł, i jak króliczki? Wojna trwa nadal?

rzeznik

jak szef poniza i szykanuje to do sadu i pipu z nimi , nikt nie potrafi nagrywac ? bez jaj :)

Urszula
@rzeznik

@rzeznik Nikt tu dosłownie nie napisał, żeby w Hamar takie sytuacje miały miejsce. Z jakiej perspektywy udzielasz się na wątku? Podejrzewam, że jesteś byłym lub obecnym pracownikiem. Utwierdz mnie proszę w przekonaniu i napisz coś od siebie o tej firmie.

Sss
@Urszula

Były takie opinie, tylko moderatorzy je pousuwali :) I takie sytuacje są tam na porządku dziennym.

Robert

Najłatwiej jest oczernić tylko czy faktycznie mamy podstawy do tego?

anon
@Robert

Owszem Panie Kierowniku, mamy :)

Szanowny Panie Robercie
@Robert

Sam Pan dobrze wie jakie są do tego podstawy. Jest pan inteligentny i nie wierzę, że nie widzi Pan jakie podejście do pracowników ma szefostwo. Ciągłe wrzucanie ogłoszeń na te same stanowiska raczej nie jest przypadkową sprawą :)

Widać nikt nie może wytrzymać na "stanowisku" i teraz będą wykorzystywać młodych na złodziejskich stażach... Żałosne.

Już na szczęście nie pracuję

Dodaję tą opinię po dłuższym czasie, ponieważ potrzebne było trochę czasu na przemyślenia. Po tych przemyśleniach mogę doradzić jedno - nie zatrudniać się w tej firmie jeśli nie jest to ostateczność. Ujmując to krótko - praca u prywaciarza w nieciekawym wydaniu. Rozwijając temat podzielę aspekty pracy tutaj na plusy i minusy: PLUSY: -Wypłata na czas (Wow, serio?); -Praca w całkowicie polskiej firmie (Skoro na pracuj.pl można chwalić się takimi rzeczami, dlaczego by nie pochwalić za to tutaj?) -W dużej mierze mili, sympatyczni i pomocni ludzie. Atmosfera w pracy była świetna i to właśnie czas spędzony z ludźmi z części produkcyjnej (choć nie było go tak wiele) wspominam najlepiej (Uwaga - jeśli firmowa "wierchuszka" sprawi u Was takie wrażenie, nie dajcie się zwieść pozorom - ich ten punkt zdecydowanie NIE DOTYCZY); -Nie mogę się przyczepić do zapewnienia środków BHP - firma je zapewnia (jeśli uważacie, że to mus w każdym zakładzie, no to jednak niekoniecznie :) ) -Wynagrodzenie "nie jest" całkiem najniższe (jeśli zostaniecie dłużej - zrozumiecie, lecz nie zachęcam); -Nie ma podejścia w stylu (usunięte przez administratora) - nikt Ci nie zrobi sprawy o za długie posiedzenie w toalecie, wyjście po herbatę czy zerknięcie w telefon; No i to chyba na tyle.... Teraz to czego wszyscy tu szukają, czyli, MINUSY: -"Możliwość zdobycia nowych doświadczeń i kwalifikacji" którymi zachęcają oferty HAMARU to bzdura na kółkach. Jeśli coś rozwiniecie, to przede wszystkim cierpliwość :) -Zatrudniając się na dane "stanowisko" raczej nie macie co liczyć na to, że będziecie wykonywać tylko to to czego się ono odnosi, dziwne będzie wręcz jeśli się tym zajmiecie; -Jeśli coś zostaje Wam obiecane i nie dostaniecie tego na piśmie, to tą obietnicą możecie zrobić to samo co papierem toaletowym; -Najważniejsza osoba w firmie - szkoda gadać. Podejście i postępowanie, odzywki do pracowników poniżej krytyki, -Jeśli liczycie na premię świąteczną - często doliczycie się. Ale liczenie tych żałosnych groszy zmarnuje czas przez który zarobicie więcej niż dostaliście; -Sposób wynagradzania na umowie o pracę; -Jakość narzędzi do pracy - tragedia. Wszystko po linii najmniejszego oporu. -Brak chęci i inicjatywy w utrzymywaniu w firmie ludzi mogących coś do niej wnieść. Takich się tu doi i wyciska do ostatniej kropli aż sami uciekną. -BHP w firmie jest przestrzegane jak zakaz palenia na przystanku autobusowym. Wariacka i niebezpieczna jazda wózkami na hali produkcyjnej to norma. Nie wspomnę o sytuacjach, w których osoba bez zabezpieczenia (o koszu nie wspominając) stojąc na widłach wózka wjeżdża na wysokość 4-5 metrów żeby ściągnąć coś z półki. -Smutną sprawą jest, że większość pracowników tej firmy jest ludźmi sympatycznymi i z chęciami, niestety deptanymi przez pewien rządzący w firmie duet. Sposób w jaki pracownicy są traktowani powoduje, że literalnie NIKT w tej firmie nie ma szacunku do szefostwa. Delikatnie mówiąc - u niektórych wręcz przeciwnie. Swoich współpracowników, szczególnie Dział Handlowy i Dział Kontroli Jakości, jak i kolegów z produkcji wspominam jednak bardzo dobrze i życzę innym takich współpracowników :) Miło było by podzielić się bardziej szczegółowymi informacjami na temat praktyk stosowanych w tej firmie i "jakości" ich "rodzimych" wyrobów, niestety każdy z pracowników, w tym ja zobowiązał się pisemnie do zachowania tajemnicy. Raczej nie bez powodu. Do myślenia powinien dać również fakt, że w firmie wiecznie ktoś jest na wypowiedzeniu (raczej zawsze z własnej woli). Tak więc, jeśli to Twoja ostatnia deska ratunku jeśli chodzi o pracę - śmiało. Jeśli jesteś kimś młodym, po studiach czy nie, ta firma może posłużyć tylko jako wpis do CV, że robiło się "coś". P.S. Mimo wylania gorzkich słów trzeba powiedzieć uczciwie, że HAMAR nie jest najgorszym możliwym miejscem, są firmy które zasługują na miano Januszexu z prawdziwego zdarzenia. HAMAR najgorszym miejscem nie jest, choć pracy tu nie polecam. Pozdrawiam i życzę rozważnych decyzji.

treska

Siema jest ktos moze z działu handlowego? Jak wygląda u nich staż?

Już tu szczęśliwie nie pracuję
@treska

Podpowiem z własnych przykrych doświadczeń - szukaj stażu czy pracy gdziekolwiek indziej. Idąc tam byłem sceptyczny wobec opinii z tej strony, jednak niestety smutna prawda jest taka, że one nie kłamią. Ludzie pracujący w firmie w większości są bardzo mili, jednak głównie liczące się osoby psują wszystko.

Niektórym szkoda jest, że nie mogą pracować w firmie i tak chcą oczernić ją??

Olga
@Piotr

Czyżbyś Piotrze pracował w owej firmie? Oby ktoś z zarządu to przeczytał, może czeka Cię nawet awans:)

Żeby było jasne - tego komentarza nie napisał Piotr z DKJ

Tomek z DKJ

Piotrek przestań ściemniać, prezes i tak tego nie doceni. :D :D :D

sss

Ja podpowiem - z doświadczenia. Omijaj szerokim łukiem.

Stefan
@sss

Twoja opinia bazuje wyłącznie na ogólnym haśle. Brakuje jej konkretnych argumentów. Dlaczego uważasz, że firmę Hamar należy omijać szerokim łukiem? Co spowodowało, że Twoje zdanie o firmie jest negatywne? Ponadto czy uważasz, że nie ma zupełnie nic, co można by o niej powiedzieć w superlatywach?

Tobiasz
@Stefan

Myślę, że koledze chodziło o to, że warunki tam panujące nie są satysfakcjonujące.

Idealnie to nie jest nigdzie. Wiem tylko, że wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma!!

Jaga
@Andrzej

I tak, i nie! Generalizmy były dobre w komunie! Są firmy w których praca to satysfakcja i powód do radości,! ale żeby tego odczuć trzeba się wyzwolić z jarzma niewoli. Pamiętajcie cisi pracownicy pod butem pana i pani : Pracownik nie jest winien swemu pracodawcy służalczości i posłuszeństwa. Jest mu jedynie winien usługę, za którą otrzymuje zapłatę, będącą nie łaską, lecz zasłużonym wynagrodzeniem.!!!! Amen

Rum-cajs
@Andrzej

oooo...i kolejna osoba ucieka z .......u. Jaki smuteczek.....

Feliks

Czasami trzeba się zastanowić czy my z całą pewnością dobrze pracujemy ?

Sss
@Feliks

Za takie pieniądze i poniżanie pracowałem tam aż za dobrze. Jak i większość ludzi z którymi miałem do czynienia. Więc komentarz chyba od szefostwa z wężem w kieszeni albo pani z działu kadr.

PoRt
@Feliks

Jak ma pracować dobrze naoliwiona maszyma w którą po pewnym czasie sypie się piaskiem w tryby???

Iwona

@Sss, @Feliks, @Piotr z DKJ, czy rzeczywiście nie możecie powiedzieć niczego miłego na temat pracy w firmie Hamar? Nie dostrzegacie żadnych plusów z pracy w tejże firmie? Może można się tam czegoś nauczyć? Chodzi mi o szkolenia i tym podobne rzeczy rozwijające umiejętności zawodowe. A może macie jakieś pomysły co warto tam zmienić by praca w DKJ była miła? Czy Wasze negatywne opinie tyczą się każdego działu czy tylko tego, w którym sami pracujecie/ pracowaliście?

Wolny
@Iwona

czy rzeczywiście nie możecie powiedzieć niczego miłego na temat pracy w firmie Hamar? - niestety NIE! Nie dostrzegacie żadnych plusów z pracy w tejże firmie? - dostrzegam , godzinę 16.00, nic poza tym! Może można się tam czegoś nauczyć? - tak, braku szacunku do bliźniego, szykany, i wazeliniarstwo pewnej osoby! Chodzi mi o szkolenia i tym podobne rzeczy rozwijające umiejętności zawodowe. - przepraszam co? A może macie jakieś pomysły co warto tam zmienić by praca w DKJ była miła? - praca nie musi być miła, praca ma stymulować do chęci rozwoju, ma dawać satysfakcję w realizacji zadań, ma samookreślać pracownika poprzez wieloplaszczyznowe motywację.....itp. Czy Wasze negatywne opinie tyczą się każdego działu czy tylko tego, w którym sami pracujecie/ pracowaliście? - przeważnie!

W czasach korzystnej dla kandydatów sytuacji na rynku pracy, atmosfera w miejscu zatrudnienia odgrywa coraz większą rolę. Czy tak samo jest w Hamar?

Yanik

Jest to kluczowy element tuż poza wynagrodzeniem i standardami pracy. Niestety te 3 elementy nie funkcjonują w tej firmie. Za to fantastyczne pole do rozwoju ma: deprecjacja, szykany, i szantaż emocjonalny. Życzę powodzenia i współczuję zarazem w przypadku podjętej decyzji o zatrudnieniu w tej firmie ( choć bardziej braku innych możliwości)

Piotr z DKJ

Omijać szerokim łukiem, zwłaszcza dział kontroli jakości.

Emi
@Piotr z DKJ

Dlaczego dział KJ omijać szerokim łukiem? chętnie się dowiem

@Emi

Niskie płace przede wszystkim, zero szacunku ze strony pracodawcy, masz się cieszyć że masz pracę, po przepracowaniu ponad pół roku na najniższej krajowej zapytałem o podwyżkę i usłyszałem że jak tak to mogę złożyć wypowiedzenie bo jej na pewno nie dostanę , zbyt mało osób w dziale w porównaniu do zadań, archaiczny sprzęt pomiarowy. Najlepszym obrazem niech będzie że od sierpnia do kwietnia odeszło z działu chyba ze 6 osób (w jednym czasie w dziale pracowały zwykle 2 osoby!) a z tego co wiem osoba która mnie zastąpiła też już jest na wypowiedzeniu.

Iwona

@Piotr z DKJ, czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego dlaczego odradzasz dział kontroli jakości? Twój komentarz nie zawiera żadnych konkretów i w tym momencie nie przekazuje zbyt wielu informacji potencjalnym użytkownikom. Czy możesz rozwinąć? @Piotr, Ty masz inną opinię o firmie - mógłbyś ją zamieścić? Opinie obecnych pracowników są najcenniejsze dla odwiedzających forum, zwłaszcza jeśli zawierają merytoryczne argumenty. Aktualnie na swojej stronie ( http://www.hamar.com.pl/pl/praca ) Hamar ma ofertę pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego, ale ogłoszenie zamieszczono jeszcze w ubiegłym roku - czy jest aktualne? Czy w firmie są w tej chwili prowadzone jakieś inne rekrutacje?

Sygnalista

Oooo znowu najbardziej wykwalifikowana kadra opuszcza hamar , ciekawe kto następny....to o czymś świadczy! Bujta się i na sztorc kosa!

Iwona

@Free a pytasz odnośnie jakiejś konkretnej rektutacji? Obecnie w sieci widoczna jest jedna rekrutacja - na stanowisko brand assistant. W pewnym sensie na pewno i to stanowisko można zaliczyć do prac biurowych. Czy o takiej posadzie myślisz w Hamarze?

Zostaw merytoryczną opinię o Hamar - Gdynia

• Jak się pracuje w Hamar?

Zobacz opinie na temat firmy Hamar tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hamar?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hamar?

Kandydaci do pracy w Hamar napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hamar