P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski

1.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski

Misiek

My jestesmy zadowoleni Praca ok. Bony na swieta. Niestety trzeba jezdzic ale taki zawod. Jezdzimy z żonką bo kasa się zgadza. Zonka pracowala w urzedzie za 2500 zl netto .teraz ja mam 8000 tys a zonka 7700 .w podwojnej obsadzie... no za mandaty placimy sami a niestety triche ich mamy Jak zrobili piknik w lecie dla praciwnikow to tez zaprosili nas i tych co byli w tym czasie w Polsce. Byl tez jakis konkurs dla kierowcow na najlepsze zdjecia z trasy...1000 zl glowna nagrode..

kiero_rob

Jeśli chodzi o Ritex, to polecam film na youtobe ,,Chłodnia/Praca w Ritex/Oczyma Podwójnej'' od 1730 min. opowiadają jak jest w podówjnej system 3/1, 21 dni w trasie fakt że czasami jesteś dlużej ale zdarzało się 19 w trasie.tak wysokiej gwarantowanej nie dostaniecie nigdzie- jak na polską firmę polecam. nie dostałem nigdy obciążenia wiem że karają za szkodę 1000 zł co nie ejst mile łagodnie mówiąc, ale za paliwo jestem zawsze na plus, co kilka miesięcy dostawałem zwrot polcem film: https://www.youtube.com/watch?v=8EbunX6ui_Y&t=818s

Klara

Polecam firme, pracuje już jakiś czas przyszłam bez doświadczenia, warunki raczej zgodne z ustaleniem na rozmowie włącznie z premią od ładunków co do zarządu to nawet nie mam z nikim styczności, troche to jest dziwne ale ogolnie ekipa jest super. Bony na święta rzeczywiście są do zrealizowania w ich sklepach, trochę jak kartki na mięso xD

Młody kiero
@Ona

Też byłem na rozmowie na kierowcę. Zarobki jasne, kwity czytelne, nic pod stołem, wszystko zgodnie z tacho. Kwestia tylko na kogo się trafi w kabinie. Póki co wrażenia na plus, biuro ładne, ludzie komunikatywni i konkretni. Zobaczymy :)

Kasa kasą ale nie wysyła się aut na Szwecję na prawie łysych oponach bo DOBRA CIENA jak to jeden z biura gada.

nieszczęśnik Nowy wpis
@Pracownik

jeżdżąc na tą Szwecję to chyba dobrze zarobiłeś? czy wypłata słaba? a może poproś tych z biura żeby ciebie ładowali na Hiszpanie tylko, bo tobie ok 7 tys wypłaty wystarcza i więcej nie potrzebujesz, i po problemie

Shadow1

Kontynuacja minusow - najwiekszy minus dziwie sie ze przez chwile o nim zapomnialem rozpisujac sie o zlym naliczaniu. Drodzy przyszli kierowcy firma ma bardzo duzo zlecen z niemiec do hiszpani, z francji do hiszpani i odwrotnie. Tzn przejezdzamy ciagle przez francje. I tu zaxzyna sie problem firma na kartce wypisze ci jakimi drogami masz jechac do wyboru sa dwie 1. Gorna portugalna(dramat) wozisz 25 ton na plandece. A musisz przejecgac 450 km landowami bo firma unika autostrad by zmiejszyc koszty. Trasa jest okropna chetnie wypisalbym wam doslowna droge ale bym was zanudzil i nie mam dodatkowo przy sobie ich magicznej kartki. Te 450 km drogi do zakazy dla tranzytu, zakazy dla 7.5 t oraz zakazy dla 20 ton. Ponoc placi firma... Lecz niestety bedziesz mial tam wypadek niekoniecznie z twojej winy do wiezienia idziesz ty. Warto? Nie... Mnostwo fotoradarow, przejezdzasz nawet przez miasteczka z osiedlami gdzie musisz jezdzic 30km/h raz ty kogos przepuszczasz aby sie zmiescic a czasami oni musza cibie. Porownalbym te drogi do naszych drog wojewodzkich czy powiatowych. Choc i tak je zawstydzaja. Przejechanie tych 450 km zajmuje 8 h jadac przepisowo i nie narazajac sie na wiecej mandatow. Samochody firmy ritex sa ciagle zatrzymywane gdzie trzeba placic karta firmowa i zawoza cie do bankomatu. -Telefon firmowy z lat 90, problem z firma ograniczony. Po kazdym zaladunku i rozladunku tym telefonem musisz wyslac 6 sms do kazdego spedytora co jest uciazliwe. -dostajecie samochod przypisany do kierowcy, lecz wracajac po 7 dniach okazalo sie ze moje prywatne rzeczy w kabinie zostaly poprzestawiane i samochod jakims cudem ma przejechane 250 km wiecej. -brak czasu na posilki musisz robic je w trakcie jazdy aby zdarzyc. - jezeli okradna cie z paliwa odejmuja ci ta kwote od twojej gwarantowanej zapomnialem dodac wczesniej. Wiec 7 tys znow nie bedziesz mial. - firma daje ci dodatkowa premie za wykonanie wiecej pracy tzn. Sumuja kwote wszystkich frachtow, dostajesz to na kartce. I jezeli 13.5 %nie jestem do konca pewien czy bylo to 13.5 % sumy wszystkich frachtow wyniesie wiecej niz 7 tys to dawaja Ci to do gwarantowanej. Przy tych km jakie robi sie w tej firmie wyplata powinna wtchodzic 8.5 tys zl lecz dostajesz 7 tys. Czemu? Od tych 13.5 % odejmuja sume kosztow autostrada jakie przejechales. Co jest zalosne biorac pod uwage ze nie masz na to wplywu, bo po to one sa. A gdy powiesz ze nie zalezy ci na dodatkowej premi i ze wolisz jechac autostradami niz jezdzic 450 km landowami przez francje. To strasza cie mniejsza gwarantowana. - zapomnij ze firma zadzwoni po serwis, jezeli masz wystrzal nawet na autostradzie. Uslyszysz od nich po kilku wykonanych telefonach, ze oni moga wezwac ale koszt serwisu odejma od mojej wyplaty gwarantowanej... Co prawda byla to prawa przednia opona, nie lewa lecz pasu awaryjnego nie bylo. DRODZY KIEROWCY PISZE TA WIADOMOSC JADAC NA ZALADUNEK W INNEJ FIRMIE, DODATKOWO NA TELEFONIE. PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKIE BLEDY ORTOGRAFICZNE I STYLISTYCZNE. WIEM ZE JEST TO TROCHE CHAOTYCZNIE NAPISANE. CIESZE SIE ZE MOGLEM PODZIELIC SIE Z WAMI MOIMI WRAZENIAMI Z TEJ FIRMY I ZE W KOBCU SIE NA TO SPONTABICZNIE ZDECYDOWALEM. NIE MA ZWYCZAJU TEGO ROBIC, LECZ TA FIRMA MBIE WRECZ DO TEGO ZMUSILA PONIEWAZ TAKIE ZLE ODNIOSLEM WRAZENIA PRACUJAC W NIEJ P. S. Bardzo polubilem kilka ekip z ritexa, lecz dziwie sie im jak mogli przyzwyczaic sie do takich stosowanych dziwnych praktyk. Niektorzy pracuja tam nawet po kilka lat. Chcialbym abyscie popracowali w kilku innych firmach majac porownanie jak moze byc w innych firmach. I jestem pewien ze 90% z Was juz by tu nie wrocila nawet ze wzglefu na bliski dojazd do bazy. Jeszcze raz podsumuje te 5 miesiecy zdaniem NIE WSZYSTKO CO ZLOTO CO SIE SWIECI

Iwona
@Shadow1

Potwierdzam, dziwię się strasznie ludziom którzy chcą tam pracować.

Low Nowy wpis
Klient
@Iwona

Bo tam jeżdżą kierowcy co się boją jeździć w pojedynczej.

Mysia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.
Klient

Czy firma wie ze w autach wożone są szczury w klatce ? Takie mniejsze trochę od psa z ogonem ?

Malomiasteczkowy

Ja jestem już 6 miesięcy jako kierowca .nie jest idealnie ale wcześniej pracowałem 2 gorszych firmach .. Na razie nie narzekam

scania
@Malomiasteczkowy

nie wiem jak inni ,ale ja pracuje kilka miesięcy . czekam na zone i razem ruszamy . Serio to nie ma duzo firm w podwojnej

@scania

Zapierdziel jest to fakt, wymagania tez ,rekrutacja z dokumentami ..ale przynajmiej płaca na czas i jak sie dobrze jezdzi to i dobra kaska wlatuje na konto. ja ostatnio w innej firmie nawet na konto nie mialem . Jak się przebrnie przez kilka złych firm co nie placa na czas to sie docenia takie firmy . niestety charówka jesst wszedzie

@korone

No tu akurat masz rację! Jak człowiek trochę popracuje to potem wie jakie rzeczy trzeba doceniać :) A jakie macie umowy teraz?

@korone

Masz racje. Najważniejsze że legalnie płacą na konto. Napisałbyś jak mniej więcej można zrobić? Stawka jest dobra i warto aplikować, bo myślałem, żeby wysłać CV. Poradzisz coś?

@Małgorzata

umowa na czas określony z tego co mówią w biurze jak ma się 3 umowy to czwarta na stałe

@Damian

sa rózne miesiace wiesz..czasem 8700 , czase, pona 9 tys netto a w zeszłym roku to sie szef szarpnal i dał nawet dodatek tym co utkneli w Angli ..grubo było niektorzy to nawet po 3 tys dostawali. Jak sie jezdzi to jest kasa...no i wiadomka lepiej nie chorowac .

yyyyy
@Malomiasteczkowy

mnie biuro czasem drażni..mam ochote rzucic ta prace ale jak przychodzi dzien wyplaty to jakos sobie przypominam ze jak jezdziłem u takiego prywaciarza z checia napisalbym kto to .to raczej tu zostane w tym ritexie

@korone

Dopiero czwarta jest na stałe? A czemu tak? Jakieś dziwne praktyki. Jestem przyzwyczajona do tego że firmy dają na okres próbny, potem na czas określony i kolejna czyli 3 to na stałe...

@Małgorzata

Witamy W sprawie Pytań dotyczących umów zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 531 434 134.

Jędrala

Bardzo dobra. Powyżej 8k

rajdowiec
@Małgorzata

my mamy na czas niekreślony , a mieliśmy na okres próbny

fritz
@Damian

Dobrze płacą. nie zastanawiaj sie tyko wysyłaj.

@korone

To taki standard jeśli chodzi o umowę. Napiszesz, czy są jakieś premie, albo inne benefity, które motywują do pracy? Bo to dla mnie ważne jakbym się chciał przyjąć.

@Malomiasteczkowy

Miło się czyta taką opinie. Wiadomo, że nigdzie nie jest idealnie ale najważniejsze żeby tobie pasowało. Na zarobki też nie narzekasz? Napiszesz jaki jest przedział wynagrodzenia?

ktosiek Nowy wpis
@Damian

Zarobki są na tyle dobre ze nic ma co narzekać.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?

Aktualność
Wigilia pracownicza to okazja, by odejść od swojego miejsca pracy i po prostu ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ.
Dlatego 18.12 pracownicy Ritex Logistics zorganizowali wspólne spotkanie, odrywając się przy tym od codziennych obowiązków i pracy.

Aktualność
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia  oraz wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku,
życzy
Zarząd oraz Pracownicy Firmy Ritex.
Lingwistka

Czy w spedycji przyjmują z j.wloskim. nie widziałam ogłoszenia

Speed
@Lingwistka

Chyba tylko angielski i niemiecki. Ja wrocilem z norwegii ale norweski chyba nie jest potrzebny

Niunia
@Lingwistka

Z francuskim płacą jakoś miedzy 4 tys netto a 5 netto ..ciekawe czy to trudna praca. W sumie wszystkiego się można nauczyć

Speed
@Niunia

Też tak słyszałem. Przez telefon udzielają tylko ogólnej informacji a szczegóły na rozmowie.

Paris
@Lingwistka

Ja poszukuje francuskim a dopiero skonczylam studia nie wiem czy mam szansę

Paris
@Niunia

Ja szukam z francuskim skąd masz takie info o zarobkach

Monic
@Paris

Znajoma pracuje jako spedytor 5 netto to lekko , ale trzeba przejsc proces rekrutacyjny. Dopytam

pytanko
@Monic

I jak zweryfikowałaś informacje?

Europa
@Paris

Sprobuj chyba teraz szukaja widziałam ogloszenie

Nauczyciel
@Lingwistka

Widiczne sa ogloszenia z niemieckim.

Pracująca
@Paris

Chciałabym napisać, że zarobki przeciętne to rzeczywiście 5000 netto i więcej. Firma wymagająca, ale przynajmniej wiesz za co pracujesz. Zespòł jest naprawdę super a kierownik wspiera ciebie jak jest taka potrzeba. Minus praca może być stresująca, ale jak każda w tych czasach

kandydatka
@Paris

Uczestniczyłam w rozmowie kwalifikacyjnej oraz byłam na dniu próbnym. Byłam w szoku, bo po pierwsze zapłacili mi za ten dzień , a przecież to ja chciałam zweryfikować charakter pracy, po drugie atmosfera jest naprawdę przyjazna, ludzie pomocni. Biuro bardzo nowoczesne, aż miło przebywać w takim miejscu. Średnie zarobki to 5 netto, choć pracownicy mówili, że i nawet więcej - uzależnione od miesiąca. Z pewnością podejmę współpracę z firmą.

Zuzia
@Lingwistka

Z tego co się dowiadywałam to mają niemiecki na tapecie.

andzia
@kandydatka

tak podobno nie tak łatwo tam się dostać, dobra płaca, ale też wysokie wymagania

lena
@Lingwistka

nie z włoskim nie przyjmują, z niemieckim ja niestety mam podstawy koleżanka pracuje to dobrze płacą

ANIA
@Zuzia

Tak niestety ja z angielskim, rozmawiałam z babeczką z hr mówiła, że to zależy najlepiej po prostu wysyłać Cv

Jasia
@Zuzia

Tak dzwoniłam rzeczywiście tak jest

Ania
@Lingwistka

Nie widać właśnie ogłoszeń o pracę ..chyba mają komplet..nie łatwo się tam dostać

celinka
@Lingwistka

w sumie to dawno już nie ogłaszali się, że przyjmują spedytorów. Rotacja mała

aguś
@Lingwistka

chyba francuski widziałam na portalu ciekawe ile płaca teraz

@aguś

Też jestem tego bardzo ciekawa, jakbyście widzieli nowe ogłoszenia to dajcie znać :)

Aktualność
W dniu 04.12 w KLUBIE NAUCZYCIELA  w Legnicy, odbyła się Gwiazdkowa Impreza Mikołajkowa grupy RITEX.
W programie nie zabrakło świątecznych animacji. W zabawach towarzyszyły nam Śnieżynka oraz Elfy, które prowadziły zimowe gry.
Na sam koniec odwiedził nas specjalny gość- Mikołaj , który miał worek pełen prezentów.
Przez cały program dzieci zaangażowane były w animacje. Wspólnie między innymi: malowaliśmy bombki na choinkę, pisaliśmy list do Mikołaja . Intensywność zabawy dostosowana była do wieku.

Oczywiście zabawa prowadzona była z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (obecność jednego rodzica oraz ograniczona liczba osób na sali), natomiast osoby uczestniczące w Mikołajkach przedstawiły Certyfikat Covid.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Czy firma P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski oddzwania po zakończonej rekrutacji nawet w razie negatywnej odpowiedzi?

Adrian91
Kandydat

Witam czy wiadomo coś o przyjęciach do firmy ritex na wózki z uprawnieniami udt

aloalo
@Adrian91

najlepiej wyślij cv, z tego co wiem jak jest miejsce to odzwaniają zarobki spoko

Rob
@Adrian91

Z tego co wiem na razie nie mają takiej rekrutacji ale warto wysłać CV..ja kiedyś tak zrobiłem to oddzwonili

Szukam
@Adrian91

No właśnie też szukam pracy a podobno tam dają zarobić..ale nie widać ogloszen

robercik
@Adrian91

Jest ogłoszenie widoczne, są przyjęcia

ja
@Adrian91

tak była rekrutacja , ale niestety juz nie ma ogłoszenia

Kierowca z ELE

Panie prezesie co z tymi podwyżkami które miały być od września? Podwyżek nie widać a oferta pracy nadal jest. Pan kierownik od transportu ciągle powtarza że to jest CHWYT MARKETINGOWY żeby pozyskać NOWYCH NAIWNYCH KIEROWCÓW.

Długoletni PRACOWNIK
@Kierowca z ELE

Potwierdzam 8500 to Bajka dla nowych

Aktualność
W dniach 3-5 listopada 2021 r. firma Ritex uczestniczyła w VIII Międzynarodowych Targach Transportu i Logistyki.
W programie  nie zabrakło seminariów, dyskusji oraz debat, spotkań z ekspertami i ciekawymi osobowościami świata TSL.
Między innymi uczestniczyliśmy w rozmowach o strategiach zachowań na rosnącym rynku przewozów intermodalnych, a także z chęcią wysłuchaliśmy wypowiedzi Pana Dariusza Kostrzębnego (Przewodniczącego Komitetu ds. Transportu) o perspektywach rozwoju multimodalnych łańcuchów logistycznych między Polską a Ukrainą.
Z pewnością było to ciekawe wydarzenie, tym bardziej, iż jedyne w tym roku branżowe spotkanie firm logistycznych.

Aktualność
Już we wrześniu uruchomiliśmy nowy dział, który zajmuje się Regeneracją filtrów DPF.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 532 341 408 .
Więcej szczegółów na stronie http://www.czyszczeniedpf.legnica.pl

#filtrydpf #czyszczeniefiltrówdpf

Aktualność
W dniach 02.10.2021- 03.10.2021 odbyła się wycieczka integracyjna Grupy RITEX.
Miejscem docelowym były GÓRY STOŁOWE.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Szczelinca Wielkego, który jest najwyższym szczytem Gór Stołowych. Trasa, przenikająca przez głębokie szczeliny, nie była trudna, ale widokowa i pasjonująca.
Odwiedziliśmy także pijalnię wód w Polanicy Zdrój.
Ukoronowaniem wyjazdu była impreza taneczna. Wszyscy bawili się znakomicie. Uczestnicy mieli okazję do oderwania się od szarej codzienności pracy.
Już wkrótce planujemy kolejny zjazd integracyjny tym razem na miejscu, aby CAŁY ZESPÓŁ RITEX mógł uczestniczyć w integracji.
Zapraszamy do foto-relacji.

Robert
Kandydat

Cześć mam pytanie czy w tej firmie można by się starać o pracę jako kierowca C+E bez doświadczenia.

Kierowca
@Robert

Można się starać, biorą wszystkich bo jest duża rotacja we firmie. Dużo ludzi się zwalnia, a oni lubią przyjmować.

Ula
@Kierowca

Czemu ludzie odchodzą?

Kier
@Robert

Widziałem ostatnio ogłoszenie że bez doświadczenia teraz przyjmą

Marian
Kandydat

Witam, proszę o info o co chodzi z tą firmą. Ogłaszają się non stop, oferują od 15 tys do 20 tys. Dobierają cały czas zestawy czy jest tak ogromna rotacja w firmie!?

Długoletni PRACOWNIK
@Marian

Kolego jak się nie szanuje ludzi to tak jest. A tym z (usunięte przez administratora) to firma idzie na rękę żeby tylko przyciągać ludzi do pracy że jest w firmie tak super.

Mario

15k na parę. Rotacja jest olbrzymia. Biorą do 26roku

Kierowcy
@Marian

Witam jest taka rotacja ludzie przychodzą i odchodzą ale najlepiej posmakować tego miodku samemu haha

adas
@Marian

Z tego co wiem to tylko mają ogłoszenie, a jak się im trafi ktos ok to przyjmą

kierownica
@Długoletni PRACOWNIK

Pracujemy w firmie już jakiś czas i jesteśmy zadowoleni

naczepa
@Mario

my i nasi koledzy z pracy jesteśmy po 30 . Znamy wielu kierowców z firmy i odkąd jeżdzą pary rotacja z tego co wiemy nie jest duza 26 lat to przeciez dobry wiek

Ludwik
@naczepa

skoro jesteś po 30 to powinieneś wiedzieć jakie z tego tytułu są profity dla firmy zatrudniającej do 26 roku. A po drugie właśnie o to chodzi z parami: wspólne pieniądze , kłótnie rozwiązywane na miejscu i przede wszystkim poświęcenie ponad wszystko a robota zrobiona.

Mani
@Ludwik

Jakie są profity z zatrudnienia osób do 26 rz?

Mio
@Ludwik

Jakie profity? Pracownik do 26rż zwolniony jest z podatku, co za tymidzie ma więcej na konto xD firma nic nie zyskuje

Misiaczek
@Marian

Jak patrzę na ogłoszenia ..to wszystkie firmy się zawsze ogłaszają ..takie czasy chyba Ja nie mam doświadczenia muszę zadzwonić zobaczyć czy przyjmują

Szczerosc

Pozytywy sa pisane tylko przez biuro. Pracowalemw 3 firmach w mojej 5 letniej karierze. W tej firmie nie chcialem pracowac wiecej niz 3 miesiace. Dawalem sobie czas majac nadzieje, ze cos sie zmieni... Nie polecam

Hubert
Kandydat

Wspolnie z narzeczana wybieramy sie do Ritex by podjac tam prace jako kierowcy c+e czy mozemy poprosic o jakies opinie byc moze rady za hejt dziekuje

Czy w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski pracuje się na open space?

Xxx
@Pytanie

Pracujemy na open space..biura są nowoczesne ..polecam wejście na stronę internetową firmy ????

Aktualność
W maju 2021 roku firma Ritex Logistics powiększyła się o 10 ciągników Scania S 410 nowej generacji. Składając zamówienie na nowe ciągniki, w zakresie szczegółowej konfiguracji, bazowaliśmy na dotychczasowych doświadczeniach.
W naszej flocie znajduje się już ponad 100 zestawów, a Grupa Ritex oraz Firma Scania Polska S.A. Bolesławiec współpracują ze sobą od lat.

NA zakup zdecydowaliśmy się po przeanalizowaniu naszych obecnych potrzeb i rynkowego popytu na nasze usługi.
Już WKRÓTCE odbiór KOLEJNYCH 10 ciągników siodłowych.

#logistics #innovation #industry #noweauta #rozwój #legnica #legnicapracakierowca

Zostaw merytoryczną opinię o P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski - Legnickie Pole

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski?

Zobacz opinie na temat firmy P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 3 to opinie pozytywne, a 9 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski?

Liczba opinii klientów firmy P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski, to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski