P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

@jeżdżący

Ile wychodzisz za 3/1 ??

kik
@Jax

My jeżdzimy jakiś czas , to nawet udało się ponad 10 tys netto na osobę wyciągnąć.

Dwójka
@Jax

My ostanio 11 tys na osobę

@Dwójka

Fajnie tak po czytać o tym że są firmy które płacą za pracę całkiem fajne pieniądze... Ja przejezdziłem prawie rok w trzech różnych firmach i nigdzie nie zarobiłem 5 tysięcy... do tego najniższa krajowa... I tak kończy się przygoda na kierownicy, chodź uprawnienia mam aktualne przez najbliższe kilka lat... Ironią jest fakt iż miałem zamiar zrobić ADR... strata kasy. Od paru miesięcy nie jeżdżę a każdy oczekuje doświadczenia, jak go nie masz to dybiesz od rana do nocy za 4800 pod stołem płacone.

@KierowcaCE

Jeśli jeździłeś rok lub ponad rok, to masz doświadczenie. Problem tkwi w tym, że to bardzo zdemoralizowana branża, a poważnych pracodawców jak i pracowników coraz mniej. Szukaj dobrej firmy i nie zrażaj się. Szkoda tracić uprawnienia, nawet jeśli dana firma nie udziela informacji zwrotnej, co uważam za słabe, warto szukać dalej. Powodzenia!!!

@Xxx

Dziękuję za słowa otuchy... Lecz wiem że mam rodzinę na utrzymaniu i nie mogę sobie pozwolić na bezrobocie, a zatem pracuję na magazynie i nie należę do osób które lubią co rusz zmieniać pracę... Miesiąc bez pracy i wziąłem cokolwiek aby rachunki płacić a na kierowcę nikt nie był mną zainteresowany(brak odpowiedniego doświadczenia). Obecnie wielu pracodawców myśli że doświadczeni kierowcy rosną na drzewie... no to niech idą pod takie drzewko i nabiorą sobie w zapas super kierowców... A ja... no cóż... a ja posiedzę sobie troszkę na magazynie albo dłużej, bo za półdarmo robić nie będę. Pozdrawiam.

@KierowcaCE

Rzecz w tym , że pracodawcy też „lubią” osoby młode, najchętniej niedoświadczone, które działają pod dyktando i na wiele się godzą. Taka ekonomia. Można pracować i szukać dalej. To nie są słowa otuchy tylko realia.

@Xxx

No takie może i są realia... lecz moje realia są inne... Mieszkam na wsi, albo pracą zawodową zarobie na potrzeby rodziny i domu albo muszę wiele żeczy sam robić... Jak jeździłem na ciężarówce to od rana do nocy i na nic czasu nie miałem (nawet dzieciaków nie widywałem bo już spały albo rano jeszcze spały jak wychodziłem) a zarobek to tyle co kot napłakał (3800 do 4800)... za co węgiel kupić, dach naprawić??... ani kasy ani czasu... 10 miesięcy takiego szarpania się, gdzie dojazd do pracy zabierał mi 1,5 godz. na dzień i 800 PLN miesięcznie... Co mi zostawało??... A na lepiej płatną pracę brak doświadczenia i znajomości...Ktoś może powiedzieć że jestem jakiś inny ale tacy jak ja też się trafiają. W takiej sytuacji ciężko jest przeskoczyć pewne kwestie.

@KierowcaCE

Można się zgodzić, ale specjaliście z doświadczeniem, też trzeba zapłacić, żeby chciał pracować na uczciwych warunkach i pozostać w firmie. To generuje dodatkowy koszt. Praca kierowcy jest ciężką pracą i chyba często niedocenianą. Mam nadzieję, że jednak znajdziesz fajną firmę, która stawia jasne warunki i umożliwia rozwój na zdrowych zasadach.

@Xxx

To fakt.... zawodowy kierowca nie jeździ za małą stawkę... to też ja nie oczekuję "góry złota". A co do tego że prędzej czy później trafię na dobrego pracodawcę to pewnie masz rację.... ale jak znam życie to jeszcze trochę i już nie będzie to możliwe... nowe przepisy ruchu drogowego już utrudniają a i pakiet mobilności też ma się za ostrzyć (co znacząco wpłynie na realia przyjęcia do pracy na kierowcę przez ewentualnego pracodawcę)... Jeden właściciel firmy już mi odmówił z racji tego że aktualnie nie jeżdżę i ten stan się pogłębia.... I tak to wygląda... Pozdrawiam.

@KierowcaCE

To jeśli odmówił wprost, to przynajmniej wiesz co możesz zmienić i na czym się skupić i to, że nie jeździsz codziennie, nie jest przecież zależne od Ciebie. Rynek pracy mocno wpływa na sytuację zawodową kierowców i nie tylko kierowców! Natomiast, jeśli możesz podnieść w jakikolwiek sposób swoje kwalifikacje, to próbuj. Wiadomym jest, że jedne przyjęcia do pracy są normalne, inne mniej, lekko mówiąc. Jest to nie fair, ale sądzę, że nie warto patrzeć w ten sposób na ogół. Są normalni pracodawcy i ci, którzy szukają łatwych sposobów.

@Xxx

Jedyne co mogę zmienić to zrobić ADR-y i jeździć... ADR-y to nie problem.... a co do jazdy to może zamiast pracować za kierownicą to może zacznę dopłacać ewentualnemu pracodawcy za to że mnie zatrudni... Bo moja sytuacja tylko do tego zmierza.

@KierowcaCE

Eh, tak jest. Rób te adry i przemęcz się chwilę, potem szukaj czegoś normalnego. Myślę, że może to mieć sens i ostatecznie pozytywny skutek.

Adriano
@KierowcaCE

Ogarnij się człowieku. Masa jest firm która beż doświadczenia zatrudnia ale Ty pewnie byś chciał na tacy żeby podać. Dobrze że nie jeździsz po co kolejny traktorzysta

@Xxx

Które zdanie jest nadużyciem? Wystarczy popracować w kadrach, porozmawiać z pracownikami, mieć kontakt z zarządem, żeby w pełni zgodzić się z ww. odp. Hmm, nie ładnie wprowadzać odbiorców w błąd.

Lysy
@Dwójka

A podstawy ile macie jak to jest liczone ,pakiet mobilności i ile na składki odprowadzają

@Lysy

Dzień dobry. Przypominamy, że obowiązującą stawką wynagrodzenia zasadniczego (czyli tak zwanej podstawy) kierowców międzynarodowych jest kwota 6935 zł brutto (około 5 000 netto), oczywiście należy do tego doliczyć pozostałe składowe wynagrodzenia. Średnia stawka wynagrodzenia naszych kierowców wynosi 10 000 netto w systemie 3/1. Prosimy nie wprowadzać odbiorców w błąd.

jezdzimy
@kik

no my zarobiliśmy tez tak jakoś na osobę okolo 11 tys,

nakółkach
@jeżdżący

teraz podstawa to około 7 brutto a nie jak w innych firmach krzaczkach

Jak wygląda praca na magazynie ? Warto ?

wózek
@Anonim

wypłata to 5 netto, aplikuj

A ja jestem ciekawy, dlaczego pracownicy biurowi maja zapewniony pakiet medyczny i inne benefity, a kierowcy nie. Skąd taka różnica w traktowaniu pracowników?

Czy zatrudniacie panstwo kierowców bez doswiadczenia?

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Kiero

Witam , poszukuje kierowcy lub kierowniczki do podwójnej obsady w systemie 3/1, moja osoba wiek 30 lat : niepalący , doświadczony, spokojny , uczciwy , więcej info pod nr tel 518 609 718

P.

Orientuje sie ktoś czy płacą i ile płacą za weekend w trasie?

Kuba 361

Witam Czy w ritexie są pojedyncze obsady i czy przyjmują bez doświadczenia. Z góry dziękuję

Jaka atmosfera i zarobki w obsludze klienta lub w spedycji w biurze? Jakiej stawki mozna sie spodziewac z doswiadczeniem?

kierownik

A z czystej ciekawosci, jesli chodzi o ritex, biora podwojne obsady na chlodnie czy obecnie tylko w gre wchodza plandeki?? Ktos kto tam pracuje, moze sie udzieli, kombinuja z urlopami po powrocie z trasy, ze rozpisuja je jako "wolne" zeby im pasowalo czy normalnie odbior to odbior a dni urlopowych nikt nikomu nie rusza?? Dzieki z gory.

John
@kierownik

Zapomnij że wykorzystasz tutaj w pełni swój urlop. Kto pracuje ten wie jak to działa.

Kierownik
@John

Stad pytam, bo juz przerabialem takich co mi gospodarowali urlopem i nie mam zamiaru znow sie babrac w tym (usunięte przez administratora)dzieki kolego, pozdr

Kierowca2

Po jakim czasie od wysłania CV można spodziewać się odzewu?

Kierowczyni
@Kierowca2

Zadzwoń a nie wysyłaj CV. Ja zadzwoniłam i już wiedziałam że będę zatrudniona.

Kierowca2
@Kierowczyni

No właśnie dzwoniłem i Pani mi mówiła, żeby złożyć CV, choć mówiłem jej że od lutego chce zacząć dopiero. Spróbuję w styczniu jeszcze zadzwonić.

Irena
@Kierowca2

Daj znać w styczniu jak Ci poszło. A pytałeś może na jakie zarobki można liczyć?

Kierowca z ELE

Czy to prawda że w Ritexie można jeździć że zwierzętami? Firma zezwala na taką PO 3 OBSADĘ? Z O O RITEX ????????????

Low
@Kierowca z ELE

Pewnie!!! Możesz wziąć kota,Pumę czy jakiego innego tygrysa pod pachę i w drogę. W Hiszpanii to i zaskrońca na sztorc na fotelu posadzić możesz Milordzie.

Yommy
@Kierowca z ELE

No pewnie ja tam z żoną jeździłem i nikt się nie czepiał:D

Max

Jakie najczęstsze kierunki jeździcie??

Fin

A na magazynie w zimie jest zimno a pracy jest bardzo dużo?

Irena
@Fin

Aplikowałeś może do tej firmy? Dostałeś już odpowiedź? Sama szukam pracy i zastanawiam się czy zatrudniają kobiety. Ile można zarobić? No i co z tą temperaturą w zimie, znasz już odpowiedź?

Obecnie firma P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski poszukuje na stanowisko Kierowca Międzynarodowy. Czy ktoś składa CV?

KierowcaCE

Kilka razy(3 razy) składałem aplikację na olx... Do dziś nic... Więc siedzę na jakimś zapyziałym magazynie w "(usunięte przez administratora)".

Darek

Z tego co policzyłem to podwójna obsada w Ritex w systemie 3/1 pracuje za 303 zł. dniówki. To chyba jakieś żart. Kierowcy co jezdzą w tej firmie nie potrafią liczyć ????????????Chyba że już sie pogodzili z losem, a jestem w domu to nic mi się nie należy. A gdzie godziny nadliczbowe, nie wspomne o pakiecie mobilności. To Girteka płaci lepiej, i pyrkam sobie boxem :):):) Polecam kupić sobie kalkulator i zacząć liczyć ile zarabiacie a później się podniecać

Noe
@Darek

To idź Ramzes do tej Girteki i przestań już zawracać wentyl.

Czy P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

zuzanna

U nich zawsze umowa o pracę

Kierowca z ELE

No i zaś imprezka tylko dla wybranych

Wojtek

Cześć szukam pracy w podwójnej obsadzie. Mam 24 lata bez nałogów, doświadczenie 5 miesięcy Jestem z woj. Lubelskiego kontakt: nowy98@interia.pl

Młodzian

Witam, jak wygląda praca logistyka w firmie ritex? Czy można robić nadgodziny i czy są one płatne? Jak z umową czy dostaje się na czas nieokreślony ? Jak wyglądają zarobki i godziny pracy ?

totek
@Młodzian

tak nadgodziny są płatne przynajmniej na magazynie ,,nie wiem jak w biurze

kasia34

Poziom rekrutacji dramatyczny. Abstrahując już od tego, że ciągle wstawiają te same ogłoszenia na te same stanowiska. Rekruterka bardzo nieprofesjonalna, wyrażała się w sposób bardzo olewatorski. Jeśli na tym etapie tak się prezentują, to ciekawe, co dalej.

Zostaw merytoryczną opinię o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Zobacz opinie na temat firmy P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski