P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski

Xxxx

Ma to w(usunięte przez administratora). ale zawsze warto walczyć. Jest to bardzo trudny temat. Dla wielu nie do udźwignięcia. Niestety. Większość neguje, a pracownicy propsują, dla kasy - wiadomo. Trzymam kciuki.

Jeśli zgłosicie to PIP, to dostaniecie wyrównanie, bo takie załatwienie sprawy jest niezgodne z prawem. Nikt Wam tego nie wpisze w CV. PIP lubi takie proste sytuacje. Pracodawca będzie musiał dostosować się, albo zapłaci karę i jeżeli znów będzie tak samo postępował, to PIP znowu zadziała. Działajcie, sprawa jest bardzo prosta i bardzo łatwo to udowodnić np. otrzymanym SMS o zmniejszonym wynagrodzeniu. Prawo działa po Waszej stronie.

mechanior

Czy stanowisko mechanika jest aktualne naprawdę tak dużo płacą 5800 netto

Kolega

Wszystko co napisałeś jest nielegalne. Idźcie ludzie do PIP, to jest (usunięte przez administratora) Wy się zgadzacie a Pan się wzbogaca. Waszym kosztem. Jak Wam udowodniono zła sytuacje na świecie? Tak właśnie zyskuje z waszego wynagrodzenia, żeby w siebie inwestować. To jest skandal !!! Biedni biednieją, bogaci się bogacą, stad taki ładny budynek. Wszyscy milczycie, a oni maja to w (usunięte przez administratora) robią co chcą, bo nikt nie zgłasza. Macie to gdzieś, że Was tak traktują?! Klientów traktują tak samo. Wałek. Pani V. tylko kasuje komentarze, jest miła, ale pewnie jutro będzie miała krótsze paznokcie od kasowania.

@Kolega

Dzień dobry. Oczywiście szanujemy każdą opinię. Prosimy nie wprowadzać odbiorców w błąd w kwestii kasowania opinii. Zaznaczamy, że zgodnie z regulaminem GoWork i tu wszystkich zachęcamy do zapoznania się z dokumentem, to administrator portalu weryfikuje komentarze. Firmy nie mają możliwości wykasowania danych treści. Jeśli jest Pan naszym pracownikiem i ma Pan pytania zachęcamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania.

taki sobie

eh ziomek właśnie napisałeś, ze mogą moderować a nie kasować.. a przecież mówiliście o kasowaniu hahah ja tu sobie wchodzę na te komentarze, bo zacieszam się jak czytam to wszystko. Komu się chce tyle pisać . My straciliśmy pracę, brak podwójnych obsad w Polsce.. juz dwie firmy pod rząd nie wypłacili nam kasy.. nie jest kolorowo. My myślimy o zmianie branży całkkowicie

Tia
@taki sobie

Moderowanie = kasowanie xd. Urzekająca historia. Serio. Normalizowanie łamania kodeksu pracy, niewywiązywanie się z umów, to takie drobnostki przecież i dobrze robią przede wszystkim kieszeni pracowników. Kompletny brak profesjonalizmu, koryto plus, no rzeczywiście same zalety, bo u Janusza z Koziej Wólki, to ludzie musza bryczkami towar wozić, a wypłatę maja raz na 5 lat i to tylko w Wielkanoc, bo Pan zmartwychwstał. A pracy w podwójnej jest sporo.

Tragedia

Skoro tak bronicie Panstwo swojej nieposzlakowanej opinii, wiec i Ja zadam pytanie : dlaczego kierowcy są zmuszani by wyciągać karty na pauzy 45 h ? Z przepisów jasno wynika, ze kierowca ma OBOWIĄZEK odbyć taki odpoczynek w hotelu. Jesteście tak krystaliczni jak i cały system wynagradzania w firmie. (usunięte przez administratora)

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Młodzian

Dzień dobry, coś wiadomo czy będzie prowadzona rekrutacja na stanowisko magazyniera w ritex w najbliższym czasie ? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam :)

otto
@Młodzian

Właśnie nie mają..a szkoda.. bo zarobki oki

Lolek
@Młodzian

No wlasnie długo nie szukają , czyli maja mała rotacje

lalala
@Młodzian

tak właśnie pojawiło się ogłoszenie, aplikowałem zobaczymy co dalej

nick
@Młodzian

teraz prowadzą, całkiem niezłe pieniżaki około 5netto mozesz wyciagnac ale musisz miec uprawnienia

kamilekkamil
@Młodzian

ja aplikowałem, zadzonili do mnie poprosili o dokumenty, przedtawili zarobki. Dla mnie git,

xxyx
@Młodzian

mają i dzownił ktos do mnie z firmy mówią , że 5 netto można zarobić, czy ktoś to może potwoerdzić

as
@Młodzian

tam to nie tak łatwo się dostać

otto
@Młodzian

Mają, aplikuj bo super zarobki

Stef

Niby tak się reklamują przez kanał "oczyma podwójnej" a szukają ludzi niedoświadczonych, najlepiej by podpisali cyrograf na rok, przez co zyskują dwóch pracowników, bo nikt swojej kobiety nie zostawi, to logiczne a kasę w razie rezygnacji trzeba oddać w całości. Pierwszy raz się spotkałem z takim podejściem, że mają na człowieka z doświadczeniem w transporcie "wywalone". Szkoda na nich zachodu, jeśli mają takie podejście do pracownika i nawet nie raczą dać odpowiedzi zwrotnej, to po prostu jest słabe. Jeden plus z tego, że obecny pracodawca docenił i dał podwyżkę i serio nawet nie zamierzam już zmieniać, bo mój pracodawca, to przynajmniej jest człowiekiem a nie robotem. Nie polecam ze względów czysto ludzkich, chcesz być uwiązany umową na rok i mieć 5 dni wolnego w miesiącu, być numerkiem, którego nic nie obchodzisz, bo jeśli coś, to wezmą za Ciebie osobę spoza kraju, lub osobę niedoświadczoną, która i tak nie wyrobi w podwójnej 5 tysięcy km na początku, to zapraszam do Ritexu. Strasznie słabe podejście.

@Stef

Dzień dobry. Oczywiście szanujemy Pana opinię. Propozycja, z którą wyszliśmy 2 miesiące temu, ma na celu wprowadzenie kobiet na rynek pracy jako kierowców. Nasza oferta polega na dofinansowaniu uprawnień C+E. Przypominamy jedynie, że koszt uprawnień to około 10 000 zł. Jako firma skupiamy się na podwójnych obsadach, ponieważ łatwiej jest wykonywanie tego zawodu jako para. Jakie są warunki współpracy? 1. Warunkiem do przyznania dofinansowania jest przede wszystkim wysłanie Cv oraz kompletu dokumentów, które potwierdzają informacje zawarte w Cv, 2. Następnie ze względu na wysoki koszt zdobycia uprawnień z każdym kandydatem, który korzysta z tej możliwości podpisywana jest umowa. Umarzamy 20 % kosztów zdobycia uprawnień, a 80 % pozostałych kosztów rozkładane jest na rok. Dlatego też Umowa wskazuje na roczny okres zatrudnienia. Oczywiście, gdy osoba zrezygnuje ze współpracy przed upływem tego okresu, zwraca środki proporcjonalnie do okresu zatrudnienia , np: jeśli umowa trwa rok, a kandydat skorzystał z finansowania, ZA KTÓRE PŁACI FIRMA, następnie przepracował 8 miesięcy , to zwraca pracodawcy środki za 4 miesiące. Prosimy o wysyłanie kompletu dokumentów, takie podania są rozpatrywane w pierwszej kolejności.

Robol
@Stef

Potwierdzam, miałem identyczną sytuację z moją żoną, zero odzewu po tym jak się dowiedzieli,że żona już ma zrobione C+E. Żałosne

@Robol

Dzień dobry. Przypominamy, iż należy wysyłać komplet dokumentów. Cv wraz z dokumentacją, która potwierdza okresy zatrudnienia. Jeśli kandydaci nie spełniają tego wymogu, jest to traktowane jako rezygnacja z procesu. Dziękujemy.

Kierowczyni
@Robol

My nie mieliśmy takiego problemu. Firma nawet czekała na mnie kilka miesięcy aż dokończę uprawnienia, które żeby nie było wątpliwości robiłam za własne pieniądze. Więc nie rozumiem całej tej (usunięte przez administratora) burzy.

Małolat
@P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski

Ludźmi bez doświadczenia łatwiej manipulować, lecz myśle, ze i dla tych z doświadczeniem jest szansa- po przesłaniu kompletu domumentow (abstrakcja) należy zadzwonić do P. Z długimi paznokciami i upraszac o zatrudnienie. Lecz czy warto ? Kasa względnie Ok, i to chyba tyle. Auta kręcą się do banki, serwisów brak, omijanie autostrad, raportowanie najlepiej nawet wizyty w toalecie, oraz użeranie się z biurem (ciężko zrozumieć o co chodzi GŁÓWNEMU dyspozytorowi, gdyż słabo zna język Polski.) Reszta bez zarzutu, Kierownik transportu w porządku, Pani od czasu pracy ciut upierdliwa ale taka ma chyba prace, mandaty płacisz sam- lecz nikt Ci pistoletu do głowy nie przystawi byś jechał szybciej, forma wypłaty motywująca do jazdy bez hamulców ale myśle, ze mądrzy ludzie z niej nie skorzystają. Oczywiście zachęcanie maskotek ma mało wspólnego z prawda, nie wiem co maja na celu- albo kasa, albo żeby ich nie wyrzucili za walenie do wiadra. Firma z aspiracjami na ogromne korpo, ja polecać nie będę- moim Zdaniem nie ma czego.

Jacek
@Małolat

Główny Spedytor akurat najwięcej ze wszystkich ogarnia dla firmy , gdyby nie On to RITEX by poszedł jak Titanic. Dobrze mówi po polsku konkretny gość na właściwym miejscu.

michał
@Jacek

spedytorzy jak najbardziej oki, a pracować wszędzie trzeba. to nie jest moja pierwsza praca, jeżdziłem w gorszych firmach. pisać smsy trzeba, ale ja w ostatniej firmie to jak miałem zjechać po 23 dniach to zjechałem po miesiacu tu przynajmnniej biuro z tobą rozmawia

@michał

Kolego, tak na przyszłość. Jeżeli pracodawca nie stosuje się do zawartej umowy o pracę, to trzeba to zgłosić do kadr. Brak reakcji ze strony kadr, powinien skutkować zgłoszeniem tego do PIP.

@Robol

Przedziwna firma. Manager (kobieta) obraża kobiety i spoko, zero konsekwencji, a wręcz awans. Tu różnorodność jest chwalona, a powinna być normą, a nie zaletą. Nie ma to odzwierciedlenia w zasadach. Stawiacie rzekomo na ludzi, a realnie ich olewacie, w każdym aspekcie. Czyli bierny , mierny, ale wierny. Super standard. Polecanko i wpisywanie do papierów, jako wartość sama w sobie i niech inni się martwią.

@P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski

Kobiety radzą sobie bardzo dobrze na „normalnym”rynku pracy, choć z lekkim poślizgiem. Nie potrzebują takiego wsparcia. Nie szanujecie nikogo, to po pierwsze. Macie ofertę biznesową. Ok. Potrzebujecie ludzi. Każdy dokonuje własnego wyboru i wie na co się zgadza, podpisujac umowę. Macie plan biznesowy na rozwój firmy(powiększenie floty, konta),toteż żadna łaska, że się ogłaszacie, to normalne. No i co w związku z tym?! Dalej kasujecie komentarze, dalej kupujecie na instagramie obserwujących j dalej jesteście „autorytetem”, który nie istnieje?! Autorytety nie istnieją. Dorośnijcie.

@P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski

Według prawa mogą Państwo żądać świadectwa pracy z ostatniego zatrudnienia w trakcie trwania procesu rekrutacji. Więcej można kiedy już zatrudnicie osobę.

@Kandydat

Dzień dobry. W art. 221 § 1 Kodeksu pracy ustalono katalog danych osób ubiegających się o zatrudnienie, które mogą być przetwarzane przez pracodawcę. Należą do nich: 1.Imię (imiona) i nazwisko; 2. Data urodzenia; 3.Dane kontaktowe wskazane przez taką osobę; oraz, gdy jest to niezbędne do wykonywania pracy określonego rodzaju lub na określonym stanowisku: wykształcenie; kwalifikacje zawodowe; przebieg dotychczasowego zatrudnienia Pracodawca może poprosić o inne dokumenty potwierdzające umiejętności kandydata i osiągnięcia zawodowe, a także świadectwa pracy z poprzednich miejsc zatrudnienia. Dotyczy to świadectw pracy obejmujących okresy pracy inne niż przypadające w roku, w którym kandydat stara się o zatrudnienie. Osoba ubiegająca się o pracę może również dostarczyć dokumenty uprawniające ją do korzystania ze szczególnych uprawnień w zakresie stosunku pracy, np. orzeczenie o niepełnosprawności, które uprawnia ją do dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Oczywiście w razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

Jakie narzędzia pracy zapewnia P.H.U. Ritex Waldemar Michałowski? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Nie wiem czy możesz używać w czasie prywatnym, natomiast jeśli jesteś po za godzinami pracy, a nie odbierzesz służbowego telefonu, to możesz być pewny, ze zadzwonią na twój prywatny telefon :)

Owocowe czwartki

Zgadza się, to jest totalna żenada- ludzi maja za nic, informuje o cięciach dla kierowców (po fakcie dokonanym) lecz widzę ze kierowcy się nie buntują, żenada Czeczeni potrafią się zorganizować i zawiązać strajk a Polacy jak zawsze… super firma ! Nie polecam, i przypominam, ze wynagradzanie od frachtu jest NIELEGALNE, wiec pora aby wreszcie zajęły się tym odpowiednie służby.

Miśka

Myślę że sposób rekrutacji na magazynierkę jest stanowczo przesadzony bo jeśli jesteś zainteresowana u nich pracą to wysłanie do nich CV z listem motywacyjnym to za mało. Musisz dodatkowo wysłać wszystkie świadectwa pracy i kopię ostatnio ukończonej szkoły z ocenami... To już przesada. A i tak dostaną się tylko Ci co mają wtyczki a ogłoszenie to pozory. Jak zresztą w większości lepszych zakładach pracy w Legnicy

Cxx

Oczyma, szkoda , że przymykacie oko. Zawsze będzie tak samo, ,bo są ludzie, którzy się zgadzają. Kasa, to nie wszystko. Wasze suple tez są wątpliwe, mówicie o tym ludziom?! Szczerze ?!. Wątpię. Klientom prawdziwie zainteresowanym i prawdziwie zaczynającym zabawę polecam sprawdzić portale branżowe i opinie osób rzetelnie wykształconych w tym temacie, a nie opłacanych przez marnych jakości średnich influ.

Cxxx

Liczy się kasa. Szkoda tych ludzi, chyba że działają w pełni świadomie. Zarobić, odrobić, (usunięte przez administratora) i na swoje. Czasem i tak bywa. Dla większości hajs przesłania prawdę, smutne to i mierne bardzo i bardzo źle o firmie i człowieku świadczy. Kandydatom i firmom oraz klientom, radzę brać to pod uwagę.

Kuba

Wkurzające jest czekanie na odpowiedz na cv a jak się zadzwoni powiedzą ze czekać a niby tyle ofert maja masakra

@Kuba

Bo tutaj nic się nie zgadza. Dział prawny nie ma nic wspólnego z prawem. Dział hr nie jest działem hr. I tak dalej. Ale „śpiewać każdy może”. Radzę uważać.

Damian
@Kuba

Zapytam z ciekawości na jakie stanowisko wysłałeś CV? Długo już czekasz? Nawet nie zaprosili cię jeszcze na rozmowę rekrutacyjną?

@Kuba

Nie ograniczaj się do wysyłania cv do jednej firmy. Duża firma to i mają jakieś procedury. Polecam sprawdzić cv, okresy zatrudnienia czy nie masz jakiś luk. Do mnie zadzwonili po pięciu dniach i zaprosili na rozmowę.

@monia

Luki to archaizm. Mamy 21 wiek. Ludzie różnie żyją i to już nie ma znaczenia. Dobrze jest być otwartym.

monia

Jeśli masz doświadczenie z wysyłaniem cv, to wiadomo, że odzywają się do tych osób, które spełniają ich oczekiwania. Żadna filozofia. Zawsze trzeba mieć otwarte furtki i nie zamykać się na jedną firmę

@monia

No ale piszesz, że luki są problemem. Ludzie maja bardzo duże luki i ostatecznie własne firmy - dobrze prosperujące. Nie tu tkwi problem i nie wpieraj ludziom głupot, bo ktoś uwierzy i się załamie. Każdy ma swoją ścieżkę, a nie jakieś „śmieszne, dyskwalifikujące, wedle twojej oceny luki”. Żenada, nie opinia.

monia

Oh Widzę, że ktoś personalnie odbiera wskazówki. Napisałam jedynie na co warto zwracać uwagę w pisaniu Cv.

@monia

OCH, widzę, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem (sic!). Moniu wykształcenie i doświadczenie są b.ważne. Trochę za dużo google i tzw. „złotych porad”- (luki). Mogę Cię „klepnąć” i być może „twoje luki” nie będą miały znaczenia, ale to tylko „przypuszczenia”. Być może w tej firmie, dla osób z zewnątrz, liczą się tylko się tylko tzw. braki luk. Nie moja sprawa. Nie mam z tym nic wspólnego. I tak btw. każda firma(bez zależności od wielkości) ma swoje procedury i nie jakieś, lecz konkretne. Pytanie brzmi jak je wykorzystuje i w jakim celu, i na co się ostatecznie świadomie zgadzasz. Czy zasady są dla wszystkich takie same?! Warto to sprawdzić. Dobrze czytać umowy. No i podróby na Allegro nie są ok, takie rzeczy trzeba jasno określać. Czyny, nie słowa.

Życzliwy

W firmie Ritex najlepiej abyś nie jeździł lecz latał, poznasz wszystkie korytarze powietrzne ;) a tak serio, jazda autostradami za wyjątkiem wybranych we Francji

Misio

Witam firma nawet nie raczy odpisac na wyslane dokumenty i cv troche slabe rozumiem ze moze nie chciec mnie ale napisac mogliby i podziekowac ehhhh polska u Niemca tego nie doswiadczysz ale coz polska druga ukraina

kiero_rob

Jeśli chodzi o Ritex, to polecam film na youtobe ,,Chłodnia/Praca w Ritex/Oczyma Podwójnej'' od 1730 min. opowiadają jak jest w podówjnej system 3/1, 21 dni w trasie fakt że czasami jesteś dlużej ale zdarzało się 19 w trasie.tak wysokiej gwarantowanej nie dostaniecie nigdzie- jak na polską firmę polecam. nie dostałem nigdy obciążenia wiem że karają za szkodę 1000 zł co nie ejst mile łagodnie mówiąc, ale za paliwo jestem zawsze na plus, co kilka miesięcy dostawałem zwrot polcem film: https://www.youtube.com/watch?v=8EbunX6ui_Y&t=818s

@kiero_rob

8000 tys w podwójnej obsadzie to zdaniem ciebie dużo 21 godzin pracy oraz 18 godzin jazdy pamiętaj jak kolega jedzie to ty tez jesteś w pracy razem z nim ,w pojedynczej firmy płaca 6500 bez żadnego problemu i od 4500 masz płacone składki Ritex firma dobra dla kierowców bez doświadczenia.

Low
@Kierowca

To ile byś chciał? 16?

@Low

Bądźcie normalni, a nikt nie będzie miał problemów.

Low
@Kierowca

Zdefiniuj tą "normalność".

@Low

Słownik: Normalność 1. «bycie normalnym, zgodnym z normą» 2. «zdrowie psychiczne i fizyczne» 3. «życie toczące się według ustalonych, znanych praw i zwyczajów»

Natan
@kiero_rob

Człowieku o czym Ty napisałeś obciążenia od tego jest ubezpieczony zestaw a podstawy też mamy tyle w podwójnej obsadzie już od dwóch lat

Natan

Jeżdżę w podwójnej z Żoną na Portugalię i mamy po 13500zł na rękę

Ide
@kiero_rob

Ta, opowieści ludzi którzy nic nie rozumieją. Koledzy kierowcy szanujmy się.

Ide

Masakra. To czego oczekują a co dają w zamian to jest zwykłe szukanie (usunięte przez administratora) i desperata, który nie umie liczyć. Jak weźmiesz sobie kalkulator i policzysz to lepiej ci będzie pójść na kasę do sklepu, za godzinę więcej płatne, odpowiedzialnosc mała, na pewno nie zginiesz. Nie mam pojęcia skąd oni mają kierowców.

Lucy

Jakie macie zdanie o pracy w biurze, chodzi mi tutaj o pracę na biurze obsługi klienta ? Czy ludzie są fajni ? Czy robią potrzebne szkolenia ? I jak zarobki ? Jakie pracodawca udostępnia narzędzia pracy ?

jaaaa

A jakie stanowisko ?

nothingelse
@Lucy

Biuro nowoczesne, pracować trzeba, ale chyba jak wszędzie, niestety . Starają się, bo dają benefity, jakieś wycieczki organizują, pikniki . Ludzie spoko, choć są wyjątki. Bardzo mało ludzi odchodzi z biura. Ostatnio nawet były podwyżki . W spedycji zarabia sie od 4700 brutto do nawet 12 000 brutto. jak jesteś specjalistą to masz więcej . Z tego co wiem to nie łatwo się dostać, są wybredni i chyba nawet robią testy ze znajomości języka obcego

@nothingelse

Czyli jeśli są "wybredni", to stosują takie same praktyki wobec samych siebie, tzn. czy są zachowane standardy kultury organizacji i związane z nią implikacje...??? Jakie firma stosuje zasady etyki zawodu i moralności? Czy CSR jest poważany? Czy onebording jest przestrzegany? Czy zasady etyki zawodu są przestrzegane...?? Dlaczego proszą kierowców o świadectwa pracy w procesie rekrutacji skoro jest to niezgodne na tym etapie?? Proszę o merytoryczną odp.

ANSWER
@Pytajnik

Zgodnie z art. 22 (1) §5 Kodeksu pracy pracodawca ma prawo żądać udokumentowania danych osobowych kandydatów bądź pracowników do pracy w zakresie niezbędnym do ich potwierdzenia. Żądanie może polegać na przedstawieniu świadectw pracy, czy dokumentów potwierdzających kwalifikacje czy wykształcenie. Skoro firmy mają obowiązek odpowiadać za bezpieczeństwo swojej załogi, ale również mogą odpowiadać za szkody wyrządzone osobom trzecim, ograniczenie uprawnień do weryfikacji dokumentów , pozostaje chybiony.

heyka
@Pytajnik

jeśli mówisz o onbordingu, czyli wdrożeniu, ja pracuje w admine i muszę powiedzieć,że spoczko, wszystko pokazali . Nie narzekam na kulturkę organizacji.

jestem tu
@Lucy

Ludzie są naprawdę spoko. Pracuję jakis czas. Oczywiście rozpoczęcie pracy jako świeżak jest stresujące. Ja zaczęłam bez doświadczenia na spedycji, wcześniej jedynym moim problemem było co ugotuje dzieciom na obiad.., a oni mi poświęcili czas i nauczyli. Wiadomo musiałam znać język, zrobili test. Oni jako jedyni dali mi szansę, wiadomo te wszystkie pseudokorporacje oczekują kierunkowych studiów a Ci tu patrzą na predyspozycje. Mi się udalo.

@ANSWER

W procesie rekrutacji, bez gwarancji zatrudnienia jest to nieuprawnione i dlatego pytam.

@jestem tu

Fajnie,że firma daje szansę każdemu, ale czy przypadkiem nie bazuje na nieświadomości...?

@heyka

Onboarding, mój błąd.

@heyka

Pytam o kulturę, nie "kulturkę". aczkolwiek diabeł brzmi w szczegółach....

heyka
@Pytajnik

tak czy inaczej uważam,że jest dobrze.. tu ludzie są zadowoleni

jestem tu
@Pytajnik

Wiesz tak naprawdę nikt nkogo nigdzie nie trzyma na siłę, takie moje podejście. A jak mi dobrze to dlaczego mam zmieniać. Nie wiem ,czy dopiero chcesz aplikować i na jakie stanowisko..każdy może powiedzieć za siebie, ale ja nie mam realnych pwodów to tego , by psioczyć...wiadomo każdy czasem ma zły dzień..ale serio ja już mam też sowje doświadczenia w innych firmach- także tych korporacyjnych na strefie- tam to dopieo się dzieje , siedziałam też z dziećmmmi w domu. Uważam,że każdy powinien decydowac za siebie..sprawdzić jak jest i decydować

@jestem tu

Czyli realnie, to kasa się zgadza. Okej, to też jest motywacja, aczkolwiek nie do końca (liczy się coś więcej), no ale każdy ma tu swoje standardy. Oferty firm na strefie nie są wcale takie złe..., wiadomo każdy ciągnie na siebie.

@jestem tu

Czyli odp mi ta Pani, ktora ma za dlugie paznokcie...tak sadze po sposobie odp. Jestem kandydatem ale nie uzyskalem ani 1 odp. na zadane pyt. To dziwne, no ale jest to tez sposob i informacja dla mnie. Obiad dla dzieci mozna ugotowac na wiele roznych sposobów, tych pozytywnych w szczególności. Pozdrawiam i thx zaposwiecony czas.

@jaaaa

Czesc.Lucy to normalne że w Ritexie czeka się tak długo na jakiś odzew?Sv na podwojna złożyliśmy na początku tygodnia.

otoja
@Lucy

niedawno zostałam przyjęta i pracodawca płaci za mój kurs języka obcego, którego uczę się w godzinach pracy. Jestem osobą młodą bez doświadczenia i uważam, że to super sprawa

Lysy
@nothingelse

No ma się rozumieć w biurach po 12tysiecy,a kierowca podstawa najniższa krajowa i I to co wyjedziesz

@Lysy

abc
@Lucy

biuro spoko, fajna atmosfera, mix ludzi, także widać, że firma otwarta jest na różnorodność. Kierownicy wspierający. Wyniki trzeba zrobić, ale to wszędzie i w każdej firmie. Nie ma miejsca idealnego do pracy. Zawsze znajdzie się coś, co nas drażni i coś co nam się podoba. Zarabiać trzeba i trzeba płacić rachunki. Polecam biuro na pewno.

Kierowca z ELE

Pieniądze socjalne kierowców są wydawane głównie na wycieczki LUDZI Z BIURA oraz ich RODZIN.

Takitam
@Kierowca z ELE

Już w swojej karierze pracownika niejednokrotnie spodkałem się z takim nadużyciem społecznym. Zawsze i niemalże wszędzie jest podział na ludzi z produkcji i ludzi z biura. Przysłowiowa "nie dla psa kiełbasa". Walka z takim problemem nie ma sensu. Czasem lepiej siedzieć cicho bo powiedzą że jesteś pracownikiem "roszczeniowym" (tz. niechcianych, nielubiane, kłopotliwy, niewygodny, nierentowny...). Pozdrawiam

Piękny
@Takitam

Masz racje, tak było, jest i będzie. Aczkolwiek nie wszędzie… i tam tez o własne dobro walczyli ludzie/ pracownicy, moim zdaniem warto jeśli coś jest widocznie niesprawiedliwe. To co dla Biura i dla Kierowców ! Może oprócz owocowych czwartków, ciężko byłoby na nie zjechać co tydzień… Pozdrawiam.

mechanik

Widziałem ogłoszenie, poszukują mechanika. Czy może ktoś powiedzieć czy to ciężka praca

lech
@mechanik

Tak jak każda robota w mechanice, to nie czysta praca biurowa, ale zarobić dają, a to najważniejsze, godziny pracy też oki

Dlaczego opinie są usuwane? Czyżby były niewygodne dla firmy Ritex?

polo

Tylko praca jako kierowca w podwójnej? Czy można po szkoleniu już w pojedynczej jeździć ?

jeżdżący

jeżdzę na plandekach i daje takie takie info, że mają podstawę 6000 brutto

Jax
@jeżdżący

Ile wychodzisz za 3/1 ??

kik
@Jax

My jeżdzimy jakiś czas , to nawet udało się ponad 10 tys netto na osobę wyciągnąć.

Dwójka
@Jax

My ostanio 11 tys na osobę

@Dwójka

Fajnie tak po czytać o tym że są firmy które płacą za pracę całkiem fajne pieniądze... Ja przejezdziłem prawie rok w trzech różnych firmach i nigdzie nie zarobiłem 5 tysięcy... do tego najniższa krajowa... I tak kończy się przygoda na kierownicy, chodź uprawnienia mam aktualne przez najbliższe kilka lat... Ironią jest fakt iż miałem zamiar zrobić ADR... strata kasy. Od paru miesięcy nie jeżdżę a każdy oczekuje doświadczenia, jak go nie masz to dybiesz od rana do nocy za 4800 pod stołem płacone.

@KierowcaCE

Jeśli jeździłeś rok lub ponad rok, to masz doświadczenie. Problem tkwi w tym, że to bardzo zdemoralizowana branża, a poważnych pracodawców jak i pracowników coraz mniej. Szukaj dobrej firmy i nie zrażaj się. Szkoda tracić uprawnienia, nawet jeśli dana firma nie udziela informacji zwrotnej, co uważam za słabe, warto szukać dalej. Powodzenia!!!

@Xxx

Dziękuję za słowa otuchy... Lecz wiem że mam rodzinę na utrzymaniu i nie mogę sobie pozwolić na bezrobocie, a zatem pracuję na magazynie i nie należę do osób które lubią co rusz zmieniać pracę... Miesiąc bez pracy i wziąłem cokolwiek aby rachunki płacić a na kierowcę nikt nie był mną zainteresowany(brak odpowiedniego doświadczenia). Obecnie wielu pracodawców myśli że doświadczeni kierowcy rosną na drzewie... no to niech idą pod takie drzewko i nabiorą sobie w zapas super kierowców... A ja... no cóż... a ja posiedzę sobie troszkę na magazynie albo dłużej, bo za półdarmo robić nie będę. Pozdrawiam.

@KierowcaCE

Rzecz w tym , że pracodawcy też „lubią” osoby młode, najchętniej niedoświadczone, które działają pod dyktando i na wiele się godzą. Taka ekonomia. Można pracować i szukać dalej. To nie są słowa otuchy tylko realia.

@Xxx

No takie może i są realia... lecz moje realia są inne... Mieszkam na wsi, albo pracą zawodową zarobie na potrzeby rodziny i domu albo muszę wiele żeczy sam robić... Jak jeździłem na ciężarówce to od rana do nocy i na nic czasu nie miałem (nawet dzieciaków nie widywałem bo już spały albo rano jeszcze spały jak wychodziłem) a zarobek to tyle co kot napłakał (3800 do 4800)... za co węgiel kupić, dach naprawić??... ani kasy ani czasu... 10 miesięcy takiego szarpania się, gdzie dojazd do pracy zabierał mi 1,5 godz. na dzień i 800 PLN miesięcznie... Co mi zostawało??... A na lepiej płatną pracę brak doświadczenia i znajomości...Ktoś może powiedzieć że jestem jakiś inny ale tacy jak ja też się trafiają. W takiej sytuacji ciężko jest przeskoczyć pewne kwestie.

@KierowcaCE

Można się zgodzić, ale specjaliście z doświadczeniem, też trzeba zapłacić, żeby chciał pracować na uczciwych warunkach i pozostać w firmie. To generuje dodatkowy koszt. Praca kierowcy jest ciężką pracą i chyba często niedocenianą. Mam nadzieję, że jednak znajdziesz fajną firmę, która stawia jasne warunki i umożliwia rozwój na zdrowych zasadach.

@Xxx

To fakt.... zawodowy kierowca nie jeździ za małą stawkę... to też ja nie oczekuję "góry złota". A co do tego że prędzej czy później trafię na dobrego pracodawcę to pewnie masz rację.... ale jak znam życie to jeszcze trochę i już nie będzie to możliwe... nowe przepisy ruchu drogowego już utrudniają a i pakiet mobilności też ma się za ostrzyć (co znacząco wpłynie na realia przyjęcia do pracy na kierowcę przez ewentualnego pracodawcę)... Jeden właściciel firmy już mi odmówił z racji tego że aktualnie nie jeżdżę i ten stan się pogłębia.... I tak to wygląda... Pozdrawiam.

@KierowcaCE

To jeśli odmówił wprost, to przynajmniej wiesz co możesz zmienić i na czym się skupić i to, że nie jeździsz codziennie, nie jest przecież zależne od Ciebie. Rynek pracy mocno wpływa na sytuację zawodową kierowców i nie tylko kierowców! Natomiast, jeśli możesz podnieść w jakikolwiek sposób swoje kwalifikacje, to próbuj. Wiadomym jest, że jedne przyjęcia do pracy są normalne, inne mniej, lekko mówiąc. Jest to nie fair, ale sądzę, że nie warto patrzeć w ten sposób na ogół. Są normalni pracodawcy i ci, którzy szukają łatwych sposobów.

@Xxx

Jedyne co mogę zmienić to zrobić ADR-y i jeździć... ADR-y to nie problem.... a co do jazdy to może zamiast pracować za kierownicą to może zacznę dopłacać ewentualnemu pracodawcy za to że mnie zatrudni... Bo moja sytuacja tylko do tego zmierza.

@KierowcaCE

Eh, tak jest. Rób te adry i przemęcz się chwilę, potem szukaj czegoś normalnego. Myślę, że może to mieć sens i ostatecznie pozytywny skutek.

Adriano
@KierowcaCE

Ogarnij się człowieku. Masa jest firm która beż doświadczenia zatrudnia ale Ty pewnie byś chciał na tacy żeby podać. Dobrze że nie jeździsz po co kolejny traktorzysta

@Xxx

Które zdanie jest nadużyciem? Wystarczy popracować w kadrach, porozmawiać z pracownikami, mieć kontakt z zarządem, żeby w pełni zgodzić się z ww. odp. Hmm, nie ładnie wprowadzać odbiorców w błąd.

Lysy
@Dwójka

A podstawy ile macie jak to jest liczone ,pakiet mobilności i ile na składki odprowadzają

@Lysy

Dzień dobry. Przypominamy, że obowiązującą stawką wynagrodzenia zasadniczego (czyli tak zwanej podstawy) kierowców międzynarodowych jest kwota 6935 zł brutto (około 5 000 netto), oczywiście należy do tego doliczyć pozostałe składowe wynagrodzenia. Średnia stawka wynagrodzenia naszych kierowców wynosi 10 000 netto w systemie 3/1. Prosimy nie wprowadzać odbiorców w błąd.

jezdzimy
@kik

no my zarobiliśmy tez tak jakoś na osobę okolo 11 tys,

nakółkach
@jeżdżący

teraz podstawa to około 7 brutto a nie jak w innych firmach krzaczkach

Zostaw merytoryczną opinię o P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Zobacz opinie na temat firmy P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 8 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

P.H.U. „RITEX” Waldemar Michałowski