Opinie o Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A w Jarocin

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Administrowanie nieruchomościami

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A w Jarocin

Sławomir

Czy jafo zostało już wykupione przez Marat?

Gremlin

Polecam firmę. Ale niestety pewnie mało płacą bo nowego dyrektora nawet nie stać na myjkę tylko musi się posiłkować pracownikami żeby mu czyścili. Toż napewno ta inflacja. Szkoda gadać.

Lilka

Interesuje mnie stanowisko inżyniera produkcji w firmie ale nic nowego w sieci nie ma na ten temat. Jedyne ogłoszenie ma 6 lat i jest dość zwięzłe. Podeślę swoje CV może będą akurat kogoś potrzebować. Jest ktoś w stanie podać aktualne widełki zarobkowe na początek? Jakie kwalifikacje są wymagane od potencjalnych zainteresowanych?

@Lilka

Wszystkie AKTUALNE ogłoszenia o pracę znajdują się na stronie www.jafo.com.pl Zarobki omawiane są na rozmowach kwalifikacyjnych. Zachęcam do składania swojego CV.

Pytanie do Pani Syndyk

Witam co z zaległymi pieniędzmi do pracowników JAFO? Pani Syndyk firmę wynajmuje, Marat korzysta a co z spłatą zaległości?

@Pytanie do Pani Syndyk

A możesz konkretniej? Bo jako potencjalny przyszły pracownik nie rozumiem o co chodzi, a myślę nad rekrutacją do firmy.. a ten komentarz chyba nie ma pozytywnego wydźwięku? :P

@Julia

Julia komentarz nie ma nic wspólnego z aktualna sytuacja i praca w firmie Marat oddzial Jarocin. Temat o spłatę zaległości wywołany był pewnie przez pracowników którzy nie otrzymali wynagrodzen przed upadłością Jafo i przejęciem przez Marat.

nerd
@Pytanie do Pani Syndyk

To zapytanie powinno być skierowane do Pani Syndyk, Marat korzysta z tego za co płaci i nie ma nic wspólnego z zaległościami. Pracownicy otrzymują wynagrodzenia na bieżąco, zaległości ma syndyk nie Marat

Jan

Stare Jafo może o nim mowa, od czasu przejęcia firma nikomu nie zalega. A pani Syndyk raczej tych komentarzy nie czyta, więc może warto skierować pismo bezpośrednio do niej.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Starszy Specjalista ds. Komercjalizacji
RWS Investment Group Sp. z o.o.

Jest wielu zaangażowanych, którzy byli blokowani przez tych panów . Całe szczęście że w końcu ktoś się na nich poznał. Osoby z kierownictwa które doprowadziły do upadłoći JAFO zakręciły się koło nowego właściciela ale poznał się na nich.

Niedawno się zatrudniłem fajna atmosfera koledzy pomocni polecam. Widać ze firma się rozwija.

Martyna
@Marek

Potwierdzam dobre zarobki, możliwy rozwój. Polecam firmę.

Oczywiście, że sam piszę, a kto ma to robić? Zatrudniłem się, więc piszę. Nie pasuje Ci, że nie wszyscy narzekają?Słyszałem, że jeszcze niecałe 2 lata temu nie miałeś wypłaty. Coś Ci się chyba pomieszało. Mam nadzieję, że nie cofnęło?

Joanna
@Marek

Co do tej atmosfery. To firma dba o to właśnie, aby była dobra atmosfera? Jakiś dba o relacje między pracownikami? Mam na myśli imprezy firmowe, spotkania, wyjazdy integracyjne? Czy to raczej wynik osobowości tych konkretnych ludzi?

Jacek
@Martyna

A gdzie można się dowiedzieć na jakie stanowiska rekrutują?

@Jacek

www.jafo.com.pl Zapraszamy do śledzenia ogłoszeń

@HR

Jest tam napisane, że spółka MARAT Sp. z o.o. z dniem 15 lipca 2021 roku przejęła zarząd nad Jarocińską Fabryką Obrabiarek S.A. w restrukturyzacji. Jaki to ma wpływ za stabilność i warunki zatrudnienia? Proszę napisać, na jaki czas oferowana jest umowa na stanowisku elektryka / elektromontera i jakie jest wynagrodzenie?

@Jan

Nie sądzę, że Ci odpowiedzą. Wiele firm uważa, że nie odpowiada się na anonimowe pytania. Zadzwoń do kadr tam Ci odpowiedzą . Ja się zatrudniłem dostałem umowę na okres próbny.

Maria
@Martyna

Te dobre zarobki to w jakiej kwocie dla nowego pracownika? Czy oprócz wypłaty raz w miesiącu możliwe są premie, albo jakieś inne benefity?

@Marek

Proszę pamiętać, że Ci przyjaźni koledzy o których Pan pisze mogą nie być takimi przyjaznymi jak się wydaje zwłaszcza jeśli są byłymi pracownikami JAFO. Proszę uważać aby i Pana nie (usunięte przez administratora) tak jak (usunięte przez administratora) wierzycieli. Mam na myśli

Zarząd MARAT SP. Z O.O.

Oświadczenie ZARZĄDU spółki MARAT Szanowni Państwo, w związku z pojawiającymi się wpisami na portalu GoWork, chcielibyśmy oświadczyć, że od dnia 15 lipca 2021 r. przejęliśmy pracowników jak również dzierżawimy majątek trwały spółki JAFO. Od tej daty nasze zobowiązania zarówno wobec pracowników jak i innych instytucji są regulowane na bieżąco. Informujemy, że nie przejęliśmy żadnych zaległości, które powstały wobec pracowników, kontrahentów przed przejęciem przez MARAT pracowników spółki JAFO. Jako Zarząd spółki MARAT chcemy również mocno zaakcentować, że nie mieliśmy wpływu na sytuację, która zaistniała w JAFO przed dniem 15 lipca b.r. Dzisiaj MARAT o/Jarocin to firma rozwijająca się, wypłacalna, poszukująca wykwalifikowanych pracowników. Zachęcamy zatem osoby, które mają wątpliwości lub jakiekolwiek pytania do kontaktu pod adresem mailowym podanym poniżej, rozwiane zostaną Państwa wątpliwości. Portal GoWork jest portalem, który przeglądają potencjalni kandydaci, chcemy więc, aby jasno wybrzmiało, że MARAT- JAFO to nowa firma z perspektywami a przede wszystkim co należy podkreślić WYPŁACALNA i RZETELNA SPÓŁKA. Portal GoWork nie jest miejscem na anonimowe dyskusje zachęcamy więc do bezpośredniego kontaktu. Zatem jeżeli macie Państwo pytania dotyczące zatrudnienia i wypłacalności spółki, prosimy o kontakt na adres mailowy pracajarocin@grupamarat.pl Pytania dotyczące zaległości sprzed 15 lipca br. nie będą analizowane.

Zając
@Zarząd MARAT SP. Z O.O.

Czy będzie coś na święta bo inne firmy w Jarocinie dawaja coś, jakieś 5 stowek czy firma Marat to jest takie żydowstwo jak za todasia który też nie płacił, widać powoli ten sam styl zarządzania jak tak dalej będzie to zamiast przychodzić to będą odchodzić a co do fachowców to przyjmujecie samych uczni co nie mają pojęcia o robocie tylko szkoda że więcej zarabiają od mnie ????

Skapiec
@Zarząd MARAT SP. Z O.O.

Wyplacalna i rzetelna firma to trochę przesada firma Marat też nie płaci za nadgodziny w sobotę, mi wisi ok 300 zł, więc PIP powinien się tym zainteresować co tu się dzieje

@Zając

A to ci uczniowie nie przyuczają się od Was, starszych? Myślałam że jak syn by przyszedł pracować to starsi stażem koledzy nauczą chłopaka...

@Zarząd MARAT SP. Z O.O.

Pytanie do Zarządy Marat. Kiedy jeżeli to nie tajemnica planują kupic jafo od Pani Syndyk? Od tego jest uzależniona wyplata zaległych świadczeń byłym pracowniką firmy Jafo.

@Zarząd MARAT SP. Z O.O.

Może i spółka Marat przejęła dłużnika Jafo i obecne płatności są regulowane na bieżąco ale przejęła go wraz z nieuczciwymi i nierzetelnymi ludźmi, którzy doskonale wiedząc, że Jafo jest nie wypłacalne nadal składali zamówienia pogrążając swoich wierzycieli mało tego pracownicy Jafo bezczelnie zapewniali swoich wierzycieli, że kondycja Jafo jest w dobrym stanie. Czyli firmę Marat nadal tworzą Ci sami ludzie, którzy pogrążyli dziesiątki jak i nie setki wierzycieli.

prawnik

Zachęcam do zapoznania się z obowiązującymi przepisami prawnymi.Marat nie przejął nie odpowiada za długi Jafo. Po przejęciu wszelkie zakupy dokonywane są przez Marat i regulowane. Czy posiada Pan jakieś nieuregulowane faktury przez Marat ? Prowdzienie działalności wiąże się z podejmowaniem decyzji i ponoszeniem konsekwencji tych decyzji. Podjął Pan decyzję o sprzedaży do Jafo na przelew ( mógł Pan zarządać przedpłaty, gwarncji zapłaty itd.) Nie dokonał Pan należytej starnności, żeby sprawdzić kondycję finansową Jafo w momencie realizacji dostaw a teraz ma Pan pretensje do wszystkich zamiast do siebie.

@prawnik

Szanowny Panie prawniku! Ma Pan rację, że Marat nie odpowiada za długi Jafo. Ale proszę pamiętać,że Marat przejął ta firmę również z ludźmi którzy przyczynili się do zadłużenia Jafo przez co narazili na straty wielu ludzi i dziś Ci sami ludzie tworzą firmę Marat.

Nicky

Maszyny cały czas reklamowane, nie wiem już czy to montaż nie umie montować czy nie potrafią dojść do przyczyny problemu. Handlówka też jest conajmniej słaba i mało co kto tam ogarnia co się dzieje. Firma oczekuje od nas więcej jak my sobie nie radzimy z obecnym tempem które i tak na nic się nie przekłada bo maszyny nie wyjeżdżają albo wyjeżdżają a chodzą głośniej niż jakiś stary ursus. Ogólnie to straszna paranoja więc ciężko tu o rozwój.

Janek
@Nicky

Zawsze są obszary które funkcjonują lepiej lub gorzej ale sztuką jest dążyć do poprawy tych obszarów. Widać, że coś się dzieje i widać zmiany. Zawsze jest szansa na rozwój, trzeba rozmawiać i wskazywać słabe punkty i razem szukać rozwiązań co poprawić, co ulepszyć. Nie trać wiary, trawa zawsze jest bardziej zielona u sąsiada ale to często złudzenie, które w praktyce okazuje się takim samym trawnikiem.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A odbywa się również w języku angielskim?

Blondi

Ile maksymalnie może zarobić magazynier? W ogłoszeniu na stronie napisali, że to zależne wszystko od doświadczenia, a ja mam je spore, przepracowałam już swoje lata w różnych fabrykach.

Marek syn bo dana

(usunięte przez administratora)i porażka kasują zaległe komentarze montaz to tam kuleje... Biuro to rodzina sama, dziewczyna chłopak, tatuś załatwi omijać wielkim łukiem do dziś nie ma pitow... Poczekamy dwa dni i zostało zgłosić ich do inspekcji pracy żeby sie w końcu nauczyli (usunięte przez administratora) w tych biurach co nawet nie potrafią nic ogarnąć.

@Marek syn bo dana

Szanowni Państwo, pracodawca ma czas do przekazania PIT-ów pracownikom do 28 lutego i w tym czasie Pan ten pit otrzyma. Prosimy nie pisać rzeczy nieprawdziwych. Wszystkie PITY zostały przekazane pracowników bezpośrednio do rąk własnych a pracownikom, którzy już nie pracują zostały rozesłane w poprzednim tygodniu, zatem trochę cierpliwości.

@Marek syn bo dana

Każdy może ocenić kto jest anonimowym (usunięte przez administratora). Przyzwoitość być może spowoduje, że pochwalisz się czy otrzymałeś PITa, a jak nie to powinieneś zgłosić to do Inspekcji pracy. Co do biur to też nieprawdę piszesz, że sama rodzina. Z drugiej strony to nic złego, że ojciec namawia swoje dzieci do zatrudnienia się w JAFO widocznie widzi, że będą się mogły rozwiać. A powód Twojego wpisu jest znany.

Zofia zarób sobie
@Marek syn bo dana

Marku, któremu wszystko dają. Nie każdy ma tyle rozumu w głowie i tyle szczęścia jak Ty. Prosiłabym Cię o doprecyzowanie czy prawym czy lewym łukiem? Skoro wszystko tam kuleje to szkoda, że taki geniusz jak Ty tego nie uzdrowił? Ja żałuję, że się zwolniłam i dostałam zasiłek przedemerytalny, bo chętnie pracowałabym teraz. Słyszę od byłych koleżanek, że większość rzeczy włącznie z wypłatą jest na czas. Pozdrawiam Cię serdecznie, życzę dalszej manny z nieba, a na Twoje skołatane nerwy polecam twórczość zespołu The Bill. Myślę, że bardzo Ci się spodoba.

Katarzyna

Hej, czy oferty pracy ze strony firmy są aktualne? Zainteresowałam się ogłoszeniem na specjalistę ds sprzedaży, jaka jest atmosfera w tym dziale? I czy są jakieś premie za wyniki? Piszą tam że jest wymagany angielski i/lub niemiecki. W rzeczywistości który język bardziej potrzebny? Dajcie znać bo z niemieckim u mnie słabo i zastanawiam się czy aplikować.

Helena

Widzę, że pracownicy produkcji mocno chwalą zarobki, a co z kasą na stanowisku specjalista do spraw sprzedaży? Niestety na www są wymagania i lista zadań, ale nie wymienili warunków. Nie wiem, czy godne pensje na produkcji równają się równie godnym w biurze, a w kryzysie to podstawa, tak uważam.

Bożena
@Helena

chyba nie sądzisz, że jest miejsce na którym uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.

@Bożena

dlaczego nie? nikt z pracujących na tym stanowisku tu na forum nie wchodzi? sama bym byłą ciekawa. na praktyki to przyjmują teraz?

XL
@Helena

Jest OK. Warto sprawdzić i zapytać podczas rekrutacji.

@XL

To miłe, że znajdujesz czas, aby udzielić odpowiedzi. Szkoda, że polega ona na zbyciu na zasadzie "dowiedz się gdzie indziej". Nadal nie wiem, jakie są zarobki w administracji firmy, ponadto nie wiem, dlaczego @Bożena uważasz, że nie mogę się tego dowiedzieć tutaj? Bo wiecie, ale nie powiecie? Bardzo życzliwa postawa, zwłaszcza w kryzysie i w 17 procentowej inflacji.

Robert
@Helena

Dla osoby zainteresowanej pracą w administracji wykonanie telefonu do Działu Kadr z pytaniem o stawki na danym stanowisku raczej nie powinno stanowić problemu. :)

@Robert

Nie widzę problemu. Będziesz więc tak dobry i podasz, jaka to kwota jest do zarobienia na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży? Następnie będę mógł zadzwonić do kadr i porównać, czy ustalenia się zgadzają. A propos uczynności. Jak są traktowane nowe osoby, które mają pytania? Można liczyć na odpowiedź i pomoc?

@Helena

Szanowna Pani Heleno, na jakiej podstawie uważa Pani, że zarobki w biurze są godne a na produkcji nie? Zarobki są adekwatne do posiadanych kompetencji, wykształcenia i doświadczenia na każdym ze stanowisk, na które firma szuka kandydatów. Jednak informacje o zarobkach są omawiane na rozmowach kwalifikacyjnych a nie na forach.

Wujek pomogę ci
@Jan

Janie. Jestem pełen podziwu dla tak merytorycznych pytań na tak opiniotwórczym forum. Można więc odpowiedzieć, że kwota zgodna z twoimi kwalifikacjami, które na pewno są ogromne. Co do pomocy, to pewnie jak w każdej firmie na początku znajdzie się pomoc, bylebyś się chciał uczyć i właśnie ty nie stosował wiecznej spychotechniki w przyszłości. A tak na poważnie, to czasami wchodzę na to forum jako były pracownik i nie mogę się nadziwić niektórym wpisom. Dobrego, dalszego samopoczucia.

Cristiano

Tak teraz czytam te wasze opinie i widzę że metody zarządzania Pana R.T są wszędzie takie same.. ktoś domagał się swoich praw w sądzie? Z jakim skutkiem? Jak teraz się wam pracuje?

Wg mnie, po przejęciu Jafo przez Marat, firma zmierza w dobrym kierunku.

XL
@Nowy

Wg mnie, po przejęciu Jafo przez Marat, firma zmierza w dobrym kierunku.

Emil

Ile średnio wynosi wynagrodzenie netto dla operatora cnc z doświadczeniem?

Bla bla
@Emil

Kilka razy było o wynagrodzeniu, ale usuwają komentarze. Lepiej iść do biedry media expert czy innego sklepu wykładać towar, poważnie. Daj sobie spokój szkoda nerwów

@Bla bla

z wynagrodzeniami jest wszystko w porządku, nie narzekam.

@Paweł

zatrudniłem się trzy miesiące temu wynagrodzenie jest takie jak było ustalone premia też. Widać, że firma się rozwija. Nie chciałbym żeby ktoś podawał tu ile zarabiam. Jak zapyta kolega to mu powiem

@Emil

Otrzymasz tyle na ile się umówicie. Ja jestem zadowolony.

Jacek
@Nowy

No i super bo to bardzo ważne. A jakiś socjal jest zapewniony? Pakiet prywatnej opieki lekarskiej albo dodatki na święta?

Patrycja
@Jacek

Podstawowy pakiet jest i w zeszłym roku była premia świąteczna.

Zuzanna
@Patrycja

Ooo, to ile tam Wam sypnęli na te święta, na gwiazdkę starczyło coś? Jakbyś jeszcze coś mógł mi tutaj powiedzieć o tym, jaka w ogóle jest podstawa na umowie teraz, to w ogóle super by było. I trochę mi to szybko potrzebne, bo podejmuję decyzję, jeśli to nie problem, dasz znać?

Patrycja
@Zuzanna

A jak u Ciebie też sypnęli? Jaką masz podstawę na umowie?

@Zuzanna

ustalona

Błażej

Czy firma nadal prosperuje? Warto składać CV?

Katarzyna
@Błażej

A są w ogóle jakieś nowe oferty do nich?

@Błażej

tak prosperuje i rozwija się, warto składać CV. stanowiska pracy dostępne są na stronie internetowej JAFO.

Błażej
@Jan

Na jakim sterowaniu są głównie maszyny i z jakiego oprogramowania Cad/Cam korzysta Jafo? Ogólnie interesuje mnie pozycja technologa ale mógłbym zacząć jako operator żeby poznać firmę tylko czytając komentarze można odnieść wrażenie że firma nie posiada dobrych nowych maszyn

Mitchie
@Błażej

Na stronie masz opisane jakie posiadamy maszyny

Rafał

Prawda

Michael

Hej, jestem zainteresowany praca w firmie JAFO. Interesuje mnie stanowisko montera, czy jest jeszcze dostepne?

@Michael

Jakie masz doświadczenie jako monter?

Czy w Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A pracuje się na open space?

Jon

Na czym,?

Mi

Nie

Jarosław
@Mi

Każdy pracownik ma swój pokój/ pomieszczenie w takim razie?

Zostaw merytoryczną opinię o Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A - Jarocin

• Jak się pracuje w Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 14 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jarocińska Fabryka Obrabiarek ,,JAFO;; S.A