Opinie o Express House Nieruchomości w Białystok

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Express House Nieruchomości. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Express House Nieruchomości o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Białystok

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Express House Nieruchomości w Białystok

N

Rotacja pracowników mówi wszystko o tej firmie. Przed podjęciem pracy zagadajcie do jakiegoś byłego pracownika. Dostaniecie szczegółowe informacje i odpowiedź czy warto.

@N

Czyli dokładnie co mówi? Warto być precyzyjnym... rotacja (w całej branży ale tez ogólnie na rynku pracy) nie koniecznie musi świadczyć o warunkach w danej firmie, czyż nie? Jako osoba odpowiedzialna za rekrutację, często napotykam na CV, w którym dwudziestokilkuletni kandydat wymienia kilkanaście miejsc pracy :O czy to oznacza, że te wszystkie firmy były... no waśnie, jakie były? Żyjemy w czasach „instant” i wygórowanych oczekiwań w stylu „wszystko chcę mieć na już”... mamy tabletki na odchudzanie (bo przecież ćwiczenia wymagają poświęceń), „leczymy” się przez Google zamiast iść do lekarza, a w pracy... oczekujemy że po dwóch miesiącach będziemy rozchwytywanym ekspertami... zachęcam więc do refleksji... ps. Rotacja w EH wynika również z tego, że obecnie na rynku działa co najmniej kilka jeśli nie kilkanaście biur nieruchomości, których właściciele rozpoczynali swoje kariery właśnie TU... chyba więc czegoś ich nauczyliśmy ;)

neutralny
@Piotrek

Panie(usunięte przez administratora)dużej rotacji nie da się wytłumaczyć tylko i wyłącznie chęcią pracy na własny rachunek bo nie wszyscy mają taką potrzebę, statystycznie powinien być chociaż jeden agent z kilkuletnim stażem w firmie (a jak wiemy tak nie jest) znaczy to jednak, że albo firmie nie zależy na takich pracownikach albo pracownikom w dłuższej perspektywie czasu przestaje zależeć na pracy w firmie, więc jakiś problem istnieje... Jeżeli mamy być precyzyjni i uczciwi w osądach to proszę pamiętać, że również praktycznie wszyscy obecni właściciele ExpressHouse pracowali wcześniej w jednym oddziale znanej firmy skąd wynieśli wiedzę i "know-how" odnośnie rynku nieruchomości - jest to rzecz naturalna, ale warto o tym pamiętać i nie tworzyć iluzji, że ExpressHouse stworzył coś od zera i jest prekursorem rynku, bo tak nie jest. Proszę więc nie wypominać innym czegoś co samemu się wcześniej zrobiło, pozdrawiam

@neutralny

Odnosząc się do Pana wypowiedzi, nie tłumaczę rotacji "tylko" chęcią pracy na własny rachunek. Wymieniłem przynajmniej kilka powodów, które na to wpływają a chyba zgodzi się Pan ze mną, że skoro na przestrzeni 8 lat naszej działalności powstało i nadal funkcjonuje około 10 biur nieruchomości prowadzonych przez osoby, które rozpoczynały swoją karierę w EH, to można to uznać za jeden z głównych powodów. Ponadto na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które po zakończeniu współpracy z nami pozostały w nieruchomościach, przechodząc do konkurencji. Pozostałe zwyczajnie nie odnalazły się w tej branży. Zdecydowanie nie mogę się też zgodzić z Pana osądem, ze ludzie nie są dla nas ważni. To właśnie z myślą o ludziach stworzyliśmy ścieżkę kariery, a nieprawdą jest również stwierdzenie, że nie ma osób z kilkuletnim stażem, gdyż bez wchodzenia w personalia są z nami osoby, które współtworzyły oddziały w Poznaniu czy Lublinie a więc już od 2013 roku! Na koniec - nigdzie nie pisałem i nie przypominam sobie abyśmy komunikowali, że jesteśmy prekursorem czegokolwiek, choć firmę stworzyliśmy od zera, a mając, co oczywiste, ze sobą bagaż doświadczeń ze "znanej firmy". Od zawsze natomiast mówimy jednym głosem: Robimy to co inni tylko lepiej! W pośrednictwie nie wymyślamy koła na nowo, postępujemy natomiast zgodnie z wartościami jakie wyznajemy, w zgodzie z sumieniem, etycznie i przede wszystkim stawiając na pierwszym miejscu dobro naszych klientów i pracowników.

Agent

Jak dla mnie najważniejsze to atmosfera. Zawsze rewelacyjna. Ludzie uśmiechnięci, pomocni. Szefowie wyluzowani. I choć już tam nie pracuje, zawsze będę miło wspominał czas w Expresie...

Zadowolona

Firma jak firma, zawsze znajdzie się coś co może nie pasować. Osobiście mam porównanie i nie mogę narzekać. Przede wszystkim porządne szkolenie wstępne, a z tego co wiem nie zdarza się to dość często. Jeżeli jesteś chętna do pracy to wyniki pojawiają się wcześniej czy póżniej i do tego są na całkiem przyzwoitym poziomie ;) Odniosłam wrażenie, że firma dba o ludzi, dzieli się swoim doświadczeniem i zawsze można liczyć na pomoc innych. Widać, że szefostwu zależy na dobrych relacjach i rozwoju firmy. Elastyczne godziny pracy pozwalają na swobodne ułożenie własnego grafiku. Oczywiście każdy dba o swój wynik, ale to chyba normalne w pracy handlowca. Jeżeli myślicie o pracy w biurze to na pewno warto spróbować !!

Agent

Z tego co wiem to Express House ma dobrą opinię jako pracodawca. Można nie zgadzać się z niektórymi działaniami firmy ale kto płaci ten stawia warunki i wymaga ich wykonania. Może trzeba sprawdzić swoje umiejętności?

BB
@Agent

Kto płaci? Bo na pewno nie „szefowie”... w tym przypadku to klient wynagradza pracownika... praca ciekawa, ale jednak w innym miejscu. Atmosfera wiecznego problemu przeplatana z dobrym humorem (tak, występują tam osobniki, które potrafią mieć gorszy dzień i wtedy się fochaja na wszystkich dookoła... Hmm a może tylko focha;)), Obrabianie (usunięte przez administratora) po zwolnieniu? Norma. Wynik zrobiony? To świetnie nie martw się znajdzie się coś o co można się przyczepić

Damian
@BB

Dużą część swojej wypowiedzi poświęciłeś atmosferze, która tam panuje. Mógłbyś napisać, czy pracodawca stara się w jakikolwiek sposób sprawić, aby poprawić panującą atmosferę? Niektóre firmy organizują spotkania integracyjne, dlatego ciekawi mnie, czy w tym przypadku również można na takie spotkania liczyć.

@BB

Odnośnie wynagrodzeń - to prawda, że klient wynagradza pracownika... jak w każdej pracy - kupując w sklepie spożywczym po części wynagradzamy kasjera, płacąc abonament za telefon - wynagradzamy pracownika biura obsługi klienta. To całkiem normalne... Do pozostałych kwestii trudno mi się odnieść, gdyż po raz kolejny mamy opinię anonimową. Z większością osób (jeśli już musimy) rozstajemy się w dobrych relacjach no ale cóż - jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim......

@Damian

Z ostatnich kilku miesięcy... w Białymstoku wspólne grillowanie, w Poznaniu kilka razy bowling a w Lublinie w przyszłym tygodniu oddziałowy paintball... TAK ! ! ! Lubimy się bawić jak każdy normalny człowiek ;) ...i nie po to aby atmosferę poprawiać tylko żeby jak zawsze była świetna!

Firma Express House Nieruchomości prowadziła rekrutację na stanowisko Doradca ds. nieruchomości. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Portier - Dozorca
Bełchatów
PPHU Batis Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
Wojtek

Pracowałem, więc się podzielę! Podstawą firmy są ludzie a co za tym idzie - zgrane i wspierające się zespoły (Poznań najlepszy :))) Nie ważne jest to jak jesteś zaawansowany w branży nieruchomości - dostaniesz wszystko co Ci potrzebne, wiedzę, warunki i przede wszystkim godne traktowanie, na pewno nie poczujesz się jak w korporacji. Poza tym ludzie, którzy kierują tym statkiem mają bardzo dużo oleju w głowie i jestem pewny, że jeszcze będzie o nich głośno. Obiektywnie mówiąc nie mogę powiedzieć NIC złego a byłem już w kilku miejscach i mam porównanie. Praca dla ambitnych i wytrwałych ludzi, którzy na efekty PRACUJĄ a nie czekają :) Bardzo polecam i Pozdrawiam. Wojtek

Damian
@Wojtek

Cieszę się, że wyraziłeś swoją opinię o pracy w tej firmie. Mógłbyś do wypowiedzi dodać, jak wyglądają kwestie rozwoju zawodowego w tej firmie? Chciałbym zweryfikować, czy są szansę na to, aby otrzymać od pracodawcy np. awans bądź podwyżkę.

Anonimowo prawdziwie

Przez 4 mies brak jakiegokolwiek zarobku i nie zapowiada się na to że będzie. Proszę samemu ocenić

@Anonimowo prawdziwie

No tak... dyskusja z Anonimami... Drogi „Anonimie” - aktualnie w naszych biurach WSZYSCY nasi Doradcy pracujący powyżej 1,5 miesiąca mają za sobą przeprowadzone transakcje! Życzę wszystkim biurom nieruchomości i agentom takich efektów! Więc albo nie jesteś już z jakiegoś powodu w naszym zespole i zwyczajnie piszesz nieprawdę albo jesteś osobą mającą jakiś bliżej nieokreślony interes w dyskredytowaniu naszego biura?

ulina

czy w express house jest też podstawa czy tylko sama prowizja

expressHOUSE
@ulina

Cześć ulina, W chwili obecnej mamy dwa modele wynagrodzeń, tj z podstawą i bez :) Zapraszamy.

@ulina

Już dawno nie ma podstawy.

Lila

Prowizja

pp

Właściciele wiedzą co robią i bardzo sprytnie prowadzą rozmowy rekrutacyjne. Wybierają głównie takich kandydatów, którzy mieszkają jeszcze z rodzicami, wrócili zza granicy bądź są na utrzymaniu drugiej połówki. Jest to związane z tym, że taka osoba może pozwolić sobie na brak zarobku przez jakiś okres. Na rozmowach rekrutacyjnych opowiadają jakie to duże pieniądze można zarobić na sprzedaży mieszkania i że współpracując z nimi będzie otrzymywało się 40 % od danej kwoty. Gdy już przychodzi do momentu wypłaty okazuje się,że z 40% na rękę wychodzi 24%. Zmotywowani pracownicy na samym początku pozyskują dość sporo nieruchomości, pokrywając koszty paliwa z własnej kieszeni. Nie otrzymują również żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Mają jednak nadzieję, że w końcu zaczną zarabiać a ich praca i poświęcony czas przyniesie wyniki. Niestety tak się nie dzieje. Z miesiąca na miesiąc jest im też co raz trudniej odejść. Niestety w końcu przychodzi taki czas że dana osoba nie ma z czego już uregulować swoich rachunków i jest zmuszona odejść. Właścicielom jest to jak najbardziej na rękę. gdyż nie ponieśli praktycznie żadnych kosztów, a taki pracownik zostawia po sobie swoje wszystkie oferty i bazę zebranych przez siebie klientów. Dlatego radzę wszystkim zastanowić się bardzo głęboko nad podjęciem pracy w firmie Express House. Baza Klientów, o której piszą w swoim ogłoszeniu to nic innego jak baza znajomych z facebooka osoby zatrudnionej. Nie zapewniają również podstawowego narzędzia do pracy, jakim jest laptop. Mam nadzieję, że moja opinia będzie przestrogą dla innych osób zastanawiających się nad pracą w EH.

@pp

Witaj Bezimienny ;) Zastanawiałem sie czy odpisywać, gdyż dyskusja z Anonimami zazwyczaj jest bezproduktywna ale... Na początek odniosę się do wyboru kandydatów. To prawda, że rozmowa rekrutacyjna jest sprytnie prowadzona, ponieważ ma określić predyspozycje kandydata takie jak zaangażowanie, odporność na stres, umiejetność pracy w zespole - więc faktycznie - kandydatów wybieramy świadomie, choć czasami niestety i to jest za mało aby mieć pewność, że taka osoba sobie poradzi w pracy - pomimo intensywnego szkolenia wstępnego, wdrożenia, wsparcia pozostałych członków zespołu. Tak to prawda, że najniższa stawka wynagrodzenia to 40% BRUTTO (pomniejszone o składki ZUS i US) - szkoda tylko, że nie wspominasz, że może to być znacznie więcej... byłoby to FAIR, nie sądzisz? Baza klientów - fakt, że uczymy jak skutecznie promować swoje ogłoszenia poprzez social media - jednak jeśli ze szkolenia zapamiętałeś tylko to, to albo nie byłeś uważny, albo w nim nie uczestniczyłeś??? Odnośnie narzędzi: telefon służbowy, aparaty fotograficzne, kamera 360, usługa fotografa, nowoczesny CRM, dalmierze i wiele innych to faktycznie mało... z laptopów dla wszystkich, zrezygnowaliśmy tylko dlatego, że większość osób woli pracować na własnym ale też nie przypominam sobie, żeby dla osoby nie posiadającej laptopa takowy się nie znalazł... Mam nadzieję, że ten komentarz będzie przestrogą dla wszystkich osób zawierzających bez refleksji czytanym komentarzom. Zapraszam na rozmowy rekrutacyjne do naszych oddziałów aby samemu wyrobić sobie opinię na temat pracy w EH! Pozdrawiam Piotrek :)

Expracownik

Jeśli ktoś poważnie myśli o branży nieruchomości to tylko tam. Nikogo nie wypuszcza się do ludzi bez porządnego szkolenia i wsparcia na każdym etapie pracy, aczkolwiek generalnie jeśli chodzi o samą pracę i atmosferę jest naprawdę luz. Pieniądze da się zarobić jeśli się jest dyspozycyjnym I naprawde chce się pracować. Warunki finansowe na tle innych biur nieruchomości też korzystne. Każdy sam sobie organizuje pracę, dyrektorzy raczej motywują niż wymagają, poza tym są branżowe szkolenia, imprezy, konkursy itp. W sumie polecam ????

Kinga

Czy jest możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin?

Bartek

Czy wiecie coś o rekrutacji prowadzonej w firmie? Może ktoś podpowie jakie są szanse na pracę?

@Bartek

Bartek, zapraszam do wysłania swojego CV na adres praca@expresshouse.pl Może to właśnie na Ciebie czekamy ;)

Przemek EH
@Bartek

Zapraszamy do złożenie swojego Cv na adres praca@expresshouse.pl Najbliższe szkolenie już we wrześniu !!! :) Zapraszamy.

@Bartek

@N to dobrze, że jesteś zadowolony ze swojej pracy. Nie każdy pracownik na polskim rynku pracy może się tym pochwalić. Co takiego robią szefowie w firmie Express House Nieruchomości, że pracownicy są zadowoleni ze swojego miejsca pracy?

@Karolina

Przede wszystkim stwarzają świetną atmosferę pracy, pozwalając sprawdzić poziom samodyscypliny. Mówiąc krócej: nie pilnują. Ufają. Ponadto, okazują ogromną dozę wsparcia i zrozumienia. Każdy z szefów ma inny charakter i usposobienie, co w połączeniu daje doskonale współgrającą całość. Pozdrawiam!

N

EH? Najlepsze miejsce pracy! Przyjemna, pozytywna atmosfera i kreatywni ludzie. Czterech szefów - w tym przypadku więcej znaczy lepiej :) 11/10

@Piotrek rozumiem, ale myślałam, że chociaż trochę szczegółów zdradzisz, bo jednak takie szczegóły mogłyby komuś pomóc w zdobyciu pracy w Express House Nieruchomości. I nie chodzi mi tutaj o ułatwienie, bo ktoś nie ma odpowiednich predyspozycji, ale o to, że czasem stres powoduje blokadę i można stracić wartościową osobę do pracy, która po prostu ma problemy ze stresem.

@Piotrek a w jaki sposób sprawdzacie? Są to scenki do odegrania? Czy są jeszcze jakieś inne sposoby, by sprawdzić czy osoba poradzi sobie ze sprzedażą nieruchomości? Jest szansa na zdradzenie szczegółów rozmowy rekrutacyjnej w Express House Nieruchomości?

@Karolina

Karolina wybacz ale to tak jakby zaprosić do kina i przed wejściem opowiedzieć fabułę ;) Zostawmy trochę emocji na samą rozmowę... Pozdrawiam i przy okazji życzę Wesołych Świąt!

Dobrze wiedzieć, że nie trzeba mieć doświadczenia w pracy agenta nieruchomości, by dostać pracę i że dostaje się wsparcie od zespołu. Na pewno to pomaga we wdrożeniu się i przełamaniu pewnego stresu. A co jest w takim razie sprawdzane na rozmowie rekrutacyjnej do Express House Nieruchomości?

@Karolina

Na rozmowie sprawdzamy przede wszystkim predyspozycje do pracy na stanowisku Doradcy ds. nieruchomości. Jeśli lubisz ludzi, nie masz problemu z nawiązywaniem relacji, nie musisz się niczego obawiać ;)

EH to nie firma, to drugi dom

Mam pytanie czy mając małe doświadczenie w pracy w nieruchomościach mam szansę na pracę w Express House?

expressHOUSE
@Monika

Cześć, Monika, oczywiście że masz szanse ;) Dla nas liczy się przede wszystkim twoje zaangażowanie i pozytywna energia. Doświadczenie przychodzi z czasem, dużo też uczymy podczas szkolenia. Zresztą spróbuj sama i się przekonaj ;). Zapraszamy. Przemek - Białystok

Danuta

Tyle pozytywnych opinii zbiera firma, że nie można mieć zastrzeżeń. Mam zamiar aplikować na doradcę ds. nieruchomości dlatego weszłam na to forum. Informacje pochodzące od osób związanych z firmą są dla mnie bardzo istotne. Czy trudno zostać doradcą?

nick
@Danuta

Praca nie jest prosta tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka, ale szkolenie plus później w pracy wsparcie kolegów i koleżanek zapewnia szybkie wdrożenie. Na pewno warto spróbować - to praca dla ambitnych i konsekwentnych. Sądzę, że warunki pracy i wynagrodzenia są bardzo dobre, a atmosfera w zespole zawsze była i wiem skądinąd że nadal jest nie do podrobienia w pozytywnym sensie.

NA

Witam! Przeszłam tygodniowe szkolenie w EH w Białymstoku, później przez krótki czas pracowałam.Szkolenie jest intensywne, bardzo dużo(przydatnej wiedzy, przykłady podawane z własnego doświadczenia). Co do pracy Bardzo miła i koleżeńska atmosfera, wszystkie problemy i pytania są rozwiązywane na bieżąco, zawsze można liczyć na wsparcie kolegów. Miejsce do pracy jest bardzo komfortowe. Praca dla osób, które chcą pracować na siebie, umieją organizować swój czas pracy i nie wyobrażają sobie pracy na etacie. Jeśli jesteś gotowy się zaangażować i poświęcić trochę czasu na początkowe wdrożenie tzn. zdobycie klientów, zapoznanie się z procedurami związanymi z transakcjami mieszkaniowymi i pierwsze transakcje w praktyce to jest to praca dla ciebie. Sam regulujesz wysokość swoich zarobków zależnie od tego jak dużo chcesz pracować. Gdyby nie przeprowadzka do innego miasta na pewno dalej bym z chęcią tam pracowała. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Express House Nieruchomości - Białystok

• Jak się pracuje w Express House Nieruchomości?

Zobacz opinie na temat firmy Express House Nieruchomości tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Express House Nieruchomości?

Express House Nieruchomości
3.4/5 Na podstawie 34 ocen.

Express House Nieruchomości