Opinie o Express House Nieruchomości w Białystok

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Express House Nieruchomości. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Express House Nieruchomości o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pośrednicy w obrocie nieruchomościami
Pośrednicy w obrocie nieruchomościami Białystok

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Express House Nieruchomości w Białystok

Alutka Nowy wpis

Ja natomiast mam pytanie do oddziału w Lublinie bo widzę nową ofertę dla Doradcy ds. nieruchomości. Wynagrodzenie przedstawiono jako progresywne. Wytłumaczcie mi o co chodzi, sama prowizja czy może jest jakaś gwarantowana podstawa jednak?

Joanna Nowy wpis

Pełen profesjonalizm. Merytoryczny, punktualny, skuteczny a przy tym empatyczny jest Pan Kacper Kozakiewicz, który prowadził obsługę sprzedaży nieruchomości. Dziękuję

Cześć, ten doradca nieruchomości to ma jakieś własne biuro czy jak ta praca wygląda? Bo widziałam, że oferują nawet swoją asystentkę. Do tego pisali w ogłoszeniu o nowoczesnych narzędziach, a co zapewniają? I czy można z domu pracować chociaż od czasu do czasu? Te rzeczy mnie interesują.

Antek24 Nowy wpis

Mam pytanie odnośnie oddziału w Poznaniu. Jaka panuje atmosfera między pracownikami? Jak przełożony/przełożeni traktują pracowników? Jaką oferują umowę? Na jakie wynagrodzenie można realnie liczyć? Czy zapewniają szkolenia i inne dodatkowe benefity pozapłacowe?

Firma Express House Nieruchomości prowadziła rekrutację na stanowisko Doradca ds. nieruchomości. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Sokółka
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
poszkodowana

(usunięte przez administratora) Obstawili się prawnikami (a wiemy, jak "elastyczne" jest polskie prawo) i - mają "odpowiedź" na każdy zarzut. Miesiąc wynajmu domu (nie nadającego się na wynajem za TAKIE pieniądze) kosztował mnie kilkanaście tysięcy, a rachunki za prąd przychodzą do dzisiaj... Dom wynajęty online, bo zza granicy; agentka świadomie i z premedytacją doprowadziła do takiej sytuacji, doskonale wiedząc, kogo reprezentuje.

@poszkodowana

Z całym szacunkiem ale w tej sprawie zdecydowanie poszkodowana jest nasza Agentka Anna Pawęzka z Poznania, która od kilku miesięcy jest oskarżana i szkalowana. Miała Pani pełną wiedzę na temat wynajmowanej nieruchomości - zdjęcia a co ważniejsze videoprezentacje, nie wspominając o tym, że Pani Anna odradzała Pani wynajem online i zachęcała do wcześniejszego obejrzenia nieruchomości "na żywo”. Jednocześnie informujemy, że traktujemy powyższą opinię jako nieprawdziwą i szkalującą a w związku z tym podejmiemy stosownego kroki w celu obrony naszego dobrego imienia.

asia

źli ludzie i kłamcy., wyzysk jak prowident i kombinacje niekompetentnych osób co tylko liczą na kasę. odradzam ich usługi i sugeruję omijać szerokim łukiem

@asia

Dzień dobry, dbając o najwyższy standard obsługi klientów bardzo proszę o kontakt na adres mailowy biuro@expresshouse.pl w celu wyjaśnienia sprawy. Pani opinia godzi w dobre imię naszego biura jednak przez wzgląd na anonimowość wpisu i jego ogólnikowość nie potrafię ustosunkować się do stawianych zarzutów czy też zaproponować znalezienia rozwiązania satysfakcjonującego obie strony. Pozdrawiam i liczę na kontakt z Pani strony.

Kandydatka

Muszę przyznać, że jestem zaskoczona niektórymi opiniami. Byłam dzisiaj na rozmowie kwalifikacyjnej. Została przeprowadzona w bardzo miłej atmosferze, bardzo jasno zostały mi przedstawione zasady współpracy, a w zasadzie kilka modeli współpracy. Rozmowa była nasycona pozytywną energią, rzetelnością, wieloma informacjami. Nie będę opisywać szczegółów, gdyż uważam, że miejscem do ich omówienia jest właśnie rozmowa kwalifikacyjna. Nie mniej jednak osoby wahające się, czy spróbować swoich sił, zachęcam do kontaktu z biurem.

Adrian
@Kandydatka

Czy to firma oferuje przeszkolenie oraz zdobycie licencji pośrednika nieruchomości? Bez tego się chyba nie obejdzie prawda?

Kandydatka
@Adrian

Szkolenie tak, a licencja pośrednika w obrocie nieruchomościami została zniesiona ustawą deregulacyjną w 2014 roku.

@Kandydatka

Czyli jak się chce być pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, to trzeba gdzieś poza firmą zrobić tę licencję, tak?

Oddział z Lublina do zamknęcia

Oddział w Lublinie to porażka. Dużo możnaby napisać o tym jak nieskutecznie jest prowadzone samo biuro i o tym jak kierowniczka wybiera sobie wybiórczo ludzi do pracy kierując się swoim wątpliwym gustem...ale najważniejsze jest to że uwaga migają się od wypłacania wynagrodzeń! Ja nie dostałam ostatniej wypłaty na bagatela 1700 zł mimo że zarobili na mnie dużo więcej! Miałam nic nie mówić o nich ale jednak przez to że są nieuczciwi to zdecydowanie i stanowczo Nie polecam.

@Oddział z Lublina do zamknęcia

Edit. Firma zapłaciła natychmiast po tym jak pojawił się ten komentarz. Zostałam też poproszona o usunięcie wcześniejszego posta...niestety na tej platformie nie da się usunąć raz dodanej opinii bez konta także opinia zostaje ale tak jak mówię zapłacili po tym komentarzu

Weronika
@Oddział z Lublina do zamknęcia

Planujesz coś z tym zrobić? Nie wiem co sadzić nawet takie informacje..

GoWorkNoSleep
@Oddział z Lublina do zamknęcia

Pracuje w EH od lat, z wypłatą nigdy nie było problemu. Trzeba zasłużyć na lepsze wynagrodzenie, jak chcesz zarabiać więcej, to musisz się wykazać, a nie mieć pretensje do całego świata. Jak popracujesz dłużej, dasz z siebie więcej, to wynagrodzenia powyżej 10tys/msc nie jest problemem. Zawsze negatywne opinie są od ludzi, którzy czekają na farta i odchodzą po kilku miesiącach z pustą kieszenią. A smród pozostaje.

Piotr Kurzawa

Droga Emilio, drodzy czytający powyższą opinię. Chciałbym wyjaśnić z całą stanowczością, że wynagrodzenie zostałoby wypłacone niezależnie od wstawionej opinii i w żaden sposób komentarz nie wpłynął na podjętą przez spółkę decyzji. Opóźnienie wynikało z kilku powodów, szczególnie natomiast z faktu, iż umowa z Panią Emilią została rozwiązana 14.04. i zwyczajnie kadrowa nie ujęła wynagrodzenia w bieżących wypłatach, gdyż Pani Emilia nie widniała w zestawieniu pracowników. Było to więc czyste przeoczenie, które następnie wymagało "wyprostowania" rozliczeń w tym naliczenia odpowiednich składek ZUS i US. W praktyce naliczenie było już przygotowane w chwili powyższego wpisu i wymagało jedynie przelewu. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was nie zna (i nie musi znać) przepisów kadrowych. Niezależnie od tego zachęcam do tego aby potrafić rozmawiać i zwyczajnie wyjaśnić sprawę. Emilia - wystarczyło po postu zadzwonić a nie oczerniać i oskarżać o (usunięte przez administratora) Warto też dodać, że termin zapłaty zgodnie z umową minął 15.05. (SOBOTA!) więc mówimy o opóźnieniu dwudniowym. Czy naprawdę jest to powód do szkalowania dobrego imienia Express House? Ciebie i wszystkich czytając zachęcam do refleksji a Tobie Emilio życzę w przyszłości równie uczciwych pracodawców jakimi my jesteśmy. Pozdrawiam.

Patryk
@Oddział z Lublina do zamknęcia

Piszę odpowiedź na Twoją opinię z perspektywy pracownika, który od ponad dwóch lat pracuje w lubelskim oddziale: - jeszcze nigdy nie zdażyło się, że moja wypłata nie dotarła na czas. System jest prosty - podsumowanie poprzedniego miesiąca przychodzi mailowo do 10-go dnia każdego m-ca, a do 15-go przelew jest na koncie. Dużo można by napisać o podejściu (do pracy) osoby, która opublikowała tę opinię... ale jak widać krytyka kierowniczki (która ogarnęła temat sprzedaży praktycznie w całości za nią), przychodzi znacznie łatwiej niż ciężka praca :/ Zapraszam do naszego oddziału osoby nakierowane na cel i rozwój osobisty - atmosfera jest ku temu bardzo sprzyjająca! Początki są wymagające, ale nie od razu Rzym zbudowano :)

Joanna Szlaga
@Oddział z Lublina do zamknęcia

Cóż za zawiść, cóż za wymyślne odwrócenie sytuacji, tylko w jakim celu? Czy nie wystarczyłby kontakt do firmy, że przelew nie dotarł zamiast oczernianie kierownika w sieci? Pracownik, który nie ma sobie nic do zarzucenia nie powinien mieć problemu w kontakcie z przełożonym z prośbą o rozwiązanie sytuacji. Tym bardziej kiedy przełożonym jest Wiola, jedna z najbardziej pomocnych osób jakie znam... Wiolę będącą kierownikiem lubelskiego oddziału znam od prawie 2 lat i wielokrotnie wykazała się rozwiniętymi umiejętnościami kierowniczymi, które pomogły również i mi w kierowaniu poznańskim oddziałem Express House. Jest pełna empatii, a etyka zawodowa jest jej priorytetem wiec powyższe zarzuty, które mówią tylko niewielką część historii są mocno krzywdzące... Oczywiście jeśli szuka się problemów zamiast rozwiązań to ciężko utrzymać się w tej branży i osiągać wysokie wyniki - ale to już nie pretensje do kierownika czy firmy tylko do siebie...

Klient
@Joanna Szlaga

Nie znam sytuacji, jestem klientem. Ale powiem wam, ze te komentarze w odpowiedzi na negatywna opinie nie robią na mnie dobrego wrażenia. Po pierwsze podajecie imię pośredniczki, co pozwala ja zidentyfikować w łatwy sposób (ej, GoWork, co na to RODO?). Po drugie bardzo mocno sugerujecie, jaka to była zła pracowniczka. Po co? Wytykajcie jej, ze nie załatwiła sprawy bezpośrednio, a sami na nią najezdzacie publicznie. Nooo słabe to.

Jaka umowa obowiązuje w Express House Nieruchomości podczas okresu próbnego?

Śmieciowa,odpuść sobie ich. Nie polecam

Piotr Kurzawa

Doradca może wybrać pomiędzy umową zlecenie a umową B2B (własna działalność gospodarcza). Zapraszamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacji.

Jolanta
@Piotr Kurzawa

A czemu nie ma możliwości pracować na umowę o pracę?

@Piotr Kurzawa

Co jest bardziej opłacalne ?

koza 2

Kupowałem mieszkanie w Poznaniu przy udziale firmy Express House. Ofertę sam znalazłem w internecie. Po obejrzeniu mieszkania zostaliśmy poinformowani przez Panią Joannę Szlagę , że jeśli nie podpiszemy dodatkowej umowy na pośrednictwo to nie ujawni danych osoby sprzedającej.Mimo ,że umowa była na poszukiwanie mieszkania, które sam znalazłem musiałem i tak zapłacić prowizję pod grożbą sądu. Uważam, że to jest (usunięte przez administratora)

Joanna Szlaga
@koza 2

Panie Jerzy, proszę nie przeinaczać sytuacji. Umowa pośrednictwa i związane z nią koszty zostały Państwu przedstawione na wstępie współpracy. Dodatkowo, skorzystali nawet Państwo z możliwości podziału wynagrodzenia na dwie części. I przykro mi, że problem pojawił się po zakończeniu współpracy kiedy przyszło do zapłaty drugiej połowy. W innym wypadku może mielibyśmy możliwość rozmowy na temat powodów zaistniałej sytuacji i wyjaśnienia jej. Zarzuty uważam za krzywdzące, tym bardziej kiedy tak chwalili Państwo (również przy sprzedającym) współpracę ze mną. Uważam za niesprawiedliwe próbowanie zniesławienia mnie bezpodstawnymi komentarzami dlatego, że firma nie odpuściła Państwu opłaty za wykonane usługi. Życzę wszystkiego najlepszego i zapraszam do kontaktu gdyby chcieli Państwo omówić sytuację.

koza

Firma jest firmą bandycka. Ponieważ w ogłoszeniach nie informują o kosztach transakcji. Przy finalizacji zakupu okazuje się ,że pobierają prowizję od właściciela nieruchomości i potem wymuszają drugą od nabywcy

@koza

To fakt, że nie jesteśmy organizacją non profit i za nasze usługi pobieramy wynagrodzenie, to raczej zrozumiałe. Należy jednak nadmienić, że jest ono ustalane indywidualnie z klientem i z góry określone w umowie pośrednictwa zawartej PRZED rozpoczęciem współpracy. Każdy Klient, który się do Nas zgłasza jest informowany o warunkach współpracy. Owszem pobieramy wynagrodzenie również od klientów Kupujących jednak nigdy nikogo do niczego nie zmuszamy. Absolutnie nie mieści się to w naszych standardach pracy. Jeśli uważa Pani/Pan że pojawiły się jakiekolwiek nieprawidłowości ze strony obsługującego Doradcy, zachęcam do kontaktu lub złożenia reklamacji na adres biuro@expresshuse.pl. Z pewnością podejmiemy wszelkie kroki aby sytuację wyjaśnić.

@koza

Bzdury....

Igo

Szefowie organizują szkolenie wstępne, później opieka kierownika oddziału, atmosfera okej, ale niestety po 5 miesiącach pracy bez żadnego skutku sprzedażowego pomimo silnej motywacji. 5 miesięcy 0 zł zarobku, brak umowy o pracę oraz podstawowego wynagrodzenia...

Dobrawrozka
@Igo

No i jeszcze siedzenie na „dyżurach” za darmo. Ze jeszcze ktoś się na to nabiera

Mikołaj
@Dobrawrozka

Jak to za darmo? Masz na mysi dyżur w domu, czy w firmie? Bo bycie w gotowości nie oznacza jeszcze pracy i wynagrodzenia.

irek
@Mikołaj

Jak trzeba być gotowym do pracy to powinni za to płacić a nie płacą.

@irek

Drodzy Państwo, dyżury w naszej firmie to gotowość do obsługi klientów zgłaszających się w danym dniu do biura a więc szansa na przeprowadzenie dodatkowych transakcji. Osoby rozpoczynające pracę w większości cenią sobie taką szansę i traktują dyżur jako korzyść, a nie obowiązek. Dla osób stawiających pierwsze kroki w nieruchomościach, bez portfela klientów każdy jeden kontakt jest wartościowy.

Irena

Hej, jakie są konsekwencje niskiej oceny wyników podczas pracy w Express House Nieruchomości? Jakie są te targety, czy trudne do osiągnięcia? Ktoś wie, jak traktują nowicjuszy?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Express House Nieruchomości? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Rekrutacja składa się z wstępnego wywiadu telefonicznego oraz spotkania rekrutacyjnego. Ponadto rozpoczęcie pracy jest poprzedzone szkoleniem wstępnym. Zapraszamy do udziału w procesie rekrutacji!

Mateusz

Jako były pracownik mogę ocenić pracę w EH, w oddziale w Poznaniu, wyłącznie pozytywnie. Zarówno obecna jak i poprzednia kierowniczka merytorycznie przygotowane i zawsze chętne do pomocy. Szefostwo z centrali w Białymstoku, również dba o to, żeby wyposażyć pracowników w wiedzę i jak najczęściej bywać w poszczególnych oddziałach. Atmosfera w pracy super, zespół dobierany tak, żeby zawsze się dogadywał i wzajemnie sobie pomagał. Sama branża zdecydowanie jest dla wytrwałych, ale ma w sobie potencjał, a to jaki osiągnie się efekt zależy w ogromnej mierze od włożonej pracy i w pewnej mierze od szczęścia, natomiast jeśli próbować swoich sił w Poznaniu, to właśnie w Express House!

Czy aktualna sytuacja związana z pandemią tak mocno ograniczyla rynek nieruchomości? Interesuje mnie praca w tym kierunki stąd pytanie

@Marek

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy mocno "ograniczyła rynek nieruchomości". Na pewno wpłynęła na decyzje klientów i ten rynek zmieniła. Jesteśmy jednak dobrej myśli i w dłuższej perspektywie przewidujemy, że pośrednik jak nigdy dotąd będzie istotnym ogniwem w procesie zakupowym. W końcu niezależnie od sytuacji musimy gdzieś mieszkać :)

Aktualność
WITAMY wszystkie osoby szukające informacji na temat Express House Nieruchomości! Jesteśmy niezależnym doradcą na rynku nieruchomości. Każdego dnia nasi Doradcy pomagają przy zakupie, sprzedaży i wynajmie obiektów użytkowych. Naszym klientom zapewniamy szybkość, pewność, profesjonalizm i kompleksową obsługę na każdym etapie współpracy.
Zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie aktywnego działania w serwisie GoWork.pl, aby dostarczać wszystkim jedynie rzetelne, sprawdzone informacje dotyczące funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Będziemy starali się na bieżąco odpowiadać na wpisy użytkowników, a także dzielić się nowinkami i zmianami zachodzącymi w naszej firmie. Pragniemy jednak zaznaczyć, że nad poprawnym działaniem forum czuwa administrator portalu - wszystkie wpisy niezgodne z prawem polskim i regulaminem portalu będą usuwane.
Mamy ogromną nadzieję, że razem stworzymy miejsce pełne przydatnych wiadomości dla wszystkich potencjalnych pracowników, a nam pomoże poprawić jakość świadczonych usług. Prosimy pamiętać, że nie wszystkie tematy mogą być poruszane na forum publicznym, w takich wypadkach zapraszamy do kontaktu bezpośredniego: biuro@expresshouse.pl.
Zapraszamy do dyskusji!

Szefowie z Express House szczycą się tym że przekazują swoją wiedzę i uczą nową osobę wszystkiego od podstaw, ale przecież w każdej firmie tak jest. Każda firma najpierw szkoli pracownika, żeby mógł jak najbardziej efektywnie pracować. To jest drodzy Państwo normalne w tych czasach. To samo tyczy się sprzętu i potrzebnych narzędzi do pracy. Zrozumcie w końcu, że to nie jest nic nadzwyczajnego. Różnica jest tylko taka, że w każdej innej firmie za pracę dostaje się wynagrodzenie. Tutaj niestety nie. Oczywiście podczas rozmowy kwalifikacyjnej przyszły "pracownik" wyraża zgodę na taką formę współpracy tj. umowę zlecenie bez stawki godzinowej, jednak jest zapewniany, że firma będzie go wspierać i w pierwszych 3 miesiącach będzie miała miejsce sprzedaż. Tak, samo jak jest zapewniany ze firma rozdziela klientów i nie powinien martwić się na zapas. Jednak tylko nielicznym to się udaje. Rzeczywistość jest taka, że człowiek przez 3 miesiące nie zarabia NIC. Ma tylko same wydatki, bo w sprzęt niezbędny do pracy, o którym wyżej była mowa, nie wlicza się auto służbowe. Nie ma mowy również o zwrocie kosztów paliwa. Niestety rzeczywistość jest trochę inna, niż ta, którą opisują właściciele na szkoleniach wstępnych. Stąd też tak duża rotacja w firmie. Odpowiedzcie sobie Państwo sami na pytanie, czy ktoś kto sam się utrzymuje i sam opłaca rachunki, mimo swoich dobrych chęci, będzie kontynuował pracę w takiej firmie?

iza

Super szkolenie na starcie. Świetna atmosfera i zespół. Poza tym bardzo dobry kontakt z szefami i wsparcie od rewelacyjnej kierowniczki (Lublin). Praca w Express House to bardzo pozytywne i wartościowe doświadczenie zawodowe:)

Przemek
@iza

Iza, dziękujemy za tak motywujące słowa. Cieszę się, że mieliśmy okazję się spotkać i razem pracować !

Iza1

Pewnie ma Pani długi staż w EH za sobą :D

Izahm
@iza

Pani jest pewnie z dłuuugim stażem :)

Izaaaa
@Przemek

To jak Panie Przemku może pochwali się Pan kto was tak zachwala... rozumiem, ze Pani Iza jest byłym pracownikiem, nie kojarzymy takiej w żadnym oddziale wiec proszę się pochwalić stażem pracy Pani Izy żebyśmy mogli zweryfikować prawdziwość jej opinii.

@Izaaaa

Po pierwsze dziękujemy za obserwowanie naszego profilu. To potwierdza, że jest on wartościowy. Dziękujemy również za zainteresowanie historią naszych pracowników. Nie jestem uprawniony do podawania danych osobowych byłych pracowników. I z całym szacunkiem, ale nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy Panu/Pani/Państwu (przepraszam ale nie znalazłem podpisu pod komentarzem) przekazywać jakiekolwiek dane do "weryfikacji". Jednocześnie zapewniam, że wszelkie posty pod naszym profilem są autentyczne. Pozdrawiam serdecznie

Przemek
@Izaaaa

Izaaaa, bardzo cieszy fakt, że konkurencja bacznie obserwuje nasz profil, choć widać jest jeszcze sporo do nadrobienia :) Macie Państwo rację, tak Pani Izabela "pracowała" w naszym oddziale w Lublinie. Pozdrawiam.

Czy Express House Nieruchomości narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Piotrek

W kwestii urlopów jesteśmy bardzo elastyczni, choć co oczywiste oczekujemy przynajmniej konsultacji terminu urlopu tak aby zapewnić odpowiedni poziom obsługi klientów w każdym okresie :)

Zostaw merytoryczną opinię o Express House Nieruchomości - Białystok

• Jak się pracuje w Express House Nieruchomości?

Zobacz opinie na temat firmy Express House Nieruchomości tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Express House Nieruchomości?

Express House Nieruchomości
3.4/5 Na podstawie 34 ocen.

Express House Nieruchomości