Opinie o SUNEX w Racibórz

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie SUNEX. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w SUNEX o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SUNEX w Racibórz

Hmm

Praca nie dla ludzi znających się na robocie, zarobki w granicach 2500/3000 w zależności od umiejętności. Potwierdzam że kierownictwo ma pracowników za nic. Nie znając się na robocie poganiają ludzi i próbują z nich wycisnąć ile się da. Gdyby nie Pan Dyrektor to pewnie załoga hal zmniejszyłaby się o połowę, potrafi wysłuchać i ukrócić nachalnych kierowników co jest zmora w tym zakładzie. Młode bezczelne szczyle którym władza odbiła do głowy Polecam spróbować na okres próbny i samemu się przekonać jak jest

Karol

@max a gdzie są wystawiane te ogłoszenia ?

poirytowany>~

Firma jest lekko niepoważna. Pół roku wisi ogłoszenie na stanowiska biurowe. Ludzie wysyłając CV i MAJĄC za sobą kilka kierunków studiów i doświadczenie nie są brak pod uwagę. Ale to samo CV zasługuje na chwilę uwagi gdy pod nos dyrektora przyniesie je znajomy. Dla mnie niby dobrze ale czy to uczciwe? Pierwszy etap rekrutacji to rozmowa telefoniczna która weryfikuje kilka wymagań- " super o to nam chodzi"- usłyszeć można w słuchawce. Potem, gdy przychodzi się na drugi etap rozmowy okazuje się że te same umiejętności są zbyt słabe co skutkuje tym że nie zostaje się zatrudnionym. Mało tego, za te wymagania które są w ofercie plus znajomość branżowa języka obcego- najniższa krajowa? Śmiech na sali. I ogłoszenie wisi wiecznie i jakoś nikt nie sprosta ich wymaganiom..a jak sprosta to pewnie podziękuje za taką kasę. A czy firma na pewno potrzebuje tych pracowników? Przecież radzą sobie już od pół roku bez nikogo... Hmm.. a bezrobocie w Raciborzu wzrasta..

Aga
@poirytowany>~

Nie zatrudniają bo czekają na stażystów. Po co płacić najniższą skoro można mieć darmową siłę roboczą

Czy Wigilia jest dniem wolnym od pracy w firmie SUNEX? Jeśli nie, to jak to wygląda, są skrócone godziny pracy?

Wigilia jest zazwyczaj dniem wolnym z tego względu, że np. w 2020 roku święto 15 sierpnia wypadało w sobotę, przez co dniem wolnym za 15 sierpnia został wyznaczony 24 grudzień. W przypadku gdy pracownikowi taki zaległy dzień wolny się nie należał, bo np. zaczął pracę po 15 sierpnia to pracownik może wziąć w wigilię urlop.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie SUNEX? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Specjalista ds. controllingu.

Proszę sobie sprawdzić trzeźwość pracowników na 2 zmianie.Jak można tolerować pracowników któży przychodzą do pracy kompletnie pijani. Żaden zakład pracy by sobie na to nie pozwolił.

Bh

Cieszę się że w końcu ktoś tu poruszył temat picia alkoholu.Bo to jest w firmie tajemnica poliszynela.Ileś lat tak się dzieje.Gdyby kierownictwo nie przymykało oka, to nie doszło by to do tak wysokiego poziomu. A alkohol jest prawie codziennie. To wszystko jest do czasu, aż zdaży się jakiś poważny wypadek.

Mh

Napisałem uczciwą opinie o tym że dyrekcja i kierownictwo pozwala pracownikom spożywać alkohol w trakcie pracy. Dopuszcza również do pracy pracowników pod wpływem alkoholu.A moja opinia została usunięta. Nie napisałem niczego obraźliwego.Proszę z tego wyciągnąć wnioski.

szkoda

Szkoda, że firma bazuje przede wszystkim na stażystach i najniższej krajowej dla zatrudnionych. Ogłoszenia o pracę cały czas widzą i rotują.

Co racja to racja
@szkoda

No tak! A po co mają dawać zarobić pełnoetatowym pracownikom jak można przyjąć stażystę za 1000zł?!???? Od lat wiadomo że w sunex nie liczy się doświadczenie i szacunek do pracownika. Tu liczy się kasa, kasa, kasa. A na kim oszczędzą lepiej jak nie na pracownikach? Pozdrawiam

akcjonariusz
@szkoda

Sunex rozwija się i będzie rozwijał, miło że wypłaca również dywidendę

inwestor

Kupujcie akcje Sunex kurs urośnie o 400%

łowca spekulantów
@inwestor

Nie polecam moim zdaniem Sunex przeinwestował kupując za dużo tj. odniosłem wrażenie, że firmy wciskają im więcej niż to jest potrzebne i przez to Sunex traci pieniądze. Nawet jeden króciec może być wspawywany przez 10 robotów każdy z kilkaset tysięcy. Takie marnotrawstwo zawsze odbije się na kondycji firmy a i tym samym na cenie akcji giełdowych. Firma zostanie zjedzona przez dobrze inwestującą konkurencję, której zaczyna się robić pełno na rynku w dodatku zatrudniającej wielu dobrze wykwalifikowanych i z doświadczeniem fachowców na rynku. Sunex chyba nie wie jaka to podstawa. Konkurenci nie pozwalają sobie np. stawiać na wysokich stanowiskach technicznych osoby po resocjalizacji, które sobie ekonomie dorobiły z jakiś pobudek z zamiłowaniami do techniki. Taki przykład, który podejrzewam, że w Sunexie może być standardem.

Jakie są warunki zatrudnienia w SUNEX?

Uciekinier

Takie jakie sobie wynegocjujesz. Prezes potrafi płacić. Co więcej odnosiłem wrażenie, że mu można nawciskać ciemnoty bo się nie zna na technice i sam z niedowierzaniem widziałem osoby pokroju Nikodema Dyzmy robiące tam karierę, zatrważające!. Przez takie zarządzanie muszą być wysokie koszty produkcji, niebotycznie droga zakupiona technologia nie warta tej ceny bo nie ma osób z kwalifikacjami, które by się tym zajęły bo do tego co jest zakupowane od strony technicznej dopuszczane są osoby, które się na tym nie znają bez wiedzy. To jest tylko opinia może błędna przyjdź tam sprawdź sam ja tak zrobiłem.

bartek

@Uciekinier czyli tutaj są od alt jedne osoby zarządzające i nie ma szansy na zmiany i na rozwój?

Uciekinier

Firma nie dla ambitnych z kwalifikacjami. Jeśli ma ktoś wiedzę i doświadczenie to będzie wykonywał pracę mocno poniżej swoich kwalifikacji zarządzany przez ludzi, którym brak wiedzy i to tak, że aż razi po oczach nie przeszkadza. W firmie nie można pokazać swojej wiedzy i umiejętności "stara klika" pilnuje żeby się nie dało wybić i jeszcze ich zastąpić. Ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli i chcieli służyć swoim doświadczeniem ośmiesza się tam w dodatku robi to kierownictwo, które przez lata pracowało przy małej manufakturce i bez doświadczenia w poważnym przemyśle, nie znoszą konkurencji w postaci dobrze wykształconej i z doświadczeniem kadry inżynierskiej. Konstruktorów sprowadza się do roli "kreślarek" jakie w PRL'u występowały nie potrafiących rozwiązać prostych problemów technicznych. Makabrycznie zarządzana nowoczesne metody jak można usłyszeć od starej kliki nie sprawdzają się tam pomijając fakt, że ta "stara klika" nie zna się na tych metodach i lepiej żeby się tam nikt nie odważył wprowadzać coś czy też optymalizować na lepsze. . Nie polecam firmy, a w szczególności dobrym specjalistom, którzy i tak chyba omijają ją dużym łukiem i może to dlatego prezes lubi (może musi) zatrudniać młodych nie doświadczonych pracowników, którzy nie wiedzą jak wygląda praca w porządnej firmie.

cc1

Gzie pracowałeś? Wiem, że się rozbudowywują, a na tym nowym wydziale jak? Ja chcę do produkcji, co jest nie tak?

Zawiedziony były pracownik

Tragiczna firma, zarobki bardzo średnie, żeby nie powiedzieć śmieszne, atmosfera w pracy tragiczna, wszystkie sprawy porozwlekane po całej firmie i nikt nic nigdy nie wie, ogólnie to ominąć szerokim łukiem i szukać czegoś innego.

Damian
@Zawiedziony były pracownik

Dzięki, że ostrzegasz. Możesz opisać konkretnie zarobki i atmosferę w firmie?

Zawiedziony były pracownik
@Damian

Grubo poniżej 3000, ogólnie za ten stres, wydzieranie się "prezesa" po całej firmie i tak dalej to i za 5000 bym tam nie wrócił. Atmosfera zalatuje takim typowym korpo, niby wszyscy się uśmiechają i życzą ci jak najlepiej, ale i tak nadal bije w twarz, że to wszystko na pokaz. Jak człowiek odróżnia szczery uśmiech od szyderczego to się tam nie odnajdzie. Polska ekologia na 2 piętrze to jakby konkurencyjna firma, nic z Sunexem nie chcą mieć wspólnego i pewnie nawet kopnęliby i Sunexioków w tyłek jakby się dało. Tak jak mówiłem, każda najmniejsza pierdoła porozwlekana po całej firmie, nikt za nic nie chce brać odpowiedzialności, okresowi stażyści i praktykanci są z miejsca zatrudniani bo (autentyczny przypadek) więcej więdzą co się w firmie dzieje niż sami pracownicy. Gdyby ta firma obracała się w mniej intratnej branży niż energia ze źródeł odnawialnych to już dawno zostałby tam tylko gruz i ani widu ani słychu po kimkolwiek. Naprawdę, jeśli ktoś ma jakiekolwiek inne opcje to niech rzuci Sunex w niepamięć

Mhm

Radzę omijać tę firmę, jak i inne z nią powiązane Swatt, polska Ekologia. Oszuści, mają pracowników za nic,traktują pracowników przedmiotowo. I w ???? % zgadzam sie z opinią poniżej

Olga
@Mhm

Rozumiem, a czy mógłbyś opisać, na czym polega to niewłaściwe traktowanie pracowników? To ważne. A co możesz powiedzieć o pozostałych warunkach pracy w SUNEX S.A. (pensji, nagrodach, dofinansowaniach do Multisportu, przedszkoli itp.)? Pytam, bo widzę na ich stronie, że rekrutują na wiele stanowisk, od operatora CNC po informatyka, oferują też staż: https://www.sunex.pl/firma/kariera.html Zastanawiam się, czy warto składać aplikację.

...
@Mhm

Zgadzam się.

Sloneczko

Chaos organizacyjny i niskie płace. To prawda?

Waldi

Doprawdy zadziwia mnie, że jeszcze ta firma funkcjonuje... Rotacja pracowników nie pozwala przecież na wypracowanie odpowiednich warunków pracy. Ciągle ktoś się uczy, a jeszcze uczą byle jak. Traktują Cię jak kolejnego naiwnego który będzie robił za marne grosze... Jak człowiek opuszcza tę firmę czuję się jak wyzwolony!

Polak piotr
@Waldi

Prawda tez zrobilem błąd ze tam poszedlem nie chcieli mi wypłacić za prace dopiero sad pracy pomógł

Kamila

Widocznie tak dobrze się pracuje, że nikomu nie zależy żeby pisać na forum?

Lolek

Wypowie się ktoś na temat firmy ? Jaka tam pracę ma na spawacze ?

Freak

Witam czy w sunex zatrudniają jeszcze spawaczy tig ? Jakie są zarobki ? Atmosfera ? Pracuje obecnie w Eko oknach ale to był błąd mam swoje ambicje i nie chce pchać ta obore do przodu .

Zostaw merytoryczną opinię o SUNEX - Racibórz

• Jak się pracuje w SUNEX?

Zobacz opinie na temat firmy SUNEX tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SUNEX?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 25, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

SUNEX