Opinie o Bit-Stal Sp. z o.o. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Bit-Stal Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Bit-Stal Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bit-Stal Sp. z o.o. w Częstochowa

Nie da się już tu wytrzymać , planuje się zwolnić w najbliższym czasie , żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej bo pracy na rynku w brud a podstawą jest atmosfera w pracy a tutaj jest marna kasa też ale albo jest kasa i atmosfera schodzi na drugi plan albo atmosfera super i kasa już nie jest tak ważna tutaj nic z tych rzeczy więc warto się rozstać .

Robert Nowy wpis

A czy pracuje tam nadal taki spawalnik Marcin. Pracowałem z nim pół roku ale odszedlem z pracy. Chłopak wiedział co mówi znał się na robocie a przy tym był bardzo równy. Wydaje mi się że rotacja pracowników jest normalna ale ważne żeby ludzie byli dobrze traktowani oraz wynagradzani a zarobki tam były średnie. Ja zmieniłem pracę ze względu na zarobki chociaż tyle że to co się ustaliło zawsze było na czas.

Do pracy nie polecam!

Zarobki przeciętne, atmosfera poniżej przeciętnej. Donosicielstwo i kombinatorstwo pracowników wyższego szczebla( kierownik -w niedalekiej przeszłości majster, ma swój własny folwark do popisu i chętnie to robi, jednego faworyzuje, drugiego szczuje. Wiedzę ma przeogromną (oczywiście oksymoron ) , jeżeli lubisz adrenalinę i pracę na 200% to idealne miejsce dla Ciebie!. Miałem się tam zatrudnić etaty są( duża rotacja ) ale po zasięgnięciu opinii zrezygnowałem. Tym bardziej, że jest rynek pracownika, a nie pracodawcy a prawdziwych fachowców szuka się ze świeca! Szanujmy się ! jeżeli jesteś dobrym pracownikiem tutaj nie masz co liczyć, że ktoś Cię doceni co jedyne dostaniesz więcej roboty za tą samą stawkę. Nie wierzysz ?! Przyjdź przekonaj się sam, jak coś ja ostrzegałem.

JAgiełło
@Do pracy nie polecam!

potwierdzam co chwile ludzie odchodzą, o czymś to świadczy . Jak Pan właściciel nie zmieni ''kierownictwa'' to chyba sam będzie pracował (usunięte przez administratora)

@JAgiełło

Widać, że nie odpowiada Ci styl zarządzania w Bit-Stal. A co jest nie tak? Nie motywują pracowników? Wyjaśnij, jeśli możesz.

Spawacz Nowy wpis
@Do pracy nie polecam!

Odszedłem z firmy ładnych parę lat temu właśnie przez to. Majsterek z SKL, prezes sknera i brak awansu czy podwyżki stawiają ten zakład w czołówce od tyłu w mieście.

Anita Nowy wpis

@pracownik opisz trochę jak tam jest!

Pracownik Nowy wpis

Zapomniałem dodać Szanowny Panie Prezesie wiem że to czytacie bo komentowane są wypowiedzi na zakładzie , czy tak ciężko wczytać się w te wpisy i wyciągnąć wnioski ? Czy lepiej tracić pracowników i zostać z samą kadra kierownicza ? Oni wykonają robotę ? Wątpię Ja już nie mam siły fizycznej i psychicznej mówię dość .

Firma Bit-Stal Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Gustlik

@Boryczko Czyżby zabrakło podstaw żeby uzasadnić ten wpis? A może to konkurencja tak zainspirowała?

Prawda
@Gustlik

Kto zna tą firmę ten wie jaka jest prawda a winni się tłumaczą więc tłumaczyć się nie muszę, a i konkurencja akurat nie musi inspirować bo wszędzie jest lepiej.

Boryczko

Nie warto! Szkoda zdrowia i nerwów. W końcu frajerzy się skończą i kto będzie pracował ? Omijajcie z daleka !

Dominika

@Nieznany, dziękujemy za Twój komentarz. Czy podpowiesz nam coś na temat możliwości rozwoju w firmie? Jak wygląda ten aspekt w Bit-Stalu? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje? Może osobiście brałeś udział w jednym z nich i możesz podzielić się z nami wrażeniami? Czekamy na Twoją opinię.

@Dominika

A Ty na jakim stanowisku szukasz tam pracy?

@Dominika

Nie są organizowane kursy ani szkolenia podnoszące kwalifikacje.Pracujesz na swoim stanowisku i tyle

@Kolega

Rozumiem. A jeśli pracownik poprosiłby o dofinansowanie do konkretnego szkolenia lub kursu, czy mógłby uzyskać takie dofinansowanie? Może ktoś z pracowników już próbował? Jeśli masz informacje na ten temat, powiedz nam o tym.

spawacz 135/136/138

Godna stawka i nagle się okazuje że ludzie do pracy - powiem więcej - SPECJALIŚCI jednak SĄ na miejscu!!! Nie wyjechali, ale za jałmużnę i w takiej atmosferze nikt rozsądny nie będzie tracił życia. Panie Kazimierzu kiedy Pan się obudzi ze snu???

ferdek przydupas

Nie polecam, karierowicze z SKL zniszczą Ci spokój dnia. Prezes kręt jakich mało, bardziej podwładny niemców niż partner polaków.

ferdynant szujo
@ferdek przydupas

Całe sedno w kilku słowach. BRAWO

@ferdynant szujo

Czy aby na pewno jest aż tak źle? Nie można powiedzieć o firmie nic chociażby neutralnego? Być może w ostatnim czasie coś się w tym miejscu zmieniło? Masz jakieś informacje na ten temat?

@Dominika

A Ty jesteś jakaś podstawiona?Ludzie piszą Ci komentarze a Ty się dalej dopytujesz

Kolega

Poprostu taka prawda jest o tej firmie.Nie da się powiedzieć nic dobrego.Może gdyby szef zauważył jakich ma ludzi za majstrow to byłoby inaczej.A tak wogóle nie szanuje się pracowników

@Kolega

Oczywiście rozumiem i nie musisz mówić "nic dobrego", jeśli nie widzisz żadnych pozytywnych aspektów pracy w firmie Bit-Stal. Ja jedynie chciałam dać do zrozumienia, że warto czasami spojrzeć na plusy i minusy związane z pracą w danym miejscu. Wszystko ma swoje dobre i złe strony. Czy odnosząc się do Twojej wypowiedzi, można stwierdzić, że istnieje szansa na polepszenie sytuacji w firmie? Jeśli zmieniłoby się zachowanie szefostwa, atmosfera w pracy byłaby przyjemniejsza? To chciałeś nam przekazać?

@Dominika

Tu raczej nie ma dobrych stron. Nie ma miłej atmosfery.Tylko pracownicy są pilnowani jak w obozie,nie można się nigdy pomylić,albo coś źle zrobić.Pewnie Ci którzy tam rządzą byli zawsze nie omylni i odrazu w pieluchach znali się na danym zawodzie.

@Kolega

Jedno mogę powiedzieć dobrego...pensja jest zawsze na czas.Firma wypłacalna,nie ma opóźnień

@Kolega

Dziękuje za informację. Cóż, w niemal każdej firmie są dobre i złe strony, dlatego ciesze się, że nam je podałeś. Komentarze, które zawierają jedynie negatywne aspekty pracy, bardzo często są przez użytkowników forum uznawane jako wpisy konkurencji. Jeśli chodzi o finanse, to czy według Ciebie ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia? Jakie warunki należy spełnić by na przykład otrzymać premię?

TakiKoloWczacpe

ja tam dwa tygodnie wytrzymałem - stawka mała - i ciągle się czegoś czepiają - ale to ciągle - każdy podpierdziela każdego - jakby mieli wygrać złote kalesony za te 12-13 zł na godzinę - ogólnie taki przemiał, że setki pracowników idzie i rezygnuje z powodu takiego klimatu. zauważyłem ogłoszenie w urzędzie pracy - chcieli każdego - zostałem tylko ja - beka jakich mało. nawet się potrafią czepiać, że Ci buty po pracy śmierdzą ;p - ale butów nie dają ;p - majster emeryt stwierdził , że powini wszyscy zmieniać skarptki 2x dziennie w czasie pracy by w szatni nie śmierdziało - no beka jakich mało. obiecują kokosy - ale ich firma odlicza ponad 30% podatku z Twoich zarobków - więc jak Ci powiedzą 20 zł na godzinę to nie licz na więcej niż 13,50 na rękę, na soboty też nie licz - może po tych 3-4 miesiącach raz na kiedy Cię zapytają czy chcesz zostać.

Tonios
@TakiKoloWczacpe

Ja tam też pracowałem jakiś czas temu i powiem że kierownik i brygadziści naprawdę nieciekawi, tempo pracy bardzo duże, płacą 100 za nadgodziny tyle w temacie jedyny gość który z kadry zarządzającej jest ludzki to spawalnik, młody, kompetentny z dużą wiedzą,, szanujący ludzi nigdy nie zmieszał człowieka z błotem tylko spokojnie i rzetelnie wytłumaczył. Pewnie też tam długo nie popracuje. Co do majstra emeryta to SKL mówi samo za siebie, ten drugi to wiecznie się drący choleryk - troche kultury to nie Auschwiz k....wa.

Nieznany

Ja pracuje rok w tej i powiem tak raz jest dobrze a raz zle jak w kazdej prywatnej firmie . Jesli masz dwie lewe ręce to idz lepiej do obi lub biedronki . Praca ciezka ale znosna atmosfera jak w kazdej firmie jestes nowy bedziesz zawsze na boku az zapracujesz na szacunek . A wiec jesli masz sile psychiczna i fizyczna i motywacje aby cos sie nauczuc przyjdz ale ostrzegam latwo nie jest

Dominika

Czy jest tu jakiś pracownik Bit-Stalu? Nie znalazłam aktualnych ofert pracy w Interencie. Być może ktoś posiada informację na temat wakatów w Bit-Stalu? @TakiKoloWczacpe, czy na pewno nie można powiedzieć nic choćby neutralnego na temat warunków pracy w tym miejscu? Jak wygląda kwestia możliwości rozwoju w firmie? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia?

były pracownik.

Zarobki pracowników którzy pracują już jakiś czas/kilka lat 18-20 brutto. Świeżaków myślę 13-14 brutto na początek. Praca na dwie zmiany. Często również weekendy po 6h (płacone 100%). Nie przyjdziesz w weekend nie zarobisz, a i tak mało zarobisz. Częste również nocki. 2 grupy po kilkanaście pracowników i po jednym Majstrze/Brygadzista na grupę. Pracowników ogółem jest ok. 40 różnie to bywa (rotacja). Dużo pracujących emerytów. Majstry: Dwa tzw. przydupasy. Jeden z drugim wiecznie na biegu. Jeden mądrzejszy od drugiego. Nadają na siebie na kierownika i prezesa. Kierownik: Był kiedyś majstrem, ale wskoczył na kierownika. Krótko i na temat: Z kiepskiego Majstra nie będzie dobrego kierownika. Takie same cechy jak i majsterki. Prezes jak to prezes. Wiecznie z paranoją, że ludzie nie robią tylko gadają, więc wychodzi na hale szuka węszy patrzy byle złapać kogoś na nic nie robieniu czy nie schodzi minute przed 14. Brak jakiegokolwiek socjalu. Ciuchy robocze i buty sam kupujesz co robisz często bo praca która wykonujesz jest brudna, szlifowanie, spawanie, składanie, czyszczenie. Więc ubranie robocze na własny koszt dobrze chociaż, że rękawiczek nie musisz kupować za swoje. Żadnych premii, żadnych dodatków na ciuchy, pranie, wczasy itp itd.. znaczy się wszystko wliczone w stawkę ;) Brak jakiegokolwiek poszanowania dla pracownika. Jesteś zwykłym robolem. Wieczne poganianie pracownika, krzyki i wyzwiska pracownika przez Majstrów do standard. W firmie panuje zawsze napięta atmosfera. Ogólnie: Ciężka fizyczna praca, brudna, o wypadek/uraz nie trudno, straszny hałas, straszne zapylenie, brak jakiegokolwiek socjalu, wieczna nagonka, można też powiedzieć o mobbingu pod względem zastraszaniu zwolnieniem z pracy szczególnie ze strony majstrów, używanie wulgaryzmów, wyzwiska to norma, praca z zegarkiem w ręku. Jedyny chyba plus. Wypłata przeważnie na czas.

lopez

aaaa, praca jak praca, tak jak wyżej spawacz ma tu około 15 zł zalezy tez od umiejętności. Firma jest stabilna, działa prawie 20 lat, co jest ważne płaci na czas.

aaaa

czy ktos poleca prace w bitstal ?

Estanoche

15 zł brutto dla spawacza, upierdliwy majsterek z kłobucka i szef z paranoją podglądający przez kamerę co robisz 5 minut przed końcem zmiany. Jeśli to akceptujesz to dalej jest tylko kilka brzydkich rzeczy i zachowań i już możesz pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Bit-Stal Sp. z o.o. - Częstochowa

Bit-Stal Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 17 ocen.
  • Bór 188
    42-200 Częstochowa