Opinie o esotiq.com - ESOTIQ & HENDERSON S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Esotiq & Henderson S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Esotiq & Henderson S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Esotiq & Henderson S.A. w Gdańsk

Inna56

Porażka, Odradzam pracę w esotiq u franczyzobiorcy szczególnie Rzeszowie ! Wyzysk. Do tego ktoś powinien się zabrać za te umowy gdzie na umowie pisze 3/4 etatu a pracuje się na pełny etat! Myślę że inspekcję pracy to zainteresuje.. Do tego wypłata do ręki nie na konto! Więc mogą cie oszukać jak chcą! Wymagania okropne oczywiście za najniższa krajową.

Inna56

Zgadzam się. Z innymi opiniami. Odradzam pracę u franczyzobiorcy szczególnie w Rzeszowie.! Wymagania ogromne, zero docenienia, ciągle pretensje, nie wspominając o umowie pracuje się na pełny etat a umowa na 3/4 etatu pieniądze do ręki więc tragedia, ktos powinien się zabrać za te umowy... Nie polecam!!! Oczywiście za najniższa krajową.

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Esotiq & Henderson S.A.?

Syśka

Powinno wpływać

Urszula

Zawsze opinia o firmie zależy od tego jaki pracownik ją wystawia. Dobry , stara się i jest doceniany ,a słaby niestety nie i narzeka.

Lolka 13
@Urszula

No niestety nie zawsze doceniają....

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
-X-

Pracowałam w 2012 roku w salonie w Warszawie, 12 h na nogach, wieczne oko kierownika, który praktycznie wypychał nas do klientów gdy tylko weszli do salonu, przez okres pracy udało nam się dostać premię w towarze 2 x (innych nie było a jak się później okazało co miesiąc robiłyśmy plany a kierownik brał premie dla siebie). Podstawa to było 1390 zł... Ai nigdy ani grosza więcej 1 z + to to, że poznałam tam najlepszą ekipę, z którą mam kontakt do dziś.

monika

A ja ze swojej strony napiszę tak. Moja siostra zaczęła u nich pracę jakieś pół roku temu. Pracuje w małym salonie i jest jedynym pracownikiem. Ma umowę o pracę 1700 podstawy plus premie od zrobionego planu. Czasem jak jest dobry miesiąc bierze około 3 tysięcy. Z minusów jest ciśnienie na utarg ale czy to wyzysk? Nie sadzę @Dgason

Wika
@monika

Dobry mc to obrot?ile musi wyrobic na 3tys?

Rozbawiona
@monika

Haha 3 tys w esotiq? Żart... Pracuje tam od kilku lat i w życiu nie slyszalam żeby ktoś tyle zarobil jako sprzedawca w salonie tej marki.

Pracownica
@Rozbawiona

Dlaczego żart? Ja pracuje w Esotiq kilka lat i 3 tysiące to pensja bardzo realna. W dobrych miesiącach mam ponad 3 tysiące. Ale to pewnie jest uzależnione od tego czy pracujesz w salonie własnym czy franczyzowym.

@Pracownica

Czy pracowałaś w Esotiq & Henderson w Gdańsku? Chciałabym wiedzieć, od czego zależy wysokość wynagrodzenia w firmie. Zachęcam Ciebie również, byś rozwinęła swoją wypowiedź i napisała coś więcej w kwestii ewentualnych premii lub pozapłacowych benefitów. Pomożesz swoją wypowiedzią osobom poszukującym pracy z ciekawym systemem motywacyjnym.

@monika

Nie ma czegoś takiego że jak więcej sprzeda ma większą premie... To bzdura!!! Może nie nabija na kasę i bierze pieniądze do ręki!!!

@Pracownica

Nie rozsmieszaj ludzi. Żadna pracownica Żadnego salonu Esotiq nie ma ponad 3 tys. pensji. Żadnego właściciela takiego salonu nie stać na takie pensje .

Aaaa
@Maluch

1700 podstawy + 2200 premii za grudzien czyli razem 3900, ale to oczywiscie najlepszy miesiac no i od nowego roku kazdy ma wieksze koszty wiec chyba zalapalam sie na historyczna wyplate

Neutralna
@Mk

To zależy czy pracujesz w salonie własnym czy franczyzowym i jak się dogadasz z kierownikiem na franczyzie.

Wasko

Nie polecam. Pracowałam w 2 miastach w tym sklepie. Regionalna Pani Ola salony, które nie są jej traktuje bez żadnego szacunku. Zakres obowiązków jest ogromny, pracoenicenie wyrabiają się na sklepie że wszystkim, góra nie pozwala na więcej etatowców i dodatkowo pisze bardzo chamskie emaile. Wydaje im się, że siedzimy na sklepie i nic nie robimy, kiedy my nie mamy nawet czasu, żeby sobie spokojnie zjeść. Kierowniczke miałam cudowna, ale to co robił RKS i Pani Ola M regionalna to jakiś horror. Nie mówiąc, że początkowo każdy pracownik daje z siebie 200% po czym spotyka się z takim chamstwem ze strony klientów, że się odechciewa. Jaśnie panie klientki obrażają od gówniar, przeklinają i umniejszają inteligencji, a my tylko stoi i i tego słuchamy bo przecież klient nasz pan. Premie są nie wiadomo dlaczego odwoływane, nie mamy zniżek pracowniczych, nie mamy żadnej umowy z czymkolwiek typu lux med, wszystko na NFZ. Zero profitu z tej pracy, marna pensja. Ile dziewczyn się przewija przez tą firmę świadczy tylko o tym, jaki to jest dosłownie (usunięte przez administratora). Nie życzę nikomu pracować w Katowicach czy Krakowie pod nadzorem pani Oli M. Która rzuca wypowiedzenia z pracy bez żadnego uzasadnienia. Za ukradzione towar wypłacamy z własnej kieszeni, nawet za premie towarowe płacimy. Opóźnienia w paczkach online są nierozwiazywane, jak dzwoni się do informatyków to na ciebie krzyczą, a klienci którzy czekają na paczkę miesiąc krzyczą na nas w sklepie. Dodatkowo wcale nie ma szkoleń z braffitingu. Wszystkiego uczymy się od innych, nie ma certyfikatu braffiterki. Nie polecam tej pracy, zajedziesz się psychicznie.

Zuza

NIE POLECAM SZCZERZE PRACY W ESOTIQ W JANKACH ze względu na "przemiłą" kierowniczke, która wprowadza nie zdrową atmosferę i wykorzystuje ludzi na każdym kroku.

Xxxx
@Zuza

To prawda mimo zmiany kierowniczki dalej tak było

Mk

Zapierniczanie za najniższa krajowa, kierownik regionalny uważa że masz być na pstryknięcie palca. Wymagania ogromne za najniższe pieniądze. Zaplecze tak małe że jje się na stojąco. Odradzam pracę w tej firmie jako sprzedawca każdemu. Premia mimo że wyrobione wskaźniki wszystkie ucieta bo koszty... Porażka

Syśka
@Mk

To prawda, I jeszcze te śmieszne zmiany (paczki internetowe nie są doliczane do premii) co za tym idzie? Nie da się dostać premii bo za duży próg... Mało tego.... U mnie była jedna osoba na zmianie i problem bo albo dostawe zrobi albo za klientkami będzie biegać aaa i jeszcze regionalna też za normalna nie byla

Black_noir

Pracuje w salonie własnym w dużym mieście. Zaczynałam od pół etatu, szybko awansowałam i teraz jestem kierownikiem. Prace oceniam bardzo dobrze (obsługa klienta jest w każdym sklepie, także nie uważam żeby były to Niewiadomo jakie wymagania). Atmosfera zależna jest od zespołu, a przede wszystkim od kierowniczki która Was zatrudnia. Nie można generalizować. Miałam to szczęście, że trafiłam na zespół z przyjazna i fajna atmosfera. Zarobki również są w porządku. A to, że trzeba robić witryny? To chyba oczywiste. Odpowiednia ekspozycja towarów na witrynie zachęca ludzi do wejścia i podwaja szanse na utarg, a od tego z kolei zależy wyrobienie planu. Każdy chce dostawać premie, ale nie bardzo chce na nią zapracować. Nikt nie zmusza żeby pracować w tej firmie, ale w każdej pracy będą od Was wymagać, Wiec nie rozumiem pewnych zarzutów. Wszystko zależy od Waszego podejścia do pracy. Jeśli jesteście zaangażowane to i będziecie doceniane. Tyle w temacie. Pozdrawiam ;)

@Black_noir

Ciekawa jestem w jakim mieście Pani pracuje. Bo to również zależy od kierownika regionalnego. Chcą żeby wszystko robić na raz, najlepiej jakby jedna osoba na zmianie się sklonowala i robiła witrynę, obsługiwała ludzi na promocji co jest ich mnóstwo i robiła paczki internetowe. I to wszystko za najniższa bo jak wcześniej wspomniałam wszystkie wskaźniki wyrobione ponad normę a premia obcięta bo regionalna nie wie dlaczego

@Mk

Przykro mi, że trafiła Pani na niekompetentną Regionalną. Ja mam to szczęście, że zarówno Regionalny Kierownik Sprzedaży jak i pozostałe osoby z którymi miałam przyjemność pracować nie sprawiały mi nigdy problemów.

@Mk

Proszę nie wchodzić w dyskusję z @Black_noir bo ta osoba jest na sto procent właśnie rks-em. Ja prowadzę sklep na franczyzie od 8 lat w 30-cio tysięcznym mieście. Od pół roku jestem sama za lada bo nie ma szans na utrzymanie pracownika. Wymogi wysokie, zarobek mierny. Jeśli znajdę prace na etat to zamykam salon. Klientów co raz mniej, ceny w tym roku to jakieś kuriozum i do tego sklep internetowy gdzie ludzie wola kupować bo tam można znaleźć towar przeceniany którego my w salonach już nie możemy mieć. I to prawda ze nawet jak wyrobisz 120 procent planu kwotowego to jeśli nie sprzedałaś np 30 szt. tych ich nadziewanych i drogich kosmetyków to możesz o premii zapomnieć

@Maluch

Nie jestem rks i nie chciałabym być ;) ja pracuje w salonie własnym, Wiec jestem na innych zasadach niż Pani jako franczyzobiorca.

Lali92

Kierowniczka esotiq arena totalna kretynka

?

jeśli chodzi o pracę w centrali to trzeba mieć na uwadzę, że będziesz mieć kontakt z wspomnianą wyżej królową lodu która jest mało merytoryczna za to bardzo apodyktyczna.

Black
@

Słabe jest to co piszesz i wykazujesz brak szacunku. Jest bardzo miła i na pewno nie zasłużyła sobie na taki przydomek.

@Black

A ha ha ha . Obie panie A to chodzące lodowce. Nie zaklinaj rzeczywistości . Każdy to wie

@Black

Ha ha ha

Joanna1995

Skarga na pracownika salonu Esotiq w Bochni Pani sprzedajaca wyraźnie nie zainteresowana klientem caly czas szukala czegos w komputerze zamiast zapytac w czym mogę pomóc? Chłodna obsługa z jej strony i nawet nie zdążyłam zapakować swojej bielizny( wydawało mi się że Pani zaproponuje chociaż siateczke niestety tego nie zrobila) już milutko do swojej koleżanki zaczęła rozmowę, która stanęła za mną do kasy. Nie będę używała nazwisk ale Pani powinna przejść szkolenie w obsłudze klienta.... szkoda bo fajny sklep ale traci na obsłudze.

Kkkk
@Joanna1995

Opinia nie dotyczy warunków pracy

Beb
@Joanna1995

Straszne ze ci duoy nie lizała bo ty tam 2tys zostawiłaś za zakupy (usunięte przez administratora) nie wie w co rece włożyć ale przyjdzie taka (usunięte przez administratora) zakupoholiczka i o siateczkę się (usunięte przez administratora)

Jaka płacą taka praca.

juliney

Dodam jeszcze, że dni szkoleniowe nie są płatne. Pozwolę sobie przytoczyć słowa pani kierownik: "Uważam, że nie powinni Ci płacić pieniędzy za szkolenie, ba, sądzę, że to MI POWINNI, bo wiele mnie to kosztuje" :) Zachowanie i podejście prowadzącej salon od kilku lat osoby jest śmiechu warte.

@juliney

Dni szkoleniowe są płatne. Dana kierowniczka miała takie podejście, ale nie wszystkie takie są.

Lena1235

Praca w Esotiq w trójmiejskim sklepie firmowym nie franczyzna. Praca za stawke 2230 zl czyli 1711 zl. Przy wyrobieniu planu sprzedaży (czyli sprzedaż kosmetyków rowniez jest podana pula) kierownik daje 200 zl premi plus 360 zl na możliwość wziecia asortymentu czyli np. 2 staniki ktory jeden jest za 160zl. Jest aktywna sprzedaż trzeba podchodzić do każdego klienta i mu wciskać zeby wyrobić premie. Nie polecam !!

@Lena1235

Dziękuję Ci za tę opinię. Chciałam zapytać Cię, czy w Twoim sklepie jest Was więcej do obsługi klienta? Z tego, co pisali na GoWork.pl pracownicy franczyzy, u nich bywa jedna osoba na sklep. Jestem też ciekawa, jak pracuje się w centrali Esotiq&Henderson. Mam nadzieję, że odezwą się zatrudnieni i podzielą się opinią na temat warunków pracy w tej spółce.

juliney

wpisz nazwę pracodawcy wpisz nazwę miejscowości Lokalizacja Szukaj Esotiq Esotiq Wrocław 2 5 Opinie Oferty pracy Rozmowy kwalifikacyjne Wywiad Jesteś tutaj: Opinie o pracodawcachEsotiqOpinie o Esotiq Udostępnij Opinie o Esotiq Filtruj opinie po kryteriach: juliney 27.07.2019 21:35 Zdecydowanie nie polecam pracy w Esotiqu. Zakres obowiązków niezgodny z przedstawionym mi na rozmowie kwalifikacyjnej. Trzeba robić dosłownie wszystko: obsługa klientek, obsługa kasy fiskalnej, rozwieszanie towaru, dokładanie go, przyjmowanie zamówień, wysyłka zamówień i wiele więcej, a płacą ci najniższą krajową. Najprawdziwszy wyzysk. Nawet, jeśli ktoś myśli "a, spróbuję, może nie będzie tak źle" - też tak myślałam i po półtora miesiąca zrezygnowałam. Do tego zachowanie kierowniczki na salonie wolało o pomstę do nieba - nieumiejętność traktowania w porządku nowych pracowników - wszystko trzeba robić idealnie od samego początku, najlepiej jeszcze kilka rzeczy jednocześnie, nieumiejętność przyznania się do własnych błędów i niesłuszne zwalanie winy na nowego pracownika. Pomijam już łamanie zasad firmy przez pracowników - panie pozwalają mierzyć majtki (nie bikini) w kabinie na własne, gdy firma tego stanowczo zakazuje. Obgadywanie klientek i przekleństwa ze strony pani kierownik na porządku dziennym. Również tryb pracy - zgodnie z godzinami otwarcia galerii, najczęściej po 12h. Naprawdę nie warto, zwłaszcza za takie pieniądze. Szacunek do siebie to podstawa.

magda

Nie polecam pracy w sklepie franczyzowym. Moje wynagrodzenie na rękę to 1700 zł ( w tym dwie soboty pracujące). Na sklepie jestem sama, nie ma mnie kto zastąpić w razie choroby czy innej niedyspozycji. Premia pieniężna tylko po wyrobieniu planu sprzedażowego RKS-u oraz przekroczeniu progu sprzedażowego ustalonego przez kierownika. Jeśli chcecie pracować w Esotiqu to tylko sklepy własne gdzie pracuje kilka osób.

@magda

Pamiętaj, że kwestia związana z wysokością wynagrodzenia jest raczej indywidualna. Ale rozumiem, że akurat Tobie pensja, jaką osiągałaś, pracując w Esotiq & Henderson nie odpowiadała. Opowiedziałaś nam tylko o zarobkach w tej firmie, a warto byłoby przecież - przy okazji - poruszyć i inne aspekty, które dotyczą warunków pracy w tej firmie. A co ze szkoleniami: czy nowym pracownikom organizuje się tam jakieś kursy wdrażające?

Magda
@Marta

Tak, organizują. Ogólnie system współpracy z Esotiqem jest na bardzo wysokim poziomie.

Rozczarowana

Wymagania wielkie a płaca karogodna, ucinana premia lub jej brak, za straty poniesione przez salon ,kierowniczka miła na początku a potem istny potwór wiecznie jej coś nie pasowało, wiecznie wspominała jak dobrze jej było z poprzednimi pracownikami itp. Regionalna Ola niby miła ale przy niej trzebabylo cały czas robić nie można było np usiąść bo twierdziła jak nie mamy pracy to mamy sobie ja znaleźć. ... także nie polecam tam pracy

kate

Pracowałam na śląsku kilka miesięcy. (usunięte przez administratora)Zarobki słabe, do tego "dziwne" ich rozliczanie. Brak szacunku do ludzi, wszystko tajne przez poufne. Jeżeli masz trochę godności to kategorycznie nie polecam tam pracować.

rozczarowana

Pracowałam w Salonie Esotiq, który był franczyzą kilka miesięcy. Sama praca jako taka (obsługa klientek, przyjmowanie dostaw, rozwieszanie towaru itp.) bardzo mi odpowiadała i byłam z niej zadowolona. Prawdą jest fakt, że ja jako sprzedawca oprócz moich podstawowych obowiązków , wykonywałam masę innych: np. zmiana witryny, sprzątanie przed salonem, mycie toalety. I to wszystko na umowie zlecenie, gdzie byłam jedynym pracownikiem i tylko niedziele miałam wolne. O mały utarg byłam obwiniana notorycznie, to że ludzie nie wchodzili do sklepu to według pracodawcy była również moja wina. Dodatkowo wymagano ode mnie bycia "ochroniarzem" i łapania złodziei. Pracodawca, który powinien zapewnić mi umowę o pracę twierdził, że i tak powinnam być zadowolona, że w ogóle wypłaca mi wynagrodzenie bo sklep ma mały utarg i on do mojej wypłaty musi dokładać. Dodatkowo, pracodawca traktował mnie jak tanią siłę roboczą, bez poszanowania moich praw i mojej osoby. W momencie, gdy nie przedłużyłam umowy na kolejny miesiąc, pracodawca nie wypłacił mi zaległego wynagrodzenia. Odradzam każdej dziewczynie pracę w Esotiq, szczególnie w tych na zasadzie franczyzy. Tyle nerwów nie miałam nigdy, co przez okres pracy w tej firmie.

Tania siła robocza
@rozczarowana

Również pracowałam w salonie u franczyzobiorcy i również nie polecam. Praca jak dla mnie ok, ale atmosfera jaka tworzy "szefostwo" to tragedia. Nie rozumiem jak tak duża sieć może pozwolić sobie na to, aby takie osoby utożsamialy się z ich marka. Nekanie pracownika bo nie ma utargu, zadreczanie wiadomościami po pracy gdzie jest to mój jedyny czas, aby odpocząć bo o wolnym mogłam zapomnieć. Gdy prosiłam o urlop (pracowałam na umowie o pracę na pełen etat) nie dostawałam go. Zimą temperatura w salonie sięgała czasami 16st bo oszczędności. Niby stała wypłata ale co miesiąc coś mi urywano. Nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Esotiq & Henderson S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Esotiq & Henderson S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Esotiq & Henderson S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Esotiq & Henderson S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Esotiq & Henderson S.A.?

Kandydaci do pracy w Esotiq & Henderson S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Esotiq & Henderson S.A.