Opinie o esotiq.com - ESOTIQ & HENDERSON S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Esotiq & Henderson S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Esotiq & Henderson S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż tekstyliów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Esotiq & Henderson S.A. w Gdańsk

AWi

Wypowiem się o franczyzie. Pracowałam w jednym ze sklepów na Mazowszu, byłam zatrudniona na najniższą krajowa. Esotiq, nie interesuje się wogole sklepami franczyzowymi. Kierwoniczki regionalne nie reagują na sygnały, jakie mają zgłaszane od dziewczyn dotyczące problemowych spraw z franczyzobiorca, zamiatają wszystko pod dywan. Pani Dyrektor ukończyła psychologię biznesu jednak w praktyce mija się to z rzeczywistością. Dla nich liczy się tylko kasa a za dobre wyniki dostaje się maila treści ,, girl power,,dziewczyny dacie radę,, trzymam kciuki za kolejny dzień promocji. Żenada. Nic nie dają w zamian. Premia w towarze zabrana.

Marzena
@AWi

We franczyzie obowiązują jakieś zniżki na towar? Piszesz, że premia w towarze. To znaczy że można sobie jakiś towar w ramach tej premii wybrać?

AWi
@Marzena

Absolutnie, sklepy franczyzowe nie mają żadnej zniżki, szefowe przynajmniej moja nigdy czekolady nie kupiła na święta a co mówić o jakiejś zniżce ????????????????

Hela

Nie rozumiem. Dlaczego macie brać klientów na litość? Czyli, skoro nie ma premii, nadal pracujecie na umowie z najniższą krajową? Czy to jest chociaż umowa o pracę?

@AWi

Co z ta umowa? bo teraz to ja zaczynam nabierać podejrzliwości, UoP jest na samym początku czy może występują jakieś okresy próbne? Kiedy dochodzi do podpisania umowy? Możliwe, że zaraz po rozmowie? I czy są osoby, które już teraz pracują na nieokreślony?

Kaja
@Hela

Jeszcze jestem pracownikiem... Nie będę mówiła jaka osoba o wiele wyżej nad sprzedawca pisze "mądre" maile typu dziewczyny dacie radę albo zróbcie oczy kota że shreka i powiedzcie klientce cytuje " ma pani kupić te majtki bo brakuje mi do premi" przecież jak bym miała tak powiedzieć do klientki to by mnie wyśmiała lub stwierdziła by że jestem (usunięte przez administratora).... Wymagań coraz więcej a od siebie nic.

@Kaja

Potwierdzam, firma robi z pracowników (usunięte przez administratora)w oczach klientów. Chore wymagania, branie klientów na litość by "góra" wyrabiała premię, o których zwykli pracownicy reprezentujący ich w salonach mogą pomarzyć.

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Esotiq & Henderson S.A.? Chętnie zatrudniają?

Serdecznie nie polecam, pracownicy na UZ są zwalniani z dnia na dzień bez wcześniejszego uprzedzenia przez osobę decyzyjną. W ostatnim czasie „góra” podjęła decyzję o czystkach wśród pracowników na UZ, ta forma zatrudnienia będzie wycofywana z firmy. Pracodawca kompletnie nie wart zainteresowania, jeśli nie chcesz zostać bez źródła dochodu i bez jakiegokolwiek okresu wypowiedzenia serdecznie odradzam.

@Marta

To pewne, że na zlecenie nie będzie już nikt zatrudniany? Wszystkie osoby mające umowę zlecenie zostały zwolnione? Czy może poprzecjodzili na umowę o pracę?

A ja tak trochę z innej beczki podpytam. Jak się pracuje jako kierownik? Widziałam w ostatniej dość rozwiniętej opinii odniesienie głównie do współpracy z regionalnym i zastanawia mnie jego perspektywa. Przede wszystkim zarobkowa. :D na takie stanowisko trzeba się starać dostać jedynie z ogłoszenia czy jednak bywały przypadki gdzie ktoś awansował?

Pracuje w tej firmie kilka lat, z samej pracy jestem bardzo zadowolona. Regionalna A.M jest bardzo okay. Kobieta z pasją która wiadomo wymaga ale jest dużym wsparciem dla dziewczyn z salonów wiec nie mogę złego słowa powiedzieć jak również na kierowniczkę mojego salonu. Sama firma fajna ale słabe jest dla mnie to że jako pracownicy nie mamy ŻADNYCH benefitów z pracy, nawet śmiesznej zniżki na bieliznę którą przecież w pewien sposób tez testujemy i reklamujemy/polecamy. Dlatego zwracam się z prośbą do „góry” docencie swoich pracowników. Gramy w dobrym imieniu firmy polecamy noszoną przez nas bieliznę a nie uważam żeby zniżki pracownicze były mocno obciążające dla Esotiqa.

Barbara

Fakt, benefity są zawsze mile widziane. A jak wygląda właśnie nagradzanie długoletniego pracownika? Jak ktoś ma taki dłuższy staż w firmie, to może oczekiwać lepsze pensji jako nagroda za taka lojalność?

@Barbara

Niestety nie, dlatego chciałabym żeby firma też dała coś od siebie. Nie wymagam cudów lecz docenienia zwłaszcza dla lojalnych pracowników. Ceny są coraz wyższe a ja zastanawiam się czy będzie mnie zaraz stać na kupowanie w firmie w której pracuje. Niby nie musiałabym kupować naszej bielizny ale chyba lepiej jest polecać coś „naszego”

Barbara

No ok, a jak taki długoletni pracownik chce odejść właśnie z powodu niedocenienia, to wtedy sa jakieś ruchy i propozycje do firmy, aby taką osobę zatrzymać? Wtedy jest od nich jakaś reakcja?

Dramat

No to teraz jeszcze bardziej opluli pracowników, żadnych zniżek pracowniczych jak nie było tak nie ma ale za to dali -15% na już przecenione artykuły, ale uwaga....dla pracowników CCC. Ta firma to jest jakiś śmiech na sali. Za najniższą krajową oczekują skakania nad klientem, pakowania i wydawania zamówień, obowiązków i wymagań tylko przybywa a z drugiej strony totalnie nic wzamian..

Stefan
@Dramat

Podstawa u Was, to najniższa krajowa, i to dla przedawczyni? A co z premią? Popraw mnie, jeśli się mylę, ale w handlu dość często dochodzi premia do tzw. podstawy. Piszesz także o obsługiwaniu klientów, pakowaniu i wydawaniu zamówień. Są jeszcze jakieś obowiązki?

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Natalia

Z całego serca odradzam pracę w Esotiq w Krakowie. Toksyczna szefowa, podwójna standaryzacja pracowników, niezdrowa atmosfera w pracy, natłok obowiązków, wieczne niezadowolenie z wyników. Stawka godzinowa to najniższa krajowa i występują często opóźnienia w wypłatach. Nie ma najmniejszych szans na podwyżkę czy na premię finansową. Jedyna premia to premia rzeczowa, ale tylko stary towar i liczone ceny od regularnych, a nie od obniżonych. Śmiech na sali.

Jasmina

Z firma Esotiq współpracuje już od niemal 2 lat, na terenie trojmiasta. Moim regionalnym jest P. Adam i naprawdę w życiu nie miałam gorszego regionalnego, który nic załatwić nie umie, a wręcz wciąż mówi to samo i karze pracownika robić rzeczy należące do niego. TOTALNA PORAŻKA. O podwyżce mowy nie ma, a o premi ? …. Śmiech na sali, firma nawet na święta głupiego upominku typu majtki nie da, które są dla nich za marna złotówkę :) Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Rozbój w biały dzień

Izabela
@Jasmina

jakie niby na przykład czynności muszą wykonywać pracownicy za niego??

Hej
@Jasmina

To się nie robię zwolnij. Tylko dej dej dej. Weź się ,aprace lub zmień j jak ci ta nie pasujs

Osoba pracująca
@Hej

Na szczęście już to zrobiła i polecam nauczyć pisać się po Polsku. Ty być w Polszy

@Osoba pracująca

Przecież widać, że tu problem nie polega na byciu obcokrajowcem, ten by nie znał znaczenia słowa "dej" :D Mnie raczej dziwi ta jazda na Jasminę, czyżby zabolało, że wypunktowała słabsze strony współpracy z regionalnym?

Z czym najbardziej się zgadzasz? Mówcie mi pisała m.in., że nie ma mowy a podwyżce czy premii. Tylko, że to były słowa sprzed półtora roku, skąd wiesz, czy sytuacja się nie zmieniła? A jeśli nawet nie, to ile wynosi podstawa pensji?

Na stronie internetowej Pracuj.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Helpdesk. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

xxx

Najgorsze co może być ze storny HR- BRAK JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZI ZWROTNEJ. Zero odpowiedzi co do procesu rekrutacyjnego pozytywnej, czy negatywnej. Brak szacunku do czasu drugiej strony.

@xxx

A próbowałeś/aś się przypomnieć o sobie? Moze wtedy by coś odpowiedzieli?

exkandydat
@xxx

Może musisz jeszcze poczekać :) u mnie odpowiedź przyszła ze sporym opóźnieniem (a na rozmowie padła konkretna data do kiedy się odezwą...) tylko szablonowa odpowiedź, że wybrali kogoś innego i tyle. Nie ma co liczyć na konkretny feedback

Agata
@exkandydat

No to ile konkretnie czeka się na feedback? Jak odpowiedź przyszła później i trzeba czekać, to ile trzeba czekać na odpowiedź na wysłanie cv? Jaki czas mija od wysłania cv do ich telefonu?

Zbigniew

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę.

@Zbigniew

Dzień dobry, Prowadzę salony franczyzowe jeśli mam Pan jakieś pytania proszę pisać

@Zbigniew

Prowadzę salony franczyzowe. Jeśli ma Pan pytania proszę pisać.

Nowa
@Katarzyna

Można też prosić o informacje jeśli chodzi o franczyzę?

@Nowa

Jeśli jest Pani zainteresowana informacjami na temat prowadzenia salonu Esotiq chętnie opowiem jak to wygląda od podszewki. Bardzo proszę o podanie maila do kontaktu.

Ewelina

Cześć, ja w sprawie ogłoszenia do firmy na specjalistę IT. Widziałam aktualną rekrutację w necie, jednak nie podano widełek, może tu ktoś wie jak wyglądają zarobki w dziale IT? Bez tego trochę ciężko mi aplikować. W ofercie piszą że to praca stacjonarna, a bywają jakieś wyjątki kiedy można skorzystać z pracy zdalnej?

Pawel

Jestem w trakcie zakupu i juz czuje sie (usunięte przez administratora) Dostawa miala byc w1-2 dni (taka informacja przy zapłacie), ale nic z tego, bo sklep potrzebuje 3 dni, żeby zapakować towar!!! Ale TAKICH INFORMACJI PRZY ZAKUPIE NIE ZOBACZYSZ! Zakup w piątek rano (3 marca), a towar wysyłają we wtorek - 7 marca!!!!! DLATEGO JAK CI SIE SPIESZY OMIJAJ SKLEP SZEROKIM ŁUKIEM!

Z tymi cenami to już Was chyba dobrze odkleiło..kiedyś opłacało się u Was kupować, bo były fajne modele w dobrych cenach. Teraz wszystko na jedno kopyto, i za dwa razy tyle co rok, dwa temu..za 250 zł mam ładny stanik polskiej marki - szyjącej w Polsce a nie w Chinach..żadna marka w tak krótkim czasie aż tak nie podniosła cen..

Qwerty
@Gość

Ciągle jedne i te same kolory i wzory, modele, czasem pojawia się nowe ale robione na wzór starych, ceny zmieniali 3 razy w roku

Ola

Ostatnio sporo rekrutacji jest do pracy w centrali, czy ktoś może się wypowiedzieć o pracy tam? W szczególności stanowiska kupieckie.

Grzegorz
@Ola

A jakiekolwiek doświadczenie masz na tym stanowisku że chcesz aplikować?

Mmmm
@Ola

Zacznę od ogłoszenia - na(usunięte przez administratora)plikowałam, benefitów było bardzo mało wypisanych, coś w stylu korpo gadanie "praca w młodym rozwijającym się zespole" ale zaaplikowałam. Po otrzymaniu mojej obecnej posady zadziwiam się dodatkami na każdym kroku - wynagrodzenie na takim poziomie, jakie podałam widełki podczas rozmowy, są premie rocznie, dodatki, dwie imprezy firmowe w roku, dopłata do ubezpieczenia zdrowotnego i multisporta, laptop i telefon (nie wiem czy wszyscy) firmowy do użytku prywatnego, cateringi za pół darmo - w tym sensie że codziennie rano możesz sobie kupić obiad za przyzwoicie niską cenę. Wedle mojej opinii to wszystko to są bardzo fajne plusy, które firma mi pokazała dopiero po zatrudnieniu się. Praca w zależności od działu jest normalna, ciężka i cięższa, natomiast sama atmosfera w centrali jest na prawdę przyjazna i normalna - każdy mówi sobie cześć, bez wyjątku! ;) W centrali są oferowane również szkolenia raz po raz, ppoż oraz z zakresu BHP i pierwszej pomocy - nie, nie są to zwykły pdfy rozsyłane mailowo, powiedzmy że są zapewniane atrakcje na tych szkoleniach. Jeżeli chcesz awans - musisz to pokazać że Ci zależy, nawet pracą ponad normę. Osobiście polecam pracę w centrali Esotiq.

Anonimka
@Mmmm

Czy nadal jest Pani zadowolona z pracy w Centrali czy coś się zmieniło na lepsze/gorsze? :-):-)

Sop

Wynagrodzenie tu proponowane w eksporcie jest wysokie jak na Trójmiasto? Czy jest to wakat, bo nikt nie chce za taką kasę pracować i warunki nie są przyciągające? Dodatkowo pytanie czy jest tu duża rotacja? Czy czesto poszukują? Czy osoby tu pracują dlugo? Średnio po kilka lat? To jest krotki projekt ? Czy stała praca ?

Joaska

Potrzebują menadżera eksportu. Preferują z doświadczeniem? Czy można nie mieć doświadczenia? Zarobki brutto wysokie jak na region?

Ewelina

Cześć, ja w sprawie oferty firmy na stanowisko Managera ds. Exportu. Wyczytałam w niej że jest jakaś możliwość podnoszenia kwalifikacji. To firma organizuje jakieś szkolenia dla pracowników? Czy jak to wygląda? No i ogólnie jakich zarobków można się spodziewać, bo nie ma żadnego info?

Katarzyna

Uwaga na (usunięte przez administratora) się swoim ego a nie tym że pracownikowi zależy i chce się uczyć, (usunięte przez administratora)wiadomości sms, nieumiejętność szczerej rozmowy z pracownikiem w czym jest problem zostałam zmuszona złożyć wypowiedzenie umowy a nie mam sobie nic do zarzucenia, (usunięte przez administratora)

Marzena
@Katarzyna

Ale jak zmuszona? Napiszesz coś więcej o całej sytuacji? Bo nie brzmi to dobrze ale w sumie ciężko oceniać po takich niedopowiedzeniach...

K.
@Marzena

Kierownik robił problemy z tym jak ktoś chciał wolne czy przyjsc pozniej a odrobil sobie w inny dzień, oraz nie mówiąc już o wzięciu l4 to też problem czy jak pracownik popełnił błąd to nie porozmawiał o tym z pracowikiem tylko chamsko obrabiał plecy pracownikowi przy innych. Chamskie wiadomości i podejście do pracownika. Centralna powinna się tym zainteresować czemu jest taki przemiał pracowników w Tychach.

Weronika
@K.

może jak dla firmy to jakaś akceptowalna rotacja, że nikt nie reagował? a jak długo to trwa już i nikt nie zgłaszał jeszcze skoro tak źle było?

Byly pracownik

Na (usunięte przez administratora)lepiej nie było, faktycznie (usunięte przez administratora) tych nie obecnych w pracy źle o nich mówi, nawet o tych z (usunięte przez administratora) i mowienie o ich sprawach prywatnych, bo tam również jest (usunięte przez administratora)nie potrafi rozmawiać z personelem gdy coś jest nie tak, a za plecami krytykuje i to bardzo. Centralne nawet Krytykuje i wyśmiewa osobę która robi vm i wysyła inspiracje. Ole regionalna również obgaduje i krytykuje, a jak przyjeżdża to udaje bardzo dobrą koleżankę. Robienie grafiku na parę miesięcy do przodu nie pytając pracownika o wolne, jeżeli pracownik chce zgłosić wolne to jest chamskie a kto za ciebie przyjdzie? Jeżeli zmienia coś w grafiku to również nie zapyta czy może tego dnia przyjść. Jak pracownik idzie na l4 wkurza się i robi się złośliwa, oczywiście obgadywanie osoby która jest na l4. Ego faktycznie bardzo duże. jJeżeli jakaś osoba się wykruszy czy pojdzie na l4 pracownik jest zmuszony zmienić swoje plany, wolne na weekend i przyjść do pracy bo oczywiście Kierowniczka nie przyjdzie.

Odradzam wszystkim pracę w firmie esotiq. Pracowałam dwa lata w salonie franczyzowym w Rumi. Właścicielka salonu, Pani Joanna traktuje pracowników jak tanią siłę roboczą. Przez dwa lata pracy nie dostałam żadnej umowy. Pani Joanna twierdziła, że umowa jest (żadnej nigdy do ręki nie otrzymałam). Składki na 1/8 etatu (pracowałam cały etat), reszta "pod stołem". Opóźnienia z pensja to standard, musiałyśmy dzwonić/ pisać smsy, aby pensja została nam wypłacona. Pani Joanna K. niejednokrotnie nie zapłaciła nam pełnej pensji, tłumacząc się problemami prywatnymi. Po dziś dzień, Pani, która reprezentuje firmę nie zapłaciła mi wszystkich pieniędzy za prace. W obecnej sytuacji, nie tylko mojej, ale też innych pracowników, sprawa podlega pod sąd pracy. Praca w lato po 12h na nogach, 1.5 etatu za najniższą krajowa. Pani Joanna nigdy nie zapłaciła za nadgodziny, gdzie wcześniej obiecała, że pensja za 1.5 etatu zostanie nam wypłacona. Miejsce to mogę zdecydowanie nazwać (usunięte przez administratora). Nigdy nikomu nie życzę, aby tak był traktowany przez "pracodawcę". Pracując w tej firmie, potrzebny Wam będzie psychiatra. Straty finansowe, moralne, psychiczne. Gdyby nie kierowniczka sklepu, która starała się utrzymać sklep "w kupie", miejsce już dawno nie miałoby prawa istnienia. Firma wgl nie kontroluje salonów franczyzowych, ponieważ o owej sytuacji NIEJEDOKROTNIE informowałam osoby reprezentujące firmę. Po dziś dzień nie otrzymałam pieniędzy za pracę. Jednym słowem TRAGEDIA

Hej
@były pracownik

Tak ci źle było, tak innym odradzasz, a sama dwa lata pracowałaś? I pewnie byś pracowała po dziś dzień gdybyś nie została zwolniona ze względu na to, że byłaś słabym pracownikiem

Grzegorz
@Hej

A Ty kim jesteś że oceniasz ją w ten sposób? Niby czemu była Twoim zdaniem słabym pracownikiem?

Emilia

Ale od pracodawcy chyba jednak więcej zależy? To co oferuje ma spory wpływ na pracowników, nie uważasz?

Ile ludzi tyle opinii. W Esotiqu pracuje 5 lat i jestem bardzo zadowolona, ciężko mi uwierzyć w niektóre słowa takie jak: "jak nie pracujesz 200 godzin wylatujesz", "tylko jedna dziewczyna na zmianie", "zostawanie charytatywnie po godzinach" .Jak w każdej pracy dużo zależy od ludzi i atmosfery ,nawet idealna praca może stać się koszmarem. To prawda ,że trzeba pracować, starać się, jak wszędzie są plany sprzedażowe, ale nie jest to praca w kamieniołomach. Esotiq zawsze doceniał dobrych sprzedawców, są premie ale nic za darmo trzeba coś z siebie dać,a nie tylko narzekać. Jakość produktów jest świetna, wysokiej klasy i jest to opinia nie tylko moja, ale setek kobiet, które przychodzą do salonu. Mam dziesiątki staników z różnych kolekcji i ani jednej wady,uszkodzenia. Proponuje przetestować nie na jednym staniku zanim wyda się negatywną opinię. Jeśli chodzi o ceny nie przesadzajmy, droższe są Triumf,Calzedonia czy intimissimi. Osoby ,które pracują w Esotiqu wiedzą,że zawsze jest mnóstwo promocji, niekiedy dziesiątki na raz. Na koniec powiem krótko, kocham swoją pracę, esotiq wyszkolił mnie w braffitingu i za to jestem wdzięczna.Czasami zwyczajnie człowiek jest zmęczony natłokiem rzeczy do zrobienia,ale wszystko to rekompensuje wdzięczność klientek, uśmiech,dobre i cieple słowa, doceniają to co robisz, a to napędza do dalszej pracy. Życzę wam właśnie takiej pracy ;)

Lolka 13
@Kasia

Praca sama z siebie fajna. Tylko te klientki które mają zamknięte umysły... A co do premii, która niestety u mnie była ostatni raz w zeszłym roku. Ceny bielizny podnoszą a premii już nie.

Tequilla
@Kasia

No uśmiechem klientek nie wykarmisz rodziny.

Ijka

Ale jaka

Zostaw merytoryczną opinię o Esotiq & Henderson S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Esotiq & Henderson S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Esotiq & Henderson S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Esotiq & Henderson S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Esotiq & Henderson S.A.?

Kandydaci do pracy w Esotiq & Henderson S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Esotiq & Henderson S.A.