Opinie o Runtime w Zgorzelec

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Runtime. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Runtime o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Runtime w Zgorzelec

ola1912

Wszędzie w pracy są plusy i minusy. Albo niedogodne godziny pracy albo zarobki niezadowalające. Polacy godzą się na wiele, byleby tylko pracować. Osobiście zmieniłam swoje życie z ŻAKiem w Zgorzelcu. Teraz mam dobrze płatną pracę, wszystko mi odpowiada. To szkoła znana na całą Polskę, która proponuje zdobycie zawodu zupełnie bezpłatnie w ciągu dwóch lat bądź roku. Fajna sprawa. Dodatkowo szkołą współpracuje z różnymi placówkami w mieście, gdzie słuchacze mają rabaty. Polecam bardzo, sekretariat znajduje się na Warszawskiej.

doinformowany

Z mojej wiedzy, jaką posiadam, to na miejscu Runtime powstaje całkiem nowa agencja pracy. Podobno nawet Pan Tomek i Pani Ewa mają tam grać pierwsze skrzypce. I bardzo dobrze, bo mi osobiście raz pomogli. Ale dlaczego Runtime ma być w Gliwicach to nie mam bladego pojęcia. Tym bardziej, że z okolic Zgorzelca sporo ludzi zatrudnionych przez Runtime pracuje. Jak się dowiem coś więcej to dam znać.

Krawczyk dratewka
@doinformowany

Z tego co widzę po ogłoszeniach w sieci -to ani Ewa ani tomek nie maja nic do gadania- ktos inny wystawia na rzecz runtime ogłoszenia- ale cóz Dirk wyrzucony z wielkim hukiem, a nowy prezes nowe zasady...p.s. jak ktos coś? to dajcie znac , sam jestem ciekawy co tam sie porobiło

Tosia

a ile ma swoich odziałow w Polsce ? aż 1 ? ale patrzac na ich "biedną " stronę internetową widac ze pozmieniano sporo informacji - zmieniony telefon i brak nazwisk pracowników. Zresztą jakby nie narzekali na ilość chętnych pracowników to nie wysyłali by smsów do ludzi którzy nie pracują w tej firmie od 3-4 lat. A tak robią- może to jest nowa strategia p.Iwony .

Dolot

O co kaman z tym biurem!? Na drzwiach napisane jest, że nieczynne do odwołania. Co jest?! Jakiś nowy wałek? Ktoś tam pracuje i odbiera ewentualnie maile?!!

gosc
@Dolot

Poważnie, czyżby zebrali manatki ???? likwidacja

Maxi
@gosc

To biuro w Zgorzelcu zostało zlikwidowane, teraz będzie dowodzone przez Panią z Gliwic. (usunięte przez administratora)

gosc
@Maxi

hmmmm , czyli siedziba bedzie w Gliwicach? Maxi masz inne wiadomości - dlaczego takie zmiany ? pracownicy z Zgorzelca nie dawali sobie rady ? czy z innych powodów , w sumie w Zgorzelcu długo nie zabawili. ciekawe , ciekawe...

niki
@Maxi

a jak teraz można się skontaktowac z firma Runtime - dzwoniąc włacza sie automat. Na meile odpowiadają ??? co tam sie stało????????????

r.

Witam, jadę teraz za kilka dni do Anglii na te solary. Mam pytanie do osób które już tam byly/jada co najlepiej ze sobą zabrać co możecie poradzić? Pozdrawiam i do zoba w Papenburgu

@r.

Najlepiej jak zadzwonisz do biura. Tam ci wszystko wytłumaczą. Jednakże nie bierz ze sobą dużo ubrań typu okolicznościowego. Weź sporo koszulek,zapasowy komplet odzieży roboczej, buty robocze bo tam chyba kalosze tylko dostaniesz. Pościel, poduszki, garki odpadają. Tam wszystko będzie. Jedzenia sporo, ale nie w słojach. Raczej gorące kubki, zupki chińskie i makarony, co można zalać wodą i gotowe. Purre ziemniaczane z boczkiem z Konorra koniecznie! Sporo ale lekkie, żeby tira nie trzeba było zamawiać. Jak palisz to weź lepiej tytoń i tytki. Tak jest podobno wydajniej. Ale najlepiej zadzwoń i dopytaj. Ja byłem tam i też do zobaczenia w Papenburgu.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Runtime? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
zezo

teraz jest 8,50 euro brutto na godzine i dieta

fanka

szkoda, ze pan krzysiu juz nie pracuje. On był taki milutki i kochany , na wszystkim sie znal i był bardzo uprzejmy - pozdrawiam panie krzysiu

Chcący pracować

Napiszę tak: Veni, Vidi, Vici. Nie było źle. Nawet się troszkę opaliłem. Warunki były OK. Mogę z czystym sumieniem polecić innym wyjazdy organizowane przez tą firmę. Jak zaznaczył wyżej ktoś inny trzeba tylko chcieć pracować. Ogólnie było nas tam wszystkich 18 chłopa. Ekipa w sumie zgrana. Warunki w porządku i praca za oferowaną stawkę naprawdę nie wymagała jakiejś wielkiej znajomości elektryki. Mam nadzieję, że wezmą mnie na następny wyjazd. Pozdrawiam również ekipę z Runtime w Zgorzelcu.

Chcący pracować

Dostawałem ponad 10 euro brutto i 40 euro diety na rękę. Spanie za darmochę było. Już się szykuję do wyjazdu w lipcu na 3 miesiące. Średnio można wyciągnąć jakieś 2900 netto. Tyle w temacie. Ja byłem zadowolony. Koledzy również. Co niektórzy pierwszy raz taki DUŻY "grosz" zarobili. Zero ściemy i ekipa słowna. Czego jeszcze można chcieć? Do zobaczyska w Papenburgu.

rundup
@Chcący pracować

hmmm .... 10 euro brutto to jakies 7 netto - razy 168 h miesiecznie to jest 1170 + 800 euro diety miesiecznie . W zwiazku z tym ze umiem liczyc to pensja miesieczna WYNOSI = 1970 CZY TO JEST DUŻO ???

@rundup

hmmm... skąd ci wyszło 800 euro??? Miesiąc ma 31,30 dni. Oczywiście nie wliczajmy w to lutego. 30 x 40 euro=1200 euro. Godzin jest ok.240 . Policzyłeś? Jeżeli z twoich wyliczeń wynika ok.2000 euro i piszesz, że to mało to stój tam, gdzie stoisz. Bo nawet biorąc twoje wyliczenia to mimo wszystko chciałbym pracować 40 tygodniowo i zarabiać 8 tyś. złotych miesięcznie. Pozdrawiam ekipę wyjazdową na lipiec. ;-)) Do zobaczyska

Arek

Ble, ble ble oj obiecują a jak co do czego cisza!!!!

Mateusz

Witam Postanowiłem wrzucić tu swoją opinie,bo czytam czytam i ręce opadają. Ludzie są różni jeden pojedzie i będzie pracował po 12h w wodzie jak trzeba odpowiednio się przygotuje bo z tego co wiem można całkiem dobrze zarobić przy solarach.A drugi tzw ,,GAMOŃ" albo " LEŃ " bedzie szukał tysiaca powodów żeby sobie odpuścić i moc się wytłumaczyć przed kolegami. Sam osobiście współpracowałem z kilkoma agencjami w polsce i na terenie niemiec i tam dopiero były sytuacje które zasługują na miano " PORAŻKI " RUNTIME Zgorzelec wywiazywał sie z tego co oferował spotaknia rozmowy itd wszystko ok Obecnie pracuje na farmach wiatrowych dzieki właśnie tej agencji i nie płacze że pizga wiatrem w twarz na 100 metrach. Krótko mówiąc ,, WYSTARCZY CHCIEĆ " A jak źle ci i ciężko to znajdź coś dla siebie odpowiedniego, nie mieszajcie ludziom w głowach którzy chcą pracować nawet w wodzie i średnich warunkach socjalnych. Długo by pisać Pozdrawiam ekipe z biura z Runtime Zgorzelec Mateusz

co poczac herr Schr.... wykorzystuje biednych Polaków. mam nadzieje ze przestrzeże to innych ! masakra, a kto pisze poytywy tylko pan U.

Nie polecam jechać do pracy przy solariach . Jak ktoś lubi pracować w wodzie i błocie po pas po 12 godzin to polecam. Tu zdjęcie jak to wygląda (usunięte przez administratora) - w tej wodzie trzeba pracować po 12 H WARUNKI MIESZKANIOWE Fatalne

Chcący pracować

Byłeś tam sam? Właśnie chcę jechać.Mają jakiś wielki projekt i już trzy grupy wysłali w tym roku podobno. Warunki płacowe wydają się OK. Zaproponowali 10,61 E na godzinę i 44 E dziennie diety. No i zakwaterowanie darmowe. Cieszy mnie myśl, że można po dwanaście godzin pracować, bo można zrobić więcej.Co robić, jak się jest daleko od rodziny? Na piwo trochę szkoda wydawać. Pracownik!? Czy w weekendy można też pracować? Nad Anglią zazwyczaj pada, a ostatnio szczególnie były powodzie, więc trochę mnie ta woda nie dziwi. Ale żeby po pas??!!

luzak
@Chcący pracować

jak pada to kup sobie wodery:dusigrosz

krzysio pysio

Z tego co wiem to weryfikują wstępnie znajomość języka. Bynajmniej tak robiono jeszcze w tamtym roku. Ale jak znam życie to z marną znajomością niemieckiego to raczej szans wielkich nie masz. Ale próbuj. Może pomogą. Co do ilości ludzi, którzy pracują dla tego biura to jest ich raczej sporo, bo kilku znam osobiście.

Seba

Czy coś wiadomo ile osób obecnie pracuje dla tego biura ,jestem spawaczem ,tylko słabo znam niemiecki czy mam jakieś szanse.

Franc

A ja jestem zadowolony ze współpracy z tą firmą ,byłem rok temu w Anglii i wszystko było ok.No i kasa konkretna.

Alex

możecie coś napisać do jakiej pracy pojechaliście ,że były takie fatalne warunki mieszkaniowe,bo chcę złożyć aplikację do pracy przy solarach

hahaha

Obecnie poszukujemy kandydatów na staż refundowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Zgorzelcu na stanowisko: Specjalista ds. Rekrutacji Miejsce pracy: Zgorzelec Wymagania: - bardzo dobra znajomość języka niemieckiego w piśmie i mowie, - wykształcenie min. średnie, - komunikatywność, - umiejętność pracy w zespole, Obowiązki: - wykonywanie wszelkich prac biurowych, - wykonywanie wszelkich prac związanych rekrutacją potencjalnych kandydatów, Oferujemy: - uzyskanie 6-miesięcznego doświadczenia w pracach biurowych oraz w pracy na stanowisku Specjalista ds. Rekrutacji, - po ukończeniu stażu możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, co darmowych pracowników potrzebujecie :D:D:D:D::DD(usunięte przez administratora)

zgadzam się z bezrobotnym

nie polecam ! fatalne WARUNKI MIESZKANIOWE !

Pracowałem w Runtime od stycznia 2014 i już wróciłem nie polecam jechać z tą firma .Ponieważ zapewniano mnie że warunki noclegowe będą normalne a po przyjedzie na miejsce okazało się , że w 6 Polaków mieszkaliśmy w jednym cepingu o powierzchni 22 m 2 .Dojazd do pracy z cepingów zajmował około 1,5 h w jedną stronę ... Praca ciężka na dworze po 11 H w błocie i wodzie po kolana ,a w cepingu nie było nawet pralki ... jeżeli ktoś chce mogę podesłać zdjęcia . Pieniądze nie warte takiej pracy za 7,5 euro Neto na godzinę ... . Polecam czytać też umowy po niemiecku bo u mnie okazało się ,że nie była to umowa o pracę tyko niemiecka umowa zlecenie - wtedy polowa składek nie jest płacona . Co do wypłat to na pieniądze za styczeń dopiero 20 lutego czekałem .

Niedawny kolega Pracownika

No cóż. Było ci ciężko, pogoda była nie taka i brak przyzwyczajenia do ciężkiej roboty. Dlatego w głównej mierze uciekłeś. Warunki o jakich piszesz były przejściowe, ale aż tak źle nie było. No i "Hilton" to nie był rzeczywiście. Ale przecież jedzie się zarobić pieniądze a nie na wakacje ;-)) Zresztą ta robota wiąże się z przemieszczaniem, bo front robót tego wymaga. Teraz jest OK. 7,50 na godzinę?? Zapomniałeś dodać, że oprócz tego dochodzi bardzo duża dzienna dieta. Jak innym polecasz czytanie umów to przeczytaj swoją dokładnie, bo tam masz napisane, że wypłatę dostajesz do 20-stego każdego miesiąca za poprzedni miesiąc.

Tomasz Urbaniak

Z racji tego, że jestem jednym z pracowników biurowych w Runtime Polska (usunięte przez administratora) pozwolę sobie na wyjaśnienie pewnych kwestii związanych z działalnością Runtime Polska w Zgorzelcu. Firma nasza od prawie dwóch lat zajmuje się TYLKO i WYŁĄCZNIE rekrutacją pracowników na rynek niemiecki. Pracownicy zrekrutowani przez nasze biuro mają podpisane umowy z firmą GfA lub z naszymi oddziałami na terenie Niemiec, które są typowymi Agencjami Pracy Tymczasowej . Wobec powyższego totalnym nieporozumieniem jest pisanie bzdur o niewypłacalności Runtime Polska, gdyż nie my jesteśmy pracodawcami i płatnikami wobec poszczególnych pracowników. Również nie zależy od nas kto i jak długo będzie pracował oraz ile będzie zarabiał. To w kwestii działalności naszej firmy. Natomiast w odniesieniu się do wpisów osób posługujących się nickami typu „ktoś coś”, „tomasz”, „gość” lub „kristo” itp. możemy domniemać tylko, że chodzi tu o osobę byłego kierownika Oddziału (pisownia zamierzona), z którym zakończyliśmy współpracę, a który prawdopodobnie nie może się z tym pogodzić wypisując pod adresem naszej firmy i pracowników opinie, z którymi sam kiedyś się nie zgadzał i walczył. Możemy tylko napisać, że ubolewamy nad tymi wpisami ale spodziewaliśmy się takich opinii ze strony osób zainteresowanych przedstawianiem naszej firmy w „krzywym zwierciadle” co jest typowe dla takiego osobnika, z taką osobowością. Mieliśmy okazję sami tego doświadczyć. Dziwi nas, że osoby będące kiedyś naszymi znajomymi, nie mają odwagi cywilnej wypowiedzieć swoich urojonych i bezzasadnych żali bezpośrednio, a chowają się za nickami wprowadzając niepokój u osób szukających merytorycznych opinii na temat naszej firmy. Na koniec takie przesłania: „nie życz drugiemu co tobie niemiłe” bo „kto mieczem wojuje ten od miecza ginie” a i tak zawsze „kij ma dwa końce”.

tomasz
@Tomasz Urbaniak

Również nie zależy od nas kto i jak długo będzie pracował oraz ile będzie zarabiał. (...) To w takim razie co od was zalezy .... co mozecie zagwarantowac ....? nic...?

szukający pracy
@tomasz

zadziwiające ale nagle po twoim pytaniu pracownik tej firmy nie ma nic do dodania ?? wiec wychodzi na to że ta agencja nie jest w stanie nic zagwarantować a praca u nich lub przez nich to ryzyko nie otrzymania wynagrodzenia lub utraty pracy bez podania powodu jak to ktoś napisał nawet po tygodniu. Ja sie na wspolprace z nimi nie zdecyduje.

Mirek
@Tomasz Urbaniak

Dziwi nas, że osoby będące kiedyś naszymi znajomymi, nie mają odwagi cywilnej wypowiedzieć swoich urojonych i bezzasadnych żali bezpośrednio, a chowają się za nickami wprowadzając niepokój u osób szukających merytorycznych opinii na temat naszej firmy.(usunięte przez administratora)

bezrobotny
@szukający pracy

Tak myślę, że jak wszystkie inne agencje pracy w Polsce zapewne i oni są w stanie zagwarantować pracę każdemu do 67 roku życia.:-)))))

Wojciech

Witam serdecznie. Czytając te wszystkie opinie można dostać przysłowiowego "młyna". Za pomocą internetu można wypisywać co się chce i jak się chce. Jeśli chodzi o moją skromną osobę to mam od niedawna kontakt z Agencją Runtime. Kontaktuję się z dwiema Paniami tam pracującymi i zawsze jestem poinformowany dokładnie i szczegółowo. Kompetencja, kultura osobista. To wszystko mnie spotkało ze strony pracowników w/w Agencji. Na koniec, proszę o poważne i szczere opinie które mogą komuś pomóc. Ps. Nie jestem pracownikiem tej Agencji a osobą ubiegającą się o pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Runtime - Zgorzelec

• Jak się pracuje w Runtime?

Zobacz opinie na temat firmy Runtime tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Runtime