Opinie o Scania Production Słupsk S.A. w Słupsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Scania Production Słupsk S.A.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Scania Production Słupsk S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Scania Production Słupsk S.A. w Słupsk

Ciekawy

Piszecie, że praca po 11 godzin -52h tygodniowo. Jak to jest możliwe, skoro można pracować 8h doba i 40h TYGODNIOWO? kto mnie zmusi do pracy w nadgodz.? Nie rozumiem tego...

Maja

@były pracownik przypominam, że na forum gowork nie można podawać imion pracowników. Jest to zabronione przez regulamin, w związku z ochroną danych osobowych. Takie wpisy mogą zostać skasowane przez administratora. W razie wątpliwości, zachęcam Cię do przeczytania zasad serwisu: https://www.gowork.pl/regulamin

egon

praca w scanii w Słupsku wygląda tak, portiernia tragiczna traktują pracownika jako potencjalnego złodzieja, myślą, że w torbach w kiszeniach pracownicy wynoszą śrubki i wkręty, nie mili stoją na portierni w 3 osoby jakby chcieli złapać wszyscy złodzieja pracownika, jabłka i bułki na wzmocnienie dla pracowników, praca ciężka, liczy się czas może pracownik nie dać rady pracy w szybkim tempie, to jakby dom postawić w tydzień a nie w 3 miesiące, szybkość bo linia produkcyjna jedzie, bhp jest nie przestrzegane, palić można o 10 i 12 godzinie trzeba palić w kiblu, szatnia w innym miejscu niż praca, rozebranym się chodzi na powietrzu, niech każdy sam spróbuje tam pracować może mu się spodoba, są w scanii duże rotacje pracowników, pracują starzy pracownicy długo bo wybrali sobie lżejszą pracę i robią tak, żeby się nie przepracować, młodzi nie dają rady za duże tempo pracy, policyjny zakład trochę, rotacje mówią same za siebie jak się pracuje, z bhp to tylko rzeczy do pracy się dostaje

Mariusz
@egon

To prawda co napisał egon, sam pracuję i od jakiegoś czasu rozważam odejście, praca do lekkich nie należy, mówię o pracownikach Randstad, umowy 1-miesięczne, śmieszne, bo po rotacji nowych pracowników to właśnie agencji powinno zależeć żeby pracownika zatrzymać. Do tego szykuje się praca po 12 godz. tzw. bank godzin, tylko że Scaniowcy zgarneli za to podwyżkę 250 brutto. Wiele osób przychodzi na halę w pierwszy dzień i więcej się nie pojawiają, nieliczni zostają na dłużej.

@egon

Egon, ale przecież pracownicy codziennie coś kradną, to prawda. Gdyby nie Heniu na bramce zniknęłyby całe autobusy. Ja osobiście nie lubię jak mi gość zagląda do torby ale nie mam nic do ukrycia, ja robię swoje a on wykonuje swoją robotę

Mikołaj Kopernik

Odpowiadając na pytania: Odnośnie umów, Scania nie zatrudnia, zaczynacie pracę poprzez Randstadt i po kilku miesiącach po pozytywnej ocenie macie szansę na umowę Scaniowską. Odnośnie zarobków: monter zatrudniony przez Randstadt min. 3300 brutto, z tego co wiem osoby z kwalifikacjami tj. elektrycy, spawacze, lakiernicy itp. więcej. Obecnie trwa zakrojona na szeroką skalę akcja rekrutacyjna, zamówień jest wiele rąk do pracy niewiele. Randstadt bierze w zasadzie każdego bez względu na płeć. Ale uwaga mówią, że to lekka praca polegająca na montażu podzespołów autobusowych na dodatek do przyuczenia. No i tutaj jest mały dysonans: nie wiem co to lekka praca:) na pewno nie w Scanii, przyuczenie, bo większość przyjmowanych pracowników z techniką ma niewiele wspólnego też nie funkcjonuje dobrze. Niby są tak zwani liderzy ale w zasadzie to jest na zasadzie naucz się sam, a tu cały czas ciśnienie bo nie ma na nic czasu, a jak się pomylisz to słyszysz litanię od tych wszystkich mądrali co zamiast pomóc mają to w (usunięte przez administratora) No i jeszcze jedno, czas pracy: pn-czw od 5.50 do 17.oo pt 5.50-14.00 czyli 52 godziny tygodniowo. Cały proces rekrutacji pełen kultury, jak się zakwalifikujecie to dzwonią i zapraszają na przymiarkę ubrania roboczego, na dzień dobry codziennie dla każdego chętnego bułka na śniadanie od Scanii, na terenie zaplecze socjalne, catering - można kupić ciepły posiłek. Kawa, herbata dostępne bezpłatnie.

logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
logo firmy Pomocnik Mechanika Samochodowego
Azet Olgierd Odyniec
logo firmy Opiekunka seniorki
Słupsk
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Miro

Czy macie jakiś powód, że przestaliście pisać na forum?

juzek
@Miro

Brak czasu, praca po 11,5 godz.

Karol
@juzek

Ale jak kasa

Wojtek

Witam widze że pojawiło się ogłoszenie o prace montera własnie wrociłem do kraju i szukam czego$ na stałe napisze ktoś jak tam sie pracuje w jakich godzinach jaka płaca i jaka atmosfera

Jacek

Witam jednej rzeczy nie rozumiem wy piszecie teraz o scani która znajduje sie głąbinie czy o scani productions bo całkiem inna firma mi własnie chodzi o scanie która składa autobusy jak tam jest jakie warunki czy jest możliwość zatrudnienia przez scanie czy tylko przez agencje

Waldi

Niestety nie wszyscy lubią pracować i pewnie dlatego jest im ciężko? Dobra firma wymaga pracy!

Zaciekawiona ogłoszeniem na pracuj.pl postanowiłam dowiedzieć się więcej. Połączono mnie do działu kadr, gdzie Pani Dorota (tak się przedstawiła) odłożyła słuchawkę w trakcie rozmowy. Niczego nie udało mi się dowiedzieć Na stronie Scania.com informacja, że w sprawie pytań dotyczących pracy można się kontaktować na nr w Szwecji (!). Musze przyznać, że wizerunek organizacji bardzo cierpi. Nie chcę tam pracować .

Maja

@Radek jakiego typu umowy proponuje SCANIA POLSKA? Czy są to umowy zlecenie czy może umowy o pracę przedłużane każdego miesiąca? Na jakim stanowisku pracujesz? Co możesz powiedzieć o warunkach jakie pracodawca oferuje swoim pracownikom?

Co myślicie na temat warunków zatrudnienia w SCANIA POLSKA? Czy od czasu dodania ostatniej opinii praca w przedsiębiorstwie uległa zmianie?

Radek

Ciężka praca, na czas, majster pogania, praca po 10-11 godzin, umowy na miesiąc- dwa, odnawiane na okrągło.

Maja

@Marek, gdy wejdziesz na stronę firmy SCANIA POLSKA i poczytasz o zatrudnieniu w zakładce Praca to nie ma nigdzie wspomniane o zatrudnieniu przez agencję. Myślę, że skoro jesteś zainteresowany pracą to zaaplikuj i sprawdź czy ogłoszenia są jednak przez agencję https://www.scania.com/pl/pl/home/experience-scania/working-at-scania/join-us.html

Czy jest możliwość zatrudnienia sie w scani bez pośredników bo słyszałem że zatrudniają ale tylko przez agencje pracy i ze to lipa niby

Maja

@Scaniowa rozumiem, że Twój mąż jest pracownikiem firmy SCANIA POLSKA i jemu również nie podoba się zmiana. A kiedy pracownicy dowiedzieli się o tej zmianie godzin? W jaki sposób pracodawca przekazał pracownikom informację o zmianach?

Maja

@Mariusz czyli inaczej są traktowani pracownicy agencyjni, a inaczej pracownicy Scani? Czy zgłaszaliście agencji, że tacy pracownicy dostają dodatek, a Wy nie a musicie pracować tak samo. To chyba nie jest wina pracodawcy, a agencji, że nie zapewnia Wam takich samych warunków pracy. Nie ma możliwości zatrudnienia bezpośrednio przez firmę?

Maja

@Kuczuncxds czyli firma SCANIA POLSKA dba o swoich pracowników pod względem socjalu. A szkolą nowego pracownika inni pracownicy czy jakaś specjalna osoba jest wyznaczona do takich szkoleń w firmie? Czyli jeżeli chodzi o przełożonych to są różni i różnie można trafić. No ważne chyba, żeby negatywnie się nie nastawiać i spróbować swoich sił, prawda?

hohulc
@Maja

powiem tak- pracodawca 5+, szkolą cie dobrze ale od ciebie zalezy czy chcesz pracowac. to nie sa jakies skomplikowane rzeczy ale lepiej miec stycznosc z narzedziami. szkoli cie pracownik dzialu do ktorrego cie rzuca, lider chyba tez wiem ze uczy. da sie pracowac ogolnie, ale trzeba CHCIEC. Byly przypadki ze ktos sie chwalil ze umie robic to i to a zlapal za wiertrke i sie wystraszyl i uciekl. Przleozeni tez roznie, wiem ze sa bardzo mili i są mniej mili czy wyrozumiali ale too chyba w kazdym zakladzie tak jest.Chcesz pracowac- idz i sprobuj, nic nie zaszkodzi a przkoenasz sie. Tylko pamietaj, ze jesli praca ci sie nie podoba to szukaj innej bo to strata czasu dla ciebie ale i tez dla przelozonych , oni mają mase pracy i muszą wyrabiac czas i w dodatku cie szkolic. To czy bedziesz pracowac zalezy tylko od ciebie

Kuczuncxds

Pracowałem parę mcy ale się zwolniłem bo zmieniam pracę na lepiej płatną. Ogólnie spoko firma, zarobki socjal BHP obiady za grosze ciuchy wyprane itd. niczym się nie przejmujesz tylko masz pracować. Praca różna, rzucą cie tam gdzie potrzebuja, pouczyszsz się z tydzień i już robisz więcej, aczkolwiek jest to idiotyzm bo jeśli nie miałeś do czynienia z narzędziami typu klucze wiertarki szlifierki to i tak masz robić, nikt ci porządnie nie wytłumaczy, patrz się i ucz, potem rób. Są różne działy , montaż wewnątrz, zewnątrz autobusu czy jakieś hydrauliki itd, każdy się może nauczyć ale laikowi nie polecam, z mojej grupy która przychodziła do fabryki na 14 osób zostały 2-3. Dalej na agencji pracują, są samodzielni, a dostają mniej niż scaniowcy. Jeśli nie złapiesz rytmu i przyzwyczajeń przez jakiś czas, odpuść. Nie ma sensu się męczyć. Masz wykształcenie lub doświadczenie mechaniczne, ślusarskie hydrauliczne etc to dasz radę. Menedżery nieporozumienie, liderzy są albo ok albo (usunięte przez administratora) i nieroby. Zakład bardzo dobry jako zakład, atmosfera dobra, ale praca.. taka sobie. Powodzenia!

Maja

Właśnie przeczytałam wywiad z Örjan Åslund, dyrektorem ds. produktu w Scania Trucks na temat rozwoju firmy https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/pojazdy-budowlane-scania-xt-po-premierze-2017/gb6f6w1 Czy ten rozwój przekłada się na większą liczbę miejsc pracy? Wiecie coś na temat rekrutacji w firmie?

Maja

@TIr z UErozumiem, że uważasz zachowanie niektórych pracowników za nieodpowiednie. A co możesz powiedzieć więcej na temat tego jak wygląda sama praca w SCANIA POLSKA? Jak oceniłbyś firmę jako pracodawcę?

TIr z UE

Bylem na rozładunku w tej firmie. Magazynier z budynku nr 1 bardzo nie miły. To samo dotyczy wózkowego. Nie chce się im pracować palą fajki i piją kawę zamiast brać się za robotę. Totalne dno.

Zostaw merytoryczną opinię o Scania Production Słupsk S.A. - Słupsk

• Jak się pracuje w Scania Production Słupsk S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Scania Production Słupsk S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Scania Production Słupsk S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 2 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Scania Production Słupsk S.A.?

Kandydaci do pracy w Scania Production Słupsk S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Scania Production Słupsk S.A.