Opinie o Tahal Polska w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Tahal Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Tahal Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tahal Polska w Szczecin

były pracownik eko-war-, tahal, watek

Dzwoniłem do Wojewódzkiego Urzędu Pracy- Wydział Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Szczecinie- i mam takie aktualne informacje: - po ogłoszeniu upadłości jest powoływany Syndyk, który będzie rozporządzał masą upadłościową, który musi się rozeznać czy są jakieś środki na pokrycie zobowiązań jeżeli nie to: - ma 1 miesiąc na złożenie do FGŚP wniosku - 2 tygodnie po tym miesiącu można się dowiadywać czy Syndyk złożył takie wnioski - jeżeli nie to: - każdy powinien składać osobiście udowadniając, że miał prawo do wynagrodzenia i że nie zostało ono jemu wypłacone - wypłacają tylko za ostatnie 3 miesiące - należy pilnować aby nie minęło 9 miesięcy, gdyż po tym terminie wnioski będą rozpatrywane negatywnie. Także to nie jest tak szybko składać wnioski, trzeba czekać, czekać i czekać..... i udowodnić, że się pracowało i należy się wynagrodzenie

były pracownik eko-war-, tahal, watek

Jakie wnioski? skąd je pobierać? Czy każdy musi sam składać czy może zbiorowo? Napiszcie coś więcej.

asan

Dzwoniłem do sądu. Powiedzieli ,że 6 XII będzie rozpatrywany wniosek Raessa o ogłoszenie upadłości Watek,po ogłoszeniu decyzji sadu bedzie mozna składać wnioski do fgśp.

Zniesmaczona

6 grudnia zbiera sie posiedzenie w kwesti upadłości firmy tahal, ale złożone równiez wniosek o upadłośc firmy Watek...

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Tahal Polska? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
prezes

Jest juz upadlosc?

pokrzywdzony

Nic nie składałem do PIP-u, ale rozmawiałem telefonicznie po otrzymaniu tego pisma z PIP-u, że mogę złożyć wniosek w ciągu 7 dni od daty otrzymania do Sądu wniosek o następującej treści: ,,Oświadczam, że jako pokrzywdzony przystępuję do postępowania jako oskarżyciel posiłkowy, w sprawie XXXXXX(imię i nazwisko) – prezesa zarządu WATEK POLSKA sp. z o.o w Szczecinie (dawniej TAHAL POLSKA sp. z o.o w Szczecinie). i to trzeba wysłać do: Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód V Wydział Karny w Szczecinie Pl. Żołnierza Polskiego 16 70-551 Szczecin wysyłajcie takie wnioski, jesteśmy pokrzywdzeni - ( straciliśmy pracę, nie mamy jak do tej pory wypłaconych wypłat, nie opłacone składki ZUS, nie opłacone ubezpieczenia grupowe i nie wypłacone odprawy, nie możemy zarejestrować się w Urzędzie Pracy bo nie otrzymaliśmy świadectw pracy, itp)- oskarżyciel publiczny to Prokurator (na wniosek PIP-u),a my jako oskarżyciele posiłkowi współpracujemy z Prokuratorem, bądźmy zaangażowani w naszą sprawę.

Urbah
@pokrzywdzony

Co jako oskarżyciel posiłkowy mozna wnieść do sprawy. Wiadomo ,że PIP występuje z urzędu i oskarza Raissa o niezgodne z prawem rozwiązywanie umów z pracownikami. Bo kto pozwala odejść kadrowej ,kiedy pozostała duża grupa pracowników oczekuje swiadectw pracy. Mógł załatwić kadrowej wynagrodzenie na czas potrzebny do zakończenia sprawy z pracownikami.

pikus

tak dostalismy a jak tam wyplaty wiadomo cos sa nakazy

Zniesmaczona

A co w tym liście ma być, nic nie było? a Czy coś składałeś do PIP-u

już nie pracownik tahalu-watek

Dostaliście pismo z PIP-u?

Zniesmaczona

Właśnie dać jej po 5 zl czy 10 i niech jedzie tam, pewnie ona kase dostała za wszytsko a my musimy o nia walczyc, a miec papiery i szukac sobie pracy lepiej niz czekac az syndyk wystawi swiadectwa za 2 lata jak dobrze pojdzie...

Aron

Babel! Są w życiu takie sytuacje , że swoją godność godny człowiek musi schować za pazuchę.

abecadło

A może by się tak zmobilizować i sobie pomóc wzajemnie, a nie każdy tylko o sobie myśli. Jeżeli ktoś wypisze świadectwa, to może warto się zrzucić po 5 czy 10zł na ten bilet niż w ogóle ich nie dostać i siedzieć w zawieszeniu. Ale to Wasz wybór- czytam i słucham, i nie wierzę...

leos

kadrowa nie wypisze swiadectw bo kasy nie dostala! wypisza te co maja placone... nie mam zamiaru im dokladac do kabzy za zawiezienie papierow!

Zniesmaczona

Nazwiskami operować nie będę ale doszły mnie takie słuchy od jednego z kierowników. Poczekajmy zobaczymy co będzie po 10 może wpadną na konto, jak nie będziemy się dowiadywać, jak coś wiecie pisać na forum proszę

zenek

skąd takie informacje ,czy to pewne

Zniesmaczona

Najprawdopodobniej zaczyna ruszać zaległa wypłata za sierpień, dziś doszła do mnie taka informacja, ale trzeba będzie samemu opłacić sobie składki zusowskie. Jak również kadrowa ma wystawić świadectwa i jechać do stolicy po podpisy prezesa ale pewnie będziemy za to płacić i na 100 procent nie jestem pewna... można czekać teraz na wypłatę za sierpień. Trzymajcie się TAHALOWCY :)

aron

Nic nie jest wypisane

ciekawy

wiadomo coś o świadectwach,kadrowa miała wypisać do końca października czy ktoś już dostał bo do firmy nie mogę się dodzwonić

alsz3

Witam,czy może wiadomo coś o upadłości?

?

dzwoniłem do firmy i się dowiedziałem że kadrowa już niepracuje ale "obiecała" (usunięte przez administratora) że przyjdzie i wypisze świadectwa i że zrobi to do końca października ile w tym prawdy niewiem ale jeszcze poczekam bo od 21-go października jestem oficjalnie bezrobotny

@

Ciekawa sprawa... Dzwoniłam to mi powiedziano, ze ona moze raz, dwa razy w tyg wpadnie do biura i zobaczy jaka poczta przyszła bo nikt jej za dojazdy nie zwrówri a tez wyplaty nie dostała, ona sobie świadectwo wystawiła, a Ci co są na zwolnieniach lekarskich co maja począć...

Picasso
@Zniesmaczona

A jak dostaniesz to świadectwo i na tym będzie ze wszystko uregulowane i wypłaty i odprawy to będziesz z tego zadowolona bo ja szukam pracy i jak znajdę i dostane takie świadectwo to pójdę do sądu pracy bo to będzie oszustwo.Mam nadzieje że syndyk wejdzie i może coś odzyskamy,a ciekawe jak z tym prawnikiem czy coś wskórali-odpiszcie.

Zostaw merytoryczną opinię o Tahal Polska - Szczecin

• Jak się pracuje w Tahal Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tahal Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Tahal Polska