Opinie o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Vision Express SP Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Vision Express SP Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vision Express SP Sp. z o.o. w Warszawa

baks1959

Nie polecam tej firmy kupiłem u nich okulary po roku chodzenia zrobiły się na szkłach odbarwienia okulary oddałem do reklamacji. Oczywiście dwa razy odmówi mi reklamacji widać że tej firmie zależy tylko na kasie a nie na klijecie

Riri
@baks1959

Tu są opinie pracowników a nie *klientow jeśli już, proponuje kupić słownik ortograficzny

Optyk lab
@baks1959

Witam, a jak Pan myśli, jeżeli wcześniej pacowałam w branży odzieżowej ,a teraz każą mnie robić okulary ,to robię jak potrafię i tyle w temacie… Nie mam zdolności manualnych ,ale zawsze moźna pościemniać przy robieniu okularów i czas szybciej ucieka…

Qwerty

Jakieś podwyżki od Nowego Roku?

@Qwerty

Wyrównanie do najniższej krajowe ????????????

Xx
@Anna

Od marca ponoć

@Xx

Dlaczego dopiero od marca? To nie powinno być od początku roku? Jak się wykręcili? Chyba, że będą i tak musieli dorzucić zaległości?

Qwerty

W dużych miastach ?

Okruszek
@Qwerty

Jak zapłacą za balety i coś mi zostanie to może nam dadzą ... ja tam czekam na okruszki z pańskiego greckiego stołu

plebszsalonu
@Okruszek

Dokładnie, to co spadnie ze stołu panów to my dostaniemy, czyli 100 brutto max.

@Qwerty

Podobno 10% podwyżki podstawy względem wypłaty z grudnia, ja mam podstawy 3400 czyli dostanę od marca 3770zł bruttno? Śmiech na sali. Wstyd.

xxx
@Qwerty

Od nowego roku plotka że w marcu a w marcu ogłoszą że od kwietnia lub maja np 8-10% i jak ostatnio kwotowa do etatu dla wszystkich tyle samo niezależnie od stanowiska w salone a co w centrali to sza i nikomu nic do tego.

Paulina
@xxx

Nie bardzo rozumiem. W salonie te podwyżki tylko? A w centrali nic? Czy o co chodzi? 10% to od kwoty brutto czy netto liczą? Wyrównanie jest jakieś od początku roku?

Beata
@Paulina

Jaja sobie robimy, nikt nic nie wie. Cały czas przekładają info o podwyżkach i nie wiadomo co i ile, ale większość ludzi wyczuwa śmieszne kwoty, i radzę się tak nastawić, żeby nie było rozczarowania.

Nie polecam.

Czekam ponad dwa miesiące kiedy się odezwą do mnie w sprawie rekrutacji, co chwilę nowe ogłoszenie potrzebujemy pracowników bla bla bla niepoważne podejście do osób które by chciały pracować a muszą się bawić w de*ila. Takie firmy powinny mieć zakaz funkcjonowania w Polsce, chyba że by zmienili zasady rekrutacji... Żenada

Kolo
@Nie polecam.

Wywalili jakiś czas temu dobry i profesjonalny HR Team, teraz tam same (usunięte przez administratora)...

@Nie polecam.

Jeśli się nie odezwali to najprawdopodobniej masz za słabe cv lub nikt Cięnie chce z różnych względów....

Nie polecam
@Kolo

Tam juz tylko sami ograniczeni i nieprofesjonalni ludzie zostali..takimi lepiej zarzadzac i manipulowac.

Bardzo żałuje rozpoczęcia pracy w tej firmie. Nie dość że zarobki tak kiepskie że nie stać na podstawowe potrzeby. Grafik ustalany pod osobę która się nim zajmuje, pracująca większość sobót, piątków i poniedziałków, bez żadnego sprawiedliwego podziału. A na dodatek najlepiej cały czas być pod telefonem na każde wezwanie a jak coś źle to opieprz nawet jeśli to nie Twoja wina. Uciekam gdy tylko będzie taka możliwość tak samo jak pozostali byli pracownicy.

Anonim 2
@Anonim

Odejście z tej firmy była najlepsza decyzja. Jak sie okazuje w innej sieciówce mozna szanowac pracownika mimo celow, budzetow, durnych procedur. Szkoda ze nie ma wzgledu na ludzi ktorzy maja doswiadczenie j wiedze. Zabrałam ja g”do konkurencji!

Szczęśliwa

Spóźnione, lecz serdeczne życzenia noworoczne składam Zarządowi VE SP z ulicy Domaniewskiej. Życzę Wam, abyście mieli takie same dochody jak w roku ubiegłym. Aby brakowało Wam na opłacenie rachunków, abyście nie wysyłali swoich dzieci na wakacje czy ferie, abyście nie przesypiali nocy i mieli zawsze bardzo dużo pracy, przy wiecznie okrajanych etatach. Szczególne życzenia składam dla GZK. Mam nadzieję, że przyjdzie i na ciebie taki czas, kiedy zrozumiesz, że człowiekiem także należy czasami być. Nie tylko dyrektorem od niczego.

viva
@Szczęśliwa

Dlatego już niedlugo żegnam się z tą żałosną firmą. Osoby odpowiedzialne za dobrobyt pracowników nie maja serc.

Emilia

Firma wrzuciła nową ofertę na magazyniera w Niemczech. Podali tam stawkę do 14 euro / h. To serio realna kwota? I jest na rękę czy brutto? Piszą tam o premii świątecznej, duzo jej mieliście ostatnio?

magazynier
@Emilia

Perzecież to wątek polski, pisz na stronie niemieckiej.

JOZEF

Prosze obecnie omijajcie tą firmę,byłem 30 letnim klijentem,byłem,ale józ nie jestem,,kupiłem pól roku temu okulary,zareklamowałem,decyzja decyzja odmowna,status negatywny,Pani w salonie stwierdziła ,ze stawiałem okulary na szkłach,mogły być ruchy tego pdłoża,chciałbym zaznaczyc że mam 72-lata i ten służy mi wyłocznie do posiłkóów mam obecnie,jeszcze 10-letnie okulary,tak Panstwa firm,są w lepszym stanie soczewki,jakośc materiału,jeszcze raz prosze was z daleka od tej firmy,może to mocne słowo ale to (usunięte przez administratora) .pól roku az 1300 zł,

Ida

Pytanie czy VE zatrudnia na zlecenie ( mi pasuje) ? Czy tylko umowa o pracę?

ve
@Ida

tak można być zatrudniony na zlecenie

Tu już nie ma Waszych okularów

Witojcie !!!!!! Jakie oczekiwania od korpowyzysku na 2023 ? Bo jakoś noe mogę nic sensownego znaleźć :-) mało i małp ale zadnych konkretów. Płaca minimalna 20% up Emerytury 15% up Vision Express ? Słucham Waszych propozycji. Macie kredyty chcecie być czymś więcej jak konsumentem parówek więc piszcie śmiało. Pozdrawiam Mąż uciemiężonej z wyboru :-)

pat23

Hej, czy to prawda, że wspólny grafik nie może wisieć na zapleczu z powodu rodo? Czasami ułatwiłoby to porozumienie między pracownikami, bo nawet nie wiadomo, z kim jest się na drugi dzień.

Dusia

Co powiecie na mały strajk? Ciężko pracujemy, pieniądze są żenujące, firma tnie koszty, a dyrektorzy, którzy często zwalają obowiązki na doradców będą bawili się niedługo na śmiesznej konferencji

Haha
@Dusia

Zazdrość to złe uczucie

Kkkk
@Dusia

Strajk czemu nie, ale jakby miał wyglądać?

Bieda
@Haha

Podobnie jak moralność. Z przedrostkiem nie. W tych czasach i z naszymi pensjami? Pomyśl, jaki bonus każdy by dostał. Jakaś 13 pensja, bo zyski są.

robol
@Bieda

Zyski są na premie dla zarządu i dyrektorków z centrali nie dla nas, podwyżki mają po 5 tysięcy rok w rok a my się o 5% prosimy może tak popisać ile kto tam zarabia to im (usunięte przez administratora) zmiekna

@robol

Ich stawki są faktycznie jawne, że o tym wiesz? I co do tego wspomnianego strajku to on już był tu kiedykolwiek organizowany? Dał jakikolwiek efekt?

Uciekać! Pracowałam, nawet jakbym narządy oddała na Domaniewską to i tak byłoby za mało. Ludzie, szkoda czasu na tą firmę - nie popełniajcie mojego błędu (12 lat pracy w VE...) Pozdrawiam pracowników salonów. A

Sotomek

Żenujące - uciekajcie stąd jak najszybciej - ja tak zrobiłem i to najlepsza decyzja jaką podjąłem w swoim życiu. Salony super ale centrala to uzależnione od kawy nieroby!

Bytom
@Sotomek

Potwierdzam! Nie liczą się z nikim, a już napewno z ludźmi z salonów!

Zarobki

Skoro firma tak pięknie dba o swoich pracowników w dobie inflacji, ja również zadbam o piękną opinię na temat tej firmy wśród jej klientów

Ehh…

Firma na samym początku wydawała się fajna, może też dlatego, że zaczynałam przy starym systemie premiowania. Po zmianie dramat. Ile klientów obsłużysz tyle zarobisz. Czy firma dąży do tego, aby pracownicy między sobą bili się o klienta? Za te śmieszne 12 zł brutto za progresa? Oczywiście stawki na każdym salonie inne. Flagowy salon? podstawa wyższa, większe miasto? podstawa wyższa. Trafisz na mały salon na totalnym zadu…iu i zarobisz śmieszne pieniądze, a natrudzisz się tak samo, bo na reklamację z flagowych salonów przyjdą do Ciebie. Wielozadaniowość? Oczywiście tylko dla DK- otwarcie salonu, przyjęcie dostawy, obsługa klienta, w międzyczasie powycierane paneli (po co osoba sprzątająca przychodzi z rana, skoro całe biurko, kasa i komputery pełne kurzu?), a już nie mowię o tych, co na labie pracują. A opto? Nie ma klientów z badaniem, to tylko kawka na zapleczu, 4-daniowy obiad i lecenie w kulki. Czasem nie wiesz, czy opto w ogóle jest na salonie. A ty? A ty jedz obiad na stojąco albo podjadaj cokolwiek za ścianą, żeby Cię na kamerach nie widzieli. Na salonie nawet głupiej wody nie możesz mieć. Pierwsza osoba kończy zmianie o 18, a ty siedzisz do 21? To schniesz przez te 3h, bo przecież nie możesz zostawić pustego salonu. Na rozmowie o prace usłyszałam „3 dni po 10h i 2 soboty w miesiącu”. Rzeczywistość? Ciagle zmiany po 11h, czasem 12. Nie wiem po co grafik, skoro każdy przychodził jak chciał. Fast food wśród optyków, najgorsze zarobki, ale nauczą Cię wszystkiego i możesz lecieć do kodano czy fielmanna pracować. Jako pracownik dostajesz tak zabawne zniżki, że przy aktualnych cenach bardziej się opłaca iść do małego prywatnego optyka zrobić okulary niż tu. Ceny podnieśli 3 razy w ciągu 2 tygodni, a pracownikom wypłatę o ile? Całe okrągłe zero.

Opt
@Ehh…

Każdy salon jest inny i u mnie w salonie opto pomaga i dwoi się i troi. Znam ds, którzy nic nie robią, notorycznie się spóźniają do pracy nawet kilka godzin i pracują w firmie już długo. Można zawsze pogadać z pracownikami i przedyskutować sytuację. Dobra organizacja pracy i współpraca to połowa sukcesu. Są salony gdzie opto ma pełno badań i nie wie w co ręce włożyć, a są takie gdzie jest luźniej. Niestety ale ja sama nie będę obsługiwać tajnego klienta jeśli jest doradca klienta a opto jest oceniany w gabinecie - dlaczego mam oberwać za tk. Faktycznie bardzo dużo osób zdobywa doświadczenie z doradców klienta, opto i ds i odchodzi do konkurencji ze względu na warunki finansowe. Ve to niestety marna płaca z masą celów, stresem na budżet, kpi, MF, cl, OPTiscan

Ehh…
@Opt

No popatrz, a u mnie tylko „umów mi pacjentów” i „zamów mi soczewki”. Zamiast pić kawkę na socjalu, to można by się za prace wziąć. Bywałam na niejednym salonie i tam również takie sytuacje występowały. Nieważne czy był to opto, lekarz, czy refrakcjonista. Nikt nie oczekuje, że będziesz obsługiwać tk od początku do końca, bo tutaj już sobie mocno dodałaś ale głupie chusteczki to chyba można klientowi sprzedać, bez ściągania dk z zaplecza, który je obiad na kolanie :). Choć i tak ciekawe, że z całego mego elaboratu najbardziej zabolał tekst o opto, a nie, że pracuje się za (usunięte przez administratora) XD

Opto2
@Ehh…

Jestem optonetrystą, praującym w VE od 2,5 roku. Staram się pomagać na salonie jak tylko mogę. Pracowałem na 9 różnych punktach, bo taka była czasem potrzeba. Niestety na żadnym z nich, również na tym do którego przynależę, nikt nigdy nie mówił mi żebym sprzedawał jakiekolwiek akcesoria i nikt mnie tego nie uczył, mimo, że proponowalem, że mogę pomóc tylkoo trzeba mi to pokazać i ze 2x popatrzeć na ręce. Tak więc to nie jest zła wola opto.

Pracuję bo chcę....
@Ehh…

Po pierwsze to idź na studia, zostan optometrystą i nie będziesz musiał wycierać paneli. Pi drugie jeśli pracujesz 11 czy 12h to masz pół miesiąca wolnego. Ludzie! Rzygać się chce od tego waszego narzekania. Idźcie w cholere do Kosani. Kto Wam broni?? Już się czytać tego nie da. Czy ktoś Was na siłę trzyma w tej firmie? Nie podoba się to wypad a nie płaczą tylko na go worku.....

mgr
@Pracuję bo chcę....

Ciekawy punkt widzenia. Udawadnia tylko megalomański charakter. Po studiach wycieram panele, nie wstydzę się tego, a światowej sławy optometrysta po zaocznym nauczaniu wydał orzeczenie. Z błędami w pisowni. Jak się nie da czytać, to nie czytać. Albo to arogant, albo ktoś z centrali. Mówimy o lepszych zarobkach, zasadach i obawach a nie o twojej pożal się karierze.

Beka z ciebie
@Pracuję bo chcę....

O jakie oburzenie. Praca po 11/12h i pół miesiąca wolnego? Ja bywałam w pracy 4/5 razy w tygodniu i to były zmiany po 10/11h, jak dla Ciebie to jest zdrowa relacja w pracy to XD. Jakbym miała po studiach zostać takim gburem, to dziękuje, wolę w takim razie studiować coś bardziej pożytecznego. Ale nie martw się, firma już i tak tnie koszta, że za chwile też będziesz od sprzedawania i wycierania paneli, nawet po studiach ;). Na szczęście już tam nie pracuję :)

Love ya
@Opto2

To się naprawdę bardzo cieszę, że miałeś chęci, niestety nie każdy ma takie podejście :(

Opto2
@Love ya

Ja mam chęci nadal. Naprawdę nie lubię siedzieć i nic nie robić. Ale na jakiekolwiek propozycje, żeby mi pokazać, nauczyć jestem zbywany... Słyszę tylko , że nie muszę, my radę, nie ma potrzeby. Zastanawiam się dlaczego? Pewnie żeby potem narzekać i się rozpisywać że opto to takie święte i nic nie robi. Na prawdę wszystko zależy od człowieka. Pracuję w salonie, gdzie jest średnio 6-8 badań dziennie. Wvtak zwanym międzyczasie chętnie bym coś zrobił, ale niestety nie jestem dopuszczany.

Lol
@Pracuję bo chcę....

Dlatego ta firma schodzi na psy, bo zamiast rozwiązywać problemy pracowników jest podejście „jak ci nie pasuje to (usunięte przez administratora)”. I faktycznie (usunięte przez administratora) :), ale potem trzeba szkolić nowego pracownika, który po okresie próbnym też wypie*dala. Każda kolejna rekrutacja przynosi mniejszy wybór pracowników i w efekcie na zmianach są ludzie którzy mają jakieś 20% wiedzy „starego” pracownika

Pracownik południa;-)

Od stycznia 2023 wchodzi dyrektywa UE ,która informuje klientów o trzech cenach produktu z promocji. W końcu Vision przestanie kręcić z cenówkami na oprawy przed każdą promocją i sztucznym zawyżaniem cen :-) https://www.parp.gov.pl/component/content/article/82715:dyrektywa-omnibus-obowiazek-informowania-o-cenach

@Pracownik południa;-)

A kiedy niby zawyzalismy sztucznie ceny? Pracuję 14 lat i nie pamiętam takiej sytuacji....

Pracownik południa :-)

Ja,widocznie 14 lat to jest jeszcze wciąż za mało… Przed każdą promocją „wiekową” przychodziły cenówki kurierem z działu marketingu…Trzeba było po skończonej pracy zostać dłużej i przemetkować cały salon - przygotować do nowej promocji ( plakaty etc.).Zawsze to była różnica 49 zł. Po rabatach firma dostawała marże jaką zaplanowała z opraw… (usunięte przez administratora)Zapytaj starszych i bardziej doświadczonych koleżanek oraz kolegów ,to może się dowiesz kilku sztuczek ;-)))

K

Kłamstwo

Olsztyn

Pojawiła się nowa oferta pracy na Optometrystę w Olsztynie. W obecnej pracy wykonuję badania, zajmuję się sprzedażą, dokumentacją i jeszcze rejestracją do okulisty. Powiem szczerze, że podoba mi się wizja skupienia na badaniach, ale widzę w komentarzach wiele narzekań optometrystów. Jak wygląda mniej więcej podstawa? Wiem, że są też negocjacje na rozmowie. Najbardziej interesują mnie premie. Jeżeli sam nie sprzedaje, to w jaki sposób liczona jest premia? Jakie są obowiązki poza typowym badaniem optometrycznym.

Opt
@Olsztyn

Dla nowych pracowników wyższa podstawa, a dla osób z dłuższym stażem pracy w firmie stoi w miejscu. Ludzie ciągle odchodzą i ciągle prowadzą rekrutację opto. Już praktycznie wszystko zostało z premii opto zabrane, więc nie licz na jakieś duże premie, bo są to śmieszne kwoty.

Olsztyn
@Opt

Dzięki, na rozmowę i tak zawsze warto iść, ćwiczyć skilla na rozmowy przy lepszych ofertach. Po wykupieniu GrandVision przez EssilorLuxottica koszty zakupu soczewek czy opraw są pewnie marginalne w skali, także jeżeli jest tak jak tu piszecie to smutne i kuriozalne, że pracownicy w salonach mają coraz gorzej. Niestety rozmawiając ze znajomymi że studiów, słyszę, że trudno znaleźć dobry salon dla opto. Chyba najbardziej są zadowoleni w klinikach albo jako PH/ albo na własnej działalności :P

Sunia
@Opt

Śmieszne premie ? Jeśli premia 1000-1300 jest śmieszna to jaka jest nie śmieszna ? Stawki od 30zl wzwyż

Spec
@Sunia

Nie wiem gdzie takie premie ???? Gratuluję bo ja o takich mogę pomarzyć

Optometrysta
@Sunia

Taka premia to tylko w salonie robiącym killaset tysięcy. Badanie za Badaniem i obiad w pośpiechu. Ja się cieszę jak dostaje kilkaset zł premii...

B.
@Spec

W Warszawie w salonach flagowych można premii jak wszystkie wyniki zrobione 3000 zrobić. jak budżet zrobiony a reszta nie do końca to i tak z 1000-2000 można wyciągnąć. Jak jest dobry dyrektor który potrafi salon zmotywować i organizacyjnie dobrze poprowadzić to budżet da się zrobić prawie zawsze nam się nie udało w tym roku tylko 3 razy.

@Olsztyn

Premie dostajesz jeśli po Twoim badaniu klient kupi progresy

Nowy pracownik

Czy faktycznie tam się tak zarabia jak mówili podczas pierwszej rozmowy czyli podstawa to 3950 brutto, czy to ściema i trzeba wyrobić jakaś minimalna prace? Chodzi mi o prace w wola park?

Morgan
@Nowy pracownik

Tak, podstawa 3900 brutto w dużych miastach

@Morgan

A na co można liczyć późnej i po jakim ewentualnie czasie skoro opisujecie to jako wartość na start? jakie warunki?

Stary pracownik
@Aneta

Warunki są cały czas takie same.

@Stary pracownik

No dobrze. A co z awansem? po nim już wszystko może być inaczej? O ile wtedy zazwyczaj stawka wzrasta?

XD

Awans XD

@XD

ok czyli ciężko z tym? wiesz o kasę mi głównie chodzi. A w związku z świętami to co było w tym roku?

K.
@Nowy pracownik

Podstawa taka jest, a żeby dostać więcej to trzeba dobrze sprzedawać i robić cele

@Aneta

Doładowanie karty edenred, jeśli masz dochód do 3000zł to 500zł jeśli więcej, to mniej.

Nie_wierzę

Naprawdę nie wierzę że od nowego roku pracujemy za najniższą krajową...

Iwo
@Nie_wierzę

Ale od marca podwyżki chyba będą.

Nie_wierzę
@Iwo

Wow. W marcu. Po pierwsze ciekawe jaka będzie ta podwyżka. Po drugie uważam że praca w takiej firmie za najniższą krajową to wstyd dla zarządu...firma medyczna, takie reklamy...a ktoś w sklepie ważąc ziemniaki zarobi tyle co my. Przepraszam ale my sprzedajemy nie raz okulary za 2, 3 tysiące złotych. Trzeba się wykazać jakąś wiedzą w tym temacie. Odechciewa się wszystkiego. Szkoda tej kartki papieru z informacją o wyrównanie podstawy do tej którą zaproponował rząd naszego kraju...Zarząd VE wstyd!

Zostaw merytoryczną opinię o Vision Express SP Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vision Express SP Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 314.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vision Express SP Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 261, z czego 14 to opinie pozytywne, 142 to opinie negatywne, a 105 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Vision Express SP Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Vision Express SP Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Vision Express SP Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 488 ocen.

Vision Express SP Sp. z o.o.