Sklep Martes (Martes Sport Sp. Z O.O.)

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Martes Sport Sp. z o.o.

Kilka słów prawdy

Wypłatę macie na czas,premia jest kiedy target został wypracowany ,a że socjalu nie ma no nie niestety nie ma .Nikt Wam tego nie obiecuje kiedy Was zatrudnia.Myslicie,że w innych firmach jest lepiej ?w galeriach handlowych ?to błąd. W innych firmach tną etaty,liczą produktywność, zadania wykonuje się na czas a premi 100 zł brutto????.Przestańcie płakać. Pracowałam w Martes sport pół roku temu i odeszłam bo z Regionalnym Kierownikiem nie dało się żyć, teraz przyglądam się Wam i patrzę na to wszystko inaczej...Jeśli Wasz kierownik jest w porządku, jest sprawiedliwy i odpiwiedzialny to da się żyć. N a Dolnym Śląsku Macie świetnego RKS BCh ,regionalni którzy zostali są wporzadku, więc czas powalczyć o dobre wyniki i będzie dobrze.

Ogłoszenie

Elastyczny system kłamstwo, motywacyjny system kłamstwo, premia kłamstwo, opieka medyczna jakaś ściema bo w innych firmach jest dużo lepiej, Multisport drogi, zgrany zespół bez przesady przecież to na pewno nie ich zasługa, możliwość awansu dajcie spokój i dostaniesz mniej niż ten z zewnątrz, umowa o pracę ale łaska. Pani HR naprawdę w to wierzysz? Ty chyba nie wiesz jak to funkcjonuje naprawdę

Nnn

Ty chyba nie wiesz jak jest w firmie, to już nie to samo co 5 lat temu. Właśnie dużo ludzie robią, zwalniają sie, rotacja jest dużo wyższa przecież to widać gołym okiem. A co można więcej zrobić.. Przecież mkrs widać że nie ma nic do gadania, to kto ma reagować, pozwolili zabrać premie itp

Lal

Większość osób tutaj chyba poprostu lubi narzekać. Co by nie było to i tak wam źle, firma zła. Jest gest że znoszą nam próg więc jeżeli nie umiecie z tego choć trochę byc zadowolonym to wgl nic nie mówcie albo jak niżej zrezygnujcie z tej premi. Nie musieli wgl nam tego znosić bo były nowe zasady a pracując dalej zaakceptowaliscie to.

Opiniotworcza
@Lal

W firmie jest rotacja na sklepach stacjonarnych i bedzie, nie potrafiliscie kiedys i teraz tez nie umiecie ludzi, ludzi nie umiecie zatrzymac w pracy. Rada, mozecie z niej skorzystac lub nie. Stancie przed lustrem i powiedzcie sobie to samo co tu piszecie pracownikom, stawiajac sie w pozycji pracownikow. Pa pa

Inicjatywa

Ale inicjatywa to jest twoja premia która wypracowujesz.... już ci zryli beret że to piękny wielki krok w stronę pracowników. Ludzie dajcie spokój co za bzdury. Zaraz będziemy dziękować za wypłaty najniższej krajowej.(usunięte przez administratora)

Yes

Chyba 3/4 pracowników by musiała tu napisać swoje dane. I co z tym zrobicie? Będziecie się mścić..... W większych miastach już prawie nikt normalny i odpowiedzialny nie chce pracować, zresztą już zamkneliscie większość sklepów na wasze szczęście, w miasteczkach ciężko o pracę i ludzie będą ale też do czasu

Sprzedawca

Ogólnie wrogie nastawienie przez RKS (Mielec), więc na wstępie wiedziałam, że nic w tego nie będzie. Kierowniczka ok, nic konkretnego nie pytała, mało się udzielając, Spóźniona rozmowa rekrutacyjna, trzeba było czekać. Cała rozmowa wypadła jak przeprowadzana za karę.

Standardowe, dlaczego chcesz tu pracować, powiedz coś o sobie.

Ciekawość

Jakie około widełki w centrali dla specjalistów/analityków?

Tadam

Czy to jest normalne w tej firmie, aby kazać przychodzić na zebrania, które łącznie dają 14 godzinna zmianę, bez 11h odpoczynku dobowego? I jeszcze by nikt z kadr się nie zorientował, to kazać zakłamywać rejestr czasu pracy? I to jeszcze za zgodą KRS?

Cleo

Tak się składa że znam bardzo dobrze kodeks pracy. A to że jedna godzinka raz na miesiąc się załamie to chyba jakaś wielka tragedia nie jest. Później ta godzina jest zawsze do odbioru.

Buhhhh

Ile zarabia kierownik w Martesie ? Mam za kilka dni rozmowę o pracę na stanowisku kierowniczym , zastanawiam się czy nie mam wygórowanych wymagań finansowych . Możecie mi powiedzieć widełki ? ????

Posejdon
@Buhhhh

Zależy od lokalizacji, widełki między 4800-6500 brutto

N
@Posejdon

Pewnie że zależy od lokalizacji j to nie podlega żadnej dyskusji. ale teraz wychodzi na to, że starsi sprzedawcy z swoim dodatkiem będą mieli 4642zl czyli więcej niż zastępca kierownika ktory podstawy ma 4600 brutto na umowie . Kiepsko

Gal Anonim
@N

Przed podwyżką najniższej podstawy mam 4900 bez dodatku... skoro zarabiacie mniej niż starsi sprzedawcy to znaczy że sami do tego dopuściliście.(usunięte przez administratora)

KRS
@Posejdon

6500 to chyba ma regionalny.... choć czasem KRS zarabia mniej od kierownika, w tej firmie te anomalie to naturalne

Rybak
@KRS

Wiecie że wraca stara regionalna K.K,a taki był spokój.szkoda

ABC
@Gal Anonim

A jaki ty masz masz dodatek ze taki zadowolony jesteś ? Starszego sprzedawcy ?

Truk
@Rybak

Z tych 8 regio co miałam to chyba najlepsza, trochę upierdliwa ale najlepiej się współpracowało

kierownik ma 4tys do reki

anonim 2

kierownik zarabia 4tys

bp

Nasz kierownik to się turla ze śmiechu. Za 4 tysiące to by tutaj nie pracował.

To mało wiesz
@bp

Ale Ty piszesz głupoty ile niby zarabia kierownik netto ? Przestań wierzyć w bajki, więcej niż 4,5 nie wyciągniesz o ile wgl tyle Ci się uda ????

Nepotyzm

Obserwuje tutaj konkurs na najbardziej pogardliwy tekst i komentarz do pracownikow sklepow. Jak widac po wczesniejszych wpisach jest w czym przebierac, zaznaczam ,ze ich barwa jest znacznie kolorowsza gdyz mialy miejsce przed swietami. Januszowe teksty + dzikie grazynkowe show. Firma oferuje minimum i w brzydkim opakowaniu. Pogarda i brak zrozumienia w tej firmie to kolejne punkty ,ktore warto rozpatrzyc przed przyjsciem do niej.

To jest skandal że ktoś taki funkcjonował jako KRS przez tyle lat i nikt tego nie zauważył albo nie chciał zauważyć. Kompromitacja przełożonych, na szczęście obeszło się bez spraw sądowych związanych z (usunięte przez administratora) ale było już blisko. Ludzie co wy tam na górze robicie.... p. MJ to widzi chyba tylko (usunięte przez administratora)

Hopa

Ona to widzi tylko braki towaru, czy ona w ogóle zna kodeks pracy.... lub inne procedury sklepowe. Nie potrafi się nawet przedstawić, żałosne zachowanie. Pogrąża tylko firmę bo od kiedy jest opinia ma bardzo spadła

Ok

As była normalna dziewczyna bo znam ją z czasów gdy była kierownikiem, pracowałam z nią w jednym sklepie. Nagonka i ciśnienie zrobiło z niej stwora ms.... Aga sobie ewidentnie nie radziła z natłokiem obowiązków i oczekiwan, gdyby ktoś z nią porozmawial wcześniej bez zastraszania to możliwe że byłoby inaczej

Zalosnisa

Tutaj na goworku klikaja smutne minki i flagi do nieprzychylnych im opini. Niektorzy sa tutaj z nich zadeklarowanymi pracownikami co nie zmiemia faktu ze te piekne rodzynki sa zapewne po znajomosci od tych wyzej, lub tak zakompleksieni ,ze ktokolwiek ich zatrudnil.. albo byc moze na lepszych warunkach. Zobaczcie jak bronia pracodawcy nawet gdy brak swiadczen swiatecznych, wczasow pod grusza, osiagalnego systemu premiowania.

Ok

A ja nienawidzę koordynacji , zniszczyli mnie psychicznie zwłaszcza jeden (usunięte przez administratora)

Zalosnisa

Jeszcze troche i na tych polkach beda tylko same martesy, budzet na martesach i na kolejnych promocjach w strone klientow napewno bedzie osiagalny..

Martesiak

Właśnie dotarl mail o podniesieniu minilamnej krakowej, co za tym idzie np starszy sprzedawca z dodatkiem funkcyjnym zarobi więcej niż zastępca? Kiedy informacje o podniesieniu wypłat dla reszty pracowników?

N
@Martesiak

U nas nawet starszy sprzedawca zarobi więcej ze swoim dodatkiem niż zastępca kierownika.

Mada

Współczuję że trafiłaś na takich przełożonych ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka bo nie każdy KRS i MKRS w tej firmie jest taki jak napisałaś: )

Zaufany

Wpis typowego człowieka, który obwinia wszystkich tylko nie siebie. Wątpię, aby nie przedłużył ci umowy bez powodu. Napisz może co się stało, jakie powody dałaś, aby stało się tak jak piszesz. Wspominasz o miesięcznym szkoleniu co uważam, że w Martesie to bardzo długo, ponieważ standardowo trwa dwa tygodnie, a w trybie przyśpieszony nawet tydzień. Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie KRS zawsze jest pod telefonem i stara się pomagać.

Faka
@Mada

Martes nie uczciwy, byle jaki pracodawca. Czarna lista.

Mada
@Faka

Co jest nie uczciwego według Ciebie ? Firma nie robi nic za placami pracowników wszystko jest według prawa i mamy jasno określone.

Szczena

I co narzekacie na MS prezent na święta dostaliście próg 80% na grudzień zniesiony

@Szczena

Na święta to była wypłata 10 grudnia za listopad. Ludzie (którzy nie mają oszczędności) potrzebowali kasy w grudniu na święta, a nie 10 stycznia na święta. Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale.

nick

Wow zniesiono target za grudzień bo słabe wyniki (nie dziwne jak średnia sieci to 75%). Trzeba było kolejny raz nie przestrzelić targetów na dany miesiąc to może było by inaczej :) Szkoda że nie zrobiono tak też w listopadzie żeby ludzie mieli cokolwiek na święta...

Zart
@nick

Szkoda, nie ma wybacz. Jak myslicie bedzie 75% osiągnięte? Ja już w 4 literach mam. Niech im karp czy inna ryba w gardlach stanie.

Niewazne

Szkoda słów na Waszą firmę. 0 paczek na święta, nic kompletnie nic Dodatkowo sklepy nie wyrabiają obrotów 80% co pozbawia ich premii za grudzień. Od stycznia wymyślone jakieś premie za „2 miesiące” czyli w tym wypadku jeśli nawet nie wyrobi się premii w styczniu i lutym to automatycznie z grudniem przepada premia za 3 miesiące.. Świetne podejście do pracowników… Ogrom Pracy na sklepie duże dostawy nieadekwatne wynagrodzenie do pełnionych obowiązków. Po nowym roku omijam ten sklep szerokim łukiem i ktokolwiek będzie chciał tu pracować to z chęcią mu nie polecę tego miejsca. Nie pozdrawiam firmy, życzę pracownikom wytrwałości w tym bajzlu jaki od dłuższego czasu jest. Nie przejmujcie się, są lepsze firmy, nie ta praca to inna. Pozdrawiam

Fakt
@Niewazne

Źle się dzieje od przejęcia władzy przez jedną osobę. Gdzie ona wcześniej pracowała, na rynku?? Nie ma żadnego doświadczenia, zarządzanie metodą prób i błędów to chyba może się zdarzyć na stanowisku kierownika bo czasem zatrudniają ich bez doświadczenia ale takie stanowisko już do czegoś zobowiązany.

@Niewazne

Brak związków zawodowych w tej firmie pokazuje jak bardzo taka firma wykorzystuje swoich pracowników. Dyktatura. Żegnam

Nadia
@Niewazne

Tak się składa że jest zniesiony próg targetu żeby dostać premię. Trochę się pospieszyliscie z opinią...

Mikołaj

Centralo - może jakieś paczki na święta? Jakieś bony chociaż do wykorzystania w naszym sklepie i tak te pieniądze do was wrócą, a zawsze do coś. Każdy powinien dostać jakieś podziękowanie za ciężką pracę.

@Mikołaj

Za "ciężką" pracę dostajesz swoje wynagrodzenie (choć ciężka praca to jest w kopalni, a nie w sklepie). Godzisz się na wykonywanie konkretnych obowiązków za konkretną stawkę. Nikt tutaj nie pracuje za podziękowania czy za paczkę na święta tylko za pieniądze.

Klamia Nas
@Mikołaj

Oni nadal w ogloszeniach o prace maja napisane m.in --> Motywacyjny system premiowy. Klamstwo, nie jest motywacyjny, jest demotywacyjny.

Były pracownik...
@bp

Czasem jak robię sobie popcorn to wchodzę na 3 minuty na tę stronę, aby przeczytać takie wpisy jak Twój... Wyobraź sobie, że ja zmieniłam pracę i nadal pracuję w handlu i właśnie otrzymałam swoje wynagrodzenie miesięczne. I wiesz co? Jest ono większe niż w firmie MS, a i zapomniałabym na święta dostaliśmy od firmy podziękowania i dodatkowo kilkaset złotych premii :) I nie pracuję w skupie węgla! :D To, że w MS mnie nie szanowali, to nie znaczy, że w innych firmach Was nie docenią drodzy pracownicy! Oczywiście gdzie indziej nie jest kolorowo, ale przynajmniej czasem Wam podziękują i docenią! Odwagi i powodzenia! :)

GdzieSaMojePieniadze
@bp

Systemy motywacji w swoich założeniach skupiają się na dostarczaniu bodźców, których zadaniem jest pobudzanie pracowników do ponoszenia wysiłku w kierunku realizacji celów strategicznych organizacji. System motywacji, zgodnie z oczekiwaniem w swoim brzemieniu posiada pozytywną konotację i naturalnie kojarzy się zarówno szefom, jak i podwładnym bardziej z nagrodami niż z karami. W martes jest odwrotnie.

k.m

O ile dostanie się go na święta. Bo w niektórych sklepach grafik na nowy miesiąc dostaje się trzy dni przed nowym miesiącem.

słodkosłodki

A ja jestem bardzo ciekaw co się dzieję i do kogo trafiają NASZE PIENIĄDZE, które wypracowujemy co miesiąc ze sprzedaży dodatkowej,skoro zabierają nam z naszych wypłat :) :) :) :) :)

@słodkosłodki

Zapewne na podwyżki minimalnej pensji dla umów o prace, które mają być od nowego roku. Zapewne firma przygotowuje się na te podwyżki i stąd takie zagrania już od kilku miesięcy.

@bp

Czyli od kilku miesięcy nie dostajecie dodatkowej kasy, którą wypracowaliscie ze sprzedaży dodatkowej? To jakieś duże kwoty? One są w ogóle wpisane w umowę? Może warto bezpośrednio zapytać, dlaczego nie macie tej kasy?

bp

Wiemy dlaczego nie mamy tej kasy. Premia za sprzedaż produktów dodatkowych aby była wypłacona muszą zostać spełnione następujące warunki: sprzedaż tych produktów musi być wyższa niż 2 % całkowitego utargu, a drugi warunek jest taki, że musimy wyrobić powyżej 80% zakładanego miesięcznego targetu. I o ile ten pierwszy warunek nie jest trudno spełnić, bo pomiędzy 3, a 4 % normalnie się wyrabia, a nawet powyżej 4 % przy dobrych wiatrach, to od kilku miesięcy są takie targety do wyrobienia, że mało który sklep wyrabia w ogóle 80% założeń przez co nie ma premii ani za obrót ani za sprzedaż dodatkową. Czyli tylko goła pensja plus dodatek za frekwencję 200 zł brutto. Ot i cała historia premii gdzieś tak od września. Bo do sierpnia jeszcze nie było tak źle. Czy duże to były premie? Zanim zaczęli tak robić to po 600 zł miesiecznie, czasami nawet do 800 jak dobry miesiąc, jak ponad 100% targetu i dobra sprzedaż dodatkowa.

Karola

Jak myślicie czy od nowego roku będą aneksy do minimalnej? Jak będą zarabiać sprzedawcy, jak st.sprzedawcy itd.? Myślicie, że jak te pr3mi3 za styczeń i luty w marcu będą ostatnimi? Potem tylko będziemy pracować za podstawę? Jestem pełna obaw i ciekawa dalszego postępowania w związku z tymi wydarzeniami. Jakie macie przemyślenia? Oczywiście proszę o kulturalne wypowiedzi. Razem w tym siedzimy, w sensie w tym (usunięte przez administratora)

Gdzie Swieta ?
@Karola

Podejrzewam ze premie za styczen i luty obiecuja na marzec by przetrzymac jeszcze chwilke pracownikow przez sezon zimowy Nic wiecej Ot to caly cel

Karla

Kurcze pewnie całkiem zabiorą ale ciekawe jakim sposobem nas zatrzymają skoro premie bywały wysokie i można było coś więcej zarobić.

JJ
@Karola

Podwyżka tylko dla kasjerów , podniesienie do najniższej nic więcej . Zastepcy i kiero bez podwyżek. W wielu przypadkach u st.sprzedawcy najniższa + dodatek da większa wypłatę od zastępców , a nawet zrówna się z kiero. Info z góry. Pozdro .

Gal Anonim
@JJ

Żadna nowość. Wiele sklepów juz teraz funkcjonuje na tych zasadach gdzie kierownicy nie dostali podwyżek i st. sprzedawca ma z dodatkiem wiecej niż z-ca lub kierownik podstawy

Ciekawość

Jakie godziny pracy w centrali w Bielsku-Białej?

Ciekawość

Jakie mniej więcej stawki w centrali dla specjalistów/analityków?

Zostaw merytoryczną opinię o Martes Sport Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Martes Sport Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Martes Sport Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1177.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Martes Sport Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1047, z czego 91 to opinie pozytywne, 437 to opinie negatywne, a 519 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Martes Sport Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Martes Sport Sp. z o.o. napisali 20 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Martes Sport Sp. z o.o.