EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Czy EPAM Systems praktykuje "luźne piątki"?

jsc

nie, bo nie ma dresscode'u.

cdr

nienajgorzej - kasa ok i ludzie też

serio
@cdr

kasa ok czyli po kilku miesiącach pracy kupiłeś za gotówkę w salonie Bentley'a Continental GT za 1.2 mln? dobra przesadziłem, kupiłeś Porsche 911 za 850 tyś? też nie? To może BMW 5 za 290 tyś.? Nie? To chociaż Audi A4 za 150 tyś? Pytanie retoryczne.. To może kompakcik jakiś Toyota Corolla za 90 tyś? Też nie? A może VW up za 40 tyś? też nie kupiłeś? Wiem! kupiłeś używkę za 20 tyś na kredyt aby mieć czym dojeżdżać do pracy. Chyba że jesteś z tych szczęśliwców, którzy mogą z racji dobrego połączenia jeździć busem i nie są zadłużeni. Bo widzisz, Ci dla których pracujesz jeżdżą autami za milion. Przemyśl to.

LOL
@serio

OK, jeśli chcesz po paru miesiącach pracy kupić samochód "za milion" to EPAM pewnie nie jest dla ciebie. Dodam też, że pewnie nie ma w Polsce stanowiska w firmie IT, które mogłoby spełnić twoje wymagania finansowe.

serio
@LOL

Jest takie stanowisko. Nazywa się "właściciel". Tylko trzeba mieć biznes, a wcześniej pomysł. Bo owczy pęd na studia i do korporacji to nie jest żaden pomysł ;)

Izabela
@serio

Myślę, że nie każdy musi chcieć zostać szefem, a praca w korporacji to dla wielu bardzo dobra forma pracy i most do rozwoju osobistego. Czy pracujesz w EPAM Systems skoro udzielasz się na tym wątku? A może masz zamiar aplikować do tej firmy?

Scrum Master

Opinia dotyczy: EPAM Systems - Gdańsk. Wysłałam CV na stanowisko Biznes Analityka, skontaktował się ze mną miły Pan z EPAM z informacją, że nie spełniam warunków na te stanowisko, ale chciałby zaproponować rolę Scrum Mastera, które pełnię w obecnej firmie. Myślę sobie, super! Pewnie, ze jestem zainteresowana. Umówiliśmy się na tel. za kilka dni. W dzień umówionego tel. otrzymałam informację, że rozmowa nie dojdzie do skutku ponieważ: dużo się działo w projektach i obecnie firma nie ma zapotrzebowania na Scrum Mastera. Wnioski wyciągnijcie sami, ja mogę zapytać – why bother?

LilRed

Najgorsza rekrutacja w życiu (a na rynku pracy jestem już 10 lat i kilkadziesiąt tych rekrutacji zaliczyłam). Rekruterka umawiała się ze mną 3 razy na rozmowę telefoniczną (raz "zapomniała wpisać w kalendarz", drugi raz zadzwoniła, że nie ma czasu sic!), obiecała następnego dnia dać znać, kiedy rozmowa w biurze. Po trzech telefonach w ciągu tygodnia, podczas których słyszałam, że wciąż nie wiadomo, dowiedziałam się, że rozmowy twarzą w twarz już trwają, ale mnie zaproszą dopiero w przypadku, gdy inni kandydaci nie zostaną wybrani, bo oni wysłali swoje Cv przede mną, więc mają pierwszeństwo. Sama pracuję w rekrutacji od kilku lat i to najdziwniejsza strategia rekrutacyjna, o jakiej słyszałam. Swoją drogą to musi być niesamowicie oblegane stanowisko, skoro ja swoje Cv wysłałam w dniu dodania ogłoszenia, a przede mną tylu wartościowych kandydatów się zgłosiło...

HR Lady
@LilRed

Cześć, też brałam udział w tym procesie. Wiesz może jak finalnie się skończył? ;)

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Firma 'teoretycznie' cały czas rekrutuje. Ale jest to rekrutacja pozorowana. Ciekawe dla kogo zbierają dane osobowe.

Specjalista

Pracowałem tam jako senior engineer. Akurat trafiłem na niekompatybilny zespół, który przyjął mnie chętnie, ale później rozstałem się z nimi. W firmie Epam pracują głównie Ukraińcy i Białorusini, którzy (w przeciwieństwie do polskich korposzczurów) są sympatyczni i jest z nimi o czym rozmawiać. Klient, u którego pracowałem dbał o zdrowie pracowników, batoniki były głęboko schowane a w lodówkach były sałatki i dobre wędliny (a może dbały zatrudnione w administracji polskie dziewczyny, w każdym razie byłem pod wrażeniem, że ktoś się postarał). Benefity: Epam daje wolny wybór, oprócz kart sportowych i medycyny są karty podarunkowe, ale raczej do kiepskich sklepów; próżno szukać tam Zary czy Komputronika. W pracy przyjąłem taką kulturę korporacyjną, jakiej nauczyli mnie Ukraińcy i chyba nie było to najlepiej odbierane przez późniejszą polską przełożoną. Są więc "różnice kulturowe". Słyszałem opinie, że praca jest monotonna, ale moja taka nie była. W firmie funkcjonował niby Scrum/Agile, ale był zwyrodniały i nie mogłem poprawnie ocenić mojej wydajności, były przez to nieporozumienia. Pomijając te nieporozumienia i stres przełożonych (który czasem udzielał mi się) mam dobrą opinię o warunkach panujących w tej firmie. Pracę należy brać jako etat, bo mają nieprecyzyjne kary w umowie B2B.

idź-na-studia-mówili

A zaczyna się już wcześniej, w podstawówce. Pogoń za piątkami była ważna. Nauczyciele mówili -ucz się! by znaleźć dobrą pracę i dobrze zarabiać. Tak! nauczyciele! To Ci specjaliści od dobrych zarobków ;) No i dzieciaki się uczą. Każdy chce iść na studia i dobrze zarabiać. I mamy absolwentów więcej niż ustawa przewiduje. Każdy mądrzejszy od drugiego. Tylko w swojej mądrości nie pomyśleli, że to robi każdy z ich rocznika. Ale ja nie mam byle studiów tylko tylko informatykę - myśli sobie jeden, drugi. Przecież po nich się zarabia kupe hajsu - wszędzie o tym piszą! To musi być prawda! A potem jest rozczarowanie. Jak to, 3 tyś???!!! BRUTTO??!! Miało być 5, 10 tys. NETTO i to na start! A potem jeszcze więcej!... Na studiach może i mieli prawo popytu-podaży ale że ono dotyczy także rynku pracy to już nie pomyślał nikt :D No nic... dają tyle to biorę, na pewno będzie podwyżka. No i jakaś jest po roku.... o inflację. I po kolejnym roku też, znowu o inflację. Po kilku latach zaczyna do jednego i drugiego docierać, że tak już będzie zawsze. Ale jest za późno żeby coś zmienić. Zaczyna się odliczanie do emeryturki. Podobno będzie. Tak mówią.... ;)

Nieporozumienie

Chciałbym podzielić się uwagą dotycząca procesu rekrutacyjnego. Przeszedłem przez 2 poziomy rekrutacji: HR + Spotkanie w biurze. Razem 45 min na telefonie + 90 min w firmie. Jednym z głównych powodów odmowy było niewystarczające wykształcenie - warunek który najwidoczniej nie spełniałem juz na poziomie wysłania CV. Nie rozumiem czemu zarówno ja jak i 4 osoby biorące udział w rekrutacji straciły czas na wysłuchiwanie mojego życiorusu skoro juz w kroku pierwszym byłem skreślony?

zawiedziona

Rekrutacja - DRAMAT. Odzywaja się a potem cisza. Potem znowu się odzwywają i ponownie głucha cisza. Totalny brak szacunku do kandydata, panie z działu HR niepoważne, wyłaczają telefon po wysłaniu maila, brak informacji o zmianie reminu rozmowy tłumaczą zbyt dużym workloadem :) Żenada, nie spotkałam sie z tak niskim poziomem w zadnej innej krakowskiej firmie IT.

sijgd

2018 rok, a ciagle sa firmy, ktore nie daja feedbacku po rozmowach. I epam sie do tego 'zaszczytnego' grona zalicza.

A.
@sijgd

Potwierdzam. A jak się upomniałem to odpowiedź "wysłaliśmy, nie wiemy czemu nie doszło" :D

prl
@A.

dokładnie to samo :/ ta firemka to ostatnia ostoja PRL-u w Polsce

Abc
@sijgd

Potwierdzam, człowiek traci czas a tu nawet prostej odpowiedzi nie dostanie. Brak szacunku dla kandydata.

nil

Nieprawda. Firma EPAM jest historycznie ujmując firmą Białorusko-Amerykańską, a obecnie międzynarodową, więc sąsiedzi ze wschodu są naturalną jej częścią. Szczęśliwie, że EPAM ciągle nie sięga po Indian z Indii, jak robi to obecny na Polskim rynku Acxiom. To klienci EPAM Systems naciskają na przenoszenie zespołów i projektów z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski, aby zabezpieczyć cenną dla nich wiedzę. Mimo wojny na Ukrainie i lepszych zarobków w Polsce, mało Ukraińców chce migrować do Polski.

xyz
@nil

Indian z Indii? :O Katastrofa...

isjg
@nil

"Mimo wojny na Ukrainie i lepszych zarobków w Polsce, mało Ukraińców chce migrować do Polski" -> na Ukrainie zarabiają w dolarach, stawki podobne do naszych, co przy ich kosztach życia sprawia, że są tam po prostu królami życia. Jak ktoś z IT się przenosi do Polski to w poszukiwaniu spokoju lub lepszej edukacji dla dzieci, nie dla kasy. CHyba, że nie mówiłeś o pracownikach stricte technicznych, to sorry.

xxx

Nie wiem, jak będzie wyglądać praca (tu się przekonam), ale sam proces rekrutacji abslutnie bez zatrzeżeń - szybkie feedbacki, duża elastyczność, także na plus. Może miałam szczęście, a może pracują nad improvementem w tej dziedzinie :)

AleksandraD
@xxx

Chyba z hr jesteś

xxx
@AleksandraD

A wlasnie nie :)

Daber

W Gdańsku : Rozmowa rekrutacyjna bardzo w porządku, ciekawe pytania i bardzo w porządku rekruter. Niestety nie udało mi się przejść :)

Zdegustowana

Jestem bardzo zniesmaczona poziomem profesjonalizmu w przypadku rekrutujących. Ale czegos tu sie spodziewac. krk słynie z masy przypadkowych osob w działach rekrutacji...

Lukasz

Potwierdzam opinie że firma zachowuje się beznadziejnie. Nie będę podawał konkretnych imion rekrutów bo nie o to chodzi. Kontakt z firmą na początku był bardzo dobry, szybka rozmowa wstępna (na temat dotychczasowej kariery, motywacji zmiany) i w miarę szybkie umówienie się na rozmowę. Przyjazd do biura i tu pierwszy problem: - brak wcześniejszej informacji że rozmowa będzie całkowicie po angielsku - oczywiście nie było z tym problemu, ale dobrze wiedzieć wcześniej. Potem oczekiwanie na wynik, i długo nic. W końcu dopytałem się i dostałem informacje o pozytywnym wyniku rekrutacji na stanowisko Senior Java.... nieważne, ALE W TEJ CHWILI NIE MOGĄ ZAPROPONOWAĆ BO SPRAW PROJEKTÓW WYJAŚNIĄ SIĘ POCZĄTKIEM LUTEGO (była połowa stycznia). Oczywiście nie czekałem na wspomnianą firmę i już pracuje gdzie indziej. Ale mimo upływu prawie 2 miesięcy, i pozytywnej weryfikacji ZERO ODZEWU !! Jednym słowem nigdy więcej.

@Lukasz

Bardzo nam przykro z uwagi na Pana / Pani odczucia wzgledem przebiegu procesu. Chcemy zapewnic, ze zawsze dokladamy wszelkich staran, aby kazdy proces przebiegal sprawnie i w profesjonalny sposob. Ze wzgledu na Pana / Pani opinie przyjrzymy sie, co mozemy zrobic, aby ulepszyc jeszcze przebieg rekrutacji. Na pewno będzie dla nas pomocne, jeżeli opisze Pan / Pani szczegoly zajścia - mail prosimy kierowac na adres: careers_poland@epam.com

Pracujący

W Gdańsku jest w porządku, atmosfera OK, kasa też. Nie ma ciśnienia, ludzie są mili i łatwo tutaj awansować.

Mikołaj

Stanowczo nie polecam. Najpierw wydzwaniają i zawracają człowiekowi głowę, zadają mnóstwo pytań, następnie umawiają się na drugą rozmowę, człowiek rezerwuje czas i czeka, a oni nie dzwonią. Po dwóch tygodniach wysyłają łaskawie e - maila, że jednak kadrowy nie zaakceptował jego kandydatury. Za kogo oni się uważają? Trzeba szanować się i trzymać się z daleka od takich ludzi. Ta firma ludzi nie szanuje.

@Mikołaj

Przede wszystkim bardzo dziękujemy za informacje na temat naszego procesu. Bardzo zależy nam na jego optymalizacji dlatego Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna. Żałujemy, że spotkanie, na które się umówiliśmy nie doszło do skutku a informacje, które uzyskałeś nie były transparetne. Możemy zapewnić, że szanujemy czas i zaangażowanie naszych kandydatów i przykro nam, że odniosłeś inne wrażenie. Jeśli skontaktujesz się z nami bezpośrednio na adres: careers_poland@epam.com wtedy będziemy mogli dokładnie zidentyfikować, o jakim procesie była mowa i przeprosić Cię osobiście

hanys

Epam w Katowicach zrywa kontakt na etapie przygotowania oferty, już po testach kompetencyjnych. Na ostatniej rozmowie (było ich więcej) manager OBIECAŁ, że poinformuje przez rekrutera o jego decyzji dotyczącej propozycji warunków podjęcia współpracy. Przed tym spotkaniem, już od roku, wymienianych miałem wiele wiadomości z Panią rekruter. Kończyły się one słowami: Jestesmy w kontakcie! lub ewentualnie: Dziekuje i do uslyszenia! UWAŻAŁEM kontakt za duży profesjonalizm firmy. Widać była to tylko formułka z fałszywą intencją. Pani rekruter była w stanie odpowiadać na wiadomości w ciągu kilku minut, nawet w okolicach godziny 22. Minęły ponad dwa tygodnie i brak odpowiedzi ze strony firmy. Generalnie patrzę na komentarze w Internecie z dystansem. Tutaj potwierdzam na swoim przypadku, że brak kultury firmy Epam odczuje się wcześniej lub później. Dobrze, jak to nastąpi przed zatrudnieniem. Brak obiecanej informacji zwrotnej jest dużym niesmakiem i świadczy jakie firma ma naprawdę podejście do CZŁOWIEKA. Feedback - nawet negatywny powinien pozostawić dobre zdanie o firmie tj. zrobienia wrażania, że to jest miejsce, gdzie warto pracować. Ponadto powinien zachęcić kandydata do działań, takich aby móc zatrudnić się w tam przyszłości lub polecania tego miejsca znajomym. W przypadku braku obiecanego feedbacku, dzieje się odwrotnie. Nigdy nie wiesz, kiedy taka firma odwróci się do Ciebie plecami.

ziutek
@hanys

To pewnie gadales z kolesiem z blizna na gębie , nie dziwie sie ze ktoś mu wcześnie tej maskę przerysowal. Jednak ludzie sie nie zmieniaja.

janusz
@hanys

To po co zadajesz się z firma , ktora nie chce cię zatrudnić ? Na kolanach sie bedziesz prosił zeby "wielki" Epam sie odezwał. Nie szanują kandydatów, to po co tracić czas na dyskusje.

Korpo

Witam, Powstaje oddział w Wawie. Macie jakieś info czego się spodziewać? Ktoś był już na rozmowie?

Agata

@Yeti widzę, że niestety nikt nie zdążył odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję, że znalazłeś interesujące Cię informacje. Zachęcam na przyszłość również do obserwowania zakładki EPAM NEEDS YOUR TALENT http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,794502,0,0,epam_team_needs_your_talent Znajdziesz tam link do strony firmy, gdzie możesz przesłać swoją aplikację.

Yeti
@Agata

Dziękuję za odpowiedź, cv zostanie wysłane.

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems