EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Nigdy więcej

2 tygodnie po terminie, a firma nadal nie wypłaciła mi pensji i zbywa mnie lakonicznymi odpowiedziami. Wszystkiego się spodziewałam, ale nie tego, że tak duże korpo będzie się migać od wypłacenia pracownikowi wynagrodzenia. (usunięte przez administratora) i kilometr mułu

M.

Niestety ale rekrutacja w tej firmie w Gdańsku pozostawia wiele do życzenia. Po czterech etapach rekrutacji brak jakiegokolwiek feedbacku odnośnie jej przebiegu, mimo zapewnień że taki feedback będzie w ciągu tygodnia. Musiałam się przypominać mailowo, zostałam zbyta, że nie ma jeszcze decyzji. Od ostatniego etapu rekrutacji minął...miesiąc. Gra nie warta świeczki..

Mam mało informacji o firmie. Pozdrawiam

Szczepan Koszula

6 etapowa rekrutacja na Akademie Javy w tym (Full day, in-person assessment, 9:00 am - 5:00 pm). Za kogo oni się mają już chyba w googlu łatwiej iść dostać.

Xyz
@Szczepan Koszula

Czyzbys się nie dostał i stad ta frustracja ? ???? Pozdro i poćwicz

@Xyz

czyzbys pracował/-a w epamowym PR i stąd te twoje chamskie sugestie ? znaczy wróć... nie chamskie, tylko zgodne z białoruskimi standardami

aaa
@Aleksandr Łukaszenko

ludzie placa duzo pieniedzy za jakies bootcampy. Epam przyjmuje ludzi praktycznie bez doswiadczenai i placi im przez 12 miesiecy po 4k wiec chyba moga wymagac troche zaangazowania ze strony kandydata. Jak widac chetnych jest duzo i nie tak latwo sie dostac.

@Szczepan Koszula

W Google w Polsce pracy się nie dostaje bezpośrednio. M.in. EPAM i parę innych firm outsourcingowych dostarcza kontraktorów do Google. Możliwe nawet, że Twoja rozmowa była na stanowisko w Google ;)

Olga
@aaa

Nie tak łatwo sie dostać?.. Buahaha, Przyjmują tam z łapanki. Nikt o zdrowych zmysłach sam tam nie pójdzie. Ludzie siedza miesiacami na benchu bo nie ma projektów, a nastepnie ich wywalają za brak zaangażowania do pracy. ZENADA. Polski management na żałośnie niskim poziomie, niczego nie ogarnia i to niezależnie od lokalizacji.

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Jaki dress code obowiązuje w EPAM Systems?

Jurek Ogórek

plażowy

m1n1mal1st

Jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku java/javascript tester automatyczny? 2 lata doswiadczenia.

Niefajnie

Proces rekrutacyjny to jakaś kpina, po wysłaniu cv pierwszy kontakt po ponad 3 tygodniach - rozmowa tel. z rekruterem. Po kolejnych 2 tygodniach umówione spotkanie. Hiring managerem i członkiem zespołu - rozmowa wyszła OK, chociaż druga osoba biorąca udział w spotkaniu sprawiała wrażenie jakby za chwile miała zasnąć i była tam za karę. Pod koniec rozmowy informacja, że do maksymalnie 2 tygodni dostanę odpowiedź co do dalszych decyzji oraz kroków. Minął miesiąc i cisza- ani maila, że dziękujemy za udział, ale „nie”. Ani żadnej decyzji co dalej. Wyglada, że albo mają ostry bałagan w firmie albo w głębokim poważaniu każdego kandydata.

Czy pracownicy w EPAM Systems dogadują się między sobą?

K

To bardzo zależy. Ja trafiłem do openspace'a gdzie przez wiele miesięcy nikt z nikim nie gadał. Można siedzieć naprzeciwko osoby z którą nigdy się słowa nie zamieni bo patrzy na wszystkich wzrokiem bazyliszka. Ale koledzy co pracowali w innych space'ach mieli fajną atmosferę. W sumie lepiej znałem zespół kumpla niż mój, który miałem obok, a widziałem ich tylko na imprezach firmowych - raz w lecie i raz w zimie.

Czy EPAM Systems ma ściśle ustalone godziny pracy?

K

To zależy od tego do jakiego klienta się trafi, bo to on decyduje.

K

Pracowałem niedługo. Czasem zatrudniają dużą ilość ludzi bo walczą o klienta, i można skończyć na "bench'u" nie robiąc nic jak się handlowcom nie uda. Ale umowa o pracę była od razu bezterminowa, więc odejść można tylko dobrowolnie. Duża różnorodność nacji, od Ukraińców bo Brazylijczyków. Za to atmosfera w biurze bardzo grobowa, brak integracji. Każdy pracuje dla innego klienta i fakt dostawania pieniędzy z tego samego konta czy siedzenia metr od siebie nie łączy ludzi wcale. Ludzie między projektami mogą być rotowani bardzo szybko. Mi obiecywali zupełnie inne stanowisko i obowiązki niż się w rzeczywistości okazało. Perspektyw na rozwój brak. Jak chce się tylko swoje odbębnić przez 8 godzin to ok. Ale wszystko zależy do którego budynku się trafi, na które piętro, czy na który open-space. Totalna loteria, niektórzy mają fajną atmosferę a niektórzy nie.

G

Do współpracy z ta firmą nie doszło ogólnie chyba nie mogę polecić, Ci ludzie nie wiedzą kogo rekrutują, po co rekrutują, za ile rekrutują. :)

Max
@G

Nie wiedzą też do jakiego projektu i czy projekt w ogóle powstanie ;) Stawki stanowczo poniżej średniej w okolicy.

Obecny pracownik

sporo etapów rekrutacyjnych ale w efekcie dobre stanowisko, płaca i perspektywy. Umowa na czas nieokreślony od razu,

chceszkolenie

Czemu nie odpisujecie na wiadomości? Zrobiłam 2.5 godzinne zadania rekrutacyjne i nikt tego nawet nie sprawdził, zero informacji zwrotnej. Czy to był zmarnowany czas?

Zaczepiony na LinkedIn zgodziłem się na udział w procesie rekrutacyjnym. Nie spodziewałem się, że ktoś w ten sposób prowadzi rekrutację. Samo wysłanie hindusa do sprawdzenia umiejętności technicznych jest brakiem szacunku do kandydata. Potwierdzam pozostałe opinie - hindus w gdocu wkleja treść zadania i oczekuje jedynego słusznego rozwiązania. Pytania wyjęte z tyłka, jakby ze skryptu dla rekruterów sprzed dekady. Wiedza rekrutera z dziedziny którą ma sprawdzać jest tak przestarzała, że nie da się rozmawiać na równej płaszczyźnie. Cierpliwość skończyła mi się gdy na trzecią rozmowę techniczną z kolei przyszedł znów hindus i wyglądała ona tak samo jak poprzednie. Strata czasu!

Damian

Rozmowa kwalifikacyjna - jedna wielka strata czasu, aplikacja na stanowisko Service Desk, a rozmowa kompletnie o niczym, typowa korpogadka. Na stanowisko z j. niemieckim nie zostal sprawdzony niemiecki (!), ale za to mowilismy przez dobre 1.5h o tym jak widze siebie za kilka lat, i o 100 innych niezwiazanych z praca bzdurach. Koniec koncow odrzucono mnie mimo 4 lat doswiadczenia na tym stanowisku, oraz znajomosci 6 jezykow obcych bez podania zadnego powodu. STRATA CZASU.

Em

Hej, miesiąc temu miałem okazję uczestniczyć w procesie rekrutacji do jednego z projektów realizowanych w EPAM w Krk. Pierwsza rozmowa z HR, bardzo miło przeprowadzona, pytania bardzo konkretne. Kolejna rozmowa z managerem projektu, również bardzo miło, same konkrety, weryfikacja czy poradzisz sobie na stanowisku ale także czy jest dla Ciebie odpowiednie, czy jest dokładnie tym co chciałbyś robić. Nastawienie na to jakie będziesz mieć obowiązki i weryfikacja dwustronna czy sobie nawzajem odpowiadacie. Kolejna rozmowa, testy z klientem u którego realizowany jest projekt. Mieszanina weryfikacji co robisz obecnie, weryfikacji znajomości technologii, którą miałbyś się posługiwać, także o celach do osiągnięcia. Ogólne wrażenia bardzo ale to bardzo pozytywne, osoby z którymi rozmawiałem są bardzo kompetentne i wkładają zaangażowanie w rozmowę. Polecam :)

niebieski

świetnie przeprowadzony proces rekrutacji. Rozmowa techniczna po angielsku z możliwością wykazania się. Klika problemów do rozwiązania, do napisania i omówienia kawałek kodu, rekruter techniczny delikatnie naprowadzający na właściwą drogę rozmowy. Wszystkie pytania związane ze stanowiskiem, sprawdzające bardziej techniczną wiedzę niż teoretyczną. Pracy nie podjąłem, ale chętnie w przyszłości spróbuję jeszcze raz jeżeli pojawi się taka okazja

BigBlueWhale

Jak w każdym miejscu plusy i minusy. Fajni ludzie, projekty to zależy na co trafisz, ale zwykle jest możliwość rotacji, jakby była tragedia; dużo wewnętrznych szkoleń, ścieżki kariery, trochę eventów, wsparcie od większości managerów, kasa nie powala w porównaniu do innych firm w Krakowie, dużo administracji jak to w korpo. jak masz szczęście to możesz być naprawdę zadowolony, a jak pecha to znajdziesz coś, na co można ponarzekać ;)

Krzysiek

Firma generalnie jest spoko. Czasem brakuje transparentności, kasa jest nie najlepsza, ale całkiem sporo. Zróżnicowane projekty - dużo zależy od lokalizacji, menedżera i od samego człowieka. Pracuję w Gdańsku - tutaj chyba jest najlepiej ze wszystkich lokalizacyj w Polsce. Nie ma problemu żeby wejść sobie i pogadać z menedżerem, nawet z Site Managerem. Atmosfera jest bardzo przyjazna, HRzy są pomocne. Nie mam na co narzekać.

onomatopeja

Rekruterzy ledwo mówią po angielsku przy czym prowadzą cały wywiad techniczny w tym języku nie umiejąc się poprawnie po Angielsku wysłowić, nie zostawiają feedbacku, sam proces dojścia do rozmowy technicznej potrafi trwać 2 miesiące... zero feedbacku, tragedia.

@onomatopeja

Dziękujemy za opinie – przyjrzymy się wspomnianym aspektom procesu, aby na przyszłość podobne sytuacje nie miały miejsca. Przykro nam, ze w tym przypadku Pana odczucia nie są pozytywne – cały czas pracujemy jednak nad doskonaleniem jakości procesu rekrutacyjnego.

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems