EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Poszukujący

Podzieli się ktoś może informacjami o stanowiskach w payroll accountingu? Jak wygladają zespoły, na jakie wynagrodzenie można liczyć, no i czy generalnie warto? Z góry dzięki

Czy rozmowa rekrutacyjna w EPAM Systems odbywa się również w języku angielskim?

Nowa

Tak, angielski to podstawowy język firmy

Hehe
@Nowa

Na spotkaniach z klientem:p w polskich biurach i na wielu wewnętrznych spotkaniach jest masa rosyjskiego. Nawet na dużych zebraniach gdzie są ludzie nieznający rosyjskiego, przekradają się rosyjskie zwroty.

Nowa
@Hehe

Ja praktycznie dopiero zaczynam więc niewiele doświadczyłam. A Ty długo pracujesz tam?

Jak kształtują się zarobki w dziale finansów? Czy 10-12k brutto jest realne do uzyskania? Stanowisko seniorskie/osoba doświdczona.

Sylwia

Ale to samą taką podstawę można wynegocjować? Czy wliczasz to też jakieś premie?

Finanse

Hej, czy może ktoś napisać jak się pracuje w finansach? Jakich zarobków można się spodziewać? Chodzi o stanowisko analityka finansowego lub w planowaniu finansowym

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Anon

Wziąłem udział w rekrutacji, rozmowa z HR (PL) była jak najbardziej ok. Ale rozmowa techniczna... to było jakieś nieporozumienie. Po pierwsze, rekruter się spóźnił na rozmowę. Był to na 100% obcokrajowiec, mówił wyłącznie po angielsku z charakterystycznym akcentem. Ważny szczegół - nawet nie włączył kamerki na czas rekrutacji... jak się okazało, nie bez powodu. Rekruter w trakcie rozmowy zajmował się czymś innym, właściwie to zadawał pytanie, ja miałem prowadzić monolog... a gdy sam się do niego zwróciłem, po chwili ciszy był widocznie zaskoczony i prosił o powtórzenie tego, co powiedziałem. Tragedia po prostu. A po rozmowie dostałem od niego negatywny feedback... gdzie jako 'minusy' podawał rzeczy, które omówiłem podczas rozmowy. Mówiąc wprost - strata mojego czasu. Jak osoby zaangażowane w rekrutację są tak zajęte, to powinny (działając fair dla kandydata) przełożyć rozmowę albo oddelegować inną osobę na spotkanie. Totalny brak profesjonalizmu, widać organizacyjny chaos w firmie i brak szacunku do kandydata.

Agnieszka
@Anon

No i co z tego, że po polsku nie mówił? Tutaj chyba normalnie płynności w ang wymagają?

@Agnieszka

A czy ja gdzieś napisałem, że angielski był problemem? To chyba nawet dobrze, skoro projekty są robione dla klientów zagranicznych, to angielski jest użyty też podczas rozmowy. Polecałbym przeczytać komentarz jeszcze raz, a nie odwracać kota ogonem

@Agnieszka

Czy ja gdzieś napisałem że angielski był problemem? Chyba nie? Skoro projekty są dla klientów zagranicznych no to chyba oczywiste, że będzie angielski na rozmowie. Proszę się nie czepiać każdego słówka - chyba problem dotyczył tu zupełnie czegoś innego

dev

Widać, że firma ma świetne podejście do PRu - jeśli ktoś im wytknie słusznie błąd lub zaobserwuje problem, taką wypowiedź cenzurują. Widać, firma nie potrafi przyjąć krytyki i podjąć działań naprawczych, tylko po prostu usuwa negatywne opinie i udaje, że nic się nie stało i jest świetnie. Wziąłem udział w rekrutacji, gdzie na rozmowie technicznej rekruter nawet nie pofatygował się by włączyć kamerę - nie bez powodu, bo tak naprawdę by wyszło, że zajmuje się czymś innym. Jakakolwiek interakcja/zadanie pytania z mojej strony była poprzedzona dużą pauzą i prośbą o powtórzenie. Dramat. Dostałem odmowę, gdzie jako feedback miałem wypunktowane to, co w zasadzie omówiłem na rozmowie, tylko rekruter mnie całkowicie nie słuchał... Jeśli faktycznie rekruterzy są tak zajęci, to taktowne byłoby przeniesienie terminu spotkania bądź oddelegowanie innego rekrutera, a nie przeprowadzenie rozmowy w ten sposób. Przebija się przez to brak szacunku do kandydata.

Bezpiecznik

Aplikowałem na jedno na stanowisko security energieera. Nie miałem żadnego preinterview - gdzie m.in chciałem zapytać czy firma spełni moje wymagania finansowe i kilka innych pytań jeszcze miałem, ale dostałem linki do firmowych testów. Tak to tutaj działa?

Agnieszka
@Bezpiecznik

Czyli w ogłoszeniu stawek nie było? Bo faktycznie dziwne jakby mówili na sam koniec dopiero można było się zorientować. Może wychodzą z założenia, że stawki rynkowe i tyle?

XXX

Cześć, czy na stanowisku 100% zdalnym jest możliwość pracy częściowo zza granicy? Jeżeli nie to dlaczego?

@XXX

mają coś takiego jak epam anywere i jest inna polityka, wiąże sie to z wypadkami przy pracy ubezpieczeniem i opodatowaniem

Justyna
@Gosia

Czyli ja zrozumiałam, że można pracować zdalnie z zagranicy w ramach tego programu wewnątrzfirmowego? Wymagają jakichś fizycznych wizyt w siedzibie w PL? Jak często?

Aneta

Hej! Widzialam ogloszenie do zespolu HR, jakie zarobki i atmosfera sa w zespole, warto probowac?

Lajkonik
@Aneta

Zależy na czym Ci zależy i do którego planujesz dołączyć. Ja personalnie nie polecam, obecnie idzie to w kierunku shared servicu.

Mimolajza
@Lajkonik

Nie

@Mimolajza

Od razu pytaj do jakiego dzialu idziesz bo mozesz trafic pod roznych kierownikow, dopytuj o zakresy obowowzikow i opis stanowiska zeby sie nie naciac

Anastazja
@Mimolajza

Jak wyżej, to jest bardzo różne bo są różne zespoły, które mają różne zadania - z tego co obserwuję na pewno są niektóre dziewczyny mocniej zabiegane niż inne więc na pewno dopytaj gdzie planują Cię wsadzić choć z doświadczenia tutaj to ruletka.

@Anastazja

A jak w dziale HRBP?

Anastazja
@Marta

Tutaj nie wiem, a o jakim miescie myslisz?

Robert
@Lajkonik

Czemu nie polecasz? Chodzi o atmosferę? Bo ja raczej potrafię się dostosować do każdej grupy. Tylko zależy mi żeby dobrze płacili. Powiesz jak jest z zarobkami?

@Robert

ja twierdzę że czasem mniej znaczy więcej nawet jeśli chodzi o zarobki

benek
@Robert

Zarobki ok.

Susi
@benek

Ale w kadrach ?

x

Dwie sytuacje: 1. Rozmowa techniczna gdzie byłem przekrzykiwany i przerywano mi cały czas. 2. Dostałem propozycję a później zero kontaktu.

Redone

Po wstepnym kontakcie poprzez linkedin i odrzuceniu oferty z powodu zbyt niskich widełek rekruter namawia, przekonuje i fonalnie wraca z informacja, że nie szkodzi, wiecej tez wchodzi w rachubę. Rozmowa techniczna, ktorej tresciowo ani jakosciowo tez nie mozna nic zarzucic. A pozniej klapa. Zero kontaktu ani feedbacku, nie istotne czy pozytywnego czy negatywnego. To ogolnie pokazuje stosunek do ludzi (przedmiotowy) i myslalem ze jest juz reliktem przeszlosci w 2022 roku. Sam przeprowadzam rozmowy rekrutacyjne z kandydatami i feedback oraz podziekowanie za poświęcony czas dostaja w trakcie do 1 dnia. Jakies zasady chyba powinny obowiazywać.

Davi
@Redone

Mam podobnie. Rekruter niepoważny na każdym etapie - ostatecznie nie wrócili z feedbackiem a następnie znowu napisali na LInkedin czy jednak może jestem zainteresowany jakas inna pozycja. Na prosbe o feedback o poprzedniej znow Pani zamilkla.

@Redone

potwierdzam

Robert
@Gosia

Ty też miałaś rozmowę o prace i nie dostałaś feedbacku? Mnie też denerwuje jak nie dają bo nigdy nie wiadomo czemu nie wyszło. Na rozmowie coś się dowiedziałaś o warunkach czy nie zaszłaś tak daleko?

Czy w przypadku odrzucenia podczas procesu rekrutacyjnego dostaje się jakiś feedback?

@Marek

Tak jesli do procesu przypisany jest odpowiedni rekruter

Kandydat_QA

Cześć! Może się ktoś podzielić opinią na temat pracy na stanowiskach z obszaru QA? Jak wygląda praca testera w tej firmie? Czy zarobki są adekwatne do standardów rynkowych czy może zaniżone lub bardzo zachęcające? ;)

Pytajnik

Na jakie zarobki można liczyć w dziale TA? 8k brutto dla regular IT researchera jest osiągalne? Zastanawiam się nad wzięciem udziału w rekrutacji.

Luzik
@Pytajnik

Nie dostaniesz 8k brutto.

TA
@Luzik

w podstawie nie, ale z bonusami duzo więcej :)

Szymon
@TA

To ile z bonusami się weźmie i ile jest samej podstawy? Mam nadzieję, że możesz podać takie dane, choćby w przybliżeniu

Analityk biznesowy

Czy są tu jacyś analitycy biznesowi z EPAM? Jak Wam się pracuje? Polecacie? Odradzacie dołączenie do firmy?

MR
@Analityk biznesowy

polecam, spory rozwoj, duzo wyzwan, na pewno nie mozna sie nudzic. fajne jest tez to ze to jest doswiadczenie, ktore jest respektowane pozniej w innych firmach, bo czasem stanowisko BA bywa roznie rozumiane

Marika

Tragedia. Rozmowa techniczna, pytania czytane z kartki i sprawdzanie odpowiedzi czy sie zgadza. Za specialiste ktorego dopuszczaja do takich rozmow maja 2 letnich "profesjonalistow". Szkoda gadac

Business Analyst
@Marika

Na jakie stanowisko Pani aplikowała?

Business Analyst

Czy są tu jacyś analitycy biznesowi? Jak Wam się pracuje w Epam? Polecacie te firmę?

Annia

Powiedzcie proszę jak wygląda praca na stanowisku SAP Konsultanta? Warto aplikować? Jaki panuje nastrój w zespole? Projekty są ciekawe, rozwojowe?

Pytanie_Covid

Cześć, Mam pytanie o zwolnienia z marca/kwietnia 2020. Postanowiłem, że nie będę współpracował z firmami, które wtedy zwalniały ludzi. Jak powiedziałem to na rekrutacji to się pani rekruterka oburzyła, że u nich zwalniali tylko słabych ludzi za performance, a nie w związku z COVID. Pytanie brzmi, czy to prawda? EPAM zwalniał przez COVID czy tylko pozbywał się słabszych pracowników, żeby zatrudnić na ich miejsce mocnych ludzi wywalonych z innych firm? Dzięki.

Jurek Ogórek
@Pytanie_Covid

Zwalniali głównie z powodu Covid. Generalnie HRy nie radziły sobie z obsluga remote. A zwalniały HR BPs

Jacek
@Pytanie_Covid

Zwalniali. Szkoda, że ktos potrafi kłamać w tej sprawie.

rox
@Pytanie_Covid

Nie wiem jak KRK ale w GDA jak już to zwolnienia wynikały po prostu z tego że projekty się kończyły.. część bo Covid. ale też wiadomo że firma nie jest w stanie wyczarować projektu jak nie ma zamówienia klienta na daną technologię i nie będzie trzymała ogromnego bencha.. Były projekty które mimo Covid się rozwijały.

była
@rox

W moim zespole (który liczył ok. 15 osób) z powodu covida zwolniono 3 osoby a potem jak zaczęło się relokowanie białorusinów to nie wiadomo było w co ręce wsadzić - wyzysk po całości a i tak managerka na koniec współpracy stwierdza, że twój wkład i tak był znikomy. Ogólnie atmosfera bardzo toksyczna a feedbacki rozdawane za plecami - bez możliwości wytłumaczenia kontekstu sytuacji oraz istoty problemu gdyż managerka z góry jest już przeciw Tobie. Kolejny powód, aby nie aplikować tam na żadne back officowe stanowisko :)

PrzestancieKasowac!

Zatrudniają ruskow, rekokuja ile się tylko da. Tyle

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems