EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Dzień dobry, Pragniemy poinformować, że pojawiające się w sieci ogłoszenia dot. rekrutacji m.in. na analityka systemu KYC rzekomo w EPAM Poland jest próbą wyłudzenia danych. Firma EPAM Poland nie prowadzi rekrutacji na podobne stanowisko ani nie jest powiązana z osobami, które publikują te i im podobne treści. Nasz zespół rekturacji nie wykorzytuje do rozmów z kandydatami platform typu Messenger, Telegram i im podobne, a proces rekrutacyjny jest transparentny i profesjonalny, z wykorzystaniem linków do otwartych ofert pracy, Wszystkie aktualne ogłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://careers.epam-poland.pl/careers Apelujemy o ostrożność i prosimy o niezwłoczne zgłaszanie postów rekrutacyjnych i form kontaktu o podejrzanej treści na platformie, na której zostały opublikowane. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu poprzez oficjalne kanały komunikacji, m.in. nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/EPAMPoland. Zespół EPAM Poland

Były random z Gdańska Nowy wpis

Heja, tak z ciekawości podpytam - czy assessmenty są cały czas zawieszone? Jak odchodziłem niecały rok temu to powoli właśnie to wprowadzali - ponoć tymczasowo - ale jak teraz czytam komentarze tutaj o zwalnianiu "ławki" (co się nie działo za moich czasów), to zaczynam się zastanawiać czy to dalej ta fajna firma o której czasami miło wspominam? :) Osobiście z mojej niespełna pięcioletniej EPAM-owej kariery pamiętam więcej dobrego niż złego. Może to kwestia szczęścia - miałem cudownych ludzi w projekcie, klient też był chyba jednym z fajniejszych (trzymamy koleżeńskie kontakty do dziś), a sam projekt trwał przez lata. I bardzo chwaliłem EPAM - naprawdę klimatem nadrabiał niższe wynagrodzenie.

sv Nowy wpis
@Były random z Gdańska

byla to zasluga czasow w ktorych pracowales, programista byl potrzebny to i traktowany jak kura znoszaca zlote jajka. obecnie programistow rynek zwalnia, wiec nikt nie bedzie placil za kilka miesiecy lawki bo zapotrzebowanie spada. firmy to nie instytucje charytatywne, nie beda dokladac

Były random z Gdańska Nowy wpis
@sv

Nie no, to oczywiste i zrozumiałe - wspominając o "klimacie" nie miałem na myśli że można było nic nie robić i było fajnie, a teraz nie można. Chodziło mi raczej że porównując do innych korporacji, to tutaj mogłem odczuć większą dowolność na linii pracodawca-pracownik, czy pracownik-klient (oczywiście to zależało też sporo od klienta). Mogłem sobie od tak napisać do Arka (tego na górze), a on mi odpisywał jak człowiek. Mogłem sobie zrobić interview z jakimś kandydatem, mogłem pomóc PM-owi w tabelkach czy rozmowach, czy też zostać RM-em albo "buddym" dla nowokolegów. W sumie to byłem taką tanią siłą roboczą, ale to mi pasowało akurat :D Po godzinach można było znaleźć fajnych ludzi w budynku i pograć w coś. Może kontrastuję mocno, ale na swoim przykładzie widzę że w innych firmach nie mam takiej dowolności. No ale żeby nie było za kolorowo - kilka dni temu dowiedziałem się że rzeczywiście obecnie EPAM redukuje koszta i kilka osób które osobiście miałem za wyróżniające się, okazało się jedynie cyferkami w excelu, szkoda.

Brak podwyżek w tym roku pomimo faktu że wartość firmy na giełdzie jest wyższa niż w roku ubiegłym i to pomimo wcześniejszych spadków

nick

Na jakie zarobki można liczyć w obszarze HR? z góry dziękuję za odpowiedź

Mira
@nick

Tam jest kilka dzialow, wiec zalezy do ktorego aplikujesz

Żaklina
@Mira

Czemu zarobki się różnią skoro to jeden obszar – HR? To oni jakoś konkretnie współpracują ze sobą czy odrębnie działają? Nie wiem czy kontekst udało mi się załapać po prostu, dlatego pytam. I jakie mogą być różnice w stawkach?

Ola
@Żaklina

HR to bardzo rozległa dziedzina, techniczne umysły zdają się tego nie pojmować niestety. W EPAM z HR jest na pewno HR Operation, TA, HR BP. Zadania sa kompletnie od siebie różne i to nie tak, że można żąglować ludzmi z "HR" aby przeskakiwali z działu do działu nie mając doświadczenia/wiedzy, "bo to HR", więc finanse równiez mogą być rózne

xyz

Nie polecam pracy w EPAM Systems. Potwierdzam komentarze, że obecnie są w firmie zwolnienia i nawet jeśli jesteś krótko na ławce, najprawdopodobniej zostaniesz zwolniony(a). Nawet jeśli "najwyższe kierownictwo" na spotkaniach jak Town hall twierdzi, że zwolnień nie ma a odejścia z firmy to pojedyncze przypadki to rzeczywistość jest inna (ponownie odwołam się do innych komentarzy). Firma zarządzana fatalnie. W 2022 roku zatrudnili bardzo dużo osób bo projekty były, firma miała dużo pracy i potrzebni byli ludzie. Projekty się pokończył a nowych brak. I nagle zdziwienie "ale jak to?". Brak zdroworozsądkowego i przyszłościowego myślenia. W firmie głównie ludzie ze wschodu (Rosjanie, Białorusini, Ukraińcy, Uzbecy itd.) i to oni dostają projekty w pierwszej kolejności. Jeśli planujesz zatrudnić się w Epam upewnij się, że dostaniesz projekt (od razu). Jeśli tak, upewnij się, że to długoterminowy projekt i, że na 100% Ci odpowiada. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują, że jeśli nie podoba Ci się projekt możesz go zmienić. Rzeczywistość jest inna (szczególnie teraz gdy projektów NIE MA). Jeśli już uda Ci się opuścić projekt (co nie jest takie łatwe i bezproblemowe), najprawdopodobniej trafisz na ławkę. Na jak długo? Tego nie wie nikt a obecnie najprawdopodobniej zostaniesz zwolniony(a) bo z tego co można zaobserwować w ogóle rezygnują z ławki w Polsce. Ciągle obiecują że projekty pojawią się lada dzień ale teraz święta Wielkanocne to urlopy, a teraz wakacje to urlopy, a to święta Bożonarodzeniowe itp. itd. Zawsze jakaś wymówka a nowych projektów brak. Z resztą to nie jest tak, że znajdą Ci projekt. Masz platformę z "ofertami" i Twój przełożony pyta "czy coś znalazłeś(łaś)". Na ławce każą Ci się "rozwijać" poprzez szkolenia online ale jeśli odezwie się do Ciebie Delivery Manager z projektu i powiesz, że masz doświadczenie w danej tematyce zdobyte podczas szkoleń to cię wyśmieje. Awanse wstrzymane. Podwyżki, budżety na integracje, imprezy firmowe - wszystko "zamrożone" bo w firmie ciężko. Podsumowując: Jeśli zdecydujesz się na prace w EPAM upewnij się że, projekt jest ok trzymaj się go. Chyba, że chcesz szukać pracy. Firma tragicznie zarządzana bez patrzenia w przyszłość. NIC się w tej firmie nie nauczyłem i mam poczucie że straciłem rok. Typowe zimne korpo które nawet nie udaje że jest inaczej.

Była pracowniczka
@xyz

@xyz w pełni zgadzam się z opinią. Jest tak jak tutaj napisałeś. Dołączyłam do firmy w listopadzie 2022 i od razu trafiłam na ławkę. Wytrzymałam 5 miesięcy w czasie których starałam się korzystać ze szkolen, szukać projektów (bezskutecznie bo jak przyszło co do czego to klienci sami nie wiedzieli czy jednak projekt odpala), dostawałam od czasu do czasu jakieś drobne zadania do realizacji od menadżera (żeby podtrzymać morale, żeby czuć że jestem tu komuś potrzebna). W międzyczasie narastał u mnie stres bo nie dało się nie zauważyć tej ogromnej liczby ludzi na benchu i tego, że po cichu osoby są zwalniane. Próbowałam szukać sama projektów w bazie firmowej ale oczekiwania klientów rozmijały się z profilem ludzi zatrudnionych w firmie. Z ulga ogromną zmieniłam pracę na coś normalnego i przewidywanego w "zwykłej" korporacji gdzie człowiek trafia do zespołu zajmującego się konkretnym obszarem i wiadomo od razu na co się pisze. Jeśli ktoś nie chce sobie destabilizowac zdrowia psychicznego, zawodowego i finansowego to radzę trzymać się z daleka od Epam. Potwierdzam też, że kultura organizacyjna w polskich oddziałach Epam jest mocno zdominowana przez pracowników z dawnego bloku wschodniego więc jest zderzenie mentalności

EZ
@Była pracowniczka

Poniekąd rozumiem o co chodzi z tą ławką ale jak to wygląda dokładniej? Kiedy nie jesteś w żadnym projekcie po prostu nie zarabiasz? Jaka jest umowa w tym czasie?

Była pracowniczka
@EZ

Będąc na "ławce" dostaje się pensje zgodnie z umową. W tym czasie firma po prostu utrzymuje dana osobę. Gdy "ławka" trwa krótko to jest to przyjemny przerywnik na regenerację sił, zrobienie jakiś szkoleń, wzięcie urlopu. Gorzej gdy z powodu zastojów "ławka" się przedłuża z tygodni do miesięcy, zaczyna się stres bo firma nie będzie w nieskończoność utrzymywać kogoś kto na firmę nie zarabia. Żeby opuścić "ławke" trzeba znaleźć projekty, przystąpić do rekrutacji i przynajmniej jedna rekrutację "wygrać".

Aaaaa
@EZ

To zależy. Jeśli jesteś na B2B dostajesz pensje miesiąc potem idziesz na urlop bezpłatny do czasu aż znajdziesz projekt. Jak jesteś na umówię o pracę teoretycznie możesz dostawać pensje cały czas nie ważne ile siedzisz na ławce. Ale obecnie jednak za długo nie będą cię trzymać na ławce bo ławka jest „czyszczona” i nie trzymają nikogo za długo bez projektu. A tych wiele nie ma…

Darula
@Była pracowniczka

Firma była naprawdę atrakcyjna 3-4 lata temu.Na chwilę obecną zmiana kursu o 180 stopni, zły zarząd, większość wartościowych ludzi uciekła bo widziała co się święci, przesyt na siłę ściąganymi pracownikami ze wschodu i przede wszystkim zarobki poniżej średniej. O podwyżce możecie zapomnieć, chociaż zyski firmy rosną, to Itak znajda wymówkę, mimo zrzucenia na głowę dodatkowych obowiązków. Warto wspomnieć że większość szanujących się firm w branży daje choćby inflacyjne podwyżki lub stara się zapanować nad sytuacją i zatrzymać pracownika. Tutaj możecie o tym zapomnieć, a oprócz tego oszczędzają na wszystkim. Przykro się na to patrzy

pytajaca
@Darula

jestem zaintersowana praca tam. niech ktos powie cos wiecej o zwolnieniach, czy to moze jest spowodowane brakiem projektow?

odpowiadający
@pytajaca

Ale jakich informacji dokładnie szukasz? Powyżej masz (wydaje mi się) dokładnie opisane jak wygląda sytuacja. Tak, projektów nie ma albo jest jak na lekarstwo i dlatego jeśli ktoś jest na ławce to nie może czuć się bezpiecznie. Komentarze pokazują, że po nowym roku sytuacja nie za wiele się zmieniła. Ale jeśli dogadałaś się w związku z projektem, jeśli jesteś pewna, że dostaniesz długoterminowy projekt, wiesz, że projekt podoba Ci się i dogadałaś się finansowo - możesz spróbować. Weź jednak pod uwagę powyższe komentarze.

pytajaca
@odpowiadający

tak ale doskonale wiesz czym to pachnie, projekt jest a zaraz go nie ma. Znam to juz z praktyki. Niestety, obecnie na rynku jest bardzo slabo, zwolnienia ida hurtowo, ludzie poki co sa zabezpieczeni finansowo ale ile to potrwa, rok dwa i wyplucza sie z oszczednosci a rzeczywistosc sie zmieni i juz nie bedzie z czym wracac

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Kora

Słuchajcie jak teraz wyglądają programy szkoleń? Widziałam, że jeszcze jakiś czas temu ktoś pytał o rozwój lecz nikt się co do niego nie ustosunkował. Wcześniej niektórzy nieco negatywnie podchodzili do tematu szkoleń. Zastanawiam się czy do dziś zaktualizowano może ich program? co zawiera?

Alojzy
@Kora

Zawiera wiele tematow, ale nic za nim nie idzie. Jest wielka obietnica zatrudnienia bez pokrycia.

IG
@Alojzy

Jedna wielka obietnica zatrudnienia bez pokrycia? W jakim sensie? Po tym szkoleniu już? czy nawiązujecie do okresu próbnego? Trudno jest przez niego przebrnąć?

red flag
@IG

Jeżeli mowa o szkoleniach dostępnych na https://training.epam.com/en/training to jak najbardziej można po nich dostać ofertę pracy (sama ją po takim szkoleniu dostałam w zeszłym roku). Jednak te szkolenia są bardzo wymagające i czasochłonne. I faktycznie nie ma po nich gwarancji pracy (co jest powtarzane przez cały okres trwania kursu). Wiedza jest obszerna, z wielu dziedzin i weryfikowana na wiele sposobów (zadania, testy, live interview), jednak jak się ukończy szkolenie z dobrymi wynikami to można otrzymać propozycję dalszej płatnej współpracy.

MJ
@red flag

To ja teraz jestem ciekawa ile średnio osób po ukończonym szkoleniu ma szanse w rzeczywistości zawrzeć współpracę. Wiadomo ile średnio maja miejsc i czy człowiek jest w stanie przewidzieć ilu ma kontrkandydatów?

red flag
@MJ

W trakcie mojego "turnusu" naukę zaczęło 110 osób, do końca dotrwało 12 (wiekszosc osob zrezygnowalo samych, kurs trwal 8 miesiecy i wiele osob sie poddalo w trakcie). Z tych 12 wszyscy mieli rozmowy o pracę, ale oferty ostatecznie dostało 8 osób.

Klaudia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Ja z pytaniem do firmy. Czy piszą Państwo sami na messengerze z propozycją współpracy?

O lawkach I projektach

Podzielę się jeszcze taka obserwacja z ostatnich miesięcy. Ze względu na zmniejszona ilość projektów i ryzyko bycia na ławce wielokrotnie powstają sytuację kiedy szuka się na siłę zadań dla ludzi Widzę to szczególnie poza rolami czysto programistycznymi - analitycy biznesowi, data science I pokrewene Na rozmowie dowiesz się jakie korzyści będzie miało dla ciebie 'stretch assignment' czyli projekt nieodpowiadający twojej wiedzy, umiejętnościom i planom rozwoju. Mialbym szacunek dla komunikacji, że po prostu trzeba się przemeczyc przez 6 miesięcy dla dobra zespołu i firmy. Ale jak ktoś mi mówi że po 20 latach przyda się 'back to the basics' na jakimś małym projekcie wymagającym umiejętność juniora to aż skręca. Odmowy są traktowane jako brak lojalności i afront.

QWERTY
@O lawkach I projektach

A według firmy jakie korzyści dla pracownika płyną z udziału w projekcie, który nie odpowiada jego umiejętnościom? Bo trochę mnie to zaciekawiło. Piszesz, że odmowy są traktowane jako brak lojalności - czy poza tym można ponieść jakieś konsekwencje? Istnieje ryzyko, że firma pożegna się z pracownikiem, który odmówił udziału w takim projekcie?

P.S
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Witam pracuje w Epam od niedawna i mam pytanie czy praca polega na zakładaniu kont , weryfikacja KYC plus własna działalność . Ogolnie super mi się wszystkie zadania wykonuje ale czy to prawdziwe ? Pozdrawiam

Sprzedaż/ doradztwo

Pracuje po stronie sprzedażowo -konsultingowej firmy Nie ma idealnych pracodawców, są rzeczy które sa świetne i takie które przeszkadzaja w pracy - praca zdalna - dla mnie duży plus. Kiedy musze, jestem u klienta, poza tym prawie wyłącznie z domu - są bardzo duże pokłady specjalistycznej wiedzy w firmie, nie ma pomysłów nie do zrealizowania jeśli klient jest zainteresowany czymś innowacyjnym czy niestandardowyn - firma ma duże ambicje stania w jednym ringu z Big4 i MBB co pcha rozwój produktów i ofert ale - jest ogólnie słaba sytuacja ekonomiczna, duzi klienci zaciskają pasa albo wyłącznie wybierają staff augemntation a nie nowe produkty i usługi - EPAM relokowal tysiące osób z Europy wschodniej w związku z sytuacją geopolityczna do znacznie droższych rynków Europy centralnej i zachodniej. Zwiększyły się koszty projektów, a tu patrz punkt wyżej - brakuje dobrego zarządzania procesem sprzedażowym, gotowych demo i materiałów marketingowych. To wszystko wymaga i dodatkowych ludzi i pieniędzy, których na razie nie ma - w ostatnim czasie jest bardzo duży nacisk na bycie w większości/ w pełni billable a przy tym sprzedaz i projekty wewnętrzne co kończy się praca za 1.5-2 etatu - wynagrodzenie średnie szczególnie biorąc pod uwagę inflację i rosnącej ilości nadgodzin - tak jak pisali inni, bycie na benchu jest obecnie ryzykowne Podsumowując - widzę rosnąca presję na wyniki przy ograniczonych inwestycjach Nadal pracuje mi się znośnie, jednak nie mam pewności jak będzie za 6mies czy rok. Czas pokaże

Matheo

Niestety to co się stało z tą firmą jest przykre, gorzej chyba już tylko w comarchu. Po tym jak nasprowadzali ludzi ze wschodu, widać znaczny spadek jakości, place śmieszne poniżej rynkowych, nawet nie ustosunkowali się do inflacji.Nie doceniaja starszych, zaufanych pracowników co za tym idzie ci uciekają.Odradzam jako pracownik wkrótce już były.

TI

Czemu nie trzymają ludzi długo bez projektu? odnoszę się do tego wątku gdzie jedna Pani pisała o różnicy w kontrakcie a umowie o prace. czy to oznacza, że umiejętności aż tak się nie liczą? Nawet jak jesteś cennym pracownikiem to nie ma co liczyć na dłuższe przetrzymanie? I co z tymi projektami? Jest z ich dostępnością teraz gorzej czy lepiej?

Czy istnieje możliwość rozwoju w EPAM Systems?

xyz

Ss
@xyz

Zdecydowanie popieram opinie w całej rozciągłości, nawet coś tutaj na ten temat wcześniej napisałam, niestety opinia została usunięta z portalu, mimo tego że nie było ku temu żadnych powodować

Kursantka

Zgadzam się z opiniami dotyczącymi kursu. Dużo poświęconego czasu a niestety po rozmowie nikt się do mnie nie odezwał. Brałam udział Data Software Engineering. Materiał był trochę ze wszystkiego, od zagadnień z matematyki po bazy danych. Na koniec był quiz z całego materiału i zaproszenie na rozmowe. Po rozmowie niestety nie otrzymałam nawet informacji, że nie są zainteresowani. Bardzo przykre. Szkoda, że tak wyszło, bo bardzo liczyłam na to, że ten kurs pomoże mi się przebranżowić.

trainee
@Kursantka

Ja z kolei polecam. Po 8 miesiącach treningu i wielu weryfikacjach (zadania, testy, rozmowy sprawdzające) udało mi się przebranżowić i dostać ofertę współpracy po ukończeniu kursu Data Analytics Engineering. Jedyne z czym się zgadzam to fakt, że kurs wymagał poświęcenia bardzo dużej ilości czasu... co w sumie nie dziwi, bo każdy, kto próbuje się w obecnych czasach przebranżowić we własnym zakresie wie, że tak naprawdę nauka w tej chwili to drugi etat. :(

Lady
@trainee

Potwierdzam, wymaga sporo czasu ale jest za darmo wiec naprawde warto.

Ciekawy

Czy ktoś wie, dlaczego EPAM narzuca pracownikom wzięcie dnia wolnego za 11.11 dopiero w grudniu? Czy to jest zgodne z obowiązującym kodeksem pracy?

Ambrozjusz
@Ciekawy

Chyba nie, pewnie znowu jakis wymysl zwiazany z zyczeniami klientow. Czasem zagladam tu z sentymentu i jestem zaniepokojony co sie stalo z EPAM. Bylem dlugo zatrudiony w krakowskim biurze, praktycznie od poczatku, ale po wzroscie firmy 2 lata temu odszedlem bo niestety stracila caly swoj klimat ktory miala na poczatku. Wielki zmarnowany potencjal.

newbie
@Ambrozjusz

Nie wiem czy jest to zgodne z kodeksem pracy ale nie jest to pierwsza firma w której spotykam się z takim rozwiązaniem. W niektórych firmach pracodawcy dokładnie określają w jakim dniu cała firma będzie nieczynna, bo odbiera sobie w ten sposób zaległy dzień wolny.

Zawiedziony

Nie polecam brania udziału w ich kursie... Po dość obszernym kursie EPAM, ukończeniu egzaminów i przebijaniu się, by ktoś się do mnie odezwał, jestem mocno rozczarowany. Poświęciłem na ten kurs bardzo dużo czasu, wyraziłem chęć dalszego darmowego, półrocznego "ćwiczenia" swoich umiejętności w ramach firmy (zgodnie z planem kursu) - mimo zapewnień o kontakcie - nikt się do mnie nie odezwał. Z mojej strony było dużo poświęconego czasu i dużo zaangażowania. Niestety ze strony firmy zabrakło nawet oficjalnej informacji, że nie są zainteresowani.

gość
@Zawiedziony

W jakim kursie brałeś udział?

trainee
@gość

A ja z kolei polecę treningi Epamowe... zwłaszcza te, które w swoich oznaczeniach mają napisane, że jest to "training" (nie "self-paced"), w którym biorą udział mentorzy (czyli pracownicy firmy, często kursanci z poprzednich edycji). Faktem jest, że treningi te pochłaniają bardzo dużo czasu - mój zajął w sumie 8 miesięcy wypełnionych spotkaniami, zadaniami domowymi, rozmowami sprawdzającymi wiedzę itp. Ale koniec końców po ukończeniu szkolenia dostałam od firmy ofertę pracy, która pozwoliła mi się przebranżowić całkowicie za darmo bez wydawania 20k+ na bootcampy.

Annanas

Dzien dobry, Czy Epam zatrudnia?

Zatrudniona
@Annanas

Nie wiem czy zatrudnia, obecnie są dosyć spore zwolnienia.

LC
@Zatrudniona

Dość spore? Co to oznacza? I przede wszystkim jakie są powody? I na takim portalu są trzy oferty, wiec do którego działu nawiązujesz? Mnie praca jako Junior od FullStacka by interesowała. Ty z jakim stanowiskiem miałaś styczność?

Zatrudniona
@LC

@LC zwalnia się około 30 osób miesięcznie, od kilku miesięcy zamrożony jest budżet tak więc nie ma póki co podwyżek. Sporo ludzi jest bez projektu.

Zyczliwy
@Zatrudniona

Zwalnianie po 29 osób miesiecznie z UoP to obejscie przez pracodawce procedur wymaganych przez prawo w przypadku zwolnien grupowych [limit to 30]

Nicka512

Niestety nie polecam Epamu, szczególnie w obecnym czasie. Pracowałam w Epamie jako Backend Developer ponad dwa lata, najpierw wrzucono mnie na totalnie nierozwojowy, szczególnie pod kątem technologicznym, projekt. Praca w zasadzie ograniczająca się do grzebaniu w DSLu i implementacji reguł biznesowych w frameworku klienta, którego znajomość prawdopodobnie nigdzie indziej się już mi nie przyda. W praktyce wystarczyła bardzo podstawowa znajomość Javy, poza tym pozostawała tylko nauka ww. frameworku. Przez parę miesięcy prosiłam o przeniesienie z projektu (tak jak wiele innych osób) niestety przedluzajce się procedury, ciągle wymówki ze strony menagerow i wszechobecna biurokracja spowodowały przesiedzenie w paru analogicznych projektach prawie 2 lata. Ostatecznie po wielu bataliach zostałam usunięta z projektu, niestety w na tyle niefortunnym czasie, że trafiłam na długiego bencha, co biorąc pod uwagę krótkie doświadczenie w branży stawiało mnie w dość trudnej sytuacji. Oczywiście wysyłano mnie na wewnętrzne kursy i szkolenia, ale biorąc pod uwagę to, jak długi był bench w ciągu tych ostatnich paru miesięcy, oraz to że na ławeczce siedziały osoby z znacznie większym stażem, to ukończenie choćby dziesiątek szkoleń i kursów na LinkedInie wcale nie poprawiało mojej sytuacji. Ostatecznie moja przygoda z epamem zakończyła się tym, że pod koniec miesiąc z dnia na dzień odezwał się do mnie jakiś wyższy stanowiskiem menager, wraz z niezbyt sympatyczną panią z HRów informując, że już od następnego dnia będę miała odcięte dostępy. Tutaj warto jeszcze dodać, że parę dni wcześniej mój RM zapisał mnie na kurs, który się rozpocząć w następnym miesiącu. Poza moimi przemyśleniami zgadzam się z kwestiami podniesionymi tutaj w innych komentarzach, tj w kwestii dominacji na wyższych stanowiskach Rosjan, Ukraińców i Białorusinów, oraz w kwestii tego że trzeba lubić uczestnictwo w procesach rekrutacyjnych, bo niestety trzeba mieć na uwadze to, że w takim procesie trzeba brać udział w zasadzie podczas każdej zmiany projektu. A tego typu rozmowy często nie różnią się niczym od standardowych rozmów podczas rekrutacji do zupełnie nowej firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems