EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Dzień dobry, Pragniemy poinformować, że pojawiające się w sieci ogłoszenia dot. rekrutacji m.in. na analityka systemu KYC rzekomo w EPAM Poland jest próbą (usunięte przez administratora) Firma EPAM Poland nie prowadzi rekrutacji na podobne stanowisko ani nie jest powiązana z osobami, które publikują te i im podobne treści. Nasz zespół rekturacji nie wykorzytuje do rozmów z kandydatami platform typu Messenger, Telegram, (usunięte przez administratora) a proces rekrutacyjny jest transparentny i profesjonalny, z wykorzystaniem linków do otwartych ofert pracy, Wszystkie aktualne ogłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://careers.epam-poland.pl/careers Apelujemy o ostrożność i prosimy o niezwłoczne zgłaszanie postów rekrutacyjnych i form kontaktu o podejrzanej treści jako próbę (usunięte przez administratora) na platformie, na której zostały opublikowane. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu poprzez oficjalne kanały komunikacji, m.in. nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/EPAMPoland. Zespół EPAM Poland

Pracodawca Nowy wpis

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w EPAM Systems?

Nevermind

Dramat, spory nacisk jest na PRowe akcje bo malo kto sam tam aplikuje

Jurek Ogórek

Zależy w jakim zesple. Im bliżej Krakowa tym gorzej.

Pandora Nowy wpis

Pracowalam wczesniej w innym korpo i smialo moge powiedziec, ze jak dotad nie spotkalam sie jeszcze z jakakolwiek toksyna w zespole. Na ten moment jest mi tu dobrze i bezstresowo (non-production).

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w EPAM Systems?

Czy EPAM Systems zapewnia kartę multisportu?

Zatrudniona

Tak, zapewnia. Można sobie wybrać opcję z mybenefitu.

A w jakim to mieście? I na jakie stanowisko? A oferta pewnie dotyczyła B2B? To pewnie w związku z kryzysem w branży technologicznej ... niemniej jednak przykra bardzo sprawa ...

To prawda ze tam obcinają wyplate? Jaki podają powód ?

Byla

Brak podania powodow

Jurek Ogórek
@Kasia

Obcinaja wypłate bo jest problem z komunikacja w HRach. Z wrocławskiego oddziału co chwile odchodza dziewczyny z HR Operation, bo ich managerka to jakis poj.b. Nikt tam nie chce pracować. No i przepływ informacji szwankuje.

wkurzony
@Kasia

dokładnie tak, sam tego doświadczyłem boleśnie w tym miesiącu. Poszedłem prosić o podwyżkę z powodu dobrych feedbacków z projektu, a tu zonk - obniżka 1K... A manager "ma zwiazane rece"

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu EPAM Systems?

Nowa

Myślę, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy na jaką pozycję startujesz.

Moj RM zwyzywal mnie na rozmowie miesiecznej Wyglada na to ze firma kupuje kolejne "certyfikaty fajnosci" zamiast zainwestowac w szkolenia liderow. Nie polecam Uwaga na ostatnia ofensywe w SM - sciema

Jest komu zgłosić takie zachowania, czy pozostaje tylko PIP? :/

miałem to samo

Też były pracownik

i ja miałem to dramat co się dzieje w tej firmie

An

Widać, że firma ma świetne podejście do PRu - jeśli ktoś im wytknie słusznie błąd lub zaobserwuje problem, taką wypowiedź cenzurują. Widać, firma nie potrafi przyjąć krytyki i podjąć działań naprawczych, tylko po prostu usuwa negatywne opinie i udaje, że nic się nie stało i jest świetnie. Wziąłem udział w rekrutacji, gdzie na rozmowie technicznej rekruter nawet nie pofatygował się by włączyć kamerę - nie bez powodu, bo tak naprawdę by wyszło, że zajmuje się czymś innym. Jakakolwiek interakcja/zadanie pytania z mojej strony była poprzedzona dużą pauzą i prośbą o powtórzenie. Dramat. Dostałem odmowę, gdzie jako feedback miałem wypunktowane to, co w zasadzie omówiłem na rozmowie, tylko rekruter mnie całkowicie nie słuchał... Jeśli faktycznie rekruterzy są tak zajęci, to taktowne byłoby przeniesienie terminu spotkania bądź oddelegowanie innego rekrutera, a nie przeprowadzenie rozmowy w ten sposób. Przebija się przez to brak szacunku do kandydata.

dev

Olo

Uwaga na zapisy w umowach (b2b czy o prace) Firemka lubi ciagac po sadach

Fejk
@Olo

UoP cię chroni przed sądami. Co ty człowieku wypisujesz. (usunięte przez administratora)i to jeszcze specjalnie to faktycznie mogą ciągać po sądach. Bądź bardziej komunikatywny i nie jeździj BMW to unikniesz sądów ;)

Fejk?
@Fejk

Dzieksy za insajderskie potwierdzenie, wiem juz co chcialem wiedziec

M

Brałem udział w procesie rekrutacyjnym na developera. Proces mimo, że może wydawać się długi to jest całkiem sprawny (w moim przypadku 3 etapy, okres 3 tyg). Na każdym kroku otrzymywałem konkretny i jasny feedback. Finalnie wybrałem inną ofertę z innym projektem. Niemniej o samej firmie mam bardzo dobrą opinię przynajmniej z perspektywy kandydata i z chęcią zaaplikuje ponownie w przyszłości jeśli będzie taka potrzeba. Co do tych wszystkich negatywnych komentarzy to mam wrażenie, że brałem udział totalnie w innym procesie. Może problem nie leży po stronie firmy tylko kiepskich kompetencjach a bóg wie jakich wymaganiach tych wszystkich niezadowolonych aplikujących?

NN

Obietnice, obietnice, obietnice Na rozmowie mozna obiecac duzo a aczkolwiek pozniej rzeczywistosc mocno weryfikuje bajkopisarstwo, podpisuje sie pod wczesniejszymi opiniami. Gdyby nie import emigrantow z BLR to tej firmy nie byloby we Wroclawiu. Tak zwany menedzment bezuzyteczny a dobrzy ludzie znikaja bez sladu Jesli masz wybor wybierz madrze

Dariusz

Co oznacza skrót firmy ?

nie polecam żenada

PIT-11 wystawiają na US który sami sobie wybrali a nie który został wskazany przez pracownika w deklaracji / dokumentacji ?! wtf - gdzie są kompetencje i RODO w tej firmie? Pracownik nie składał zmiany US do rozliczenia podatku. Podają informacje wyssane z palca lub plotek...szkoda nerwów i czasu na nich...Do tej pory nie spotkałam się z tak niskim poziomem kwalifikacji i profesjonalizmu...Polecam jedynie omijać z daleka szerokim łukiem.

bers

Spotkałem się z podobną sytuacją jak inne komentujące osoby. Wiele obietnic, strata czasu na wstępną rozmowę, dobry feedback a potem cisza. Bardzo nieprofesjonalne podejście. Nie polecam.

Jan
@bers

Jak przebiegała sama rozmowa i jakie są tu wymagania wobec pracownika? Mówisz że po rozmowie nie dostałeś telefonu z firmy, czy od tego czasu sytuacja się zmieniła i ktoś się jednak odezwał?

jdk

Przechodziłem proces rekrutacyjny w tej firmie w okolicach stycznia 2020. Na początku wszystko szło jak w każdej innej firmie, miła rekruterka, super projekty itp. Pani bardzo naciskała, żebym powiedział od razu czy nie rekrutuję się gdzieś indziej, bo oni szukają poważnego kandydata, do projektów pilnie potrzebujących ludzi. Przeszedłem rozmowę techniczną, która trwała ok 2h i cisza. Cisza 1 dzień, 2 dni, tydzień... W końcu sam napisałem emaila z pytaniem jaki feedback otrzymałem. Dostałem odpowiedź, że feedback jest jak najbardziej ok, ale nie ma w tej chwili projektu dla mnie. Zostałem natomiast poinformowany, że będę umieszczony na liście kandydatów do zatrudnienia. Około 2 tygodni później zobaczyłem nowe ogłoszenie epamu, w którym napisano, że pilnie poszukują kandydatów. Na tym zakończyła się moja przygoda z epamem.

CCC
@jdk

Miałem dokładnie to samo doświadczenie, to chyba standard w tej firmie. Pozytywny feedback techniczny nie ma nic wspólnego z możliwością współpracy. To karygodne.

Pralinka
@jdk

identyczna sytuacja również u mnie, niby się super wypada, potem coś się dzieje z danym stanowiskiem i w sprawie rekrutacji zapada cisza, a nastepnie widac ponownie ogłoszenie

Pralinka

Dość dziwnie wygląda sposób rekrutacji, która się nagle urywa po tym jak się podobno super wypadnie na rozmowie. Miałam rozmową z osoba z HR a nastepnie tzw rozmowę techniczną, po której otrzymałam bardzo pozytywny feedback. Niestety okazało się, że jednak rekrutacji na to stanowisko nie będzie. Mija jakiś czas i firma ponownie się kontaktuje proponując kolejne stanowisko. Tu dla odmiany okazuje się, że ciężko się skontaktować z klientem mającym zapotrzebowanie na to stanowisko i potem następuje już cisza ze strony firmy. Nie mam pojęcia, czy znów rekrutacja została zawieszona, czy stało się coś innego, natomiast pozostawia to niezbyt dobre wrażenie na temat porządku w firmie i tego w jaki sposób podchodzi sie do rekrutacji.

ktoś

Pracowałam bardzo długo w tej firmie, zbyt długo...ok. 5-6 RMow. Nic konkretnego,przerzucanie z projektu na projekt. Czasami po 2FTE lub 4FTE na raz trzeba było u klienta wykonywać bo potem nasmarowali że się człowiek nie wyrabia. Generalnie wyzysk nie adekwatny do poziomu płacy .W ciągi ok. 5 lat tylko dwa razy po 500 plus, 3 razy bonusy potem pod koniec niby nie ma budżetu. Odcinają wypłatę nie wiadomo z jakich względów. Poza tym zero amortyzacji dopłaty za użytkowanie własnego sprzętu na potrzeby pracy zdalnej bo oczywiście 2 razy RM nie raczył zaakceptować prośby o sprzęt firmowy. Pod koniec zero feedbacku i kiepsko z transparentnością, blokada w assessmencie. Generalnie nie polecam, szkoda czasu , energii i nerwów. Pod koniec RM jeszcze chciał dać cancel na wakacje. Że nib jak nie ma człowiek prywatnego życia. Manipulacja a nie konkretna informacja.

mas

Ogólnie przez koronawirusa przechodzę wiele rekrutacji. Jedną z nich miałem niedawno w epam. Muszę ponarzekać, gdyż boli mnie bardzo jak cała rozmowa została przeprowadzona. Na samym początku oczywiście miła rozmowa z Panią rekruter (po ang). Po tejże rozmowie zostałem zaproszony na techniczną. I tu zaczęły się schody. Po pierwszym pytaniu wiedziałem, że nie będzie dobrze. Dlaczego? Nie zrozumiałem po prostu pytania. Ja wiem, że rekruterzy to też ludzie i każdy ma inny poziom angielskiego, ale matko kochana wymowa podstawowych pojęć chociaż to mus! Rozmowa wyglądała tak "Coś tam coś tam po rusku ang" Ja oczy na zapałkę i czy mogliby powtórzyć pytanie. To samo pytanie, pewnie napisane na kartce. Jakieś słówko wyłapałem, więc domyślam się o co mniej więcej może chodzić. Zadaję więc pytanie upewniając się czy o to im chodzi? Oni znowu coś tam mówią. Myślę, poradziłem sobie z hindusami, poradziłem z klientem ze szkocji, poradzę i z nimi. Opisuję więc problem i pytam czy to jest to o co im chodzi? I tak cały czas wyłapując tylko poszczególne słowa na zasadzie domyślania. Oczywiście się nie dostałem. Otrzymałem jednak feedback, dzięki któremu przynajmniej dowiedziałem się o co mnie pytano. A pytano o podstawowe rzeczy, o których można opowiadać tak długo ile starczy czasu. :) No coż, znowu można stwierdzić że komunikacja jest kluczem. Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Wrocław

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems