EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

Baba

Witam, mam rozmowę w przyszłym tygodniu na developerke Javy, czy ktoś wie czego mogę spodziewać się na rozmowie technicznej? Zależy mi na pracy i chciałabym dobrze wypaść... Dziękuję

wujek dobra rada
@Baba

Polecam przyjście na rozmowę. Biorą każdego jak leci ale warunek, że musi trafić do biura. W tej chwili jest więcej wakatów w całym Krakowie jak wolnych developerów więc jeśli tylko nie posiadasz zaporowych stawek to pracę masz z chwilką naciśnięcia klamki ;) Rekruterzy tego nie mówią ale sporo wakatów wisi od kilku miesięcy

kapitan małpka

czy ktoś może zorientowany jest czy i kogo teraz poszukują do pracy w Epam? bardzo mi zależy na pracy dla tej firmy ze względów osobistych, nawet mogę się poświęcić i robić na stażu płatnym albo nawet pracować zdalnie. byle tylko w Epam.oczywiście oby temat nie rozbił się o kasę więc może od razu proszę napiszcie ILE

mozg

manager tez czlowiek, tak samo jak developer, oba typy maja szanse sie wykazac i cos zrobic a moga tez siedziec i udawac ze robota idzie jak trza, a prawda jest taka, ze predzej czy pozniej owoc pracy bedzie oceniony i albo korpo-stryczek albo korpo-pochwala :-) zdrowy rozsadek bracie!

epamsrepam

Największy minus to managerzy urwani z choinki, którzy jedyne co maga zrobić to kliknąć ci urlop jeśli manager z (usunięte przez administratora) go wcześniej zaakceptował. Właściwie nie wiadomo po co oni tam są. Druga sprawa to projekty. Nie ma co się łudzić, że trafi się do dobrego projektu, bo takich praktycznie nie ma. Nie ma co się też łudzić że ktoś ci powie na rozmowie cokolwiek o projekcie, bo lepiej o tym nie mówić żebyś nie zrezygnował. Kolejną sprawą jest to że pracownicy EPAMu są w UBS pracownikami drugiego rzędu. Jakims tam plusem jest 1000-2000(brutto) większa pensja. To co dla jednych jest plusem a drugich minusem to praktycznie nie pisze się tam kodu, za to ma się bardzo dużo spotkań na których się omawia co się napisało co się bedzie pisalo itd. Ja napisałem w rok tyle co w poprzedniej firmie w 2 miesiące. Za to meetingow było średnio 3-4 godziny dziennie.

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
neenja

Nic ciekawego. Outsourcing - brak własnych produktów. Inżynierów kuszą zarobki, menadżerowie zajmują się przede wszystkim sprzedażą (inżynierów, za wszelką cenę) przeciętny czas pracy (do zwolnienie się) to 1 rok. Atrition w okolicach 10% (to dużo, w porządnych korpo wynosi około 3-4%) bardzo dużo ludzi ze wschodu Europy. Towarzysko normalnie, bezstresowo, miło etc. "Inżyniera" oprogramowania nastawiona na zadowolenie klienta przede wszystkim i obojętnie ile rozwiązanie ma lat. Potrzebujesz kasy? Idź do EPAMu chcesz się rozwijać jako inżynier? Może ci się poszczęści.

Jacek

@Łukasz masz rację - zawiało dużą nieelegancją z ich strony, ale rzadko kiedy czy to firmy czy osoby rekrutujące obdzwaniają wszystkich kandydatów ze smutną informacją. Co do atmosfery - to ją tworzą pracownicy, a jeżeli pracują tam osoby, które potrafią dogadać się z każdym to i z przełożonymi nie będzie problemu. Mi najbardziej podoba się u nich fakt, że to duża międzynarodowa korporacja a w Polsce są od niedawna. Nowe miejsce sprzyja wprowadzaniu produktów i usług na rynek, a myślę, że z tym większego problemu nie ma...

Łysy

w firmie pracuję od początku i oile kiedyś bym polecił bez zastanowienia, to teraz sam nie wiem, widać, że w ostatnim czasie źle się dzieje. Odeszło dwóch dobrych menedżerów, zostali sami nowi, którym władza uderza do głowy a poziom zero. Nowy general manager - j.w. Ale atmosfera w zespoleach ok, zarobki wyoskie nawey jak na Krakow. Technicznie trochę gorzej, jak trafisz do jednego projekty to w nim bedziesz i zapomnij o rozwoju w innnych tecgnologiach

Z przykrością potwierdzam opinię Łukasza - to, że osoba prowadząca spotkanie spóźniła się na nie to jeszcze rozumiem (zdarza się najlepszym). Ale brak obiecanej informacji zwrotnej? Brak odpowiedzi na wiadomości mailowe? PORAŻKA! Wstyd, że firma, która kreuje się na takiego porządnego gracza na rynku pracodawców tak olewa kandydatów do pracy. Odradzam.

Łukasz

firma rekrutująca wyznacza standardy w rekrutacji, a tu... osoba rekrutująca spóźniła się na spotkanie, brak informacji zwrotnej mimo zapewnienia, iż taka będzie telefoniczna. ech.

orlando

Pracowałem w wielu różnych firmach polskich i zagranicznych. Obecnie w EPAM (usunięte przez administratora) . Mogę powiedzieć, że dużo zależy od projektu stąd tak różne opinie. Osobiście oceniam tę firmę ponad przeciętnie, jeśli chodzi o kulturę pracy, poziom developerów i leadów (oczywiście są wyjątki). Management cóż, zmienia się i na razie są różne dziwne posunięcia ale zobaczymy - nie wpływa to za bardzo na daily work ;) Dla (usunięte przez administratora) jest specyficznie ale można startować do GDO (usunięte przez administratora) . Jeśli chodzi o rynek krakowski to są inne firmy które zapłacą dużo więcej jak się dobrze wypadnie na rozmowie - Ocado, Itekna/Alten. Tak jak ktoś pisał wyżej firmy są skłonne wyjść poza widełki ale muszą dostać za to coś więcej niż przeciętne umiejętności. Jak ktoś się czuje niedoceniony niech startuje do Google.

interested_in

Dobra - to powie ktoś w końcu ile wyciąga QA skoro płacą tak dobrze ? Z tego co słyszałem od wielu ludzi to w L pomiędzy 5-6 na rękę, Epam to przebija ?

Jacek

Dokładnie, zgadzam się z tym. W dobrym momencie trzeba umieć się wbić w odpowiednie miejsce. Bo tak to się nadal będzie zarabiało 2 tyś albo i mniej..

zui

i tu się mylisz quad- jest mnóstwo firm które płacą tyle lub więcej. W Rzeszowie znam gościa który wyciąga na rękę 30 k. netto a jest jakimś specem od programowania bramek na lotniskach, wojsku etc. Wystarczy być cholernie dobrym ekspertem w pewnej rzadkiej dziedzinie i to wszystko. Więc 12k. na rękę jest dla developerów osiągalne ale dla seniorów (pewnie w luxofcie i epam też, w akamai, w google, w terradacie np.) więc to nie sensacja :)

Misie... Nikt wam w krakowie tyle nie zaplaci, ile wam zaplaci EPAM czy Luxoft, czyli tak naprawde (usunięte przez administratora) . Wiec mozecie sobie marudzic do woli, ale tak to wyglada. Nie zaplaci wam tyle Sabre, IBM, Motorola, o Comarchu nie wspominajac. Praca jest bardzo zblizona do tego jak wyglada w ww firmach. Mam wrazenie, ze wiekszosc opinii jest pisana przez frustratow, ktorzy nie przeszli rekrutacji.

quad
@Piotr

Mylisz się. W Krakowie zarobisz lepiej, tylko że po pierwsze musisz wyróżniać się na tle innych specjalistów po drugie musisz pokazać swoją wartość pracując rok czy 2 w danej firmie, żeby widzieli że należysz do najlepszych na rynku i umiesz więcej. Widełki są pod konkretny zestaw umiejętności który można zweryfikować na rozmowie, a co jeśli jesteś ekspertem w co najmniej 1 obszarze. Tylko lepszy ekspert od Ciebie jest w stanie to zweryfikować. Co jeśli radzisz sobie świetnie w różnych obszarach od architektury po wdrożenie plus masz wysokie umiejętności miękkie. Tego na rozmowie nie jesteś wstanie wykazać, stąd nie wynegocjujesz świetnych pieniędzy. Wiem co mówię, znam parę w teorii deweloperów ale umieją znaczenie więcej. Tak czy inaczej mają około 12k na rękę i pracują bezpośrednio w firmie i nie jest to UBS i zarabiają ponad oficjalne widełki bo są tez ekspertami w pewnych obszarach.

speed
@quad

12k na reke to ponad 17k brutto. Jestem bardzo ciekawy ktore z krakowskich firm placa tak dobrze. Bylbys kolego tak uprzejmy i podzielil sie z nami taka informacja?

interested_in

Ile w EPAM Kraków (dla UBS) wyciągnie na rękę Regular QA (2-3 lata doświadczenia) ? Może ktoś określić widełki :) ?

Jacek

Ktoś może po prostu ma odmienne zdanie na temat postrzegania epamu niż inni ludzie. I ma do tego święte prawo, ale osobie postronnej ciężko sobie zdanie wyrobić na podstawie takich komentarzy.

qemo

ja rowniez polecam epam. mi pracuje sie bardzo dobrze, bardzo fajni ludzie, super atmosfera. teraz buduja zespoly w GDO, takze tym bardziej sa perspektywy na rozwoj i nowe ciekawe projekty, nie tylko dla (usunięte przez administratora) . co do umowy o prace to prawda ze nie ma okresu probnego tylko odrazu na czas nieokreslony. zarobki bardzo konkurencyjne jak na rynek krakowski. malkontentow ktorzy nigdy nie pracowali w tej firmie a sie wypowiadaja negatywnie pozdrawiam:)

Kamil

Czyżby? To w jaki sposób firma zweryfikuje czy pracownik się nadaje w ich szeregi bez wcześniejszego "przetestowania" go? Coś mi tu nie pasuje...

waldek

rozmawiałem ze studentami z AGH i mówili o tej firmie, że nie stosują okresu próbnego tylko od razu dostaje się normalną umowę

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems