EPAM Systems

Opinie o EPAM Systems

waldek

rozmawiałem ze studentami z AGH i mówili o tej firmie, że nie stosują okresu próbnego tylko od razu dostaje się normalną umowę

Waldek

Alan, czyli z czystym sumieniem jestes w stanie polecić prace w epam systems, tak? Nie słyszałes, by szukali kogoś do pracy?

@Waldek

Waldek - ja mogę polecić. Pracowałem w różnych dużych firmach (nie tylko w KRK) i musze przyznac ze tutaj jest całkiem ok. Teraz jest całkiem fajny okres bo się rozwijąja i przychodzą nowe osoby (mają być podobno nowe projekty - wiec byloby ok) W tych projektach dla (usunięte przez administratora) to jest czasem dziwnie ;-) jak to bank ma dosc wysrubowane te swoje różne polityki security, itd ale szybko się przyzwyczajasz - ważne ze team i lider są ok i do tego spoko płacą :-) Wiem ze wszystkie oferty pracy sa na stronce wiec zbadaj jak cos. pzdr

former employee
@Alan

Hehehe. Ciekawe kto to udaje pracownika i wypisuje takie dyrdymaly?

@former employee

jak to "udaje pracownika" ? nie specjalnie kumam o co ci chodzi ? to jest forum o pracodawcach wiec wymieniamy opnie - tyle. Jednemu praca pasuje / pasowała, innemu nie...proste pzdr

Alan

Ja tam jestem zadowolony. Jak kolega "formeripem" mówi o dziwnych managerach to widać ze nie zna krakowskiego IT :-) akurat jest tu troche chłopakow m.in. z Sabre którzy mają pojęcie :-) kto popracował klika late temu w developerce ten ma porównanie. Dodatkowo, wychodzi nieznajomość zasad biznesu i nomenklatury - epam to nie outsourcing - poczytaj troche. pzdr

formeripem

jesli mialbym polecac epam to tylko jako krotka przygode i zobaczyc jak sie pracuje w outsorsingu. Zarobki takie sobie, management jest bardzo slabiutki, tzn nieudolnosc i miernota. Ludzie bardzo fajni jesli chodzi o devow i leadow. Ci wyzej to sa tylko wyzej z nazwy bo poziom reprezentuja baardzo niski. Tak wiec jest ktos planuje prace na dluzej to odradzam, jak na chwile to jest ok. Teraz podobno jeszcze bardziej sie zepsulo, doszly jakies nowe managery i nikt nie wie dokladnie kim sa, po co sa, co robia i za co biora kase. Chodza tylko z zadartymi nosami. Sam bym tam sie jeszcze zatrudnil by zobaczyc ten bajzel, ale chyba szkoda czasu :)

Programista Java

Czemu wyświetla się 7 rozmów rekrutacyjnych a widać tylko dwie?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
qwqw

@pracownik Mogłbyś się do mnie odezwać na maila marcinmlc[małpa]interia.eu ? Zastanawiam się nad aplikowaniem i miałbym kilka pytań. Dzięki.

meszek

obecnie branża, w której jest EPAM to chyba jedyna, która pozwala na godziwe życie i co za tym idzie dobre zarobki

former employee
@meszek

chyba dobre zarobki i co za tym idzie godziwe zycie ;)

Shdw

Pracuję w Epamie od ok. pół roku. Ogólnie to jestem zadowolony, ale wszystko zależy od projektu gdzie się idzie. Atmosfera w moim projekcie bardzo fajna, godziny pracy, wszystko do dogadania. Presji nie ma, angielskiego można się poduczyć. Z wad to: dress code, zablokowany gmail i FB. Zarobki dobre. Technicznie, nie jest to R&D ani inne rocket science, ale nie ma tragedii

deco

No właśnie, jakie te widełki są?

Former EPAM Employee

Na stanowisku programisty (brutto): (usunięte przez administratora) Oczywiście praca tam będzie Cię kosztować dużo zdrowia i jeśli nie jesteś funkcjonalnym psychopatą, raczej nie wytrzymasz długo. Powtarzam: nie warto.

former EPAM Systems czy możesz jeszcze dodać coś o zarobkach w firmie EPAM Systems? ile tam można miesięcznie zarobić?

Former EPAM Employee

Omijać szerokim łukiem. Fatalna atmosfera pracy, co potwierdza liczba i powody odejść. Jeśli ktoś koniecznie chce pracować dla (usunięte przez administratora) , radzę spróbować rekrutacji bezpośrednio w banku albo przez Luxoft - w przeciwieństwie do EPAMu przynajmniej sprawiają pozory dbania o pracownika.

Pracuje w EPAM od kilku mscy, jak narazie nie narzekam choć robota porywająca nie jest, jako tester wiele można nauczyć się o biznesie (inv banking) ale niewiele albo w ogóle o testowaniu, systemach operacyjnych, bazach danych itd. Robi się dla klienta co zlecą i nie ma za wiele do gadania. W testach manualnych klikanie po aplikacji która ma setki komponentów a nie daje to nic poza poglebieniem wiedzy biznesowej i jesli ogarnie się juz wiekszosc rzeczy i zna sie typowe 'how to' to czas zmienic projekt lub prace. Zajmuje to troche czasu mysle ze 2 lata mozna spokojnie w 1 projekcie posiedziec. W poprzedniej firmie nauczylem sie wiele wiecej z testowania, unixow itp. tutaj niestety poza typowym userowym uzyciem unixa i kilku selectow, insertow, updatow na bazie nie ma nic innego. Czlowiek na poczatku jest zielony i to co widzi przeraza go ale spowodowane jest to tym iz nie ma sie pojecia o inv bankingu i wyglada to jak czarna magia. Pozniej jest lepiej ale jak mowie nawet po roku mozna dostac taska gdzie nie wie się jak go zacząć. Tak toczy się tu życie na codzień. Atmosfera OK przynajmniej w projekcie gdzie jestem. Nie ma nacisków, kontrolowania, spowiadania się z kazdej minuty. Godziny pracy przewaznie 9-17 z przerwa na obiad i nikt nie sprawdza czy bylo sie 30min czy godzine na obiedzie. EPAM pracujacy dla (usunięte przez administratora) teraz jest w Green Office na Ruczaju i biuro jest fajne, nowoczesne, parking podziemny takze z miejscem nie ma problemu. Ogolnie mozna sprobowac pracy natomiast jesli ktos chce codziennie odkrywac Ameryke, zglebiac tajniki testerskie to nie jest to miejsce dla niego. Pensja mysle ze jest atrakcyjna jak na warunki krakowskie i nie mowie tu o kims kto jest mistrzem automatyzacji w roznych toolach bo taki tester moze zarobic wiecej w innej firmie. Ogolnie polecam na max 2-3 lata.

czy ktoś z pracowników firmy EPAM Systems może coś powiedzieć o pracy w tej firmie? jakie są warunki pracy, atmosfera?

pawel

Orientuje sie ktos ile moze dostac netto tester w EPAMie z doswiadczeniem 1-1,5 roku?

mysle ze najrozsadniej bedzie skontaktowac sie z naszym dzialem HR. Oni pokieruja cie dalej. Zeby to zrobic zloz aplikacje za posrednictwem strony linkedin czy cokolwiek.

Na jakim poziome należy znać angielski, żeby można myśleć o aplikacji i ew. pracy w tej firmie? I jak wygląda praca jako WinForm Dev/ .Net Dev ?

bylypracownik

Często rekrutacja w dobrej firmie jest kiepska jak i też odwrotnie. To jakby osobne byty. Z rekrutacją spotykasz się na początku tylko, więc dużo ważniejsze jest jaki będzie projekt, ludzie. Ale tu też wracamy do początku - tego powinieneś dowiedzieć się na rzetelnej rekrutacji, więc dział HR może sporo zepsuć niestety. Dobrym pomysłem wydaje mi sie to co robią często start-upy, czyli tour po firmie, różnego rodzaju eventy. Wtedy masz okazję bezpośrednio rozmawiać z pracownikami i zapoznać się z technologią. Korporacje mają dużo środków a jakoś nie spotykam się by organizowały takie luźne eventy z wykładami o ciekawych nowych technologiach. Pewnie po części tak jest dlatego, że nowe technologie są im obce. To duży błąd, bo w Krakowie jest dużo bardzo dobrych inżynierów oprogramowania i poza tym, że (narazie) jestesmy tani to też jakość jest zdecydowanie lepsza niż inny bardzo znany kraj outsorcingowy.

kandytat

co do Luxoftu to mam kiepskie wrażenia, kilka mscy temu dzwonili do mnie regularnie 2 razy na tydzień ale różne osoby siedzące jak się później okazało obok siebie w ich biurze z Zabierzowie. Dzwonili z takimi samymi ofertami tylko gadka zaczynała się za każdym razem od początku a nie była kontynuacją poprzednich rozmów. Naciągali mnie na kolejne rozmowy że niby kolejny etap po czym okazało się że za tydzień dzwoni inna osoba i wszystko od początku. Udało mi się w końcu przejść całą rekrutację na stanowisko testera do jakiegoś projektu GED ale czekałem 3 msce i szanowny Luxoft oddzwonił że jednak klient nie ma miejsc z tym projekcie i nic z tego nie wyjdzie. Oczywiście odrazu była propozycja że nic straconego, że oni mają już inny projekt gdzie mogę spróbować sił i tak można w nieskończoność. W końcu im podziękowałem i poprosiłem żeby już nie dzwonili bo rekrutacja u nich to jak kupowanie opon do auta które nie ma kół. Poza tym jeśli chodzi o te inne firmy które oferują zarobki porównywalne z Epam - z tym się nie zgodzę. Odwiedziłem chyba z 15 firm w Krakowie gdzie aplikowałem na testera i fakt w niektórych wymagali większego doświadczenia np. w automatyzacji testów dlatego się nie załapałem ale i tak 3/4 z tych firm nie oferowała wynagrodzenia na poziomie jaki oczekiwałem. Oferowali kilka stówek więcej od tego co miałem aktualnie więc siłą rzeczy nie opłacała mi się taka zmiana. Pomijając outsourcing to bezpośrednie oferty były jeszcze gorsze. Faktem jest że teraz w korporacji jest trudno awansować na stanowiska półkierownicze lub kierownicze ale mnie akurat taka ścieżka nie interesuje. Wolę rozwijać się technicznie. Pracując w IBM podwyżki były marne, ale były i jakoś tam powoli szło się do przodu, nie było konfliktów między zespołami, atmosfera wzajemnej pomocy choć czasem wymuszonej i niechętnej. Management decyzjami nie imponował, były też i te demotywujące. Masa inicjatyw z których nic nie wynikało ale jak ktoś w tym uczestniczył to miał większe visibility co przekładało się na ocenę roczną. Duże parcie na patenty, publikacje. Ogólnie firma ok ale z kasą już odstaje od reszty dlatego ludzie odchodzą. Słyszałem dobre opinie o Sabre, ale kasa podobna jak Epam może nawet ciut mniejsza, zależy od doświadczenia. Też mnóstwo pośredników mają z tym że później jest szansa na przejście na stałe do Sabre.

bylyPracownik

Hej. Tak sobie czytam opinie i widze ze coraz mniej wesolo tam jest, czyli nie zrobiono nic. Jako ciekawostka czytalem ze Lux przeszedl do ofensywy. Ciekawe czy mozna przechodzic z Epamu do Luxoftu bezposrednio. Zawsze mialem poczucie ze Lux byl lepsza firma

byłypracownikepamu

Generalnie EPAM w Krakowie to słaba firma, był czas, około 1.5 roku temu, kiedy wchodzili na rynek i oferowali bardzo dobre wynagrodzenia. Kilkoro ludzi, którzy zdecydowali się na przejście otrzymało w krótkim czasie pół-kierownicze stanowiska. Obecnie przychodząc tam nie ma takich szans. Pensja oferowana przez EPAM jest przebijana przez inne firmy a szans na awans nie ma żadnych (przy czym problem braku ścieżki rozwoju i konieczność zmiany projektu/pracodawcy w celu uzyskania podwyżki, lub wyższego stanowiska dotyka coraz więcej firm z rynku IT). Ogólnie słabo, turnover zaczyna być rzeczywiście duży (nabiera tempa, bo większość ludzi boi się zmieniać pracę częściej i stara się wytrzymać minimum rok). Projekty są na prawdę nieciekawe, chyba, ze ktoś lubi dłubać w produktach, które praktycznie nie różnią się od programów do faktur/staffingu/logistyki, które produkuje praktycznie każda korporacja w Krakowie. Nie polecam.

Zostaw merytoryczną opinię o EPAM Systems - Kraków

• Jak się pracuje w EPAM Systems?

Zobacz opinie na temat firmy EPAM Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EPAM Systems?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EPAM Systems?

Kandydaci do pracy w EPAM Systems napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

EPAM Systems