Opinie o manBase w Poznań

Innowacyjna firma wspierająca procesy rekrutacyjne

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o manBase w Poznań

Karol Nowy wpis

@tomasz a co to za portal?

Tomasz Nowy wpis

co się stało z portalem manBase? Był i zniknął, nie mogę znaleźć dlaczego...?

poprawka Nowy wpis

nie sprawi problemów @keron to mam rozumieć że jest szybka, łatwa, przyjemna i na temat? :) Bo jeśli tak to chetnie złoże do nich papiery, stresują mnie strasznie rozmowy kwalifikacyjne, wiec jeśli tu miałoby być w miarę spokojnie to grzech nie spróbowac

Qwerty Nowy wpis

Szukanie w tym kraju pracy to jeden wielki matrix i ściema. Tutaj manbase wpasowuje się idealnie. Mój wynik ogólny to 94 percentyle. Najgorzej było z logiką (ok.45%). Reszta zdecydowanie powyżej 60. Test robiony kilka lat temu. Przez ten czas mój profil został wyświetlany może 3 razy, nie mówiąc oczywiście o jakichkolwiek konkretach. "Praca szuka ciebie" to może być hasło dla członków PSL, bo tak nie ma co liczyć, że ktoś Cię wyłowi na podstawie kompetencji czy testów predyspozycyjnych. Jedynym istotnym testem predyspozycji w tym kraju jest "pokora" wobec zdania pracodawcy/rekrutera oraz zgodzenie się na wynagrodzenie co łaska. Przerobione na własnym przykładzie nie raz. Możecie rozwiązać te testy jedynie dla własnej satysfakcji albo niesatysfakcji (bo proste nie są). Nie liczcie jednak na to, że następnego dnia czy nawet roku ktoś Was wyłowi z morza kandydatów jak perłę. Kolejna zwykła ściema, żeby udowadniać Wam, że ciągle jest coś nie tak, żeby biegać z wystarczającym tempem w korpo-kołowrotku.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w manBase? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
kajtek

a jakie jest u nich wynagrodzenie, ktoś da rade mi przybliżyć tak chociaz mniej wiecej ile mogę zarobić u nich? bo teraz to naprawde się zastnawiam na taką praca już na stałe, bo jednak lata lecą, a ja chce się już jakoś ustabilozowac finansowo też, więc wiecie jak to jest sami.. a dajcie znać prosze jeszcze.

cieplak

co do manBase to moim zdaniem firma z wieloma pomysłami na siebie, jednak czasami ilość nie idzie w jakość i tak po prostu nie można często dokończyć jednej sprawy ponieważ już wpada komuś do głowy kolejny pomysł. Po za tym wynagrodzenie niestety nie powala, więc nie ma chyba specjalnie za co ich chwalić...

Kombis

Dobrze chyba wszyscy wiedzą, że najlepszym rozwiązaniem przy poszukiwaniu pracy w IT jest wsparcie się na ManBase, które dostarcza rozwiązania IT w dziedzinie rekrutacji. Uważam, że pomysły jakie realizują są na najwyższym poziomie, chociaż Polska wypuszcza co rok świetnych specjalistów w IT właśnie. Mam nadzieję, że chociaż część trafia do firmy.

amik

Szkoda, że nick nie odpisał, bo to może być bardzo interesujące.... Może ktoś jest chetny, aby udzielić kilku informacji na temat tej firmy?? czy to co napisał nick dzieje sie rzeczywiście?? poza tym jak możecie opisać atmosferę pracy w firmie, czy są jakieś dodatki pozapłacowe? Jakie są wady i zalety pracy w tej firmie? Co radzicie przyszlym pracownikom, którzy nie wiedzą zbyt wiele na temat firmy??

nick

Mnie spotkał przykry incydent związany z tą firmą, kiedy dowiedziałem się od wspólnych znajomych, że pracownica tamże pracująca zdradza na zewnątrz informacje rekrutacyjne. Nie chcę się wdawać w szczegóły, ale właśnie takie sytuacje obniżają poczucie zaufania do firmy, do której człowiek wysyła swoje dane. Przykre.

kandydat

Umieszczają fikcyjne ogłoszenia o pracę celem zwabienia ludzi do swojej bazy. Ogłoszenia mają, że tak powiem przystępne wymagania więc dużo ludzi aplikuje. Po wysłaniu swojego zgłoszenia z CV wymagają aby założyć u nich konto a później wykonać beznadziejne testy. PAŃSTWO Z MANBASE zrozumcie: lidzie aplikują aby znaleźć pracę a nie wypełniać głupie testy. Chcecie mnie poznać bliżej-zaproście na rozmowę, porozmawiajcie ze mną, !! Owszem powiecie że po to są testy aby lepiej poznać kandydata ale skąd macie pewność, że to ja je rozwiązuję? Może ludzie korzystają z pomocników i zwyczajnie oszukują. Osobiście nie polecam MANBASE

już raz wrobiony

he, he, he! tylko raz (ale i o ten raz za dużo) dałem się wpuścić w maliny by wypełniać on-line jakiś test psychologiczny, tą pułapkę przygotowała dla mnie firma Adecco kilka lat temu. uczciwie podszedłem do testu i co się okazało: wyniki były dla mnie niewidoczne, a po długotrwałych telefonicznych próbach dotarcia do tej informacji usłyszałem, że wyniki mam przeciętne - i NIE OTRZYMAM WGLĄDU tak do moich wyników jak i do powtórnego, spokojnego przeczytania pytań na które już odpowiedziałem. oczywiście wynik mojego testu jest nie do poprawienia np za rok i będzie figurował w bazie Adecco lub podejrzewam także w innych bazach innych firm (z którymi to Adecco niby współpracuje - a ja się na to zgodziłem - akceptując regulamin). MAM DLA WSZYSTKICH, którzy jednak łudzą się, że wypełnienie testu przyniesie im pracę - SUPER RADĘ: zanim usiądziecie do odpalenia testu on-line, zgromadźcie przy biurku z laptopem 3-5 zaprzyjaźnionych, łabskich, INTELIGENTNYCH znajomych, by po starcie i odliczaniu czasu wszyscy rozwiązywali na głos rebusy i zadania grupowo! wybierajcie we wspólnej (szybkiej) debacie najlepsze rozwiązania i odpowiedzi :)) ktoś powie, że to oszustwo? przecież działania takich firm z testami on-line bez możliwości ściągnięcia po rozwiązaniu testu swoich odpowiedzi i poprawnych (wg. organizatora) odpowiedzi - TO DOPIERO OSZUSTWO! Wasze wyniki będą w miarę wysokie, a jeżeli nawet szczęśliwie ktoś zaprosi Was na osobistą rozmowę w sprawie pracy, to i tak Wasza prawdziwa wartość dla pracodawcy będzie ujawniona - i albo się nadajecie, albo nie, ale nikt do końca świata nie będzie odrzucać Waszej (kiepskiej) oferty, bo akurat mieliście zły dzień podczas rozwiązywania, lub po prostu rozwiązywanie rebusów nie jest Wasza mocną stroną - tym bardziej, że test nie ma nic wspólnego merytorycznie z proponowanym stanowiskiem pracy :) pozdrawiam! ______ Raz_Oszukany i już nigdy więcej! ;)

pawel

Zgadzam sie to tylko podpucha .Wysylamy CV na konkretne stanowisko, dostajemy e mail ,gdzie czekaja nas testy, poczym dowiadujemy sie trzeba sie rejestrowac ... Najwyrazniej czerpiemy z zachodu zle wzorce.

JudasHonor

Jaki test na osobowość może mieć znaczenie, skoro można kłamać ? Ten co tworzy taki test, albo chce sobie udowodnić że jest mądrala, albo musi udowodnić sobie, że przeprowadził rekrutację w sposób najlepszy, choćby oparty na kłamstwie.

mierna

przecież to klasyczne "kolekcjonowanie" i budowanie bazy danych osobowych bez żartów ...

oburzona

A ja zastanawiam się nad szantażem stosowanym przez tę firmę do wyłudzania danych osobowych. Tak, szantażem. Wysyłasz odpowiedź na konkretną ofertę pracy, konkretnego pracodawcy i otrzymujesz zwrotkę, że warunkiem KONIECZNYM do przejścia do 2 etapu rekrutacji jest zaktualizowanie konta użytkownika założonego już za Ciebie przez manBase?! A mnie nie obchodzą wszystkie oferty i nie mam ochoty żeby obcy ludzie latali po moich danych osobowych tylko dlatego, że zamierzam zmienić pracę ... Jakoś inne firmy z tej branży tego nie stosują i z powodzeniem funkcjonują np. pracuj.pl

zawiedziona

Witam serdecznie, muszę przyznać, że test trochę mnie zawiódł. Sam pomysł jest całkiem dobry, ale nie sposób nie przyznać racji niektórym opiniom pojawiającym się tutaj. Skoro jest to wstępna selekcja dla pracodawcy, to oczywistym jest, że brane są pod uwagę najlepsze wyniki. Stąd pytanie czy decyduje o tym wynik ogólny? Jestem poniekąd pasjonatką tego typu kwestii i rozwiązałam już w swoim krótkim życiu sporo podobnych testów, ale ten wykazał mi wyjątkowo słaby wynik. Nie wyrażam swojej frustracji, a jedynie rozczarowanie, gdyż zakładam, że już jestem na przegranej pozycji w rekrutacji. Wyniki poszczególnych kompetencji są zupełnie odwrotne od spodziewanych i od tego co sama czuję wewnętrznie. Dla przykładu, zdolności przestrzenne 97 (gdzie osobiście uważam, że kompletnie nie nadaję się do tego typu rzeczy, bo po prostu nie mam zbytnio wyobraźni przestrzennej) i dość wysokie wyniki kreatywności do czego też jakoś szczególnie się nie poczuwam, a np. sumienność czy skrupulatność na żenująco niskim poziomie. Wg testu jestem osobą, która jest niesumienna, mało skrupulatna, nie skupia uwagi na zadaniu, a do tego nie potrafi myśleć i powoli reaguje - który pracodawca chce taką osobę? :) Jednocześnie to także przeczy temu czym mogę się chwalić w życiu i cv. Presja czasu to katastrofa. Rozumiem, że to się zdarza w życiu, ale tak jak ktoś wcześniej napisał, chodzi o wykonanie zadania. Ale ok rozumiem również to, co już zostało powiedziane na ten temat. Niestety prawdą jest równiez, że z wiekiem niektóre poziomy kompetencji obniżają się u człowieka. Do tego test osobowości to wg mnie straszna pomyłka. Wyniki można z łatwością fałszować i akurat w tym kontekście to nieprawda, że nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Jako, że do testu podeszłam uczciwie, moja osoba i w tej kwestii wychodzi bardzo blado. Jest wiele testów, które moim zdaniem lepiej by się sprawdziły jeśli chodzi nam rzeczywiście o badanie osobowości/temperamentu.

pozdro 600

As - a moze mazs slabe cv i tyle?

Nie wiem w jakim celu założono ten portal dla Kandydatów skoro i tak Państwo z manBase traktują nas jak "intruzów". W moim przypadku, po miesiącu od złożenia mojej aplikacji przez "Pracuj.pl" zadzwoniła Pani z manBase z pytaniem ile chciałbym zarabiać na stanowisku na które aplikowałem. Podała mi również nazwę Firmy, dla której poszukują Pracownika. Dodała, że za dwa dni ktoś się ze mną skontaktuje.Kazała mi założyć konto n manBase i wypełnić test.Założyłem więc konto i wypełniłem test z wynikiem 88 percentyli. Minął tydzień i nikt się ze mną nie skontaktował. W moim taka sytuacja powtórzyła się dwukrotnie!JEDNA WIELKA BZDURA I PORAŻKA!!! Odradzam! Szkoda czasu.

As

Moim zdaniem większość ogloszen to lipa. zbierają cv do bazy. mam konto od ponad roku i nikt nie wyswietlil mojego cv. również nikt się ze mna nie skontaktowal, nic mi nie zaproponowano itd.

Sceptyk

Czytałem wiele publikacji na temat nieskuteczności złożonych, wieloetapowych postępowań rekrutacyjnych. Po drugie z jednej strony mam wrażenie, że chodzi o to, aby jak najwięcej osób podeszło do testu a z drugiej czytam informacje, że wygrają tylko najlepsi. Uważam, że człowiek to nie algorytm i należy w pierwszej kolejności wspierać jego zainteresowania,rozumieć, pomagać, podchodzić indywidualnie a nie ściśle klasyfikować. Mam nadzieję, że w przyszłości wraz ze zmianami na rynku pracy podejście do kandydatów zmieni się w tym kierunku.

Zostaw merytoryczną opinię o manBase - Poznań

manBase
2.5/5 Na podstawie 122 ocen.

manBase