Opinie o Setugo sp. z o. o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Setugo sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Setugo sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Setugo sp. z o. o. w Poznań

ja123

Są przestoje, to nie jest stała praca,ale typowo dodatkowa, kiedyś było więcej zleceń, teraz widziałam, że było ich mało, ale na pewno nie jest to zajęcie na stałe, z którego się utrzymasz. Możesz sobie po prostu dorobić, jak się przyłożysz to więcej, jak nie to mniej. Stawki są niskie, ale ogólnie w tej branży takich stawek nie brakuje, można poćwiczyć warsztat, wpisać coś do CV. Płacić, płacą uczciwie, tylko troszkę schodzi z wysłaniem umów i przelewem (gdzieś około miesiąca).

Białoczarna

Pracuję dla Setugo od dwóch lat z hakiem. Rozpoczynałam od stawek podstawowych, obecnie są to głównie teksty specjalistyczne, wysokopłatne. Na brak pracy nie mogę narzekać - zazwyczaj zlecenia dostaję na 2-3 dni do przodu. Kontakt z koordynatorką jest perfekcyjny: żaden mail nie został bez odpowiedzi. W przypadku niemożliwości wykonania zlecenia odpisuję, że nie mogę - nie ma większego problemu. Zlecenia faktycznie czasami wysyłane są "na ostatnią chwilę" - jednak wszystko zależy od osoby piszącej, czy podejmie wyzwanie, czy nie. Maile są grzeczne - nieporozumienia zdarzają się wszędzie, tu obie strony starają się je wyjaśniać. Księgowość działa prawidłowo, chociaż faktycznie na wypłatę czekam do ostatniego, 20-stego, czasami 21 dnia, od momentu wysłania rachunku - to jest demotywujące. Kwoty wypracowane są wypłacane z potrąceniem odpowiedniego podatku co do grosza. Pracę polecam przede wszystkim osobom sumiennym i potrafiącym zorganizować swój czas.

ona
@Białoczarna

widze że ma pani szczęście ja często piszę do pani z tej firmy musze sie dopraszać o zlecenia a jak wyjaśnia mi dane zlecenia to połowy faktów nie podaje potem się dziwi że czegoś nie ma albo jak czegoś nie zrozumiałam dopytywałam się nie odp mi potem miała do mnie pretensję że źle zrobiłam jeszcze nie dostałam wypłaty a pracuje od maja i zarobiłam ponad 200 jak wy rezerwujecie zlecenia mi je tamta pani przesyła raz na ruski rok jak ją zmeęcze emailami

ja123
@ona

Jak ja pracowałam to wybierałam sobie zlecenia na panelu, było ich troszkę, teraz na panelu nic nie ma, że musisz prosić się prowadzącej o jakieś zlecenia do zrobienia:)

olga

Nie rozumiem waszych żali. Współpracuje z nimi od trzech lat i nie mogę narzekać. Może stawki rzeczywiście mogłyby być większe, ale jak ktoś chce pracować to zarobi. Żaden mój mail nigdy nie został bez odpowiedzi, wypłacają kasę co do grosza - nigdy nawet na jeden grosz mnie nie nacięli. Pracuje tylko ile chce, nikt nie nie zmusza do pisania jak nie mam czasu czy ochoty. Rzeczywiście prowadząca czasem prosi żeby coś wykonać, ale taka jest specyfika tej pracy. Jak ktoś traktuje robotę poważnie, to oni potem też poważnie traktują.

marta2

Dziwi mnie to co tutaj piszecie. Firma, przypominiam, POŚREDNICZY miedzy firmami a osobami piszącymi teksty. Mówicie, że osoba kontaktująca sie z wami jest niekompetentna i że zmienia zadania, że 'jej się coś przypomniało'. Kurcze, ale to nie wynika od niej, tylko od firm. Bo to one zmieniają nagle zachcianki. Jeżeli podejmujecie sie jakiegoś zadania, to macie na to czas. Jeżeli się nie wyrabiacie to chyba mozna mieć do was o to uwagę. Logiczne. Poza tym, na platformie są podane tematy i wycena atrykułów, któe fima chce zlecić. Często sa one specjalistyczne, umieszczone dość wąsko w konkretnej tematyce. Nie pasuje wam temat, to nie podejmujcie go! Wam zajmie to kilka godzim, a komuś, kto sie na tym zna tylko chwilę. Nie rozumiem na prawdę tych żalów.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Setugo sp. z o. o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
iblab

Dziękuję za wszystkie opinie - bardzo pomocne. Powstrzymały mnie przed rozpoczęciem współpracy z setugo.pl a co za tym idzie stratą czasu i nerwów. Właśnie ogłaszają się na olx-ie podając stawkę 4 zł za tekst!!! A w wytycznych które otrzymałam już tylko 90 gr... :(.

hana

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Żądania ogromne, najlepiej pisać dla nich 24h na dobę, we wspaniałym stylu i bardzo merytorycznie, a płace bardzo marne. Spóźnienie wywołuje histerię u pań, a co najciekawsze teksty są im zwykle potrzebne dwa tygodnie później.

anna

Ja niestety także miałam przyjemność pracować dla tej firmy. Na początku było ok!No nie super. Jednak kontakt z osobą nadzorującą, no cóż pozostawia wiele do życzenia. Spadek cen za usługi, już nie 1 zł, a 090 groszy. Natomiast, jak znaleźli jakiegoś nowego to podali precle za 0,85 groszy, a przy tym wymagana była wyższa jakość. Ręce opadają. (usunięte przez administratora). Zatem nie polecam. (usunięte przez administratora) Poza tym ciężko mówić ostatnio o dorywczości. Musi się rezerwować niektóre zlecenia. Musi, musi, musi... Brak słów

eddie

@arni, informatyk powiadasz? Możesz jakoś to zawęzić, bo wiesz, w branży raczej ogłoszenia na stanowisko informatyka sa zazwyczaj bardzo niepoważne, firma powinna wiedziec, czy chce programisty, czy administratora, czy kogoś innego, to tak jakbyś szukał pracy jako doktor, a nie wiadomo czy to internista, stomatolog, chirurg itp.

onaaa

Bez przesady nikt nie oczekuje,że odpowiesz na mail o 2 w nocy. Moim zdaniem zajęcie jest naprawdę elastyczne, pieniądze normalnie wypłacają i nie rozumiem czemu tak narzekacie. Firma uczciwie płaci za każdy napisany tekst.Chociaż stawki rzeczywiście coraz niższe i dlatego dawno nic dla nich nie pisałam. Ale współpraca była ok. Tylko trzeba pamiętać o tym, że to rzeczywiście jest praca typowo dodatkowa i niestety nie nastawiać się na większe zarobki.

starszy kolega z branzy

Panie Kinal z setugo.pl i Pana klienci traca (na jakosci) i Panscy wspolpracownicy zyskuja prawie zero ( na zarobku ). Prosze przemyslec sobie wszystko, poukladac w glowie. Wtedy Pan zrozumie ze 1.5 zlotego za tekst, ktory powinno sie przemyslec, posprawdzac zrodla i pisac kilka godzin - to po prostu nic, a moze nawet "mniej niz zero". Zycze wszystkiego dobrego.

Natalia

Późno odpowiadam na pytanie, ale myślę, że może komuś się przydać. Pytanie jest z resztą dość śmieszne, ponieważ jeśli pracuje się zdalnie to raczej każdy ma swojego laptopa. Co do oprogramowania, do pracy z Setugo wystarczy word i mail. Praktycznie rzecz biorąc, jeśli ktoś ma komputer, internet i podstawowe programy, które są w każdym laptopie to może spokojnie pracować. Co do stawek. Faktycznie, nie są one oszałamiające, ale jak napisał ktoś wcześniej, z powodzeniem można szkolić tam swój warsztat. Dla początkującej osoby to ważne. Po drugie lepiej zarobić te parę groszy niż siedzieć i biadolić.

natalia

Piszę z pozycji zleceniobiorcy. Współpracuję z Setugo blisko rok. Dla mnie jest to praca w sam raz. Jestem mamą niemowlaka,która jest praktycznie przez 5 dni w tygodniu sama.Z praktycznego punktu widzenia Setugo to idealne rozwiązanie, ponieważ : 1. mogę rezerwować zlecenia o takiej tematyce jaka mi pasuje A WIEC: jeśli ktoś narzeka, że tematy są trudne... to oznacza to nie mniej nie więcej, że kiepska baletnica będzie narzekała nawet na rąbek spódniczki 2.Stawki, faktycznie 1 zł brutto, minimalna norma 200 złotych brutto ALE: pojawiają się zlecenia lepiej płatne np.poradniki,które bynajmniej nie wymagają geniuszu, a pracując w ciągu dnia przez 4 godziny łatwo zarobi się 40 złotych. 3.teksty niskiej jakości ... PORAŻAJĄCE,że są tu tacy,którzy w ogóle przyznają otwarcie, że takowe piszą. Jeśli nie zna się tematyki to po jaką cholerę się po nią sięga! 4. Umowy, rachunki - dla mnie rzecz całkiem normalna. Owszem i ja nie otrzymałam pierwszej umowy, tej na rok. Ale ludzie!!! Przecież płatność otrzymuje się przelewem, a w jego tytule pisze za co!Więc nawet jeśli komuś coś nie pasuje i wpadnie na pomysł jakiś Sądów to nie jest bez argumentów. 5. Kontakt. Śmieszy mnie doprawdy twierdzenie, że jest on kiepski. Pracujemy zdalnie, PRACUJEMY!!! Nawet w korporacyjnych molochach nie ma miejsca na komplementy. Marudom polecam empatyczne wyobrażenie, że otrzymują pięćdziesiąt maili w których jest po dwadzieścia tekstów do sprawdzenia.Miało dotrzeć siedemdziesiąt, ale dwudziestu osobom przeszedł przez dom huragan. Czy pisalibyście każdemu "serdeczne dziękuję i ukłony po pas"? Ludzie, jeśli podejmujemy się pracy to chyba nie po to by wieczne ktoś komuś dziękował. Ja nie mogę powiedzieć złego słowa ani na Panią obsługującą copywriterów ani tym bardziej na Pana [usunięte przez moderatora]. I mnie sie zdarzał ten "huragan" i dostarczałam teksty z opóźnieniem, ale w obliczu problemu jaki spadł na mnie jak grom z jasnego nieba mogłam liczyć na wyrozumiałość.Zarówno Pan [usunięte przez moderatora], jak i Pani [usunięte przez moderatora]zawsze odpisują. Nie znam jakiegoś "głuchego" maila. Pozdrawiam Natalia

Elżbieta

Również nie polecam współpracy z Setugo (z pozycji wykonawcy). Stawki faktycznie bardzo niskie. Aby "uzbierać" wymagany pułap płatności 200 zł, trzeba pisać bardzo dużo. Tematyka jest niestety często bardzo trudna, w tym dużo zagadnień technicznych. Napisanie nawet krótkiego tekstu 1000 znaków, wymaga wcześniejszego długiego zgłębiania zagadnienia. Stąd często teksty są niskiej jakości, bo żeby zarobić, trzeba stawiać na czas a nie na jakość. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż mimo, ze freelancerzy szukają ofert pracy, Setugo co jakiś czas publikuje ogłoszenia i rekrutacji. Rotacja zleceniobiorców jest tu bardzo duża. Nawet nie ma tu możliwości zdobycia jakiegokolwiek doświadczenia, bo w takiej masówce nie można rozwinąć swoich umiejętności.

Jan Kinal

Uprzejmie informuję iż zarówno w lipcu jak i w czerwcu nie mieliśmy żadnej reklamacji na nasze usługi. Za wszystkie usługi wystawiamy faktury VAT - jeśli twierdzi Pan/Pani inaczej prosimy o zgłoszenie tego urzędowi skarbowemu. Z wyrazami szacunku

Mimi

(usunięte przez administratora) tawki 1 zł za 1000 znaków tekstów (na baaardzo różnorodną tematykę) to tak jakby [usunięte przez moderatora] powróciło. Zanim uzbiera się wymaganą kwotę wypłaty (200 zł!!!) to upłynie naprawdę sporo wody w Wiśle... (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Setugo sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w Setugo sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Setugo sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Setugo sp. z o. o.?

Setugo sp. z o. o.