Opinie o Setugo sp. z o. o. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Setugo sp. z o. o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Setugo sp. z o. o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Marketing, reklama i PR - działalności agencji reklamowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Setugo sp. z o. o. w Poznań

Pracownica Nowy wpis

Widzę, że większość wypowiedzi dotyczy giełdy tekstów. Ja chciałam wypowiedzieć się jako pracownica setugo. Świetne warunki pracy, super kontakt z innymi pracownikami, pod kątem pomocy, jak i zlecania działań potrzebnych do wykonywania swojej pracy. Co dla mnie jest ważne - szybkie reakcje - kontakt przez różne platformy, stały dostęp do szefa firmy, jeśli jest potrzeba wyjaśnienia czegokolwiek. Pro ludzkie podejście, elastyczne pod kątem godzin pracy, normalny kontakt, bez spiny. Wypłata zawsze na czas, wszystkie warunki jasne.

J.Jacek Nowy wpis

Jako były pracownik Setugo, mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że stosunek jakości do ceny ich usług jest na naprawdę wysokim poziomie. Przez cały czas mojej pracy obserwowałem, jak treści są tworzone nie tylko z myślą o użytkownikach, ale także optymalizowane pod kątem wyszukiwarki Google. Setugo nieustannie dąży do doskonalenia swoich metod pracy poprzez regularne szkolenia i konsultacje z ekspertami, co pozwala na adaptację do najnowszych trendów w SEO. Ich podejście jest holistyczne, z głębokim zrozumieniem semantycznego wymiaru Google, co sprawia, że oferowane treści są nie tylko atrakcyjne dla odbiorców, ale także skuteczne w zdobywaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Zdecydowanie polecam Setugo każdemu, kto szuka solidnego partnera w zakresie tworzenia wartościowych treści online.

zbyszek Nowy wpis

Stanowczo odradzam współpracę z firmą Setugo. Unikalne teksty pisane z palca w specjalistycznej branży, zamieszczone w piątek zostają odrzucone w poniedziałek ze względu na rzekomy plagiat. Prośba o okazanie wyniku programu antyplagiatowego pozostaje bez odpowiedzi. Okazuje się, że jest to nagminna praktyka tej firmy. Brak telefonu na stronie giełda i stronie Facebook utrudnia kontakt, na mejle brak reakcji. Setugo może się szczycić technologią AI, bo odrzucone teksty pisane z palca można wrzucić do mieszarki AI i uzyskać coś wartościowego w wielu egzemplarzach. Nie twierdzę, że tak robią, ale niesmak pozostał. Może weryfikator przyszedł do pracy na kacu i odrzucił wszystko jak leci? Po moich interwencjach w końcu uzyskałem zdawkową odpowiedź, że mogę zamieść je do ponownej weryfikacji. Zbytek łaski! Na rynku istnieje wielu odbiorców wartościowych tekstów. Nie polecam gieldytekstow! Szkoda czasu.

Brak perspektyw – copywriting Nowy wpis

Przeciętne wynagrodzenie copywritera waha się między 6-12 zł za 1000 zzs. Ilość zleceń jest niewielka, co w miesiącu daje wynik kilkuset złotych. Dominują zlecenia na artykuły po 3000 zzs na blogi. Stawka za nie wynosi przeciętnie 7-8 zł za 1000 zzs. Górna granica podanych wcześniej widełek rzadko jest widywana. Klienci stali, większość to zbieranina firm z różnych sektorów. Na podwyżki raczej nie ma co liczyć, zwłaszcza po zwrocie w kierunku AI, którym szczyci się szefostwo. Kilka lat temu Setugo było dobrym miejscem do dorabiania sobie po godzinach. Przy obecnych stawkach nie opłaca się włączać komputera.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Setugo sp. z o. o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Mar_k

Proces rekrutacyjny to jakiś żart. Pani z SETUGO odpisuje z maila rekrutacyjnego Giełdy Tekstów informując, że nie rekrutuje na giełdę tekstów tylko do Setugo. Użyjcie innego maila. W tekście próbnym poprawki dla samych poprawek, bo zdania "brzmią źle". Ani jednego błędu stylistycznego lub ortograficznego. Wiedza i rozumienie SEO zerowa. Firma raczej stawia na stare "dobre" relacje szef-podwładny, a nie na relację biznesową opartą na zaufaniu. ;)

Bardzo odradzam branie udziału w procesie rekrutacji. Pisze się tekst za darmo, a po jego weryfikacji nie można liczyć nawet na wyszczególnienie potknięć. Otrzymałam informację, że tekst zawiera "dość błędów". Mimo dwukrotnych próśb nie odesłano mi tekstu z opisanymi uchybieniami. Dostałam jedynie informację, że "teksty z uwagami odsyłamy tylko wtedy, kiedy bierzemy pod uwagę dalszą współpracę". To bardzo wiele mówi o podejściu firmy do kandydatów. Szkoda czasu.

@123

Nie chcę być jakaś super podejrzliwa ale czy to możliwe, że w ogóle na niego nie spojrzeli?

@Karolina

Bardzo możliwe, bo odpowiedź dostałam po 20 minutach od odesłania zadania.

Maja
@123

rozumiem ze nie przeszlas dalej do kolejnego etapu rekrutacji ? dostalas o tym info i moze jakies podziekowanie za poswiecony czas czy tylko to info o bledach o ktorym pisalas wczesniej ?

@Maja

@Maja, zero podziękowań, tylko informacja, że nie podejmują współpracy. Informację o błędach otrzymałam dopiero po tym, jak dopytałam, co jest nie tak. Do dzisiaj jednak nie dali znać, w czym dokładnie zrobiłam błąd.

Jolanta
@123

A można wiedzieć jaki tekst musiałaś napisać w ramach tego zadania?

@Jolanta

Jeśli dobrze pamiętam, tekst był o tym, jaki powinien być kurier.

@123

I to jest normalna tematyka?

Mar_k
@123

Potwierdzam stan na sierpień 2022. Właśnie dostałem w wielkim procesie rekrutacyjnym prośbę o poprawki w tekście próbnym. Zdania poprawne językowo i stylistycznie, ale brzmiących źle Pani Adzie. ;) Doświadczony copy wie, że nie ma sensu współpraca z firmą, gdzie są pracownicy, których jedynym zadaniem jest zlecanie poprawek dla samych poprawek. Pani stwierdziła, iż poprawianie jest naturalne w przypadku współpracy copy. No chyba nie do końca. Odradzam

Jolanta
@Mar_k

A czemu to nie jest naturalne Twoim zdaniem?

Wera

Od czasu ostatnich opinii nic się nie zmieniło. Stawki nie rosną, osoby zamawiające teksty nie rozumieją naszej pracy, a managerowie nie starają się pokazać klientom na czym polega nasza praca i ile czasu zajmuje napisanie dobrego, wartościowego tekstu skrojonego na miarę. Szkoleń oczywiście nie ma, feedbacku dla osób początkujących również nie. Trzeba zgadywać, czego klient oczekuje, a co mu się nie podoba, tracimy zlecenia, gdy zrobimy coś źle, bez żadnych wyjaśnień, dlaczego tak się dzieje. Jednego miesiąca dostajemy 1 zlecenie, innego 5. Nigdy nie wiesz. Firma nie chroni również swoich pracowników, wyznając zasadę, że klient ma zawsze rację, nawet jeżeli jej nie ma. Być może to cecha poznańskiego skąpstwa, połączona z polskim wyzyskiem. Tak czy siak nikomu nie polecam współpracy z Setugo.

@Wera

Strasznie to przykre tak szczerze. Jednym tekstem z pewnością ucięłaś skrzydełka wielu osobom. Jeśli wszystko co napisałaś jest prawdą to wypadałoby coś z tym zrobić. Myślisz, że ktoś z góry zobaczy ten komentarz i weźmie go sobie szczerze do serduszka? :(

Patrycja

Czy są jakieś szkolenia dla pracowników ?

nie ma
@Patrycja

nie ma szkole w tej firmie nie ma mowy o rozwiajaniu sie, człowiek stoi w miejscu

X
@Patrycja

Nie ma

Salvinorin

Współpracuję z tą firmą ponad trzy lata i naprawdę polecam, jako copywriter mogę się realizować i pisać na tematy, które lubię i czerpać z tego zysk.

Nataniel

@nie ma A jak z zarobkami, one też się nie zwiększają wraz ze stażem w firmie? Szukam pracy z możliwością awansu finansowego i jestem ciekaw jak to tutaj wygląda?

janusze biznesu

Firma absolutnie żenująca. Stawka: 5 zł brutto, co obraża rozum i godność człowieka na dzień dobry. Nie dogadaliśmy się, miałam mieć tylko zapłacone za tekst próbny, który się podobał i miał być zamieszczony na stronie klienta. Dostałam do podpisania umowę z 3 miesięcznym zakazem konkurencji PO JEJ USTANIU. Po mojej odmowie na podpisanie czegoś takiego na 1 tekst próbny (za marną kasę - 21 brutto/3000ZZS) firma zamiast wykreślić zapis z umowy, odmówiła umówionej wypłaty wynagrodzenia. Takiej żenady ze świecą szukać.

Kaja
@janusze biznesu

A czy firma proponowala wynagrodzenie za 3 miesieczny okresbez pracy? Tylko wtedy zapis o zakazie konkurencji moze byc stosowany.

Daria

Szanowni klienci powinni pisać woje spostrzeżenia na adres firmy ponieważ to jest forum pracowników.

Ann

Ja też nie polecam nikomu współpracy z tą firmą. Lansują się na poważną firmę, wręcz na "agencję", a pojęcia nie mają jak napisać tekst na swoim blogu (polecam tam zajrzeć i zobaczyć ile jest błędów). Stawki 5 zł za 1000 znaków i zakaz konkurencji... Hahaha. Już nie mówię o sposobie pisania maili przez "szefową", która ewidentnie ma braki w podstawowym seo, a chce uczyć innych. Frazy do tekstów podaję na zasadzie "wymyśl coś, to nie ważne" albo "prośba o nagłówki seowe" - co to znaczy? Serio?? Żadna szanująca się agencja copy czegoś takiego nie robi. Szkoda czasu na nich, oni są po prostu nieuczci i szukają ludzi, którzy napiszą cuda za marne grosze, a sami od klienta wezmą dużą kasę.

Wacek
@Ann

Potwierdzam słowa Ann i również NIE polecam. Zamówiłem u nich 2 teksty, mało że pisali i prawili ich miesiąc, tak nawet nie udało się im poprawnie bez blędów napisać w tekście nazwę mojej firmy...

Beznadziejnie

Wojciech
@987654

Twoja opinia byłaby bardziej wiarygodna, gdyby posiadała uzasadnienie. Rozwiń proszę swoją wypowiedź i napisz dlaczego tak uważasz. Jaki aspekt tej firmy oceniasz negatywnie? Może udało Ci się mimo wszystko znaleźć coś pozytywnego?

Edyta

@Ann, czy możesz napisać w jaki sposób zainteresowałaś się właśnie firmą Setugo? Rozumiem, że negatywnie oceniasz poziom organizacyjny firmy. Czy w przypadku fraz miałaś na myśli słowa kluczowe? Ich dobór często zależy od treści tekstu oraz tematyki strony. Może twoja przełożona liczyła po prostu na twoją kreatywność w tym aspekcie?

Ann
@Edyta

Kreatywność kreatywnością, ale to nie mam wiedzieć co potrzeba klientowi. Poza tym, za 5 zł to ja kreatywności nie sprzedaje. Jeżeli dostaje temat, który ktoś narzuca, to wartałoby podać słowa kluczowe, bo to ma czemuś służyć. Współpracowałam ile wytrzymałam, podziwiam tych, którzy dalej piszą i tych, którzy zlecają tej firmie.

Wojciech
@Ann

Czy możesz napisać jak potoczyły się twoje dalsze losy zawodowe? Czy praca w firmie Setugo została doceniona przez twojego obecnego pracodawcę? Zawsze warto próbować swoich sił w kilku firmach. Dzięki temu poznajemy swoje wymagania względem pracodawcy.

Edyta

@janusze biznesu, czy tekst próbny miał być jednym z etapów rekrutacji? Czy wynagrodzenie za tekst próbny było regulowane odpowiednią umową? Czy współpraca z firmą Setugo miała odbywać się w formie zdalnej czy stacjonarnej? Każda informacja może być cenna dla przyszłych pracowników tej firmy.

janusze biznesu
@Edyta

Tak, to był kolejny etap rekrutacji (po przejrzeniu mojego portfolio). Wynagrodzenie za tekst próbny było podane w mailu, nie było ani słowa o chorym zapisie 3 miesięcznego zakazu konkurencji w takim przypadku. Gdybym o nim wiedziała, nigdy bym się nie zdecydowała i z miejsca odrzuciła ofertę. Współpraca miała odbywać się w formie zdalnej.

Edyta

@Cezary, Z każdej pracy można wynieść cenne doświadczenia. Wszystko zależy od perspektywy i przyszłych wyzwań zawodowych. Obecnie młodzi kandydaci mają inne wymagania niż ich starsi koledzy. Współcześnie pracownicy doceniają dobrą atmosferę oraz wysokie zarobki. Ważne są też możliwości rozwoju. Czy którąś z tych rzeczy znalazłeś w firmie Setugo?

Cezary

Tylko ten się nie myli kto nic nie robi. Ale widocznie są osoby które tylko narzekać potrafią!!

anka

wysylanie dwóch wersji pitów - ok. Tylko, żę ja dostałam ich chyba z 5 zanim wreszcie dostałam taki, w którym wszystko się zgadzało. Jakoś trudno mi uwierzyć, że jedna osoba siedzi i wkleja komentarze o firmie setugo. Ludzie naprawdę mają co w życiu robić. A że firma nie potrafi wystawić raz a dobrze formularza PIT to szczera prawda. Niestety. Trzeba umieć przyznać się do błędu.

G
@anka

Ha! ja też (wprawdzie po wspolpracy z inną firmą Wydawnictwem) dopominałam się o pit. Trzykrotne próby, i nadal mam błąd w imionach. żenada. Dokumenty dostalam po czasie. sprawę zgłosiłam do US.

????

Zostaw merytoryczną opinię o Setugo sp. z o. o. - Poznań

• Jak się pracuje w Setugo sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Setugo sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Setugo sp. z o. o.?

Setugo sp. z o. o.