Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Samo_sedno

O kiepskiej kondycji świadczy fakt wstrzymania rozbudowy i brak nowych ogłoszeń o pracę. Pytanie czy to chwilowa zadyszka?

Zibi

Masakra!!! W tej firmie pracownik jest tylko nr.kadrowym.....nie ten to następny,zobaczymy jak długo!!! Inne firmy od dawna szukają pracowników z doświadczeniem i szacun ,że obrały taka strategię zarządzania!!!

AndrzejMusiRuszyć

(usunięte przez administratora).Najgorsze w tym wszystkim są wymagania stawiane przez kierownictwo, które lubi i uskutecznia spychologię swoich obowiązków na pracowników. Nie piszę tu o obowiązkach stanowiskowych, to według karty stanowiskowej trzeba wykonać. Ale dlaczego mam jako pracownik produkcji wykonywać instrukcje stanowiskowe, przygotowywać diagramy, sprawozdania i inne co nie jest w moim zakresie. Możliwości awansu może i są ale każdy kto tu pracuje wie jak to wygląda, dojdziesz do pewnego poziomu i dalej nie ma jak przeskoczyć. Mimo że masz skończone szkoły, kursy staż to i jak wisisz w próżni bo kierownik obstawia się w koło swoimi. Jak nie ma dzieci to to jest kuzynostwo byle nikt nie wskoczył wyżej z szaraków, tych trzeba gnoić, równać z ziemią. Masz pomysły, fajnie, dostajesz 40 zł a kierownik wprowadza to w swoich celach i przytula 12000 premii gdzie ty chcą dorobić np w sobotę słyszysz - nie ma takiej opcji, a przychodząc na zmianę dowiadujesz się że były osoby, ale wybrane. Ty się do nich nie zaliczasz. Jednym słowem chcesz coś to musisz być lizusem i krakać jak wrony tego chcą. Brygadziści na 6 hali wtryskowni, młode siurki koleżki i rodziny kierownika produkcji, o pracy na maszynach wiedzą coś.. że takie maszyny i taki proces jest. Chcesz coś zgłosić kierownikowi- odpowiedz nie mam czasu, (usunięte przez administratora) Chciałbyś gdzieś wyżej typu HR... możesz iść , umówią na spotkanie, niby wysłuchają i zgotują ci takie piekło na hali że potem szukasz jak najszybciej innej pracy i odchodzisz. Atmosfera w pracy jakaś jest, grupy, podgrupy bo ten ma inne zdanie to wyklęty. Osobiście pracuję tu 10 lat i o ile do 2021 roku było jeszcze ok to potem tak jakby koronawirus im głowy sprał. Wychodzisz z szatni idziesz na stanowisko pracy i spotyka cię kierownik z zestawem pytań co się działo na innych zmianach, i wyrzuty że powinieneś to wiedzieć interesować się po pracy co dzieje się na innych zmianach, to jakiś chyba żart. Maszyny ciekną, gubią oleje - mechanicy robią co mogą ale cóż jak blokują ich kierownicy. W rozmowach sami mówią że park maszynowy jest tak stary, że trzeba go wymieniać, ale co wymieniać jak nawet na części nie mają zgody do zamówienia. Ja jako ustawiacz procesu nigdy bym nie chciał być na ich miejscu, my jesteśmy traktowani jak ułomni ale ich, mimo że są to ludzie techniczni, po szkołach, nawet i wyższych z wieloletnim doświadczeniem, równani są z ziemia przez kierownictwo, przez brygadzistów bo maja ich przyzwolenie. Na pewno wiele można zmienić w tej firmie, chciałbym żeby częściej Niemcy przyjeżdżali i baczniej obserwowali zachowania. Jeśli byśmy porównali obowiązki i kulturę pracy na tym samym stanowisku, byłem w Bloombergu i widziałem jak tam pracują, jak to wygląda. Najgorsze w tym wszystkim jest to że nie ma do kogo się zgłosić, HR nic nie robią, dyrekcja uważa że problemu nie ma, są słupki się zgadza to jest ok. Nie widzą jaka jest rotacja ludzi, albo nie chcą widzieć. A chyba lepiej jest przytrzymać pracownika starszego, doświadczonego niż ciągle szkolić nowych, same koszty uszkodzeń maszyn, uszkodzeń form, wybraków w produkcie tego nie chcą widzieć. Podsumowując praca jest jakaś, nie jest to jakiś kij wie jaki rarytas. Zarobki przeciętne , atmosfera słaba, szkoleń brak- no chyba że bhp :) Wyciskanie pracownika do maksimum, jakbym miał komuś polecić???(usunięte przez administratora) Czasem mam wrażenie że kierownicy tu ostro lecą na jakiś dopalaczach i mocnych prochach. Może przydałoby się im robić testy na obecność raz w miesiącu :) Jak jesteś w podbramkowej sytuacji przyjdź przepracuj zimę i na wiosnę szukaj innej pracy, ja osobiście jako obecny pracownik zarabiający ok 5tys ( z dwiema sobotami) rezygnuję wypowiedzenie już złożone, teraz 3 miesiące odbębnić i pa. W rejonie do 30 km jest dużooooo interesujących miejsc pracy dla osób które chcą coś osiągnąć, Ci którzy chcą żyć pod czyjeś widzi mi się , albo to jaką wstanie nogą kierownik siedzą tu i tak popadają w stagnację, wypalenie zawodowe, a jak coś przez przypadek się stanie nie tak, widzą często bramę i żegnają się z PxCW. Ocena moja z 4 na 5 w ciągu dwóch ostatnich lat spadła do mocno naciąganych 2. Jak ktoś ma inne opcje niech omija, Pozdrawiam.

@AndrzejMusiRuszyć

Panie Prezesie Poznański firma schodzi na (usunięte przez administratora) a Pan udaje że tego nie widzi ,na kablach jeszcze troche a kierowniczka zacznie bić swoich pracowników,bo już potrząsneła nie jedną ,też do Pana to nie dochodzi ? Dziwne .

DolceBanana
@AndrzejMusiRuszyć

To co piszesz ma sens. Firma diametralnie się zmieniła przez ostatnie 20 lat. Nie jest miejscem gdzie chciało by się pracować tylko jednym z miejsc gdzie trzeba pracować. Pamiętam czasy gdy rządził J.Dziuba. Chyba było lepiej.

@AndrzejMusiRuszyć

Mnie też naszła smutna refleksja, po grubo ponad 10 latach w PXCW. GPTW w moim przypadku zawsze wypelnione w ponad 90% pozytywnych odpowiedzi. Najblizsza ankieta na pewno wypadanie duzo slabiej. Bardzo duzo nierówności pojawilo sie w ciągu 2 ostatnich lat.

Zygfryd
@AndrzejMusiRuszyć

Robią jak robią. Kolejny mechanik tym razem wtryskarek hala 6 rzuca robotę. Będzie się dobrze działo. A podobno jeszcze trzech jest w kolejce.

@DolceBanana

Tu masz rację, zawszę o tym wspominam tylko moje wpisy są kasowane!!! Pan Jarosław Dziuba był odpowiednią osobą na stanowisku prezesa i miał szacunek dla każdego pracownika!!! Pozdrowienia dla osoby ,która dba o wizerunek firmy na tym forum ;;)

Pracuś
@AndrzejMusiRuszyć

Witam wyczuć tu idzie byłego Brygadzistę który miał ambicję i nie udało mu się ich spełnić, wykończył tylu ludzi ale na szczęście się poddał i już nie będzie kroczyć swym śmiesznym krokiem na papierosa.. A i podziękowania dla działu HR które sprawnie załatwiły sprawę szykanowania pracowników.

Hala 4

Dlaczego za 4 hale co tam się dzieje ?

Amanda
@Hala 4

Jak co sie dzieję (usunięte przez administratora) pracowników, gnębią wyzywają ludzi sa uklady z kierownikami i brygadzistami brak pomocy dla pracownika ,kazdy ma juz prace wybrana dla siebie,zero organizacji,i te śmieszne szafki 20cm ,dalej mam wymieniać.? Dlaczego nikt nie chce przyjść i pracować na 4 hali.? A ilu sie juz zwolniło i ile jeszcze zwolnii.?Jeden wielki burdel jest tam .. a za 2800 to ja dziękuję za taka prace :)

@Amanda

Już dawno powinni wywalić Panią kierownik z 4 hali za jej podejście chamskie i bezczelne do pracownika oraz za układziki to nie jest 19 wiek Pani kierownik i są przepisy które regulują takie żeczy radze się z nimi zapoznać .

Zibi

Pytasz o dodatek frekwencyjny!? Dzisiaj była przesłana informacja, może jeszcze nie dotarła do wszystkich pracowników, nadgodziny wstrzymane od 10.05.2023 dla wszystkich działów do końca roku,praca w soboty i niedziele w równoważnym czasie pracy ,dzień wolny za sobotę i niedzielę do wybrania w tygodniu!

Dodatek frekwencyjny
@Zibi

A masz jakąś informację o tym właśnie dodatku czy będzie czy nie ?

@Dodatek frekwencyjny

Nie będzie dodatku frekfencyjnego w tym roku już ZZ ogłosiły, że nie będzie. :( Firma leci w dół na pysk trzeba się zabierać z tej firmy i szukać innej pracy ,nie widać żadnej poprawy z dnia na dzień coraz gorzej się tu dzieje.

Riczi
@Miki

Nie będzie dodatku..? I ta stawka po podwyżce 22 brutto to jest makabra ludzie obudźcie sie wy pracujecie za niższa stawke w kraju..na 3 zmiany..a premii nie bedzie więcej i dzieki temu ze jest niska stawka i na nockach i na nadgodzinach jest mało:)))

Witam jak sie pracuje we firmie ,jakie zarobki i ile zmian i jak atmosfera?

@Nowy

Omijaj szerokim łukiem tą firme i szukaj gdzie indziej chyba ,że lubisz pracować ponad siły na 3 zmiany za najnizszą krajową

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Leszno
Załamany

Co myślicie o wypłatach za kwiecień? Słyszałem że wiele osób tak samo jak ja załamanych. Niby podwyżka a wypłata coraz mniejsza. W okolicy tyle firm z lepszymi zarobkami. Czas zacząć składać papiery gdzie indziej za te pensje nie da się żyć przy dzisiejszych cenach. Phoenix wstydź się tego co z ludźmi robisz. Ktoś się wybiera na te śmieszek 100 lecie za nasze premie? Bo ja na pewno nie!

@Załamany

To prawda duzo pracy w okolicy jest za lepszy pieniądz. Na produkcji zarobisz w PHOENIX 2700-2900 przy dobrych wiatrach moze 3tys bedzie haha i trzeba o tym głośno mówić, niech kazdy wie jak płacą, jest premia grupowa wszedzie i jest niska stawka przez to maja was w garści;)

@Załamany

To może na 100 lecie zrobić protest ,będzie elita z Niemiec,zgadać jak najwięcej ludzi ubieramy kamizelki odblaskowe i zobaczymy minę prezesa! Kto jest za dodawać:) !!!

ICC IFC

Newsy maja zwolić 150 osób..

2beer4u

Podobno budowa nowej hali wstrzymana, kryzys we firmie nastał?

Źle się dzieje. Człowiek człowiekowi wilkiem . Zawiść ,zazdrość . (usunięte przez administratora),obrażanie ,wyśmiewanie. Co musi się wydarzyć ,żeby w końcu ktoś to zauważył .

@3

Na 4 hali zobaczcie co sie tam wyprawia ręką rękę myje,obrażanie, poniżanie i uklad za ukladem

Człowiek

Kolejne podwyżki ,a my można powiedzieć i tak stoimy w miejscu. Produkujemy wiecej ,premie coraz mniejsze . Dostaliśmy 9%podwyżki , ale podniesione progi to i premia mniejsza więc na jedno wychodzi .

Kora

Prawdą będzie gdy będziesz miec na stole CV osob zatrudnianych i wtedy będziesz wiedzieć, a jeśli nie zajmujesz się rekrutacja to co obchodzi Cie wykształcenie danych osób, dopóki wykonujesz pracę jak należy możesz byc nawet rzeznikiem.

Kora

Zawiść to paskudna cecha charakteru, a jeszcze gorsze jest powierzchowne ocenianie. Ja myślę, że taki toksyczny pracownik jest gorszy niż ten bez dodatkowego papierka. Najwyraźniej nie masz pojęcia, że fryzjerstwem można zajmować się będąc po studiach, będąc po kursie, a także mając wykształcenie średnie techniczne z matura na profilu fryzjerskim, nie każdy fryzjer jest po zawodowce. Mówiąc o zawodówkach to życie pokazuje, że tacy ludzie bywają czesto bardziej zaradni życiowo niż Ci którzy skończyli studia nie znajdując pracy w zawodzie i muszą wykonywać pracę ktora godzi w ich wybujałe ego, czego przykładem możliwe że jesteś Ty.

Kora

Tak, zawiść jest idealnym podsumowaniem tego co odczuwa osoba piszącą taka opinie, gdy nie odczuwasz takich emocji nie wchodzisz na forum i nie skrobiesz opinii majacej mało wspólnego z prawda oraz nie majac wiedzy na temat zatrudnienia oraz warunków już nie wspominając o wykształceniu tych osób.

Wypowiedzenie

Witam,proszę osoby które zostały zwolnione w marcu oraz kwietniu 2023 z oddziału w Nowym Tomyślu o kontakt na maila(usunięte przez administratora) Proszę nie mylić z osobami które nie mają przedłużonych umów bo to jest bardzo duża różnica niestety. Wiem że osób zwolnionych w ostatnim czasie jest dużo i większość z tych osób nie zgadza się z tym co ma do powiedzenia firma która nas zwolniła.

@Wypowiedzenie

Niestety nie ma maila. Zostałam zwolniona 17.03

Honorata

Widzę niedawno dodaną ofertę pracy na stanowisko specjalista ds. zakupów, mam spore doświadczenie na tym stanowisku. Wymagają komunikatywnej znajomości języka angielskiego/niemieckiego, ale pytanie czy tych dwóch języków, czy wystarczy angielski? Z benefitów oferują też dofinansowanie do kursów i szkoleń, jak często można korzystać z takich szkoleń? Czy każdy pracownik ma jakiś budżet, który może wykorzystać na swój samorozwój?

Pomocna

To jaka jest organizacja pracy na hali 4 a raczej jej totalny brak na sh data to skandal... Liderka z w7 zmiana A totalnie się do tego nie nadaje każdy pomysł pracownika propozycja rozwiązania jest odrzucane tylko po to by pokazać że ona rządzi a potem w praniu pracownik co chwilę zmienia stanowisko pracy i co za tym idzie traci na efektywności.

Co do Hali 4 plotki krążą iż maja zwalniać będą szukać pretekstów by zwalniać brygadzistki maja sprawdzać wydajności itp pracownika, cóż właśnie sie znów zaczyna czas pracodawcy.

Adonis

Podobno hala kabli przechodzi cała na 4/5 etatu ,ktoś coś może wie na ten temat ? Chcą budować następną hale a pracy dla ludzi nie ma chore to.

Hala 4
@Adonis

Mowa tutaj o hali nr 4 ? Co to znaczy 4/5 etapu ? Nikt nic nie informuje o tym pracowników a dobrze było by wiedzieć ..

Bob budowniczy

Nauka języka w naszej firmie. Ja chcąc chodzić na naukę języka muszę się odbić na czas zajęć a wiem dokładnie że wybrane osoby z działu HR tego nie robią o maja zajęcia w trakcie pracy bez odpracowania. Dlaczego tak jest że można język uczyć się bez wybicia w trakcie pracy? Czy dział HR jest inaczej traktowany? Czy mogą więcej? Uważam że powinni przykład dawać pracownikom a co niektórzy nawet dzień dobry nie potrafią odpowiedzieć - blond miss z zadartym nosem. Jeżeli inni by chodzili na język bez odbicia to zapewne zaraz nagana albo zwolnienie a tam sielanka. Panie Dyrektorze Czy będziemy wszyscy równo traktowani???

Franciszek
@Bob budowniczy

Jak często w tygodniu są lekcje i ile trwają? Pytam bo zastanawiam się ile trzeba potem odpracować. Nie można tych zajęć zrobić przed albo po pracy żeby nie było takich sytuacji jak opisujesz?

Jojo

Mają lepsze opcje. Co się tu dziwić,za takie pieniądze co PxCW daje pracownik techniczny w innym miejscu zarabia więcej. Do tego słuchać stękania i sapów kobiet z produkcji jak popsują maszynę, kierowników to się odechciewa czego kolwiek. Każdy zdrowo myślący ucieka. Łapie chwilę praktyki żeby było co wpisać w CV i strzała. Wakat na mechanika jest,ale ten kto chce tam iść powinien mieć w Kościanie na oddziale kartę stałego klienta,ciekawe jest to w benefitach które firma oferuje.

Rafal

Witam co sie dzieje na 4 hali ludzie z 3 i 4 hali wracaja znów na 6..? Wypalta za luty na 3 zmiany 2800 tak dla zainteresowanych wstyd. Trzecia sprawa kiedy zostana poruszone układy na hali 6 operatorzy na recznym wybrane maszyny i wybrane prace maja a pracownicy produkcji na wszystkich maszynach pracują.?

????

2700 wypłata za miesiąc luty. Praca na 3 zmiany. Informacje dla zainteresowanych pracą.

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 403.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 308, z czego 24 to opinie pozytywne, 120 to opinie negatywne, a 164 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska