Opinie o PHOENIX CONTACT Wielkopolska w Nowy Tomyśl

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Po raz kolejny widzę że jest ogłoszenie na optymalizatora ale uwaga specjalnie jest to zrobione aby człowieka z działu narzędziowni przenieść bo się nie nadaje tam, a tu niby rekrutacja zawracanie (usunięte przez administratora) na rozmowę i robienie z siebie (usunięte przez administratora) . Nie polecam pracodawcy , wyzysk z człowieka zmiany kalendarza pracy nie płacić za nadgodziny , o tyle kiedyś mogę powiedzieć że dobrze płacili to teraz biednie mają kasę ale to tylko dla administracji bo mają 2 budżety dla roboli i administracji .Robol np. nie dostanie 13 a administracja ocena roczna zawsze dostanie tak jak to było kilka lat temu . Wytrzymać do tej nagrody rocznej bo tak to nazywają i w benefitach mają wpisane dostać i iść do innej firmy tu już nie ma przyszłości.

Sąsiad

W sobotę po południu na parkingu samochody. W niedzielę w południe też kilka. Czy to znaczy że wybrańcy robią w dni wolne? A podobno taki kryzys w firmie.

Deszczowiec
@Sąsiad

To jest tak zwany "work-life balance". Oficjalnie każdy pracownik po godzinach pracy ma czas dla siebie/rodziny/itp. Rzeczywistość jaka jest każdy widzi i propaganda firmowa tego nie zmieni.

Elmo

Mam pytanie. Ile zarabiają w firmie mechatronicy?

Mehatronik
@Elmo

Jakięs skromne 7 tysi, ale jak sie ogarniesz to i wiecej

Ee

Jeszcze o 13 tce cisza a gdzie już pytanie o frekwencje

Zibi

To prawie jak pensja na kontrakcie prezesa :))) 10tys euro na miesiąc Pana M........to w złotówkach jest 42 tysiące.,.. !!!!!!!!!! To jest różnica!!!!!!!!!

Ifc

Czy wiadomo czy będzie 13 stka i ile będzie procent ?

fdc
@Ifc

mieliscie juz jakies informacje?

Wstępny telefon i zapewnienie, że NA PEWNO będzie kolejny, po czym zero odzewu.

Ifc

Czy tylko ja to widzę i słyszę że pracownicy produkcji z niższym wynagrodzeniem już całkiem sobie odpuścili ? Po ostatnim zebraniu jak się okazało że najniższa razem z premią, nie opłaca się już robić na premie. Po co robić na 10 % jak czy się to wyrobi czy nie i tak się dostanie. Stratne są tylko osoby z wyższym wynagrodzeniem. A jeszcze jak słyszę te gadanie że między starszym a bezpośrednim nie całe 100 zł różnicy. Serio?! A kto się bardziej napracuje? Przecież te stare to są tak cwane, nie dość że biorą te najproste rzeczy z najlepszymi czasami to jeszcze siedzą tylko w jednym miejscu! No to za co wam się niby należy więcej? Jeszcze te wasze kawusie, papieroski, ploteczki. Nowa osoba tak sobie nie pozwala jak wy więc zacznijcie wkońcu patrzeć na to co wyprawiacie. Narzekacie na brak premii ale same do tego doprowadzacie. Patrzycie tylko zabrać coś żeby się wyrobić i ściemniać albo kończyć pracę godzinę wcześniej. A liderki dobrze wiedzą i na to pozwalają. Koleżanki nietykalne i wszystko wolno. Siedzieć na biurku i plotkować z liderem godzinę też wolno, przerwy po 40 min. Papieroski co godz. Może ktoś w końcu to zauważy bo tracą na tym wszyscy.

Nowypracownikprodukcji icc

Jestem zatrudniona na okres próbny w firmie koło Tbg,po tygodniu pracy w tej firmie mam dosyć, praca w ciągłym stresie, trener i liderzy suszą głowę o normy gdzie okres próbny jest po to by się jednak nauczyć pracy. Kobiety pracujące już w tej firmie nie wychodzą nawet na przerwę czy do toalety bo trzeba wyrobić normę, żeby nie dostać ochrzanu na następny dzień. Ogólnie masakra, początek zamiany stres, szukanie stanowiska, szybkie wbijanie się na hydrę. Na nockach dają kartki żeby sprawdzić twoją efektywność i oczywiście wyrabianie normy. Pod koniec roku zwolnili dużo pracowników a teraz 3 razy więcej zatrudniają nowych. Na pewno nie zostanę w tej firmie, nie za taką minimalna płace i ciągły stres. Nie polecam!

Hala 6

@Pracodawca @Zwiazki zawodowe.Ile jest osób należy do Związku zawodowych Solidarność?

ICC

@Pracodawca Czy w tym roku będzie premia frekwencja od Maja do Września?

Goniarz

Ile jeszcze mamy chodzić sobót na dzień wolny? Na dodatek nie w niedziele, cały czas w pracy a na koniec jak nie będzie pracy to Cię wyrzuca i takie podziękowanie

@Goniarz

Macie obowiązek pracy w soboty? Każda sobota czy trzeba wyrobić np jedną albo dwie? Szukam roboty i niby nadgodziny spoko ale jak zimno. Latem zawsze robię sobie przerwę od nadgodzin żeby wykorzystać pogodę:P Zdarzyło się, że wyrzucali ludzi bo był przestój???

Adonis

13 nastka to w tym roku raczej bendzie zapomoga do nędznych całorocznych pęsyjek .

Montarz

Robię dla firmy darmowe soboty i niedziele, a jak nie będę już potrzeby do mnie zwolnią jak 500 osób na ubiegłym roku

ICC

Chyba jakaś waze...na z ciebie! Lub ktoś na stołku kierowniczym. Aktualnie produkcja jest pozbawiona wszystkiego od premii po nadgodziny, dostajemy gołe wypłaty, w weekendy pracujemy za darmo! Mało poświęcenia dla firmy? Dodatkowo jesteśmy gnębieni już za wszystko. Człowiek się tu czuje, jak ście...ra do podłogi! Wszystkie oddelegowania, szkolenia, zastępstwa itd. jest na niekorzyść grupy. Jeszcze mało? Zarządzanie całym urlopem też mało?Firma wymaga od produkcji coraz to więcej, a w rzeczywistości produkcja wie wiecej niż nie jeden technolog czy też kierownik. Każdy ma swój warsztat i teren, może czas się wziąć za górę, żeby wkoncu się zainteresowali swoim terenem, a nie że jak coś się dzieje to trzeba nawet do głu...iej praski kolankowej wielkie tłumaczenia robić, jak się produkuje na tym... Śmieszny jesteś człowieku i sam się weź za robotę, bo widzę że z jej braku gł...pie myśli przychodzą do głowy!!

Zrezygnowana
@ICC

Pracy bardzo duzo, ale nadgodzin 100 % nie wypłacą, możemy zostawać na 50% , tylko gdzie mamy usiąść, skąd oprzyrządowanie?jak np do poszczególnych artykułów jest tylko jedna praska. Ktoś kto siedzi wysoko na stołku nie ma pojęcia o produkcji . A najlepsze na nic się nie odbijać, wszystko robić w międzyczasie

Icc

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak liczone jest L4 w tej firmie. Bo jak sobie policzę to nie wychodzi mi 80 % podstawy tylko jakieś 60 % tak jest zawsze i jestem ciekawa jak oni to wyliczają.

Montaż

Znów odrobki i odpracowania?! Ludzi zwolnili a teraz każą nam chodzić na produkcje za wolne!

@Montaż

Ludzi ,zwolnili i po ludzi dzwonia by przyszli z powrotem pracować śmiech na sali???? a płacić nie chca nadgodzin I zmuszaja do pracy ludzi

Domi

No właśnie, to jakie teraz te stawki są? Wszyscy tu ostatnio pisaliście o nich, myślałam, że z ogłoszenia się dowiem. Wstawili tymczasem ofertę na Specjalistę ds. Zakupów i nic nie jest podane, to na jakim etapie się można dowiedzieć, ile będziemy zarabiać w ogóle?

Czy aneksy dostaniemy w styczniu,najnizsza krajowa poszła w górę .

Najniższa krajowa czyli nic zakład od siebie nie dal.:) wstyd!

Michal

W maju dostaniesz najniższa krajowa te 12 % to od państwa,a od zakladu dostajesz 0% oczywiście jesli mówimy tu o najniższej stawce ,reszta dostanie po 7% od zakladu:)

Xd
@Michal

Państwo tylko podniosło najniższą krajowa Po pierwsze to dostaniesz 11% Reszta dostanie po 7 % Oczywiście zakład zawsze troszkę zaoszczędzi przez te trzy miesiące . Bo tylko minimalna różnice będą dopłacać do najniższej .

Alicja

No tak nic zakladal nie dal tym co zarabiaja po 3800 tylko państwo:P a reszta co mam wiecej dostala od zakladu

piaskiem i mgłą pisane

mówili... obiecywali ... wybudujemy hale ... zatrudnimy tysiące ... kłamali już wiedzieli że kłamią ich kłamstwa sięgają zbyt daleko gdy to mówili już swoimi nosami zahaczali nosami pinokio drzwi, którymi wypuszczają tych dobrych, tych zdolnych tych, którzy mogli zrobić jeszcze to, że to co mówili mogło być realne, realizowane z ich myślą ... aż żal patrzeć na to ja się potykają bo nie potrafili przyznać że są nieomylni, że ktoś w ogóle mógł mieć rację ...

Voodoo
@piaskiem i mgłą pisane

Popatrzcie na Joserę, mega inwestycja. Niby poparta kalkulacją ale nie do końca pewna, z koniunkturą na psie i kocie żarcie bywa różnie. A Phoenix, lider technologii w swojej branży. I co? Gdzie ten rozmach sprzed 10-15 lat?

@piaskiem i mgłą pisane

To co się stało jak planowali takie inwestycje? Zabrakło środków? W przyszłym roku nic się nie zmieni? Chodzi mi o nowe zatrudnienia niekoniecznie w nowych halach.

Ifc

Czy to prawda że 6 hala idzie po świętach i mają zapłacone jako nadgodziny ?

@Ifc

6 hala chodzi 7 dni w tygodniu caly czas Za sobote i niedziele dają po 500 brutto to razem 1000 brutto masz ;)

Ona

Wtr oraz ślusarnia idą nawet w piątek na nadgodziny tak słyszałam

Misiek

Ludzie ludzie, słyszeliście że było można wyjść sobie np w ramach warsztatu na wigilię, przedstawić fakturę i zwracali te 85 zł które przsługiwalo pracownikowi za wigilię której nie było. Oczywiście wszystko po cichu, żeby jak najmniej osób o tym wiedziało. I zeby jak najwięcej pieniedzy zostalo .Faktur już kadry nie przymują. Szkoda ze ani związki ani nikt nie potrafił o tym ludziom powiedzieć

Misiek

@Beza czy przeczytałeś/aś ze zrozumieniem. Piszesz ze to była kasa na integrację, a kto o tym wiedział?? Bo u mnie nikt nie wiedział o tym.

@Misiek

Kwota 85 zł na pracownika może być wykorzystana np. na integrację , wycieczkę ,owszem nawet na wigilię .. . Każdy może złożyć wniosek ,ale jeśli się nie mylę to jeszcze musi być zgoda kierownika . I trzeba wnioskować wcześniej o takim czymś . Zastanawia mnie tylko jedna rzecz ,co się dzieje z niewykorzystanym socjalem . Na co go zarząd przeznacza ?

Misiek

Nie każdy ma informacje z pierwszej ręki, widocznie mój dział był niedoinformowany. Tobie życzę więcej życzliwości. Już nic nie można napisać bo zaraz człowiek jest hejtowany..

Ktoś
@Misiek

Można napisać, ale liderzy wiedzieli, widocznie nie przekazali. Tyle w temacie

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Cały czas dużo pracy jeszcze więcej niż miesiąc temu wszyscy byliśmy grzeczni ,staramy się aby wspierać naszymi rękoma tą firmę , a w zamian oczekujemy godne wynagrodzenie ,chociażby na Święta Bożego Narodzenia. Lecz w zamian za ciężką pracę otrzymujemy co raz mniejsze wynagrodzenie : Za nadgodziny dostajemy dni wolne do wybrania ponadto w zeszłym roku mieliśmy wigilię firmową, Mikołaja,paczki dla dzieci na karty dostaliśmy w 2022r 1000 tys PLN W tym roku dostajemy 800 PLN NIE MAJĄC WIGILII, MIKOŁAJA,PACZEK , Choinek... Czy to jest godne traktowanie Nas wszystkich???

Icc
@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Cóż Prezes za mocno sobie wbił do głowy słowa jednego z "polityków", że będziemy za (usunięte przez administratora) pracować! I do tego dąży. Zaraz z naszej całej premii będą wyrównywać wypłaty do najniższej krajowej, a jak premii nie będzie to będą dopłacać, więc wniosek sam się nasuwa. Jeżeli ludzie nie potrafią się zgadać to tak też żyjemy i sami sobie na to pozwalamy, żeby nawet za nadgodziny mieć dni wolne, a nie wypłacane. Bo jakby postawił się jeden cały warsztat to dzisiaj bym nie musiała w sobotę iść za darmo, ale wiadomo, że na każdym warsztacie są ludzie co głową kiwną na każdą absurdalna decyzje w tej firmie, byle by wejść głębiej w (usunięte przez administratora) Liderce czy kierowniczce...

Fotograf z icc
@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Za reszte pieniendzy kolezanki z cienzko pracujacego dzialu kadr zrobily sobie wycieczke krajoznawcza... na takie wydatki prezes pozwala

PIP
@Icc

Dzisiaj chyba dużo ludzi na nadgodzinach bo połowa parkingu o godzinie 12.00 zajęta. Zapłacą za tą sobotę?

Zmeczony
@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Dodatek frekwencyjny w wakacje-nie było Premia jak zwykle co miesiąc niska Bony-mniejsze niż rok temu mimo braku Wigilii W soboty za odrobek 3miesieczny okres rozliczeniowy non stop jest wykorzystywany... Teraz chęć zabrania dodatku stażowego... Na 13 też pewnie nie ma co liczyć. Ludzie co wy zrobiliście z dobrym w wielu opinii zakładem pracy??? Dla pracownika nie ma już nic.

Zibi
@Zmeczony

Od kiedy jest dodatek stażowy w PXCW.... chcą go zabrać.... ?!?!

Marlena

Po ilu latach są nagrody stażowe?

Ciekawy

Nie ma nagród po5 i 15 latach.Są napewno po 10,20 i chyba 25...

@ŚWIĘTY MIKOŁAJ

Było na emeilu że za wigilię osobno dostaniemy także czekamy

Ona

Gdzie? My dostaliśmy info ,że przelane z bonami. Ludzi nazwalniali a teraz ogłoszenie dali na pp. Kazali brać wolne a wyskoczyli z nadgodzinami. Czas się pożegnać, bo shizofremicy są bardziej stabilni i ogarniający niż ta firma.

Śmiech na sali

Czy ja śnię czy nasza firma dała ogłoszenie na pracownika produkcji. Tak nas było dużo tyle ludzi zwolnili a teraz szukają nam posiłki.

Zostaw merytoryczną opinię o PHOENIX CONTACT Wielkopolska - Nowy Tomyśl

• Jak się pracuje w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Zobacz opinie na temat firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 399.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 304, z czego 24 to opinie pozytywne, 118 to opinie negatywne, a 162 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHOENIX CONTACT Wielkopolska?

PHOENIX CONTACT Wielkopolska