Opinie o VIVID GAMES S.A. w Bydgoszcz

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie VIVID GAMES S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie VIVID GAMES S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VIVID GAMES S.A. w Bydgoszcz

Yana

Okropne traktowanie pracowników. Ciągła atmosfera lęku przed kolejnymi masowymi zwolnieniami po tych przedświątecznych. Jednocześnie nabieranie wody w usta. Nikt nic nie wie. Nikt nie jest niczego pewien. Zostawia się ludzi na lodzie ze świadomością, że będą mieć problemy ze znalezieniem nowej pracy, bo po CV będzie sugestia, że są "skoczkami", gdy w rzeczywistości to firma naobiecywała gruszek na wierzbie a potem oni mają problemy (:

Maryśka
@Yana

Tak z dnia dzień są w stanie ludzi zwolnić? Ciekawi mnie jaką podają przyczynę, skoro pracownikowi nie można nic zarzucić. Co niby firma obiecuje ludziom czego się w dalszym czasie nie trzyma? Chodzi o kasę czy umowy?

Co się dzieje z VIVID

Zarząd Spółki Vivid Games S.A., informuje, że w dniu 14 listopada 2022 Emitent dokonał szacunkowego ustalenia wstępnych wyników finansowych Spółki za październik 2022 roku. Przychody ze sprzedaży za październik 2022 roku spodziewane są na poziomie 2,40 mln PLN. Wynik brutto na poziomie -0,93 mln PLN, wynik netto na poziomie -0,93 mln PLN. Notowania akcji - spadek 20% w ciągu 2 dni... a dzisiaj duże wahania.... Chciałem tam uderzyć do pracy, ale mam teraz duże wątpliwości.

@Bob Budowniczy

No, ale na jakie to stanowiska są te ciągłe rekrutacje, jest coś regularnego? Ja nie bardzo jestem w temacie, więc napisz czemu szefostwo się zmyło i co to oznacza. Jak dochodzi do tych zwolnień to tak z dnia na dzień się odbywa?

Co się dzieje z VIVID

ExPracownik
@Co się dzieje z VIVID

Nie uderzaj. Właśnie zwolniono masę osób z dnia na dzień. Niektórzy na święta dają paczki. Inni zwalniają pracowników, żeby się za bardzo nie najedli na święta

Bożena
@ExPracownik

Jeśli to prawda to ile osób pracowało z początkiem listopada a ile jest teraz? I czemu miałaby obecnie występować jakakolwiek redukcja?

EXPracownik
@Bożena

Na to pytanie powinny odpowiedzieć HR-y z VIVIDa. Niegdyś aktywne na profilu a obecnie nabrały wody w usta ... Widać coś jest na rzeczy czyż nie ?

Olii
@Bożena

Chwalili się coraz większą liczbą pracowników a z dnia na dzień zwolnili przynajmniej 1/5, tyle mi wiadomo - w tym wiernych pracowników pracujących od nastu lat Jak i całkowicie nowych, którzy dopiero podpisali umowy i mieli obiecanki cacanki

Olii
@Bożena

A usprawiedliwiali się słabymi wynikami finansowymi firmy i obligacjami do spłaty

Neña
@Olii

Kompletna porażka jak potraktowali swoich ludzi. Vivid Games jest jednak twardym, brutalnym biznesem a nie przyjazną gamedevową firmą, za którą próbują się uważać.

Paulina
@Olii

Mówisz, że zwolnili pracowników wiernych, a co z tymi nowymi? Oni zostali czy też zostali zwolnieni? Obecnie są jakieś rekrutacje? O jakich obiecankach mówisz?

Bob Budowniczy Nowy wpis
@Paulina

Cały czas prowadzą jakieś śmieszne pojedyńcze procesy, które wiszą od dawna co świadczy samo w sobie o ich poziomie ???? Dodatkowo szefostwo też się zmyło. Wszyscy wiemy o kogo chodzi. A Pan P. sobie nie radzi Nie ważne czyś senior czy junior. Czy ze starej gwardii czy dopiero świeżo zatrudniony. Wywalą cię tak samo, gdy będą uważać, że zaoszczędzą parę groszy. Zamiast zmieniać format serwowanego produktu i nadążać za rynkiem oni wolą trzymać się starych, niedziałających schematów a potem zostawiać ludzi pod wozem, na którym niby wszyscy razem jadą ????

Monika Nowy wpis
@Bob Budowniczy

Bob Budowniczy Nowy wpis

Słaba słabiutka firma pod względem zachowania wobec pracowników. Obiecanki cacanki a potem zwolnienia i umywanie rąk. Ci co zostają mają na głowie robotę tych których wywalono jak wiadomo co a potem jeszcze czepianie się o to, że nie nadążają z pracą dla kilku osób. Do tego toksyczna atmosfera, strach przed zwolnieniami i team liderzy szerzący (usunięte przez administratora) (nie pozdrawiam Pana Ł.)

Yana

Maryśka Nowy wpis
@Yana

Heh

Z dnia na dzień masowe zwolnienia i zostawienie ludzi (w tym niedawno zatrudnionych) na lodzie.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie VIVID GAMES S.A.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Tadeusz Najjberg

Kiedy otrzymam rozliczenie za obligacjePLVVDGM00055 ZAKUPIONNE w 2017 roku

@Tadeusz Najjberg

Dzień dobry! Bardzo proszę o podobną wiadomość na adres: ir@vividgames.com. Nasz IR Manager odpowie na to pytanie. Pozdrawiam, Malwina Cieszyńska Talent Acquistion Partner

Pytanko

Organizujecie rekrutacje na stanowiska juniorskie czy zatrudniacie tylko weteranów?

@Pytanko

Czołem! Zatrudniamy również juniorów i regularów. Masz na myśli jakąś konkretną rolę? Aktualnie poszukujemy Junior Data Analyst.

Czy VIVID GAMES S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Cześć! Oferujemy różne formy współpracy, a jedną z nich jest umowa o pracę. Jak będziesz z nami współpracować zależy głównie do Twoich preferencji. Pozdrawiamy! Zespół VIVID GAMES

Nie polecanko

Brałem udział w dwóch rekrutacjach do Vivid games. W obydwu bardzo długo czekałem na odpowiedź rekruterów, po pierwszych spotkaniach kontakt się absolutnie urwał pomimo tego, że byłem zainteresowany pracą i... rekruter też zapewniał o dalszym kontakcie. Zupełnie niepoważne podejście, nie polecam. Nie będę nawet próbować w przyszłości.

@Nie polecanko

Cześć! Dzięki za feedback, to dla nas cenna wskazówka. Staramy się, żeby kandydat miał informację zwrotną z naszej strony i cały czas pracujemy nad poprawą procesów. Przykro nam, że masz takie doświadczenia. Gdy kolejnym razem zdarzy Ci się podobna sytuacja, ale w innej firmie, a nadal będziesz zainteresowany pracą, to polecamy zrobić 'follow-up' :) Pozdrawiamy!

Nie polecanko
@VIVID GAMES S.A.

Jaka podobna sytuacja w innej firmie? Nie rozumiem nawet odpowiedzi :D

Brałem udział w dwóch procesach rekrutacyjnych, kontakt ze strony rekruterów urwał się dość wcześnie pomimo zapewniania o przekazaniu feedbacku oraz zapewnienia, że jestem dobrym kandydatem na wolne stanowiska. Nie polecam. Strata czasu.

@Kandydat

Dzięki za opinię! Każda jest dla nas impulsem do poprawy procesu.

rozczarowanie

Po odbyciu rozmowy wstępnej i wykonaniu przesłanego przez VG zadania kontakt się urwał. Jasnym jest dla mnie że nie sprawiłem idealnego wrażenia swoją kandydaturą, natomiast poświęciłem ponad 3 godziny swojego wolnego czasu tylko po to aby nie otrzymać żadnej odpowiedzi.

@rozczarowanie

Cześć! Zawsze staramy się wracać z feedbackiem niezależnie od naszej decyzji. To, że nie otrzymałeś żadnej informacji, znaczy, że proces nadal trwa (czasami ze względu np. na sezon urlopy może się to nieco wydłużyć - decyzja nie zależy od samego rekrutera), a musisz wiedzieć, że do rekrutacji podchodzimy na poważnie i z wielką starannością - stąd też zadanie rekrutacyjne. Niemniej jednak nasza Talent Acquisition Partner z pewnością się do Ciebie odezwie.

po rozmowie kwalifikacyjnej trwającej godzinę miałem dostać odpowiedź negatywną bądź pozytywną do 2 tygodni, takowej nie otrzymałem wcale.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w VIVID GAMES S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Cześć! Ilość etapów i długość procesu zależy od samej rekrutacji. Często techniczne stanowiska wymagają sprawdzenia skilli kandydata przez co proces może się wydłużyć. Pierwszy etap jest stały i jest to Initial Conversation z Talent Acquisition Partner. W ciągu 2 tygodni wracamy z informacją zwrotną. Kolejny etap to Technical Interview, czyli spotkanie z członkiem naszego zespołu (Product Owner, Producer). Po tym etapie może się pojawić rozmowa z osobą techniczną, np. Lead Programmere, Lead Testerem. Stałym elementem naszych wszystkich rekrutacji jest spotkanie z CEO - Jarkiem Wojczakowskim. Ważne jest dla Niego, aby poznać każdego przyszłego członka zespołu. Mam nadzieję, że to odpowiada na Twoje pytanie. Po więcej informacji zapraszam na naszego karierowego czata: https://jobs.vividgames.com/ Malwina

Witam, Czy przyjmują Państwo ludzi chętnych do odbycia praktyk/stażu? Jestem programistą samoukiem (C++ a niebawem rozpocznę naukę UE), dopiero planującym podjąć studia kierunkowe. Zależy mi na zdobyciu praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy programisty.

Dzięki za pytanie! Regularnie dajemy możliwość odbycia stażu w VG jednak w tym roku planujemy otwarcie stażu wyłącznie w dwóch specjalizacjach Game Design oraz Game Analysis. Zachęcamy do kontaktu w przyszłym roku!

Człowiek Man

Niska ocena firmy to jakiś absurd - pracuje tu 3 lata i poza dobrą kawą doświadczyłem bardzo fajnej atmosfery oraz kultury. W sytuacji covidu firma przeszła bardzo wcześnie na remote dbajać o komunikacje i wyraźnie pracując nad pozytywną kulturą. Czuć wyraźnie otwartość, chęć rozwoju (jako firma i wśród pracowników) a także ludzką stronę managmentu. Celujący.

Dorota
@Człowiek Man

Dziękuję, że opisałeś jak faktycznie wygląda sytuacja. Wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że jednak warto aplikować do pracy w VIVID GAMES. Wymieniłeś wiele plusów z pracy w firmie, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na możliwość rozwoju a to bardzo ważne. Nie wspomniałeś jednak nic o wynagrodzeniu na jakie można liczyć. Ile ono wynosi?

Czy VIVID GAMES S.A. zapewnia kartę multisportu?

Nie zapewniamy karty multisportu - głównie dlatego, że nie odpowiadała ona potrzebom naszego zespołu. W zamian dokonujemy refundacji kosztów aktywności sportowej, co zapewnia szersze możliwości naszym pracownikom.

Gosia

Tylko umowa B2B?

@Gosia

Jesteśmy elastyczni jeśli chodzi formę współpracy i zdajemy się na preferencje kandydata. Pozdrawiamy!

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

magda

różnie, zależnie od stanowiska- zwykle jest to umowa B2B - ale to jest raczej norma w środowiskach developerskich

Tonik

@weteran Zawsze można zmienić pracę jeśli jest tak źle. Dla mnie dobra firma ale staram sie dobrze robić to co do mnie należy!!

Jarek

Powiedzcie czy gra Space Pioneer w dalszym ciągu jest taka popularna?

andy

test1`

Zostaw merytoryczną opinię o VIVID GAMES S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w VIVID GAMES S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy VIVID GAMES S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VIVID GAMES S.A.?

VIVID GAMES S.A.

VIVID GAMES S.A.