Miniaturka
Marcin Grabarz
Wiceprezes Zarządu EGB Investments S.A.
Doświadczenie w zakresie organizacji i koordynacji całości procesów operacyjnych spółki zdobywał m.in. w Kredyt Inkaso S.A. (gdzie pełnił funkcje Dyrektora Pionu Operacji), Treeden Group sp. z o.o., Banku Zachodnim WBK S.A., Kredyt Banku S.A. oraz Kancelarii Prawno - Finansowej Finresco sp. z o.o. Absolwent Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie (na kierunku prawo), a także studiów podyplomowych w Kolegium Zarządzania i Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonat turystyki rowerowej.

EGB Investment S.A. to firma windykacyjna. Jak dokładnie przedstawia się Państwa działalność?

EGB Investments S.A. jest spółką akcyjną sektora finansowego. Od 1995 roku z powodzeniem wspomagamy przedsiębiorców w pokonywaniu problemów z nieregulowanymi należnościami. Zarządzamy wierzytelnościami największych banków, firm sektora finansowego, ubezpieczeniowego, operatorów telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz telewizji kablowej.

Posiadają już Państwo długoletnie doświadczenie w branży. Jakich rad z tej perspektywy czasu udzieliłby Pan firmom rozpoczynającym swoją karierę?

Z perspektywy czasu możemy śmiało stwierdzić, że o sukcesie firmy decydują ludzie którzy ją tworzą. To w Pracownikach leży największa siła – trzeba ich mocno doceniać, wsłuchiwać się w ich potrzeby i pomysły oraz stawiać na profesjonalistów.

Co stanowi o tym, że windykacja przebiega skutecznie?

Na skuteczną windykację składa się mnóstwo czynników: odpowiednio dobrane narzędzia windykacyjne, opracowane procesy i procedury, profesjonalni negocjatorzy. Jednak najistotniejszy czynnik to rzeczowa rozmowa z Dłużnikiem o jego  sytuacji, prowadzona w oparciu o fakty. Nasi negocjatorzy tworzą warunki do konstruktywnej rozmowy o spłacie zadłużenia. Dostrzegamy człowieka i jego problemy, a zrozumienie sytuacji, w jakiej znajduje się Dłużnik, pozwala nam na wypracowanie dobrych relacji i wspólne znalezienie najlepszego rozwiązania.

Jaka jest misja EGB Investment S.A.? W jaki sposób dążycie do jej realizacji?

Inspirujemy nasze otoczenie do racjonalnego podchodzenia do należności i zobowiązań, zachęcając do patrzenia na nie przez pryzmat wiedzy i odpowiedzialności. Świadcząc usługi windykacyjne, uzdrawiamy finanse Klientów, a Dłużnikom ułatwiamy wyjście na prostą. Pomagamy w zachowaniu dobrych relacji i pozytywnych emocji, przyczyniając się do osiągnięcia harmonii we wzajemnych rozliczeniach.

W listopadzie tego roku otrzymali Państwo po raz kolejny tytuł ,,Przedsiębiorstwo Fair Play”. Jak ważna jest ta nagroda dla Państwa?

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest dla nas potwierdzeniem nie tylko wyników finansowych, ale także naszej dbałości o jakość świadczonych usług, jak i wyróżnieniem podejmowanych przez nas działań społecznie odpowiedzialnych. W swojej działalności dużą wagę przywiązujemy do terminowości, przejrzystych umów, wysokiej jakości oraz dobrej atmosfery i bezpiecznych warunków pracy.

Czym wyróżniają się Państwo jako pracodawca?

Dbamy o naszych pracowników, zwracamy uwagę na atmosferę pracy, na relacje. Zdajemy sobie sprawę, że każdy w pojedynkę jest niezwykle istotny, ale jako grupa, zespół dopiero tworzymy całość.

Realizują Państwo Politykę Równych Szans wśród pracowników. Na czym dokładnie ona polega?

Każdy z Pracowników ma takie same szanse na rozwój oraz karierę w naszej Spółce. Nikogo nie faworyzujemy, liczą się umiejętności, chęci i zaangażowanie.

Windykator to bardzo wymagający zawód. Jakie cechy powinien posiadać dobry pracownik branży windykacyjnej?

Windykator w swojej pracy powinien być komunikatywny, stanowczy oraz cierpliwy. Ważne są również cechy empatyczne, by mógł zrozumieć sytuację Dłużnika i dobrać odpowiednie rozwiązanie. Jednocześnie powinien potrafić słuchać oraz wyciągać logiczne wnioski.

Jak często przeprowadzają Państwo rekrutacje?

Nie mamy wcześniej ustalonego harmonogramu rekrutacji. W momencie zgłoszenia zapotrzebowania przez dane biuro, na dane stanowisko, uruchamiamy proces.

Czy gdzieś jeszcze oprócz Państwa strony internetowej można znaleźć aktualne oferty pracy?

Oczywiście, że tak. Aktualne oferty pracy znajdują się na portalach z ogłoszeniami o pracę, w Biurach Karier przy uczelniach wyższych, czasami wspomagamy się plakatami rozwieszonymi na terenie Biznes Parku, gdzie mamy swoją siedzibę.

Tak, jak wielu pracodawców, zdają sobie Państwo sprawę z tego, jak ważna jest atmosfera pracy. W jaki sposób dbają Państwo o jej pozytywny wydźwięk?

Już na samym początku, zarówno w procesie rekrutacji jak i podczas procesu wdrażania nowego Pracownika, kładziemy duży nacisk na pozytywną atmosferę. Staramy się jak najlepiej pokazać mu naszą kulturę organizacyjną i jak najcieplej „przyjąć go do naszego egbowa” ;) Poza tym zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy i sugestie od Pracowników oraz wdrażanie nowych pomysłów, aby atmosfera pracy była jak najlepsza.

A ,,życie po pracy”, organizują Państwo spotkania integracyjne dla współpracowników?

Tak, w miarę możliwości staramy się organizować takie spotkania. Imprezy integracyjne, wyjścia do kina, kajaki, jubileusze Firmy oraz jubileusze Pracowników. Obchodzimy także dzień kobiet, dzień chłopaka oraz wspólnie z dzieciakami świętujemy firmowe Mikołajki.

Jakie formy zatrudnienia są preferowane w EGB Investment? Czy pracownicy mogą liczyć na dodatkowe świadczenia?

Zatrudniamy przede wszystkim na podstawie umowy o pracę. Oferujemy różne świadczenia dodatkowe dla Pracowników mi.n. karta Multisport, dofinansowania do różnych form kształcenia, ubezpieczenie na życie, przywileje rodzicielskie, itp.

Wchodząc na Państwa stronę internetową można znaleźć wiele cennych wskazówek dla kandydatów wybierających się na rozmowę rekrutacyjną. Zapewne świadczy to o tym, jak ważne jest dla Państwa odpowiednie przygotowanie danej osoby do rozmowy. Zgadza się?

Tak. W momencie zaproszenia kandydata na rozmowę, prosimy go o zapoznanie się z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej. Chcemy mu pokazać jak będzie wyglądała rekrutacja, jakie cechy charakteru i umiejętności są dla nas ważne. Podczas rozmowy rekrutacyjnej zależy nam najbardziej na tym, aby kandydat się nie stresował i jak najlepiej pokazał nam „siebie” – w końcu prawdopodobnie będziemy spędzać ze sobą dużo czasu.

Czy nowi pracownicy mogą liczyć na kursy, szkolenia wprowadzające do pracy?

Każdy nowy Pracownik na początku przechodzi system wewnętrznych szkoleń oraz otrzymuje dedykowanego dla siebie opiekuna, który wdraża go w tajniki zakresu obowiązków oraz pomaga w zaklimatyzowaniu się w nowym zespole. W trakcie zatrudnienia również prowadzone są szkolenia doszkalające oraz kursy rozwijające jego kwalifikacje.

Czego możemy życzyć Państwu na przyszłość?

Chyba tego, żeby przez kolejne lata naszej działalności spotykać samych ambitnych i wartościowych ludzi.

Dziękuję za rozmowę.

EGB Investments S.A.
1.9/5 Na podstawie 263 ocen.

EGB Investments S.A.