Opinie o Mobilis w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Mobilis. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Mobilis o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mobilis w Warszawa

certyfikowanych kierowcow maja, zebrali, ukraincy nie musza uzyskiwac certyfikatow bo beda jezdzic na starych wozach na ktore certyfikat nie jest wymagany.

ccddsc

Ukraincy zdali w ZTM certyfikat ?

........
@ccddsc

Po co im certyfikaty jak do konca roku aby jezdza oficjalnie dwunastki a na to ich tu chca wsadzic.

@........

Certyfikaty sa dla kierowcow majacych prowadzic autobusy z nowego kontraktu czyli te 100 szt co dopiero przyszly. Takie byly warunki kontraktu. Zapewne jak nie beda mieli certyfikowanych kierowcow do obsady - posypia sie kary...

Oscaritto

okaże się spotkanie (drugie) z dyrekcja tym razem nie z kierownikiem marionetką już lada chwila.

@Oscaritto

Czy to spotkanie "ostatniej szansy" jest spowodowane tym, że mniej więcej wiemy, na jakich liniach będzie od 09 sierpnia Mobilis jeździł? I co najważniejsze - jak podaje Warszawska Galeria Komunikacji Miejskiej ( wgkm.waw.pl ) część linii będzie w wyłączności dla Mobilis. Czy stare Alpina przestaną jeździć po 09 sierpnia (taka informacja była tamże)

@Stefan

powiem tak ja sobie zalatwilem z dyrekcją w swojej sprawie to co mnie interesowalalo, co z reszta mnie nie interesuje(NA 99% NOWE WYJADA JAK COS ZAWIESIC TO STARE BEDĄ) podobnie jak w pks grodzisk bylo ze ich okradali za przepaly czesci itp mnie raz chcieli okrasc nigdy wiecej nie sprobowali ba nawet i sami juz nie chcieli po tym razie, powtarzam STANOWCZO ALE MERYTORYCZNIE, OBIEKTYWNIE I KONKRETNIE I nawet w takich krzakach da sie TYLKO NIE MOZNA DAC SOBIE WEJSC NA GLOWE BO JKA SIE RAZ DA TO POZNIEJ BEDA WIEDZIELI ZE CIEBIE MOZNA ZE TY SOBIE DAJESZ.

@Stefan

na Mobilisowej zajezdni mowia ze wyjadą stare Alpina jeszcze do 30.11 bodaj, ale info na galerii faktycznie inne, wyjdzie w praniu zatem.

Stefan

Jak sytuacja, do 09 sierpnia coraz bliżej, w sumie 5 dni czy Mobilis będzie miał pełną obsadę na ten dzień

Kierowca Autobusu

Kazali mi zapłacić za ubrania do pracy. Szybko poszło wyszedłem

Ja zadałem pytanie czy muszę sam kupić sobie ubranie? czy mogę mieć swoje ubrania? i jaka stawka? Suma odpowiedzi, wstałem i wyszedłem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Mariush

To czy jest czy nie jest sąd powinien ocenić, ja uważam że można to już uznać za nękanie zwłaszcza przy brakach kadrowych, dobry prawnik i kolesie od grafików w najlepszym wypadku wyroki w zawiasach i aut z roboty za głupote, na dodatek jelenie sami się podkładja no to niech teraz płacą, pracodawca może zawsze powiedzieć że nic nie wiedział i jakoś się tam wybronic ale napewno odszkodowanie by musiał płacić. Pozdro nie dawajcie się tak (usunięte przez administratora) jelopom z mobilisa.

Oscaritto

Coś jest nie halo i sami dobrze już wiedzą bo na jutro kolejne spotkanie.

Mariush

Takie grafiki z rezerwa na cały miesiąc to nic innego jak uporczywe nękanie (mobbing inaczej mówiąc)na dodatek taki grafik to niezbity dowód na ten że proceder, durnie nawet nie kumają że to już pod kk podlega, pracodawca powinien zareagować w takiej sytuacji inaczej oznacza to że to toleruje na zakładzie takie akcje a co za tym idzie ponosi za to odpowiedzialność.

@Mariush

Mariush - nie jest to mobbing - to jest grafik, bo pracodawca np. Nie wie jeszcze ile brygad bedzie musial obsadzic. Odpowiedza krotko - ztm nie dal im wytycznych, a oni musieli wydrukowac grafiki. Prawo w Polsce jest ale nie dlanprzyslowiowego Kowalskiego. Mobilis ma mocne plecy, co widac po tym, niz zdobywaja kolejne kontrakty i mimo wielu roznych doniesien - nie sa kontrolowani. Gdyby wladze , sluzby chcialy cos z tym zrobic - podkreslam gdyby chcialy - mobilis w ciagu tygodnia przestaje funkcjonowac. ITD i PIP rozkladaja te firme od razu. W 99% wozow sa bledy - czyli usterki - jednego dnia ITD kontroluje wozy i tych zoltych bledow nakazuje usuniecie w terminie 3 dni, a czerwonych nie wypuszcza na ulice. PIP sprawdza czas pracy kierowcow wraz z ITD ... Jest to bardzo proste, aby zaden niesprawny autobus nie wyjechal na ulice. Nie zastanawialiscie sie dlaczego tak sie nie dzieje ??? Uklady, ukladziki, kolesiostwo, reka reke myje... Ostatnio bylo glosno, po kontroli mobilna stacja diagnostyczna wykonana na miescie, ze stan warszawskich autobusow jest przerazajacy - i co wladze z tym uczynily ? Nic, nawet nie powtorzono kontroli... Uklad jest przesiakniety az do samej gory. Jedyne co moze Mobilis zmusic do odpowiedniego zachowania czyli do placenia i szacunku - to brak kierowcow, bo reszte sa w stanie sobie zalatwic.

@Sebastian Wycieczkowiec

Tak, uważam że strajk kierowców podobny do tego, który kiedyś był w Grodziu byłby odpowiedni... dlaczego kierowca Syfilisa miałby dostawać jałmużnę w ramach wypłaty (przypomnę, że niedawno na zleceniu było 16 PLN na godzinę brutto, to jakieś 12 PLN do łapki). Zmienili system wynagradzania kierowców zatrudnionych na umowie o pracę - też w sumie na gorszy, a nie każdy dostał certyfikat, czyli złotówkę do każdej godziny ponadto cyrki związane z aktywnym kierowcą - dobre grafiki dostają ci, którzy mają układy z kierownictwem pamiętacie, co było w ostatnich miesiącach 2015 roku? za październik, listopad i grudzień była obiecana premia po 600 PLN brutto dla tych, którzy zrobią 120 % normy i co? gdzie te premie? ludzie zrobili po 115% normy i premię widzieli oczami wyobraźni

@kierman

strajk jak strajk nie ma kim a Ci co są .. jest inny sposob-to za duże słowo, strajk w tym przypadku- bo merytoryczny, rzeczowy, i jak najbardziej mozliwy do realizacji, odedzwij sie na maila, był tu podawany.

nie ma nikogo z jajami to kobita sie musiała za to w końcu wziaść :P walczymy co tylko w mocy poki jeszcze jest szansa, może będzie tu normalniej NAM wszystkim.

W grodzisku sie uspokoili ? nie dalej jak tydzien wstecz rozmawialem z ukraińcem, 320 godzin = 2,8 zł, nie to że się uspokoili tylko działają inaczej,nie na taką skale jak wcześniej.

Kreator

No to posypia się pozwy do sądu, będą musieli prawnika zatrudnić żeby wysokich odszkodowań nie płacić, zresztą to i tak im nic nie da,mobilis póki co nie wygrał żadnej sprawy przed sądem z żadnym pracownikiem który pozwał firmę, niedługo komornik zajmie konta firmy za nie wypłacania samych odszkodowań i zaległych nadgodzin, nie tak łatwo jest okradac zwłaszcza że firma z tego znana, w Grodzisku się uspokoili tak samo jak pozwy się posypały.

Mariush

To prawda, w syfie lepiej nie pracować na etacie bo durnota planistów przechodzi jakiekolwiek pojęcie, nie wiem czy to celowe działanie czy po prostu głupota,w każdym razie najlepiej raz na jakiś czas przyjść ale nie wiązać się na etat bo może to bokiem wam wyjść, oni tam zapomnieli że niewolnictwo to ponad 100 lat temu zniesiono,empatia u tych ludzi to nieznane słowo, myślę że strajk mógłby coś tu zmienić ale do tego trzeba ludzi z jajami.

@Mariush

resztki, wczesniej jakos cudownie ocalone, ostatnie, właśnie odchodza, na jutro wypowiedzenia czekają.. sklad tu będzie taki za chwile : 120 na umowe o prace w tym rowniez ukraina, po urzadach pracy z lojalkami podpisanymi plus na zlecenie z pksów wykupionych, do tego emeryci no i rowniez ukraina, zasilaki MZA niewielki procent juz tylko do tego wszystkiego,

Sebastian Wycieczkowiec

Ale 120 osob wogole na umowie czy tylko na nowy kontrakt tych ze szkoleniem ztm ? Ile w sumie jest teraz osob na umowie ? A ile na zleceniu - tylko takich co wyrabiaja nominal w miesiacu ? Bo do samej obslugi tych stu nowych busow potrzebuja minimum 250 kierowcow, a przeciez maja jeszcze stare zlecenia .

@Sebastian Wycieczkowiec

nie wiem ilościowo co do sztuki, nie siedze w kadrach, stare dwunastki juz napewno przedluzone kwestia tylko o ile i ile zostawia sztuk, plus nowsze oczywiscie takze wymieniony przeze mnie skladzik na lata sie szykuje ]:-I syf + ukraincy,zarobki pojda w gore, premie, dodatki teraz to juz napewno heh dopiero modliszki bazyliszki kiszki będą mieli okazje sie wykazac, ptak sie za przeproszeniem na nowy wóz załatwi kierowca nie zauwazy zjedzie, obciazenie, haha grodzisk zostanie daleko w tyle w dojeniu i z tym i za przepaly, oj będzie sie dzialo wiele złego tu :/ mimo to robimy wszystko by to zmienic do ostatniej chwili, poki jest nadzieja.

kierman

Nick, zatem sugerujesz że do umów będą dodawać karę za przepały? Czegoś takiego w Syfilisie nie było... a jak ustalą normy spalania? Jeśli tak, jak poustalali w wykupionych PKS-ach, to cienko to wszystko widzę... tam normy są strasznie okrojone... a w warszawskich warunkach, gdy masz się trzymać rozkładu niewykonalne... zresztą sam pamiętam, że w zależności od tego, jak wóz dostałem na linię spalanie mogło wyglądać różnie - jak w wozie paliło się na żółto (pomarańczowo) wszystko, co możliwe to na 162 miałem spalanie ponad 60 litrów... jak wóz był w miarę OK to takie spalanie też było znacznie niższe

@kierman

nie sugeruje jestem przekonany że będą w mobilisie obciazenia za przepaly, kary za kolizje obtarcia itp (premie zabierane do oporu na um o prace) wozy nowe codziennie wizualnie sprawdzane, ryska aby minimalna znajdą..co do norm paliwowych jak ustala? tak żeby z kierowcow najwiecej sciagac wiele juz z grodziska sie wzoroja(umowy to niemal kopie) wiec moze i jak tam będzie to ustalane, albo po swojemu wymysla lub juz wymyslili jak to robic, co zapewne zwiastuje jeszcze gorzej biorac pod uwage kto sie za to tu zabiera :/ kto tu jest kierownikiem dyrektorem samo to kogo kierowcy maja nad soba kazdemu kto kumaty wystarczy zeby sie domyslec co tu sie będzie dzialo :/

Oscaritto

Ja podpisuje i narta stąd jak najszybciej, wróciłem bo juz tu kiedyś pracowałem dwa lata, chciałem zobaczyć jak przed tymi przetargami może lepiej coś niż kiedyś było, i jednogłośnie, całkiem zasłużenie zresztą NAJWIEKSZA FIRMA KRZAK W JAKIEJ PRACOWAŁEM bez wdawania sie w szczegoly na max 5-6 miesiecy dla kogoś w sytuacji podbramkowej i jako ostateczność aa i jesli już pracować u nich to tylko na umowe zlecenie !

@Oscaritto

Oskarito, napisz jak urządzili się dyspozytorzy z dawnej Utraty? Pracują w Ursusie?

@Stefan

dyspozytorzy dobrze , dzisiaj rozmawialem z Tadziem pozegnalem sie wlasciwie bo nie idzie tu dłuzej robić, Remek też pracuje, w porządku zawsze z Nimi ja odchodze przez kierownika marionetke i planistów(duet) przyjdzie na nich pora i tutaj to wrócę.

tam na jutro juz wypowiedzenia za porozumieniem stron czekaja, nie doceniacie dyrektora, nie doceniacie zaciagu ukrainskiego i posilkow z tym zwiazanych,

Stefan

Czyli, że co??? Dyrekcja pacyfikuje niepokornych poprzez wypowiedzenia za porozumieniem stron? czy jak?

@Stefan

nom, na to wychodzi tyle że jaka dyrekcja ? a no wlasnie tutejsza ursusowa od dawien dawna ta sama, z malymi korektami ale jednak w prawie niezmienionym skladzie od lat ! kto ma wiedziec ten wie o kogo chodzi, ..pytanie co jak nie podpiszą tego wypowiedzenia ''za porozumieniem stron''

'wiemy kto od dawna zasiada w 'fotelu' kierownika, czy wczesniej zasiadal, 'milo' Wam było wszystkim jak wspolmniany juz tu ''lukaszek'' był za kierownika ?! lepiej jak go nie ma jest fakt niewiele ale mimo wszytko -o tym za chwile- jednak lepiej, by bylo jeszcze lepiej a da sie, pozbyc sie pozostalosci , reliktu po nim(zainteresowani wiedza o kogo chodzi ) juz będzie 100% inaczej ! DA SIE TO ZROBIĆ TU I TERAZ I TYLKO TERAZ !'

ulotki w druku, czuje sie zobowiazany niejako :D ''KOMUNIKAT SPECJALNY: W dniu dzisiejszym wszelkie sprawy, zagadnienia oraz cale zycie prywatne schodzi na dalszy tor,a wszystko czym dysponujemy i finansowo i moralnie czujac sie w obowiazku ZAREAGOWACI NA WYDARZENIA DZIEJACE SIE W FIRMIE OD DAWNA ale majace ujscie AKTUALNIE, zostaje rzucone przeciwko osobom od wewnatrz i od dawna psujacym wizerunek i opinie o firmie, pracujacym tu rzecz jasna od dawna, czujacych sie panami sytuacji, i skrzetnie wykorzystujacych pracownikow sobie podleglych czyt. NAS kierowcow do rozgrywek miedzy soba jak i czerpiacych z tego korzysc finansowa naszym kosztem. 'Dyrektor, kierownicy a takze caly dzial planowania..' dalej nie bede cytowal co by bylo jeszcze ciekawiej, kto bedzie chcial doczyta reszte :D

coraz ciekawiej wlasnie bylem swiadkiem moze nie tyle awantury co ostrej wymiany zdan aw pokoju kierownika ludzi cala masa slow na k ch i innych ktorych tu nie wymienie bylo az nadmiar, jak i pisalem ostatnie niedobitki charakternych ludzi w tym syfie glosno nie dalo sobia pomiatac, 9.08 coraz blizej jakze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazal sie kierowniczek mialy byc wyjasnienia skonfrontowanie wyszla farsa z nagonka gdzie pseudo planista z iron cznym usmieszkiem stal jak dziecko we mgle to samo reszta ''kierownikow;; i specjalostow ehh cos przyjdzie im za to zaplacic bo wlascicieli z Izraela nie bardzo beda interesowaly po 9.08 okolicznosci w ktorych kilkadzesiat autobusow nie wyjechalo, beda widzieli straty tylko tym spowodowane i beda wyciagac konsekwencje :D

Sebastian Wycieczkowiec

Nick - a Ty jestes w tej grupie co nie daje soba pomiatac i sie postawila - czy tylko dzielnie piszesz na forum? I wykonujesz potulnie wszystkie polecenia kierownictwa? Napisales ze wielu kierowcow mialo jaja i sie postawilo - ja po marcowych obnizkach od razu zrezygnowalem - a Ty ciagle tam pracujesz, wiec Tobie to odpowiada ... Masz wiele racji, bo opisujesz prawde, ale sam w tym siedzisz po uszy - czy nie uwazasz, ze jest to hipokryzja i obluda z Twojej strony? Nawolujesz innych do dzialania - a Sam nie napisales, ze cos uczyniles, aby te sytuacje wyzysku kierowcow w Firmie zmienic... Napisz prosze, co Ty sam uczyniles poza pisaniem postow ...

@Sebastian Wycieczkowiec

ja ? cytujac klasyka pozwole sobie odpowiedziec, '' ja jestem nikim, wyrywam tylko chwasty'' chwasty takie jak tu, zzerajace od srodka ta firme, w ktorej to aktualnie naprawde daloby sie sprawic zeby byla choc namiastka MZA, premie i stawki podciagnac do przyzwoitych kwot nie na chwile jak teraz jako ochlap, czynie co tylko sie da (do tej pory tylko opisywalem bo co innego moglem)wiec tym bardziej po sobocie, tym bardziej po dzis, zeby bylo lepiej dla KIEROWCOW bo sam nie jestem tu kierowca(napisalem juz co tu robie do tego jestem na zleceniu), opisuje tylko obiektywnie co widze , co sie tu dzieje i otyle mi latwiej bo z innej perspetywy, ale wlaczam sie w te wydarzenia po dzisiaj aktywnie nie majac NIC do stracenia ja i jeszcze 2-3 osoby nie z KIEROWCOW bo nie mozna przejsc obojetnie obok pewnych spraw a teeraz jest ostatni moment zeby cos zmienic NA LEPSZE a nie jak Ty zrobiles(skoro tym razem, oblude i hipokryzje mi zarzucasz) nie przychodzac wiecej i tyle, tak najprosciej.

@Sebastian Wycieczkowiec

Samo podawanie informacji jest również wartościowe... i za to dziekuję Nickowi niektórzy odeszli po marcowej obniżce, inni po likwidacji zajezdni Utrata, inni odejdą za chwilę... jeszcze inni się zastanowią zanim złożą podanie do Mobilisa - to wszystko jest gra warta świeczki, bo warto, aby kierownictwo Syfilisu wiedziało, że zarabia kasę dzięki kierowcom i za to dzięki Nickowi, bo daje do myślenia tym, którzy chcą tam pracować

Sebastian Wycieczkowiec

Nick - nie postapilem najprosciej - postapilem tak jak nalezalo postapic w momencie jak w ciagu dwoch lat pracodawca obniza Tobie stawke - jak zaczynalem bylo 18,40, pozniej 17,40 az zeszlo do 16,00. Gdyby wiekszosc osob postapilo jak ja i zrezygnowalo z pracy ze wzgledu na obnizke stawki - moze by to cos zmienilo. Niestety zbyt mala ilosc kierowcow odeszla - rozumiem to, bo wielu znkierowcow ma kiepska sytuacje finansowa i nie moga sobie na taki numer pozwolic. Dla mnie ta praca jest przyjemnoscia , bardzo ja lubie - jednak pewnychbzachowan kierownictwa honor nie pozwolil mi zaakceptowac, pomimo, iz finanse nie sa dla mnie najwazniejsze. Doceniam to co piszesz, bo przedstawiasz rzeczy zgodnie z faktami - nie widze u Ciebie koloryzowania sytuacji - informacja jak napisal slusznie Stefan tez jest potrzebna. Ale samym pisaniem wojen sie nie wygrywa a szkoda. Moim zdaniem Mobilis nie bedzie mial wyjscia - 9 sierpnia polegnie jesli nie wyjedzie na ulice. Jesli przyjdzie munplacic kary za niezrealizowane kilometry - bardziej sie im bedzie oplacalo dac kierowcy nawet 50 pln na godzine, aby autobusy jezdzily po ulicach. Ja tez staram sie na wiele rzeczy patrzec obiektywnie - i nie zaprzecze - bardzo ciekawi mnie jak Mobilis sobie poradzi. Ja na przyklad co jakies pol roku, moze wiecej wykonuje sobie telefon do mza i dopytuje sie o elastycznosc zarzadu mza przy przyjmowaniu ludzi. Jak jeszcze rok temu praca byla mozliwa tylko na pelny etat, pol roku temu juz bylo mozliwe 34 etatu, a we wrzesniu bedzie juz mozliwe nawet 1/2 etatu (taka informacje udzielila mi pani przez telefon). Ja szukam pracy ale takiej, ktora takze dostosuje siendo mnie. Nie chce pracowac na pelnym etacie, nie chce pracowac w weekendy, nie chce daleko dojezdzac do pracy itp. A juz za chwile Mza bedzie gotowe isc na takie ustepstwa, poniewaz kazdemu przewoznikowi dzis brakuje ludzi. Arriva ma wejsc od grudnia - a juz prowadzi rekrutacje - beda na bazie Michalczewskiego. Takze Mobilis musi sie starac o ludzi bardzo mocno.

jack

robicie w mza tylko zeby wam sie noga niepowineła bo co po niektorzy na kolanach wroca do Mobilisu z blaganiem o ponowne zatrudnienie ich w tej firmie

@jack

Jack, ja rozumiem że pracujesz w Mobilisie, może dorabiasz do premii pisząc tu posty, może robisz to za darmo podlizując się kierownictwu jednak Twoje wypowiedzi są tak oczywiste, że nie dasz rady odwrócić trendu - to w końcu Mobilis zacznie szanować ludzi, szczególnie kierowców, a nie odwrotnie pamiętaj Brachu, że zaraz wystartuje Arriva oraz nowy kontrakt Michasia, MZA cały czas przyjmuje ludzi, więc będzie czas gdy Załuska i jego komanda zaczną inaczej patrzeć na realizację zysków Izraela

@Stefan

troll tu sie wkradł to było oczywiste jakis ale skrzetnie, teraz oszczednie będziemy tu podawać co sie da, był mail tu podawany na niego mozesz sie odedzwac jak i inni co tu pracowali, pracuja czy chca pracowac, Do TYCH co tu ciagle pracuja (DO TROLLI TYM BARDZIEj gramatycznie zeby raziło, kuło aż w oczy); JEŚLI MASZ GODNOŚĆ JESTEŚ Z NAMI jeśli NIE ...........

jack

wszedzie dobrze gdzie nas niema nikt nikomu nie karze tu pracowac mozna poszukac innej pracy a nie wypisywac glupot na temat firmy , planistow itp

Sebastian Wycieczkowiec

Oscaritto - nie wiem co maszdo Krzyska i czym mu podpadles - jak swiadczylem uslugi dla Mobilis - z Krzyskiem szlo zawsze sie dogadac. Co prawda nie znam go z czasow Ursusa - ale na Utracie dobrze sie z nim wspolpracowalo. Ja zreezygnowalem z zabawy w Mobilis jak 1marca obnizyli stawke na 16 brutto (po raz drugi). Jak zaczynalem stawka byla 18,40 plus 50 za kazdy dzien weekendu. Ma poczatku marca bylo +60 na koniec -30. To ze Mobilis leci w kulki z placami - to wina tylko i wylacznie kierowcow, bo sobie na to pozwalaja. Jestem przekonany, ze w sierpniu stawki znaczaco wzrosna - i pozostana na tym poziomie, bo kierowcow ubywa wiecej niz przybywa nowych. Ludzi z pks nie sciagna jak kiedys - bo ntam tez wielkie braki. Osobiscie - abym znow jezdzil dla Mobilis mieszczacego sie w Ursusie - to stawka minimum 30 brutto - za rok bedzie to mozliwe, ale mza takze ma spore potrzeby i bedzie placic lepiej i mam blizej ostrobramska niz ursus. Mobilis wielu kierowcow stracil kiedy zlikwidowal baze na utracie.

@Sebastian Wycieczkowiec

Potwierdzam, że z Mobilisu wielu uciekło po scaleniu dwóch baz w jedną w Ursusie komu by się chciało dojeżdżać dwie godziny na dodatek poranny (który trwa 3-4 godziny) a potem wracać do domu następne 1,5-2 godziny

i tu jest puenta tego wszystkiego, jak tak sobie daja to tak maja, nie dość że gamonie przychodza im z wolnego jeszcze na dodatek sami dzwonia, siedza im na tej rezerwie za 11brutto jak nie wyjedziesz, ci ich rzucaja gdzie chca, robia doslownie z nimi co chca, nikt nic nie mowi wiec co sie dziwic, ze planista ma WAS za NIC mimo ze robi ladne oczy jak dzwoni zeby z wolnego przyjsc i trudno mu sie dziwic, kreci was jak chce, kierownik?dyrektor? jestescie dla NICH NIKIM dwa slowa DO ROBOTY jak woly robocze jak bydło najgorszego sortu sorry za takie okreslenia ale dosadnie oddaja co tu sie dzieje, to prawda w komunikacji miejskiej tu bardziej w tej firmie zostaly juz same golebie najgorszego sortu999%) bez perspektyw, bez znajomosci jezykow itp ba bez wlasnego zdania wyrobniki zwykle dokladnie czarnuchy , druga polowa po urzedach pracy z podpisanymi lojalkami a jeszcze teraz dojdzie ukraina, i aby tylko patrzec beda robili z wami za przepaly jak w grodzisku to samo, i dalej NIKT NIC NAWET SLOWA glosno nie powie, paru jak teraz zlozy wypowiedzenia co waszego kierownika interesuje tyle co wczorajsze sniadanie i tak mu bedzie z tego powodu przykro, komunikacja miejska najgorszy syf, kto mogl kto mial gdzie kto cokolwiek mial pojecie jakies juz dawno go tu niema..

jack

mam nadzieje ze tez nalezysz do tego sortu jak sie praca niepodoba to zmien a ublizac to ublizaj sobie w rodzinie

Sebastian Wycieczkowiec

Ja bardzo lubie jezdzic w komunikacji miejskiej - zaskocze Ciebie - znam jezyki, czesto wyjezdzam na zagraniczne wakacje itd. Mowiac iz w komunikacji pracuje najgorszy sort ludzi - bardszo wielu z nich obrazasz. Faktem jest, ze w Mobilis pracuje wiele osob z problemami zyciowymi, takich ktorzy popelnili bledy , popadli w tarapaty finansowe itd. Tylko dlatego Ci kierowcy daja soba pomiatac, bo maja problemy w zyciu i kazde 10 zlotych dlan nich jest wazne. Na takich ludziach w duzej mierze Mobilis sie opiera, ale nazywanie ich gorszym sortem swiadczy bardzo zle o Tobie i Twoich rodzicach bo kulture i szacunek dla innych wynosi sie z domu. Mobilis jak i inne firmy transportowe musi zmienic podejscie zarowno w sprawie plac jak i szacunku dla robotnikow, poniewaz z kazdym dniem kierowcow ubywa. Mlodzi maja gdzies bycie kierowca za marne pieniadzei miec kontakt z tak wspanialymi rozwydrzonymi pasazerami.

@Sebastian Wycieczkowiec

przyjacielu to forum o pracodawcy, moje prywatne opinie, preferencje i upodobania zostawiam dla siebie, i jak jak moje wychowanie nie ma tu do obiektywnej, bezstronnej opinii o nim nic do rzeczy, a juz napewno nie na zasadzie porownan co tu napisalem i hasel o szacunku i kulturze bo kazda praca nie chanbi, kazda trzeba szanowac kazda ale nie u nich bo sami sobie na to zasluzyli, a ja poprzez uzycie takich a nie innych form dosadnie chcialem uzmyslowic to co sie tu wyrabia z ludzmi, pracujac w tym syfie swiadczy to tylko o tobie, komunikacja miejska owszem wszedzie tylko nie tam, MZA daje w miare stabilizacje i na dluzsza mete idzie zrozumiec przez sytuacje rodzinna itp wtedy taka prace tam , ale tu w tym krzaku gdzie gamonie po kilka lat nawet siedza, NIC tego nie tlumaczy i jak jeszcze raz napisze SWIADCZY TO TYLKO O NICH, będą ludzie z pks bo juz sa jak nie masz wiedzy aktualnie co sie dzieje nie ma Cie tu wiec sie nie wypowiadaj, ja tu(ursus i na utracie) pracuje w NR kilka lat widze co sie dzieje, jak sie tu wyrazaja o kierowcach za kulisami z innej perpektywy niz Ty widziales a w dodatku moj wujek jest tu kims wyzej wiec wiem wszystko z pierwszej reki niemal i jestem na biezaca, z tego co napisales wynika ze zasilales tam a pracujesz w MZA wiec tacy tu maja, mieli, beda mieli jak u mamy, nie zwracaj komus uwagi podczas gdy sam mierzysz wszystkich swoja,jedna miara.

Sebastian Wycieczkowiec

Nick - nie pracuje w mza. Pracowalem w Mobilis do 1marca, kiedy to zobaczylem na dyspozytorni ogloszenie o obnizce stawki. Obserwuje Twoje wpisy i sa ok, poza tym jednym. Ja jezdzilem na Utracie - bo lubie jezdzic, a nie bo musialem. Wielu chlopakow, ktorzy tam jezdzili - byli do tego zmuszeni przez zycie - zazwyczaj to problemy finansowe - dlatego Oni zawsze sa chcetni na dodatkowa godzine, dodatkowy dzien pracy. Dla nich jest to walka o byt. Prawda jest ze bardzo szkodza reszcie kierowcow, ale nazywanie ich bydlem gorszego sortu jest przesada. Oczywiscie Mobilis zeruje na takich ludziach i wykorzystuje to. Ja po kolejnej obnizce zadzwonilem do Krzyska i tylko zapytalem czy to nie zart, bo 1 kwietnia z 1 marca pomylili. Potwierdzil, ze to nie zart, wiec byl to ostatni dzien mojej pracy. Widze, ze masz wiecej info - ja juz nie mam dostepu do nowych wiadomosci - ale niecaly miesiac temu rozmawialem z chlopakami z Ciechanowa - w tym roku u nich braki jak diabli, wiec nie bedzie chetnych jak kiedys na Warszawe (stali nowymi Scaniami)... Mobilis musi zwiekszyc stawke skoro chce miec ludzi - inaczej wyleci z obiegu. Co do tego co sadza o kierowcach - to widac i slychac. Gdyby mieli szacunek nie obnizyli by stawki. Ja jezdzilem na zleceniu, bo nie odpowiadala mi umowa o prace i zapewne dlatego tez bylem lepiej traktowany jak Ci na umowach o prace. Zdaje sobie z tego sprawe. Ja pracowalem 4 - 5 dni w tygodniu i faktycznie mialem dobrze. Ale za ten stan rzeczy wine takze ponosi nasz system, ktory pozwala w zgodzie z prawem zmusic osobe na umowie do pracy w 3 weekendy w miesiacu... Pracodawcy zalezy tylko na wykonaniu planu - poki plan bedzie wyjezdzal - to pensje beda jakie sa. A nigdy nie jestes w stanie zebrac wszystkich, w szczegolnosci jesli ludzie maja problemy finansowe i dla nich kazda zlotowka sie liczy...

@Sebastian Wycieczkowiec

żeby bylo jasne, do konca sprostuje, poprzez nazwanie 'bydlem najgorszego sortu' mialem na mysli jak tutaj sa traktowani kierowcy, nie mialo to na celu indywidualnie czy jako zawodu nikogo obrazic tyle na ten temat :D stawka nie pojdzie tu na um o prace w gore az tak znaczaco z paru wzgledow, pisalem juz o tym, co innego na zlecenie, czy do 30zl watpie ale do tych 22 i to do stalego poziomu a nie na 2 miesiace mysle ze tak,tych 22 bo tyle maja wlasnie ci z pksów, do tego hotel i talony na zywnosc,tu mysle ze sie wyrowna W KOŃCU. grodzisk nieoficjalnie potwierdzil ze za przegrana odpowiada indywidualnie prezes(synio prezesa przejal stery jakis czas temu ?) swoimi bledami i nie trafionymi decyzjami moze jeszcze tylko ich pograzyc więc rozleci sie to juz wszystko kwestia tylko kiedy, scanie z pierwszego kontraktu aby do grudnia, dlaczego tyle o tym grodzisku ? drugi zaciag ukrainski juz niejako w drodze mimo iz pierwszy, autorski, mobilisowy, jeszcze nie skomletowany :D temat ktory bedzie okazja jeszcze poruszczyc to kolizje, obtarcia itd itp w nowych autobusach, będzie ciekawie a jeszcze raz ten sam grodzisk ktory byl mistrzem w kasowaniu za tego typu rzeczy kierowcow finansowo zostanie daleko w tyle bo tutaj to sie dopiero będzie działo, ale jeszcze będzie okazja :D

OBYWATEL PISZCZYK.
@Sebastian Wycieczkowiec

Święte słowa Kolego... pozdrawiam.

Zostaw merytoryczną opinię o Mobilis - Warszawa

• Jak się pracuje w Mobilis?

Zobacz opinie na temat firmy Mobilis tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mobilis?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 11 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Mobilis?

Kandydaci do pracy w Mobilis napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Mobilis