Opinie o ZMK KAZIMIERUK w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ZMK KAZIMIERUK. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZMK KAZIMIERUK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZMK KAZIMIERUK w Poznań

Rajek

Czuję się doceniony w pracy, a w poprzedniej robocie miałem z tym problem. Tutaj jest inaczej, człowieka szanują, płacą na czas i to mi pasuje.

Mateusz

Zmk kiedyś był zupełnie inny z radością przychodziło się do pracy, ludzie nie bali się wciągać do firmy swoich znajomych i rodziny. Tworzyła się atmosfera, której inne zakłady mogły jedynie zazdrościc, dziś po rodzinnej atmosferze nie ma śladu, ludzie patrzą na siebie wilkiem i tylko czekają aż ktoś się wyłoży. Dziś firma którą tak lubiłem stała się typowym korpo, z tą różnicą że zarobki są na żenującym poziomie, a najniższa krajowa goni je nieubłaganie.Ludzie czują się wyciśnięci, wypaleni i rozgoryczeni bo żeby jakoś żyć zmuszeni są dorabiać gdzie indziej nie mając czasu dla najbliższych. Większość pracowników szuka pracy i mam wrażenie że nikogo już nie dziwi kilka pożegnalnych wiadomości tego samego dnia. Ludzie mają dość ciągłych obietnic bez pokrycia, nierównego traktowania, zarobków z których nie mogą nic odłożyć. Ci co jeszcze zostali snują się zdemotywowani pracując na odczepnego, byle by było. W firmie nie ma możliwości awansu. Przełożeni w większości są dobrymi specjalistami w danej dziedzinie (np: konstrukcja) i zwyczajnie nie czują/ nie rozumieją podwładnych przez co ludzie sa zostawieni samym sobie. Zwykły pracownik chcąc uzyskać podwyżkę zmuszony jest do desperackich kroków takich jak składanie wypowiedzenia. Nierówne traktowanie, rozdawanie aut, podwyżki,czy wcielenie 13 pensji do podstawy wybranym to zagrywki poniżej pasa. Mam spory żal do osób decyzyjnych że pozwoliły na destrukcję wszystkiego co było tworzone przez 15 lat. Ludzie chcą pracować i godnie zarabiać, chcą kupić sobie mieszkanie założyć rodzinę i przestać żyć od pierwszego do pierwszego - kiedy w końcu to zrozumiecie. Obecnie sytuacja w firmie jest dramatyczna, nie ma 13nastek, gruszy, premii kwartalnych i projektowych, nie są wypłacane nagrody za polecenie pracownika, nawet owoce zniknęły, nikt nie wie czy nadgodziny zostaną zapłacone. Rozpadające sie logo na głównym budynku idealnie odzwierciedla sytuacje wewnątrz - wszystko się sypie, ale nikt nic nie robi. Zarządzania kryzysem można porównać do Titanica który świadomie obrał kurs na górę lodu, oby ktoś w porę wcisną hamulec, bo żal tego wszystkiego.

Proto

Praca w dobrych warunkach i za dobre pieniądze. ZMK to dobry pracodawca. Warto się tu zatrudnic.

Eric

Na pracę nie narzekałem, warunki były dobre, z ludźmi szło się dogadać w każdej kwestii, miejsce dobre i na start i dla doświadczonych osób.

Operator Cnc

Na początku bałem się, że z moim średnim doświadczeniem nie dam rady..moje obawy okazały się niepotrzebne, bo rozmowa przebiegła bezproblemowo.. zaproponowano mi dobre warunki i myślę, że będzie ok z tego co mówili inni pracownicy

czy zaproponowane warunki będą dla mnie dobre

Slotty

Pracę mogę polecić. Jasno określone warunki współpracy, umowa ok.

Rebus91

Szukalem pracy w miare niedaleko od swojego miejsca zamieszkania i trafilem na tą firmę. Pracodawca jest fair wobec pracowników. Nie ma mowy o spóźnianiu się z wypłatami czy tego typu kwestiami. Zarobki są na bardzo przyzwoitym poziomie. Mogę polecić tego pracodawcę

Folli

Wypowiem się trochę z innej bajki - jako klient. Świetna zaufana firma, dobrze wyszkoleni, profesjonalni pracownicy, nigdy nie było problemu z uzyskaniem odpowiedzi na wszelkie pytania. W mojej opinii bezkonkurencyjni!

Opt.

Wykorzystywanie pracowników, naginanie kodeksu pracy tylko po to by ludzie dłużej pracowali, brak szacunku dla pracowników. Można pracować wiele lat i mieć pracownika gdzieś i zwolnić. Można być najwydajniejszym pracownikiem ale jak się mówi otwarcie o łamaniu kodeksu pracy to można się tego pracownika pozbyć. Proste bo ludzie muszą dłużej pracować a ich zdrowie prezesury w ogóle nie interesuje.

holland_cnc
@Opt.

Czyli bez zmian przez ostatnie 10 lat albo dłużej...

Wiktor.

Pracowalem tam jakis czas temu . Ktos sie podniecil ze ponad 2 mozna zarobic.Ludzie taki potencjal zakladu powinni placic 2tys ale euro.To jest niewolnictwo Byl tam taki kierownik pamietam wiesniak w kreconych wlosach do tego jakas mloda nowobogacka rzesza pierdostolkow na tzw gorze. Zastanowcie sie nad soba za ile i jak robicie. Tam jest rezim (usunięte przez administratora)i burakow w smierdzacych skarpetach.To taki ogolnie typowy zaklad rotacyjny dla fizoli, zeby napychac kielnie tym w biurach i temu burakowi prezesowi. (usunięte przez administratora). Naczytales sie jakis pseudo kodeksow itd i rzniesz kozaka zamiast bronic pracownika.

holland_cnc
@Wiktor.

Z ust mi to wyjąłeś, za moich czasów był kierasek metr pięćdziesiąt oderwany granatem od pługa i (usunięte przez administratora)d/s dyscypliny pracy. Takiego cyrku nigdzie nie uświadczysz.

Arczi

Nie tylko fajnie się pracuje, ale też jest fajna atmosfera i ludzie, którzy dodają otuchy. Praca ogólnie nie należy do najcięższych, także oceniam na 5.

Lee Jones

Wiadomo, że na początku ciężko jest wszędzie, ale po szkoleniach i wdrążeniu się jest okej. W przypadku ZMK plusem jest dobra atmosfera i to, że wszyscy są pomocni dla nowych.

Gent
@Lee Jones

Pod opinią o atmosferze podpisuję się obiema rękoma i nawet nogami :D Na hali praca luks, robota idzie, atmosfera tak jak mówię świetna. Kasę płacą na czas tak jak powinno być :)

Pro

Dostaje się odpowiednie narzędzia do pracy. Nie ma lekko, trzeba pracować żeby się utrzymać. Chętnych jest sporo.

Nie chce tutaj deklarować, że to jakaś praca idealna, praca marzeń czy coś w tym stylu. Po prostu biorąc pod uwagę wszystko co się dzieje w regionie to jest ok :)

Artek

Czasy się zmieniły i teraz nie ma sztucznych „300%” normy jak za komuny na przypale, tylko realna praca w konkrentym celu. Kazimieruk daje rade. Porządna praca w dobrych warunkach.

Derro
@Artek

Zgadzam się z kolegą wyżej. Zarobki naprawdę dobre jak na taki rodzaj pracy. W produkcji nie ma co się spodziewać kokosów, ale to i tak lepsze niż jakieś dorywcze prace.

Derro

Każdy ma swoje zdanie więc myślę, że najlepiej samemu wypróbować pracy w takiej branży. Produkcja to jest trochę inna bajka.

Jim

Bardzo dobre zarządzanie skutkuje, że klientów mamy dużo. Jakby było źle to przy dzisiejszym rynku firma by dawno upadła, a jest zupełnie odwrotnie - firma ma się świetnie i stale brnie do przodu.

Kris
@Jim

Ło panie! To w poniedziałek wszyscy po podwyżkę!

Ogr
@Jim

Słowo „brnąć” to ma akurat negatywne konotacje;) brnie się na przykład w błocie;)

bakom

Duża i solidna firma, przez co zatrudnienie w Kazimieruku jest bardzo stabilne i pewna robota.

Krzysiek

Współpracuję z nimi praktycznie od początku jak otworzyłem firmę. Biorę od nich produkty, bo jakościowo w tej cenie lepszych nie ma. No i te produkty nie są z pierwszej łapanki, tylko naprawdę dobre.

Grzegorz

Ile ludzi, tyle jest opinii o tej firmie. Dlatego moim zdaniem każdym powinien sam się wypowiedzieć, a nie narzucać swojego toku myślenia. Mi u nich pracowało się dobrze, może nie trwało to długo (8 miesięcy) ale nie uważam żeby to był zmarnowany czas.

Tomasz

Z perspektywy klienta jak najbardziej polecam. Pewni i sprawdzeni!

Zostaw merytoryczną opinię o ZMK KAZIMIERUK - Poznań

• Jak się pracuje w ZMK KAZIMIERUK?

Zobacz opinie na temat firmy ZMK KAZIMIERUK tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 184.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZMK KAZIMIERUK?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 159, z czego 124 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 22 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZMK KAZIMIERUK?

Kandydaci do pracy w ZMK KAZIMIERUK napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZMK KAZIMIERUK
3.3/5 Na podstawie 599 ocen.
  • Poznańska 8
    62-080 Poznań