Opinie o F.H.U. Igom w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy F.H.U. Igom. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie F.H.U. Igom o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o F.H.U. Igom w Katowice

Ola Nowy wpis

Nie poważni są. Kłamią. Najgorsze doświadczenie w życiu. Skoda czasu i słów.

000 Nowy wpis

Szkoda słów.

Wziąłeś udział w rekrutacji? Daj znać, jak wyglądał ten proces.

Viki Nowy wpis

Przyjmą ale nie zapłacą

Viki Nowy wpis

Wynagrodzenie gotówką jak nie zapomną, opóźnienia do paru miesięcy

Czy rozmowa kwalifikacyjna w F.H.U. Igom spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w F.H.U. Igom?

PLATNOSC

Płacą tylko gotówką do ręki, nie ma przelewów. Dlatego są opóźnienia (często dość duże) w otrzymywaniu wynagrodzenia.

Artur

W swoich opiniach piszecie o negatywnych doświadczeniach, ale z perspektywy klientów, czyli osób korzystających z usług F.H.U. Igom, a GoWork.pl służy wymianie opinii z perspektywy pracownika. Znalazłby się ktoś, kto aktualnie jest zatrudniony w tej firmie i podpowiedziałby czy opłaca się składać swoje dokumenty aplikacyjne? Jaka forma współpracy, stawka, wynagrodzenie?

nie
@Artur

Nie warto, spóźnianie się z wypłatami i zbywanie pracowników.

(usunięte przez administratora) WCISKAJĄ STARSZYM OSOBOM DROGI TOWAR PIENIĘDZY ZA ZWRÓCONY BUBEL NIE ODDAJĄ ODRADZAM!!!

Ostrzegam (usunięte przez administratora) Posiadamy sądowy nakaz zapłaty za jego zaległości, ale wiemy że będzie trudno, ponieważ jest winny setki tysięcy bankom i urzędom. Posiada jedną nieruchomość, do której roszczenia posiadają w pierwszej kolejności banki, urzędy skarbowe oraz ZUS. Nie wiem jak to możliwe, że taki ktoś ciągle prowadzi działalność gospodarczą, ponieważ niczego nie posiada, a jego długi ciągle rosną. Skoro kontrahenci są wyzyskiwani, to pracownicy z pewnością również i na pewno nie znajdą tam stabilnego zatrudnienia.

Nikt ważny
@Piotr

Też nie wiem jak to możliwe Wszystko co dzieje się w firmie odbija się na pracownikach Kilku po zaległości ach w wypłata h odeszło TReszta to lumpy pracujące bez umowy jedynie za prowizję

@Piotr

Ja mam podobnie. W sierpniu zwróciłam badziewny towar. 2 m-ce mnie zwodzili przez tel. Sprawę oddałam do Sądu. Oczywiście sprawa wygrana. Teraz czekam na ostanie pismo ze Sądu, bo wyrok się uprawomocnił i idę dalej. Jeżeli nie odzyskam swoich pieniędzy, zgłoszę ich do prokuratury, że jest to taka a nie inna firma. Nie można tak latami okradać ludzi! Wystarczy wpisać w googlach ich nazwę firmy i serio oczy wychodzą na wierzch! Może ktoś chce się przyłączyć do zbiorowego zawiadomienia do prokuratury?, bo będą dalej okradać, a ludzie nadal będą się nabierali na te cyrki.

osukany

(usunięte przez administratora) za zwrócony towar nie zwracają pieniędzy

Nikt ważny
@osukany

Nie wiem kim Pan jest warto poinformować ludzi z Pana branży Nie odzyska Pan kasy bo oni to golodupce Igom =PepeGastro Chyba tylko ten catering daje jakiś zysk Sprzedają towar, którego w magazynie nie ma bo nie ma kasy żeby go kupić Aktualnie handluje translator ami, (usunięte przez administratora) towar bo każdy ma taką aplikację w komórce

Teresa W

Ponownie przestrzegam wszystkich zainteresowanych współpracą z firmami IGOM czy PePe, bo dla obu tych firm wykonywałam zlecenie. Obie reprezentowane są przez Panią Iwonę Głąbik. DOBRZE SIĘ ZASTANÓWCIE, ZANIM WDEPNIECIE!!! Po 6 miesiącach czekania i proszenia o wypłatę należnego mi wynagrodzenia, dowiedziałam się, że (cytuję wypowiedzi szefowej): „Pani pieniądze są bezpieczne”! ( Nie ukrywam, że wolałabym sama zapewnić im bezpieczeństwo). „Na chleb Pani nie potrzebuje, więc może Pani czekać na pieniądze.” „Przecież bez nich Pani przeżyła, więc …” „Nie mam pieniędzy, przecież swoich Pani nie dam” !!! „Proszę się zwrócić do firm, dla których wykonujemy zlecenie, bo to one nie płacą” i tu wymieniła WUP ( chyba faktycznie do nich się zwrócę…) „Należy się liczyć z ryzykiem, że zleceniodawcy nie płacą”! (Przecież to firmy IGOM i PePe są dla mnie Zleceniodawcą!!) Obecnie, w ramach odwetu za wystawioną opinię, Pani Iwona zagroziła mi, że zapłaci najpóźniej, jak to możliwe… no i że się „odwdzięczy”! Do Państwa należy decyzja, czy chcecie ryzykować pracę w wolontariacie oraz utratę czasu, zdrowia nerwów no i pieniędzy!!!

życzliwa
@Teresa W

witam Pani Tereso Pani rozgoryczenie ma chyba zupełnie inne podłoże , proszę sie zastanowić czy wina nie leży po Pani stronie.pozdrawiam

@życzliwa

Oczywiście, że popełniłam błąd! Moją winą była wyrozumiałość i wiara, że firmy IGOM i PePe mają chwilowe trudności, ale mimo to, skoro zobowiązałam się do realizacji zadań, więc się z nich wywiązywałam, mimo braku wynagrodzenia...Ostatnią część wykonałam 24.06.2018, a pieniędzy nadal nie otrzymałam!!! Moją winą jest więc solidność i uczciwość!

MariolaS
@Teresa W

Mojego męża również oszukali, pomimo odesłanego towaru do dzisiaj nie zwrocili pieniędzy. Może pozew zbiorowy?

nefretete
@MariolaS

Witam jestem w takiej samej sytuacji . Odesłałam przesyłkę w sierpniu i do dzisiaj nie dostałam zwrotu pieniędzy . A telefonu nikt nie odbiera.

Zygmunt A.

@Teresa Pani Tereso - bardzo proszę o adres firmy windykacyjnej. To chyba jedyna droga odzyskania swoich zapracowanych w tej firmie pieniędzy.

Teresa W

Odnosząc się do propozycji Pana Adama- Trenera, by pisać o pozytywach, postanowiłam pochwalić się sukcesem- otóż udało mi się właśnie odzyskać wynagrodzenie za pracę wykonywaną w okresie listopad 2017- kwiecień 2018!!! Fakt, sukces jest niezupełnie mój- dzielę go z profesjonalistami z firmy windykacyjnej, która mnie reprezentowała od lipca, ale jednak- mamy przecież chwalić się osiągnięciami! Natomiast niewątpliwie również sukcesami może pochwalić się szefostwo IGOM-u i PePe- ich zasługi są znacznie większe- po pierwsze: za pracę wykonaną ponad pół roku temu dopiero teraz zapłacono - czyż to nie jest sukces? Po drugie- osobiste osiągnięcia szefowej- Pani Iwony, która wyliczyła zobowiązania wobec mnie na kwotę o 600 zł wyższą niż ja to uczyniłam, a następnie jednak tych 600 złotych nie wypłaciła –znowu sukces! Udało się urwać przecież tych parę złotych! No i po trzecie- nie zapłacono ustawowych odsetek od zaległości- sukces trzeci i znowu zysk, znowu na parę złotych skubnęli trenera! TRZY SUKCESY zarządzających, które należy opisać, by jak największa liczba osób mogła je ocenić i uwzględnić w swoich ewentualnych planach związanych z wymienionymi firmami!

Kropka

Może to kwestia osobowości, ja współpracując z firmą od lat, zawsze ze wszystkimi się dogaduję,nigdy nie było problemu z prawidłowym rozliczeniem dokumentów , płatności co prawda mają nie wielkie poślizgi ,ale to niestety przypadłość większości firm.

@Kropka

Skoro jest Pani zadowolona z współpracy z firmą FHU IGOM to czemu nie podpisze się Pani z imienia i nazwiska?

qwerty
@Instruktor

Firma nie polecana zamawiałam towar oczywiscie przysłali nie to co miało być . Telefony nie odbierają ciągle zajęte , pieniędzy nie zwrócili niedługo minie pół roku . Nie polecam zamawiania towaru ani współpracy z tą firmą - jest tyle innych konkurencyjnych ofert na rynku .

Adam- Trener

Wspolpraca z firma szkoleniowa IGOM jest godna polecenia. Bywaja opoznienia w zaplatach, ale przynajmniej atmosfera jest tam bardzo fajna i dzieki temu dobrze sie pracuje. Podobne problemy przy organizacji kursow widzialem juz wszedzie, wiec mnie to nie dziwi. Moim zdaniem warto sprobowac i przekonac sie samemu. Tym bardziej, ze chetniej pisze sie o negatywnych odczuciach niz o pozytywach.

Agnieszka Sz.
@Adam- Trener

Zgadzam się. Nie jest najgorzej. Warto się samemu przekonać. Ja mam raczej pozytywne doświadczenia.

Były współprac.
@Adam- Trener

Zaprawdę powiadam wam, źle dzieje się w firmie której wizerunek próbuje się ocieplać kłamstwami i półprawdami. Pierwsza kłamstwo lub półprawda: cyt. Bywają opóźnienia w zapłatach. Adam sugeruje, że to normalność. Czy opóźnienie 10 lub więcej miesięcy to norma czy raczej patologia? Drugie kłamstwo lub półprawda: cyt. Podobne problemy przy organizacji kursów widziałem już wszędzie. Od 20 lat współpracuję z wieloma firmami z wielu miast południowej Polski, ale nigdzie nie musiałem dopominać się o umowę czy oczekiwać miesiącami na zapłatę za wykonaną pracę. Sytuacja w firmie iGOM to nie standard, lecz niechlubny wyjątek. Półprawda: cyt. atmosfera jest tam bardzo fajna i dzięki temu dobrze się pracuje. Rzeczywiście, od wejścia do budynku (ochrona) do trzeciego piętra spotyka się bardzo miłych pracowników i dobrze się tam pracuje. Ta miłość się kończy gdy zapytamy o zapłatę za wykonaną pracę. Tak pięknie i przekonywająco kłamią o trudnościach z UM lub firmami zlecającymi szkolenia, że nawet przez pół roku można im wierzyć.

Teresa W

Firma bardzo nierzetelna i nieuczciwa. Wykorzystuje trenerów, wykładowców i doradców- znam kilku, którzy są w podobnej do mojej sytuacji. Podjęłam współpracę jako trener i doradca zawodowy w listopadzie 2017 roku. Z powierzonych obowiązków wywiązywałam się wzorowo ( zdanie zarówno uczestników projektów, współpracowników, jak i szefowej). Jednak, gdy przyszło do zapłaty za usługi, zaczęły się problemy. Na wynagrodzenie czekam już ponad pół roku! Pani Iwona- współwłaścicielka firmy - zwodzi mnie, przesuwa wcześniej uzgodnione terminy wypłaty zaległych zobowiązań, nie odbiera telefonów, a podczas bezpośrednich rozmów deklaruje zapłatę w najbliższych dniach...oczywiście z tych terminów się nie wywiązuje! Uprzedzam i przestrzegam wszystkich zainteresowanych pracą na rzecz firmy- NIE WARTO ! STRACICIE CZAS I SZACUNEK DO SIEBIE.

@Teresa W

Nie prawda moim zdaniem to bardzo subiektywna opinia

Instruktor

2. Kilka przypadków zaobserwowanych podczas pracy w firmie IGOM: 1. Podczas odbioru zaświadczeń o ukończonym szkoleniu kursanci podpisywali się w pustych polach listy obecności. Potwierdzali tym samym swoją obecność w dniach, w których na zajęciach nie byli obecni. 2. Rozpoczynając zajęcia w sali znajduję 9 komputerów i pojawia się 9 kursantów. W dokumentacji znajduje się 11 list obecności. Po kilku dniach pojawia się pracownik firmy z pytaniem o 2 osoby, które wg nich powinny być na szkoleniu. Po udzielonej przeze mnie informacji, że mam 9 stanowisk i 9 osób, pani powiedziała aha, dając do zrozumienia, że wie o co tu chodzi. Sytuacja powtarza się z innym pracownikiem w następnym tygodniu. 3. Z wyjątkiem pierwszego dnia szkolenia, w każdym dniu była przynajmniej jedna osoba nieobecna. Nieobecności były najczęściej usprawiedliwione np. chorobą człona rodziny lub wizytą u lekarza specjalisty, w sytuacji, gdy termin ustalono został wcześniej. Kursanci pisali usprawiedliwienie na wypadek kontroli, które znikały z dokumentacji następnego dnia. Ciekaw jestem jak wygląda lista obecności przekazana do rozliczenia szkolenia. Najdłuższa nieobecność to 5 dni z powodu pobytu małżonka w szpitalu. 4. W ostatnim dniu szkolenia, przed egzaminem ECDL pojawia się w sali dwoje pracowników firmy i korzystając z przyniesionej przez siebie dokumentacji zakłada konta w systemie egzaminacyjnym ECDL. (Ponieważ wszystkie dane spisywali z dokumentacji, więc nie zakładali tych kont dla siebie). Nie ma w tym nic niewłaściwego, ale kilka minut później, na tych kontach zdają egzamin ECDL - podszywając się tym samym pod inne osoby. Zainteresowanym mogę podać datę egzaminów i numer egzaminatora, łatwo więc będzie ustalić za kogo te egzaminy były przeprowadzone. Wszyscy uczestnicy szkolenia założyli konta znacznie wcześniej. Egzaminy finansowane ze środków UE, o ile oczywiście firmie udało się to szkolenie rozliczyć. W tym momencie zbilansowało mi się 9 kursantów i dwie puste listy obecności. 5. Dobór uczestników szkolenia - sympatyczny pan XX powiedział, że jest już na 4 szkoleniu, bo jako osoba niepracująca ma dużo wolnego czasu. Opisuję to, czego byłem świadkiem, wnioski proszę wyciągnąć samodzielnie. Gdyby ktoś chciał abym to potwierdził to p. Olimpia udostępni moje dane.

@Instruktor

Witam serdecznie Panie kochany informacje którymi karmi Pan czytelników tego portalu są w całości wyslane z palca skoro było tak źle to trzeba było tam nie szkoluc i iść do konkurencji albo nie brać udżału tych bezecenstwach, i złożyć pretensje wtedy kiedy był Pan rzekomym światłem tych nieprawidłowosci.Mamy wrażenie ze ma Pan osobista urazę do firmy zupełnie w innym temacie .Moja rada proszę podjechać do firmy i załatwić swoją sprawę jak na inteligentnego pedagoga przystało. Zycze powodzenia i mam nadzieje ze się dogadacie. Znam firmę 12 lat i wiem ze są życzliwi ludzom i pełni szacunku dla partnwrow,chętni naprawić swoje błędy jeśli takie były. Pozdrawiam Przyjaciel

Kamil B.

Aplikowałem tam na trenera . Znajoma prowadziła tam zajęcia i byla bardzo zadowolona. Mam nadzieje ze i ja sie zalapie.

Niki

Nie bądźcie tacy skromni, można śmiało powiedzieć, że to dobra firm!!!

Instruktor

1. Tak jak obiecałem - dla kogo jest praca w tej firmie? Praca w tej firmie to zajęcia dla ludzi mających wolny czas, chcących sprawdzić się w trudnych warunkach i nieoczekujących na wynagrodzenie. Warunki pracy to zajęcia na korytarzu lub w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Jeżeli prowadzisz zajęcia z użyciem komputerów to nie masz dostępu do monitorów kursantów, więc nie bardzo wiesz co oni robią. Raczej nie licz na projektor multimedialny lub dużych rozmiarów telewizor, choć czasem zdarza się dostęp do rzutnika, ale obraz jest tak słabej jakości, że niewielki jest z niego pożytek. Nikt tak nie potrafi bajerować w sprawie umowy i wynagrodzenia jak bardzo miła p. Olimpia. To, że nie otrzymasz zapłaty za wykonaną pracę nie wynika nawet ze złej woli pracowników, ale z braku umiejętności właściwego wypełnienia dokumentacji umożliwiającej rozliczenie projektu z Urzędem Marszałkowskim lub inną firmą zlecającą szkolenie. Jak będziesz się upominał, to dostaniesz w ostatnim dniu zajęć umowę o pracę - zwróć uwagę na poprawność jej zapisów, w szczególności na daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Warunkiem wypłaty wynagrodzenia jest wystawienie przez firmę rachunku, którego nie otrzymasz wraz z umową, no a bez tego nie można przecież wypłacić wynagrodzenia.

Agnieszka Dz.
@Instruktor

Proszę podać informacje dokładniejsze bo ostatnio byłam na szkoleniu i sale nie sa takie małe a bylo nas 12 osób i prowadzący.

Istruktor
@Agnieszka Dz.

Sala nr 10 na parterze, sale na 3-cim piętrze. Sala mała - dla mnie to pomieszczenie gdzie kursant siedzi przy kursancie, a instruktor nie ma możliwości spojrzenia na jego komputer i udzielenia pomocy lub odpowiedzi na zadane pytanie. Odległości pomiędzy kursantami są tak małe, że nie ma możliwości przecisnąć się pomiędzy nimi. To utrudnia prowadzenie zajęć. Jeżeli szkolenie było bez komputerów to wielkość pomieszczenia nie ma większego znaczenia.

Radek

Słyszałem, że to dobra firma. Warto aplikować?

Anna R.
@Radek

Jeżeli zależy Ci na rzetelnym przeszkoleniu pod kątem pracy w handlu lub przy koordynacji projektów, warto.

Zostaw merytoryczną opinię o F.H.U. Igom - Katowice

F.H.U. Igom