Opinie o CISCO Systems w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie CISCO Systems. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w CISCO Systems na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CISCO Systems w Warszawa

Riley

Cześć, brał ktoś udział w Graduate Program? Czy to jest traktowane jako staż bezpłatny czy dostaje się pensję? Jeśli tak to czy są to pieniądze za które można się w Krakowie utrzymać? Z góry dziękuję za pomoc.

@Riley

Stawiane przez Ciebie pytania są już na naprawdę konkretnym poziomie. Ale zapewne na forum znajdzie się osoba, która będzie potrafiła na nie odpowiedzieć. Jeśli jednak nie, to z takimi kwestiami można już śmiało zwrócić się bezpośrednio do CISCO Systems: https://www.cisco.com/c/pl_pl/about/contacts.html Daj nam później znać, co postanowiłeś zrobić.

Zuzanna

@Elka Super, że interesujesz się rekrutacją do CISCO Systems. Na jakie stanowisko chcesz aplikować - a może już aplikowałaś i czekasz na kontakt od firmy? O tym, jak mniej więcej wygląda tam proces rekrutacyjny pisał jakiś czas temu użytkownik @SzanujNAS - może jeszcze coś Ci podpowie w tej kwestii. A Ty nie zapomnij o informowaniu nas.

Elka

Hej czy ktoś moze mi powiedziec jak wyglada rekrutacja

Zuzanna

@Pora Może tak się dzieje, ponieważ CISCO Systems prowadzi jeszcze procesy rekrutacyjne. Nie myślałeś w ten sposób? Proponuję, abyś nie zbyt pochopnie nie oceniał firmy i poczekał na wyniki jeszcze trochę. O jaką posadę się ubiegałeś?

SzanujNAS
@Zuzanna

Wiem ze jestes z Gowork, ale to jest przerazajace co piszesz. Mamy rynek pracownika, firmy zatrudniaja, chca specjalistow, a ktos ma czekac do us...nej smierci? Rekrutacja w Cisco jest okropna - oferty pracy na kontrakt i potem wypad, zatrudnianie przez firme zewnetrzna, wymagania zupelnie nieadekwatne do oferowanych warunkow. Moze zwolnij sie z gowork, zatrudnij sie w Cisco, zebys miala jakakolwiek baze do porowania, bo jak na razie jestes jedyna osoba na tym formu ktora teoretyzuje!

Data Analyst

Firma Cisco zatrudnia podwykonawcę do przeprowadzenia pierwszej rozmowy telefonicznej z potencjalnym pracownikiem - obcokrajowca z bardzo słabym angielskim, który dzwoni z tostera (jakość połączenia jak spod dna oceanu), który czyta z kartki i zachowuje się, jakby to była jego pierwsza rozmowa telefoniczna w życiu. Brzmiało to w ogóle bardzo nieprofesjonalnie i nieformalnie, m.in. rekruter mówił do mnie zdrobniale. Nigdy nie byłem tak zrażony pierwszym kontaktem rekrutacyjnym jak dziś. A stanowisko wydawało się fajne...

- czy mogę nie mówić po polsku? - czy dzisiaj też jest u mnie mgła? - czy wiem, gdzie jest ulica Krakowska? - czy wolę B2B czy umowę o pracę? - czy wyślę im CV? - ile chcę na rękę?? - ile ta kwota na rękę to brutto? - czy dodam rekrutera na linkedin? OGÓLNIE: ŻENADA + TRAGICZNY ANGIELSKI REKRUTERA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Pora

Chyba najgorsza rekrutacja w jakiej miałem okazję brać udział. Po MIESIĄCU od zaaplikowania na stanowiska, nic zero cisza na stronie od aplikowania tylko status: "Under review" i tyle. Mogli by zmienić na Rejected czy cokolwiek a tak stoi w miejscu i nic.

Zuzanna

@zozol Fajnie, że postanowiłeś wziąć aktywny udział w dyskusji. Pracujesz w CISCO Systems od dosyć niedawna, ale już mogłeś wyrobić sobie jakąś opinię. Firma nie powinna traktować niektórych lepiej, a niektórych gorzej. Dlaczego, Twoim zdaniem, Ci którzy są zatrudnieni bezpośrednio przez CISCO są bardziej uprzywilejowani?

Zuzanna

Co jest przyczyną takiej ciszy na tym wątku? Firma CISCO Systems działa w sposób normalny, a ponadto prężnie się rozwija. Na paru ważniejszych portalach z ofertami pracy widziałam, że szukają nowych pracowników. Może ktoś z Was było ostatnio na rozmowie rekrutacyjnej i zechciałby podzielić się z nami swoją opinią?

Zuzanna

@NieKorpoSzczur Super, to bardzo dobrze świadczy o firmie CISCO Systems. Ważne jest, żeby pomagać osobom, które dopiero rozpoczynają swoje kariery zawodowe. Może ktoś z obecnych na forum użytkowników zechciałby coś jeszcze dodać o tym pracodawcy? Serdecznie Was zachęcam do aktywnego uczestniczenia w tej dyskusji.

Zuzanna

@Natenczas To już całkiem sporo. W związku z tym pewnie orientujesz się, czy w CISCO Systems zatrudniają osoby dopiero rozpoczynające swoją karierę zawodową, czy raczej stawiają na doświadczenie? A oferują może jakieś dodatki pozapłacowe?

NieKorpoSzczur
@Zuzanna

@Zuzanna, Cisco zatrudnia inzynierow i project managerow do graduate program - wiec bez doswiadczenia. Raz do roku jest taka duza rekrutacja. Poza tym sa tez oferty Junior.

Zuzanna

@Kuba Można się w pewien sposób zgodzić z Twoim punktem widzenia. Jak długo już pracujesz w CISCO Systems? Czy warunki zatrudnienia, jakie oferuje ten pracodawca są według Ciebie atrakcyjne? @Niekorpo Bardzo serdecznie Ci dziękuję za tę niewątpliwie merytoryczną ocenę wyżej wymienionej firmy. Na pewno pomogłeś nią wielu osobom, które są zainteresowane tym pracodawcą. Dalej tam pracujesz?

Kuba

Jeśli ktoś jest niezadowolony z pracy w takiej firmie to powinien zmienić miejsce pracy i nie narzekać!!!

bukabukabuka
@Kuba

Powiem więcej - lepiej w ogóle tam nie podejmować pracy jak się ma dostać umowę kontraktora. Nawet jeśli za Revenue Analyst dają 12k brutto czy za Senior GL między 8500-10500 :) nie warto!

Niekorpo
@Kuba

Jeśli ktoś jest nie zadowolony to właśnie to robi :) dzięki za radę :D

Niekorpo

Cisco ma ogromną renomę na rynku pracy, ale niestety na tym koniec. Fajnie wygląda w cv bo wszyscy kojarzą firme, ale niestety rzeczywistość wewnątrz biura wygląda nieco inaczej. W dużej mierze zatrudnienie przez różne firmy zewnętrzne, a co za tym idzie podział pracowników na Red badgy (zatrudnionych przez vendora) i Blue badgy (zatrudnionych bezpośrednio przez Cisco). Niestety Red Badge są gorsi pod każdym względem, finansowym, benefitowym. Niektórzy pracownicy zatrudnieni przez Cisco traktują Red badgy jak druga kategorie ludzi... Napięta atmosfera, ciśnienie na wyniki, najlepiej jakby człowiek nie odchodził od biurka ani na sekundę. Pod względem wyposażenia biura, pracownicy mają wszystko czego zapragną, ale pytanie kto co lubi - ładne otoczenie i darmowa kawę czy miła atmosferę pracy i rozgraniczenie życia na prywatne i służbowe.

Zuzanna

@Micha Widzę, że jesteś zainteresowany pracą w firmie CISCO Systems. A jakie stanowisko konkretnie by Cię zadowalało? Pamiętaj, aby informować nas na bieżąco o swoich decyzjach. Czy ktoś z Was jeszcze chciałby napisać coś o pracodawcy, jakim jest CISCO Systems? Wasze uwagi mogą okazać się niezwykle pomocne osobom, które planują tam aplikować.

Zuzanna

@Natenczas Dziękuję Ci za to, że postanowiłeś wypowiedzieć się o pracy w CISCO Systems. Praca w korporacji należy chyba do tych najbardziej specyficznych, to nie ulega wątpliwości. Jak długo tam pracowałeś? Co mógłbyś jeszcze dodać o tym pracodawcy?

Natenczas
@Zuzanna

Ponad 3 laty. Torbacz, a wlasciwie male zy napisał dobrze.

Zuzanna

@IndieNIE Dziękuję Ci za klarowne - tym razem - wyjaśnienia. Mają one służyć nie mi, lecz tym użytkownikom, którzy poszukują aktualnych informacji o danym pracodawcy. @torbacz Dziękuję Ci za to, że postanowiłeś podzielić się z nami swoim zdaniem o firmie CISCO Systems. Rozumiem, że Ty również nie miałeś dobrych doświadczeń związanych z tym pracodawcą, jednak przestrzegaj regulaminu Gowork i nie używaj słownictwa o charakterze wulgarnym. Dostrzegasz jakieś plusy pracy tam?

Zuzanna

@IndieNIENIENIENIE! Chodzi po prostu o konkrety dotyczące - w tym przypadku - sposobu rekrutacji w firmie CISCO Systems. Jak to dokładnie się odbywa? Bo wciąż nie skupiasz się na konkretach, a te by się bardzo przydały, ponieważ osoby nowe forum zupełnie nie wyniosą nic z Twojej wypowiedzi. Nie odpowiedziałeś jeszcze na pytanie, czy pracujesz albo pracowałeś w tej firmie?

IndieNIE
@Zuzanna

Zuzanno, pracowniczko Gowork gdybyś była uprzejma czytać ze zrozumieniem to byś znalazła odpowiedzi na swoje pytania. Napiszę ci wprost w punktach: 1. Nie, nie pracuje w Cisco. Chciałem pracować, ale sposób rekrutacji o oferowane warunki mnie ODRZUCAJĄ. 2. Rekrutacja w początkowej fazie wygląda tak, że atakują Cię na linkedin przyjaciele z jakiegoś Nju Deli czy innego Bangalore i piszą do Ciebie bardzo bezpośrednie wiadomości od razu zakładając, że będziesz zainteresowany. 3. Prezentowane oferty pracy są tylko ofertami na kontrakt przez agencje pracy i na z góry określony czas (sprawdzone w ciągu ostatnich dwóch lat). 4. Oferowane oferty to często bardzo szczodrze wynagradzane pozycje, ale na z góry określony okres - na rynku pracownika, raczej dziwne zachowanie, że firma chce niby ściągać specjalistów, ale nie chce ich zatrzymać. Który specjalista pójdzie do firmy na rok czy dwa, by znowu szukać pracy? Jakie to daje poczucie bezpieczeństwa? Można na czymś takim wziąć większy kredyt? 5. Oferowanie pozycji kontraktorskich ludziom, którzy mają n lat doświadczenia i x różnych certyfikacji oraz z różnych studiów wyższych uznaje za bezczelność i potwarz. 6. Gdy odmówiłem jednemu Szirmie, do druga Shirisza weszła na mój profil i zaczęła mnie bombardować ofertami z Cisco. w rezultacie mam zablokowanych 10 rekruterów z Indii, którzy po prostu piszą nie przyjmując słów "NIE". Czy teraz do Ciebie dotarło to co napisałem? Prościej nie potrafię.

Zuzanna

@IndieNIE Dziękuję za Twoją opinię, ale czy jednak mógłbyś ją nieco rozwinąć? Napisz coś więcej o wspomnianym procesie rekrutacji w CISCO Systems. Czy sam pracowałeś dla tego pracodawcy? Zachęcam Cię do podzielenia się z nami swoim zdaniem na temat tej firmy. Jednocześnie zaznaczam, że nie powinieneś posługiwać się na tym wulgarnym słownictwem.

IndieNIENIENIENIE!
@Zuzanna

Ale co chcesz więcej usłyszeć? Dla firmy rekrutuje kilka agencji. Jeśli rekrutuje cie Collabera i koledzy z Indii - uciekaj. Oferowanie ofert na kontrakt 1-1.5 roku na rynku krakowskim to kpina. A rekruterzy z Indii są nachalni, pretensjonalni i chamscy.

IndieNIE

Nadal Collabera dla was rekrutuje i nadal ten sposób rekrutacji jest skandaliczny. Piszesz rekruterowi "Nie dziękuje" - wchodzi po 10 razy dziennie na profil. Blokujesz - jego koledzy z Indii wchodzą jak na sraczke. Serio, taka duża firma i headhunting w Indiach?

Red badge

Ja pracuje w Cisco już od roku ponad jako kontraktor (nie żadna collabera i inny s..t) - stawka jest bardzo dobra, bo 5 cyfr netto. Generalnie rekrutacja była słaba, 3 etapy w tym ciężko było przełożyć jakiś termin. Pierwsza rozmowa była mega prosta. Generalnie polecam prace w Cisco Kraków jak również polecam Red Badge - bardzo dobre pieniądze dużo lepsze niż blue i łatwiejsze przechodzenie między zespolami(co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe). Awanse są i wiążą się z wysokimi podwyżkami. A może to po prostu mi się udało? Generalnie polecam :)

Red Badge - zainteresowany
@Red badge

Hej, a to tak sie da pracowac w CISCO jako Red Badge nie bedąc związany z zadnym kontraktorem typu Collabera i inne? Z tego co mi wiadomo to CISCO nie zatrudnia kontraktorow bezposrednio. Mozna prosic o wyjasnienie? Albo jak ewentualnie to zrobic zeby byc bezoisrednio pod CISCO ale na kontrakcie?

Nowy pracownik

Do mnie odezwała się Pani z firmy Collabera. Sama. Dodam, że moje doświadczenie zawodowe jest znikome, więc dziwnym wydało mi się, że firma z taką reputacją jak Cisco może się mną interesować. Co więcej, kilka miesięcy temu na stronie Cisco wysłałam swoje CV i podobnie do koleżanki z komentarzy - KILKA miesięcy później dostałam wiadomość, że nie spełniam ich wymagań. Wracając do Collabery. Hinduska sama znalazła mnie na LinkedIn-ie i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie telefony w godzinach pracy, w weekend i brak jakiegokolwiek zrozumienia, że na rozmowę muszą mieć warunki obie strony. Rozmowa miała być wtedy, kiedy ona to podyktuje. Wszystko skończyło się na tym, że po uzupełnieniu mojego profilu i 2 tygodniach milczenia rekruterka wykonala do mnie 12 połączeń w ciąg 15 minut i po tym jak odebrałam (w godzinach pracy, ale stwierdziła, że "ISSUE IS URGENT") poinformowała mnie z góry ustalonej rozmowie, której terminu/godziny nie dało się przełożyć (godzina 13 zazwyczaj jest godziną pracy niezależnie od strefy czasowej w jakiej pracujemy) po czym coraz bardziej nerwowo próbowała mi wytłumaczyć, że godząc się na tę rozmowę akceptuję wszystkie warunki pracy. Starałam się dzielnie wytrzymać wszystkie pytania, w końcu Cisco się mną zainteresowało- do momentu, w którym zadano mi pytanie "czy nic nie zmieniło się od momentu naszej ostatniej rozmowy". Poinformowałam wtedy rekruterkę, że przez ostatnie 2 tygodnie odezwała się do mnie jeszcze jedna firma - zapytała wtedy czy wiem, jak to może wpłynąć na ich (Collabery) wizerunek w oczach management'u Cisco skoro już uzupełnili mój profil i postarali się o rozmowę dla mnie. Wyszło również kilka nieporozumień w temacie oczekiwań finansowych oraz wmawianiu mi, że po zgodzeniu się na rozmowę telefoniczną z managementem nie będę miała możliwości zrezygnowania z oferty, odmówiłam dalszych kontaktów. Ciekawi mnie czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją.

Może warto?
@Nowy pracownik

Ja blokuje kazdego rekrutera Collabery ktory się ze mną kontaktuje, ale Twoja historia jest na tyle poważna, że może warto napisać oficjalne pismo do Cisco Kraków z opisem sytuacji?

obecny
@Nowy pracownik

Ja również uważam, że powinnaś dać znać Cisco. To co opisujesz to jakiś kabaret.

Inglisz jazyk trudna jazyk
@Nowy pracownik

Gdybys znala troche lepiej j. angielski oraz byla bardziej asertywna, to bys jej odpisala cos w stylu: "Dziekuje za mail. Obecnie jestem w podrozy sluzbowej u klienta z ograniczonym dostepem do telefonu / e-maila. Prosze o pozostawienie wiadomosci zwrotnej." Ja zawsze takim automatem zalatwialem rekruterow i studzilem ich zapal dzwonienia do mnie po 10 razy dziennie. Wykrusza sie wiekszosc. Jesli im naprawde nie zalezy, to sa kiepskimi rekruterami, a jesli sie odezwa, to sobie ich ustawisz pod swoj grafik i sie przygotujesz do rozmowy.

Zostaw merytoryczną opinię o CISCO Systems - Warszawa

• Jak się pracuje w CISCO Systems?

Zobacz opinie na temat firmy CISCO Systems tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CISCO Systems?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CISCO Systems?

Kandydaci do pracy w CISCO Systems napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CISCO Systems
3.1/5 Na podstawie 133 ocen.
  • Domaniewska 39B
    02-672 Warszawa