Opinie o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy SMA Magnetics Sp. z o. o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SMA Magnetics Sp. z o. o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SMA Magnetics Sp. z o. o. w Modlniczka

donieck

Dać kierownikom podwyżki i brygadzistą podwyżki.Niech nie jeżdżą takimi marnymi samochodami bo wstyd.Żeby kierownik musiał odsprzedawać auto pracownikowi.

kolo

totalny brak szacunku ! znikajace wpisy to poprostu (usunięte przez administratora)

ot
@kolo

Za aktywni jesteście na tym forum dlatego kasują wpisy.

INTOKSYNATOR

MAMY ZAPIEPSZAĆ JAK MRÓWKI WYDAJNOŚĆ,WYDAJNOŚĆ,PROCENTY.TO SIĘ TYLKO LICZY ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW PRODUKCJI ALE ŻEBY WYRÓWNAĆ TYM CO MIELI JUZ MIEC DAWNO PODNIESIONA STAWKĘ WYPŁATY PRACOWNIKOM DP 2200 NA 2500 TO CISZA NIECH DALEJ JEDEN ROBI ZA 2200,DRUGI ROBIĄC TO SAMO ZA 2500 A TRZECI ZA NIE WIADOMO ILE RÓŻNI NAS TYLKO 2 LATA PRACY CO W TYM TEMACIE NIE POWINNO MIEĆ JAKIEGOKOLWIEK ZNACZENIA .I JAK MAM MIEĆ MOTYWACJIĘ DO PRACY GDY CZŁOWIEK NIE JEST RÓWNO TRAKTOWANY

zzss
@INTOKSYNATOR

Bo jesteś cienki bolek.

rotor

ciekawe co w ostatnim wpisie bylo nie tak ? bo dziwnie wyparowal .to ze ktos nie dostal odpowiedzi . parodia

wot

Kiedy jakies przyjecia do DTW . Szukam pracy a tu tyle sie dzieje .

eko

Do lasu grabić liście.

:^

Ciekawe gdzie pójdą ci biedni kierownicy i brygadziści jak oni nic nie umieją:)

?

jak tam krakowska 390

Naczelnik
@0

Zbankrutowała ;)

~

A starszy brygadier nas wysłucha odmaszerować.

mesjasz

przestancie pisac glupot.tylko jak macie jakis problem to do brygadzisty.amen

Biali murzyni którzy musza utrzymać rodziny.

Etiopczyk

Tylko że nawet chiny teraz przenoszą swoje produkcje do Etiopii gdyż na krajowym ich rynku nie są konkurencyjni ;)

"

Ktoś gdzieś powiedział ze polska to chiny Europy.I coś w tym jest.

$

Bo niemcy umią sobie robić dobrze.

#

Niech podłączą każdemu kroplówkę i założą pieluchę to nie będzie musiał wychodzić na przerwę albo do wc i wydajność wzrośnie.

polo
@#

bolo.Mondrosc polega na rozstaniem sie z dtw jak system pracy sowhozu niepasuje. jeszcze kilka lat temu firma miala wziecie . wzieli firme i.d.j.o.c.i / czas upomniec sie o prawa ,mrowki w tym rypnietnym zakladzie ...bez klamek

tolo
@polo

W niemczech nie odczowa sie frustracji dtw .@ dyrekcja ma klase .a nie akwarjum.

($)

W dtw tak jak pewnie gdzie indziej to nie ludzie tylko cyfry kogo to obchodzi ze ma dzieci rodzinę gorszy dzień czy kaca w robocie masz być zwarty i gotowy zawsze mogą cie wymienić na kogoś kto niema rodziny albo nie pije supki cyferki supki cyferki polecam film dok. "Home SOS Ziemia".

Stokrotka

Wszyscy Kierownicy, Dyrektorzy, Prezes niech zrobią mały test w domach, niech obliczą sobie czas cyklu np wiązania butów, lub zrobienia kanapki, albo spakowania teczki do pracy i po kilku dniach niech sobie zadadzą pytanie, " czemu zajęło mi to dziś kilka sekund dłuzej niż przez kilka dni " Ponieważ jestesmy tylko ludzmi i kazdy z nas jest inny. A co się stanie jeśli Żona nagle spakuje tą teczke i powie " ta teczka może być pakowana o 20sekund krócej! " I od danego dnia Prezes, Dyrektorzy oraz Kierownicy będą musieli robić wszystko aby udało się dokładnie spakować teczkę do pracy o 20sec krócej, gdyż dostali by pytanie, skoro Żona potrafi to Panowie nie potraficie ? Taka teczka na szybko pakowana byle tylko zdązyć w czasie, była by niedokładnie spakowana, dokumenty były by pogniecione a potem aby cokolwiek znaleść wymagało by jeszcze więcej czasu, i tu pojawia się przy zwiększającej wydajności problem z JAKOŚCIĄ :) Czasem patrząc na Kierownika myślę, że On dobrze sobie zdaje sprawę z tego że nie dobre jest to co się dzieje z wydajnością no ale każdy się boi o posadę i zamiast wytłumaczyć komuś wyzej co i jak to lepiej się nie odzywać i gnieść swoich ludzi :( Naprawde jest to przykre.

Stokrotka

Ja bym chciała aby Kierownicy, Dyrektorzy oraz Prezes zastanowili się nad tym co robią z mierzeniem naszej wydajności. Mierzenie czasu cyklów i obliczanie tego na procenty nie jest zbyt dobrym pomysłem. Czas cyklu jest mierzony od początku każdej czynności do konca, do tego mierzone są czasy przyniesienia sobie potrzebnych komponentów lub potrzebnych narzedzi. Jest to chory system, i brygadziści powiedzą tak samo, osoby mierzące czas powiedzą tak samo, ale nikt nie powie tego wyżej gdyż się boi o stanowisko i pracę. Możliwe że nawet Kierownicy wiedzą, że ten pomysł nie jest zbyt dobry, ale boją się powiedzieć to Zarządowi gdyż mogło by się to żle dla nich skonczyć. Nie jestesmy maszynami, nie da się obliczyć dokładnego czasu cyklu, tak aby codziennie wykonywać tak samo daną czynność i tak samo jak reszta pracowników. Codziennie każdy z nas czuje się inaczej, niektore osoby są np zmęczone po nieprzespanej nocy przy dziecku, czy Kierownicy, Dyrektorzy, Prezes mają dzieci? Jesli tak to na pewno pamiętają jak to było gdy dzieciaki były małe, człowiek przychodzi zmęczony do pracy, przecież nie zwolni się z powodu dzieci z pracy, i już każdą czynność wykonuje o kilka % wolniej niż w każdy inny dzień. Ktos inny może poprostu być przeziębiony, lub boleć głowa przecież z tak błachego powodu nie będzie szedł do lekarza po zwolnienie, ale już w taki dzień taka osoba nie będzie miałą normalnej prędkości w pracy :( Nikt nie chce tego zrozumieć, szkoda. Z tego co zauważyłam to czasy mierzenia cyklu są mierzone dla jednych i tych samych czynności od kilku miesiecy kilkakrotnie i wychodzą całkiem inaczej za każdym razem, jak to możliwe? Ponieważ każdy pracuje inaczej, to normalne że nie jestesmy maszynami, i raz pracujemy o kilka sekund szybciej a czasem robimy coś kilkanascie sekund dłuzej, nie mamy w dłoniach wyliczonego czasu cyklu wzięcia komponentu jak np w fabrykach maszyny! Do tego są rózni ludzie, jedna osoba będzie robiłą normalnie, wiedząc że trzeba zrobić wydajność 100% i uda się to, a druga osoba próbująca się pokazać będzie wykonywała czynność 2 razy szybciej 8h na pełnych obrotach, do tego nie podejdzie w ciągu tych godzin ani razu napić się wody, ani razu do toalety, nie posprząta po sobie jak widzi że Jej coś upadło jakis smiec papierek itp. nawet na przerwe wychodzi 2min pózniej oraz wraca 2min wcześniej i już takiej osobie wychodzi np 120%. Potem Kirwonicy się dziwią jak to możliwe ze po obliczeniu czasu cyklu da się jeszcze więcej zrobić niż było to obliczane, i znów pewnie wysyłają technologów aby to sprawdzić pomierzyć czasy :) a nie daj Boże zmierzą własnie takiej osobie czas cyklu co tak pracuje ponad siły na 120% to już reszta pracowników ma problem :/ Nagle te 120% zmieniają na 100% i wtedy aby zrobić ledwo 100% to każdy pracownik rezygnuje na danym stanowisku z picia wody nawet! Jeśli ktoś mysli ze tak nie jest to bardzo prosze przyjrzeć się pracy najlepszym pracownikom, jak pracują, jak nie sprzątają po sobie w czasie pracy bo nie ma czasu na to, jak widzą coś na hali to przechodzą obok, a inni jak widza na hali coś nie tak to zgłaszają to albo sami poprawiają mimo iż nie sa odpowiedzialni za dany sektor. Jak przyjęłąm się do dtw kilka lat temu było bardzo miło i fajnie, atmosfera była dobra, dziś każdy boi się tylko o zwolnienia i probuje ponad siły wyrobić normę która czasami jest nierealna, lub poprostu w danym dniu jestesmy zbyt słabi aby ją wykonać, przez co z kazdą godziną pojawia się niepotrzebny stres, a pracownik widzacy jak mu nie idzie praca w danym dniu, to z każdą kolejną czynnoscią nie przykłada się juz tak bardzo aby tylko wyrobić tą normę, bo na drugi dzień musiałby się tłumaczyć brygadzistom, czemusz to jego wydajność spadła do np 80% Przykre jest to co się dzieje, chciałąbym aby powrociły czasy z przed 2 lat gdy praca była spokojna, bez pośpiechu w miłej atmosferze :( Rozumiem że Zarząd szuka oszczednosci gdyż dostają takie wytyczne z SMA, ale może szukajmy oszczędności w takich rzeczach jak np nikomu nie potrzebny turniej piłki noznej który jednak kosztuje jakieś 20tyś zł, lub np wymiana zamków magnetycznych na nowe mimo iż stare działały jak należy, wiele jest takich przykładów marnotrastwa w naszej firmie, nikomu nie potrzebny parking, tak ten z wielką wieczną kałużą który wynajmujemy z tego co słyszałam od firmy WILK za nie wiadomo jaką kwotę miesiecznie a przecież parking wewnętrzny jest na tyle duży, że każdy mógłby tam wjechać tak samo za DP1 jest teraz dużo miejsca i zmieściły by się autka, albo poprostu zamienić nikomu nie potrzebny nowy trawnik na ładny parking. Jak wszędzie na świecie i w DTW szukamy oszczędności nie tam gdzie trzeba, lepiej poświęcić ludzi dla oszczędności niż przedmioty i wygląd zewnętrzny firmy :( Smutne jest to. Wszyscy Kierownicy, Dyrekto

Stagnacja czy rozwój jakie prognozy na drugie półrocze.

w dtw nie jest źle dopóki rządzą nasi kompetentni kadrowicze:)

Zostaw merytoryczną opinię o SMA Magnetics Sp. z o. o. - Modlniczka

• Jak się pracuje w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SMA Magnetics Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SMA Magnetics Sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w SMA Magnetics Sp. z o. o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SMA Magnetics Sp. z o. o.