Empik S.A.

Opinie o Empik S.A.

Jan

Niedawno brałem udział w rekrutacji na stanowisko Analityka BI. Rekrutacja składała się z trzech etapów. Po wstępnej rozmowie telefonicznej z osobą z działu HR zostałem poproszony o wykonanie prostego zadania rekrutacyjnego sprawdzającego znajomość języków Python lub R, SQL i narzędzia Power BI. Po zadaniu przyszła pora na rozmowę z kierownikiem zespołu, do którego rekrutowano. Rozmowa była bardzo merytoryczna i wspominam ją bardzo dobrze. Nie będę ukrywał, że miałem po niej duże nadzieje, bo kierownik sprawiał wrażenie osoby bardzo kompetentnej i niezwykle profesjonalnej. Ostatnim etapem był test SHL. Po nim miałem otrzymać odpowiedź od HR o decyzji względem mojej kandydatury. Minął tydzień, minął drugi tydzień, zbliżał się koniec miesiąca i cisza. W międzyczasie, po tygodniu, odezwałem się do osoby z HR z pytaniem o wyjaśnienie braku odzewu. Tłumaczył to tym, że proces się przeciąga. Po dwóch tygodniach gadka była ta sama. Koniec końców dalej nie otrzymałem decyzji, co jest dziwne i nieprofesjonalne ze strony tak dużej i cieszącej się dużym prestiżem firmy. W szczególności żenujące jest to, że firma wymaga przejścia przez trzy etapy rekrutacji, więc kandydat poświęca mniej mniej więcej 3 godziny i nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Zupełnie tego nie rozumiem. Jest to sprzeczne z logiką i zwyczajną etyką wobec kandydatów. Moja opinia jest negatywna, ale tyczy się ona tylko działu HR, który jest nieprofesjonalny i marnuje czas kandydatów.

@Jan

Nie jestem zdziwiona ze tak to wygląda. Ktoś w ogóle dalej chce siw zatrudniać w tej firmie? Na zewnątrz niby nowoczesna a w środku prehistoria.

Elenore

Nie polecam pracy, wyzysk pełna gębą.

Czy ktoś pracował jako partner handlowy na B2B? Jakie opinie, przemyślenia? Czy warto? Jakie warunki proponują? I jakie mają wymagania?

Jaa

jako partner handlowy zarabiasz ok. 500 zło więcej niż najniższa krajowa -będąc na sklepie po 10 godzin. Partnerem jestes tylko z nazwy.

Ela777

Jako partner handlowy jestes w stanie nawet zarobic ponad 10 tys miesiecznie juz na reke, w malym sklepie, ale musisz sie liczyc z tym ze zero zycia, pracownicy na zlecenie po najnizszej, ty siedzisz od otwarcia do zamkniecia.

Partnerzy celowo w kap wpisują wyższe stanowiska pracownikom żeby większą kasę brać w prowizji, a pracownicy na umowach mają co innego. Grafiki kilka razy w tygodniu się zmieniają, a zwykli pracownicy nie mogą mieć życia prywatnego. Żenada.

Dramat

Przychód z faktury od empiku w ogóle nie zależy od stawek dla pracowników. Nie sprzedawaj ludziom nieprawdy. Empik w ogóle nie wie jakie kwoty są na umowach bo takich informacji się nie przesyła.

Hksishev

Nie demonizujcie. Sa PH i ph. Wiadomo, ze franczyza sie rządzi własnymi prawami, ale sa spoko PH ktorzy zarabiają tyle, ile potrzebują, ale też nie gnębią pracowników. W każdej firmie trafi się wyzyskiwacz, w każdej też trafi się ktoś, kto jest w porządku. Jak znasz się na swojej pracy i potrafisz ją dobrze wykonywać, to w Empiku też się odnajdziesz, będziesz zarabiał i spędzisz całkiem przyjemnie czas w pracy. Kwestia chęci, motywacji i osobistego zaangażowania. Znajdźcie teraz pracę, gdzie bez większych kwalifikacji dają dużo zarobić i nie wymagają. Powodzenia

@Ela777

A możecie konkretnie napisać co oferuje empik ze swojej strony partnerom handlowym? Dopiero zaczynam interesować się tematem, więc nic nie wiem. Prowizja ze sprzedaży plus co jeszcze? Jest jakaś stała kwota, którą taki partner otrzymuje?

Radek

To chyba jest najbardziej symptomatyczny objaw (usunięte przez administratora) relacji między empikiem, a partnerami że nawet nie powiedzą Ci jak wygląda umowa. Najpierw trzeba się zgodzić, zatrudnić ludzi itd i potem pokazują ci zapisy. Jak nie musicie to na prawdę w to nie wchodźcie. Szczerze odradzam i każdy kto ostatnio odszedł potwierdzi że poza organizacją jest dużo lepsze życie nawet jak ktoś został w branży.

Filp

Jestem PH i nie rozumiem Twojego wpisu. Za co niby bierze się pieniądze wpisując etaty do Kaps. PH odpowiada nie tylko za towar, za audyt za wyniki ale również przed wszystkimi instytucjami państwowymi- Pih, pip, ZUS, US. Pracownik za to nie odpowiada za nic, ciągle zmienia godziny albo nie przychodzi do pracy. Dostaje na uz student 23.50 i więcej i uważa że za mało. Możesz, być takim PH , składający CV.

@melon

bzdura, stanowiska w KAPs nie mają nic wspólnego z prowizją a empik zawsze może zarządać listy płac do wglądu ( tak jak było w pandemii)

@melon
@Radek

kolejna bzdura, każdy zanim rozpocznie w ogóle staż otrzymuje draft umowy a w trakcie stażu też się dowiaduje wielu rzeczy od swojego mentora (ph) więc zawsze ma czas żeby zrezygnować. Tylko trzeba umieć otworzyć buzie i zapytać :)

@Filp

23zł za godzinę to 3500zł miesięcznie, czyli pensja śmieszna, a w obecnej rzeczywistości wręcz głodowa. Też pracowałam kiedyś w empiku praktycznie za najniższą krajową, stanie przy kasie przez 10 godzin, wciskanie klientom (usunięte przez administratora) z umbrelii, braki kadrowe i bieganie z wywieszonym językiem przez całą zmianę, żeby ze wszystkim zdążyć. No ale tak, jeszcze doradca powinien być wdzięczny, że łaskawy pan płaci jakieś śmieszne pieniądze. ???? Jaka płaca, taka praca. Poza tym - praca w empiku spełnia wymogi umowy o pracę, bo de facto nawiązujesz stosunek pracy (praca w określonym miejscu, w określonych porach itd), więc umowa zlecenie jest w tym przypadku niezgodna z prawem. Czekam aż wreszcie jakiś urząd się za to weźmie. Może jak dostaniecie porządne kary, to zaczniecie zatrudniać pracowników na UoP tak jak powinniście.

Anka

wystarczy żeby pracownik sam zarządał umowy o pracę to firma w tej sytuacji będzie musiała ją wystawić zamiast zlecenia

Rodzer

Na srednim i duzym salonie albo w salonie regularnym umowa o prace jest prawdopodobna, w mniejszych salonach i mini nie ma takiej opcji, bo ph zwyczajnie nie ma na to pieniedzy. Jezeli nie mam racji wyprowadzcie mjie z bledu, chyba ze cos sie zmienilo.

były/niedoszły

Cześć. Partner handlowy - powiedzcie tak szczerze, da się z tego wyżyć? W empiku jestem parę ładnych lat - od kasjera po zastępcę ph. Znam wszystkie bolączki tej pracy. Pod wieloma postami na tym forum mógłbym się podpisać. Zespół fajny, doświadczony, dowozi wynik i ogarnia salon. Salon formatu średni, obrót 250-300k. Jest opcja pójścia na PH, pytanie czy da się z tego wyżyć? Dużo tu jest głosów, że empik robi wszystkich w (usunięte przez administratora).. . Przerobiłem i znam różnych partnerów, niektórzy bywali w pracy raz w tygodniu inni codziennie po 10h. A są i tacy co pracują od lat, przejmują coraz to kolejne salony i funkcjonują. Waham się;/

PH
@były/niedoszły

Cześć. Moim zdaniem warto. Dlaczego? Nabywasz doświadczenie. Dowiadujesz się jak to jest prowadzić swoje własne mikroprzedsiębiorstwo. Przez te kilka lat zarządzania salonem zdobyłam ogrom wiedzy i pewności siebie. Łatwiej jest też jak się lubi tę pracę. Faktem jest, że by mieć wszystko dopięte w pracy spędzamy tam przeważnie dużo czasu. Jesteśmy też dostępni (czasem nawet musimy) dla pracowników w czasie wolnym od pracy. To jak się pracuje zależy od Zespołu, który sobie zbudujesz. Od atmosfery na jaką będziecie wzajemnie pracować. Zarobki...cóż. kiedyś było się czym pochwalić. Od czasów pandemii wszystko zmieniło się na gorsze. I niestety to nadal się dzieje. Wszędzie podwyżki a nam zabierają. Mimo wszystko jesteś w stanie zarobić więcej niż np na zwykłym etatcie w handlówce. Są lepsze i gorsze momenty. Jednym słowem nie spróbujesz to nigdy się nie przekonasz. Powodzenia.

Infependent
@były/niedoszły

Czy warto? Uwazam, ze jezeli jestes pracownikiem i znasz wszystkie procesy to na pewno bedzie Ci latwiej niz osobie z ulicy. Ale... teraz pracujesz juz w ulozonym salonie, gdzie zespol fajny itp. Dostaniesz nowy salon, chyba ze przejmiesz po innej osobie. Musisz sobie zbudowac zespol sam, robota sama sie nie zrobi, nie ma opcji, ze cie nie bedzie w pracy, bo Ci pracownicy nowi sobie nie poradza, wyniki same sie nie zrobia, etaty masz uciete, zatrudnisz wiecej ludzi, mniej kasy dla Ciebie, ale z drugiej strony zrobisz to, bo przeciez nie bedziesz caly czas w pracy. Z drugiej strony sa osoby, ktore wola same siedziec i miec wiecej pieniedzy. (Ph)Kolejna rzecza sa warunki jakie Ci firma zaproponuje, pierwszy prog prowizji. Niektore salony maja taki, ze nie ma (usunięte przez administratora) zeby go zrobic, wiec prowizja Ci sie nie nalicza. Jezeli jestes osoba zorganizowana, ktora ma nerwy ze stali wielozadaniowosc nie jest Ci obca powinienies sprobowac.

Analityk

Etapy: 1. CV 2. Krótka rozmowa przez telefon z miłą panią z HR odnośnie doświadczenia zawodowego i kompetencji (ok. 20 minut) 3. Test kompetencji SHL z zakresu zdolności ogólnych i rozumowania (online) (około 1-1.5h) 4. Rozmowa z potencjalną przełożoną - przyjemna rozmowa z wieloma pytaniami branżowymi, omówieniem kompetencji, doświadczenia oraz planów zawodowych. W drugiej części duży zestaw szablonowych pytań HRowych. (online) (czas 2-2.5h) 5. Test umiejętności twardych - koniecznie live, przewidywane 1.5h - i tutaj problem, gdyż proponowanym terminem był kolejny dzień (z uwagi na koniec miesiąca - kwestia szybszego wypowiedzenia). Po poinformowaniu, że nie mam możliwości podejść do rozmowy w tym terminie padła wspaniałomyślna deklaracja od pani z HR (innej niż w punkcie 2.), że propozycja innego terminu spotkania zostanie przesłana mailowo, by mogło się ono odbyć na początku przyszłego miesiąca. Jednak na deklaracji się skończyło - nie przyszedł ani mail, ani żadna informacja o tym, że firma Empik nie jest jednak zainteresowana aplikacją, którą​ do niedawna zainteresowana była. Samo ogłoszenie zaś ponownie pojawiło się w sieci. Reasumując: kilka godzin prywatnego czasu spożytkowane na poddanie się kilku etapom procesu rekrutacyjnego okazało się zbyt małym ładunkiem zaangażowania, by firma Empik wywiązała się z własnych deklaracji/wróciła do kandydata z informacją zwrotną. Jest to dla mnie mocny zawód, zważywszy na f​akt utożsamiania firmy Empik z pewną kulturą. Stanowczo również pogorszyło to obraz tej firmy w moich oczach.

j.w.

potencjalna

A czy ktoś się orientuje jak wygląda praca w centrali w biurze? Przy Zarządzie (asystent)?

Biurowy
@potencjalna

Nielimitowany czas pracy, kilku szefów, niedookreślony zakres obowiązków, praca zdalna poza zasięgiem. Proszę.

@Biurowy

Czemu czas jest nielimitowany? Kto prowadzi jego ewidencje? Tak samo zróżnicowanie w szefostwie zastanawia, co masz przy tym na myśli? Opiszesz przykładowy dzień z pracy? na ile netto taką dniówkę się wycenia?

Qwery

Czy tak samo wyglada praca w HR? Jak podział zadań? Rozliczanie czasu pracy? I jak atmosfera?

@Biurowy

Jaka ewidencja? Nie ma ewidencji… zadaj wszystkie pytania podczas rozmowy rekrutacyjnej, choć pewnie i tak się na pewno realiów nie dowiesz przed dołączeniem. W zarządzie jest kilka osób. To w temacie zróżnicowania szefostwa:-)

Zuzia

Hej. Może się ktoś wypowiedzieć kto pracował na stanowisku Partnera Handlowego?

Ad
@Zuzia

Hm, masz dużo pieniędzy na pokrycie kosztów prowadzenia działaności gospodarczej, na straty kary finansowe itp? Masz dużo czasu, nie masz rodziny, znajomych, życia prywatnego? Za to duża odporność psychiczna i gruby portfel to bierz salon i udawaj ważną????????????????

salonowa

Pracowało mi się fajnie, byłam doradcą klienta w większym salonie, więc i roboty było sporo ale jakoś dało się żyć. Największy plus to współpracownicy, bo to była świetna ekipa, byli moją główną motywacją do przychodzenia do tej pracy. No ale to tyle z pozytywów, pracy sporo, pieniądze marne, ogromny nacisk na wyniki z empik premium i umbrellą (która akurat u nas nie liczy się do niczego, ale i tak trzeba cisnąć). Premie za to wszystko śmieszne, z premium dostaje się całe 100zł na pełnym etacie, co kompletnie nie przekłada się na to ile pracy trzeba włożyć żeby to zdobyć, kompletnie nie warto. Jako praca tymczasowa żeby po prostu się gdzieś zaczepić w trakcie szukania innej roboty ujdzie, ale na dłuższą metę nie polecam, to wciskanie kompletnie obrzydza kontakt z klientem, który też tego wszystkiego nie lubi słuchać.

Pracownik1519

Abolutnie się z Tobą zgadzam. Pracowałem w różnych korpo, ale tu podejście do człowieka jest najgorsze. Być może to po prostu Polska firma i jest efekt januszexu, o którym ktoś już tu wspominał. Nie polecam - ciagle zmieniające się decyzje w zależności od tego, jaki humor ma w danym dniu zarząd, mobbingowe zachowania kadry managerskiej, nie tylko w sieci, ale tez w centrali, a może przede wszystkim w centrali, brak możliwości rozwoju, bo masz siedzieć i pracować, płaca odbiegająca od rynkowych standardów i pewnie wiele, wiele innych. Dużym plusem są ludzie, których można tu poznać.

Buba

Nie da się ukryć Empik to jedno (usunięte przez administratora) korpo jakich wiele choć w większości i tak lepiej ludzi traktują. Liczą się tylko wyniki i procenty oby jak najlepsze w tabelkach. Hajs, hajs i jeszcze raz hajs. Wszechobecny (usunięte przez administratora) i manipulacja to norma. Zatrudnienie na jednym stanowisku okazuje się zatrudnieniem na wszystkich jedynie kibla nie musisz sprzątać... jeśli nadal się zastanawiasz nad pracą dla tej firmy to nie rób sobie tej krzywdy jest o wiele więcej lepszych firm. Buziaczki nie polecam.

Janek

Ludzie! Nie dajcie z siebie robić (usunięte przez administratora) ,dopóki będzie choć jeden godził się na takie traktowanie ,będą tak traktować. Minimalna płaca ! Zakres obowiązków wykraczający poza możliwości jednej osoby. Niepewna sytuacja odnośnie pracy czy nie nastąpi likwidacja salonu bądź redukcja etatów. Potrącanie z premii za wszystko co tylko są w stanie wymyśleć. Tworzenie atmosfery wrogości i nieufności poprzez propagowanie donosicielstwa i wytykania błędów. Sochaczew (usunięte przez administratora) ,w którym wykorzystują ludzi stawiając ich pod ścianą . EMPIK LICZY TYLKO ZYSKI BYLE BY ZARABIAĆ KOSZTEM NAWET LUDZI, TEN CHORY TWÓR JUŻ DAWNO POWINIEŃ PRZESTAĆ ISTNIEĆ. JEST NADZIEJA ŻE UDŁ....SIĘ KASĄ Z LUDZKIEGO CIERPIENIA.

Zuzia

Hej. Dużo jest tu opini negatywnych na temat pracy sprzedawcy. Pracował ktoś na stanowisku Partnera Handlowego? Może ktoś się wypowiedzieć jak wygląda praca i zarobki na tym stanowisku?

Ph
@Zuzia

Jeżeli to sklep mały lub mini to ph to też sprzedawca.

Robroy

Empik jako spółka szuka oszczędności i dlatego zwalnia ludzi ograniczając składy w salonach . Dodatkowo istotnym sygnałem są zwolnienia i odejścia z centrali osób które były od początku a także mają wieloletni staż pracy. Ponadto wszystkie spółki Empiku są lub będą redukowane .

Odradzam prace w jakimkolwiek Empiku. Wymagają od Ciebie niewiadomo ile a dają na wypłatę marne grosze. Obcięcie etatów do minimum, brak jakiegokolwiek komfortu pracy. O jakiejkolwiek premii zapomnijcie. Po prostu porażka.

Czy w waszych salonach też jest takie mega ciśnienie na dosprzedaż do paczek ??

Bambo

Wszędzie jest ciśnienie na wszystko. Wyciskają wszystko co mogą bo liczy się maksymalizacja zysku. Musi się excel zgadzać i nie ważne ile osób się zwolni albo zaniedba zdrowie czy rodzinę. Z każdym miesiącem pracuje się coraz mniej przyjemnie, a po świętach prawdopodobnie kolejne osoby odejdą bo ile można wytrzymywać takie traktowanie.

Brak wolnych miejsc pracy

Nie znalazłam wolnych miejsc pracy w Krakowie.

Lenka
@Brak wolnych miejsc pracy

A co z tą ofertą do salony w Starym Mieście? Wisi na takim portalu w zasadzie od dnia, w którym ta opinia padła. A zastanawiałam się czy warunki są ok skoro nikogo nie szukają. W tym przypadku wiadomo czy to rotacja czy może jakiś rozwój lub inne okoliczności?

twojst4ry

Pracowałam w Empiku przez rok na umowie o pracę jako osoba jednocześnie studiująca dziennie. Nigdy nie miałam problemu z dopasowaniem grafiku do moich zajęć, mimo że w większość dni moje zajęcia trwały do późnego popołudnia. Bardzo lubiłam moich współpracowników. No i na tym plusy się kończą. Stawka minimalna, na rozmowie obiecywali nie wiadomo jakie premie, ale później kończyło się miesiąc z premią o wysokości 50 zł. Cały czas trują ci (usunięte przez administratora) o wyrabianie wyników, za które dostajesz śmieszne pieniądze. Jeśli jednego miesiąca podwinie ci się noga z wynikami to boisz się, że cię zwolnią. Absolutnie tylko to się dla nich liczy. Nieważne, że jesteś dobrym pracownikiem, zgarniasz dobre opinie, jesteś lojalny wobec pracodawcy. Nie dałeś rady sprzedać wystarczająco czekoladek w danym miesiącu? Szykuj się na rozmowę z menadżerem. Menadżerzy nawet nie wierzą w te kity, które nam wciskają. Mój menago regionalny raz sam przyznał, że nie kupuje w Empiku, bo jest za drogo XD Empik tak się chwali, że jest ekologiczną firmą, że jak zamówisz paczkę do sklepu to jesteś eko blablabla (co z tego, że ta paczka która leci do domu klienta jest wysyłana z tego samego magazynu co paczka, która leci do sklepu), a potem niszczą i wyrzucają na śmietnik tony kalendarzy, które im się nie sprzedały, bo zamówili za dużo. Nie szanują nawet swoich klientów, bo odbierają im benefity z premium (np nagła zmiana zniżki 50% na drugą książkę na 40%) a potem podwyższają cenę pakietu o 20 zł XD Czułam się dosłownie jak naciągaczka proponując tym starszym paniom kupno premium wiedząc, że te same produkty na stronie są czasem nawet 2 razy tańsze niż w sklepie bez żadnego premium. Jak dla mnie powinni po prostu wywalić te salony i zająć się tylko sprzedażą internetową, bo to jest cyrk na kółkach. A, i pozwalanie na włączanie klimatyzacji tylko w określonych godzinach jest po prostu chore. Jeśli szukasz pracy na krótki okres czasu to spoko, zwłaszcza jeśli jest to mały salon. Ale naprawdę nie ma co tam zostawać dłużej niż rok. To nie jest miejsce dla ludzi, których naprawdę interesują książki, muzyka, sztuka. Zwykła masówka. Do klientów: Wspierajcie małe księgarnie, a nie jakiś Empik.

Zdziwiona

Hej. Mam pytanie, czy w każdym empiku jest tak że jeżeli pracownik przyjdzie do empiku w swoim dniu wolnym lub po godzinach pracy musi okazać się? Tzn pokazać zawartość torebki w środku, oklepać się itd?

Zdziwiona

Właśnie dowiedziałam się że u nas jest tak że trzeba, nawet jak przyjdę z rodziną na zakupy w zwykły dzień który mam wolny od pracy, muszę pójść na okazanie. Dla mnie to jest chore, przeciez w wolny dzień to ja moge miec różne rzeczy w torebce o których nie chce zeby kolezanka z pracy lub ktokolwiek widział. albo dziewczyny nadinterpretuja reguły sklepu. Przecież nie będzie mnie pracownik sklepu odprowadzał do drzwi przy rodzinie jak złodzieja. To takie przywileje że tam się pracuje?

Qwerty @bylypracownik

Kariery nie ubijesz na tej pracy, o podwyżce można tylko pomarzyć . Pracowałem 2 lata i zdałem sobie sprawę że dawałem się wykorzystać mojemu szefostwu. Pracowałem robiąc wszystko . Typowe wykorzystywanie ludzi. Nie polecam.

Joel

Jeśli ktoś z Was zastanawia się nad praca w Empiku-nie róbcie sobie tego. Ja pomimo przeczytanych tu opinii, stwierdziłem, ze spróbuje, przecież nie może być tak złe. No właśnie, okazało się, ze jednak może. To miejsce nie ma nic wspólnego z kultura. Ilość obowiązków jest zupełnie nie adekwatna do wynagrodzenia. Liczy się dla nich pracownik, który nie ma swojego zdania i będzie robił wszystko co mu karzą. Nie traktują ludzi jak ludzi, tylko jak maszyny. Naprawdę, jeśli szukacie pracy to omijajcie to miejsce szerokim łukiem. To nie jest miejsce dla ludzi szanujących swoje zdrowie i siebie.

Figiel2000

Uważam że w kwestii pracy zawiodłem się. Małe zarobki za duże wymagania. Duże przytłoczenie Obowiązków względem pracownika. Wszystko na raz musisz ogarnąć i jeszcze wyniki a szefostwo nastawione tylko na kasę i wynik wynik z którego dla pracowników nie ma nic oprócz 5zl za 1 szt EP Serio ??? Tak cenicie pracowników?? Żałosne i głupie. Robiąc z pracownika (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Empik S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Empik S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Empik S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 273.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Empik S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 218, z czego 4 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Empik S.A.?

Kandydaci do pracy w Empik S.A. napisali 10 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Empik S.A.