logo Empik Kraków

Empik Kraków

Kraków

Opinie o Empik Kraków

anonim 2011-09-06 11:36:50
Przy zwolnieniu pracodawca nie podaje powodu. W jednym z Empików w Krakowie dyrektor jest bardzo niekompetentny, stwarza nerwową atmosferę w pracy i traktuje pracowników jak numery a nie jak ludzi, zamiast inwestować w pracownika, zwalnia go.
obecny i mejmy nadzieję w najbliższym czasie były 2011-09-20 14:04:20
Witam,
Poświeciłam tej firmie 3 lata swojego życia, zaczęłam tam pracować jeszcze podczas studiów i generalnie uważam że jest to praca idealan ale właśnie dla studentów, którzy przychodzą na chwilę, żeby trochę dorobić do stypendium.Pod tym względem firma jest bardzo pro-studencka, ida na rękę z grafikiem, płaca jest jak dla studenta w miare w miarę - nie ma co narzekać bo zawsze to jakiś dodatkowy grosz.Niestety na tym plusy tej pracy się kończą. Przez te 3 lata zdążyłam skończyć studia, jak zresztą prawie cala ekipa ze mną pracująca posiadam wyższe wykształcenie, niebywała wiedzę na temat asortymentu sklepu, ktora ni jak sie ma do wiedzy store menagera sklepu. Jestśmy naprawde kulturlanymi, oczytanymi pracownikami, ktorzy potrafia dordzic kazdemu klientowi- poczynajac od plujacego na ladę obwarzankiem [usunięte przez moderatora] po zmanierowana paniusię - "inteligentke" z zakupami z sephory za 5000 zl przewieszonymi przez rękę. Niestety nie jestesmy doceniani przez żadnego z przelozonych. Pensje sa naprawde glodowe- ja od 3 lat pracuje na stanowisku 3/4 bez mozliwosci uzyskania calego etatu, gdyz najchetniej to obcieli by nam polowe stanowisk.Tak jak ktos z Warszawskeigo empiku opisal - jestes wszystkim na sklepie- doradca klienta, kasjerem, pracujesz na kilku dzialach, jestes rowniez ochroniarzem, magazynierem, jesli jestes kobieta i pracujesz na art.papie badz przyjmujesz dostawe to masz pecha- jesli nie jestes przyzwyczajoana do dzwigania ciezarow rzędu co najmniej 40 kg Oprocz tego ze firma nie wysysla cie na zadne szkolenia- przynaj,mniej ja w przeciagu 3 lat zadnego doslownie nie uswiadczylam to ciagle jest obcinana premia- malo tego robia z Ciebie [usunięte przez moderatora] i nazywaja to podywzka gdyz robia taki fajny myk ze podnosza ci podstawe o 4 % a obcinaja w to miejsce premie o 80% . Co tydzien doslownie - nie zartuje jest przebudowa dzialow, ciagle jest zmianiane ulozenie regalow, wiec po raz koleny jesli jestes kobeita i pracujesz na dziel np. art. pap (gdzie sa meble modulowe, i polki wazace po 20 kg ) masz pecha :D Regulranie mamy awantury od klientow ktorzy nie moga nic znaleźć bo znowu cos pozmienialismy - a tymczasem to nie "my szarzy pracownicy" cos pozmienialsmy tylko po raz koleny byla wizytacja a to regionalnego, a to pani od merchandisignu i kazdy zarzadza zmiane i przebudowe ....Na dodatek dochodza ciagle podnoszone poprzeczki na temat standardow obslugi kleinta- co chwile to coraz bardziej kuriozalne, jak np. wspomniane tez przez kolege z warszawy - dziekowanie imiennne przy zaplacie karta- i zwolnienia wieloletnich doswiadczonych pracownikow jesli - akurat tego nie uczynili.Potem mielismy przez kilka godzin dziennie biegac ze smycza po sklepie i pytac: "czy nie trzeba czasem w czyms pomoc" - i bardzo fajne podejscie popieram - stosowane w wielu firmach ale.. l niewykonalne- bo jesli jestes jednym sposrod 3 pracownikow w sklepie o powierchni 1000 m2 - i masz do przyjhecia dostwe, rearanzacje dzialu, obsuge kasy, punktu informacji i sprawdzanie bramek za ochroniarza - niewykonalne- ale coz trzeba bylo chodzic... a wiecozrem jeszcze zbierac ochrzan od store menagera ze nie zgdazyles z wszystkim..... tragedia nie polecam - druga Biedronka - przy czym nei wiem czy teraz nie obrazam Biedronki - bo z tego co wiem po aferze z w mediach tam pracownik jest naprawde lepiej trakotwany . Kurozum jeszcze polega na tym ze centrala i osby na wyzszych stanowskach sa neiktykalne- my odpowiadamy za wszystkei beldy np przy zamowieniach, zbieramy ochrzan od klientow, nasze prosby do centrali o podniesienie jakosci uslug czy nawet i skargi odbijaja sie echem... a w dodatku trzeba jeszcze uwzglednic sam trud pracy z klientem- gdzy i Ci potrafia byc okrutni i za cene zakpionej ksiazki potrafia przyjsc i zmieszac Cie z blotem ot tak za nic, a Ty jako pracownik nie mozesz w zaden sposob zareagowac - nie mozna nam sie bronic, probowac dyskutowac czy zalagadzac, musimy za 1100 zl miesiecznie po porstu dac sie ponizac w imie posiadania pracy.Dla zalagodzeinia trcohe tonu tej wypowiedzi dodam ze kiedys tak nie bylo - Empik naprawde dbal o pracowniko, jeszcze 3 lata temu gdzie juz - moglam tylko poslucha opowiesci od dluzej pracujacych pracownikow jak to kiedys przyjemnie sie tu pracowalalo moglam troche poczuc nieiwelkie pozostalosci po tamtych czasach i uwierzcie badz nie - chodzilam do tej pracy z wileka przyjmenoscia :) teraz boli mnie brzuch jak tylko mysle o tym ze mam isc do pracy. Oprocz opisanych wyzej niedogodnosci zastanowcie sie jeszcze czy rzeczywiscie marzy Wam sie praca w kazde wolne dnia - w niedziele w dlugie weekendy, do poznych godzin jak 21:00 22;00 za normalna stawke- nie ma tutaj czegos takiego jak "swiateczne", standardowy pracownik ktorego spotykacie na slai sprzedazy w niedziele siedzi w pracy za te sama stawke co w poniedzielk rano ... Zastanowcie sie dwa razy za nim powiecie: "ooo jak fajnie było by pracować w empiku" - moi znajomi tez tak reagowali jak tam zacz
dzicz 2016-10-17 22:06:58
W snach 1350 zł na cały etat ,masakra
Zostaw swoją opinię o Empik Kraków - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Empik Kraków