Opinie o Centralny Ośrodek Informatyki w Łódź Suwak 3

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Centralny Ośrodek Informatyki. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Centralny Ośrodek Informatyki o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Centralny Ośrodek Informatyki w Łódź Suwak 3

Lidia

@Didi @Carmen a Wy jesteście zainteresowani pracą w firmie Centralny Ośrodek Informatyki? Dowiadywałyście się w sprawie rekrutacji?

Carmen
@Lidia

Szukam pracy a widzę że jest oferta w coi w Katowicach. Opinie tutaj jednak zniechęcają bo mam 3 letnie dziecko i nie wyobrażam sobie pracy po 10 h.

Lidia

@Zdziwiona rozumiem, że nie masz żadnego związku z firmą Centralny Ośrodek Informatyki? A weszłaś na forum, bo byłaś zainteresowana pracą w tej firmie? Jestem ciekawa czym jest związana Twoja ciekawość związana z tym miejscem pracy, osoby nie pracującej tam.

Lidia

@niedoszły pracownik dziękuję, że opisałeś przebieg rekrutacji w Centralnym Ośrodku Informatyki i za te mądre słowa odnośnie poszukiwań miejsca zatrudnienia. Na pewno pomoże to nie jednej osobie szukającej pracy. @WoeddBlath musiał być jakiś powód, dlaczego firma nie przyjęła Cie do pracy. Może Tobie się wydaje, że byłeś idealnym kandydatem, a jednak może czegoś zabrakło.

Lidia

@niedoszły pracownik oczywiście pytania były nie na miejscu ze strony rekruterki. A możesz powiedzieć czy w pierwszym etapie rekrutacji do Centralnym Ośrodku Informatyki musiałaś napisać wniosek? @WoeddBlath dokładnie. Jeżeli uważacie, że coś dzieje się nie tak to zawsze macie prawo zawalczyć o swoje.

niedoszły pracownik
@Lidia

Tak, musiałam napisać wniosek o udostępnienie danych (na zasadzie pisma urzędowego) oraz było ćwiczenie na spostrzegawczość czyli chodziło o zaznaczenie różnic pomiędzy dwoma obrazkami. To było pierwsze spotkanie z panią od HR. Drugie spotkanie to już rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem pracodawcy czyli w tym wypadku kierowniczką z biura w Katowicach, która zadała mi te jakże "kompetentne" pytania. A jeszcze na samym początku, przed pierwszym spotkaniem była krótka rozmowa telefoniczna na temat oczekiwań finansowych i umówienie na spotkanie. Ja jestem osobą, która ma już kilkuletnie doświadczenie w pracy administracyjnej, więc dla mnie każda zmiana pracy musi być na plus, nie tylko finansowy, ale dla osób bez doświadczenia, po studiach, pewnie warto się załapać, żeby coś mieć w cv, a potem szukać czegoś lepszego. Proponowane zarobki- jak dla osób bez doświadczenia są ok. Jednak pamiętajcie, że atmosfera w pracy jest bardzo ważna, nie da się na dłuższą metę wytrzymać z szefem tyranem. Pozdrawiam i życzę spotkania jak najlepszych pracodawców na waszej drodze.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Centralny Ośrodek Informatyki. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Obecny_pracownik

Jestem z Katowic gdzie udostępniamy dane z baz cepik. Trochę dziwią mnie negatywy powyżej bo pracy wprawdzie jest ooogrom natomiast nie jest trudna a nawet ciekawa jeśli kręcą kogoś samochody i różne ciekawe problemy z nimi związane. Nadgodziny są ale sprawdziliśmy z kodeksem pracy i jest ok i są płatne w terminie. Jak dla mnie, osoby bez wcześniejszego żadnego doświadczenia oprócz fizycznej pracy, pensja okazała się zaskakująco wysoka. W innych miejscach pracy np w banku w Kato proponowano 2500 brutto. Jedyne na co można narzekać to atmosfera, która tworzą sami pracownicy, zależy do ktorego pokoju trafisz. Czasami jest problem z wzięciem urlopu ale idzie się dogadać. Jak masz nastawienie że do pracy idziesz pracować to jest to dla ciebie.

Kartuza
@Obecny_pracownik

Zostałam zaproszona na rozmowę, możesz polecić na co zwrócić uwagę żeby pracę dostać i przekonać się na własnej skórze jak jest naprawdę? :)

Pek
@Obecny_pracownik

A te nadgodziny będą już cały czas? czy po jakimś czasie wrócimy do 8 godzinnego etatu?

Pek
@Pek

miałem na myśli 8 godzinnego dnia pracy

@Obecny_pracownik

To co piszesz udowadnia, że nie jesteś pracownikiem. Piszesz na zamówienie katowickiej superkierowniczki i tyle. Zapomniałeś dodać, że te 2500 zarobisz z nadgodzinami. 32 nadgodziny miesięcznie obowiązkowe. Już drugi rok. Urlop max dwa tygodnie w terminie jaki wyznaczą. Reszta po kilka dni tylko w terminie ustalonym przez górę. Wydumane, nierealne normy ilości rozpatrzonych wniosków i ciągłe zastraszanie, że jak się nie wyrobisz to zwolnią. Są pracownicy co pracują "po cichu" ponad 32 godziny nadliczbowe bo zwyczajnie już nie wyrabiają. Taka sytuacja tworzy atmosferę, a nie pracownicy jak piszesz. Kompletny brak organizacji pracy, co skutkuje permanentnymi nadgodzinami. Zaś dyrekcja jest karmiona kłamstwami, że to się ustabilizuje i jest chwilowe. (usunięte przez administratora) i tyle.

To ile wynosi podstawa? Z nadgodzinami nie powinno być 3200?

@Gość

Z nagodzinami wychodzi 3200 do ręki.

Lidia

@ik mało precyzyjne jest Twoje pytanie. Gdybyś dodał na jakim stanowisku chcesz pracować w Centralnym Ośrodku Informatyki, jakie masz doświadczenie to bardzo możliwe, że ktoś podałby Ci widełki wynagrodzenia. @Pracownik to jakie jest ustalone wynagrodzenie na umowie?

ik

Ile max można wyciągnąć wynagrodzenia na Cepiku?

ik
@ik

PS: W Katowicach

Lidia

@gość właściwie nie do mnie powinieneś kierować swoją wypowiedź a do @Kartuza, bo to on pyta. Pewnie chodzi o to jak się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Co byście doradzili osobom po własnych doświadczeniach?

gość

Po wyborach zmieniła się władza w Polsce i zmieniła się także władza w COI. Cała kadra kierownicza została wymieniona. Przyszedł dyrektor całego coi z konkursu, zrezygnował, bo nie miał prawa do decyzji i był tylko marionetką w rękach ministerstwa. Na jego miejsce wskoczyła zastępczyni, koleżanka pani minister ;). Na miejsce dyrektorów niżej, wskoczyli koledzy pani dyrektor ;), dyrektorzy, wybrali sobie nowych kierowników i to nie z ludzi którzy pracowali i znali tą firmę. Byłoby jeszcze spoko, gdyby Ci ludzie znali się na swojej robocie, niestety nie znają, bo większość z nich nigdy nie pracowała na innym stanowisku niż zarządzanie. Potrafią jedynie poganiać. i gadać korpo gadkę. Przykładami niekompetencji są np stwierdzenia dyrektora, że nie ma systemu, z którym nie dała sobie by rady baza danych oracle, chyba facebooka nie widział ;) Inny dyrektor, były wojskowy, czeka aż ludzie do niego przyjdą i powiedzą co trzeba zrobić a on podpisze to swoim nazwiskiem ;) Kierownik dostał ksywę "śliski" od swoich podwładnych, bo się ze wszystkiego wyślizga, a słowo jest warte tyle co zeszłoroczny śnieg ;) Firma zanotowała straty za rok 2016, więc pani dyrektor oskarżyła poprzedniego dyrektora o niegospodarność. Gość był tylko w styczniu dyrektorem, więc by musiałbyć naprawdę głupi, żeby robić wałki. Za to realizacja projektów, bez uzgodnienia finansowania, aby się przypodobać ministerstwu, czyli robienie za friko, na pewno nie miały związku z tym, że zanotowaliśmy stratę Była krytyka, ale też są pozytywy, bardzo dużo jest ludzi(niekierowników), z którymi się świetnie pracuje. Tacy normalni ludzie, chętni zrobić coś porządnego, którym można powiedzieć, że coś da się zrobić inaczej/lepiej i zamiast się oburzać, po prostu z tobą dyskutują. Zwykle takich osób jest mało/połowa w firmie w COI jest bardzo duża liczba. I mam nadzieję, że kierownikom i dyrektorom będzie tak dobrze, tak będą tam zarabiać, że nigdy ta gówniana bańka się nie rozleci i nigdy nie spotkam już żadnego z nich :D, albo jeszcze lepiej, jak ich wszystkich do pierdla wsadzą.

Lidia

Czy na forum są pracownicy Centralnego Ośrodka Informatyki, którzy odpowiedzieliby użytkownikowi @Kartuza na jego pytanie odnośnie rekrutacji? Myślę, że temat zaciekawi więcej niż jednego użytkownika, ponieważ jest sporo ofert pracy: https://www.coi.gov.pl/oferty-pracy.html.

gość
@Lidia

dziwne pytanie, na co zwrócić uwagę, aby się dostać, rozwiń pytanie, może ktoś odpowie. Jeszcze przydałoby się jakbyś napisała na jakie stanowisko chcesz aplikować.

Lidia

@kkopp Czy możesz rozbudować swoją wypowiedź? Dlaczego nie polecasz innym tej firmy? Twoja opinie pomoże innym użytkownikom forum. @Steve Jobs Widzę, że pracujesz lub pracowałeś w Centralnym Ośrodku Informatyki. Jak układała się Twoja współpraca z tą firmą? Jak oceniłbyś atmosferę w COI?

Steve Jobs

Praca w COI przypomina zmaganie się z zatwardzeniem niby z pozoru prosta rzecz ale wymaga wiele wysiłku, a na końcu efekt mizerny. Proces projektowy jest jasny i zgodny ze świadczeniem usług wytwarzania oprogramowania, przebiega następująco: 1.Euforia: 2.Panika 3.Szukanie Winnych 4.Karanie niewinnych 5.Nagradzanie niezaangażowanych Ostatnie czasy pracy przypominają scenariusz filmu "Ucieczka z Alcatraz", kończy się depresją.

kkopp

Cóż, ogólnie nie polecam.

była_pracownica

Nie tylko Katowice, ale inne oddziały również, jeden zlikwidowała (drugi zlikwiduje za chwilę) na którym zbudowano fundament całego COI, sumienny, uczciwy i nie mający sobie nic do zarzucenia. Kłamała w żywe oczy do końca i pracowników i dyrekcję (dyrekcja nie znała zupełnie tematu), wypowiedzenia przekazano za zamkniętymi drzwiami,, wszystko cichaczem było ukartowane, argument? droga lokalizacja - kpina, jakby to zespół wybierał siedzibę, ciekawe skąd wzięły się pieniądze, by inni pracownicy COI przenieśli się na ich miejsce. No cóż mam nadzieję, ze spotka ją to samo, najlepiej tuż przed emerytalną ochroną ;) p.s okropna fałszywa kobieta! tacy ludzie tam pracują, Dyrekcja nie liczy się z nikim! tylko kasa kasa kasa! miłą atmosferę tworzą szaraczki tacy jak my, pracusie którzy nie wychylają się eehh.. tyle na temat!

YYY

Skoro tak źle to może lepiej że zwolnili, dadzą odprawy. Jak dyrekcja chce osiągać wyniki musi mieć dobrych ludzi. Malkontenci maja wolne.

@YYY

Bończa dostał nagrodę a przydupasów nie miał bo większość dyrektorów była w COI dużo wcześniej. Teraz jest banda lizotyłków którą obchodzą tylko wykresiki. Praca leży, systemy coraz bardziej zaniedbane, odeszła masa fachowców a chętnych na ich miejsca brak. Pracowników dyrektorstwo traktuje jak bydło i zwala na osoby kompletnie zielone w temacie trudną pracę bo nie ma komu tego zrobić. Dobra zmiana doprowadziła COI do upadku, zresztą nie tylko COI

pok

Tak no nie od dziś wiadomo ze jest dużo powodów do zwolnienia nie ma sensu tak chyba tego uogolniac prawda? No i każdy może też mieć jakieś swoje osobiste powody no i nie musi się przecież rym dzielić

zwolniony
@pok

Teraz zwolnili 180 osób bo nowa dyrekcja musi mieć swoje zaufane osoby....... kpina

Fagot

Jak wygląda praca na Helpdesku? Warto zacząć tam swoją "karierę"? Jakiego wynagrodzenia mogę się spodziewać?

ZorientowanyWtemacie

Dziś odwołali Bończe, a jego przydu...asy poskładały wypowiedzenia (usunięte przez administratora) l Nadal chcecie tu pracować?

BylyCOIowiec

No to widzę znowu ktoś znalazł sobie lepszą prackę i szukają jelenia, który będzie zasuwał na nierobów za najmniej jak się da. I tak trzeba, i tak powinno być. Dzięki temu optymalizuje się koszty. A CEPIK, eDok, PESEL, REGON i inne śmieszne systemy będą ośmieszane w mediach po całości. Chcecie się w to pakować? Proszę bardzo. A wielebny pan kierownik z Łodzi może znajdzie minutę na spotkanie z wami,

Lolek

Widzę samych króliczków, co się nie sprawdzili, zachciało się kokosów a tu w COI trzeba pracować, tak panowie pracujemy jak w korporacji zapier.... jest, co z tego , że są znajomi, znajomi są wszędzie i w korporacjach, jak się zajmujesz plotkami to masz co masz czyli nic. Jak jesteś dobry i chce ci się pracować to i zarobisz i zapłacą ci za nadgodziny. Malkontentów jest pełno. 6 miesięcy to dawali ci abyś się wdrożył i przynosił wymierne efekty firmie. Prawda jest taka , nie da się siedzieć na tyłku i przytulać pieniądze, to nie administracja, że jak się przyjmiesz raz to już masz posadę do emerytury nie ma tak :( Pracujesz , jesteś dobry to cie doceniają , nie to nie przedłużają umowy, proste zasady. Tak , prawda "Wszelkiej maści obiboki i kombinatorzy błyskawicznie wylatują na bruk. " a potem dziamgają jak to im źle. Podsumowując, chcesz się uczyć, starasz się i widać efekty to i ciebie doceniają. Mówię o technicznych stanowiskach, administracja hm jak to administracja ;) nie wnikam to inny grajdołek tam obowiązują inne zasady jak wszędzie. W IT jest ok i nawet w Heldesku kierownik jest spoko. CO do mnie , pracyję teraz dla duzej korporacji, w coi tez popracowałem, różnica jest teraz taka, że jak dam d... to mnie wywalą szybciej niż z COI. Ja byłem zawsze inny nie interesowały mnie układy - rób swoje takie motto na resztę miej wywalone. Jak ktoś chce niech próbuje i sam oceni a warto. Duże, trudne projekty co prywatne firmy wywaliły się na nich , dlatego są trudne. Kiepski analityk potrzebował prowadzenia za rączkę no cóż , nie był smodzielny nie radził sobie to podziękowali mu. Czy sukcesy przyisują sobie, nie sądzę, doceniają zespoły które są dobre. Zawsze jest lider prawo jungle :) Zresztą, Dyrektor COI dostał nagrodę CIO roku 2015 , więć model zarządzania i efekty zauważył biznes coś to oznacza moi drodzy. Podsumowująć jak chcesz pracować jak w adminitracji to nie w COI, idź do biznesu zobaczysz jak jest :) Powodzenia życzę nowym COI-owcom . Pozdrawiam NIKODEMA :)

Zostaw merytoryczną opinię o Centralny Ośrodek Informatyki - Łódź

Centralny Ośrodek Informatyki
1.6/5 Na podstawie 120 ocen.

Centralny Ośrodek Informatyki