Speedmail

Opinie o Speedmail

gonzales

Jak tam z zarobkami? Bo doszły mnie słuchy, że niezła kicha od paru tygodni

antoś

ja prowadze taki punkt, niestety nie podam miasta, zebym nie był rozpoznany , ale powiem tak : dooopa ! prezesi robią biznes naszymi rękami , duże listy typu ksiązka A-4 o grubości ksiązki telefonicznej jest traktowana jako list zwykły ! i zapłata oczywiście groszowa. Nie ma mowy wtedy o doręczaniu pieszo, tylko samochodem mozna cos takiego przewozić, speedmail tłumaczy to inwestycją w klienta. Spoko rozumowanie, ale dlaczego to nie oni inwestują ( czyli płaca nam normalnie jak za przesyłkę o wyższym gabarycie ) tylko mamy my inwestować ? A z ich strony gdzie ta inwestycja ? za wszystko płacimy my , nawet za sprzęt , którego nie mozemy uzywać do np swoich spraw, choćby surfować po necie, mimo ze za dostep do internetu abonament płacimy my ? A potrafia też wlepic kary finansowe za nasze błędy Tak czy inaczej ja się juz z tego wymiksowuję , a ty rób jak chcesz.

antoś

być może i ma 100 punktów, inaczej nie byłoby sensu być operatorem pocztowym, ale nie wiesz czy to ich własne czy partnerskie .

henio

ogólnie firma tragedia prezesi nie wiem co oni tam jeszcze robia chyba sa po to by ozbijac sie coraz nowszymi infiniti nie maja pojecia o pracy wala scieme a jak cos sie zesra typu nie dotrzymanie terminu zwalaja na ludzi totalny wyzysk duze wymagania za smieszne pieniadze jednyne co jest na plus w tej firmie ze zatrudniaja ladne panie w biurach ale to pewnie pod siebie ciekawe czy cos z tego maja penie tak wlasnie zmienilo sie cos z kadra zenska moze ?

hłehłe

Przez miesiąc cisza , aż tu nagle 5 nowych wpisów w dwa dni :)) Co nowego we Wrocławiu hehe ,dobre a speedy jak przystało na ludzika z takim nickiem błyskawicznie odpowiada. Znajdź sobie inne hobby trollu , odpowiadanie samemu sobie wskazywałoby na poważną chorobę psychiczną,rozdwojenie jaźni występuje przy schizofrenii. Jak to jest stary, w dni parzyste jesteś ion a w nieparzyste speedy czy na odwrót ? a może jest was więcej :)) Opowiedz nam o tym ,na pewno będzie to ciekawsze niż to co pisałeś do tej pory

ion
@hłehłe

Nie trzeba być chorym psychicznie aby pisać pod różnymi nickami. Na wielu forach różne osoby tak robią i są nawet moderatorzy, którzy blokują wpisy o różniących się nickach wysyłane z komputera o tym samym numerze ID. Ja nie jestem Speedy. Speedy to zapewne osoba, która pracowała w punkcie we Wrocławiu i opisała co się tam działo. A ty kto jesteś ? Chorobliwa podejrzliwość, wręcz urojenia. Może sam cierpisz na zaburzenia psychiczne. Nieraz ludzie pomawiają innych o różne rzeczy aby odwrócić uwagę od siebie. W każdym razie nieciekawy z ciebie osobnik i trzeba współczuć tym, którzy z tobą pracują.

gosc

Ooo ale Szczecin ma opinię :) Widze ze niezle sie tam dzieje... to czemu jiz tam nie pracujesz byly pracowniku?

Speedy

We Wrocławiu poleciał kierownik pod koniec kwietnia. Tyle jedynie wiem gdyż nie pracuje już w tej śmiesznej firemce.

U nas w Szczecinie też były niezłe cyrki "Kierowniczka" przynosiła swoje domowe fochy do pracy. Jakieś czepianie się. Traktowanie różnie ludzi. Było dwóch dupowłazów tzw. "liderów' i wzajemne spijanie sobie z dzióbków. Od jednego non stop czuć było wczorajszym chlaniem. Drugi zgrywał tzw. dużą głowę" po prostu omnibus z topografii miasta. Ten pierwszy robił typową spychologię, a ta baba tylko mu przytakiwała. i wszechwiedzący wujek dobra rada RKO.

ion

I co nowego we Wrocławiu, Speedy ?

Jarząbek

Ci którzy firmie speedmail wciskają szpilki - to nie ludzie to WILKI ! :P

Speedy

Zatrudniłam się we Wrocławiu w tej pseudo pocztowej firemce która zapewne niedługo padnie. To co tam się dzieje to aż oczy bolą patrzeć jak mawia klasyk. Ostatnio mieliśmy przeprowadzkę punktu dystrybucyjnego oczywiście na mniejszy metraż, ciśniemy się jak sardynki, kierownik niezły burak do wszystkiego się czepia. A że ktoś za wcześnie kończy, że trzeba brać więcej przesyłek w ogóle nie ma atmosfery tzn jest ale jakaś zgniła. Zaczynamy zazwyczaj o 7, musisz sobie poukładać przesyłki, zeskanować je co zajmuje sporo czasu gdyż działa tylko jeden komputer i tak gdzieś około godziny 10 jesteś w swoim rejonie który jest gigantyczny. Rejony są tak duże, że na swoim spotykam ze czterech normalnych listonoszy. Później jak rozniesiesz co masz roznieść wracasz do punktu dystrybucyjnego aby się rozliczyć co zajmuje kolejne dobre kilkadziesiąt minut. A teraz to na co czekają wszyscy pracownicy czyli wynagrodzenie. Więc tak. Na umowie oczywiście zlecenie podpisywanej na trzy miesiące stawka dzienna wynosi 50 zł brutto czyli jakieś 35 zł na rękę plus 0,20 groszy brutto za każda doręczoną przesyłkę zwykłą i 40 groszy brutto za poleconą których nie ma tak dużo. Dodam, że praca nie jest codziennie, jak nie ma przesyłek nie ma pracy, wiec na kokosy nie tutaj co liczyć. Nie wiem czy można zarobić 1000 zł netto, dodatkowo jest się w pracy cały dzień, zaczynasz o 7 i zanim wrócisz z rejonu, rozliczysz się i wrócisz do domu jest 19. Więc omijajcie to dziadostwo szerokim łukiem, ZWŁASZCZA WROCŁAW(usunięte przez administratora)

jyt
@Speedy

Który klasyk tak mawia ?

Ryszars
@jyt

Aż wstyd tego nie iwedzieć a jeszcze się o to pytać ........

em
@Speedy

Jest to odpowiedni wpis. Jest podana miejscowość. Są podane fakty, szczegóły, opinie. Powinno być jak najwięcej takich wiadomości z całej Polski. Pozytywnych i negatywnych. Byłby wtedy dobry przegląd tego jak się pracuje w Speedmail.

kondzio
@em

Na tym forum najwięcej udzielają się ludzie którym speedmail coś tam złego zrobił,cztyaj wywalił nieroba na zbity ...., i na każdy pozytywny wpis jest od razu riposta. Pracuje w Warszawie na Bemowie ,w tej chwili zarabiam ponad trzy koła,od czasu umowy z inpostem przesyłek jest tyle że nie da się tego przerobić a i umów z SP jest coraz więcej. Przychodzę do punktu 6:00-6:30 ,mam gotowe przesyłki ,nic nie muszę skanować,wszystko jest przygotowane ,układam sobie trasę i ok. 8:00 jestem w rejonie,jak kończe wczesniej prosze chłopaków z sortowni zeby zeskanowali mi przesyłki na nastepny dzień i jeszcze tego samego dnia układam sobie trasę Pewnie że rejony są większe niż np w PP ale listonosze z PP mają po 200-300 poleconych dziennie ,więc to normalne że ich rejony są mniejsze od naszych. Atmosfera jest super ,szef normalny ,płacą dobrze i w terminie ,czego chcieć więcej :) Pozdrawiam załogę z Bemowa :)

jyt
@Ryszars

(usunięte przez administratora), trener trzeciej klasy to dla ciebie klasyk ?

Asia

W Warszawie spoko zarobisz te trzy koła netto i to bez napinania sie , tyle , ze w cztery miesiące pracy.

ziko

Praca w speedwaymailu jest dobra ale od wczoraj zrobili ciecia dniówki wynosi ona teraz 20zl brutto i sa 2 umowy jedna zlecenie z dniowka oraz druga o dzielo na ilość listow czyli mowiac prościej wielki kicz

5 EURO DZIENNIE?
@ziko

To już w Bangladeszu lepiej płacą.

Ryszard
@ziko

To już na kebab nie starczy,zostaje tylko kalafior.......

Kebab

Nie rozumiem waszych smutów. Jak sie godzicie na denna robote, to czego oczekujecie? Że wam zapłacą tysiaka za tydzień? T(usunięte przez administratora)U mnie pracownicy mają 3 tysie na ręke. Tak , w kebabie. Wiem jak harujecie bo w tym roku juz 5-ty listonosz od was mi z banku przynosi.

kebeb śmierdzi kalafiorem
@Kebab

Za dużo kebaba chłopie,zacznij wcinać kiełki więcej będziesz rozumiał a o listonoszy się nie martw ,poradzą sobie bez twoich cennych wskazówek.

Ja nio

NIe lubię tej firmy i wiem dlaczego, jednak prosze forumowiczów aby nie ośmieszali się wpisami takimi jak 3 ostatnie które napisane w ciagu godziny napisała ta sama osoba zadając temat i jednoczesnie odpowiadając. Jesli juz robicie coś takiego, zróbcie to inteligentniej :) Pozdrawiam.

Macio

No to ktoś poznał sie na jego mozliwościach jak to mówią lepiej późno niż wcale.

fuszerkownia com pl

jedyne, co wam można doradzić, to wystartować w przetargu na listy polecone i zwykle z policji. kupa kasy za grosze do zarobienia, jak w in post! wymagania przetargowe są żadne, jak wiecie, więc do roboty!

Obiektywny

Ja pracuje w tej firmie już blisko 2 lata i jeszcze ani razu nie miałem tylu listów. Jednorazowo zdarzyło się, że miałem przeszło 600 i 500 a najczęściej to 50-250

stanisław

Jezeli ktoś pracuje w Speedmailu i roznosi codziennie po 800-1000 listów to niech powie jacy nadawcy nadają takie ilosci listów.

@stanisław

Jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to nie ma sensu prowadzić dyskusji ^^

doradca
@TTZ

Rzeczywiście z TTZ nie ma sensu dyskutować bo to kret s super firmy,,,,,,,

pan_załamka

Warszawa. Za listy dostajesz na początku 0,36 zł BRUTTO, potem dniówka 35 netto i za list ok 0,20 zł BRUTTO. Krótko mówiąc każdego dnia masz inny rejon, który jest tak duży, że nawet 300 listów do 16 godz. nie rozniesiesz (przy wyjściu o 9 godz. z urzędu, wcześniej trzeba przygotować listy, zeskanować sobie i poukładać) a często nawet 300 nie rozniesiesz do 19 godz. Jak pracujesz do 19 godz. codziennie i w soboty to ponad 1500 zarobisz, inaczej można pomarzyć. Jak na dodatkową pracę to zbyt męcząca i wielogodzinna aby ją pogodzić z normalną robotą. Jak lubisz pracować 12 godzin za 5zł/h (średnio po przeliczeniu) to polecam.

@pan_załamka

Rzeczywiście załamka,też pracuje w Warszawie,przy dużych nadaniach mam 800-1000 listów dziennie.Standardowo jestem w punkcie 17-18.Jeśli rozniesienie 300 przesyłek jest dla ciebie za trudne to zacznij zbierać złom .

pan_załamka
@TTZ

Kilka lat pracowałem w innej firmie i bez problemu robiłem 800 listów do 16:00, ale na swoim rejonie i dużo mniejszym rejonie niż w Speedmail dają. Jak tu idziesz codziennie gdzie indziej i to czasem na dwa duże rejony, z kamienicami po 16 mieszkań albo niskimi blokami nawet po 8 klatek i w każdej klatce mam do wrzucenia 1 list, a nie mam ani kluczy, ani kodów, to sobie policz ile muszę stać przy każdym budynku dzwoniąc żeby mnie ktoś wpuścił i ile budynków oblecieć żeby te listy roznieść. Jednego dnia biegałem (mówię serio) od bloku do bloku, nie truchtem tylko zapieprzałem biegiem dosłownie, cały dzień, żeby jak najszybciej skończyć, to udało mi się niecałe 300 do 16:30 roznieść. Może na twoim urzędzie Speedmail jest inaczej, tu gdzie ja robiłem jest jak mówię.

TTZ

A jakie są realne ilości do doręczenia w/g ciebie prezesie ? Pracowałem na PP i w In post ,doręczanie ok 1000 listów dziennie to była norma.Skoro ta branża nie ma przed tobą żadnych tajemnic powinienieś to wiedzieć. Nie pracuje na etacie w speedmailu ,twoj nick i ilość jadu jaką wylałeś w tych trzech zdaniach wskazuje raczej na to że ty pracujesz na etacie w konkurencji.

gonzo

Czy z nowym rokiem ruszyła usługa PDC zgodnie z zapowiedziami prezesika czy nic z tego nie wyszło ?

dd

DAĆ SOBIE spokój niech padają te parapoczty

Zostaw merytoryczną opinię o Speedmail - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Speedmail?

Zobacz opinie na temat firmy Speedmail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speedmail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Speedmail?

Kandydaci do pracy w Speedmail napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Speedmail