Speedmail

Opinie o Speedmail

bajkopisarze ze śp inpostu 2016-08-15 07:35
I pewnie wszyscy nadal tam zarabiają 5 tysi xd
oi 2016-09-24 17:27
Widziałem selgrosa nosicie? po inposcie..
kasia 2016-09-30 20:55
Duzo rzeczy po inposcie nosimy. Same śmiecie jak na razie. Najgorsze są ciężkie katalogi i gazetki.
Przemek 2016-10-05 14:48
Selgrosa nam niestety Poczta zabrała. A może "stety"? Co kilka dni zyskujemy nowego kontrahenta do roznoszenia, listów jest coraz więcej, więc może, że Selgros odszedł - przestalibyśmy się wyrabiać.
Kolego 2016-10-13 09:55
Jak myslicie ktora firma jest bardziej perspektywiczna Speedmail czy Forposta? mysle o wspolpracy z jedna z tych firm
POZDRAWIAM
PDcik 2016-10-13 16:08
Forposta ma mniejszy zasięg, bierz speeda, przesyłek nie ma za dużo, ale perspektywy rozwoju są. W zależności od wielkości miasta zarobisz lub będziesz wegetował. Napisz coś więcej, jakie miasto, itp.
U nas listonosze są traktowani z szacunkiem.
próbuj, 2016-10-17 07:21
Serio? Gdańsk możesz brać, tylko dowiedz się, dlaczego poprzedni ajent zrezygnował lub mu wypowiedzieli umowie, bo to może być kluczowe. Stawka? Mhn, są kary za takie informacje, ale nie odbiega od tego, co płacił in post ajentom. Próbuj. Zawsze możesz wypowiedzieć umowę, jak coś pójdzie nie tak. Jak coś niejasne, to pytaj.
romek 2016-10-19 11:57
Jest u nich praca jako Speedmail - prowadzenie punktu pocztowego jednak.
makulatuRka 2016-11-04 09:12
Maryjki z Krakowa roznosi PP, wczoraj widziałem. Także jednej makulatury mniej.
listonosz 2016-11-05 17:22
Jak tam wygląda obecnie sytuacja w firmie przejęli większość listów po inpoście? Jeśli tak to może zarobki są większe niż kiedyś ktoś z firmy może się wypowiedzieć?
bez rewelacyi 2016-11-06 17:51
Wolumen przesyłek wzrósł o jakieś 30%, czy to rewelacja? Raczej nie...
Przemek 2016-11-10 20:10
Dojdzie Santander plus trochę pomniejszych pierdół, wróci po Nowym Roku Selgros. Będzie co robić. W tej chwili z samymi tylko Suezami i UPC ciężko sie powyrabiać z terminowiścią. W rejonach "szpitalnych" dodatkowo roznosi się całe kilogramy medycznych bzdetów - jakieś czasopisma, oferty, ostatnio glukometry.... Nie jest źle naprawdę.
bez rewelacyi 2016-11-10 21:12
Nie każdy ma te firmy, o których piszesz. My mamy tylko Vectrę oraz Orange i niestety jest lipa. Na waciki tylko starcza.
uygi 2016-11-18 15:47
Jak ktoś chce sznur na szyi to oto jest.
jest fajnie 2016-11-19 10:31
Jaki sznur? Rozwiń swoją odpowiedź.
miasto 2016-11-20 16:13
Jak to Selgros wróci? Bez takich proroctw proszę ;) na razie nie jest źle i po badaniach widać że coś się kręci
piotr 2016-11-26 19:48
Zapisałem sobie ofertę tej firmy kiedyś na Bydgoszcz. Chyba już nie szukają.
Fragment:
Zarobki
Stałe wynagrodzenie miesięczne- 500 zł (netto)+ prowizja za doręczone listy. Kwoty netto- + podatek vat (23%). Jest możliwość współpracy dla firm bez vatu. Prowizja za doręczony list- od 34 gr do 60 gr. Średnio około 40 gr.
Dodatkowo można zarobić na odbiorze przesyłek od Klientów, oraz realizowaniu usług- np czynności nadawcze. kwoty netto. Razem około 2300zł do 2800 zł netto na fv. Do tej kwoty dochodzi dodatkowo 23% vat

Od 2300 odjąć jakiś lokal za 400 złotych to daje 1900 zł czyli praca na 3/4 etatu za minimalną stawkę tj. 6h a w ogłoszeniu gość pisał że szacowana czasochłonność to 6h.

Przy płacy za 1100 zł miesięcznie netto (chyba, że ktoś "dodatkowo" za przychód uznaje VAT) na dworze w deszcz, śnieg, chłód naprawdę trzeba lubić taką pracę, żeby ją wykonywać i jeszcze umieć żyć za tą kwotę.

Finalnie odpuściłem
Listonosz 2016-11-26 20:10
Poczta Polska (czyt.Listonosze) ma wielką nadzieje że te kure...na makulatura jednak wróci do Speedmaila.
ukrainski parobek 2016-11-27 09:15
Masz racje co do wyliczenia, ale Bydgoszcz jest dość dużym ośrodkiem i listów teraz jest więcej. Jak ktoś nie jest leniwy, to te 3000 na łapkę powinien mieć. ale kluczem jest właśnie ta czasochłonność. Jak jesteś żółwiem, nie zarobisz, bo średnia godzinowa ci wyjdzie fatalna.
hubert 2016-11-27 10:08
3000 ? do tego dolicz zus z działalności 1200 zł to mamy 4200.
4200 przez 0,40 zł to daje 10 800 listów.
W Polsce Poczta Polska dostarcza ponad 1 mld listów i już bez inpost obsługuje z 95% rynku. (dane z PP).
Przyjmijmy, że zostaje z 5% tj. około 50 mln sztuk czyli miesięcznie 4 mln listów przesyłek do 2 kg (tak pod hasłem list rozumiemy przesyłkę do 2 kg).
W Polsce jest 15 mln gospodarstw domowych czyli w miesiącu do co 4 gospodarstwa trafia list.
Ale Speedmail ma termin doręczenia D+3 więc listonosz wychodzi co 3 dni czyli idzie 10 razy w miesiącu na ten sam teren. Oznacza to,że przesyłka czy list trafia statystycznie do co 40 gospodarstwa.
Żeby roznieść 10 800 listów, przesyłek poświęcając 1,5 minuty na dostarczenie trzeba pracować 270 godzin.
W tym 1.5 minuty liczę dojazd do co 40 domku (rowerem lub samochodem, światła, korki itp), dalej czas grupowania i dostęp do skrzynki na blokach. Gro domofonów to stare domofony i jak widzę listonoszy z PP czasami sobie "postoją" trochę przy drzwiach. Speedmail obsługuje tylko miasta więc teren się zacieśnia ale nie do przesady.
Dziennie listonosz z PP nie nosi 500 listów a dla takiego wynagrodzenia trzeba by. Pytanie też jak duży jest obszar. Listonosze Poczty Polskiej mają obszary 500 metrowe...
A jak to w Speedmailu wygląda?

ukrainski parobek 2016-11-27 19:44
Źle to liczysz, największe wolumeny robią listy masowe od pojedynczych nadawców, które już tu opisano! W moim mieście 2 nadawców odpowiada za 50% całego wolumenu miesiąca. Robota na 6 dni. Czy zrobisz to sam, czy z kimś dodatkowym, to twoja broszka. Reszta? D+3 to tak z przymrużeniem oka, ale o szczegółach nie mogę pisać. Jak znasz ten rynek, to częściowo się domyślisz, o co chodzi. Jak ktoś jest zainteresowany, to odpowiednie osoby z tej firmy przedstawią ofertę. Nie jest rewelacyjna, ale jakoś bardzo źle tez nie jest! Praca ciężka, ale jak przychodzi przelew, to gęba się cieszy!
hubert 2016-11-27 20:10
jeżeli zależy to od poszczególnych nadawców to znaczy że różne miasta mają różnie. Czyli taka loteria. Masz duże zlecenia to zapierniczasz i masz. Nie masz to waciki zostają jak wyżej. Tak wnioskuję. Zdecydowanie wybrałbym lotto :-)
bzdury 2016-11-27 22:22
same bzdury. ja na poczcie polskiej miałem rejon 14kilometrowy. oczywiście są rejony malutkie ale to coraz większy przypadek na taki trafić. a na dane z pp to po takiej informacji od razu reaguję że trzeba wziąć duże sito. gdyby nie to że tam jest umowa o pracę to nikt by się nie zastanawiał czy pracować w pp czy w speedmailu. u nas jest ok.
ukrainski parobek 2016-11-28 06:31
Jeżeli bierzesz miasto po kimś do pracy, to wolumen listów jest znany. Graj w lotto, leserzy w tej pracy się nie sprawdza. Umowę zawsze możesz wypowiedzieć, jak coś jest nie w znaczki.
hubert 2016-11-28 19:15
@ukrainski parobek - jeszcze jedno. To przymrużenie oka wpisane jest w umowie czy na widzi mi się, które zawsze można zmienić? Pamiętam z innej firmy co było na szkoleniu a co potem. Niektórym wychodziły dopłaty za zaszczyt pracy w tej firmie...
ukrainski parobek 2016-11-28 20:05
W umowę masz wpisane d+3, czas doręczenia niektórych przesyłek może być dłuższy, bez konsekwencji. Jak firma zaczyna nagle wyciągać konsekwencje, to wypowiadasz umowę. Co do inpostu, to jak firma zmusza ciebie do zakupu bezsensownych rzeczy to już wtedy powinna się tobie zapalić czerwona lampka. Speed to nie inpost, jest normalniej, choć niektórych przeraza rozliczanie gpsa. To nie inpost, tu dbają o jakość doręczania. Speed nie istnieje, aby golić ajentów. Speed istnieje, aby z nimi współpracować, choć potrafi przywalić w ryj, jak potrzeba ;)
dulka 2016-12-03 08:14
dobrze by było ,gdyby płacili a niestety wypłaty na raty
leniwy 2016-12-03 17:23
O spidmajl nie ma kasy? a będzie gorzej.
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ 2016-12-03 20:07
Speedmail nie ma kasy? U nas przelewy w terminie.
bystry 2016-12-03 20:39
dulka - pewnie pracujesz dla partnera, który dostał karę w wysokości 30-40% przychodu i nie ma Ci z czego zapłacić. Widocznie za mało się staracie. Może leniwi jesteście?
piotrek 2016-12-18 09:42
Co tam w Speedspamie słychać? dalej selgros, orange i vectra?
Bart 2016-12-29 23:40
Czy to prawda że Speedmail oferuje osobie prowadzącej punkt 40 groszy za list?
To ile dostaje listonosz?
patryk k 2016-12-30 20:03
20-30gr
spidmajlowiec. 2017-01-03 22:18
patryk k zapomniałeś dodać brutto czyli netto 12-22 grosze. Przy 300 sztukach co noszą okazjonalnie 40 zł wynagrodzenia można zarobić. Zależy pewnie jeszcze od punktu, miasta. no ale za 700-800 zł robić cały miesiąc to chyba nawet w Białymstoku ciężko kogoś znaleźć jeszcze do tak ciężkiej roboty. Łatwiej zrobić sobie dzidzię :-).
nienawidzący firmę. 2017-01-04 07:40
uhhuhu stawka minimalna na umowie zlecenie to 12 zł brutto od 2017 z kosztami pracy to jakieś 14,4 czyli wspomniane 300 listów listonosz musiałby roznieść w czasie 2,5 godziny uwzględniając przygotowanie i czas dojścia na rejon. Jest to niemożliwe. Polecą pozwy na partnerów i w efekcie ten twór padnie :-)
orangutan 2017-01-04 13:42
Z jednej strony piszesz, ze to roznoszenie okazjonalne, z 2ej, ze cały miesiąc... Zdecyduj się. Niestety, ileś tam osób z tego nie wyżywisz. Najlepiej samemu mieć działalność i roznosić, brać do pomocy tylko na jakieś większe akcje 1,2 osoby (vectra, orange). Resztę jesteś w stanie zrobić sam w mniejszej mieścinie. Jak jest inaczej, zmień branżę na sprzedaż ziemniaków, bo jesteś za wolny na ten zawód! Efektywność niestety ma tu kluczowe znaczenie.
ziomal 2017-01-04 19:53
Orangutan, kolega napisał wyżej, że 40 zł okazjonalnie można zarobić czyli regułą jest niższa dniówka. Najlepiej jeszcze własnym samochodem za to jeździć. Co do Twojej "elastyczności". Nie wiem gdzie ty żyjesz. W jakiejś dziurze. Na pewno to Polska? Może Białystok? Warmińsko-mazurskie?
orangutan 2017-01-07 14:37
Nie dziura kolego, tylko po prostu są miasta zapewne, gdzie tych listów jest dużo i idzie zarobić zarówno (blokowiska) doręczycielom, jak i ajentowi PD. Ale są tez mieściny (jak moja) gdzie z włączonym trybem żółwia niestety nie zarobisz. Moja mieścina jest dość mała i na 90% rejonów dojdziesz tam pieszo. Autko niepotrzebne. Masz racje - duże miasto, duża kasa; małe miasto - mała kasa! U nas nie wypuszcza się wyrobnika ze 100 listami, to się nie opłaca.
adorant 2017-01-13 18:25
Jak tam 13 zł brutto na 1h zleceniu już funkcjonuje w punktach speedmail? Widzę Szczecin na lento płaci 2 tyś netto. Aż dziw, że nie mogą znaleźć listonoszy.
nie ma ronk do pracy 2017-01-13 18:40
jaja sobie robisz? w kraju takie bezrobocie, ze nikt u nas (woj. pomorskie) za 11 pln netto nie chce przyjść!
wiseman 2017-01-13 22:00
@nienawidzący firmę - 13 zł brutto czyli ponad 15 to koszty pracy. Nie trzeba pozwów. Ta firma padnie przy obecnej stawce minimalnej a frajerów już nie znajdą bo gdzie się nie ruszysz to jest praca. Normalna. Nie od rana do nocy za miskę ryżu.
Papierowa potęga 2017-01-15 15:27
Ktoś ma forum ładnie ujął współpracę z nimi '' psychiczny zakładnik''. Obserwuje I widzę że ilość miejscowości spada. Zasięg na stronie nieaktualny. Dla samego rejonu Lublina na ich stronie szukają parterow dla 10 miast a pod tym rko jest, 20. To zdaje się połowa tego co było leży. A tam najwyższe bezrobocie i najniższe pensje. Nie chcę wiedzieć jak to wygląda w Śląskim, Pomorskim, Wielkopolskim. Warszawa chyba spoko bo prąd ale widzę że te, szukają do pracy. Inpost miał d14 I rady nie dawał czemu miałby dawać Speedmail? Bo ma d3?
nieopłacalne 2017-01-15 19:01
Nie wiem, czy to dobrze pojmujesz. Dla kogoś, kto chce siedzieć w biurze,a wysłać na rejony innych, to nie jest dobry interes. sam zakładasz firmę i sam zasuwasz- to ma sens, ale inaczej nie bardzo. Firma ciśnie d+3, jak ktoś się nie wyrabia, próbuje zejść na te minimum d+7 (nie dotyczy nadawców masowych, typu vectra czy orange [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] się, aby wszystko wyszło w terminie). Do inpostu nie ma co porównywać, z jednej strony mieli 15% rynku listów, ale zabiła ich chciwość, zarówno ajentów jak i centrali.
Speedmail niestety podąża powoli ich droga, chcą, aby robić rejon z 30 listami, aby zachować terminy, a to jest chore i nieopłacalne!
niewolny 2017-02-18 21:25
jest możliwe jak nie jesteś wolniejszy od ślimaka
mmkk 2017-03-17 15:36
Czy tez macie śladowe ilości poleconych?
miasto 2017-04-04 23:29
jak tam Netia?
Listonosz 2017-05-18 12:01
JA Z DOŚWIADCZENIA ZE SZCZECINA ODMAWIAM. GENERALNIE WOLĄ ŻEBYŚ ROBIŁ NA CZARNO I JAK PRZEKALKULUJESZ TE 1100 NA ŁAPĘ ZA GANIANIE Z 20kilogramowym wózkiem przy boku to po prostu się godzisz i wyciągniesz 1600 zł. Na dzień dzisiejszy nie dano nam nawet wypłat ( do 15 maja miały być ) i mówią że ogólnie pyta. nie polecam tej firmy stawki groszowe co do włożonego wysiłku.
Karolina 2017-07-20 22:22
@Listonosz - mógłbyś podać jakieś konkrety jeśli chodzi o "robienie na czarno"? Jak wyglądają warunki zatrudnienia w firmie Speedmail? Informacje na temat pracodawcy mogą być przydatne dla osób chcących aplikować na podobne do Twojego stanowisko, więc warto podzielić się z innymi użytkownikami swoim doświadczeniem.
Khe1 2017-08-15 14:35
Mam od czwartku zacząć pracę w Speedmailu jako listonosz w Bdg.... Czy ktoś powie jak jest w Bdg?
Karolina 2017-08-23 14:31
@Khe1 - gratuluję nowej pracy! Czy możesz opisać, jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna na Twoje stanowisko? Jak oceniasz pierwsze dni zatrudnienia w Speedmail? Takie informacje będą cenne dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.
Zostaw swoją opinię o Speedmail - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Speedmail