Speedmail

Toruń

Opinie o Speedmail

isa 2016-02-08 11:52:13
Umowa o pracę plus system premiowy wydaje się fair. Fakt, że aby ją otrzymać trzeba pokazać swoje umiejętności. Oddziały mają płacone za list nie za pracownika. Jak ktoś roznosi 30 listów dziennie nie może domagać się umowy o pracę ze stałą pensją. Inna sprawa to czas pracy. Są listonosze, którzy mówią mało zarabiamy (1000/1100) netto ale o swoim czasie pracy w miesiącu 90/100h już nie chcą rozmawiać. Jednym słowem jak dbasz tak masz. Ja ciężko pracuję i dobrze zarabiam. W tym samym oddziale są osoby co mają połowę tego co jak ale tylko dlatego, że kiepsko pracują.
maryjki z krakowa ;) 2016-02-09 17:20:29
Jak się Wam podobają tzw. Maryjki? Swego czasu InPOst to nosił. Masakra. Na razie tego jest mało, ale.... ;))))))))))))
niebieksie zło 2016-02-18 08:15:13
Tą prace trzeba lubić, niestety. Przygody? W mieście przygodą jest brak wejścia do klatki, a tak, to ja wiem ;) A te maryjki to przesyłki z przelewami do babć i dziadków, aby wysłali parę groszy na pewien instytut w Krakowie. Takie wyciąganie kaski ;)
zwin 2016-02-25 18:03:58
nie wiem jak w innych miastach ale grudziadz odpada odrazu , nie idzcie tam za zadne skarby, lepiej siedziec z [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w domu niz zarabiac na miesiac 400 zł , a w ogloszeniach pisza ze dzienne zarobki od 35 do 120 zł , śmiech na sali , ludzie tam ledwo 10 zł dziennie zarabiaja , kierownictwo smiech na sali , nie polecam nawet wrogowi
zetr 2016-03-04 16:35:52
firma śmiech na sali ;D
xxx 2016-03-06 19:25:09
120 pln to zarobisz w jednym dniu w miesiącu roznosząc Orange. Inaczej stawki są niższe, bo ile możesz wziąć listów na 1 czy 2 rejony? 100-300... czyli przy dobrym wietrze zarobisz 60 pln (300 x 0,2pln).
idą ciężkie czasy 2016-05-17 07:45:18
Inpost wycofuje się do dużych miast. Jak myślicie, będzie to miało wpływ na stawki i postrzeganie Speedmaila? Nie wróży to dobrze dla prywatnych operatorów....
biedaczek 2016-06-19 19:01:39
Komunikat spółki giełdowej Integer.... stąd jest to info. Poczytaj bliźniacze forum in postu, zwolnili większość ludzi, wypowiedzieli umowy np. Polsatowi cyfrowemu, jaja tam się dzieją.
Patryk 2016-06-20 23:00:04
Ja mam mieć prace tylko okres próbny to 3 dni i dopiero potem umowa, podpisałem na razie tylko pisma o ochronie danych osobowych. Jak jest u nich z wynagrodzeniami, płaca faktycznie od listu?
Ile dostajecie od listu?
Jak wyglada sprawa wypowiedzenia umowy , gdy by sie nie chciało wodolejstwo pracować?
Oszukują jakoś pracownikow?
Jan 2016-07-01 21:15:58
A co chcesz wiedzieć?
Szczecin 2016-07-05 20:18:50
Szczecin szuka pracowników :)
Szczecin 2016-07-06 20:56:42
Na stanowiska listonoszy.
scyzoryk_scyzoryk 2016-07-07 17:26:25
han, w sumie masz racje - powinni napisać wprost, ze umiejętność otwierania drzwi scyzorykiem tez jest przydatna... myślisz choć trochę? Czy jesteś nowy w branży ;) ???
Szczecin 2016-07-10 08:18:03
wystarczy przyjść na rozmowę wcześniej wysyłając cv na : szczecin@speedmail.pl :)
takatam 2016-07-14 22:41:57
Ed@ Tak przejmujesz się losem ,,syna,, że śledzisz to forum? I odpowiadasz po 3 minutach? Ja sądzę, że jesteś pracownikiem tej firmy i masz powiadomienia na e-mail. Tylko potwierdzasz to co napisano wyżej. Prawda w oczy kole.
inny 2016-07-15 19:30:23
I gdzie mój komentarz? Usunięty bo był negatywny? Wszystkie negatywne są usuwane a pozytywów brak lub pisane przez HR.
Zimny 2016-07-15 20:07:10
Uwierz mi, że idzie więcej wziąć listów. Do 1000 ja potrafię roznieść zwykłych.
robimy, czy uciekamy 2016-07-15 21:13:24
14 VII inpost poinformował, iż kończy z listami (najprawdopodobniej firma zniknie z rynku do września,...) Zostawią tylko paczki i polecone allegro. Znika tradycyjny doręczyciel w tej firmie. Resztę zrobi kurierka. Co na to Speedmail? Szansa, czy trzeba zwijać żagle????
lok 2016-07-15 23:08:03
Zwijać żagle. Więcej. listów to więcej roboty a kasa ta sama będzie. Zresztą kasują komentarze to o czymś to świadczy.
zuza 2016-07-17 21:24:06
Jeszcze tuż tuż i US zrobi kontrolę krzyżową sprawdzając wszystkich partnerów tej firmy. Cała partnerska sieć padnie na życzenie Speedmail.
tak to wygląda 2016-07-20 19:48:55
dyspozycyjność wg firmy to zasuwasz pod koniec miesiąca, od np. 20 go jest nadanie dużych ilości listów, a po 2-3cim tych listów jest dużo mniej. daty te mogą się różnic w zależności od miasta.
inpost 2016-07-27 15:53:43
Macie jakieś przecieki czy korespondencji będzie więcej, jak inpost padł?
przecieki 2016-08-12 22:39:12
przecieki się zmaterializowały xd
do idioty 2016-08-13 20:16:44
Ty jesteś tępy czy udajesz głupka? wiesz, czym zajmuje się speedmail? jesteś kolejnym naganiaczem piejącym o tym, ze inpost jest super? to jest wątek baranie o listach! inpost nie padł, on się zesrał w gacie... ;)
bajkopisarze ze śp inpostu 2016-08-15 07:35:48
I pewnie wszyscy nadal tam zarabiają 5 tysi xd
oi 2016-09-24 17:27:24
Widziałem selgrosa nosicie? po inposcie..
kasia 2016-09-30 20:55:54
Duzo rzeczy po inposcie nosimy. Same śmiecie jak na razie. Najgorsze są ciężkie katalogi i gazetki.
Przemek 2016-10-05 14:48:28
Selgrosa nam niestety Poczta zabrała. A może "stety"? Co kilka dni zyskujemy nowego kontrahenta do roznoszenia, listów jest coraz więcej, więc może, że Selgros odszedł - przestalibyśmy się wyrabiać.
Kolego 2016-10-13 09:55:47
Jak myslicie ktora firma jest bardziej perspektywiczna Speedmail czy Forposta? mysle o wspolpracy z jedna z tych firm
POZDRAWIAM
PDcik 2016-10-13 16:08:01
Forposta ma mniejszy zasięg, bierz speeda, przesyłek nie ma za dużo, ale perspektywy rozwoju są. W zależności od wielkości miasta zarobisz lub będziesz wegetował. Napisz coś więcej, jakie miasto, itp.
U nas listonosze są traktowani z szacunkiem.
próbuj, 2016-10-17 07:21:24
Serio? Gdańsk możesz brać, tylko dowiedz się, dlaczego poprzedni ajent zrezygnował lub mu wypowiedzieli umowie, bo to może być kluczowe. Stawka? Mhn, są kary za takie informacje, ale nie odbiega od tego, co płacił in post ajentom. Próbuj. Zawsze możesz wypowiedzieć umowę, jak coś pójdzie nie tak. Jak coś niejasne, to pytaj.
romek 2016-10-19 11:57:02
Jest u nich praca jako Speedmail - prowadzenie punktu pocztowego jednak.
makulatuRka 2016-11-04 09:12:28
Maryjki z Krakowa roznosi PP, wczoraj widziałem. Także jednej makulatury mniej.
listonosz 2016-11-05 17:22:04
Jak tam wygląda obecnie sytuacja w firmie przejęli większość listów po inpoście? Jeśli tak to może zarobki są większe niż kiedyś ktoś z firmy może się wypowiedzieć?
bez rewelacyi 2016-11-06 17:51:57
Wolumen przesyłek wzrósł o jakieś 30%, czy to rewelacja? Raczej nie...
Przemek 2016-11-10 20:10:32
Dojdzie Santander plus trochę pomniejszych pierdół, wróci po Nowym Roku Selgros. Będzie co robić. W tej chwili z samymi tylko Suezami i UPC ciężko sie powyrabiać z terminowiścią. W rejonach "szpitalnych" dodatkowo roznosi się całe kilogramy medycznych bzdetów - jakieś czasopisma, oferty, ostatnio glukometry.... Nie jest źle naprawdę.
bez rewelacyi 2016-11-10 21:12:11
Nie każdy ma te firmy, o których piszesz. My mamy tylko Vectrę oraz Orange i niestety jest lipa. Na waciki tylko starcza.
uygi 2016-11-18 15:47:35
Jak ktoś chce sznur na szyi to oto jest.
jest fajnie 2016-11-19 10:31:28
Jaki sznur? Rozwiń swoją odpowiedź.
miasto 2016-11-20 16:13:52
Jak to Selgros wróci? Bez takich proroctw proszę ;) na razie nie jest źle i po badaniach widać że coś się kręci
piotr 2016-11-26 19:48:42
Zapisałem sobie ofertę tej firmy kiedyś na Bydgoszcz. Chyba już nie szukają.
Fragment:
Zarobki
Stałe wynagrodzenie miesięczne- 500 zł (netto)+ prowizja za doręczone listy. Kwoty netto- + podatek vat (23%). Jest możliwość współpracy dla firm bez vatu. Prowizja za doręczony list- od 34 gr do 60 gr. Średnio około 40 gr.
Dodatkowo można zarobić na odbiorze przesyłek od Klientów, oraz realizowaniu usług- np czynności nadawcze. kwoty netto. Razem około 2300zł do 2800 zł netto na fv. Do tej kwoty dochodzi dodatkowo 23% vat

Od 2300 odjąć jakiś lokal za 400 złotych to daje 1900 zł czyli praca na 3/4 etatu za minimalną stawkę tj. 6h a w ogłoszeniu gość pisał że szacowana czasochłonność to 6h.

Przy płacy za 1100 zł miesięcznie netto (chyba, że ktoś "dodatkowo" za przychód uznaje VAT) na dworze w deszcz, śnieg, chłód naprawdę trzeba lubić taką pracę, żeby ją wykonywać i jeszcze umieć żyć za tą kwotę.

Finalnie odpuściłem
Listonosz 2016-11-26 20:10:41
Poczta Polska (czyt.Listonosze) ma wielką nadzieje że te kure...na makulatura jednak wróci do Speedmaila.
ukrainski parobek 2016-11-27 09:15:59
Masz racje co do wyliczenia, ale Bydgoszcz jest dość dużym ośrodkiem i listów teraz jest więcej. Jak ktoś nie jest leniwy, to te 3000 na łapkę powinien mieć. ale kluczem jest właśnie ta czasochłonność. Jak jesteś żółwiem, nie zarobisz, bo średnia godzinowa ci wyjdzie fatalna.
hubert 2016-11-27 10:08:26
3000 ? do tego dolicz zus z działalności 1200 zł to mamy 4200.
4200 przez 0,40 zł to daje 10 800 listów.
W Polsce Poczta Polska dostarcza ponad 1 mld listów i już bez inpost obsługuje z 95% rynku. (dane z PP).
Przyjmijmy, że zostaje z 5% tj. około 50 mln sztuk czyli miesięcznie 4 mln listów przesyłek do 2 kg (tak pod hasłem list rozumiemy przesyłkę do 2 kg).
W Polsce jest 15 mln gospodarstw domowych czyli w miesiącu do co 4 gospodarstwa trafia list.
Ale Speedmail ma termin doręczenia D+3 więc listonosz wychodzi co 3 dni czyli idzie 10 razy w miesiącu na ten sam teren. Oznacza to,że przesyłka czy list trafia statystycznie do co 40 gospodarstwa.
Żeby roznieść 10 800 listów, przesyłek poświęcając 1,5 minuty na dostarczenie trzeba pracować 270 godzin.
W tym 1.5 minuty liczę dojazd do co 40 domku (rowerem lub samochodem, światła, korki itp), dalej czas grupowania i dostęp do skrzynki na blokach. Gro domofonów to stare domofony i jak widzę listonoszy z PP czasami sobie "postoją" trochę przy drzwiach. Speedmail obsługuje tylko miasta więc teren się zacieśnia ale nie do przesady.
Dziennie listonosz z PP nie nosi 500 listów a dla takiego wynagrodzenia trzeba by. Pytanie też jak duży jest obszar. Listonosze Poczty Polskiej mają obszary 500 metrowe...
A jak to w Speedmailu wygląda?

ukrainski parobek 2016-11-27 19:44:50
Źle to liczysz, największe wolumeny robią listy masowe od pojedynczych nadawców, które już tu opisano! W moim mieście 2 nadawców odpowiada za 50% całego wolumenu miesiąca. Robota na 6 dni. Czy zrobisz to sam, czy z kimś dodatkowym, to twoja broszka. Reszta? D+3 to tak z przymrużeniem oka, ale o szczegółach nie mogę pisać. Jak znasz ten rynek, to częściowo się domyślisz, o co chodzi. Jak ktoś jest zainteresowany, to odpowiednie osoby z tej firmy przedstawią ofertę. Nie jest rewelacyjna, ale jakoś bardzo źle tez nie jest! Praca ciężka, ale jak przychodzi przelew, to gęba się cieszy!
hubert 2016-11-27 20:10:06
jeżeli zależy to od poszczególnych nadawców to znaczy że różne miasta mają różnie. Czyli taka loteria. Masz duże zlecenia to zapierniczasz i masz. Nie masz to waciki zostają jak wyżej. Tak wnioskuję. Zdecydowanie wybrałbym lotto :-)
bzdury 2016-11-27 22:22:14
same bzdury. ja na poczcie polskiej miałem rejon 14kilometrowy. oczywiście są rejony malutkie ale to coraz większy przypadek na taki trafić. a na dane z pp to po takiej informacji od razu reaguję że trzeba wziąć duże sito. gdyby nie to że tam jest umowa o pracę to nikt by się nie zastanawiał czy pracować w pp czy w speedmailu. u nas jest ok.
ukrainski parobek 2016-11-28 06:31:53
Jeżeli bierzesz miasto po kimś do pracy, to wolumen listów jest znany. Graj w lotto, leserzy w tej pracy się nie sprawdza. Umowę zawsze możesz wypowiedzieć, jak coś jest nie w znaczki.
hubert 2016-11-28 19:15:34
@ukrainski parobek - jeszcze jedno. To przymrużenie oka wpisane jest w umowie czy na widzi mi się, które zawsze można zmienić? Pamiętam z innej firmy co było na szkoleniu a co potem. Niektórym wychodziły dopłaty za zaszczyt pracy w tej firmie...
ukrainski parobek 2016-11-28 20:05:20
W umowę masz wpisane d+3, czas doręczenia niektórych przesyłek może być dłuższy, bez konsekwencji. Jak firma zaczyna nagle wyciągać konsekwencje, to wypowiadasz umowę. Co do inpostu, to jak firma zmusza ciebie do zakupu bezsensownych rzeczy to już wtedy powinna się tobie zapalić czerwona lampka. Speed to nie inpost, jest normalniej, choć niektórych przeraza rozliczanie gpsa. To nie inpost, tu dbają o jakość doręczania. Speed nie istnieje, aby golić ajentów. Speed istnieje, aby z nimi współpracować, choć potrafi przywalić w ryj, jak potrzeba ;)
Zostaw swoją opinię o Speedmail - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Speedmail