Speedmail

Opinie o Speedmail

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 17 marca kilka aktualnych ofert pracy do firmy Speedmail. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Listonosz. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Ja jestem zadowolony. Elastyczny czas pracy, wiem ile zarobię. Jak mam coś do załatwienia to mogę zejść na trochę z rejonu.

Krzysztof

Praca może jest ok. dla tych, co chcą harować od świtu do wieczora za darmo. Ja się naciąłem na obietnice bez pokrycia. Na szczęście to tylko miesiąc pracy. Minął już termin a wypłaty nie ma. Nie polecam tej firmy!

@Krzysztof

dokladnie nie polecam :)

Agata

nie rozumiem tych żali troche, zatrudniajacy sie przeciez widzi sie stawke jaka sie dostaje wiec sie godzicie na to dobrowolnie, nie ma czzegos takiego jak praca za darmo przeciez ???

speed
@Agata

na czarno to rob sama a gubienie listow przez tych pseudo listonoszy my musimy poprawiac

Agata
@speed

nie rozumiem twojej wypowiedzi ...skoro masz umowę to nie pracujesz na czarno i na pewno nie za darmo bo stawkę na umowie masz wpisaną ???

Klient

A jak jest w Kaliszu??? Dlaczego nikt się nie wypowiada na temat Kalisza jakie tam cuda wianki się dzieją jak taktowani są pracownicy i tam nie jest różowo

Irena
@Klient

Pracujesz ? co masz dokładnie na myśli, że nie jest kolorowo?

Zdzisław
@Klient

Pracuję w Kaliszu, jest w porządku. Pracownicy traktowani są bardzo dobrze. Nie czepiaj się człowieku, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

@Zdzisław

Pewnie stawki podobne jak w Piotrkowie? Ile jest za te 2-3 dni dorabiania a ile na całym etacie? Ciekawa jestem czy to się bardziej opłaca niż praca u państwowego "operatora" :)

Mikołaj

GoWork kasując negatywne opinie o Speedmailu i tak tej firmie nie pomagać. Od jakiegoś czasu firma ta zmaga się z brakiem pracowników. Sporo jest ogłoszeń z oddziałów tej firmy, że szukają pracowników. Niestety jeszcze znajdują (usunięte przez administratora), którzy nie mają pojęcia o tym jak ciężka i marnie płatna jest ta praca.

Arek
@Mikołaj

go work dzwoni do firm które mają x negatywnych opini i oferuje im pomoc za opłatą ;) więc niestety gowork nie jest niezależnym portalem a raczej skupiskiem (usunięte przez administratora) i hejtu :) tym bardziej, że każdy niezalogowany może dodać opinie więc nie wiadomo czy to prawda czy nie. nie polecam patrzeć na opinie z nicku bez imienia ;)

RWawa

"Speedmail" to firma, której nikomu nie polecam. Za dużo rejonów, listów na jednego doręczyciela i praca od świtu do nocy. W moim oddziale po moim odejściu pozostało niewiele osób. Już im współczuje. Ja już nie miałem siły, odszedłem. Nie żałuje, sam sobie gratuluje decyzji!

D

Jako były pracownik ostrzegam wszystkich przed tą firmą. Wypłatę za sierpień dostałam dopiero teraz, a w dodatku wypłata została mocno okrojona! Namęczyłam się, pracowałam sumiennie, a zostałam potraktowana okropnie. Ostatnio dodawałam tu komentarz i widzę, że został on usunięty.

qwerwetytuyi

Powiem tak opinie sa rozne ja jako byly pracownik firmy nie bede sie o tym wyrazac pozytywnie dlatego ze to jest takie kukulcze jajo nikt tego nie chce gps nie dziala zawsze poprawnie wgrywanie trasy jest dlugie nie nosisz powaznych listow tylko jakies reklamy i wezwania do zaplaty mandaty jakies do jakiejs patologi typu zatorze warminska knosaly czy inne pato dzielnice ludzie sie denerwuja bo jak to 4 raz poczta nie mozliwe ktos sobie nie da rady ty musisz robic za kogos te robote skonczysz swoje chcesz isc do domu to jdaja ci jeszcze wiecej do noszenia trasa z gps ci sie nie wgra robia ci kontrole czy byles na danym adresie wiec nie polecam nie ktorzy brali ten punkt i nie placic pensji nie zwracaja cni za autobus za paliwo tez nie wiec bez sens na biegasz sie nie zarobisz duze rejony daja musisz dostarczy nawet za miasto stawki to porazka narzekaja ze czsto sa mokre listy bo torma nie jest wodoodporna ci z puntku sobie wychodza kiedy chca firma zenada nie polecam

@qwerwetytuyi

Dziękujemy za przekazaną opinię. Struktura naszych placówek to zarówno oddziały własne jak i placówki agencyjne. W związku z brakiem przekazania szczegółów, nie jesteśmy w stanie w sposób jednoznaczny odnieść się do Pańskiej opinii. Zapewniamy, iż każde tego typu zgłoszenie nie pozostaje bez echa.

doręczyciel
@qwerwetytuyi

nie wiem jakie miasto ale ja zawsze mówię: poczta speedmail - jak ktoś ma jakieś halo tłumaczę, ze nie jestem z poczty polskiej.... masz iq psa czy nie kumasz takich różnic, to raczej nie robótka dla ciebie chłopie(usunięte przez administratora)reszta bez komentarza (usunięte przez administratora).

Gg

Nie mowiac co sie dzieje w innych miastach ze ludzie przychodza i odchodza z tej pseudofirmy

@Gg

Traktujemy Państwa spostrzeżenia bardzo poważnie. Zapewniamy, iż każda rzetelnie przekazana opinia dotycząca naszej firmy nie pozostaje bez echa, jest przekazana do właściwych placówek, jednostek, osób zarządzających. Zależy nam na jakości świadczonych usług oraz ciągłym rozwoju.

Robi

Cóż mam napisać. Przepracowałem miesiąc w tej śmiesznej firmie. Powiem wam czemu ludzie odchodzą że Speedmaila. Ponieważ dajcie im ogromne rejony, zero umów i macie logistykę tak słabą, że nie wiem czy ona istnieje. Nie polecam!!!

Edyta
@Robi

Cześć, rozumiem, że przerwałeś współpracę ze Speedmail po miesiącu. A co masz na myśli przez to, że pracodawca daje ,,ogromne rejony"? Bo ja dopiero chciałabym się czegoś dowiedzieć o firmie i nie wiem, co to znaczy.

Igor

Praca w Speedmailu jest źle zorganizowana. Wszystko, co powinna zrobić firma np. załatwić kody i klucze do budynków robi w nie wielkim stopniu. Sortowanie listów trwa za długo, a rejony są zbyt wielkie. Widać, że leci się na ilość. Jakość już nie jest istotna.

@Igor

Dziękujemy za przekazaną opinie dotyczącą firmy Speedmail. Każde otrzymane zgłoszenie, zostaje przeanalizowane z naszym zespołem. W przekazanej opinii, przedstawione zostały procesy, które w swojej istocie są rozbudowane i składają się z wielu pojedynczych ogniw tworząc jeden wspólny, zależny łańcuch. Jako firma rozwijająca się, każdego dnia pracujemy nad podniesieniem jakości świadczonych usług, usprawnieniem zależności poszczególnych procesów poprzez nowe technologię i rozbudowę systemu placówek na terenie całego kraju.

Były

Speedmail to najgorzej zarządzana firma na świecie

Katarzyna
@Były

Dlaczego tak uważasz? Mógłbyś wyjaśnić jakie masz konkretnie zastrzeżenia odnośnie zarządzania w Speedmailu?

@Były

Zgadzam się. Sam tam miałem nieprzyjemność pracowac

Marianek

Firma krzak. Pracowałem odradzam. Więcej może zarabiają Ci co zbierają złom jak u nich idzie zarobic. Przejdziesz i z 15 km by coś dostarczyć z buta i tak zapłacą Ci nędzne pieniądze. No i wieczne zebranie by dostać wlane pieniadze

Marianek

Firma krzak. Niestety tam pracowałem. Praca od świtu do nocy za żałosne pieniądze. Choć trzeba przejść piechota z 15 km to i tak se policzą grosze od dostarczenia czego kolwiek. Zebranie o pieniądze zawsze. Brak szacunku do człowieka. Nie umowie tez o braku umowy o jakiej kolwiek. Może więcej i zarabia Ci co złom zbierają jak u nich idzie zarobic

TEAM LEADER

Przed każdym dobrym liderem zespołu stoją następujące wyzwania: określanie zadań, które zespół musi wykonać, ocenianie możliwości wykonania zadania przez zespół, planowanie kolejności realizacji zadań przez zespół, organizowanie pracy zespołu, podział pracy pomiędzy członków zespołu, motywowanie członków zespołu do działania, pomaganie zespołowi i sprawdzanie na bieżąco postępów w pracy, stawianie czoła problemom i podejmowanie decyzji, sprawna modyfikacja zakresu działań, a nawet składu zespołu w trakcie realizacji zadania, dążenie do realizacji zadań w wyznaczonym czasie, wyciąganie wniosków ze sposobu i efektów realizacji zadań przez zespół.

Ktos

Ja przestrzegam przed tą firmą najgorsze partnerstwo co może być o wszystko się trzeba prosić dzwonić o wypłatę też ciężko a jeszcze ma się bezczelne odpowiedzi koordynatorów zarabia się krocie od listu a jeszcze pobierają kasę za sprzęt ktory jest popsuty lub nie używany nie polecam jako osoba prywatna i były pracownik i partner więcej udzielę prv

Mateusz
@Ktos

Priv

Kama
@Ktos

Ja tez ostrzegam.Czasem zabierałam 100 listów i szlam cale miasto przez 6 h i zarabiałam 20 zl haha,a czasem bylo ponad 500 listów szlam tez 6,7 godz a torba ważyła chyba z 15 kg i zarobilam 50 zl max bo od listu stawka 15 gr,no od poleconego 30 gr hahaha i to dostarczonego bo za awizo byl guzik z petelka.Torba własną musiala byc no i zero umowy oczywoscie.Pani wlascicielka wolala wodzic za nos i obiecywać z miesiąca na miesiąc ze zatrudni.Bardzo ale to bardzo nie polecam.Moze w innych miastach jest ok(usunięte przez administratora)

@Kama

Dziękujemy za podzielenie się opinią, dotyczącą pracy w jednym z oddziałów Partnerskich Speedmail. Struktura naszych placówek to zarówno oddziały własne jak i placówki agencyjne. W związku z brakiem przekazania szczegółów, nie jesteśmy w stanie w sposób jednoznaczny odnieść się do Pani opinii. Niemniej jednak każde zgłoszenie jest dla nas bardzo ważne.

killer_zach pom
@Kama

To ktoś nieźle w lulka poleciał. oddział brutto dostaje za jeden list 40 groszy wzwyż. o tak niskiej stawce jeszcze nie słyszałem. to ulotkarze więcej mają za dzień pracy... widocznie ktoś chce się wzbogacić czyimś kosztem. szkoda,ze nie napisałaś w jakim to mieście tak w lulka walą. u mnie płaca albo 15 pln za godz lub 20 groszy od listu na dużych blokowiskach, 25 kamienice i 27 za domki jednorodzinne. jakaś oferta to jest.

W4ski

Odradzam. Po miesiącu myślenia oczu, jak to będzie cudownie, po zapewnieniach o otrzymaniu gwarantowanej kwoty 1800 PLN do 10go... otrzymałem 1200 złotych za miesiąc chodzenia dzień w dzień 20-25km, 5 dni po umówionym terminie. Ogromne rejony, nie ma kodów, wieczne problemy bo się GPS zepsuł i finalnie oszukanie na pensji. Kierownik i administracja punktu na Komuny Paryskiej we Wrocławiu mają Cię w 4 literach. Całe szczęście, straciłem tam tylko miesiąc

Zawiedziony klient

Nie podoba mi się jako klientowi Speedmail traktowanie pracowników oraz wykonawców zleceń. Firma zatrzymała się na etapie sprzed 10 lat zero podwyżek, ludzie i partnerzy są wykorzystywani przez firmę. W tej firmie najlepiej jak by pracowało się za darmo, kary nakładane nie są adekwatne do wynagrodzeń, Najlepiej jak partner dokłada jeszcze swoje pieniądze. Nie polecam tej firmy nikomu

Slawjo

przed drzwiami do klatki znalazłem dwa listy... reszta pozostaje milczeniem

Slawjo do dzieła
@Slawjo

a myślisz ze doręczyciel ma czas dzwonić? administratorzy wspólnot odmawiają dawania kodów do klatek... twoją głupotę też przemilczę.... zainteresuj się dlaczego tak się stało, podaj własny kod do klatki, zlokalizuj oddział Speedmail i do dzieła, fachowcu....

W związku z Państwa zainteresowaniem firmą Speedmail, chcielibyśmy w kilku słowach przybliżyć obraz naszej działalności. Jesteśmy największym, niezależnym operatorem pocztowym w Polsce. Doręczamy przesyłki listowe i marketingowe poprzez sieć ponad 100 punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych na terenie kraju. Struktura naszych placówek to zarówno oddziały własne jak i placówki agencyjne. Świadczymy usługi pocztowe dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, marketingowej, wydawniczej i wielu innych, a także instytucji i administracji samorządowej, w tym urzędów miast. Dysponujemy nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, informatycznymi, które umożliwiają śledzenie przesyłki na każdym etapie jej dystrybucji. Poprzez współpracę z największymi drukarniami w Polsce oferujemy naszym klientom optymalizację procesów. Jesteśmy otwarci na dialog. Zachęcamy do zapoznania się z naszą firmą.

jaogoda pomorskie

Słuchajcie, jak ktoś gdziekolwiek obiecuje Wam złote góry - nie wierzcie - realnie u mnie w oddziale płaca netto 10 lub 12 pln za godz - niezależnie od wziętej ilości litów. Jest tylko jedno ale: jak bierzesz 150 listów i roznosisz to 5 godzin, to na co liczysz? A jak 450 to 6 godz! Od razu widać wałek - stąd od razu umowa, ze obcinka jest, jak ktoś się leni. Za godzinę płacą, bo i te 150 listów na dzielnice tez trza wynieść! Robota z doskoku, jak u mnie, pracuje po 12 godz - dzień potem noc to i raz, dwa razy w tygodniu na te 5-6 godz mogę isc w miasto dorobić te 150 pln tygodniowo. To nie jest praca na cały etat! Tylko jako dodatkowa! Koordynator nie ma prawa czegokolwiek nakazywać doręczycielom. Od tego masz szefa i to on nad tobą stoi. Jak koordynator punktu ma zastrzeżenia - wali do szefa oddziału, a nie do doręczyciela, to chyba jasne.

Listooonosz3k
@jaogoda pomorskie

Było się dogadać od sztuki i tyle, ile zrobisz tyle zarobisz. Ja codziennie wychodzę z przynajmniej 500 listami. W miesiącu robię około 10-12 tysięcy. Także pozdrawiam. Nie ma nic za darmo ;]

jaogoda pomrskie
@Listooonosz3k

tak, tylko masz male pojecie o geografii - jesteś z dużego miasta, ja małego i ogólnie mi lepiej, jak płacą za godzinę... 12tysi to robi cały mój oddział.... także pomyśl, zanim coś napiszesz...

Żal
@Listooonosz3k

A liczyć umiesz listonoszku-kłamczuszku? Po 500 listów jak bierzesz to masz dniówkę 150. Jakbyś dymał 30 dni w miesiącu to ci wychodzi 4,5k. Na 10 tysięcy to musiałbyś dziennie roznosić 1200 sztuk bez dnia wolnego w miesiącu. A jak soboty i niedziele wolne to ponad 1500 sztuk. Pewnie helikopterem się przemieszczasz, masz wehikuł czasu i wielbłąda. Co nam jeszcze ciekawego napiszesz bajkoposarzu?

Żal nad żalem
@Żal

oj pracy to ty nie lubisz. polecam 500+ dla takich nierobów (do tego pyskatych) jak ty.

@Żal nad żalem

Pokora pierwszą cechą dobrego niewolnika!

MM
@Żal

A czytasz ze zrozumieniem? On napisał o ilości wyniesionych listów 500 listów razy 20 dni daje 10 000 wyniesionych przesyłek. Teraz pomnóż to przez kwotę za przesyłkę i wyjdzie brutto. To łatwe jest.

Listooonosz3k
@MM

W październiku z kolegą prawie po 20 tysięcy zrobiliśmy. Także matematykę zostawiam w waszych rękach xd

Pan Tik-Tak
@MM

500 listów razy 20 dni. Hahaha,to po złotówce od sztuki by musieli płacić a jest 30 groszy. To kto tu liczyć nie umie? Ręce opadają.

pepol
@Listooonosz3k

kuzwa 500 listow ?chyba gazet i walisz przez cwierc miasta czyli ciebie kobieto czarno widze spedmail ma polowe umow z nadającymi gazety

Zostaw merytoryczną opinię o Speedmail - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Speedmail?

Zobacz opinie na temat firmy Speedmail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speedmail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Speedmail?

Kandydaci do pracy w Speedmail napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Speedmail