Speedmail

Opinie o Speedmail

Doręczyciel

Witam wszystkich. Mam zaszczyt dorabiać sobie (bo tak to trzeba nazwać) w tej firmie w pewnym mieście. Nie podam tutaj nazwy miasta ale powiem, że jest to jedno z wielkich miast Polski. Zarobki bardzo słabe (jeszcze nie zarobiłem okrągłego tysiąca za miesiąc) i nachodzić się trzeba to fakt jak dodam, że kierownikiem mojego oddziału jest koleś który nie ma pojęcia o zarządzaniu ludźmi to sami sobie odpowiedzcie czy warto. Rejony gigantyczne, często połączone. Stawka dzienna na rękę to jakieś 36 zł, plus to co rozniesiesz. Szczerze nikomu nie polecam.

ryszard
@Doręczyciel

I taka jest chyba doktryna Speedmaila. Dla listonosza ma to być druga praca w której on sobie dorabia. A główne utrzymanie ma mu dawać inna praca.

Janio
@ryszard

Wg tej idei w takim razie nie powinni wymagać dyspozycyjności, czasem rano, czasem w południe a czasem cały dzień

ryszard
@Janio

To listonosz ma się dostosować do Speedmaila, a nie Speedmail do listonosza. Nie po to powstał Speedmail aby ludzie mogli w nim dorabiać.

Janio
@ryszard

Owszem to się nazywa pełna dyspozycyjność, która powinna mieć swoją cenę.

rt

Cześć czy cos ruszyło w sp czy nadal mało przesyłek i brak perspektyw

tomcio
@rt

Pytasz i odpowiadasz zarazem...

Anioł

Wszystkim życzę zdrowych spokojnych Świąt a W Nowym Roku lepszych pracodawców i podwyżek

Obserwator

Moi drodzy Speedmail bardzo nisko ceni pracowników płaca mało stawka tak jak w chinach a wymagania górnolotne.Kaskę otrzymują szefowie.Kierownik Punktu zarabia 4.000 zł i pracuje 4 godziny .Doręczyciele wala z buta.Nawet na punkt nie ma służbowego samochodu.Samochodzikiem jeździ kierownik regionu operacyjnego na własne potrzeby.Natomiast wszystkim polecam firmę "WER-POST" oni dla doręczycieli dają samochody służbowe owszem wymagania są ale i płaca więcej.Nawet takie Inpost dla doręczycieli płaci więcej to tylko doręczycieli nie szanuje Speedmail i dlatego taka rotacja listonoszy pracować 10 godzin i netto otrzymać 40 zl a zrobisz 40 kilometrów.Pan Prezes Speedmail to milioner dzięki (usunięte przez administratora) doręczycielom.Pozdrawiam wszystkich

Ja nio

Neutralny ma prawo do Banku zadzwonić iż nie życzy sobie aby przesyłki adresowane do niego czyli znajdujące się wewnatrz dane, doręczał speedmail. Poprostu nie doręczy i tyle. To tak nawiasem mówiąc Panie (Pani) Speedmail.

gg

InPost ich wykasuje nie mają szans pociągną jeszcze Rok i po nich

TTZ

Połowa wpisów konkurencji, 40% od ludzi którzy zostali zwolnieni z różnych powodów a pozostałe to wpisy naprawdę rozczarowanych .Poczytajcie opinie o inpost ,PP niczym się nie różnią o tego co tu zostało napisane ,wszędzie narzekanie na niskie zarobki i wymagania.Jakby to było forum o firmie płacącej 9460 pln miesięcznie netto za picie piwa to też znalazło by się kilku osobników którym nie podoba się że zamiast lecha muszą pic kasztelana, albo że nakładają kary za sikanie na deskę.Ktoś komu ta praca się nieodpowiada odpuszcza na etapie rozmowy kwalifikacyjnej albo po jednym/dwóch przepracowanych dniach i zamiast pisać bzdurne komentarze szuka sobie innej pracy.

rpzp
@TTZ

Ludzie mają [usunięte przez moderatora] za 3,50 brutto i jeszcze to wychwalać wg ciebie ? Bardzo dobrze, że w końcu ta rzesza pracujących, żeby garstce żyło się jak w niebie zaczyna głośno mówić co myśli...

dejmo

Kimkolwiek Jesteś, to dzięki za tą opinię. Pomogła mi zrezygnować z rozpoczęcia zaiste zawrotnej "kariery" listonosza:) w tej fantastycznej firmie. Oprócz tego niewiele dziś osób ma jaja żeby zrobić coś takiego jak Ty, czyli cytuję: "po tej informacji o zarobkach zadzwoniłem do banku że sobie nie życzę aby informacje bankowe trafiały w ręce osób zarabiających 250 $ miesięcznie" itd. pozdrox

gg
@TTZ

Kolego w InPoście są przynajmniej przesyłki a u was co powietrze ha ha

jan

Neutralny zadzwonił do banku ze swoimi życzeniami. To bank odpowiada za to w czyje ręce trafiają jego informacje i za ich bezpieczeństwo. Neutralny uważa się za mądrzejszego od banku. To zapewne jeden z tych mędrków, który gdy władza publiczna wydaje pieniądze na nieakceptowany przez niego cel to mówi, że on płaci podatki i nie chce aby jego podatki były na ten cel wydawane. Swój stosunek do tego może wyrazić tylko wtedy gdy głosuje na władzę publiczną. Oczywiście jeżeli bierze udział w głosowaniach.

Obiektywny

Pracama charakter listonosza tylko często na większym obszarze a mniej listów.

Rysio

Czy Speedmail świadczy jeszcze tą swoją super usługę kurierską czy to już umarło?

Obiektywny
@Rysio

Jeśli chodzi Ci o PDC to umarło ale niby od stycznia ma ożyć. Jednak jak będzie to się okaże.

Rsio
@Obiektywny

A więc z buńczucznych zapowiedzi pana prezesa ile tego miało być i w ogóle, że bedzie kolejka chętnych do super usługi jak zwykle nic nie wyszło. A w styczniu to nie wiadomo czy speedmail jeszcze bedzie.

Maciej

Nie chcę już tam pracować.

doradca
@Maciej

to się zwolnij na twoje miejsce są dziesiątki chętnych.

Ja nio
@doradca

Nieprawda! Ja nie jestem chętny!

misio

Jeszcze tam pracuję, ale już nie mam ochoty. Po za miłą kierowniczką, naprawdę fajną osobą cała ta firma nie jest godna polecenia. Ale wiem, że i tak znajdą się osoby na moje miejsce, bo czasy są jakie są. (usunięte przez administratora). Chyba nie tak powinna wyglądać uczciwa, normalna praca o jakiej każdy marzy?

leson

Tam gdzie pracowalem to wlasnie od tego byla kierowniczka aby rozkazywac wymuszac rzecxy niemozliwe z wlasnych pjeniedzy dawala na benzynę innemu pracownikowi majacemu auto aby jechal zdwoma listami na totalne (usunięte przez administratora)..żądanie niemozliwych czasem rozwiazan umiala najlepiej! Ty musisz...stale powiedzonko... dno totalne dno zeby byc kierownikiem tym bardziej w takim syfie to trzeba umiec! Trzeba miec troche zwyklej poczciwosci i empatii a nie ty masz, ty musisz... i zgarnia swoja kase majac umowe o prace a inni zapieprzaja na smieciowce kIlometry z dwudziestoma listami. Zenada!

polecony doręczony

a może kierownik ma kierować listy w stronę skanera? skąd wiesz, ze kierownik ma kierować ludźmi?

Jaro

Na stronie Speedmaila pojawiła sie oferta pracy na stanowiskokierownika punktu dystrybucyjnego w Warszawie, wie ktoś może jaka jest płaca i czy warto ?

?

No przecież kierownik jest od kierowania ludźmi a nie od noszenia listów i ich skanowania, każdy ma swoje zadania i musi je sumiennie wykonywać. Prawda ?

?

Uuuu a jakaa rotacja pracownikow co rusz widze nowego naiwnego "listojosza" cooo warunki im sie noe podobaja? Niemożliwe :D

?

Nie ogladajmy sie na sprawy czysto formalne..bez wzgledu na rodzaj umowy [usunięte przez moderatora] stosowany jest przez pracodawce i zleceniodawce.. Za duzo by pisac co mam na mysli..wiem ze istnieje takie zjawisko oczywiscie nie naszeroka skale..pytalam czy macie jakies obserwacje lub dosw.w tym temacie w speedmailu :) Ja za duzo nie moge pisac bo zaraz kret zaczyna weszyc i robic syf az strach sie bac :D

Sportowiec

Ile zarabiacie w speedmail i czy warto się zatrudnić na jakiś czas bo trenuje do 5-boju i przy okazji mógłbym tak stówe dziennie przy okazji wybiegać. Da się?

Klient

Po tym co czytam, to w życiu nie powierzyłbym przesyłki albo co gorsza dokumentu do podpisu w tej drugiej usłudze, przypadkowym ludziom. Z szacunkiem do listonoszy ale jaką mam gwarancję że tak kiepsko opłacani i czesto zmieniający sie ludzie doniosą pod adres co mają donieść, nie mówiąc już o czasie do którego się zobowiązali. Widze że ,,góra'' firmy coś ustala, a dół ma to w ,[usunięte przez moderatora] a jakoś zalezy przede wszystkim od tych szeregowych pracowników. Panowie własciciele firmy! nie lepiej dopłacić i mieć stałą wyszkoloną, lojalną,ekipę???

doradca

A nie to opowieści o tym to bajki firma to raczej się zwija niż rozwija i o żadnych podwyżkach dla listonoszy to nie ma mowy podobno i tak zarabiają dobrze.......

gonzo

A jaki pan w Warszawie miał takie plany aby podnieść stawki listonoszom ?

Zostaw merytoryczną opinię o Speedmail - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Speedmail?

Zobacz opinie na temat firmy Speedmail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speedmail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Speedmail?

Kandydaci do pracy w Speedmail napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Speedmail