Opinie o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy TABAK POLSKA Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TABAK POLSKA Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TABAK POLSKA Sp. z o.o. w Wrocław

Ktoś

Najgorsza praca na świecie. Banda oszustów i naciągaczy. Odradzam każdemu! Do tego kierownik regionalny to totalne dziecko, bez taktu i kultury!

Uwaga nie przedłużają umów!!Nie chca pracowników na stałe.

Beast

Wypowiedziałam umowę, pracuję do końca miesiąca i właśnie dzisiaj dostałam notę obciążeniową za inwentaryzacje z kwietnia 2017 roku!!! Żart, przypadek czy celowe działanie? Firma wymaga standardów zgodnych z regulaminem, a sama regulaminu się nie trzyma. (usunięte przez administratora) pieniędzy, czasu i zdrowia...

@Beast

Tym się nie przejmuj! Szukają naiwnych ludzi od których wyciągnąć chcą kasę... Ja miałam ten sam przypadek i powiedziałam że nie zapłacę ani grosza!! A jeśli się boisz załóż sprawę sądową bo i tak jesteś na wygranej pozycji... Gdzie w ich regulaminie pisze ze noty wystawiane są do 10 bądź 20 następnego miesiąca... Więc sorry....

Była pracownica

Cześć wszystkim ???? Jeśli zastanawiacie się nad podjęciem pracy w tej firmie jako firma czy pod partnerem to serdecznie odradzam ten pomysł... Pracowałam prawie 1.5 roku pod firmą potem pod ajentem niecałe 3 miesiące i niestety zostałam potraktowana jak śmieć.... Dzień przed dowiadujecie że jutro przychodzicie ostatni dzień do pracy... Totalna paranoja ???? Mimo tego że nigdy nie było na mnie skargi i mogli zawsze na mnie liczyć!! Jeszcze moment a cała firma ogłosi upadłość!! Serio lepiej szukać czegoś o wiele lepszego!!!!!

@Była pracownica

A na temat KR się nie wypowiadam... Osoba na nieodpowiednim stanowisku, nawet nic na kasie nie potrafi zrobić... A co dopiero obsłużyć klienta... Sorry ale lepiej opowiadać o pierdolach niż przyjść zrobić kontrolę przynajmniej 2 godziny być na sklepie... To lepiej co chwilę wychodzić na papierosa, odbierać telefon i mieć w (usunięte przez administratora) kontrolę... Bo cały dzień zleci przynajmniej w jednym sklepie i będę siedzieć od 10-18.....

Xxxxxxx
@Była pracownica

Potwierdzam. Firma lipa, lipa i jeszcze raz lipa. Również odradzam, zatrudniają niekompetentne osoby

Bufi
@Była pracownica

Firma jak kazda inna -tu przynajmniej nikt nia Ciebie nie krzyczy a jak widzisz kr to nie umierasz ze strachu .Zapraszam do rossmana pracowałam tam 6 lat i nabawiłam sie depresji .Tu pracuje miesiac i jest ok

Zostałam zaproszona na spotkanie rekrutacyjne. Więc ubrałam się stosownie. Przyjechał Gość w butach sportowych i spodniach typu "dzinsy", koszula typy tani chiński tishert. Spotkanie w kawiarni. Pan mówi ,że proszę sobie coś zamówić. Dodał ,że w granicach finansowego rozsądku. Wiec co zamówić ? Zamówiłam wodę :-). Rozmowa może z 10 minut. Po przedstawieniu oferty zapytałam czy przy tej ofercie po odliczeniu kosztów zarobię choć minimalną krajową. Odpowiedź: WSZYSTKO ZALEŻY OD PANI. Szybko podziękowałam. Za wodę oczywiście zapłaciłam sama. Żabka do kwadratu.

Czy zarobie choś minimalną krajową.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
ajent

Byłam ajentem. Jesli ktoś ma ochote prosze pisać na maila: monisia229@poczta.onet.pl

@ajent

A czemu już nie jesteś ajentem?

Kto może przedstawić wiarygodne informacje jakie warunki są przy przejęciu punktu przez ajeta.ada

ajent
@anonymous

jeśli ktoś się zastanawia nad przejęciem salonu tabak proszę pisać na monisia229@poczta.onet.pl. Byłam ajentem

Daj sobie spokój znajdź lepszą firmę

W tej firmie liczy się zysk a nie człowiek maja człowieka za nic nie zatrudniaj się tutaj Można sobie żyły wypruc i tak cię nie docenią. Pozdrawiam

W 100% się zgadzam !!! Do tego wykorzystają a potem wyrzucą z dnia na dzień bo znaleźli sobie ajenta. I nic z tego że sklep zawsze target robił, delegacje były tylko w przypadku urlopów 2 tygodniowych a pracownicy niezmienni od kilku lat. Niech nikt kitów nie wciska. Tabak zaraz wszystkie sklepy odda niech tylko chętni się znajdą. A potem pozbędzie się kadrowych ???? nasi drodzy kierownicy nie umieją noc na kasę nabić. A co dopiero mówić o innych rzeczach.

rita

Nie chodzi tylko o młodą kadrę, mnie przeraża poziom wieloletniej KR (przerost formy nad treścią, chciałoby się być damą............). Cienizna pod każdym względem .......

Jakim jesteś pracownikiem tak Cię traktują. Jak ktoś wpierd.... darmo słodycze i nie płaci to tak się to oto kończy. Na mnie kierownik jeszcze nie wydarl się ani razu choć kilku przeżyłam. Poza tabakiem też jest życie. Na oddanie gazet jest kilka dni i jak komuś zależy to da radę oddać towar po terminie ale jak ktoś liczy na kogoś kto za niego to zrobi to się kończy niestety przegapami.

miriam

a ile pracowałaś w tabaku?

@miriam

8 lat pracuje

Dokładnie tak.Ja pracuje w Tabaku ponad 10 lat i jakos nigdy nie miałyśmy not po inwentaryzacji.

@anonymous

My tez nie miałyśmy not, dopóki Tabak nie dał nam wypowiedzenia (Ajent)a wtedy okazało się że inwentaryzacja wyszła masakrycznie . Na szczęście wygrałysmy z tą firmą .

Nie zgadzam się z tym ,bo jako jedyna spędzałam w firmie nadgodziny by doprowadzić sklep do porządku od 6:30 do 20 -tej gdzie tylko zapisałam godz do 17 i siedziałam we własnym zakresie,wspomagałam nowe przyjęte osoby i dojeżdżałam do nich jak była konieczność w wolnym dniu od pracy ,jako jedyna jeździłam na delegacje by wspomóc innych bo ekipa z którą pracowała zawsze się wymigiwała , starałam się a i tak potraktowali mnie że już w tej firmie nie pracuje. Co do not to i tak przeginają. Klient kupuje gazetę to ją zabiera a ty nie oddasz gazety na czas płacisz za nią a firma gazetki zabiera więc zapłaciłaś za towar i oddałaś w prezencie firmie. Teraz tylko mogę powiedzieć o sobie że byłam głupia ale zmądrzałam

ex tabak

czy już wszystkie sklepy oddali w ajencję, że tu taki spokój? Na stronie Tabaka same oferty dla ajentów :/

Alicja

@gosc kto jest odpowiedzialny za inwentaryzację? Ajent czy może ktoś z centrali ją przeprowadza wraz z obecnym właścicielem? @anonymous co dokładnie Cię interesuje? Zarobki, standardy wyglądu czy może inne kwestie. Daj znać dokładnie jakich informacji poszukujesz, będzie łatwiej na nie odpowiedzieć.

@Alicja

Jaką tabak ma ofertę.działalność trzeba mieć swoją a co z księgowością. Jakie jest wynagrodzenie, co z pracownikami itd.

@Alicja

Inwentaryzacja została przeprowadzona przez firme bez powtórnego zliczania bez mozliwości wglądu co do poszczególnych braków na towarach . Termin inwentaryzacji na nocie inwentaryzacyjnej był inny niż faktyczny dzień przeprowadzonej inwentaryzacji.

Alicja

@Były pracownik rozumiem, że mówisz o długach, które był określone przez pracodawcę za pomocą wekslu in blanco. Czy Sąd orzekał w tej sprawie czy może też odniósł się do zaległych pensji. Czy osoby zatrudnione przez ajentów mają podobne problemy czy może tu sytuacja kształtuje się zupełnie inaczej, lepiej?

Pojawiam się i znikam i znikam

Czy osoby, które mają już za sobą batalię sądową z tymże pracodawcą zechciałyby podzielić się szczegółami ? Z czystej ciekawości śledzę to forum i zastanawiam się jak Wam poszło?

@Pojawiam się i znikam i znikam

Jest już kilka spraw zakończonych z korzyścią finansową dla pracownikow.

@Pojawiam się i znikam i znikam

Potwierdzam !!!! Ci co złożyli pozwy otrzymali już odprawy/odszkodowania. Warto walczyć do końca!

@Pojawiam się i znikam i znikam

Też potwierdzam, coraz wiecej osób wygrywa z firmą ,warto walczyć o swoje.

@Pojawiam się i znikam i znikam

Tak, właśnie trzumam w ręki prawomocne orzeczenie Sądu w mojej sprawie oczywiście pozytywne dla Mnie ???? ... Walczyłam i wywalczyłam swoje !

@anonymous

brawo!!!!!!!!!! i bardzo dobrze żeby tak wszyscy brali przykład i walczyli o swoje, jeszcze raz BRAWO

neska

Witam Proszę o opinię ajentów tej sieci, jak się układa współpraca, co z wekslami in blanco, czy warto w to się ładować..

Lolavanx
@neska

Jeśli ktoś ci każe podpisać weksel in blanco to wiej ile sił w nogach.pamietaj ze to jest pusty weksel z twoim podpisem.pracodawca może wypisać na nim dowolna kwote, 100-1000-10000-100000 a ty w świetle prawa musisz to spłacic.

Anka

Nas przejal ajent, ale zatrudnil mnie na takich samych warunkach, wiec jest ok.

Byly pracownik
@Anka

Być może masz farta ! U nas ajent zaproponował wynagrodzenie 2200 brutto - śmiech na sali ! Ja zarabialam 2900 brutto i to najmniej !

@Byly pracownik

tak z ciekawosci,na ktorym punkcie tyle zarabialas?

abc
@Anka

ok dla ciebie, a pozostałe koleżanki też zostały zatrudnione przez ajenta?raczej dla nich już raczej nie ok?

@miriam

Zarabialam tyle pracując w województwie zachodniopomorskim

Alicja

@Rarra Możesz opisać jak wygląda praca w TABAK POLSKA? Pracujesz w punkcie handlowym czy może w biurze? Czy kwestie noty miałaś zapisane w umowie, którą podpisywałaś z pracodawcą? @Jatoja czy te opłaty (noty) wynikają z braków na sklepach, które pracownicy zobowiązali się w umowie pokryć z własnych środków?

@Alicja

Jest podpisana umowa o odpowiedzialności materialnej i okej mogę pokryć braki w towarze gdy kończę pracę z firmą i jest przeprowadzana inwentura. Ale jakim prawem trzeba płacić za jakieś braki po wykonanej inwenturze, kiedy trzyma się świadectwo pracy w ręce i pół roku po zakończeniu pracy? Mam wrażenie, że zaczęcie pracy w tej firmie to jak ppdpisanie cyrografu diabła. Codziennie się zastanawiam w co ja się wkopalam i jak dalej będzie wyglądać przyszłość kiedy zakończona będzie współpraca z tą firma. Pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

Rarra

Witam. Mam pytanko do obecnych jak i byłych pracowników. O co chodzi z tymi notami obciążenia. Jesteśmy nowa ekipa w Tabaku ale poprzednie pracownice mimo iż nie pracują już pół roku co chwilę przychodzą i płacą noty po 200-300 zł. Tam nawet 800 zł. Czy każdy z was to przechodził albo u was na sklepie też ma takie coś miejsce? Jestem tym przerażona. Jak to możliwe że kończy się z firmą współpracę a nadal tzreba coś płacić? Czy to jest zgodne z prawem w ogóle? Dziękuję za odpowiedzi.

@Rarra

Nie jest. Odeszłam stamtąd w zeszłym roku pod koniec wakacji, a w grudniu ja i jeszcze jedna koleżanka dostałyśmy noty na ponad 700 zł. Ja nie zapłaciłam i nie mam zamiaru tego robić, niech mi udowodnią że brak wynika z mojej winy! Tabak to... cieszę się że już tam nie pracuję

@Jatoja

No to niezle. A czy ktoś próbował z tym walczyć na drodze sądowej czy coś? Dziwaki jacyś. Nie spotkałam się wcześniej z niczym takim.

@anonymous

Do sądu sprawa nie trafiła (póki co). Byłam u prawnika, który przedstawił mi 3 opcje i wyszło na to, że lepiej udać ze nic się nie dostało i czekać, co będzie dalej. Jest koniec czerwca, więc mam nadzieję że jest już po sprawie, a tabak to już historia.

@Jatoja

A żaden komornik na pensje nie wszedł? Bo słyszałam że oni od razu komornika dają.

Na szczęście nie

@anonymous

Żeby komornik zajął pensje potrzebny jest nakaz zapłaty sądowy więc najpierw musi być sprawa w sądzie ????

Nie zadowolona

Nie kompetentna firma, mają problem z organizacją różnych zadań i szkoleniem pracowników. Wynagrodzenie marne 1800 zł netto a na rozmowie o pracę obiecują że będą premie z którymi ponad 2000 tys. będzie wychodzić. Nic dziwnego że mają problem z znalezieniem dobrych pracowników.

Onaa
@Nie zadowolona

1800 w tej sieci to jest wysokie wynagrodzenie. U nas w regionie jest to mniej więcej do 1700. Większość ma najniższa krajowa i tylko dzięki delegacji są w stanie opłacić rachunki.

Alicja

Czy ktoś z obecnych na forum pracuje w oddziale TABAK POLSKA nie przejętym przez ajenta? Jak wyglądają aktualne warunki zatrudnienia? Na jakim typie umowy jesteście zatrudnieni? Czy obowiązują was pozapłacowe benefity? Czy poruszane są kwestie ewentualnych przejęć przez ajenta?

Magda

W naszej załodze pracuje sie super, jesteśmy w miarę nowym sklepem, mamy świetną KR. Rozmawialam z dyrekcją i u nas ajenta nie szukają, ogłoszenia sa po prostu dane na całą Polske. Ale jezdziny na delegację do sklepu niedaleko to tam wiem, ze ajenta szukają, ale tam się przyda, bo zaloga jest beznadziejna, zero podejscia do klienta, do pracy przychodzą jak za karę, tylko narzekają, a w sklepie brud i słabe zatowarowanie. Gdyby to był mój biznes sama bym tam wymieniała załogę. Rozmawiałam z dyrektor, miła kobieta, wszystko nam wyjaśniła w sprawie ajentow. Nie siejcie paniki, na razie tylko kilka sklepow zwolnili, jesli to takie sklepy do których trzeba jeździć na delegacje a sprzedaż spada, to niestety mieli rację.

@Magda

U nas to samo. Mogliby znaleźć ajenta w tych slabych sklepach, bo nie uśmiecha nam się jeżdżenie na delegacje. Jesli nie ma gdzieś dobrych pracowników to ajent jest pomyslem ok.

@Magda

Magda, zgadzam sie w 100%. U nas też super załoga, super KR. i też mamy dość jeżdżenia w delegacje do tych sklepów gdzie załodze nie chce się pracować. Nie dziwie sie że w tych sklepach oni szukają ajenta. Po prostu nie maja wyjscia, przecież sklep musi być otwarty. Jak nie ma ludzi do pracy to co mają zrobić. Ja z tej pracy jestem zadowolona ale wszystkie sie staramy i na pewno u nas zmian nie bedzie bo KR nas zapewnił

@Marzenka

Uhm. Zapewnił. U nas też zapewniał. Nawet mówił że nie ma chętnych na ajenta i ze nie mamy się czym przejmować. Mówił też że jeśli już dojdzie do tego to nas wcześniej poinformuje żeby sobie szukać nowej pracy. Gowno prawda. I informuję, że mowa o sklepie bardzo dobrym (pod względem obrotów w pierwszej dwudzistce) i w pełni zaangażowanej załodze . Po czym zwolniono całą załogę znienacka i z pogwałceniem prawa !!!! Jeszcze się przekonacie i będziecie tu niedługo inaczej pisać hi hi

JPK

.Ciekawe jaki wynik inwentaryzacyjny. Można mieć duże obroty a nic nie robić, tylko zamówić towar a reszta się sprzedaje, bo tyle klientów. A gdzie sprzedaż komplementarna?Nie wierzę w to co piszesz.

@JPK

Tak tak. Miec duże obroty i nic nie robić .DOBRE SOBIE . To moze obroty same się robią, towar sam się zamawia, rozkłada na półkach i podaje klientom. Uwierz mi że jak są duże obroty to pot po tyłku spływa tyle jest do zrobienia. A towar przyjeżdża codziennie i to w kosmicznych ilościach , zamawiane tak aby nigdy niczego nie brakło (nawet z 10 kartonow). Te obroty biorą się rowniez ze sprzedaży aktywnej. A wynik inw w granicach 0,06% więc bardzo dobry. Możesz nie wierzyć. Twoja sprawa. Tez kiedyś myślałam że tabak to dobry pracodawca ale na własnej skórze przekonałam się że tak nie jest. I tylko żal zostaje że tyle lat poświęcenia i ciężkiej pracy dla kogoś kto tego nie docenia. A napisałam tutaj ku przestrodze dla innych a nie po to aby z Tobą dyskutować.

Marzenka

mówcie sobie co chcecie, ja lubie ta pracę. Pracuje od prawie 6 lat, wszystko zależy od dobrej organizacji i aktywnej sprzedaży. jak zaloga jest zorganizowana i ma dobre wyniki to na pewno nic jej nie grozi. tabak strzeli sobie w kolano zamieniajac na ajenta. A na tym forum i tak pisza ci co sa nie zadowoleni bo my polacy tacy jestesmy że tylko nażekamy a jak nam dobrze to nic nie mowimy.

Lola
@Marzenka

A jak to możliwe ze szukają do wszystkich punktów? ?

@Lola

Lola, a skąd ty to wiesz? ale glupoty piszesz i wprowadzasz ludzi w blad i siejesz niepotrzebnie panike. Cala siec ma 156 sklepow gdzie ty tyle ogłoszeń widzisz. pewnie szukają tam, gdzie nie mogą znaleźc ludzi do pracy i w nowych sklepach.

Lola
@Marzenka

Po pierwsze nie sieje paniki po drugie gdybym nie widziala to nie pisalabym. Jeszcze niedawno było ogłoszenie na pracuj.pl ze szukają ajentów do swoich sklepów i była tam lista prawie wszystkich miast w jednym ogloszeniu. Poza tym to co piszą dziewczyny to chyba nie przypadek...

@Marzenka

Lola ma racje sama widziałam , że szukaja Partnerów biznesowych, były wymienione prawie wszystkie sklepy. A że firma się nie przyznaje nic dziwnego , przecież musieli by wypłacać odprawy a tak po cichu znajdą Ajenta i znajdą śmieszny powód do zwolnienia, i ile kasy zarobią bo przecież dla nich tylko to się liczy.

Admjp

Poczekaj aż Ajent do was przyjdzie potraktuja Was jak smieci

neska
@Admjp

Sama chce zostać ajentem i nikogo nie potraktuje jak śmieci. Bez sensu by ajent zwalniał osoby które wiedzą co robią. Może zmniejszyć o jeden etat by samemu tam pracować. Ale to chyba logiczne.

zgadzam się. u nas stało się to samo. jakie wypowiedzenia Wam wcisnęli?

@ja

Oczywiście wypowiedzenia z naszej winy wymyślonej jakiejś byleby tylko nie wypłacili odpraw . Złożyliśmy odwołania do sądu pracy i jesteśmy już po . Odszkodowania już wypłacone. Więc zachęcam aby walczyć o swoje. Wiem o podobnych sytuacjach w innych miastach , mogę podac szczegoly na maila i pomóc w złożeniu pozwu w sądzie pracy

bardzo proszę :) emenemsik88@gmail.com

Acarioo2001@gmail.com

@:(

Wysłana wiadomość na maila . Pozdrawiam

abc
@Magda

a z którą to dyrektor rozmawiałaś jeśli można wiezieć

aiona

po prosze o szczegoly na maila :) bede musiala tez zalozyc sprawe w sadzie z tego co mi sie wydaje :( aiona469@wp.pl

Xxx
@Magda

Hej :) Niestety mam złe wieści nic wam nie powiedzą do samego końca trzymają to w tajemnicy....

jestem robotem

Jak sobie radzicie pracując na tak beznadziejnym sprzęcie? Kasa fiskalna jak sprzed 15 lat, wiecznie zawieszający się komp, program axapta, ktory tylko utrudnia pracę, stany towarowe nieaktualne, sprawdzając stany, trzeba odejmować bieżącą sprzedaż. W porównaniu z innymi sieciówkami Tabak pod tym kątem wypada fatalnie.

@jestem robotem

firma jest na etapie testowania nowego oprogramowania,który docelowo zacznie działać w punktach od przyszłego roku,dlatego będą robic się tzw.zawiechy na kompie

Zostaw merytoryczną opinię o TABAK POLSKA Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 55.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TABAK POLSKA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w TABAK POLSKA Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TABAK POLSKA Sp. z o.o.