Opinie o Herz w Wieliczka

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Herz. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Herz o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów metalowych, hydraulicznych i ogrzewniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Herz w Wieliczka

Obserwator

(usunięte przez administratora) Firma Herz to dobry przykład tego, jak nie powinno funkcjonować przedsiębiorstwo i jak nie powinno być zarządzane. Głównym powodem negatywnych opinii o działaniu organizacji, zarówno wśród obecnych i byłych pracowników, jak i wśród kandydatów do pracy, jest (usunięte przez administratora) Osoba niekompetentna, niedecyzyjna, nieodpowiedzialna, bez wiedzy i doświadczenia w zakresie zarządzania firmą i zasobami ludzkimi, bez doświadczenia w innych firmach ((usunięte przez administratora), bez wiedzy w branży, bez umiejętności tworzenia wizji i planów, (usunięte przez administratora) Jego braki odbijają się na działaniu każdej komórki firmy i to za jego kadencji pojawiło się lub nasiliło wiele problemów oraz braków. Pomimo tego, że do firmy przyjmowane są nowe osoby, o wysokich kompetencjach i doświadczeniu, które próbują te rzeczy zmieniać, to (usunięte przez administratora) wszystko to blokuje: >> Sprawy kadrowe: (usunięte przez administratora) - brak komunikacji o pojawianiu się/odchodzeniu osób z firmy, - brak siatki płac: (usunięte przez administratora) - brak umiejętności oceny kompetencji i przydatności pracowników i kandydatów do pracy, - brak sformalizowanego systemu motywacyjnego ("co to jest MBO?", "co to jest KPI?"), - (usunięte przez administratora) - sabotowanie decyzji i pracy podwładnych, blokowanie ich procesów i działań, permanentny chaos i brak decyzyjności, - generowanie konfliktów w zespołach. >> Magazyn: - (usunięte przez administratora) >> Marketing: brak elementarnego zrozumienia znaczenia działań marketingowych. Swego czasu zwolnił się cały zespół z marketingu, "dzięki" działaniom prezesa i temu, jak tych ludzi traktował. - (usunięte przez administratora) - wprowadzanie produktów do oferty odbywa się w oderwaniu od trendów i potrzeb rynkowych. W efekcie niektóre produkty leżakują na magazynie latami (usunięte przez administratora)

Liza
@Obserwator

Święta racja Firma (usunięte przez administratora) Brygadzistki porażka , jak można pozwolić by pełniły funkcje nie mając pojęcia o tym Czy ktoś w końcu przejrzy na oczy i się tym zainteresuje

Obserwator

Cz. 3. (usunięte przez administratora) Co do wynagrodzeń - Herz zawsze płacił słabo na tle stawek u konkurencji, to powszechnie i od lat znany fakt w branży. Jednak obecne stawki są żałosne. Jest to tym bardziej śmieszne, że produkty Herza są jednymi z najdroższych na rynku, a firma szczyci się skalą działalności, z zakładami produkcyjnymi i biurami w wielu krajach. W efekcie ludzie pracują w frustracji, a ci, którzy chcą przyjść, rezygnują po usłyszeniu propozycji wynagrodzenia, albo krótko po podjęciu pracy. Zresztą - jeśli co drugi dział w firmie niemal w całości tworzą studenci i osoby świeżo po studiach, dla których jest to pierwsza praca w życiu i którzy tutaj się uczą, to trudno zaprzeczać oczywistym faktom, że coś tu nie gra. (usunięte przez administratora) Jak zielonym amatorem trzeba być, aby nie wiedzieć, że takie działania krótkoterminowe zawsze odbijają się negatywnie na kondycji długoterminowej firmy, co wie każdy średnio rozgarnięty marketer, czy menager. I widać to w ostatnim czasie - firma ma coraz gorszą pozycję na rynku, jest coraz słabiej rozpoznawalna i coraz gorzej oceniana, a finansowo chyli się ku upadkowi i właściciel musi do niej dokładać. Brawo! (usunięte przez administratora) Jeśli pyta się kogoś, kto mu podlegał i odchodzi z firmy, dlaczego to robi, to powód jest zawsze ten sam - (usunięte przez administratora) Tylko nowi pracownicy przeżywają szok, gdy po kilku tygodniach pracy uświadamiają sobie, że to, o czym starzy pracownicy ich uprzedzali i co ci nowi traktowali jak wyolbrzymione marudzenie, jest prawdą. (usunięte przez administratora)

miki
@Obserwator

W koncu ktos to wszystko glosno powiedzial A to i ta mało. Jak sie pracuje kilka lat to wtedy mozna by ksiazke napisac Szkoda ze nie ma konkretnych sytuacji bo to by było smiechu dopiero :D I tak szacun ze komus sie chciało pisac Moze to cos da i cos sie zacznie zmieniac Jesli wiecej osob bedzie o tym glosno mowic a nie tylko miedzy soba na korytarzach

Inny

Firma w której nie szanuje się ludzi. Odchodzą wszyscy wartościowi pracownicy. Od dyrektora handlowego po asystenta zarządu. Czy to nie jest zastanawiające ? Co tam się dzieje, że ludzie, którym chce się pracować składają wypowiedzenia ? Ktoś coś wie ?

@Lampia

Ale są może etaty, na których te zmiany ludzi są mniejsze? Jak już uda się komuś tu zostać dłuższy czas to na ile zazwyczaj dostaje umowę? Skoro tak często zmieniają się tu pracownicy to pewnie ogłoszenia wiszą permanentnie?

Może ktoś wie ile musiałabym czekać za jakąś odpowiedzią, gdyby, zdecydowała się wysłać cv jako asystentka zarządu? Kompletnie nie wiem co mam rozumieć przez atrakcyjne wynagrodzenie, bo to spore pojęcie, więc czekam, aż ktoś strzeli jakąś kwotę. Jeśli wymagany jest język obcy w stopniu komunikatywnym to część rozmowy kwalifikacyjnej odbywa się właśnie w tym języku?

Kornelia

A ja nie wie o co chodzi, ktoś wyjaśni, bo ja szukam pracy i tu chciałam wysłać cv, ale to brzmi niepokojąco. Czy jak chodzi o ewakuacje, czyli, ze firma będzie sie zamykać lub będą zwalniać? To może lepiej poczekać na zwolnienie i wtedy jest odprawa, niż samemu się ewakuować?

Jej brzmi naprawdę niefajnie, ale jednak ja bym chciała poznać konkrety. Możecie podać jakieś konkretne zachowania, sytuacje, polecenie, które miały miejsce w firmie? No i jak faktycznie dzieje się coś, co źle wpływa np. na psychikę i zgłosi się to do HR, to wtedy co się dzieje, jest pomoc z ich strony?

Luna Nowy wpis

Myślę, że wystarczy jak przeczytacz zeszłoroczne opinie zamieszczone tutaj przez użytkownika Obserwator. To esencja tego, co się w tej firmie dzieje. HR na dobra sprawę został przez głównego zarządzającego sprowadzony do roli rekrutera nowych "lepszych" pracowników. Pomocy z nikąd, ślepy jest nawet austriacki właściciel.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy w Herz jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Firma ma obecnie otwartą rekrutację i szukają nowego pracownika na stanowisko koordynator utrzymania ruchu i infrastruktury. I zastanawiam się, czy na rekrutacji są tu jakieś testy kompetencji miękkich? No bo jak wymagają od kandydatów zaangażowania, samodzielności i odpowiedzialności. Czy to sprawdza jako rekruter, czy nie?

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Liza

Rl

Nie polecam firmy. Zostałem (usunięte przez administratora) 2 krotnie. O własne prawa trzeba walczyć w pip, bo z nimi nie da się dogadać. Jeżeli masz wybór, postaw na inną firmę.

Inny

@Inny

O, to jak odchodzą asystenci, to może będzie jakaś rekrutacja na to stanowisko niedługo. Może wyślę cv. A ile taki asystent zarabia? Szukam swojej pierwszej poważnej pracy, dlatego szukam czegoś właśnie, aby wejśc na rynek pracy. Dajcie znać, jaka jest pensja i czy dostanę umowę o prace od razu, jak nie mam doświadczenia?

Lick

Jeżeli nie chcesz się zrazić na starcie kariery zawodowej, daruj sobie wysyłanie cv do tej firmy. Sama firma płaci poniżej oczekiwań rynkowych.

Łukasz
@Inny

Czy na stanowisku asystenta zarządu jest duża rotacja?chyba stosunkowo niedawno był tez wolny etat na tym stanowisku i ogłoszenie.

Lampia
@Łukasz

Tam wszędzie jest spora rotacja, na wszystkich stanowiskach

@Lampia

Jeśli szukasz pracy i jedno z ogłoszeń Firmy Herz wydało Ci się na tyle ciekawe, że postanowiłeś zaaplikować - to mam nadzieję, że czytając mój komentarz zapali Ci się czerwona lampka i tego nie zrobisz. Ogłoszenia, które pojawiają się aktualnie to nie dlatego, że Firma się rozwija i zwiększa zatrudnienie tylko dlatego, że po masowych zwolnieniach ludzie z niej uciekają jak z tonącego okrętu. Firma Herz w swoich ogłoszeniach pięknie pisze, że oferuje: "pracę pełną wyzwań w międzynarodowym środowisku, dynamiczne stanowisko dające realne możliwości rozwoju własnych umiejętności, stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę itp." Podpisuję się pod merytorycznym i konkretnym komentarzem Obserwatora, który w znamienity sposób opisał jak wygląda zarówno zarządzanie tą Firmą ale również jak wygląda praca w poszczególnych działach. I mimo, że czytając to dla osoby z zewnątrz wydaje się to być niemożliwe to taka jest rzeczywistość. Firma Herz od sierpnia 2023 roku zwalnia masowo pracowników do tej pory zwolnienia lub nieprzedłużenia umowy otrzymało ok. 100 osób. Dlatego jeśli szukasz stabilnej pracy na dłużej zastanów się czy warto nawiązywać współpracę z takim Pracodawcą. Poniżej opiszę sytuację z facebooka i tego jak działa Firma Herz aby pokazać Ci, że nie jest to Firma, która działa uczciwie oraz transparentnie. Firma Herz w ostatnim czasie pochwaliła się na facebooku jak celebrowała Mikołajki. Komentarz przeze mnie pod tym postem został na początku usunięty. Gdy dodałem go po raz drugi z informacją, że komentarze są usuwane został ponownie usunięty a ja zostałem zablokowany. Mój komentarz nie zawierał wulgaryzmów, nie obrażał nikogo zawierał prawdę i opis rzeczywistości jak wygląda sytuacja w Firmie w ostatnim czasie - poniżej jego treść: "To fajnie, że Firma Herz celebruje Mikołajki, może tak samo jak tym pochwali się że w przeciągu ostatnich kilku miesięcy zwolniła około 100 pracowników... Firma Herz pięknie chwali się tylko dobrymi rzeczami - czemu nie pochwali się tym, że po masowej redukcji zatrudnienia zostały zwolnione samotne matki, często jedyni żywiciele Rodziny, osoby mające kredyty - po prostu zwyczajni ludzie jak ja czy Ty!  Mam głęboką nadzieję, że Firma Herz spojrzy na te wyzwania z pełną empatią i zrozumieniem, aby w przyszłości unikać podobnych sytuacji. Ważne jest docenianie sukcesów, ale równie istotne jest pamiętanie o ludziach, którzy wnieśli wkład w rozwój firmy.Mam nadzieję, że ta sytuacja będzie dla Firmy Herz ostrzeżeniem i bodźcem do wprowadzenia bardziej zrównoważonego podejścia nie tylko do zarządzania firmą, lecz także do troski o każdego pracownika - niezależnie od stanowiska, na którym pracuje. To ludzie są fundamentem sukcesu każdej firmy, także tych, którzy wykonują pracę na najniższych szczeblach hierarchii. Mikołajki pięknie jest celebrować ale jeszcze piękniej jest być Pracodawcą który docenia i dba o swoich Pracowników! Bardzo nieładnie Frma Herz ukryła mój komentarz - dlatego pozostawiam go ponownie pewnie w kolejnym kroku zostanę zablokowany - no cóż takie działania są obrzydliwe, że Firma tak ucieka przed prawdą i tym co zrobiła w ciągu ostatnich kilku miesięcy najważniejsze że działa w myśl pięknego hasła Armatura z SERCEM..." Podsumowując każda firma ma prawo kontrolować treści na swoich platformach jak np. facebook, jednak blokowanie użytkowników budzi wątpliwości co do otwartości na różnorodne opinie, transparentności Firmy i jej uczciwości. Usuwanie komentarzy opartych na faktach wywołuje wątpliwości dotyczące polityki otwartości Firmy i szanujące się Firmy tego nigdy nie zrobią.  Warto podkreślić, że istotne jest zachowanie równowagi między kontrolą treści a poszanowaniem wolności słowa. Firma Herz pokazała, że wolność słowa i wyrażanie opinii przez innych jest jej zupełnie obce. Jeśli cenisz sobie uczciwość, przejrzystość i zdolność do konstruktywnej dyskusji w miejscu pracy zastanów się czy chciałbyś pracować w firmie, która usuwa komentarze, zamiast merytorycznie odpowiadać na fakty i opinie. W moim przekonaniu, rzetelna komunikacja jest kluczowa, zwłaszcza gdy chodzi o decyzje dotyczące pracowników. Działania charytatywne są ważne, ale równie istotne jest zapewnienie stabilności i szacunku dla tych, którzy przyczyniają się do sukcesu firmy. Ostatecznie, każda firma pokazuje swoje priorytety poprzez swoje działania. Jeśli brak przejrzystości i otwartej dyskusji jest dla niej ważniejszy od uczciwości wobec pracowników, to nie jest to miejsce dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę i budować wspólnie sukces Firmy!

Prawo
@Adam

Firma nigdy nie doceniała pracowników!!

@Prawo

Kolego, wiesz, jakim kryterium firma się kierowała przy dokonywaniu zwolnień? Z jakim wyprzedzeniem informowała o tym, że zamierza redukować zatrudnienie? Czy były odprawy, zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, by mieć czas na poszukiwania innego pracodawcy?

Fic

Nie było żadnego uprzedzenia, zwolnienia z dnia na dzień, na ślepo, bez żadnego wyjaśnienia dla załogi.

Kazał ktoś omijać kiedyś ich, ale w sumie nawet nie wiadomo, jak teraz z tą pracą jest. Szukam ofert na operatora maszyn to mi pokazuje tu ogłoszenie ze stycznia 2022. A właściwie to jak wchodzę to pustka, tylko komunikat, ze usunięte, to nawet poczytać nic się nie da. Jakie normy teraz i dodatki? Ile Wam na koniec miesiąca wpada?

Jx

Nie ma ofert pracy bo firma się posypała, głównie przez brak myślenia i organizacji osób zarządzających

Ktoś

Przykład tego jak bardzo źle może zarządzana być firma. Zwalnia się ludzi z dnia na dzień którzy mają na utrzymaniu rodziny nie informując wcześniej o niczym. I to zwalnia się hurtowo. Ale tego że lakiernik nieraz ma problemy z utrzymaniem pionu (%%) kierownik zdaje się nie widzieć. Ubrań nie było, nie ma, pewnie nie będzie. Minuty na wszystko tak wyśrubowane żeby każdy robił za najniższe pieniądze. A za rok czy dwa znowu będzie łapanka byle kogo byle tylko chciał robić. Zwolnienia nie dotyczą tylko ludzi z biura którzy niewiadomo po co tam są, za co są odpowiedzialni

Madzia
@Ktoś

Jak to z dnia na dzień? A co z umowami? Przecież ci ludzie chyba pracowali na jakiejś umowie, tak? Co z okresem wypowiedzenia? Oni zwalniają, a może raczej nie przedłużają umowy i ona po prostu wygasa??

Mała

Naprawdę jest tyle zwolnień co piszecie? Bo ja to widzę różne ogłoszenia z kolei i właśnie zajrzałam po informacje o stanowisku brygadzista. Wiadomo, nad jak liczną grupą ten nadzór się sprawuje? I ile godzin w tygodniu? Być może wyślę im swoje CV.

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Herz w przypadku pracy jako Operator Maszyn?

Najgorsza firma jaka może być w okolicy ,albo powiecie. Zwalniaja ludzi jak popadnie . Kobiety zwalniaja tuz przed okresem ochronnym. Na spawalni taki odszczał pracowników że się w głowie nie mieści. Pierwsze wydzwaniaja po ludziach żeby przyszli do pracy , obiecują Bóg wie co , nowi przychodza A później Pach do zwolnienia, jak sezon na kaczki jeden po drugim, tak firma Herz traktuje ludzi. MA ICH PO PROSTU W (usunięte przez administratora) Nie potrzebny to do odstrzału Omijaj Cię szerokim Łukiem, firma Masakryczna z prezesem na czele i kadrą kierownicza. Pozdro

@Anonim

Zgadzam się w 100%. Doświadczonych pracowników traktują jak śmiecia. Nie liczą się z tym że ktoś przepracował kilkanaście lat i tuż przed okresem ochronnym zostaje zwolniony.

JaśFasola

Nie polecam firmy. Jeśli chcecie się non stop użerać. Spawacze pracują w starych zniszczonych, przepalonych potarganych ubraniach. Dostają je raz na 6 miesięcy. Aktualnie ubrania powinny być w czerwcu. Do dnia dzisiejszego po 8 miesiącach zbywanie "będą na dniach". Dlaczego? Bo Prezesowi szkoda wydać pieniądze na bezpieczeństwo pracowników. Dno!

Ilona
@JaśFasola

Co do ubrań, to można samemu sobie te ubrania załatwiać? Firma dopuszcza ubrania kupione prywatnie, czy dopuszcza tylko te, które finansuje firma?

Joasia

Widziałam, że pracownik potrzebny na produkcję. Tylko już jakiś czas temu, czy to nadal jest aktualne? I czy środowisko pracy jest faktycznie tak przyjazne, jak tam pisali? Ludzie się dogadują? Zależy mi, żeby to wiedzieć, bo mam niemile doświadczenia z innej pracy :/

Pracownik dlugoletni
@Joasia

Z tego co wiem obecnie Firma poszukuje magazyniera, pracuje od dawna, dla mnie atmosfera w porzadku

@Pracownik dlugoletni

Żeby się zgłosić na magazyniera trzeba mieć uprawnienia na wózki widłowe? Czy niekoniecznie? I czy wiesz może ile na start płacą na magazynie?

Ktoś

Wystarczy mieć dwie ręce z dwie nogi i glowę. Bez nałogów ale to nie jest akurat konieczne

Zuźka

Mam kilka pytań odnośnie stanowiska konstruktora. Mąż właśnie wysłał aplikacje ale chcielibyśmy wiedzieć jakich zarobków można się spodziewać? Jaką stawkę negocjowac na rekrutacji. W ogłoszeniu podana jest również możliwość rozwoju, cieszy nas to bardzo, to znaczy, że można z czasem awansować? Wiecie coś na ten temat?

Marzena

Proszę o jakieś informacje na temat pracy Regionalnego konsultanta ds. sprzedaży kotłów. W ofercie pisali, że wynagrodzenie jest uzależnione od efektów, to znaczy że nie ma szansy na stałą umowę z podstawą? Prowizja tam tylko jakaś jest? Ja szukam jednak umowę o pracę, zawsze tak pracowałam.

@Marzena

Zatrudnienie na umowę o pracę, uzgodniona stała podstawa plus system premiowy/prowizyjny uzależniony od sprzedaży.

Regionalny Kierownik ds. inwestycji w branży HVAC na Kraków - ktoś z obecnych lub byłych pracowników może podpowiedzieć jakie warunki finansowe ? jaka podstawa ? jaka premia ? jakie inne warunki ? jakie auto mają kierownicy ? Jaka kadra - szefowie ? Jaka atmosfera ? Warto aplikować ?

Jest ogłoszenie do sprzedaży na doradców i kierowników, ktos sie wypowie jakie wynagrodzenie podstawowe i jaka premia, jakie narzedzia dodatkowe, jakie auto dla kierownika ? Fajny dyrektor sprzedaży ? wpisy tu są kiepskie ...

miki

Zostaw merytoryczną opinię o Herz - Wieliczka

• Jak się pracuje w Herz?

Zobacz opinie na temat firmy Herz tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Herz?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 10 to opinie pozytywne, 24 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Herz?

Kandydaci do pracy w Herz napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Herz