ATLANTIC PRODUCENT BIELIZNY

Opinie o ATLANTIC PRODUCENT BIELIZNY

Czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje o ATLANTIC PRODUCENT BIELIZNY? Zawsze warto dzielić się z użytkownikami fajnymi ciekawostkami z życia firmy.

xxxx

szkoda

bobi

i to się zgadza z tego co dostałem informacje na ich temat

ktoś ATL

Nic nie działo się nagle - problemy zaczęły się już w 2008. Natomiast w latach 2009-2010 firma już miała kłopoty z wypłacaniem wynagrodzeń. Byli wtedy tacy co odeszli z ATL składając wypowiedzenie umowy o pracę z winy pracodawcy .

Atlantic - OBWIESZCZENIE Syndyk (dalej: „Syndyk”) Masy Upadłości Atlantic S.A. w upadłości likwidacyjnej (dalej: „Upadły”), wobec szeregu zapytań odnośnie statusu rozliczeń sprzedaży, zwrotów towaru, a także wszelkich innych kwestii pozostających w związku z funkcjonowaniem platformy sprzedażowej www.atlantic.pl informuje co następuje. 1. Organizacja sprzedaży za pośrednictwem portalu www.atlantic.pl pozostaje poza zakresem działalności Syndyka i nie jest przez niego organizowana. 2. Syndyk nie ponosi odpowiedzialności za treść informacji publikowanych na wskazanej wyżej stronie internetowej. Wszelkie informacje na temat działalności Syndyka znajdują się na jego stronie internetowej pod adresem http://syndykts.pl/atlantic lub w formie obwieszczeń w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (publikowanym również w formie elektronicznej pod adresem www.imsig.pl ). 3. Sprzedaż realizowana za pośrednictwem portalu jak w pkt. 1 nie dotyczy jakichkolwiek rzeczy stanowiących składniki masy upadłości. 4. Wszelkie kwestie związane z organizacją sprzedaży za pośrednictwem portalu www.atlantic.pl, w tym także wszelkie roszczenia z tytułu reklamacji, zwrotu towaru, odstąpienia od umowy itp. winne być kierowane do podmiotu organizującego sprzedaż. 5. Będące w posiadaniu Syndyka towary handlowe zwrócone drogą pocztową lub kurierem w związku z realizacją transakcji dokonanych za pośrednictwem portalu www.atlantic.pl na adres upadłej spółki tj. Atlantic S.A. ul. Jeziora 2, 05-652 Pniewy, lub na adres Atlantic S.A., Al. Rzeczpospolitej 1 02-972 Warszawa mogą zostać odebrane bezpośrednio z siedziby Syndyka przy ul. Sułkowickiej 2/4 lok. 94 po uprzednim uzgodnieniu terminu odbioru pod nr tel. 22 185 51 60 lub e-mail: biuro@syntykts.pl i wylegitymowaniu się tytułem prawnym do danego towaru lub też po uzgodnieniu takiego wariantu - odesłane na koszt i ryzyko odbiorcy po uprzednim dokonaniu przez niego przedpłaty za przesyłkę na konto wskazane przez Syndyka. Wszelkie roszczenia z tytułu sprzedaży realizowanej na rzecz Upadłego przed dniem ogłoszenia upadłości (25 sierpnia 2015 roku) winny być realizowane w formie zgłoszenia wierzytelności w formie określonej w art. 236 ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku – prawo upadłościowe i naprawcze( dalej: „puin”). W tej zaś kategorii przypadków, gdzie Upadły pozostawał stroną umowy nie wykonanej w całości lub w części (np. gdy pomimo zapłaty ceny zakupiony towar nie został kupującemu wydany) po ogłoszeniu upadłości zastosowanie mieć będzie art. 98 puin, który stanowi, iż w tych przypadkach, gdy w dniu ogłoszenia upadłości zobowiązania z umowy wzajemnej nie zostały wykonane w całości lub w części, syndyk może wykonać zobowiązanie upadłego i zażądać od drugiej strony spełnienia świadczenia wzajemnego lub od umowy odstąpić. W przypadku zaś skorzystania przez Syndyka z uprawnienia do odstąpienia od umowy, druga strona nie ma prawa do zwrotu spełnionego świadczenia, chociażby świadczenie to znajdowało się w masie upadłości. Strona ta może dochodzić w postępowaniu upadłościowym należności z tytułu wykonania zobowiązania i poniesionych strat, zgłaszając te wierzytelności sędziemu-komisarzowi (art. 99 puin).

AgBUS

Witam, ja zakupiłam równo miesiąc temu, nadal brak przesyłki, numery telefonu błędne, na maile nikt nie odbiera;/

ona

Syndyk pisze o niekompletnych aktach pracowniczych...hmm a ja myślałam, że u MCz było wszystko jak w zegareczku. A jednak okazało się, że potwierdzają się wszelkie opinie, że dział HR Atlantica był delikatnie mówiąc do bani. Teraz wszyscy oddani pracownicy ATL będą musieli skamleć o swoje pieniądz, które powinni otrzymać zgodnie z zapismi KP. Sobie tuż przed wyrokiem to wypłacili i wynagroddzenia i premie, ale już się nie dziwię z panującej obłudy na szczytach władzy ATL. Chyba fajnie się stało, że ta farsa Atlantcowa się skończyła. Szkoda tylko, że WM zstawił tą garstkę ludzi na niebyt i łaskę syndyka. Panie WM czy nie szkoda Panu tych ludzi, teraz część z nich została sponiewierana a za chwilę czeka to pozostałe osoby, może pan spokojnie spać. Może wypadałby wypowiedzieć magiczne słowo DZIĘKUJĘ/ PRZEPRASZAM bo to przecież nie oni doprowadzili do obecnej sytuacji tylko personel wyzszego szczebla, jaki pan zatrudniał i płacił im moim zdaniem kolosalne wynagrodzenia w stosunku do tego co niektórzy do firmy wnieśli. Myślałam, że stać pana na tak niewielki gest w stosunku do swoich byłych pracowników czy nie należy im się to małe co nie co, jak pan myśli!!! była pracownica

Milena

Być może pieniądze będą ze sprzedaży nazwy firmy i loga. Nowy właściciel nie będzie musiał wydawać na reklamę, a pieniądze ze sprzedaży będzie można przeznaczyć na zapłatę wynagrodzeń. Więcej na ten temat jest opisane w tym artykule(usunięte przez administratora)

MG

Czy wiadomo, kiedy można się spodziewać pieniędzy za zaległe wynagrodzenia?

bk

Morawski przez cały proces krytycznie odnosił się do postawy polskich organów podatkowych. - Zaskoczyło mnie, że państwo wypłaca rekompensaty rolnikom sprzedającym jabłka do Rosji, a polskiej firmie odzieżowej pomóc nie chce. Przy czym ja nie proszę o rekompensatę. Proszę tylko o szansę - mówił 15 sierpnia przed sądem. Z kolei w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" zapewniał, że niezależnie od wyroku sądu nie zamierza opuścić branży. - Mam wiedzę i wszystkie środki, żeby w dalszym ciągu w niej działać - mówił. Nie chciał jednak zdradzić konkretnych planów. We wtorek w sądzie sprawę skwitował krótko: - Jestem dobrej myśli. Zawsze można się jeszcze odwoływać. Wygląda na to, że to nie koniec historii Atlantica.

kama263

Czy wiadomo jak potoczyła się dzisiejsza rozprawa?

WojCiech
@kama263 25.08.2015 14:54

Moja firma przestaje istnieć - sąd nie wyraził zgody na upadłość układową. Od teraz majątkiem spółki będzie zarządzał syndyk. Ale ja nie opuszczę branży. Zamierzam się odwoływać. :-) A tak poważnie: Sąd argumentował, że plan wyjścia z zadłużenia, który WM przestawił podczas rozprawy, jest niemożliwy do realizacji. Sąd doliczył się 282 wierzycieli, a zadłużenie oszacował na 60 mln zł. Najstarszy dług spółki sięga 2006 roku. Wierzytelności przewyższają majątek spółki. To przesłanka wystarczająca do ogłoszenia upadłości likwidacyjnej. W obecnej sytuacji nie ma możliwości generowania przez spółkę dodatniego wyniku finansowego - argumentowała sędzia. Pracownicy po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej nie muszą robić nic, by odzyskać zaległe pensje. Zostaną one wypłacone z Narodowego Funduszu Świadczeń Gwarantowanych. Syndyk jest z urzędu zobowiązany uwzględnić wszystkie roszczenia i zgłosić się do pracowników.

ppp

Dziś w sądzie zapadnie wyrok ,ale jestem pewien że WM i tak sobie da radę w ten czy inny sposób ....

. jak .

Czytałam wywiad z WM tuż po pierwszej rozprawie. Ten facet nadal nie wie dlaczego jego firma na prawdę padła, nadal jest mocno oderwany od rzeczywistości. Opowiada jakieś idiotyzmy o rolnikach, państwie, pomocy etc. Tak Rosja i Ukraina no i państwo polskie mu szkodzi od mniej więcej 2008 roku! :))))))

Ona

Tak włanie się dziwię, tyle się dzieje a tu nic. Sprawy w sądzie, kadra się sypie, ludzie mają chyba już powoli dosyć. Nie mniej jednak wszystkiego dobrego dla wszystkich.

ALepper

Zablokowali dodawanie opinii? Dziwna ta cisza tutaj...

Ona

Nowe spółki Via Moda zabezpieczy produkcje nowych towarów na Rosje i Ukraine E Via Moda dystrybucja kanałem ecomers. Ale z tego co słychać to sytuacja magazynu w Pniewach wygląda nie ciekawie. Towaru brak, ludzi zostało chyba z 15 osób, kto tam będzie jeszcze pracował za 2-3 miesiące, czy ktoś coś wie?

ojoj

rozprawa przelożona na 14 ,Prezes chce upadłości układowej ,ma nowe spółki więc ....

och

Czy ktos wie co Pan prezes mówił pod sądem ? i czy zapadły jakieś decyzje co do ATL? ps moim zdaniem i tak będą działać

Zaczek

Protest da tyle, że o sprawie zaczną pisać gazety, co z kolei zwiększy nacisk na konbinatorów. Jeśli ktoś liczy wyłącznie na sądy, to będzie czekać latami. A można to załatwić o wiele szybciej przez nagłośnienie i protesty. Oczywiście nie ma obowiązku uczestniczenia, każdy wybiera taką drogę jaka mu pasuje.

buu

I co ten protest ma dać ? kto o nim wie?

czerniakowska 1000

Protest to musicie zrobić w Konstancinie a nie na czerniakowskiej tam to tylko się smrodu z samochodów nawdychacie !!!

Zaczek

W czwartek 6 sierpnia o godz. 9:30 przed Sądem Gospodarczym przy ul. Czerniakowskiej 100a, odbędzie się protest pracowników pozbawionych pensji przez Atlantic/VIS. Nagłaśniamy sprawę w mediach i zapraszamy wszystkich zainteresowanych! Związek Syndykalistów Polski.

Rapix

Czy ktos zna sygnature spawy upadlosciowej ?

Sąd zna
@Rapix 29.07.2015 17:02

Biuro Obsługi Interesantów udziela informacji osobom zgłaszającym się osobiście, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej, dystrybuuje formularze urzędowe, udostępnia wzory pism sądowych, przyjmuje pisma procesowe, wnioski i wydaje zamówione dokumenty. Informacje te mogą obejmować: wskazanie sygnatury akt sprawy, termin rozprawy, datę wydania orzeczenia, czynności w postępowaniu międzyinstancyjnym i udzielane są po wskazaniu danych osobowych interesanta. Biuro jest usytuowane na parterze, na prawo od Holu Głównego w budynku przy ul. Czerniakowskiej 100 w Warszawie.

Zaczek

Ogłoszenie upadłości jest dosyć ważne jeśli chodzi o możliwość dochodzenia wynagrodzeń z funduszu gwarantowanych świadczeń pracowniczych. (usunięte przez administratora) Prosimy osoby w posiadaniu informacji o sprawie o podzielenie się nimi.

Artysta

Witam, Zapłaciłem za za zakup bielizny Atlantic tydzień temu i nie dostałem przesyłki. Dzwoniłem do nich i nikt nie odbiera ! Co robić ? Chyba zostałem oszukany!

@Artysta 24.07.2015 11:00

myślę że jak im włączą to i owo to przesyłka dotrze ,trzeba tylko poczekać

ppp

Czy to znaczy że to już po ATL ?

Zaczek

Związek Syndykalistów Polski poszukuje informacji od osób poszkodowanych przez Atlantic. Będziemy walczyć o niezapłacone wynagrodzenia. Poszkodowanych prosimy o kontakt na adres: info@zsp.net.pl

Gość

Wypłaty za czerwiec. Ja nie dostałem wypłaty za luty. Sprawą zajmuje się sąd.

kkk

Czuje się oszukana, firma nie przedłużyła mi umowy i do tej pory nie odzyskałam zaległej wypłaty za czerwiec!!! Kompletnie nie wiem już co mam zrobić

uf

Hm znowu ta Czerniakowska nosz kurde!!!

Zostaw opinię o ATLANTIC PRODUCENT BIELIZNY - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ATLANTIC PRODUCENT BIELIZNY